Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Contra-bun, iar restul-zero

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Poli Timișoara 0-0

Contra-bun, iar restul-zero

Cu o zi înaintea meciului, ne-am nimerit în hotelul la care se cazaseră timișorenii. Tocmai terminaseră analiza video. A fost făcută ca la carte, zicem noi, pentru că Unirea Slobozia nu a surprins cu absolut nimic echipa bănățeană. Antre­norul Costel Enache a mizat pe următorii jucători: Contra-Dorobanțu (Ibrian ’46), Dinu, Perju, Toma-Coadă, Ekollo (Boțogan ’46)-Silaghi (Bolohan ’71), Afalna, Cruceru (Prejmerean ’64)-Rus (Golda ’64). Debutul meciului a marcat și singurul semn de întrebare vizând arbitrii. Italianul din defensiva Timișoarei, Germino, atinge mingea cu mâna în propriul careu, dar arbitrul nu vede și nu acordă penalty. În ciuda acestui fapt, arbitrajul este ultima problemă în meciul cu Timișoara. Jucătorii Unirii nu au jucat nimic, nimic, nimic! Ce scrie pe tabelă reflectă purul adevăr: au fost egali cu zero! A fost și o excepție, portarul Mario Contra. Pe lângă faptul că acesta are un joc de picior rar în­tâlnit, a blocat inspirat mingea trimisă de Patrick Popescu, din poziție «1 la 1», dar și șutul lui Oanea din finalul primei reprize. În partea a doua, vedeta a fost portarul Rareș Morariu, care a enervat suporterii Sloboziei prin trage­rile exagerate de timp. Unirea putea marca prin lovitura de cap a lui Golda sau prin foarfeca lui Dinu. N-a făcut-o pentru că au fost încercări superficiale. Unirea pierde încă două puncte, dar are norocul ca, prin jocul rezultatelor, să rămână pe loc de play-off. Trebuie să și-l mențină prin rezultatele din următoarele meciuri. Sâmbătă, 29 octombrie 2022, orele 11,00, Unirea joacă cu Progresul Spartac, la Buftea.

Cu Petrolul, jucăm la Ploiești Petrolul Ploiești este una dintre cele mai iubite echipe din România, prin urmare nu putea să fie ignorată de televiziuni chiar și într-un banal meci de Cupa României. Așadar, meciul dintre Unirea Slobozia și Petrolul Ploiești, care se va juca pe 8 noiembrie 2022, orele 18,30, va fi găzduit de Arena «Ilie Oană». Slobozia nu putea găzdui un meci în nocturnă, iar o deplasare la Călărași sau Constanța, orașe cu nocturnă, ar fi fost costisitoare și nesigură. Până atunci, Unirea Slobozia va mai susține un meci televizat, pe teren propriu, cu Oțelul Galați, sâmbătă, 5 noiembrie 2022, orele 12,30.

25 Octombrie 2022, 17:20 (2825 vizualizări - 10 comentarii)

Citiți și:
Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!
Unirea Slobozia și-a găsit antrenor cu licență PRO în Liga 2: Ilie Poenaru!
Unirea Slobozia își caută antrenor. Teja, Poenaru sau...?
FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca

Comentariile cititorilor:


