Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ANCHETĂ

Patronul Romoffice SRL Slobozia, acuzat de trafic cu bazele de date ale Programului Casa Verde Fotovoltaice

Ialomița, pe harta fraudelor cu bazele de date ale AFM

Patronul Romoffice SRL Slobozia, acuzat de trafic cu bazele de date ale Programului Casa Verde Fotovoltaice

bonus: Fața nevăzută a scandalului/Ionuț Popescu, angajat al ANIF și «prinț» al afacerilor cu fotovoltaice

În urmă cu două săptămâni, Ministerul Mediului a confirmat «o posibilă scurgere de informații» în cazul Programului Casa Verde Fotovoltaice. Printre firmele acuzate că folosește ilegal bazele de date ale instituției se numără și o firmă din Ilfov cu adânci rădăcini ialomițene. Patronul firmei, Ștefan Bălan, nu se află la primul scandal public legat de activitatea firmelor sale. «Este o sesizare a unei firme concurente... Nu am fraudat și nu am folosit niciodată bazele de date ale Ministerului! Este o înscenare făcută de o firmă concurentă. Am dovezi în sensul ăsta!» se apără Ștefan Bălan, patronul Romoffice SRL.

Un scandal cât toată România Pe 14 iunie 2023, Administrația Fondului pentru Mediu a lansat sesiunea de înscriere a persoanelor fizice în cadrul Programului Casa Verde Fotovoltaice pentru Regiunea Sud-Muntenia, județele Argeș, Călărași, Dâmbovița, Giurgiu, Ialomița, Prahova, Teleorman. Bugetul, în valoare de 280 milioane de lei, a fost epuizat în 3 minute, iar numărul celor eligibili s-a ridicat la 14000 de persoane. La o lună distanță, pe 14 iunie 2023, site-ul Hotnews.ro confirma în cadrul unui articol că bazele de date cu cei 14000 de beneficiari ai Programului au fost accesate de către firme de instalații de panouri fotovoltaice, care au ofertat clienții înainte ca AFM să facă publică lista firmelor agreate pentru această activitate. Printre firmele incriminate se numără și o firmă din Voluntari, Romoffice Construct Holding AG SRL, societate «controlată» de Ștefan Bălan. Acesta este cunoscut drept un apropiat al partidelor aflate la guver­nare și nu se află la primul scandal public legat de activitatea firmei. Printre acuza­țiile publice care i s-au adus se numără realizarea unor contracte de instalare de camere video cu administrațiile locale din Ialomița, la valori de până la zece ori mai mari decât cele practicate pe piață, și blocarea timp de 8 luni a contractului de mentenanță pentru iluminatul public la Slobozia. Ancheta Hotnews.ro demonstrează că agenții a 5 firme de instalații pentru panouri fotovoltaice au sunat be­neficiari ai Programului Casa Verde Fotovoltaice cu cel puțin 3 săptămâni înainte ca AFM să publice lista firmelor agreate pentru această activitate. Printre firmele identificate de către Hotnews.ro  se numără și Romoffice Construct Holding AG SRL, o firmă din Ilfov «controlată» de Ștefan Bălan.

Ancheta de-abia acum începe Ștefan Bălan nu poate explica cum a ajuns să dețină baza de date a beneficia­rilor Programului Casa Verde Fotovoltaice, dar respinge în bloc acuzațiile care i se aduc și susține că sesizarea care a stat la baza articolului Hotnews.ro a fost făcută de către Ionuț Popescu, ex-directorul ANIF Ialomița și reprezentant al mai multor firme care au ca obiect de activitate instalarea de panouri fotovoltaice. «Este o sesizare a unei firme concurente... Nu am fraudat și nu am folosit niciodată bazele de date ale Ministerului! Este o înscenare făcută de o firmă concurentă. Am dovezi în sensul ăsta! Patronul firmei se numește Ionuț Popescu. Am fost prieteni și am lucrat o vreme împreună. Apoi m-a acuzat că îi fur clienții... Dar n-am făcut asta niciodată. Iar el are contracte neonorate de mai bine de 2 ani!» declară Ștefan Bălan, printre altele. Posibila fraudă, semnalată la nivel național, a intrat în atenția Administrației Fondului pentru Mediu, a Autorității Naționale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal, a Secretariatului General al Guvernului și a Corpului de Control al Prim-Ministrului. Conform informațiilor oficiale, la acest moment ancheta este în curs. Acuzațiile care se aduc celor implicați în această anchetă vizează scurgeri de informații din cadrul AFM și prelucrarea nelegală a datelor cu caracter personal. Conform Regulamen­tului GDPR, entitățile juridice (companii, autorități publice, etc) și persoanele fizice care folosesc în mod nelegal datele cu caracter personal sunt sancționate prin legislația contravențio­nală, cu avertisment sau amenzi care pot ajunge până la 20000000 euro sau 4% din cifra de afaceri.

