Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Suspiciune de viol în cadrul Organizației AUR Ialomița

Școala Politică «Tineri pentru România», 14-17 septembrie 2023, Neptun-Olimp

Suspiciune de viol în cadrul Organizației AUR Ialomița

O tânără de 17 ani din Slobozia, care a participat la Școala Politică «Tineri pentru România», organizată de Alianța pentru Unirea România la sfârșitul săptămânii precedente (14-17 septembrie a.c.) în stațiunea Neptun-Olimp, susține faptul că ar fi fost violată de un reprezentant local al organizației AUR Ialomița. În acest caz, polițiștii și procurorii au deschis o anchetă.

Verificările sunt în curs Potrivit informațiilor oficiale oferite de IPJ Ialomița, «la data de 16 septembrie 2023, Poliția Municipiului Slobozia a fost sesizată cu privire la faptul că o minoră, de 17 ani, din municipiul Slobozia, s-a prezentat la Secția de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Slobozia, declarând că a fost victima unei infracțiuni de viol, comisă în județul Constanța. Din primele cercetări, polițiștii de Investigații Criminale au stabilit faptul că, în perioada 14-16 septembrie 2023, minora a participat la o tabără de vară, organizată în Stațiunea Neptun-Olimp. Minora a fost prezentată la Serviciul de Medicină Legală Ialomița, fiindu-i prelevate probe biologice. Cercetările sunt continuate sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de „viol”». Tânăra a participat la Școala Politică «Tineri pentru România», organizată de Alianța pentru Unirea România. În momentul în care a discutat cu oamenii legii, aceasta ar fi declarat că ar fi consumat băuturi alcoolice, ar fi mers într-o cameră de hotel, iar cel care ar fi batjocorit-o ar fi un reprezentant local al AUR Ialomița. Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia, unitate care coordonează ancheta, au confirmat incidentul, dar nu au făcut dezvăluiri cu privire la persoanele implicate, precizând faptul că, la acest moment, ancheta este in rem.

18 Septembrie 2023, 15:35 (4600 vizualizări - 15 comentarii)

Citiți și:
Consecințele violului de la Școala Politică AUR
Slobozia: Au început audierile în dosarul tinerei care ar fi fost violată la Școala Politică AUR

Comentariile cititorilor:


Elev:
(21 Septembrie 2023, 01:37)
Am ascultat interviul dat de minora la un post TV,  fata de 17 ani sa prezentat singura în fata tribunalului la momentul plecarii către litoral, unde era evenimentul AUR. Rețineți, fără părinți și fără o patalama la mana în care sa aibă consimțământul părinților, ori a unuia dintre parinti. 3 reprezentanți ai partidului Aur au luat-o într-un autoturism și împreună au călătorit pana la eveniment. Au pers împreună la eveniment, indivizii au îmbătat-o, după spusele ei. Au dus-o mana de beată în camera de hotel și unul dintre ei ar fii încercat sa facă ceva, dar nu a reușit, mulțumindu-se doar sai facă altceva. Zice ea ca nu a devergimato. Asta în prima seara. A doua seara, ar fi mers iarăși cu toți pe plaja unde era un alt eveniment a consuma din nou alcool, zice ca bere după care un pahar de vin și iarăși sa îmbătat fata. Au dus-o în camera ei după care, zice ea, bărbații au chemat-o la ei în camere sa le dea un încărcător pentru telefon. Ea a mers, iar rupta de beată, spune ea ca nu mai stie și ca cineva ar fii violat-o dar ea nu știe, nu  văzut nu  simțit nimic, pentru ca era beată. Mama ei ar fii anunțat politia care a mers la în camera, fetei unde era cazata, polițiștii constatând ca totul era în regula, chiar ea spunându-le ca este bine și în regula. Mai departe ascultați interviul cu asa zisul viol, care se pare pana urma ca nu ar fii un vior ci doar un cte sexual consimțit. Adevărat ca bărbații ar avea în jur de 40 ani, este 9 prambureala și sigur fata ascunde ceva, e ceva care nu spune. Dar e treaba ei, are viitorul 8n fata. Din ce vad în presa, sar părea ca doamna senator, deputat fosta AUR ar avea ceva 8mplicare și agita spiritele. În fine lăsăm politia și parchetul sa termine. Investigația. Dar.... exista un dar... Ceva se minte, ori fata se încurcă ori chiar a fost viol. AURIST. 
Mai mama ei, cum zici matale ca nu ti-ai dat consimțământul. Pai atunci de ce ai lăsat-o sa plece de acasă, poftim????
Vreau bani inapoi!:
(20 Septembrie 2023, 02:10)
Iam dat lu (...) deputatu dela AUR 200 de milioane să mă facă primar. Așa mia promis. Am crezut că ie băiat serios. Am muncit pt partid și acum zice ca a găsit alt candidat. Huuoo violatorilor ! Rusine
James:
(20 Septembrie 2023, 02:02)
Revin cu un amanunt si va invit sa scapati de jigodiile care s-au infiltrat in politica si nu va merita. Aveti sansa sa alegeti tineri educati deosebiti prin atitudine si comportament. Feriti-va de oportunisti si invatati din greseli. Aveti in Slobozia o multime de cetateni capabili asa ca dati de pamant cu javrele nesimtite care vor doar averi nemeritate si obtinute prin coruptia si hotie. Am doar un nume catre care sa va orientati privirea, el este (...), omul pe care nu-l vad sa va tradeze. Judecati cu mintea si alegeti cu inima!
James:
(20 Septembrie 2023, 01:52)
(...) a intervenit la RTV pentru a se razbuna pe (...). Atata ura n-am vazut la o femeie, asta este o zgripturoaica, a uitat cand in campanie se folosea de tineri minori si invita pe toata lumea sa o sustina. Razbunarea senatoarei vine de la faptul ca si-l doarea pe sotul ei presedinte al partidului pe Ialomita si colegii ei s-au opus, mai mult au dat-o afara. Scorpia ar fi vrut sa fie baroneasa locala de slobozia, dar nu i-a mers. Nu-mi plac auristii, dar nici jigodiile care scuipa unde au lins!
Tache, Ianke și Ciakâr:
(19 Septembrie 2023, 22:30)
Cunoscutul deputat de Ialomița, cel care nu se ducea să se 2*3,14 la veceurile din Parlament de frica presei și făcea pe el în plen, a încurajat ascensiunea și înnobilarea organizației cu elemente antisociale. Fisa lui de activitate parlamentară e curata, dar chiloții lui, nu. Bravos națiune!
Rafael de AUR:
(19 Septembrie 2023, 21:34)
Atât fata, cât și violatorii fac parte din anturajul lui (...), promovat de niste fraieri secretar al organizației județene AUR Ialomița. "Selecția" pentru Scoala de Vara a fost făcuta de acest individ dubios care are și o condamnare pt viol prin anii 90. Conform legii, s-a reabilitat , dar pulsiunile rămân.
mamaia vetuța:
(19 Septembrie 2023, 19:01)
eu zic că a fost un psd-ist sub acoperire și au prins-o aștia de la aur la inghesuială și a primit ce merita. ce cauti in școli politice daca nu stii cu ce se manancă. au vrut doar să-i arate distinsei cum se procedeaza la partide și cum se pune în functie. cred că au vrut s-o promoveze direct în partid da cand s-a trezit și o durea de dimineață nu a inteles nici ea ce a vrut distinsul violator să ii facă... așa e in partid maică, o mai iei, o mai dai.. să te ridici în sus, asta contează!!!
Petrică:
(19 Septembrie 2023, 18:56)
a fost un agent sub acoperire din partea psd și și-a luat-o unde nu se aștepta si acum plange de mila că au prins-o la inghesuială.. aia e.. așa sunt cu partidele astea. o mai iei, o mai dai, de mic iî obișnuiește cu greul:))))
cetatean slobozia:
(19 Septembrie 2023, 15:31)
Sa iasa presedintele AUR Ialomita cu un comunicat referitor la aceasta situatie. Frumos ar fi sa si prezinte demisia pentru a dovedi electoratului ca acest partid este unul asumat si nu tolereaza asemenea greseli de organizare.Deci... asteptam ...
Marian :
(19 Septembrie 2023, 12:45)
Așteptăm nume și poze cu violatorii.Nu ii mai protejați,sa știm de cine ne ferim copii.Politia să-și facă treaba.
AGORA:
(19 Septembrie 2023, 12:40)
Ce sa te astepti de la niste pierde-vara?! Reprezentantii de la varf din Ialomita nu au nimic de spus, ca pana acum se bateau care sa iasa in fata? Tac ca rahatul in iarba acum?
cetatean:
(19 Septembrie 2023, 12:34)
Votati groparu AUR  !!!
Nimeni Altu':
(19 Septembrie 2023, 11:22)
Minciuni sorosiste, patriotii se reproduc doar prin fotosinteza. 
CETATEAN:
(19 Septembrie 2023, 01:23)
La puscarie cu ei! Sa vada acolo cum roata se invarte
Gigi: