Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Rezerve bugetare de 10 milioane de euro la Slobozia

Minuni administrative în 2 ani de mandat

Rezerve bugetare de 10 milioane de euro la Slobozia

Administrația Soare estimează că va avea la dispoziție 10 milioane de euro pentru finanțarea investițiilor din Slobozia. Suma, susține primarul Sloboziei, rezultă din finanțările europene accesate și economiile bugetare realizate în primii 2 ani de mandat. «În 2020 estimam că vom obține aceste rezerve bugetare în 4 ani de mandat... După 2 ani suntem la un pas de a atinge această sumă. Iar în cursul anului 2023 o vom depăși!» declară Dragoș Soare.

Obiectiv administrativ atins La preluarea mandatului, în anul 2020, primarul Dragoș Soare a susținut că mandatul său va fi unul «de austeritate» bazat pe eficientizarea cheltuielilor administrative și limitarea costurilor investiționale. În opinia sa, această strategie administrativă ar fi permis municipalității economii bugetare de 10 milioane de euro în 4 ani de mandat. La începutul anului 2023, primarul Dragoș Soare declară că pragul estimat inițial ar putea fi depășit în acest an: «În 2020 estimam că vom obține aceste rezerve bugetare în 4 ani de mandat... După 2 ani suntem la un pas de a atinge această sumă. Iar în cursul anului 2023 o vom depăși! Concret, la acest moment avem la dispoziție 45 milioane de lei pentru cofinanțarea investițiilor din fonduri europene, finanțarea proiectelor locale și derularea investițiilor multianuale. Iar anul este abia la început...» declară Dragoș Soare.

Să nu ne bucurăm prematur Optimismul edilitar al primarului Sloboziei este contrazis de realitatea din teren. În decursul anului 2022, tot mai mulți slobozeni se declară nemulțumiți de faptul că orașul a fost transformat într-un imens șantier. Situația riscă să devină tot mai tensionată în condițiile în care administrația Soare nu este dispusă să renunțe la niciunul dintre cele 11 proiecte europene aflate în derulare. Cel mai controversat dintre acestea este cel care a presupus construirea pistelor de biciclete și reabilitarea infrastructurii rutiere pe bulevardele Matei Basarab și Chimiei. Însă efectele nedorite ale unor investiții similare sunt vizibile în tot orașul. Ba, mai mult, în decursul anului 2023 urmează să fie deschise noi șantiere. Printre investițiile noi, deja anunțate, se numără reabilitarea Parcului «E14», reamenajarea spațiilor verzi din oraș, demolarea garajelor construite ilegal, finalizarea investiției din Piața Revoluției. Și exemplele ar putea continua.

11 Ianuarie 2023, 10:10 (8542 vizualizări - 30 comentarii)

Citiți și:
Prioritatea administrației Potor: deschiderea parcării subterane din Piața Revoluției!
3 MILIOANE DE EURO pentru dezvoltarea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia
Primăria Slobozia vrea, din nou, Centura de Nord!
43 milioane de lei pentru «Centura Ocolitoare a Sloboziei» din zona de Nord
Parcul fotovoltaic va reduce facturile de curent electric cu 1,5 milioane de lei/lună

Comentariile cititorilor:


WALY:
(16 Ianuarie 2023, 18:32)
Dar STRANDUL ca acum vine vara, sau Primarele nu stie sa inoate?
Contabil:
(16 Ianuarie 2023, 16:16)
Oprirea lucrărilor pe bvd. Chimiei - cică nu este fundație!!! - în zona Casei de Cultură a Sindicatelor, faptul ca pe unde se pare că lucrările s-au terminat (pe proiectul de mobilitate urbana - pe Unirii, Cosminului, Chimiei , de la BRD spre variantă) au rămas niște scame mari de tot, de îți rupi picioarele și bicicleta, etc., sugerează următoarele lucruri
 - devizele inițiale nu mai sunt actuale, prețurile materialelor si manoperei fiind mult mai mari
 - fiind lucrări cu fonduri europene, banii moka de la UE sunt tot ăia!!!
 - constructorul a făcut o binemeritată pauză și se agită cu joc de gleznă doar la trotuarul de peste drum de MB  - pentru publicul larg!
 - cele 10 mil Euro s-a putea să se ducă mai rapid decât ar vrea primul gospodar al urbei pe proiectele făcute cu 4-5 ani în urmă.
Așa că, mai avem de suferit printre utilaje, trotuare neterminate, bulevarde distruse, etc.
@Cetățean:
(15 Ianuarie 2023, 19:26)
probabil tu locuiesti in Calarasi  :D
@Cetățean:
(15 Ianuarie 2023, 14:16)
Așa este, cum spuneți! cea mai mare schimbare în bine din ultimii 20 de ani este că avem un nou operator de salubritate, Adi Eco 2009, care acum 2 ani cam era în insolvență, iar acum a căpătat o dimensiune județeană!

