Grupul de Comunicare Strategică: 41 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Vineri, 29 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7622, cu 41 de cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
29 Ianuarie 2021, 15:25
(1668 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 31000 de lei
Pe parcursul zilei de joi, 28 ianuarie 2021, polițiștii ialomițeni au aplicat 113 sancțiuni contravenționale, 42 dintre acestea în cazul persoanelor identificate că nu au respectat măsurile de protecție
...[citește_toată_știrea]
29 Ianuarie 2021, 12:40
(2478 vizualizări -
0 comentarii)
APIA: Plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor
Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor pentru cererile depuse în luna decembrie
...[citește_toată_știrea]
29 Ianuarie 2021, 11:55
(5682 vizualizări -
0 comentarii)
ITM Ialomița: Munca în sărbătorile legale
Conform art. 139 din Legea nr.53/2003-Codul Muncii, republicată și actualizată, zilele de sărbătoare legală în care nu se lucrează sunt 1 și 2 ianuarie; 24 ianuarie-Ziua Unirii Principatelor Române; Vinerea
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2021, 18:20
(1746 vizualizări -
0 comentarii)
Brăilean reținut pentru mai multe furturi comise la Urziceni
Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au depistat un bărbat, de 44 de ani, bănuit de comiterea mai multor furturi în noaptea de 26/27 ianuarie a.c., dintr-o biserică și un centru comercial din
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2021, 15:50
(2369 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Braconier surprins în flagrant când scotea pește cu plasele!
Peste 150 de kilograme de pește din speciile novac și sânger au fost eliberate în mediul acvatic, în urma unui flagrant al polițiștilor din Slobozia, după ce un bărbat a fost surpsins, în timp ce scotea
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2021, 15:45
(2200 vizualizări -
0 comentarii)
Bărbat din Andrășești, arestat pentru infracțiuni rutiere
Miercuri, 27 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2021, 15:40
(1531 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 11750 de lei
Activitățile cu privire la respectarea măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă au avut loc în sistem integrat și au vizat, în special, zonele aglomerate, centre comerciale, dar și mijloacele de transport
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2021, 15:35
(1581 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 22 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Joi, 28 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7581, cu 22 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri
...[citește_toată_știrea]
28 Ianuarie 2021, 15:30
(2393 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 42 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Miercuri, 27 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7559, cu 42 de cazuri mai mult față de ziua
...[citește_toată_știrea]
27 Ianuarie 2021, 15:40
(4297 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: 8 mașini blocate pe șosea, în zona de Est a județului
Voluntarii din cadrul Serviciilor pentru Situații de Urgență ale localităților Fetești și Mihail Kogălniceanu au intervenit în dimineața zilei de miercuri, 27 ianuarie a.c., pentru a repune în circulație
...[citește_toată_știrea]
27 Ianuarie 2021, 15:25
(5450 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Cod Galben de ninsori și viscol
Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Galben de ninsori și viscol pentru 8 județe din zona de Sud-Est a țării, printre care și Ialomița. Avertizarea intră
...[citește_toată_știrea]
26 Ianuarie 2021, 17:25
(2400 vizualizări -
0 comentarii)
Brăilean urmărit național și internațional, depistat la Slobozia
Investigațiile efectuate de polițiștii din Slobozia au condus la depistarea unui bărbat pe numele căruia Judecătoria Brăila a emis un mandat de executare a pedepsei de 3 ani și 2 luni de închisoare. În
...[citește_toată_știrea]
26 Ianuarie 2021, 17:20
(2737 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de 7250 de lei
80 de polițiști au fost la datorie în ultimele 24 de ore, împreună cu polițiști locali, jandarmi și pompieri ialomițeni, precum și cu reprezentanți ai altor instituții, pentru verificarea respectării măsurilor
...[citește_toată_știrea]
26 Ianuarie 2021, 17:15
(3498 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 20 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Marți, 26 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7517, cu 20 de cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
26 Ianuarie 2021, 15:35
(2467 vizualizări -
0 comentarii)
AJOFM Ialomița: 4,88%, rata șomajului în decembrie 2020
La sfârșitul lunii decembrie 2020, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 4581 șomeri (din care 2054 femei), rata șomajului fiind de 4,88%, cu
...[citește_toată_știrea]
26 Ianuarie 2021, 14:15
(1914 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 16 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Luni, 25 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7497, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de duminică
...[citește_toată_știrea]
25 Ianuarie 2021, 15:45
(1856 vizualizări -
0 comentarii)
Tânără de 29 de ani, depistată băută la volan pe străzile Sloboziei
Trei bărbați, cu vârste cuprinse între 17 și 47 de ani, sunt cercetați de polițiști după ce au fost surprinși în timp ce conduceau autoturisme, pe raza municipiului Slobozia și a comunei Grivița, fără a
...[citește_toată_știrea]
25 Ianuarie 2021, 14:30
(3757 vizualizări -
0 comentarii)
Slobozia: Constănțeni arestați pentru «constituire a unui grup infracțional organizat»
Vineri, 22 ianuarie a.c., polițiștii de Investigații Criminale din Slobozia au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse
...[citește_toată_știrea]
25 Ianuarie 2021, 14:25
(4525 vizualizări -
0 comentarii)
IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19, amenzi de peste 39000 de lei
Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri cu atribuții de control, în vederea verificării respectării
...[citește_toată_știrea]
25 Ianuarie 2021, 14:20
(1514 vizualizări -
0 comentarii)
Stelnica: Transformator mistuit de flăcări
Duminică, 24 ianuarie a.c., în jurul orei 8,05, în comuna Stelnica a izbucnit un incendiu la un transformator. La fața locului s-au deplasat de urgență salvatorii din cadrul Stației de Pompieri Fetești
...[citește_toată_știrea]
25 Ianuarie 2021, 11:45
(2189 vizualizări -
0 comentarii)
Borănești: Petrecere ilegală, întreruptă de polițiști
35 de persoane au fost amendate duminică, 24 ianuarie 2021, după ce au participat la o petrecere privată organizată în comuna Borănești, fără a respecta măsurile de protecție sanitară. Astfel, polițiștii
...[citește_toată_știrea]
25 Ianuarie 2021, 10:20
(2035 vizualizări -
1 comentariu)
Unirea Principatelor, celebrată la Catedrala Urziceni
Cerul însorit al Urziceniului a primit rugăciunea de mulțumire adusă lui Dumnezeu. Duminică, 24 ianuarie 2021, după săvârșirea Sfintei Liturghii, preoții Catedralei Urziceni au săvârșit slujba de Te Deum
...[citește_toată_știrea]
24 Ianuarie 2021, 20:35
(3952 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 18 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Duminică, 24 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7481, cu 18 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
24 Ianuarie 2021, 16:10
(1637 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 12 noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Sâmbătă, 23 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7463, cu 12 cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
23 Ianuarie 2021, 15:35
(1652 vizualizări -
0 comentarii)
Restaurantele și cafenele din Slobozia, deschise la interior. Incidența cazurilor a scăzut la 2,25/1000 de locuitori!
Datorită scăderii incidenței cazurilor de COVID-19 la 2,25/1000 de locuitori, reprezentanții Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița au permis redeschiderea la interior a restaurantelor
...[citește_toată_știrea]
22 Ianuarie 2021, 17:05
(7024 vizualizări -
0 comentarii)
Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița
Vineri, 22 ianuarie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 7451, cu 31 de cazuri mai mult față de ziua de
...[citește_toată_știrea]
22 Ianuarie 2021, 15:10
(2542 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Prefectul Tonița Manea s-a vaccinat
Prefectul județului Ialomița, Tonița Manea, s-a vaccinată joi, 21 ianuarie a.c., împotriva virusului SARS-CoV-2. Prefectul Tonița Manea a ales să facă vaccinul la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești
...[citește_toată_știrea]
21 Ianuarie 2021, 19:15
(2218 vizualizări -
0 comentarii)
Ialomița: Bărbat dispărut de la domiciliu
Joi, 21 ianuarie 2021, militarii din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia-Garda de Intervenție Slobozia au intervenit pentru căutarea unui bărbat despre care există informații că, în data de 10 ianuarie
...[citește_toată_știrea]
21 Ianuarie 2021, 19:05
(2794 vizualizări -
0 comentarii)
Țăndărei: Surprins la volanul unei mașini cu numere provizorii expirate
Polițiștii din Țăndărei au depistat în trafic miercuri, 20 ianuarie 2021, pe DN2A, în orașul Țăndărei, un bărbat în vârstă de 41 ani din localitatea Platonești, în timp ce conducea un autoturism cu
...[citește_toată_știrea]
21 Ianuarie 2021, 18:55
(5685 vizualizări -
0 comentarii)
Comentariile cititorilor:
(6 Februarie 2023, 14:30)
Silviu ,exista un site al Primariei Slobozia care are un mail direct pentru primar. Nu stiu daca citeste chiar dl Soare ,dar aveti sanse mai mari sa va faceti auzit decat sub articolul despre copilul acesta simpatic foc si foarte talentat. Felicitari lui si parintilor care il ajuta sa-si urmeze visul!
(6 Februarie 2023, 09:54)
Silviu te salut, noi am mai vorbit cu ceva ani in urma despre schimbarea numelui strazii.
multi au fost de acord si multi nu stiau cine a fost cd gherea. fostul primar stoica a zis ca o sa faca dar el a facut doar groapa.
subscriu si eu si imi doresc sa fie schimbat numele strazii din cd gherea intr-unul cu onoare.
chiar te-ai gandit foarte bine in iuliu Maniu voi sustine si eu asta.
acum sa faca si presa ceva pentru noi. sa arate si sa sustina schimbarea numelui strazii cd gherea ca asta a fost un fel de marx al Romaniei
(5 Februarie 2023, 21:18)
Domnule primar Soare, hai sa facem odata acea reparatie morala necsara a societatii.
Locuiesc pe strada C.D. Gherea si mi-e jena de acest personaj fost socialist-comunist. A ramas numele strazii din perioada comunista.
Si intrucat azi se implinesc 70 de ani de la moartea marelui IULIU MANIU, cel care a realizat in cea mai mare parte marea unire din 1918, propun ca strada noastra de la vechea tipogrfie si pana la monumentul ostasilor cazuti in primul razboi mondial sa se numeasca Iuliu Maniu.
Ar fi un respect deosebit fata de acest ilustru inaintas dar si o forma de ingropare a vechiului regim comunist.
Cu stima - Silviu Marin