Open DB Security SRL lasă urme
De asemenea, deloc de neglijat, este și contribuția lui Dragoș Slăniceanu, cel care ar «controla» Open DB Security SRL, în susținerea activității de racolare a beneficiarilor Progra­mului Casa Verde Fotovoltaice. La racolarea telefonică a clienților potențiali înainte de publicarea listelor cu firmele agreate, metodă deja prezentată de Hotnews.ro, se adaugă ofertele lansate pe e-mail, și acestea anterioare publicării listei oficiale a firmelor agreate de AFM. Din păcate, Dragoș Slăniceanu, «patronul» firmei Open DB Security SRL cu sediul în Gheorghe Doja, pe strada Brutăriei, nu a putut fi contactat pentru a oferi un punct de vedere. Dar, date fiind explicațiile detaliate prezentate în oferta trimisă pe e-mail, nici nu mai credem că e nevoie. Reamintim că Dragoș Slăniceanu, în calitate de acționar al unor firme locale de pază, a fost acuzat în repetate rânduri de către angajații acestor firme de eludarea legislației și neplata drepturilor salariale.

Fața nevăzută a scandalului: Ionuț Popescu, angajat al ANIF și «prinț» al afacerilor cu fotovoltaice
La nivel local scandalul se extinde exponențial. Ionuț Popescu, acuzat acum public de către Ștefan Bălan, este cunoscut de aproape 10 ani pentru activitatea sa în domeniul instalării de panouri fotovoltaice. El își conduce afacerile dintr-un birou al ANIF Ialomița, unde este angajat cu normă întreagă.
«Poștașul» de la ANIF Ionuț Popescu ocupă de 3 ani poziția de șef serviciu TIAC (Tehnic Investiții Achiziții Contracte), după ce a ocupat, meteoric și propulsat de PSD, și funcția de director al instituției. Din această poziție controlează două firme, Green House Services SRL, care a avut o cifră de afaceri în 2022 de 700000 de lei și un profit de 600000 de lei, și Holbrook SRL, cu o cifră de afaceri în 2022 de 285000 de lei și un profit de 52000 de lei. Contactat telefonic, Ionuț Popescu declară sec: «Nu eu am făcut sesizarea și nu știu cum au ajuns la bazele de date despre care se vorbește în presă. Eu lucrez doar pentru clienții mei!». Ionuț Popescu nu a putut explica însă cum poate conduce cele două firme din biroul unei instituții pu­blice și nici cum reușesc aceste firme să obțină profituri impresionante. O posibilă explicație ar putea fi ascunsă urmărind informațiile publice legate de firmele care instalează panouri fotovoltaice. De exemplu, firma Holbrook SRL deținută de Ionuț Popescu are angajat cu timp parțial un specialist, un inginer electrician, pe Popa Alexandru, pe care îl plătește cu 350 de lei pe lună. Acesta, la rândul lui, este asociat unic într-o firmă denumită Motoma Security SRL, care, la o cifră de afaceri de 4,7 milioane de lei în 2022, a obținut un profit de 4,1 milioane de lei. La sediul firmei Motoma Security SRL de pe strada Peneș Curcanul, nr. 20-24, din București mai figurează o firmă, Genway Fotovoltaice SRL, care a înre­gistrat la rându-i în 2022 o cifră de afaceri de 1,1 milioane de lei și un profit de 773 mii de lei. Singura declarație a lui Ionuț Popescu referitoare la aceste informații a fost următoarea: «Sunteți într-o eroare. Am avut nevoie de doi specialiști. Popa Alexandru e unul dintre ei...». Eroare o fi, nu spunem nu. Însă dacă adăugăm, ce spun gurile rele, adică angajații «la negru», amânarea lucrărilor contractate cu clienții până la 2 ani și «cumpărarea de baze de date», aflată în ancheta DNA la acest moment, rezultă o eroare pentru care toți cei implicați vor da explicații detaliate.

1 August 2023, 17:20 (49701 vizualizări - 20 comentarii)

Comentariile cititorilor:


DIP:
(7 August 2023, 02:52)
La fel au  crezut și fungul de Țăndărei și mustăciosul de Teleorman că sunt de neatins, dar ulciorul nu merge de multe ori la apă și nicio faptă nu va rămâne nepedepsită. oricum are Dumnezeu grijă de toți
Popescu Ionuț:
(7 August 2023, 01:18)
Stimata redactie, In loc de drept la replica, doresc sa postez aici un mic comentariu: Articolul din presa nationala prezentat in data de 14 Iulie in Hotnews ( https://www.hotnews.ro/stiri-mediu-26403633-protectia-datelor-investigheaza-posibila-scurgere-date-afm-programul-casa-verde-2023-dupa-ancheta-hotnews.htm) Evenimentul Zilei, Business24, Ziare.com face referire la posibilitatea ca unele societati comerciale sa fie anchetate de Autoritatea națională pentru protecția datelor personale, intrucat se presupune ca ar fi obtinut ilegal o baza cu date de contact din cadrul unei institutii, aceasta din urma nerespectand secretul de serviciu. Intrucat articolul Dvs este putin ambiguu, rog cititorii Dvs sa citeasca acele articole si sa observe ca nu am nicio implicare in acea poveste. Totodata trebuie sa remarc ca inclusiv Dvs., stimata redactie, publicati numele unor angajati fara acordul lor, incalcand Regulamentul General privind Protecția Datelor. Mentionez ca nu ati fi reusit sa faceti acest lucru fara ca un functionar din institutiile care au aceste date sa nu fi incalcat legea secretului de serviciu. Asadar, ceea ce se critica in presa nationala consider ca trebuie respectat si de presa locala. Multumesc anticipat!
Ghe doja:
(6 August 2023, 20:57)
Domnul (...) a avut o gagică de pe la noi. A băgat cadouri în ea până și a făcut treaba după care a trimis poliția la poartă să-și recupereze cadourile căci avea factură la ele Halal băiat. Vrea toți banii el
Manele:
(6 August 2023, 14:00)
Catalin și Andrei, afirmațiile voastre au mai fost elicopterizate de un personaj care este în pușcărie pentru emitere cec-uri fara acoperire și înșelăciune, asta în baza mai multor dosare. Ai telefon acolo sau ai fost eliberat?
Andrei:
(6 August 2023, 02:43)
Avea o vorbă,,OPRIȚI FURATUL M-AM ÎNTORS DIN CONCEDIU ". Unii o știu!
Andrei:
(6 August 2023, 02:22)
Crezi că se va întâmpla?
Cătălin Ialomițeanu :
(5 August 2023, 23:32)
Acel șmecher care a vândut acea firma cu datorii la stat Xpo avea certificate fiscale care atestă că firma nu are datorii de la soția lui deci are cine să îl susțină. Dl. Ionuț Popescu înainte de teapa data prin vânzarea lui Xpo a mai dat una de încălzire împreună cu surioara lui firmei Diverta. Așa că a treia teapa tre nubuia să fie mai mare având în vedere că se pregătește cu aceste firme încă din 2012 de când le-a înființat. Curios este că în 2012- 20014 in vila acestuia avea sediu 3 firme cu același domeniu de activitate și bonus un off-shore din America. Deci și eu cred că tot o amendă o să primească având în vedere influența pe care o are și susținerea băieților care dețin informația. Oricum poate procurorii DNA și anchetatorii DNA să fie mai serioși....Este de văzut
