Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Instanțele din Ialomița rămân fără judecători

Instanțele din Ialomița rămân fără judecători

Lipsa unei politici coerente a Consiliului Superior al Magistraturii privind aprobarea transferurilor, dar și pensionările din Justiție afectează buna desfășurare a activității Judecătoriilor. De la 1 iunie 2023, la Judecătoria Fetești și Judecătoria Slobozia vor mai rămâne doar trei, respectiv, patru magistrați! Toate acestea în condițiile în care schema de personal a celor două instanțe prevede 20 de posturi. Reprezentanții Tribunalului Ialomița, instituție care are rol de coordonare a instanțelor mici, susțin faptul că este cea mai gravă criză de personal de specialitate pe care o întâmpină în ultimii 10 ani. Situația s-ar putea remedia abia în primăvara anului viitor, când Administrația Prezidențială va semna decretele de numire în funcție a viitorilor absolvenți ai Institutului Național de Magistratură.

Instanțele mici rămân fără judecători Accederea în sistemul de justiție al magistraților se face, în principal, în urma absolvirii Institutului Național al Magistraturii. În funcție de notele obținute de candidați, aceștia sunt re­partizați către Judecătorii. Regula­mentul spune că, după un an, orice candidat poate solicita Consiliului Superior la Magistraturii transferul către o altă instanță. Judecătoriile din Ialomița sunt, de cele mai multe ori, «instanțe de tranzit», foarte puțini dintre magistrații aflați la început de carieră preferând să rămână definitiv în funcțiile care le-au fost repartizate. Iar din această cauză, instituțiile duc lipsă permanent de personal de specialitate. Posturile se ocupă definitiv doar în urma altor concursuri de accedere în profesia de magistrat, pe care Consiliul Superior al Magistraturii le organi­zează, cu o periodicitate mai redusă față de cel de absolvire al Institutului Național de Magistratură. La aceste examene participă, de regulă, persoane care au experiență juridică precum foștii polițiști sau consilierii juridici. Nu toți însă reușesc să obțină note de trecere, astfel că ocuparea posturilor libere prin această etapă de încadrare în funcția de magistrat este mai dificilă. Iar problema posturilor vacante rămâne nerezolvată. Situația trenează de ani buni, fără ca reprezentanții Consiliului Superior al Magistraturii să-și schimbe politica de încadrare în funcțiile de magistrați. În Ialomița, cel mai puternic afectate de această situație sunt, în momentul de față, Judecătoria Slobozia și Judecătoria Fetești. La Fetești, de exemplu, deși în schema personal sunt prevăzute șapte posturi de judecător, de la 1 iunie 2023, instanța va funcționa doar cu trei magistrați! Ceilalți patru au reușit să se transfere către instanțe de același rang din Capitală sau Constanța. «Sunt preferate orașele mari pentru că acolo există condiții de trai mai bune, mai multe posibilități. De aceea mulți migrează către aceste zone... Cel puțin așa motivează colegii care aleg să plece!» susțin reprezentanții Tribunalului Ialomița, instanță care coordonează activitatea celor trei judecătorii din județ. Într-o situație similară se află și Judecătoria Slobozia. Deși are prevăzute 10 posturi de judecători, tot de la 1 iunie 2023, va rămâne cu doar patru posturi ocupate! Restul judecătorilor s-au transferat către alte instanțe.

Întârzieri în soluționarea cauzelor Principalele urmări ale lipsei de judecători din instanțe se abat asupra justițiabililor. Toate acestea pentru că soluționarea proceselor va depăși termenele stabilite de lege în acest sens. Iar cauzele intrate pe rolul celor două judecătorii din Ialomița nu sunt deloc puține. Potrivit situațiilor statistice realizate de Tribunalul Ialomița la începutul acestui an, privind activitatea desfășurată de Judecătoria Slobozia și Judecătoria Fetești, arată faptul că numărul dosarelor aflate pe rolul celor două instanțe este imens. Mai exact, în 2022, judecătorii din Slobozia au fost nevoiți să soluționeze 10969 de cauze, în timp ce la Fetești au fost înregistrate 6650 de cauze. Iar acestora li s-au alăturat alte peste 3000 de dosare care au intrat pe rol de la începutul acestui an și până la sfârșitul lunii aprilie. Creșterea numărului de dosare are impact și asupra încărcăturii cauzelor per judecător. Conform acestui indicator, fiecare judecător rămas la Slobozia are de soluționat 2738 de dosare, iar la Fetești, 1605. «Este un număr foarte mare de dosare pe care un singur om trebuie să le soluțio­neze! Să sperăm că se vor lua măsuri în ceea ce privește completarea schemelor de personal pentru că astfel situația va fi delicată în ceea ce privește bunul mers al proceselor...» mai spun reprezentanții Tribunalului Ialomița.

