Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Rezerve bugetare de 10 milioane de euro la Slobozia

Minuni administrative în 2 ani de mandat

Rezerve bugetare de 10 milioane de euro la Slobozia

Administrația Soare estimează că va avea la dispoziție 10 milioane de euro pentru finanțarea investițiilor din Slobozia. Suma, susține primarul Sloboziei, rezultă din finanțările europene accesate și economiile bugetare realizate în primii 2 ani de mandat. «În 2020 estimam că vom obține aceste rezerve bugetare în 4 ani de mandat... După 2 ani suntem la un pas de a atinge această sumă. Iar în cursul anului 2023 o vom depăși!» declară Dragoș Soare.

Obiectiv administrativ atins La preluarea mandatului, în anul 2020, primarul Dragoș Soare a susținut că mandatul său va fi unul «de austeritate» bazat pe eficientizarea cheltuielilor administrative și limitarea costurilor investiționale. În opinia sa, această strategie administrativă ar fi permis municipalității economii bugetare de 10 milioane de euro în 4 ani de mandat. La începutul anului 2023, primarul Dragoș Soare declară că pragul estimat inițial ar putea fi depășit în acest an: «În 2020 estimam că vom obține aceste rezerve bugetare în 4 ani de mandat... După 2 ani suntem la un pas de a atinge această sumă. Iar în cursul anului 2023 o vom depăși! Concret, la acest moment avem la dispoziție 45 milioane de lei pentru cofinanțarea investițiilor din fonduri europene, finanțarea proiectelor locale și derularea investițiilor multianuale. Iar anul este abia la început...» declară Dragoș Soare.

Să nu ne bucurăm prematur Optimismul edilitar al primarului Sloboziei este contrazis de realitatea din teren. În decursul anului 2022, tot mai mulți slobozeni se declară nemulțumiți de faptul că orașul a fost transformat într-un imens șantier. Situația riscă să devină tot mai tensionată în condițiile în care administrația Soare nu este dispusă să renunțe la niciunul dintre cele 11 proiecte europene aflate în derulare. Cel mai controversat dintre acestea este cel care a presupus construirea pistelor de biciclete și reabilitarea infrastructurii rutiere pe bulevardele Matei Basarab și Chimiei. Însă efectele nedorite ale unor investiții similare sunt vizibile în tot orașul. Ba, mai mult, în decursul anului 2023 urmează să fie deschise noi șantiere. Printre investițiile noi, deja anunțate, se numără reabilitarea Parcului «E14», reamenajarea spațiilor verzi din oraș, demolarea garajelor construite ilegal, finalizarea investiției din Piața Revoluției. Și exemplele ar putea continua.

11 Ianuarie 2023, 10:10 (9067 vizualizări - 30 comentarii)

Citiți și:
Prioritatea administrației Potor: deschiderea parcării subterane din Piața Revoluției!
3 MILIOANE DE EURO pentru dezvoltarea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia
Primăria Slobozia vrea, din nou, Centura de Nord!
43 milioane de lei pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord
Parcul fotovoltaic va reduce facturile de curent electric cu 1,5 milioane de lei/lună

Comentariile cititorilor:


Marian:
(12 Ianuarie 2023, 12:48)
Si cand ne amenajam apartamentele, incepem cu ....un santier. Disconfortul acesta se va uita, dar e important ca lucrurile sa se faca bine (nu ca parcarea subterana, incercarile de potabilizare a apei., Piata Revolutiei, samd..).Pana sa se traga o concluzie, e normal sa fim dezamagiti ptr ca vedem cum arata bdul Chimiei, cum nu se misca un pai in zona ansamblul Peco, cat de kitch este Oraselul Copiilor samd
Oricum, fata de Stoica, Ionascu si Mocioniu, Soare pare ca se incadreaza cel mai mult in profilul unui primar, in conditiile in care Slobozia e un oras ingenuncheat de datorii (multumita predecesorilor edili) si lipsit, de foarte multa vreme, de investitii de modernizare.
Spor si inspiratie!
Cetatean :
(12 Ianuarie 2023, 10:34)
Santiere cu lucrari prost executate! Pavele de proasta calitate, montate stramb, balteste apa in denivelari! Arata jalnic! in zona statuii M Viteazul au scos pavelele bune, de calitate superioara montate acum cativa ani si au pus niste pavele jalnice si montate prost! Cine verifica executia si calitatea lucrarilor??? Bani irositi aiurea! Respectati calitatea lucrarilor sau renuntati pentru ca este rusinos!
Sorin:
(12 Ianuarie 2023, 09:55)
Cu ce vor îmbunătăți calitatea vietii in acest oras aceste proiecte?cu absolut nimic,tot praf,mizerie,lipsa parcari,foarte mult zgomot,dezvoltare haotica folositoare firmelor de casa.Au asfaltat strada Penes Curcanu iar tot molozul l-AU aruncat pe locul viran,de doi ani nu au maturat decat la receptie baltile sa nu se vada unde se strange apa,totul se face substandard cu ochii închiși.Primarul trece pe aceasta strada dar nu observa nici gunoaile nici praful,molozul ca doar e obisnuinta pentru el,e normalitatea orașului.Primarul vede dughenele de la intrarea pe strada dar i se par normalitate,tot zgomotul si gunoiu produs de atelierele auto si de mobila sunt normalitate asa cum zona industriala dupa gandul autoritatilor e normal sa se amestece cu cea rezidentiala.Totul se face de fațada,atat.
Cetățean dezamagit:
(12 Ianuarie 2023, 05:47)
ASFALTATI!!!!!!!!ASFALTATI soselel cu gropi și noroi din marele cartier rezidențial slobozia noua!
Investti bani în ce trebuie și terminati cu piste biciclete! Știți cum sunteți precum cei care merg sa dea la facultate fără diploma de bac! Sar putea  chiar la  modul serios sa mai fie pe acolo și personaje din acestea.Apa potabilă ca ne-am saturat sa caram și sa dam banii apa potabila.Aveti mila de bătrâni și oameni bolnavi  care cară apa cu cărucioarele de butelii.
Criticam:
(12 Ianuarie 2023, 00:57)
Acest primar a făcut pentru oraș mai mult decât toți ceilalți primari în 30 de ani. Tot timpul ne plângem, dar nu vedem că în urma primului său mandat va rămâne ceva durabil. Schimbarea orasului are nevoie de timp, fara șantier nu se construiește nimic. Ca locuitor al acestui oraș aș veni cu propuneri de îmbunătățire, nu cu critici. Criticile se vad la vot,
Fost votant:
(11 Ianuarie 2023, 22:59)
Când se va asfalta strada Iezerului din Slobozia Nouă?
De anul trecut a fost în planul asfaltărilor.
Sau, poate de aici economiile bugetare.
Normal, nu se face treabă nu se cheltuie nici bani. 
M:
(11 Ianuarie 2023, 20:49)
Se laudă primarul cu rezerve bugetare ? Praf în ochi, a distrus câteva bulevarde cu companiile oamenilor de casă, a început n șantiere pe care le vede toate lumea că sunt lăsate de izbeliște, numai gropi, pomi tăiați de parcă ar avea și mnealui contracte cu austriecii. Echipele de lucru ? Când vedem rezultatul muncii lor am putea jura că sunt numai și numai Dorei.
Sofer:
(11 Ianuarie 2023, 20:37)
Total de acord cu cel care a postat sub numele de Contribuabil!
Daca pe un bulevard  - fost bulevard!!! - intra doua dube/utilitare din sensuri opuse, e jale!
Politia Rutiera? o gluma proasta! Pe strada Constructorilor, strada cu scoala nr. 2, s-a "realizat" parcare de rezidenta! Bravos, natiune, e mare foamea de bani! Parcarile de rezidenta in orasele cu CL normale la cap, se fac in zone dintre blocuri, in zone special amenajate, etc, dar nu pe drumuri publice! Daca niste prostanaci de la DADP, plus niste prostanaci de consilieri locali (cu binecuvintarea Primarului! ? !), plus Politia Rutiera din Slobozia fac asa ceva - mai avem pretentii de oras civilizat? Macar in Bucuresti pe drumurile publice s-au facut - dar si acolo aproape la limita legii - parcari cu plata, dar nu de rezidenta!
Contribuabil:
(11 Ianuarie 2023, 18:33)
Nu înțeleg de ce nu rezolvați întâi problema apei potabile. Vizavi de locuri de parcare ați transformat bdul Ștefan cel Mare în stradă deoarece s-a transformat în parcare și dacă pe o parte ați făcut-o în spic realizați și pe cealaltă parte tot în același mod și cu sens unic... Ale cui or fi ideile astea? Politia rutieră nu vede că nu este legal faptul că o bandă de mers este mai îngustă decât prevede legea?
Gogu:
(11 Ianuarie 2023, 16:41)
Rău că se face... rău că nu se face. Uniunea Europeană nu mai finanțează proiecte de reabilitare a șoselelor fără implementarea pistelor de bicicliști, că, vezi Doamne, nu mai „poluăm” și astfel devenim „verzi”. Proiectul e prost făcut, dar e bine că oricum mergem și pe pistele alea
Slobozean:
(11 Ianuarie 2023, 15:49)
Normal ca se strang bani, daca au crescut impozitele. Strazile arata ca dupa razboi...
Cetatean:
(11 Ianuarie 2023, 12:29)
E plin orasul de biciclisti! Daca tot avem piste de biciclete , pe cand primarul si viceprimarii se vor duce la serviciu pe biciclete?
Vigi:
(11 Ianuarie 2023, 11:52)
La capitolu garaje ca e construitw legal ilegal sau de tip Calarasi ar trebui sa le demolati pe toate fraților și în locul lor sa construiți parcări și acolo unde permite terenu deala supraterana sau gen lift sa chemi mașina ca la lift cum e prin sectoru 6 prin București și asa se mai descongestioneaza treaba cu parcările
sorinst:
(11 Ianuarie 2023, 11:46)
Adevarul este ca era mare nevoie de pistele de biciclete !!! Avem maxim 150 de biciclisti in Slobozia. Degeaba a facut economii bugetare daca cheltuie banii cu astfel de proiecte.
Iuli:
(11 Ianuarie 2023, 10:40)
Macar astupati sau asfaltati santurile din dreptul trecerilor de pietoni.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Marți 25 Aug 2026
479 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Razie a polițiștilor la Fetești

