Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

«Trofeul Tinereții» 2022  a plecat la Pitești

Festivalul de la Amara, la a 54-a ediție

«Trofeul Tinereții» 2022 a plecat la Pitești

Luana Toader, o tânără de numai 17 ani din Pitești, este câștigătoarea Festivalului «Trofeul Tinereții», ediția 2022. «Nu pot să cred!» a strigat tânăra în timp ce își primea premiul. Distincția i-a fost înmânată de decanul de vârstă al juriului, compozitorul Horia Moculescu, prezent pe scena Festivalului timp de 50 de ediții.

«Voi investi premiul în cariera mea!»
Duminică, 14 august a.c., Festivalul «Trofeul Tinereții» și-a anunțat câștigătorii. Marele premiu a fost obținut de Luana Toader, o tânără de 17 ani din Pitești, județul Argeș. Elevă în clasa a XI-a la un prestigios liceu din Pitești, aceasta se află la prima participare în cadrul Festivalului organizat la Amara. Concurenta a declarat că a muncit enorm pentru acest premiu. «Am lucrat alături de profesoara mea de canto, căreia îi mulțumesc foarte mult pentru ajutor, preț de 4 ore în fiecare zi... Am muncit enorm pentru acest rezultat! Tuturor celor care vor să ajungă aici le spun să aibă încredere în ei... Premiul îl voi investi în cariera mea!» a declarat Luana Toader.

Vocile Festivalului
La ediția cu numărul 54 a Festivalului «Trofeul Tinereții» au participat 12 concurenți, dintre care doi din județul Ialomița. Premiul I a fost adjudecat de Eleonora Filiopiu, din Slobozia. Premiul II a fost obținut de Laura Ion, Ilfov, iar premiul III de către Bianca Mihai, din Buzău. Premiul de popularitate a fost obținut de Christiana Doană, din Craiova, iar premiul special de către Cătălina Tudorache, din Călărași.

14 August 2022, 20:00 (3211 vizualizări - 2 comentarii)

Citiți și:
«Trofeul Tinereții» 2.0, ediția 2022

Comentariile cititorilor:


Spectator:
(16 August 2022, 07:39)
Felicitări participanților și câștigătorilor! Primarul nu a știut sa lege doua vorbe, când s a urcat pe scena în prima seara! Dar , i- a plăcut sa facă pe prezentatorul,a doua seara, când și a urcat " realizarile" pe.scena! D-le primar, era festivalul de muzica ușoară, nu de sport.Ti-ai început campania electorala!
VIGI:
(14 August 2022, 22:36)
Și premiul baro du baro a fost obținut dedicat de la Slobozia