Lista magistraților pensionari
Pe lângă transferurile magistraților, activitatea Justiției ialomițene a fost puternic afectată și de pensionările din sistem. Potrivit Decretelor publicate de Administrația Prezi­dențială, 10 magistrați din Ialomița, procurori și judecători, au părăsit sistemul în urma deciziilor de a ieși la pensie, în perioada 2020-2023. Aceștia sunt:
1. Ion Toma-președinte al Tribunalului Ialomița (pensionat în decembrie 2020)
2. Simona Mihaela Mușat-judecător al Tribunalului Ialomița (pensionată în ianuarie 2021)
3. Viorica Mușat-președinte al Tribunalului Ialomița (pensionată în februarie 2021)
4. Leonard Toma Jigă-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița (pensionat în mai 2021)
5. Alexandru Mihailiuc-procuror-șef al DIICOT Ialomița (pensionat în iulie 2022)
6. Marian Dima-procuror-șef al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița (pensionat în iulie 2022)
7. Viorica Pismiș-judecător de supraveghere al Penitenciarului Slobozia (pensionată în noiembrie 2022)
8. Alis-Gabriela Marcu-judecător al Tribunalului Ialomița (pensionată în decembrie 2022)
9. Cristina Coman-procuror al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița (pensionată în decembrie 2022)
10. Daniela Răceanu-judecător al Tribunalului Ialomița (pensionată în mai 2023)

29 Mai 2023, 10:50 (9406 vizualizări - 9 comentarii)

Citiți și:
Judecătorii ialomițeni, acuzați de abuz
Activitatea Judecătoriei Urziceni, blocată din lipsă de judecători
Instanța cu un singur magistrat

Comentariile cititorilor:


Donose:
(30 Mai 2023, 11:48)
Cel mai corect ar fii, desființarea acestor instante din Ialomița și inși, insele dați afară fără posibilitatea de a mai avea de a face cu justitia. Nu au nici o treaba cu justiția,, ei fac la comanda,, pe pile și prietenii justiția pe genunchi. Tot este corupt, cancer generalizat începând cu anii 2000 justiția în Ialomița este o păcăleală, un vis urat. Toți trebuie sa plece, numai rude și clanuri în aceasta, nu știu cum. Sai mai spun sunt judecătoare, judecători care fac și împart dreptatea fix la comanda, ca să nu spun ca primesc foloase necuvenite, adică mita, șpagă, pesches, ciubuc. Naiba știe, dar sai pui legea, actul eliberat de autoritățile statului român în fata, judecătorului în care scrie clar adevarul și el sa, încurajeze falsul și hoția. De noaptea mintii! Fugiți fraților de tribunalul Ialomița și judecătorii subordonate, fugiți cât puteți. 
Interesatul:
(29 Mai 2023, 22:03)
Ne cunoaște toată țara…suntem se pomina, din cauza judecătorilor din Ialomita. Nici un avocat serios nu-și dorește sa asculte aberațiile lor…se simt ca in Nasul’ . Nu poți sa -ți ei un avocat bun, ca te refuza …dacă ești din Slobozia . Sa se ducă…poate vin altii cu ceva conștiința.
Victimă 2:
(29 Mai 2023, 21:01)
Fara pensii speciale! Sa ia pensie de 1125 lei/luna ca si ada nu fac mimic. Ajunge cu speciali sa nu ia pensie nici cat ia soacramea de la fostul CAP, ea a muncit, a baut apa clocita la capatul tarlalei de porumb. Aștia stau in c.r pe scaun si apara coruptia tâlhari si hoți, nu produc nimic, isi bat joc de cetateni dupa cum se trezesc dimineata si de cata spaga fac/proces. Nici apa cu sare nu merita. Sa plece dar nu cu pensie de nesimtiti, asa cat sa manance buruieni, carne de craciun si paste, cate 2 gârlejuri de gaina pe zi! Habar nu aveti ce insemna sa fii furat de hoti cu ajutorul acestor, speciali. Of doame sa nui iei, pana nui chinui pana la al seaptelea neam, pana la epuizare.
Victima:
(29 Mai 2023, 19:17)
De 14 ani sunt NEFUNCTIONALE.Timp de 14 ani au refuzat sa-si îndeplinească atribuțiile de serviciu intocmind in fals HOTĂRÂRILE. Am avut peste 30 de dosare cu plângeri penale atașate cu probe directe de TÂLHARII cu ștampila statului CORUPȚIE, CRIMĂ ORGANIZATĂ și au refuzat să respecte lg.211/2004 sa-mi asigure protecția mie si familiei. Au încălcat art.20pc 8ncpp făcând presiuni asupra mea inventând cereri de ajutor judiciar încercând să se obțină OMORUL Și SCĂPAREA grupurilor de crimă organizată numite instituții publice care au ocupat ROMÂNIA. Am reclamat încălcarea art.397ncp, Au încălcat art.425pc.1 b,426pc.3, 5cod proc.civ respectiv să motiveze și să semneze HOTĂRÂRILE. Pentru ce au primit salariu?Pentru aceste fapte primesc pensiile speciale. Sunt scutul de protecție al Infractorilor. A se vedea D 2088/98/2011
Mary :
(29 Mai 2023, 15:38)
Suntem martori la lucruri aberante ca urmare a politicii psd timp de 30 de ani, când au inițiat pensii speciale și amendamente la legea pensiilor, ce i-a privit direct pe cei aflați la putere la vremea respectivă fără să se ia în calcul nimic. Totul li se cuvine pentru că așa spune legea și Constituția pe care ei o apără. Se invocă permanent regimul restrictiv pe care îl au, de parcă au fost siliți să între în acest sistem pentru o carieră. Astăzi când simt că sistemul se îndreaptă spre normalitate, subiecții, pentru a beneficia de pensii speciale și o vârstă scăzută de pensionare, dau bir cu fugiți cu tema că le sunt tăiate veniturile. După părerea majorității românilor, venituri necuvenite.
Iulian:
(29 Mai 2023, 15:11)
Nici ouăle uitate de sub closca 3 ani și stirul de la vier nu l-aș da la ăștia. Abia rămâne Ialomița fără hoții care te fura ccu dovezile în fata. Multă bătaie de joc, nu judecători, 1 an și 4 luni sa scrie o motivare, și aia în bășcălie, ăștia sunt judecatoarele din județul corupt 100%.
Citizen:
(29 Mai 2023, 14:53)
Ce dracului instante de judecata sunt în ialomita, ce oana acum 3 ani era altfel, tot o bascalie de dura un proces simplu 3-4 ani so asteptai o motivare 9 luni de parca astepai termenl de fătare. Ce justiitie cand un amarat de primar dadea indicatii judecatorului, cine trebuie sa castige procesul. Cand primarul îi scria in intâmpinare si judecatoarea dadea decat copy paste si gata procesul. Justitie pe dracu, excrocherie in vazul lumii, nici o treaba cu justitia. Duca-se la pensie da nu mult ca bate la ochi.
Ileana:
(29 Mai 2023, 14:40)
Si așa e tablă justitia ialomiteana, judecatori procurori care dau solutii dupa buzunar, pile si ce zice politicul, prefect electrician si primar gagicar. Oricum fraca menta si asteapta termenul de duca si pensiile nesimtite. O țeavă de dosar 4 ani o solutie 6 luni de termene si o motivare 1,3 luni! Judecatori, hmmmm, le vine rândul intr-un final, cu tot cu fițele de inamovibili.
Silviu:
(29 Mai 2023, 13:14)
sa le inchida pe toate din Ialomita si sa fie mai putine instante la nivel regional.
mai putine instante = mai putine pensii speciale

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Miercuri 19 Aug 2026
336 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: Ajutoare financiare de peste 56,4 milioane lei pentru producătorii agricoli din sectorul vegetal