Suporter unirea s:
(31 Octombrie 2022, 01:16)
Pentru suportere..pun pariu ca probabil te știe și va salutați sau a-ți fost colegi
Suportere:
(30 Octombrie 2022, 10:37)
Si daca tribuna il cere in teren , trebuie faca antrenorul ce vrea tribuna? Raspunde tribuna de rezultate? La fotbal si politica toti va pricepeti! A promovat cu el, nimic de zis! Dar ma repet este un jucator excelent pentru liga3, liga2 maxim la echipele care se bat la retrogradare! Daca e asa bun, de ce nu pleaca sa joace in alta parte, ca doar e bun ,nu?? E strict parerea mea !
Suporter unirea s.:
(29 Octombrie 2022, 20:36)
Pentru suportere, pai ce sa compari prietene am spus ca sunt jucători care au jucat pentru echipa care sau dăruit pentru echipa,când a plecat de la unirea știe el de ce a plecat,dacă un jucător ajunge la o echipa care nu știe ce fel de echipa este normal e normal sa plece și sa nu stea,băiatu ista Manole ca tot vorbim de el este pentru mine cel puțin un jucător bun pentru liga 2 a demonstrat și încă o face în continuare, ca nu a jucat ceva timp este problema lui și nu a noastră, dacă toată tribuna îl cere în teren și tu unu personal suportere nu îl placi asta nu înseamnă că nu este 1 dintre cei mai buni fundași care ia avut u.s.tu zici de comparație ibrian ,toma sunt fundași laterali nu fundași centrali,era vorba și m am referit ca și atitudine și devotament, probabil nu îl placi tu ca sti cum estr nu poate sa te placa lumea,dacă într-adevăr îl cunoști cum îl știm cu toți ca și suporterii nu ai cum sa spui îi mulțumească lui domnul Iliuță ca la primit înapoi, el sa întors și în anul în care sa întors a promovat echipa cu el în teren, hai sa fim serioși, cu mihalcea nu a jucat ca a fost tare în gura din alte motive care probabil a avut dreptare sau nu...hai sa fim alături de echipa și sa ii susținem pe băieți și sa aibă echipa u.s.echipa în liga 2,am dat curs de vorbire prea mult suportere, țin sa precizez ca nu ești un adevărat suporter,ci o persoana care ai auzit în stânga și în dreapta despre trecutul jucătorilor. Hai u.s.
Suporterule:
(28 Octombrie 2022, 20:12)
Vezi ca imi dai dreptate ? Ai zis ca a contribuit la promovare! Si este exact ce am zis eu, un jucator foarte bun pentru liga3, in schimb ptr liga2 e palaria mult prea mare! Si nu ai cum sa il compari cu Toma sau Ibrian pentru ca este o diferenta de la cer la pamant intre ei ! Hai sa fim realisti si sa vedem limitele fiecarui jucător. Si daca esti asa informat sa ne spui si noua daca nu cumva echipa din Braila era formata numai din copii in pragul desfiintarii si din aceasta cauza juca ca nu aveau jucatori? La Stefanesti nu cumva a plecat de la Slobozia si s-a intors cu coada intre picioare ca nu juca mai deloc acolo ?
Îmi place futbolul!:
(28 Octombrie 2022, 19:07)
Echipa,staful...CJI,îsi doresc,în viitor o participare în superligă...
Suporter unirea s.:
(28 Octombrie 2022, 00:16)