Andrei:
(5 August 2023, 14:52)
2 golani de poli! Se laudă cu treaba asta. Unul ținut de marinică altul de anaf. unul vinde cu TVA , dar nu trimite la stat nimic, doar e in familie treaba. Altul monteaza la 1/2 din valoare sisteme , doar e sustinut de ADI, treabă de partid. Ghinion , nu mai sunt bani și golanii au început să se mănânce între ei. Unul fuge la fieroasa altul la soți!
Andrei:
(5 August 2023, 14:33)
Un ștecher vinde o firmă cu datorii cât China, cu adeverințe de la ANAF că e curat, eluberate de soție. Alta ștecher, instalează sisteme de supraveghere cu lipsuri de mii de euro în lucrare. Se mută la fieroasa, pentru protecție. Poate întrebați pe la ADI cum e și de cine e protejat spărgătorul de date. E de urmărit acest război între doi golani. Au aceeași pregătire. HOȚIA!
Sa ne aducem aminte:
(4 August 2023, 02:16)
Existau 3 B care lingăi ai prefectului actual( SB, care îți vine să fugi când il vezi, I.B, care este mare agricultor la stat azi și D.B, care i s a pierdut urma la Calarasi).și care se duceau cu ale vorbei de pe uliță la dl.superior( ca ii trebuiau hrănite urechile).
Eliza Voicu:
(3 August 2023, 20:35)
Și eu am fost sunata să dau datele cu care am aplicat, pentru a fi primii printre beneficiari . Acești excroci trebuiesc sancționați.
Om simplu:
(3 August 2023, 11:29)
Mai schimbați poza aia alu Giovany, acum e alt om, conduce un Porsche. Datoriile nu le mai platim, le șterge emblema mașinii.
Observator:
(3 August 2023, 00:13)
Este cineva în județul Ialomița care să nu știe că firma Romoffice este o pușculiță a ciumei roșii? Se apropie funia de par atât pentru acest individ ( Ș.B.), cât și pentru cei care l-au ajutat în ultimii 10 ani! Dacă reprezentanții anumitor instituții ale statului vor dori să afle cum a putut acest “băiat deștept” să acceseze o bază de date considerată secretă, îi îndemn să verifice relația de prietenie reciproc avantajoasă pe care Ș.B. o are atât cu tizul lui parlamentar, cât și cu actualul prefect al județului Ialomița ( este celebră fotografia publicată de ziarul Independent în data de 6 iunie 2013 în care cei trei sunt într-o ipostază fără echivoc, unul fiind chiar într-o evidentă stare de ebrietate). Ai crezut, Ștefane, că te ascunzi pe teritoriul lui Pandele? Țeapă! Sau, cum a zis adevăratul șef al “pesede”- GHINION! Urmărim ancheta!
Cetatean:
(2 August 2023, 17:15)
Doi parveniți, axiati numai după bani și cum sa facă bani, și cum sa păcălească! Mai ales Stefan ala, dacă te uitai acum câțiva ani, lingea pantofii prefectului actual.TTKTU
Gigi Daniel:
(2 August 2023, 11:43)
Cei de la Gheorghe Doja sunt protejații directorului de la fisc, R.