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale (MADR), prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului excepțional acordat producătorilor agricoli din sectorul ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 17:30
(10976 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Joi, 29 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29596, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de miercuri, 28 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 16:05
(1967 vizualizări - 0 comentarii)


Ședință a Colegiului Prefectural, convocată de prefectul județului Ialomița

Joi, 29 septembrie 2022, prefectul județului Ialomița a convocat Ședința Colegiului Prefectural. În cadrul întâlnirii oficiale au fost prezentate rapoartele de activitate ale Inspectoratului Teritorial ...[citește_toată_știrea]

29 Septembrie 2022, 15:30
(7011 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 3,54%, rata șomajului în luna august 2022

La sfârșitul lunii august 2022, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3296 de șomeri (din care 1544 femei), rata șomajului fiind de 3,54%, cu 0,85% sub ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 18:55
(10443 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat pe numele căruia era emis un mandat european de arestare, depistat în trafic de polițiștii din Țăndărei

Polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic, în cadrul unui filtru rutier, un autoturism condus de un bărbat în vârstă de 41 de ani, din Țăndărei. În urma verificărilor efectuate în bazele de date, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 18:45
(3932 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 28 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29581, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de marți, 27 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 16:25
(2870 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Rambursări TVA de peste 62,62 milioane de lei în perioada ianuarie-august 2022

Administrația Județeana Finanțelor Publice Ialomița, prin structurile sale fiscal-teritoriale, a rambursat, în perioada ianuarie-august 2022, conform selecției naționale, TVA în valoare de peste 62,62 milioane ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 15:55
(10875 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița: Salonul Anual de Carte, a XXXI-a ediție

În perioada 1-31 octombrie 2022, Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează în municipiul Slobozia, sub patronajul Consiliului Județean Ialomița, cea de a XXXI-a ediție a Salonului Anual ...[citește_toată_știrea]

28 Septembrie 2022, 15:40
(3181 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: 30 de școli din județ, incluse în Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar

În luna martie a acestui an, Ministerul Educației a lansat Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar, inițiativă finanțată prin Programul Național de Redresare și Reziliență. La nivelul județului ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 19:30
(6483 vizualizări - 0 comentarii)


IȘJ Ialomița: Atelier de informare și diseminare în cadrul Programului «Erasmus+»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a primit acreditare pe domeniul Educației Școlare, pentru perioada 01.01.2021-31.12.2027. Această acreditare permite instituției să dezvolte proiecte în cadrul Programului ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 18:40
(2722 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 noi cazuri de COVID-19

Marți, 27 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29562, fiind înregistrate 14 cazuri noi față de ziua de luni, 26 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

27 Septembrie 2022, 16:15
(3432 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 739,52 milioane de lei, colectate în perioada ianuarie-august 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în perioada ianuarie-august 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 739,52 milioane de lei. ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 17:55
(9230 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 11 noi cazuri de COVID-19

Luni, 26 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29548, fiind înregistrate 11 cazuri noi față de ziua de duminică, 25 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 16:04
(3767 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Țăndărei, depozit de furaje în flăcări la Bordușelu

Incendiu la o casă din Țăndărei, depozit de furaje în flăcări la Bordușelu

Vineri, 23 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință din Țăndărei. La sosirea forțelor de intervenție, incendiul se manifesta ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 13:55
(2568 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Urziceni și Ograda

Vineri, 23 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit la un accident rutier produs între 3 autoturisme, în Urziceni. În sprijin a intervenit și un echipaj al Serviciului Județean ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 13:40
(11108 vizualizări - 0 comentarii)


AFIR va primi pentru finanțare toate cererile fermierilor depuse pentru decontarea primelor de asigurare

Agenția pentru Finanțarea Investițiilor Rurale anunță eliminarea plafonului pentru depunerea cererilor de finanțare prin submăsura 17.1 «Prime de asigurare a culturilor, a animalelor și a plantelor» din ...[citește_toată_știrea]

26 Septembrie 2022, 12:20
(12599 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Doi copii, victime ale unui accident rutier

Duminică, 25 septembrie a.c., două echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Urziceni au intervenit în cazul unui accident rutier produs în localitatea Coșereni, în care au fost implicate două autoturisme ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2022, 23:10
(2679 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Niciun caz nou de COVID-19!

