Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Consilierul personal al primarului Soare, președinte la Handbalul slobozean

Transferul anului

Consilierul personal al primarului Soare, președinte la Handbalul slobozean

Administrația locală se pregătește să îl «transfere» pe consilierul personal al primarului Dragoș Soare pe postul de președinte al Secției Handbal din cadrul CSM Unirea Slobozia. Decizia nu a fost luată, însă surse din cadrul administrației spun că este doar o chestiune de timp până când noul președinte, patron al unui depozit de materiale de construcții, va cimenta poarta clubului.

Robert Tereacă și visul lui Robert Tereacă cochetează cu sportul de multă vreme. Acum vreo 6-7 ani, când sectorul construc­țiilor duduia în România, l-am descoperit finanțând echipe de fotbal din Liga a III-a și a IV. Numai că, la nivelul ăla, fotbalul nu prea oferă satisfacții. Așa că domnul Tereacă și-a fixat un nou țel. Să «finanțeze» echipa de handbal a Sloboziei. La Slobozia însă, echipa nu se susține cu mici și bere la pet. Așa că domnul Tereacă, ca orice antreprenor care cunoaște valoarea banului, s-a întrebat cum ar putea ajunge să conducă handbalul slobozean pe cheltuiala altuia. Și pentru că prost nu e, a găsit soluția. Întâi a participat câțiva ani la meciuri, ca să înțeleagă regu­lile jocului. Apoi a așteptat să se schimbe viceprimarul. Apoi apoi a făcut un stagiu de o lună la Primărie, în ca­litate de consilier personal al prima­rului în funcție, ca să-l cunoască și pe el lumea. Iar acum a fost inclus pe lista scurtă a transferurilor la președinția Secției Handbal. Și va ajunge acolo, nu ne îndoim de asta! Ce ne frământă însă, e grija că dom­nul Tereacă n-a gestionat niciodată bani publici. Și una e să îți dorești să fii președinte de club pe banii contribuabililor și alta e să faci pușcărie pentru că ai cheltuit ilegal banii publici. Sigur, e doar o ipoteză de lucru, nu dăm cu parul. Dar, dacă îl aude cineva pe domnul Tereacă acolo unde se recomandă el drept «președintele clubului», să-i facă un pustiu de bine și să-l taie de pe listă. Nu de dragul echipei, că oricum nu pupă fetele Liga Florilor cu nivelul ăsta de (sub)finanțare. Dar măcar de dra­gul nurorii domnului Tereacă, că și ea e handba­listă și tare ne e teamă că până în toamnă n-o să mai aibă unde să se transfere...

29 Iunie 2022, 10:20 (2918 vizualizări - 11 comentarii)

Citiți și:
Administrația Soare a impus PUZ pentru extinderea «Park Plaza»
Primăria Slobozia retrage autorizația de funcționare a firmei Taboo Events SRL
A început lupta politică pentru controlarea investițiilor edilitare la Slobozia

Comentariile cititorilor:


Gatu:
(1 Iulie 2022, 11:31)
Nu se poate asa ceva, ce consilieri isi poate alege domnul primar ?! Bai oameni buni, consilierii trebuie sa aiba un cv in spate, sa ii recomande niste ani vechime prin institutii sau administratie, sa il poata consilia pe primar pe diferite domenii. Doar ca esti patron si ai facut bani la firma ta, nu e totuna cu munca la stat.
Fotbalist:
(1 Iulie 2022, 09:55)
Robert,nu este un băiat rău,el este un tip mai impulsiv...mai pe românește,îi sare mustarul repede....
Lore:
(30 Iunie 2022, 18:25)
Civilizat este sa stea fiecare acolo unde este calificat și unde poate.... și ca să înveți trebuie sa mergi la școală bai băiatule și ai o diploma. Habar nu ai de regulamentul de handbal, habar nu ai cum se conduce un club... tu crezi ca acolo vinzi bca uri și nisip? P. S. Am greșit cu bai... trebuia sa zic bai hotilor... pupincuristule!!!
Suporter:
(30 Iunie 2022, 18:14)
Ha, ha, ha, ai început sa te lauzi singur?
BIBI:
(30 Iunie 2022, 16:42)
Felicitari d-le Tereaca. Eu am incredere in capacitatea dvs. Dati-le la temelie borfasilor astora. Nu stiu decat sa improste cu noroi oamenii capabili. De ce? ptr.ca sunt niste frustrati. Va doresc mult noroc.
Andrei:
(30 Iunie 2022, 15:29)
Au demarat pregătirile pentru mandatul 2!Z
Tudorica:
(30 Iunie 2022, 14:15)
Pe bune…….?????!!!!! Individul asta este consilierul domnului Primar (...)……?????!!!!! Pe probleme de….? Si este plătit? Eu am crezut pana acum ca este doar un pseudonim pentru vreun frustrat dar nu mi-am închipuit ca este un personaj real, un narcisist dupa vehementa cu care le cere tuturor sa-si dea numele( o avea vreo baza de date) si un tip lipsit de consistentă, la fel de diluat in cum gândește ca un spritz de jidvei care a fost uitat in soare cu apa din crivaie…… ma mut la Iazu, tata, mai bine calc intr-o balega decât sa mai respir duhoarea asta din municipiul reședința……
Gigel:
(30 Iunie 2022, 11:17)
Refuz sa cred ca dl primar angajeaza un patron de firma de materiale de constructii pentru a obtine beneficii nelegitime. Nu! Il angajeaza pentru calitatile sale extraordinare de conducator... auto! Ca saracu, acum ca vanzarile sunt in scadere peste tot, are si el nevoie de un post platit regeste, in numele sportului...
R. Tereaca:
(30 Iunie 2022, 10:59)
Buna ziua în primul rand pt ca asa este civilizat...domn suporter de ce nu spunem și numele d voastră dacă sunteți intr adevar suporter?poate aveți d voastră competente mult mai bune și învățămși noi de la alții.. va este rușine sa va spuneți numele? Ne dorim o tara civilizata si noi ne adresam cu....bai....
Suporter:
(30 Iunie 2022, 08:14)
Cat de jos sa ajungeți bai politicienilor? Cum sa numiți președinte de club pe individul asta? NU ARE ABSOLUT NICIO COMPETENTA... vorbim de sport profesionist... dar asta e mana DEFLORABIL ului.Sunt curios de obiectiv are.. celalalt președinte a avut locurile 1,2...daca a fost schimbat înseamnă că are ca obiectiv promovarea... domnu porotherm, nu i asa domnu primar?
Cosmin:
(29 Iunie 2022, 23:26)
Alooo redacția pleacă maestrul (...) care a făcut rahatul praf în cei 5 ani de mandat si vine prietenul lui (...) care l va face bici în următorii ani....ca doar de...a fost școlit de mister (...).... P.S.....ALTA MARIE CU ACEEASI PĂLĂRIE....