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
23 Aug 2026
410 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 95 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 12 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 3039, cu 95 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2020, 15:05
(2380 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: ANAF a elaborat procedura de aplicare a acordării eșalonării la plată

Agenția Națională de Administrare Fiscală a elaborat proiectul de ordin al președintelui ANAF pentru aprobarea procedurii de aplicare a acordării eșalonării la plată de către organul fiscal central. Modelul ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2020, 12:25
(5084 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Incendiu la un bazin cu reziduuri

Un incendiu a izbucnit la un bazin metalic aflat în curs de dezafectare, în care erau depozitate reziduuri de prelucrare acizi grași. Incendiul s-a produs la o firmă din Slobozia. Pentru stingerea incendiului ...[citește_toată_știrea]

12 Noiembrie 2020, 12:20
(2781 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia incendiu


Controale ale ITM Ialomița

În luna octombrie 2020, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, în domeniul Relațiilor de Muncă, și-a desfășurat activitatea în conformitate cu Programul Cadru de Acțiuni aprobat de Inspecția Muncii ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 22:20
(2029 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa în localitatea Sudiți!

Pentru efectuarea unor lucrări de modernizare, reparații și întreținere a instalațiilor, furnizorul de energie electrică va sista joi, 12 noiembrie 2020, în intevalul orar 8,30-16,30, alimentarea cu energie ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 19:10
(3178 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 76 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 11 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2944, cu 76 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 15:05
(2980 vizualizări - 0 comentarii)


Librăria Humanitas «Cartea pe Roți» ajunge în Urziceni

Vineri, 13 noiembrie 2020, Librăria Humanitas «Cartea pe roți» ajunge la Urziceni (vizavi de Biblioteca Municipală Urziceni, între Parcul Teoharie și Catedrala «Sfinții Împărați Constantin și Elena»). ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 15:00
(1742 vizualizări - 1 comentariu)


Cegani: S-a răsturnat cu mașina pe câmp

Un tânăr de 26 de ani a fost la un pas de moarte după ce s-a răsturnat cu mașina pe care o conducea pe câmp. Accidentul s-a produs în dimineața zilei de miercuri, 11 noiembrie a.c., în zona localității ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2020, 14:05
(3008 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cegani accident


Țăndărei: Polițistă și jandarm, agresați de un șofer recalcitrant

Un tânăr, de 32 de ani, din orașul Hârșova s-a ales cu un dosar penal pentru «infracțiuni la regimul rutier» și «ultraj». Astfel, în seara zilei de vineri, 6 noiembrie a.c., acesta a fost oprit în trafic ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2020, 18:00
(3714 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Bărbat de 49 de ani, găsit fără suflare în propria casă

În ziua de marți, 10 noiembrie a.c., pompierii din Fetești au intervenit pentru deblocarea accesului într-o locuință din municipiu. În momentul în care au reușit să pătrundă în respectivul imobil, aceștia ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2020, 17:45
(2656 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Neatenția era să-l coste viața

În seara zilei de luni, 9 noiembrie a.c., în jurul orelor 21,00, pe raza orașului Urziceni s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a unui pieton. Din verificările efectuate a reieșit că în ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2020, 17:15
(2589 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 10 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2868, cu 28 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2020, 15:05
(3015 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrân de 70 de ani, găsit mort în propria locuință

Marți, 10 noiembrie 2020, în jurul orei 8,40, pompierii au fost solicitați să intervină pentru deblocarea unei uși de la o garsonieră din Slobozia. La locul solicitării s-au deplasat de urgență pompierii ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2020, 11:15
(2975 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Modificări cu privire la desfașurarea procesului muncii și organizarea programului de lucru

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița informează angajatorii că în Monitorul Oficial nr. 1042 din data de 06.11.2020 a fost publicată Ordonanța de Urgență a Guvernului României nr. 192 care aduce modificări ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2020, 19:25
(4234 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Avarie pe strada Soarelui din orașul Țăndărei

Luni, 9 noiembrie 2020, conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 160 mm, de pe strada Soarelui din orașul Țăndărei/Ialomița, a suferit o avarie, motiv pentru care RAJA SA a fost nevoită să sisteze ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2020, 18:45
(2649 vizualizări - 0 comentarii)


La Slobozia, rata incidenței cazurilor de COVID-19 a ajuns la 7,53/1000 de locuitori

Creștere alarmantă a numărului îmbolnăvirilor de COVID-19 la nivelul municipiului Slobozia. În momentul de față, incidența cazurilor a ajuns la 7,54/1000 de locuitori. Conform procedurilor, Comitetul Județean ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2020, 15:10
(4901 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 144 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 9 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2840, cu 144 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2020, 15:05
(3102 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Prins de jandarmi pe terenul de fotbal, deși ar fi trebuit să stea izolat la domiciliu

Slobozia: Prins de jandarmi pe terenul de fotbal, deși ar fi trebuit să stea izolat la domiciliu

