Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Instanțele din Ialomița rămân fără judecători

Instanțele din Ialomița rămân fără judecători

Lipsa unei politici coerente a Consiliului Superior al Magistraturii privind aprobarea transferurilor, dar și pensionările din Justiție afectează buna desfășurare a activității Judecătoriilor. De la 1 iunie 2023, la Judecătoria Fetești și Judecătoria Slobozia vor mai rămâne doar trei, respectiv, patru magistrați! Toate acestea în condițiile în care schema de personal a celor două instanțe prevede 20 de posturi. Reprezentanții Tribunalului Ialomița, instituție care are rol de coordonare a instanțelor mici, susțin faptul că este cea mai gravă criză de personal de specialitate pe care o întâmpină în ultimii 10 ani. Situația s-ar putea remedia abia în primăvara anului viitor, când Administrația Prezidențială va semna decretele de numire în funcție a viitorilor absolvenți ai Institutului Național de Magistratură.

Instanțele mici rămân fără judecători Accederea în sistemul de justiție al magistraților se face, în principal, în urma absolvirii Institutului Național al Magistraturii. În funcție de notele obținute de candidați, aceștia sunt re­partizați către Judecătorii. Regula­mentul spune că, după un an, orice candidat poate solicita Consiliului Superior la Magistraturii transferul către o altă instanță. Judecătoriile din Ialomița sunt, de cele mai multe ori, «instanțe de tranzit», foarte puțini dintre magistrații aflați la început de carieră preferând să rămână definitiv în funcțiile care le-au fost repartizate. Iar din această cauză, instituțiile duc lipsă permanent de personal de specialitate. Posturile se ocupă definitiv doar în urma altor concursuri de accedere în profesia de magistrat, pe care Consiliul Superior al Magistraturii le organi­zează, cu o periodicitate mai redusă față de cel de absolvire al Institutului Național de Magistratură. La aceste examene participă, de regulă, persoane care au experiență juridică precum foștii polițiști sau consilierii juridici. Nu toți însă reușesc să obțină note de trecere, astfel că ocuparea posturilor libere prin această etapă de încadrare în funcția de magistrat este mai dificilă. Iar problema posturilor vacante rămâne nerezolvată. Situația trenează de ani buni, fără ca reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii să-și schimbe politica de încadrare în funcțiile de magistrați. În Ialomița, cel mai puternic afectate de această situație sunt, în momentul de față, Judecătoria Slobozia și Judecătoria Fetești. La Fetești, de exemplu, deși în schema personal sunt prevăzute șapte posturi de judecător, de la 1 iunie 2023, instanța va funcționa doar cu trei magistrați! Ceilalți patru au reușit să se transfere către instanțe de același rang din Capitală sau Constanța. «Sunt preferate orașele mari pentru că acolo există condiții de trai mai bune, mai multe posibilități. De aceea mulți migrează către aceste zone... Cel puțin așa motivează colegii care aleg să plece!» susțin reprezentanții Tribunalului Ialomița, instanță care coordonează activitatea celor trei judecătorii din județ. Într-o situație similară se află și Judecătoria Slobozia. Deși are prevăzute 10 posturi de judecători, tot de la 1 iunie 2023, va rămâne cu doar patru posturi ocupate! Restul judecătorilor s-au transferat către alte instanțe.

Întârzieri în soluționarea cauzelor Principalele urmări ale lipsei de judecători din instanțe se abat asupra justițiabililor. Toate acestea pentru că soluționarea proceselor va depăși termenele stabilite de lege în acest sens. Iar cauzele intrate pe rolul celor două judecătorii din Ialomița nu sunt deloc puține. Potrivit situațiilor statistice realizate de Tribunalul Ialomița la începutul acestui an, privind activitatea desfășurată de Judecătoria Slobozia și Judecătoria Fetești, arată faptul că numărul dosarelor aflate pe rolul celor două instanțe este imens. Mai exact, în 2022, judecătorii din Slobozia au fost nevoiți să soluționeze 10969 de cauze, în timp ce la Fetești au fost înregistrate 6650 de cauze. Iar acestora li s-au alăturat alte peste 3000 de dosare care au intrat pe rol de la începutul acestui an și până la sfârșitul lunii aprilie. Creșterea numărului de dosare are impact și asupra încărcăturii cauzelor per judecător. Conform acestui indicator, fiecare judecător rămas la Slobozia are de soluționat 2738 de dosare, iar la Fetești, 1605. «Este un număr foarte mare de dosare pe care un singur om trebuie să le soluțio­neze! Să sperăm că se vor lua măsuri în ceea ce privește completarea schemelor de personal pentru că astfel situația va fi delicată în ceea ce privește bunul mers al proceselor...» mai spun reprezentanții Tribunalului Ialomița.

Lista magistraților pensionari
Pe lângă transferurile magistraților, activitatea Justiției ialomițene a fost puternic afectată și de pensionările din sistem. Potrivit Decretelor publicate de Administrația Prezi­dențială, 10 magistrați din Ialomița, procurori și judecători, au părăsit sistemul în urma deciziilor de a ieși la pensie, în perioada 2020-2023. Aceștia sunt:
1. Ion Toma-președinte al Tribunalului Ialomița (pensionat în decembrie 2020)
2. Simona Mihaela Mușat-judecător al Tribunalului Ialomița (pensionată în ianuarie 2021)
3. Viorica Mușat-președinte al Tribunalului Ialomița (pensionată în februarie 2021)
4. Leonard Toma Jigă-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița (pensionat în mai 2021)
5. Alexandru Mihailiuc-procuror-șef al DIICOT Ialomița (pensionat în iulie 2022)
6. Marian Dima-procuror-șef al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița (pensionat în iulie 2022)
7. Viorica Pismiș-judecător de supraveghere al Penitenciarului Slobozia (pensionată în noiembrie 2022)
8. Alis-Gabriela Marcu-judecător al Tribunalului Ialomița (pensionată în decembrie 2022)
9. Cristina Coman-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița (pensionată în decembrie 2022)
10. Daniela Răceanu-judecător al Tribunalului Ialomița (pensionată în mai 2023)

29 Mai 2023, 10:50 (9230 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
Judecătorii ialomițeni, acuzați de abuz
Activitatea Judecătoriei Urziceni, blocată din lipsă de judecători
Instanța cu un singur magistrat

Comentariile cititorilor:


Donose:
(30 Mai 2023, 11:48)
Cel mai corect ar fii, desființarea acestor instante din Ialomița și inși, insele dați afară fără posibilitatea de a mai avea de a face cu justitia. Nu au nici o treaba cu justiția,, ei fac la comanda,, pe pile și prietenii justiția pe genunchi. Tot este corupt, cancer generalizat începând cu anii 2000 justiția în Ialomița este o păcăleală, un vis urat. Toți trebuie sa plece, numai rude și clanuri în aceasta, nu știu cum. Sai mai spun sunt judecătoare, judecători care fac și împart dreptatea fix la comanda, ca să nu spun ca primesc foloase necuvenite, adică mita, șpagă, pesches, ciubuc. Naiba știe, dar sai pui legea, actul eliberat de autoritățile statului român în fata, judecătorului în care scrie clar adevarul și el sa, încurajeze falsul și hoția. De noaptea mintii! Fugiți fraților de tribunalul Ialomița și judecătorii subordonate, fugiți cât puteți. 
Interesatul:
(29 Mai 2023, 22:03)
Ne cunoaște toată țara…suntem se pomina, din cauza judecătorilor din Ialomita. Nici un avocat serios nu-și dorește sa asculte aberațiile lor…se simt ca in Nasul’ . Nu poți sa -ți ei un avocat bun, ca te refuza …dacă ești din Slobozia . Sa se ducă…poate vin altii cu ceva conștiința.
Victimă 2:
(29 Mai 2023, 21:01)
Fara pensii speciale! Sa ia pensie de 1125 lei/luna ca si ada nu fac mimic. Ajunge cu speciali sa nu ia pensie nici cat ia soacramea de la fostul CAP, ea a muncit, a baut apa clocita la capatul tarlalei de porumb. Aștia stau in c.r pe scaun si apara coruptia tâlhari si hoți, nu produc nimic, isi bat joc de cetateni dupa cum se trezesc dimineata si de cata spaga fac/proces. Nici apa cu sare nu merita. Sa plece dar nu cu pensie de nesimtiti, asa cat sa manance buruieni, carne de craciun si paste, cate 2 gârlejuri de gaina pe zi! Habar nu aveti ce insemna sa fii furat de hoti cu ajutorul acestor, speciali. Of doame sa nui iei, pana nui chinui pana la al seaptelea neam, pana la epuizare.
Victima:
(29 Mai 2023, 19:17)
De 14 ani sunt NEFUNCTIONALE.Timp de 14 ani au refuzat sa-si îndeplinească atribuțiile de serviciu intocmind in fals HOTĂRÂRILE. Am avut peste 30 de dosare cu plângeri penale atașate cu probe directe de TÂLHARII cu ștampila statului CORUPȚIE, CRIMĂ ORGANIZATĂ și au refuzat să respecte lg.211/2004 sa-mi asigure protecția mie si familiei. Au încălcat art.20pc 8ncpp făcând presiuni asupra mea inventând cereri de ajutor judiciar încercând să se obțină OMORUL Și SCĂPAREA grupurilor de crimă organizată numite instituții publice care au ocupat ROMÂNIA. Am reclamat încălcarea art.397ncp, Au încălcat art.425pc.1 b,426pc.3, 5cod proc.civ respectiv să motiveze și să semneze HOTĂRÂRILE. Pentru ce au primit salariu?Pentru aceste fapte primesc pensiile speciale. Sunt scutul de protecție al Infractorilor. A se vedea D 2088/98/2011
Mary :
(29 Mai 2023, 15:38)
Suntem martori la lucruri aberante ca urmare a politicii psd timp de 30 de ani, când au inițiat pensii speciale și amendamente la legea pensiilor, ce i-a privit direct pe cei aflați la putere la vremea respectivă fără să se ia în calcul nimic. Totul li se cuvine pentru că așa spune legea și Constituția pe care ei o apără. Se invocă permanent regimul restrictiv pe care îl au, de parcă au fost siliți să între în acest sistem pentru o carieră. Astăzi când simt că sistemul se îndreaptă spre normalitate, subiecții, pentru a beneficia de pensii speciale și o vârstă scăzută de pensionare, dau bir cu fugiți cu tema că le sunt tăiate veniturile. După părerea majorității românilor, venituri necuvenite.
Iulian:
(29 Mai 2023, 15:11)
Nici ouăle uitate de sub closca 3 ani și stirul de la vier nu l-aș da la ăștia. Abia rămâne Ialomița fără hoții care te fura ccu dovezile în fata. Multă bătaie de joc, nu judecători, 1 an și 4 luni sa scrie o motivare, și aia în bășcălie, ăștia sunt judecatoarele din județul corupt 100%.
Citizen:
(29 Mai 2023, 14:53)
Ce dracului instante de judecata sunt în ialomita, ce oana acum 3 ani era altfel, tot o bascalie de dura un proces simplu 3-4 ani so asteptai o motivare 9 luni de parca astepai termenl de fătare. Ce justiitie cand un amarat de primar dadea indicatii judecatorului, cine trebuie sa castige procesul. Cand primarul îi scria in intâmpinare si judecatoarea dadea decat copy paste si gata procesul. Justitie pe dracu, excrocherie in vazul lumii, nici o treaba cu justitia. Duca-se la pensie da nu mult ca bate la ochi.
Ileana:
(29 Mai 2023, 14:40)
Si așa e tablă justitia ialomiteana, judecatori procurori care dau solutii dupa buzunar, pile si ce zice politicul, prefect electrician si primar gagicar. Oricum fraca menta si asteapta termenul de duca si pensiile nesimtite. O țeavă de dosar 4 ani o solutie 6 luni de termene si o motivare 1,3 luni! Judecatori, hmmmm, le vine rândul intr-un final, cu tot cu fițele de inamovibili.
Silviu:
(29 Mai 2023, 13:14)
sa le inchida pe toate din Ialomita si sa fie mai putine instante la nivel regional.
mai putine instante = mai putine pensii speciale

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
16 Aug 2026
335 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA Ialomița, prima în România la plata pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a autorizat la plată 595250283 euro, reprezentînd 96% din suma de 619,8 milioane euro, sprijin din Fondul European de Garantare Agricola (FEGA) alocat ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 18:29
(22285 vizualizări - 0 comentarii)


Stop evaziunii fiscale din agricultură: Garda Financiară și Poliția, echipaje mixte de control pe șosele

În această perioadă, pe drumurile naționale și județene sînt prezente echipaje mixte Gardă Financiară-Poliție. Scopul declarat al acțiunii este stoparea evaziunii fiscale din agricultură, vizați fiind ...[citește_toată_știrea]

18 Iunie 2010, 10:34
(23969 vizualizări - 0 comentarii)


Controale tematice pentru prevenirea incendiilor

Pompierii ialomițeni trag un semnal de alarmă cu privire la pericolele reprezentate de incendii pe perioada campaniei de recoltare a păioaselor. Dată fiind incidența acestui fenomen în intervalele de timp ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2010, 14:26
(25251 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: incendiu pompier


Vasile Blaga NU este pe Facebook

Vasile Blaga NU este pe Facebook

«Avînd în vedere faptul că pe rețeaua de socializare Facebook a fost creat un cont cu numele „Vasile Blaga“, ce are atașată fotografia ministrului Administrației și Internelor, facem precizarea că acest ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2010, 08:57
(25454 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Cros pentru persoanele cu dizabilități

Liga pentru promovarea și apărarea drepturilor persoanelor cu handicap din România organizează «Crosul egalității de șanse pentru persoanele cu dizabilități», ediția a II-a , sîmbătă, 26 iunie 2010, între ...[citește_toată_știrea]

17 Iunie 2010, 08:37
(26241 vizualizări - 0 comentarii)


1400 de litri de combustibil și o autoutilitară, indisponibilizate de polițiști

1400 de litri de combustibil și o autoutilitară, indisponibilizate de polițiști

Polițiști din Gheorghe Doja și Miloșești au depistat, pe unul dintre drumurile agricole dintre cele două comune, două autoutilitare, înmatriculate în București, respectiv în județul Prahova. Cu privire ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 12:23
(22680 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri la plată pentru 9,4 milioane ha

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a finalizat vineri, 11 iunie 2010, campania de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață, pentru anul 2010. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 12:20
(22571 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: «Cel mai fidel cititor»

Fetești: «Cel mai fidel cititor»

Primăria și Consiliul Local Fetești, la inițiativa primarului Gheorghe Catrinoiu, cu sprijinul Bibliotecii Municipale și al Casei de Cultură din localitate, au organizat marți, 15 iunie a.c., acțiunea ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 12:12
(19870 vizualizări - 0 comentarii)


Cercetat pentru braconaj piscicol

Polițiștii din Vlădeni au depistat un bărbat, de 43 de ani, din localitatea Mihail Kogălniceanu, în timp ce pescuia pe rîul Ialomița cu un halău, acesta nefiind autorizat să dețină și să folosească scule ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 12:11
(22659 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Vlădeni braconaj


«Divina profesie», imortalizată pe hârtie

«Divina profesie», imortalizată pe hîrtie

Începînd de miercuri, 16 iunie, Centrul Cultural «Ionel Perlea» este gazda unei inedite expoziții-concurs de fotografie. Evenimentul, organizat de Asociația Învățătorilor Ialomițeni, în colaborare cu autoritățile ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 11:50
(21289 vizualizări - 0 comentarii)


Și-au declarat animalele furate și polițiștii, găsindu-le, i-au amendat că le-au lăsat libere

Doi ialomițeni au fost sancționați contravențional după ce și-au lăsat animalele fără supraveghere. Asta după ce ambii au sesizat Poliției că animalele le-ar fi fost furate, acestea fiind depistate ulterior ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 11:48
(16630 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Poliție


Amara: Sezonul estival, păzit de jandarmi

Amara: Sezonul estival, păzit de jandarmi

Începînd cu această săptămînă, echipe mixte de jandarmi și polițiști vor patrula pe străzile stațiunii Amara pentru a asigura siguranța și ordinea publică. Măsura a fost adoptată în scopul prevenirii faptelor ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 11:44
(23501 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Iunie 2010, 07:20
(15972 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 19:08
(14406 vizualizări - 0 comentarii)


Băut și fără permis, la volan

Noaptea trecută, respectiv 14 spre 15 iunie, un autoturism ce se deplasa pe direcția Urziceni-Slobozia a fost oprit pentru un control de rutină de polițiștii din Alexeni și Ion Roată, aflați în serviciul ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 18:19
(23280 vizualizări - 0 comentarii)


Sănătatea bovinelor, la control

Autoritatea Națională Sanirat-Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor a demarat recent acțiunea privind obținerea statusului de «oficial liber de Bruceloză bovină», motiv pentru care toate exploatațiile ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 18:18
(25774 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DSV control


Accident produs de un șofer beat cui

Două persoane rănite și un autoturism distrus aproape în totalitate, sînt urmările unui grav accident rutier petrecut în noaptea de 14 spre 15 iunie în apropierea comunei Adîncata. Primele cercetări ale ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 18:18
(22005 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: accident


Incendii la Gheorghe Doja și Traian

Luni seara, 14 iunie, în jurul orelor 19,00, un apel de urgență alerta pompierii. Apelul fusese dat din comuna Gheorghe Doja unde căminul cultural din localitate se aprinsese de-a dreptul. Clădirea era ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 18:18
(25815 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii voluntari, în concurs