Efective mărite din cadrul IPJ Ialomița au acționat joi, 29 septembrie a.c., sprijiniți de luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale și jandarmi ialomițeni, pentru prevenirea faptelor antisociale, ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 15:30
(5766 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești razie


AJFP Ialomița: Comunicarea actelor administrative emise în formă electronică

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că au fost modificate prevederile art. 47, alin. (15) din Codul de Procedură Fiscală cu privire la comunicarea actelor administrative ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 13:45
(7075 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Atenție la dioxidul de carbon!

Este culesul viilor, atenție la dioxidul de carbon acumulat în beciurile sau spațiile închise unde mustul este pus la fermentat! În fața butoaielor pline cu must pe cale să se transforme în vin, oamenii ...[citește_toată_știrea]

30 Septembrie 2022, 13:30
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Sprijin financiar în valoare de peste 129,16 milioane de lei pentru sectoarele suin și avicol

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR), prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului excepțional acordat producătorilor agricoli, crescători ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 18:30
(10607 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutoare financiare de peste 56,4 milioane lei pentru producătorii agricoli din sectorul vegetal

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR), prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului excepțional acordat producătorilor agricoli din sectorul ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 17:30
(11002 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Joi, 29 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29596, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de miercuri, 28 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 16:05
(1968 vizualizări - 0 comentarii)


Ședință a Colegiului Prefectural, convocată de prefectul județului Ialomița

Joi, 29 septembrie 2022, prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural. În cadrul întâlnirii oficiale au fost prezentate rapoartele de activitate ale Inspectoratului Teritorial ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 15:30
(7044 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 3,54%, rata șomajului în luna august 2022

La sfârșitul lunii august 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3296 de șomeri (din care 1544 femei), rata șomajului fiind de 3,54%, cu 0,85% sub ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 18:55
(10483 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat pe numele căruia era emis un mandat european de arestare, depistat în trafic de polițiștii din Țăndărei

Polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic, în cadrul unui filtru rutier, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 41 de ani, din Țăndărei. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 18:45
(3940 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 28 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29581, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de marți, 27 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 16:25
(2876 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 62,62 milioane de lei în perioada ianuarie-august 2022

Administrația Județeana Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat, în perioada ianuarie-august 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 62,62 milioane ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 15:55
(10916 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița: Salonul Anual de Carte, a XXXI-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2022, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează în municipiul Slobozia, sub patronajul Consiliului Județean Ialomița, cea de a XXXI-a ediție a Salonului Anual ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 15:40
(3187 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 30 de școli din județ, incluse în Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar

În luna martie a acestui an, Ministerul Educației a lansat Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar, inițiativă finanțată prin Programul Național de Redresare și Reziliență. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 19:30
(6502 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Atelier de informare și diseminare în cadrul Programului «Erasmus+»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a primit acreditare pe domeniul Educației Școlare, pentru perioada 01.01.2021-31.12.2027. Această acreditare permite instituției să dezvolte proiecte în cadrul Programului ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 18:40
(2722 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Marți, 27 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29562, fiind înregistrate 14 cazuri noi față de ziua de luni, 26 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 16:15
(3432 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 739,52 milioane de lei, colectate în perioada ianuarie-august 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în perioada ianuarie-august 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 739,52 milioane de lei. ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 17:55
(9246 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 11 noi cazuri de COVID-19

Luni, 26 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29548, fiind înregistrate 11 cazuri noi față de ziua de duminică, 25 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 16:04
(3767 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Țăndărei, depozit de furaje în flăcări la Bordușelu

Incendiu la o casă din Țăndărei, depozit de furaje în flăcări la Bordușelu

Vineri, 23 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință din Țăndărei. La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 13:55
(2571 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Ograda

Vineri, 23 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit la un accident rutier produs între 3 autoturisme, în Urziceni. În sprijin a intervenit și un echipaj al Serviciului Județean ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 13:40
(11131 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR va primi pentru finanțare toate cererile fermierilor depuse pentru decontarea primelor de asigurare

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale anunță eliminarea plafonului pentru depunerea cererilor de finanțare prin submăsura 17.1 «Prime de asigurare a culturilor, a animalelor și a plantelor» din ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 12:20
(12610 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Doi copii, victime ale unui accident rutier

Duminică, 25 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Urziceni au intervenit în cazul unui accident rutier produs în localitatea Coșereni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2022, 23:10
(2682 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 25 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 rămas la 29537, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 24 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2022, 16:10
(2616 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 24 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29537, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de vineri, 23 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2022, 16:50
(2054 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Țăndărei

Incendiu la o casă din Țăndărei

Pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină vineri, 23 septembrie a.c., pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință din orașul Țăndărei. La sosirea forțelor de intervenție incendiul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 21:40
(15264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Vineri, 23 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29528, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de joi, 22 septembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 16:15
(3888 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,9 milioane de lei, obligații suplimentare stabilite în luna august 2022

Inspectorii Activității de Inspecție Fiscală din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna august 2022, controale la contribuabili persoane fizice și juridice, stabilind ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 13:30
(13113 vizualizări - 0 comentarii)


Rovine: Locuință cuprinsă de flăcări

Rovine: Locuință cuprinsă de flăcări

Trei echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Slobozia au intervenit joi, 22 septembrie a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință în satul Rovine. Au ars două camere de locuit, acoperișul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 13:00
(4268 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Rovine incendiu


APIA: Sprijin în valoare de 1,3 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 12:00
(3645 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. Astfel, miercuri, 21 septembrie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 18:55
(12059 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Stelnica, dosar penal pentru conducerea unui autovehicul neînmatriculat

Miercuri, 21 septembrie a.c., în jurul orei 10,00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Fetești, împreună cu un reprezentant RAR, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr de 26 de ani, ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 18:45
(11368 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mary în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia Mary în 27,9 milioane de lei pentru electrificarea liniei Slobozia-Țăndărei, închisă circulației trenurilor de călători Anonim! în Avocatul Poporului sesizează încălcarea legii de către Primăria Gheorghe Lazăr Gigel în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia Cetatean în 27,9 milioane de lei pentru electrificarea liniei Slobozia-Țăndărei, închisă circulației trenurilor de călători AlexDan în Avocatul Poporului sesizează încălcarea legii de către Primăria Gheorghe Lazăr Analize apa în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! Om al Cetății în Medalie de aur și premiul al II-lea pentru elevii Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia în cadrul unui concurs școlar Stupid în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Raul în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia Alina în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia CV în Valentin Băcanu, noul candidat al Partidului Ialomițenilor la funcția de primar al Sloboziei Urbanistul în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! @Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Ionela în Medalie de aur și premiul al II-lea pentru elevii Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia în cadrul unui concurs școlar Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Metalurgie în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă sorinb în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 revolta în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...