Pentru suportere...1 la mana din cauza lui Manole și 3 jucători care numai sunt la echipa ești la liga 2 în continuare,vorbesc ca a contribuit la promovarea echipei și sa nu uitam la baraj,2 la mâna pai Manole când juca la liga 2 și la unirea și la Brăila și la Ștefănești liga 2 probabil tu "suportere "te jucai cu dansa în nisip,ce vreau sa zic este ca 1 jucător ca Manole și ca toma și ibrain trebuie sa joace ca joaca cu sufletu pentru echipa,nu am niciun interes sa vorbesc de Manole sau alți fotbaliști, vorbesc ca știu ce fel de jucători sunt,probabil ești 1 dintre băieți care vin pe stadion și înjuri jucătorii ca nu ...în fine,asta ca de ce a plecat și de ce a revenit nu ma privește și oricum ar trebuii sa fiți mai buni și sa numai dați în jucători ca nu jucam noi suporterii joaca ei și sunt profesioniști. Hai U.S..!!!
Viorel :
(27 Octombrie 2022, 11:19)
A propos de determinare, trebuie sa dam credit tinerilor din oraș și să urmăm exemplul Petrolului. Asa cum ei au pus căpitan pe Ticu, un jucător tânăr local,cred ca se poate si la noi...a dat si gol, prinde echipa...prea suntem conservatori.
Viorel :
(27 Octombrie 2022, 11:05)
Nu e Manole buba la echipă,că joacă sau nu.Echipa nu sta intr un jucător, inimos sau nu.Fotbalul din ziua de azi se joacă mai mult cu "capul",nu cu inimoși, acum se foloseste cuvântul determinare. Si asta trebuie sa vina din angrenajul echipei,din susținerea tribunei,din contul de pe card.Sper sa nu ajungem ca la handbalul pe care îl practicam în liga florilor când echipa se zbătea teribil numai la retrogradare, iar majoritatea jucatoarelor erau niște mercenare ce făceau fitness pe teren.Ulterior s a văzut că multe dintre ele cochetează cu echipa națională, echipe de top.Deci,concluzia e urmatoarea:determinare băieți, implicare,promovarea evenimentului mai bine(nu mai sunt afise prin oras).Antrenorul echipei trebuie sa dea startul, noi îl sustinem ,noi suntem prezenți...asa e publicul la Slobozia...mai tacut dar cunoscător de fotbal ....hai Unirea Slobozia!!!!
Suportere:
(27 Octombrie 2022, 03:16)
Sa fim seriosi, spune-mi si mie unde a jucat Manole la liga2 ? A jucat la Braila si stie toata lumea de ce a jucat si cum a jucat ! Sa-i multumeasca toata viata presedintelui ca il tine aici! Este un jucător foarte bun de liga3, atat! El pe unde a fost nu a jucat nicăieri, doar la Slobozia si atunci juca cand era cineva accidentat sau suspendat ,de ce oare? Si ai spus ca joaca cu inima , inseamna ca nu stii de câte ori a lasat echipa asta la greu, a plecat si de fiecare data a fost primit inapoi !
Suporter unirea s.:
(25 Octombrie 2022, 23:32)
Am venit la fiecare meci acasă când a jucat unirea..,ce vreau sa zic este ca nu am înțeles de ce, lazar Gabriel alias"manole"a jucat cu unirea constata a câștigat cu 3 0,cu selimbar în deplasare 1-1,am înțeles ca a vrut sa tragă de timp în min 95 și apoi la o faza a făcut fault la 24 de m.,dintr-o lovitura liber a marcat șelimbar,după vine meciu de cupa joci cu voluntari pierde echipa cu 1 0..dc nu a continuat cu aceiași garnitura din campionat și schimba echipa fără Manole și ibrian.,oare vrea sa arate ceva domnul antrenor Enache..? Tribuna vor jucători care joaca cu inima pentru unirea slobozia,hai U.S.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
28 Iun 2026
259 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

RAJA Constanța: Lipsă apă în localitățile Dridu și Dridu-Snagov!

Echipele RAJA Constanța intervin joi, 29 ianuarie 2026, pentru remedierea unei avarii survenite la nivelul sistemului de alimentare cu apă de pe strada Principală din comuna Dridu. Pentru executarea ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2026, 11:40
(2495 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF a publicat pe site broșura privind Declarația Unică-Formularul 212

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că pe site-ul ANAF a fost publicată broșura «Despre Declarația Unică-Formularul 212» 2025- 2026 ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2026, 11:20
(1377 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Locală Slobozia: Atenție, se vor executa lucrări la podul de peste râul Ialomița din Slobozia!

Potrivit Poliției Locale Slobozia, vor fi executate lucrări de reparații la rampele de urcare și coborâre la podul de peste râul Ialomița din Slobozia. Lucrările vor fi demarate încep ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2026, 14:40
(3079 vizualizări - 4 comentarii)


AJFP Ialomița: Modificări în domeniul eșalonărilor la plată

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că prin Legea nr. 239/2025/2025, privind stabilirea unor măsuri de redresare și eficientizare a resurselor publice ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2026, 13:25
(657 vizualizări - 0 comentarii)


2777 persoane angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în anul 2025

În anul 2025, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 2777 persoane, dintre acestea 116 ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2026, 09:15
(3523 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Au fost aprobate și publicate Normele anuale de venit valabile în anul 2026

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii care obțin venituri din exploatarea terenurilor agricole și/sau din creșterea și exploatarea animalelor/familiilor de albine ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2026, 08:15
(3641 vizualizări - 0 comentarii)


Sesiuni de prim ajutor ale paramedicilor SMURD pentru jandarmii ialomițeni

Sesiuni de prim ajutor ale paramedicilor SMURD pentru jandarmii ialomițeni

Acordarea primului ajutor este foarte importantă și poate face diferența dintre viață și moarte. De aceea, orice persoană care ajunge la locul unui eveniment poate ajuta victimele, dacă are cunoștințele ...[citește_toată_știrea]

28 Ianuarie 2026, 08:05
(4612 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 271 locuri de muncă vacante în Spațiul Economic European

Angajatorii din Spațiul Economic European oferă, prin intermediul rețelei EURES România, 271 locuri de muncă vacante. Astfel, în Finlanda sunt disponibile 6 locuri de muncă (3 sudor MIG/ ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2026, 15:40
(6114 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA în valoare de peste 6,39 milioane de lei în decembrie 2025

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile fiscal-teritoriale, a rambursat în luna decembrie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 6,39 milioane ...[citește_toată_știrea]

26 Ianuarie 2026, 10:35
(9901 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la un apartament din Slobozia. Zeci de persoane evacuate!

Incendiu la un apartament din Slobozia. Zeci de persoane evacuate!

Vineri, 23 ianuarie a.c., Detașamentul de Pompieri Slobozia a intervenit, în jurul orelor 18,00, pentru stingerea unui incendiu la un apartament din Slobozia, zona Piața Agroalimentară. « ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2026, 18:50
(3536 vizualizări - 1 comentariu)


«Târgul Apicol» Slobozia, ediția a XV-a

Servicii Publice Slobozia SRL, împreună cu Primăria Slobozia, Consilul Județean Ialomița și Cooperativa Agricolă «Casa Mierii» Ialomița organizează «Târgul Apicol» ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2026, 14:35
(1930 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 34 de echipaje la Competiția Europeană de Statistică

În data de 16 ianuarie 2026 a avut loc prima testare (etapa județeană) a Competiției Europene de Statistică (CES) 2025-2026, organizată de Institutul Național de Statistică în colaborare ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2026, 11:25
(2823 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Fetești!

Luni, 26 ianuarie 2026, echipele RAJA Constanța vor interveni pentru remedierea unei avarii survenite la conducta principală de alimentare cu apă, cu diametrul de 315 mm, de pe strada Jandarmeriei, din ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2026, 09:45
(8585 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 156,48 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna decembrie 2025

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna decembrie a anului 2025, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 154,86 milioane ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2026, 09:40
(19637 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 16,30 milioane de lei, sume stabilite suplimentar de plată de Inspecția Fiscală în luna decembrie 2025

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul AJFP Ialomița au finalizat, în luna decembrie, 19 inspecții fiscale, au efectuat 9 controale inopinate și 22 de verificări documentare. Ca urmare ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2026, 08:30
(6483 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1264 de agenți economici au beneficiat de bonificația de 3% pentru achitarea obligațiilor fiscale la termen

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că, la nivelul județului Ialomița au beneficiat de bonificația de 3% din impozitul pe profit anual și din impozitul pe veniturile micro ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2026, 08:10
(1784 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Fată de 15 ani, plecată de la domiciliu

Fetești: Fată de 15 ani, plecată de la domiciliu

Polițiștii caută o fată de 15 ani, plecată de la domiciliul din municipiul Fetești. Fata are 15 ani, o înălțime de 1,64 m, greutate de 54 kg, ochii albaștri, părul fiind scurt. Se numește Valentina ...[citește_toată_știrea]

13 Ianuarie 2026, 14:15
(2893 vizualizări - 0 comentarii)


Autoturism furat din Italia, depistat la Țăndărei!

Autoturism furat din Italia, depistat la Țăndărei!

Polițiștii ialomițeni au identificat un autoturism, fabricat în 2020, evaluat la aproximativ 80000 de euro, urmărit de autoritățile italiene. Mașina a fost găsită în posesia unui tâ ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2026, 18:50
(2652 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Victoriei din orașul Țăndărei!

Sâmbătă, 10 ianuarie 2026, a fost necesară sistarea furnizării apei potabile în vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2026, 14:35
(4060 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 5,91%, rata șomajului la sfârșitul lunii noiembrie 2025

La sfârșitul lunii noiembrie 2025, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4633 șomeri (din care 2235 femei), rata șomajului fiind ...[citește_toată_știrea]

9 Ianuarie 2026, 10:10
(9611 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierele Vlașca și Fetești-Oraș din Fetești!

Echipele RAJA intervin luni, 5 ianuarie 2026, pentru remedierea unei avarii survenite la conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 200 mm, de pe strada Călărași din orașul Fetești. Pentru realizarea ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2026, 13:05
(5152 vizualizări - 0 comentarii)


Un An Nou 2026 plin de împliniri!

Un An Nou 2026 plin de împliniri!

Redacția Independent

vă urează La Mulți Ani!

1 Ianuarie 2026, 00:05


Slobozia: 100 kg de articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Polițiștii ialomițeni desfășoară în această perioadă acțiuni pentru prevenirea și combaterea faptelor ilegale privind regimul articolelor pirotehnice, în cadrul planului de acțiune « ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2025, 13:00
(24311 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tânăr reținut pentru accidentul provocat. Avea o alcoolemie de 1,16 mg/l în aerul expirat!

Un tânăr de 27 de ani, din Cosâmbești, a fost reținut pentru 24 de ore după ce a provocat un accident rutier la Slobozia. Vineri, 26 decembrie 2025, a fost surprins circulând cu viteză ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2025, 12:30
(15936 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Reținut pentru «furt»

Polițiștii au reținut duminică, 28 decembrie 2025, pentru 24 de ore, o persoană cercetată sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «furt». Oamenii legii au fost sesizați prin 112 de ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2025, 12:00
(2069 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în localitatea Dridu!

Echipele RAJA Constanța intervin pentru remedierea unei avarii survenite marți, 30 decembrie 2025, pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 180 mm, de pe strada Principală din localitatea Dridu ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2025, 11:35
(5684 vizualizări - 0 comentarii)


Independent urează ialomițenilor Sărbători Fericite, cu multă sănătate și fericire!

Independent urează ialomițenilor Sărbători Fericite, cu multă sănătate și fericire!

Redacția Independent

vă dorește să aveți parte de

Sărbători pline de bucurie și liniște!

Crăciun Fericit!

25 Decembrie 2025, 00:05


ANM: Cod Galben de ninsori și viscol și în județul Ialomița

ANM: Cod Galben de ninsori și viscol și în județul Ialomița

Marți, 23 decembrie 2025, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben de ninsori și viscol și pentru județul Ialomița. Avertizarea va intra în vigoare marți, 23 decembrie ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2025, 10:30
(6093 vizualizări - 0 comentarii)


2640 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în perioada ianuarie-noiembrie 2025

În perioada ianuarie-noiembrie 2025, urmare a implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 2640 persoane ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2025, 12:10
(5234 vizualizări - 0 comentarii)


Programul de lucru la RAJA Constanța în perioada Sărbătorilor de Iarnă

RAJA Constanța aduce la cunoștința tuturor abonaților că, în perioada sărbătorilor de Crăciun și Anul Nou, casieriile RAJA Constanța, precum și compartimentele care desfășoară activități de lucru ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2025, 08:55
(8825 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...