Duminică, 25 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 rămas la 29537, nefiind înregistrate cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 24 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

25 Septembrie 2022, 16:10
(2601 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 24 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29537, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de vineri, 23 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

24 Septembrie 2022, 16:50
(2041 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Țăndărei

Incendiu la o casă din Țăndărei

Pompierii din Țăndărei au fost solicitați să intervină vineri, 23 septembrie a.c., pentru lichidarea unui incendiu produs la o locuință din orașul Țăndărei. La sosirea forțelor de intervenție incendiul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 21:40
(15208 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 1 nou caz de COVID-19

Vineri, 23 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29528, fiind înregistrat 1 caz nou față de ziua de joi, 22 septembrie a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 16:15
(3884 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 1,9 milioane de lei, obligații suplimentare stabilite în luna august 2022

Inspectorii Activității de Inspecție Fiscală din cadrul Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat, în luna august 2022, controale la contribuabili persoane fizice și juridice, stabilind ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 13:30
(13060 vizualizări - 0 comentarii)


Rovine: Locuință cuprinsă de flăcări

Rovine: Locuință cuprinsă de flăcări

Trei echipaje de pompieri din cadrul Detașamentului Slobozia au intervenit joi, 22 septembrie a.c., pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință în satul Rovine. Au ars două camere de locuit, acoperișul ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 13:00
(4264 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Rovine incendiu


APIA: Sprijin în valoare de 1,3 milioane de lei pentru crescătorii de animale

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile ...[citește_toată_știrea]

23 Septembrie 2022, 12:00
(3634 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. Astfel, miercuri, 21 septembrie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii Biroului Rutier Fetești au depistat ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 18:55
(12056 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Stelnica, dosar penal pentru conducerea unui autovehicul neînmatriculat

Miercuri, 21 septembrie a.c., în jurul orei 10,00, polițiștii din cadrul Biroului Rutier Fetești, împreună cu un reprezentant RAR, au oprit pentru control un autoturism condus de un tânăr de 26 de ani, ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 18:45
(11328 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Aproape 700 kg de tutun, confiscate de polițiști

IPJ Ialomița: Aproape 700 kg de tutun, confiscate de polițiști

Joi, 22 septembrie a.c., polițiștii Serviciului de Investigare a Criminalității din cadrul IPJ Ialomița au efectuat 5 percheziții domiciliare în județul Călărași, la locuințele unor persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 17:40
(4448 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 10 noi cazuri de COVID-19

Joi, 22 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29527, fiind înregistrate 10 cazuri noi față de ziua de miercuri, 21 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 16:15
(3801 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Noi cote de impozitare pentru veniturile obținute din participarea la jocurile de noroc

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, începând cu data de 1 august 2022, au intrat în vigoare prevederile OG nr. 16/2022, pentru modificarea și completare ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 15:10
(12488 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 26 septembrie 2022, termenul limită de depunere a unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că 26 septembrie 2022 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată: Formularul 100 ...[citește_toată_știrea]

22 Septembrie 2022, 14:15
(11182 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
AlexDan în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni Elena I în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă Maria N în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă Isc în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă CETATEAN în Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», 15-18 august 2026: Tradițiile lumii, în inima Ialomiței, la cea de a XXVI-a ediție! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 Gigel în Proiect tehnic pentru consolidarea digului din zona Bentu, lipsă de fonduri pentru implementare Gigel în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni garsonieră Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 anonim în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni Duță Aurel în Mii de dosare, «uitate» la Parchetele locale din Ialomița Anonim în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni Gogu în Proiectul-fantomă al Aeroportului de la Alexeni Prefectura în Rectificare bugetară și actualizări majore pentru drumurile și podurile din Ialomița casă Cocora în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 12 august 2026 [email protected] în Festivalul Internațional de Folclor «Floare de pe Bărăgan», 15-18 august 2026: Tradițiile lumii, în inima Ialomiței, la cea de a XXVI-a ediție! @ Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Cristi în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Daria în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia Gino V în Reorganizare eficientă la Poliția Locală Slobozia

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...