Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Scandal la DSP Ialomița: Directorul Marinela Radu a bătut-o pe Denisa Ioniță, directorul economic!

Scandal la DSP Ialomița: Directorul Marinela Radu a bătut-o pe Denisa Ioniță, directorul economic!

UPDATE: Marinela Radu ar fi fost agresată de Denisa Ioniță!

Directorul executiv al Direcției de Sănătate Publică, Marinela Radu ar fi lovit-o pe Denisa Ioniță, directorul economic al instituției. Incidentul s-ar fi petrecut miercuri, 10 august a.c., într-unul dintre birourile DSP Ialomița. Funcționarii instituției susțin că între cele două exista un conflict deschis de mai mult timp. Ambele directoare au fost audiate de către polițiști...

Anchetă în curs Principalul motiv pentru care șefele DSP Ialomița s-ar fi luat la bătaie ar fi o serie de documente care ar fi trebuit semnate. Revoltată de faptul că directorul economic Denisa Ioniță refuză să semneze hârtiile, directorul Marinela Radu ar fi luat-o la bătaie. La fața locului au fost chemați și polițiștii, în urma unui apel la 112. Cea care ar fi sunat la numărul de urgență 112 ar fi fost secretara DSP Ialomița, panicată de conflictul care ar fi izbucnit în biroul directorului executiv. Angajații DSP Ialomița nu s-au arătat surprinși de acest incident, cele două șefe având deseori accese de furie în fața funcționarilor. Polițiștii le-au audiat la sediul DSP Ialomița atât pe Marinela Radu, cât și pe Denisa Ioniță, fiind deschis și un dosar penal. Reamintim că Marinela Radu a ajuns la șefia DSP Ialomița în urmă cu 5 luni, ca rezultat al unei înțelegeri politice, fiind susținută de PSD Ialomița. Ea l-a înlocuit pe Dan Noel, pe care l-a lăsat fără funcție, desființându-i postul, imediat după numirea în fruntea instituției. La rândul său, Dan Noel a depus o plângere penală pe numele Marinelei Radu.

UPDATE Marinela Radu, directorul executiv al DSP Ialomița, a precizat că în acest scandal se consideră o victimă. Potrivit declarațiilor sale, aceasta ar fi fost agresată de Denisa Ioniță, directorul economic al instituției. «Eu am fost cea care a sunat la 112. Pur și simplu m-am trezit cu domnișoara Denisa în birou. M-a îmbrâncit și m-a tras de sacou. M-am speriat foarte tare. Merg la spital să-mi iau tensiunea!» a declarat Marinela Radu, șefa DSP Ialomița.

10 August 2022, 12:40 (17771 vizualizări - 37 comentarii)

Citiți și:
Cuplul Gabriel Modrea-Denisa Ioniță, acuzat că a terorizat un angajat
Gabriel Modrea rămâne în fruntea Direcției de Sănătate Publică Ialomița
«Deturnare de fonduri» la DSP Ialomița
Angajată bătută pe câmp de către fermierul Marian Bodeanu
Luați la bătaie pentru că doreau să urmărească meciul România-Germania

Comentariile cititorilor:


Ion:
(17 August 2022, 13:03)
Aceasta Julieta credea ca o sa minta manipuleze fure la nesfarsit. Acum e mielusel, se crede smechera ca o manipuleaza si pe actuala directoare generala cu amabilitatea eidupa scandal, ea care nu respecta programul venea si pleca cand voia, urla jignea se isteriza, ea barfeste si face alte lucruri cu barbatii, cu femeile este inimaginabil de rea, e urata mar dar daca cineva o complimemteaza, se.crede ileana.cosanzeana, zici ca nu are oglinda acasa sa se vada! De ar vorbii soferii cate fac pt ea in interesul personal...altfel o bisericoasa, doar pe femei nu le suporta, le.sapa pe toate chiar.si la privat, stie ea ce zic!
0 platitor de taxe:
(14 August 2022, 00:36)
Ce se mai asteapta afara cu aceste (...) care au tirit judetul pe toate posturile de media ,nu sunt de plins (...) intodeauna se descurca ,ajung prin minustere cine stie ,orcum disponibilitatile la efort s-a inteles ,isi gasesc ele alti tramandai dispusi (...).
Marinela :
(13 August 2022, 23:10)
D le sau d na Guță cea care a rămas fără casă este ca nu a știut sa și gestioneze afacerea ca și administrator. Când am început în bancă acea d na era client al băncii și avea o linie de credit consumata. A împărțit banii cu mine când a luat linia de credit și eu nu știu cumva? A profitat ca am plecat în C ta cu serviciu încercând sa ducă în eroare organele de control ca nu și recunoaște contractul de credit care avea și un contract de ipoteca semnat la Notar și cu toate ca cei din centrală care aveau și competență de aprobare a încercat sa i găsească soluții reducând i dobânda dar nu i a convenit. Acesta este adevărul despre d na care și ascunde identitatea. In viață toți plătim pentru vorbe și fapte neadevărate. Cineva acolo sus ne vede iar în funcție de conducere azi ești și mâine poți sa nu mai fi totul e trecător dar înainte de toate trebuie sa fi om.
Guță:
(13 August 2022, 19:01)
(...)... cea care a lăsat oameni fără case, pe când lucra la bancă!? Afară...
@Jidan:
(13 August 2022, 14:38)
Jidan si Corcodel au facut o bruma de scoala. La fara frecventa...
Jidan :
(13 August 2022, 12:11)
Mda mai angajat două contabile au plecat în decembrie iar alta în aprilie când d na cu bigudiuri nu era șefa și dacă tot ști ca ești de acolo erau subalternele d rei dir economic care coafata ia oprit banii și a reacționat ca persoana disperată de nu mai e lăsată sa facă ce vrea ea cum făcea cu tata (...).Din vorbă în vorbă cică coafata e cam fricoasa nu ca baștanul ce dădea fără număr la toată lumea.
CETATEAN:
(12 August 2022, 23:58)
Cum spuneam...nu degeaba suntem printre cele mai sarace regiuni din Europa...
@Corcodel de la..:
(12 August 2022, 21:59)
Hop si @Corcodel! E calare pe gramatica limbii romane si o trage de "bigudeuri"..
Corcodel de la Dumitresti:
(12 August 2022, 20:35)
Asa se intampla cand pleaca stapanul stani, BERBECUL!  Oile sterpe se iau la tranta cu alea productive, dar fara berbec sunt toate NELINISTITE. Noaptea urla ca lupii, doresc sa fie ravasite si indestulata, fara sa aiba RESPONSABILITATEA SEMNATURI. A plecat Dan des Manasia, s-a surpat cosmelia! Aceasta cosmelie a fost cladita asa cum a dorit el si azi vedem ca urmaritorii LUI, NU SUNT IN STARE SA FACA LINISTE IN BIROURILE LOR---ESTE ANARHIE! Cum te mai poti baza pe un DSP IALOMITEAN IN PRAG DE NOUA PANDEMIE, CAND DIRECTOARELE DE RESORT SE TRAG DE BIGUDEURI! NIKITA STANESCU SI MARIN PREDA, LA UN PAHAR DE VODCA AR DA VERDICTUL::::''Tundele la zero, sa nu aiba de ce sa se mai apuce, binenteles si sus si jos!''''! Bonsoar!
Angajat:
(12 August 2022, 16:49)
Nu știe decât să țipe directoarea executiva. Când nu te pricepi la nimic, țipi și problema se rezolvă. Nu este decât o țățică Este foarte adevărat că din cauza ei au plecat oameni competenți și din păcate vor mai pleca și alții La așa atitudine va rămâne singură în dsp
@x:
(12 August 2022, 14:02)
Lucrurile urate si le-a scris singura, cine o cunoaste stie ce ii poate pielea, cat e de conflictuala, intriganta, periculoasa, pe combinatii ... nu mai ii tineti atata parte, sunteti penibili! Daca toti cei care au interactionat cu madame dir executiv in viata lor si carora le-a facut rau ar spune un cuvant sa o caracterizeze, ar fi vai de capul ei. Nu-i mai plangeti de mila, este asa cum a aratat acum, o țață cu pretentii ... atat!
cetatean:
(12 August 2022, 02:23)
Prin aceste doua panarame betive si rele de musca se face ramarcat judetul la nivel de tara .Halal politicieni incompetenti si dornici de aventuri cu personal de la bugetul statului.
Pt ionica:
(11 August 2022, 20:57)
Serviciul de PAZA
Pt ionica:
(11 August 2022, 16:55)
Ma întreb cine o vedea la 2 noaptea beata moarta??
anonymus:
(11 August 2022, 16:32)
Cam asa functioneaza institutiile statului, acesti "profesionisti" platiti cu salarii umflate si nejustificate, angajati pe nepotisme sau trafic de influenta, fara calificare sau cu studii facute la fabrici de diplome. Nu putem avea vreo speranta ca lucrurile se vor indrepta din moment ce tara asta, sau ce a mai rams din ea, e condusa de opinci de genul asta.