Inspectoratul pentru Situații de urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița a desfășurat, marți, 15 iunie faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 18:17
(29244 vizualizări - 0 comentarii)


Camera de Comerț Ialomița organizează cursuri de formare

Luni, 14 iunie, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» s-a desfășurat seminarul cu tema «Propuneri pentru realizarea unor proiecte în domeniul energiei regenerabile, prin accesarea de programe de finanțare ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 18:16
(15503 vizualizări - 0 comentarii)


În perioada 11-13 iunie: Muzeul Național al Agriculturii, la Moara Vlăsiei

În perioada 11-13 iunie: Muzeul Național al Agriculturii, la Moara Vlăsiei

Muzeul Național al Agriculturii a participat, în calitate de partener, la prima ediție a Festivalului Vlăsiei, manifestare organizată Consiliul local și Primăria comunei Moara Vlăsiei (județul Ilfov), localitate ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 12:00
(26071 vizualizări - 0 comentarii)


Revista Junior, locul I la Concursul Revistelor Școlare

Revista Junior, locul I la Concursul Revistelor Școlare

«Cea mai mare bogăție din aceasta lume sînt copiii, mai mare decît toți banii din lume și toată puterea de pe pămînt» este motto-ul sub care colectivul de cadre didactice al Grădiniței cu Program Prelungit ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2010, 11:21
(27263 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: revista Junior


«Șoferi» fără permis, beți la volan

În ultimele 48 de ore, în urma controalelor de rutină desfășurate de polițiști, pe arterele județului au fost depistați trei conducători auto ce se aflau la volanul unor autoturisme, cu toate că nu aveau ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 16:38
(23048 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive în mediul rural

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 12/13 iunie, în intervalul orar 22.00-03.00, efective din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural Slobozia, în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 16:36
(13383 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Serviciile voluntare și private de pompieri, la concurs

Marți, 15 iunie a.c., începînd cu ora 8,00, la Stadionul Municipal 1 Mai din Slobozia se va desfășura faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare înființate la nivelul localităților ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 15:32
(17269 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Flutur: «S-a decis înghețarea alegerilor din PD-L la toate nivelurile»

«S-a decis înghețarea deocamdată a alegerilor din PD-L la toate nivelurile» a declarat Gheorghe Flutur după ședința Biroului Permanent Național. «Dorim să ne concentrăm în perioada următoare pe rezolvarea ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 15:01
(17747 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: PDL alegeri


Accidente la Sf. Gheorghe și Făcăeni

Paramedicii din Urziceni au fost prezenți duminică, 13 iunie, în jurul orei 19.30, la un accident rutier, produs între un autotren și un autoturism pe raza comunei Sf. Gheorghe. Aceștia au deconectat bornele ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 12:29
(14537 vizualizări - 1 comentariu)


Sinești: A căzut din căruță

Echipajul SMURD a fost solicitat duminică, 13 iunie, pe raza comunei Sinești. Un bărbat, de 32 de ani, a căzut din căruță și s-a ales cu multiple traumatisme. După acordarea îngrijirilor medicale inițiale ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 12:28
(16609 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Animal scos de pompieri din noroi

O bovină rămasă împotmolită în noroi, pe malul stîng al rîului Ialomița, a fost salvată sîmbătă dimineață, în jurul orei 8.30, de pompierii din Urziceni. Aceștia au acționat cu mijloacele din dotare timp ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 12:28
(16531 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ialomița pompier


La Slobozia a ars o casă, la Țăndărei un transformator electric,  iar la Coșereni o motocicletă s-a făcut scrum

La Slobozia a ars o casă, la Țăndărei un transformator electric, iar la Coșereni o motocicletă s-a făcut scrum

Vineri seara, 11 iunie, o casă de pe strada Plevnei din Slobozia a luat foc. Întrucît proprietara, ce locuia singură, nu era acasă în momentul izbucnirii incendiului, flăcările au fost observate de vecinii ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2010, 12:22
(27042 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
@ Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daria în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Mary în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cetatean în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița AlexDan în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Iulia în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Scolar în A fost semnat contractul de finanțare de 5 milioane de euro pentru modernizarea Școlii Gimnaziale «George Vâlsan» Amara Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Punct de vedere în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Marius în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon garsonieră Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 cetatean în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon Novac Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 Antoine în Unirea Slobozia sau startul «fals» de sezon casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 casă Gheorghe Doja în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...