Un tânăr de 20 de ani din Slobozia s-a ales cu un dosar penal pentru «zădărnicirea combaterii bolilor» după ce a ignorat măsura izolării la domiciliu. În seara zilei de duminică, 8 noiembrie a.c., acesta ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2020, 23:30
(3107 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 82 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 8 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2696, cu 82 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2020, 15:10
(2390 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 127 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 7 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2614, cu 127 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2020, 15:05
(3193 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: A murit carbonizat în propria locuință

Un bărbat, de 47 de ani, din localitatea Drăgoești a murit în seara zilei de vineri, 6 noiembrie a.c., ars de viu în propria casă. Pompierii au fost chemați să intervină la locul incendiului, iar în momentul ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2020, 14:30
(3454 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Slobozia: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Forțe de ordine cu efective mărite au desfășurat joi, 5 noiembrie a.c., o acțiune pentru prevenirea și combaterea faptelor antisociale asociate extinderii pandemiei Coronavirus, precum și asigurarea climatului ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:50
(4679 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Victimă încarcerată, salvată de pompieri

Urziceni: Victimă încarcerată, salvată de pompieri

Pompierii din Urziceni au intervenit vineri, 6 noiembrie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul unei tinere, de 31 de ani, victimă a unui accident rutier. Din primele informații, accidentul s-a ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:30
(2763 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


IPJ Ialomița: Sancțiuni de aproape 16000 de lei pentru nerespectarea măsurilor de combatere a COVID-19

Pe parcursul zilei de joi, 5 noiembrie a.c., forțele de ordine au continuat acțiunile pentru verificarea respectării normelor impuse pentru prevenirea și combaterea răspândirii virusului Sars-CoV-2. Polițiștii ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:15
(4469 vizualizări - 0 comentarii)


Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Braconajul piscicol, în atenția polițiștilor ialomițeni

Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 7 Platonești, în timp ce desfășurau activități pentru prevenirea și combaterea infracțiunilor pe linie de piscicultură, joi, 5 noiembrie a.c., au oprit ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:10
(2374 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Lemne de foc, confiscate de polițiști

Ograda: Lemne de foc, confiscate de polițiști

Joi, 5 noiembrie a.c., pe raza comunei Ograda, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 1 Slobozia au depistat în trafic un tânăr, de 26 de ani, în timp ce transporta cu o autoutilitară material ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 16:05
(3811 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 6 noiembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 2487, cu 53 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2020, 15:05
(2537 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Pompierii au intervenit în cazul unui accident rutier

Coșereni: Pompierii au intervenit în cazul unui accident rutier

Pompierii din Urziceni au intervenit în seara zilei de joi, 5 noiembrie a.c., pentru acordarea primului ajutor în cazul a cinci persoane, victime ale unui accident de circulație. Evenimentul rutier s-a ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 23:30
(2074 vizualizări - 0 comentarii)


Iazu: Impact între două autovehicule

Iazu: Impact între două autovehicule

Potrivit Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița, pompierii din Slobozia au intervenit joi, 5 noiembrie a.c., în cazul unui accident rutier petrecut în zona localității Iazu. Din primele informații ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:15
(2417 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Iazu accident


IPJ Ialomița: Acțiune privind modul în care se respectă măsurile de protecție sanitară

Polițiștii ialomițeni au continuat acțiunile de verificare a modului în care se respectă măsurile de protecție sanitară la nivelul județului Ialomița. Astfel, miercuri, 4 noiembrie a.c., oamenii legii au ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2020, 18:10
(5655 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Stupid în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Raul în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia Alina în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia CV în Valentin Băcanu, noul candidat al Partidului Ialomițenilor la funcția de primar al Sloboziei Urbanistul în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! @Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Ionela în Medalie de aur și premiul al II-lea pentru elevii Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia în cadrul unui concurs școlar Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Metalurgie în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă sorinb în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 revolta în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! Pt DNA în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Piață în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului stoica în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului gigel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului paul în Autorizația de mediu a Urban SA Slobozia, SUSPENDATĂ. Propunere a Prefecturii Ialomița de declarare a «stării de alertă» în Slobozia și în alte 4 localități! oi în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 Tot EL în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului ? în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...