Și fără legătură cu tema articolului - Nota bene nu are sensul pe care credeți că îl are când îl felicitați pe don primar!
Cetățean :
(15 Ianuarie 2023, 07:22)
Dacă e șantier,de ce e șantier, dacă nu este șantier,de ce nu este șantier. Cum o dai, unora nu le convine nimic._____________________ Ceea ce pot spune eu este că nu am văzut în ultimii douăzeci de ani schimbările în bine făcute de administrația actuală a urbei. Nota bene d-lui Soare.
Cati:
(14 Ianuarie 2023, 17:06)
Slobozeni acum culegeti ce ati semanat din 1990 permanent.
Fiecare nou primar vine cu planuri si idei noi, nu vrea sa continue proiectele incepute de predecesori (ceea ce ii face niste idioti).
Prioritar pentru Slobozia era sa fie asigurata apa potabila !!! NU ORTAVITA  !!!
Si noua administratie, noua din 2020, daca avea un pic de respect si normalitate trebuia sa faca prioritar retea de apa potabila pentru cetetenii care le platesc salariile sa se creada ei net superiori fraierilor de contributori la bugetul local. 
Apoi realizarea tuturor utilitatilor in carterul tinerilor (care au fost mintiti sa investeasca in case ce le fac relelele de apa-canalizare-gaze-electricitate si stazi cu trotoare civilizate. Mai mult de jumatate se spala la lighean si au fose proprii, nu au retea de gaze iar drumurile sunt de pamant denivelat cu mult noroi si mizerie (gunoiul se strange saptamanal), si Doamne fereste de salvare sau pompieri ca uneori nu pot merge decat pana in capatul strazilor.
Cartierul Slobozia Noua nu are toate strazile asfaltate si acolo e jale cand ploua.
Iar ei schimba pavelele si bordurile. Va invit sa mergeti pe jos pe unde zic ei ca au finalizat si veti vedea ca sunt portiuni mari cu dalele puse stramb si in valuri, sa clatina si au ramas gramezi de nisip care se ia pe picioarele pietonilor. Apropo sefii Primariei Slobozia nu sunt pietoni ei au masini cu sofer la scara, masini cumparate din banii dati de noi, soferii platiti din banii nostrii iar bietii de edili la fel tot din banii nostrii isi iau salariile.
Mare mila imi e de ei cat muncesc si se chinuie ca noi sa avem o viata frumoasa, curata si civilizata !
Mary :
(14 Ianuarie 2023, 10:49)
Aiureli! Bani aruncați aiurea! Se decopertează tot trotuarul de la MB-uri, pe partea dreaptă, în sensul de mers către Constanța, trotuar făcut din pavele cu o condiție noi nouțe peste care nu au trecut nici păsările în zbor, că pietonii nici atât. Acest susținător al proiectelor, știe? Și chiar dacă știe, ce-i pasă! Banii trebuie cheltuiți, aiurea!
Mary :
(14 Ianuarie 2023, 02:31)
Și ce vreți acum?! Să-l canonizați? Terminați cu prostiile că nu suntem la Cluj-Napoca. Când Slobozia o să arate pe jumătatea Clujului, atunci puteți spune că s-a înfăptuit o minune. Ar fi o minune, dacă am avea apă potabilă. Hai, pa!
Pentru Cetatean:
(13 Ianuarie 2023, 11:52)
Te referi la pavelele alea de calitate superioara mancate de ploaie si inghet? Mai sunt cateva prin boschetii din jur... du-te si vezi daca nu crezi!!!
dinamita:
(13 Ianuarie 2023, 11:41)
Si cu piste si fara.... Stau si ma gnadesc.... Cum aia de dinaintea lui nu faceau nimic si tot ieseau pe minus?
Alin:
(13 Ianuarie 2023, 10:23)
Cu intersecția de la casa de cultura ce glfaceti?monument istoric?nu lucrează nimeni acolo și sunt niște gropi de rupi masina,în curând de la ploi no sa se mai poată circula.era un domn dimineața care a spart baia de ulei și spunea ca va da în judecata.ati ghiorlanit tot orașul și asa la-ti lasat
Răduță Aurelian-Constantin:
(13 Ianuarie 2023, 01:52)
Ati distrus Parcul de la Oraselul Copiilor. Nu mai avem si noi un loc al nostru unde sa ne mai antrenam la Parkour. Sa va fie rusine. Multumim frumos. Astept sa ma invitati Domnule Primar la Dumneavoastra la primarie sa vorbim, nu prin consilieri sau intermediari. Vreau sa stam personal fata in fata, sa vorbim daca va intereseaza de tineretul din acest oras.
Adrian:
(12 Ianuarie 2023, 22:53)
Invităm în tandem pe domnul primar și șeful circulației din IPJ Ialomița, să iasă de pe aleea din spatele magazinului Ialomița și să meargă pe strada Ștefan cel Mare, la stânga către parcarea magazinului Ialomița. Aveți grijă domnule primar să nu faceți accident. Pentru a te asigura din dreapta, trebuie să blochezi circulația celor care vin pe Ștefan cel Mare dinspre magazinul LUCA. Avem primarul pe care îl merităm.
1999:
(12 Ianuarie 2023, 15:04)
Faceți parcări!ați trasat 2 dungi pe Crosntructorilor și luați bani de parcare.Ati anulat din locuri (gard nr 2) și se bat oamenii pt un loc.Gata ,ajunge cu atâta spațiu verde ,ca si asa nu sunteți în stare sa aveți grija de el.Ma ia groaza cu ce o sa fie atunci când o sa faceti și pe Cuza Vodă parcare.Mai renunțați la parcuri și faceti parcarii.Orășelul Copiilor,ar fi fost loc bun pt parcare supra-etajată(ca sub-teran, am văzut cu toți ce a iesit ) ati pus șezlonguri pt sex in Orășelul copiilor .Parcul N 14 iarăși un loc bun de parcare. Spațiul este prea mare între trotuare și blocuri,întorci tirul, faceti PARCARE. CARE NU AVETI LOC DE PARCARE ,DUCEȚI-VĂ MASINA IN FATA CASEI LU'...
eu:
(12 Ianuarie 2023, 13:34)
Care reamenajare spatii verzi, ca voi si cei din urma voastra nu sunteti in stare sa tundeti iarba si sa toaletati copacii. Prin toate parcurile si pe alei/strazi este jale, in toate anotimpurile.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Luni 17 Aug 2026
374 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Slobozia: Gala Finală a Concursului Internațional de Canto «Ionel Perlea»

Consiliul Județean Ialomița, prin Centrul Cultural «Ionel Perlea» Slobozia, în parteneriat cu Asociația «Suonarte», organizează Gala Finală a Concursului Internațional de ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2025, 10:10
(4395 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România/Slobozia: «Expoziția Absolvenților 2025»

Consiliul Județean Ialomița, Muzeul Național al Agriculturii din România/Slobozia, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, Uniunea Artiștilor Plastici-filiala Slobozia/Ialomița și Liceul de Arte ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2025, 10:05
(3487 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Moldoveni!

Luni, 2 iunie 2025, în intervalul orar 09,00-16,00, echipele RAJA Constanța vor executa lucrări periodice de întreținere a rezervorului destinat înmagazinării ...[citește_toată_știrea]

30 Mai 2025, 08:45
(4876 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Țăndărei și Fetești

Percheziții la Țăndărei și Fetești

Joi, 29 mai 2025, polițiștii din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița au efectuat 6 percheziții domiciliare, în orașele Țăndărei și Fetești, într-un dosar ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2025, 16:20
(3962 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Țăndărei

Miercuri, 28 mai 2025, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de tip «razie», având ca scop prevenirea și combaterea faptelor penale și contravenționale, precum și menținerea ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2025, 16:00
(3018 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni în cadrul «Săptămânii prevenirii criminalității» la Amara și Slobozia

IPJ Ialomița: Acțiuni în cadrul «Săptămânii prevenirii criminalității» la Amara și Slobozia

În cadrul campaniei «Săptămâna prevenirii crimialității», polițiștii ialomițeni au desfășurat activități specifice în cadrul Școlii Gimnaziale «George Vâlsan ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2025, 15:40
(4399 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: În perioada ianuarie-aprilie 2025 s-a rambursat TVA în valoare de 27,60 milioane de lei

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în perioada ianuarie-aprlie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de ...[citește_toată_știrea]

29 Mai 2025, 14:00
(4724 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: update orele 15,00-Lucrare programată în localitatea Maia, 28 mai 2025!

Ca urmare a unor dificultăți de ordin tehnic, suntem nevoiți să prelungim durata de executare a intervențiilor până în jurul orelor 21,00. Sunt în continuare afectați de lipsa apei ...[citește_toată_știrea]

28 Mai 2025, 15:30
(4416 vizualizări - 0 comentarii)


Proxeneți din Fetești și Gura Ialomiței, în vizorul DIICOT-Structura Centrală

Procurorii DIICOT-Structura Centrală au organizat 12 percheziții domiciliare într-o cauză penală ce vizează comi­terea infracțiunilor de «proxenetism» și «trafic de persoane ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2025, 11:20
(5769 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Se prelungește termenul de depunere al Cererilor de Plată până la data de 13 iunie 2025 inclusiv!

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că termenul de depunere a Cererilor de Plată, în cadrul Campaniei 2025, a fost prelungit până la data de 13 ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2025, 10:25
(6963 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe Șoseaua București din orașul Țăndărei!

În vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 225 mm, de pe Șoseaua București din orașul Țăndărei, echipele RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2025, 09:25
(4260 vizualizări - 0 comentarii)


976 persoane, angajate prin intermediul AJOFM Ialomița în primele 4 luni ale anului 2025

În primele 4 luni ale anului 2025, urmare implementării Programului Național de Ocupare a Forței de Muncă, prin intermediul AJOFM Ialomița au fost încadrate în muncă 976 persoane, dintre ...[citește_toată_știrea]

27 Mai 2025, 08:15
(5500 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Reținuți pentru «tulburarea ordinii și liniștii publice»

Polițiștii din Țăndărei au reținut pentru 24 de ore, 5 bărbați din localitate, bănuiți de comiterea infracțiunilor de «tulburarea ordinii și liniștii pubice» și «lovirea sau alte violențe ...[citește_toată_știrea]

23 Mai 2025, 15:30
(4066 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Concentrație de pesticide peste limita admisă la o probă de banane

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează că, în săptămâna 11-16.05.2025, au fost primite 11 probe de legume și fructe pentru determinarea reziduurilor ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2025, 14:25
(5291 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Se oprește apa în localitatea Maia! 

Pentru a asigura calitatea serviciului de furnizare a apei potabile, echipele RAJA Constanța vor efectua lucrări periodice de întreținere a instalațiilor de înmagazinare a apei din comuna ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2025, 12:35
(4311 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 34 de percheziții în localitățile Urziceni, Bărbulești și Armășești

IPJ Ialomița: 34 de percheziții în localitățile Urziceni, Bărbulești și Armășești

34 de percheziții au fost efectuate joi, 22 mai 2025, de către polițiștii din cadrul IPJ Ialomița la locuințele mai multor persoane cercetate pentru «nerespectarea regimului armelor și munițiilor ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2025, 09:00
(4189 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 7,23 milioane de lei în aprilie 2025

Administrația Județeană Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat în luna aprilie 2025, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 7,23 ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2025, 15:20
(12202 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Slobozia, depistat cu substanțe interzise

Tânăr din Slobozia, depistat cu substanțe interzise

Duminică, 18 mai a.c., în jurul orelor 20,00, într-o parcare din Slobozia, un tânăr de 21 ani a fost depistat de jandarmii ialomițeni având asupra sa substanțe posibil interzise ...[citește_toată_știrea]

20 Mai 2025, 13:20
(4910 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 156,31 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în aprilie 2025

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna aprilie a anului 2025, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 156,31 milioane ...[citește_toată_știrea]

19 Mai 2025, 12:25
(6059 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Reținut pentru «trafic de droguri»

Urziceni: Reținut pentru «trafic de droguri»

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Ialomița, împreună cu procurorii DIICOT-Biroul Teritorial Ialomița au documentat activitatea infracțională a unei persoane, de 3 ...[citește_toată_știrea]

16 Mai 2025, 14:00
(6117 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Sinistrați din Țăndărei!

Miercuri, 14 mai 2025, în intervalul orar 13,45-17,00, se sistează furnizarea apei potabile consumatorilor din Cartierul Sinistrați, în vederea executării lucrărilor de remediere a unei avarii ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2025, 14:10
(5446 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Lemne transportate ilegal, confiscate de polițiști

Jilavele: Lemne transportate ilegal, confiscate de polițiști

Luni, 12 mai a.c., în jurul orei 7,00, polițiștii din Jilavele au oprit pentru control, pe strada Vatra Nouă, din Jilavele, o autoutilitară cu remorcă. Vehiculul transporta material lemnos, î ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2025, 14:20
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: «Noaptea Muzeelor»

Muzeul Județean Ialomița: «Noaptea Muzeelor»

Muzeul Județean Ialomița se alătură demersului inițiat de Rețeaua Națională a Muzeelor din România de organizare la sfârșitul acestei săptămâni a evenimentului cultural «Noaptea ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2025, 12:55
(4290 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 434,07 mii de lei, sume stabilite suplimentar în urma inspecțiilor efectuate în luna aprilie 2025

Inspectorii cu atribuțiuni de control din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna aprilie 2025, controale la contribuabili persoane fizice și juridice ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2025, 10:25
(8924 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Aproape de clienți prin soluții digitale

RAJA Constanța: Aproape de clienți prin soluții digitale

O preocupare constantă a societății RAJA Constanța a fost menținerea unui punct stabil de comunicare cu clienții pentru a satisface nevoile și dorințele acestora. De aceea, în timp s-au implementat ...[citește_toată_știrea]

13 Mai 2025, 08:25
(5676 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 10 mai a.c., în jurul orei 3,00, pe strada Primăriei, în localitatea Munteni-Buzău, polițiștii din Căzănești au oprit în trafic pentru control un autoturism, condus de ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2025, 16:30
(5251 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Atenționare privind noi metode de înșelăciune on-line

IPJ Ialomița informează cu privire la apariția și extinderea unei noi metode de înșelăciune on-line, semnalată tot mai frecvent în ultimele săptămâni. Aceasta se desfășoară prin intermediul ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2025, 16:25
(1053 vizualizări - 0 comentarii)


Controale și amenzi ale polițiștilor ialomițeni

În perioada 10-11 mai a.c., polițiștii din Slobozia au desfășurat acțiuni pentru prevenirea faptelor comise cu violență, a faptelor stradale, a faptelor antisociale și menținerea climatului de ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2025, 16:20
(6720 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Articole vestimentare contrafăcute, confiscate

Sâmbătă, 10 mai a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din Fetești au identificat două persoane, de 24 și 26 de ani, care se deplasau cu o autoutilitară pe strada Călărași din Fetești. ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2025, 16:15
(4961 vizualizări - 0 comentarii)


Tânără din Slobozia, arestată pentru deținere de droguri

Sâmbătă, 10 mai a.c., polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale din cadrul IPJ Ialomița au pus în executare un mandat de executare a pedepsei, emis de Judecătoria Constanța ...[citește_toată_știrea]

12 Mai 2025, 16:10
(8898 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia droguri


Ultimele comentarii
Gogu în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni Prefectura în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița casă Cocora în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 [email protected] în Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», 15-18 august 2026: Tradițiile lumii, în inima Ialomiței, la cea de a XXVI-a ediție! @ Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daria în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Mary în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cetatean în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița AlexDan în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Iulia în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Scolar în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Marius în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon garsonieră Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 cetatean în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...