Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Una caldă, alta rece

Fotbal, Liga a III-a, Gloria Băneasa-Recolta Gheorghe Doja 3-1

Una caldă, alta rece

Succesul contra celor de la Agricola Borcea ne-a făcut să credem că Recolta Gheorghe Doja va face rost de puncte și din deplasarea de la Băneasa. Însă, s-a dovedit din nou că avem de-a face cu un sezon imprevizibil în seria a 3-a din eșalonul terț. Borcea a bătut liderul Afumați, iar Recolta s-a împiedicat acasă la Gloria Băneasa, echipă pe care, în tur, o învinsese cu 5-1. Între timp, dobrogenii l-au instalat ca antrenor pe Eugen Trică, iar la meciul jucat sâmbătă, 28 octombrie 2023, antrenorul Recoltei, Mirel Condei, nu s-a putut baza pe accidentatul Dorin Radu și pe suspendații Robert Ivan și Giordano Lungu. Așa că, mai mult sau mai puțin improvizat, ialomițenii au început cu: Borțea-Negustoru, Barabaș, Ene, Andrei-Alexe, Comșa-Drăgan, Răduca, Liță-Năstase. Au mai jucat: Eavaz, Palii, Anton și Bălan. Recolta a început bine, cu două ocazii ratate de David Liță, dar, în finalul primei reprize, a primit gol de la dobrogeanul Victor Militaru. În partea a doua s-a făcut 2-0 pentru Băneasa, după ce fostul jucător al Concordiei Chiajna, Alexandru Dușmanu, a finalizat o acțiune pe partea stângă. Recolta încearcă să revină în joc, își trece în cont o bară, iar Eavaz ratează o ocazie din câțiva metri. Tot Băneasa este cea care marchează, prin Robert Răducanu. Năstase trece la rându-i pe lângă gol, iar unica reușită a Recoltei vine pe finalul partidei. Eavaz centrează, iar Costin Anton înscrie primul său gol stagional. Se termină 3-1 pentru Băneasa, Recolta rămâne cu 15 puncte și coboară pe locul 6. Poate reveni între primele 4 dacă va trece, în etapa viitoare, pe propriul teren, de LPS HD Clinceni. Meciul se va juca sâmbătă, 4 noiembrie 2023, de la orele 14,00.

31 Octombrie 2023, 12:50 (1495 vizualizări - 13 comentarii)

Citiți și:
Se reunesc pe 23 ianuarie 2024
În sfârșit, victorie!
Play-off, doar printr-o minune

Comentariile cititorilor:


Anonimule :
(7 Noiembrie 2023, 02:27)
Copiii aia de la Lazar au fost singura echipa care v-a tinut piept ! Ei vor sa promoveze pe teren daca pot! Nu cred ca ai auzit pe cineva de la Lazar spunând ceva rau de Doja! Îndreptați-va reproșurile catre alte echipe va rog !
Dorian:
(6 Noiembrie 2023, 20:24)
@Martorul lui Iehova unde drq au jucat dacă meciul nu a fost băgat la casele de pariuri?
Martorul lui Iehova:
(6 Noiembrie 2023, 17:26)
(...) SI (...) TRANTESC MECIURILE LA LIGA3A
WEEKENDUL ASTA AU JUCAT BAIETII X SOLIST CU SUME CONSIDERABILE SI SI-AU TRIPLAT INVESTITIA
Dorian:
(4 Noiembrie 2023, 19:21)
@Doriane Am observat din comentarii.
Anonim????:
(3 Noiembrie 2023, 12:41)
Nu înțeleg frustrările pentru jocul din liga a 5 -a.1 la mâna,la fiecare meci din liga a 5 a nu joaca decât maxim 2 jucatori de la liga a 3 a pt ca nu se risca accidentări,2 la picior va arătam clasamentul,Doja singura echipa neînvinsă,chiar și de Lazar care “vor sa promoveze” nu împiedica Doja pe nimeni la promovare doar se joaca fotbal,de la minutul 1 pana la minutul 90,cu tot cu răsturnări de situație.Ce?Cu Ciulnița nu au fost conduși cu 1-0 din minutul 1 datorită fundașului stânga,tot au revenit și s-a văzut tabela la final,3-2 Recolta….,,Haiiii Doooojjjaaaaa#1
Doriane:
(2 Noiembrie 2023, 13:01)
Se alearga in direcții diferită cu puști diferite, doar ca trăgătorii sunt mai asemănători, somn ușor
Dorianeee:
(2 Noiembrie 2023, 10:35)
afacerea cu pepeni a inceput sa scartaie, sa vedeti fotbalul ce scartaie sezonul asta, da il ung baietii la liga a5a
Dojene:
(2 Noiembrie 2023, 03:12)
Roata se intoarce ! Cand alergi dupa 2 iepuri cu aceeasi pușcă nu prinzi niciunul !
Dojean:
(1 Noiembrie 2023, 16:43)
Unii nu mai pot dormi de grija noastră, faceti ma petiție frustraților…
Suporter:
(1 Noiembrie 2023, 15:26)
Halal,bănuiesc că te referi la ce ai sprijinit de gât.Păi ei trebuie să vă mulțumească pe voi?sau să se mulțumească pe ei ?
Dorian:
(1 Noiembrie 2023, 15:06)
Articol despre recolta fără comentarii despre liga 5 challenge impossible)))))
hailaliga4doja:
(1 Noiembrie 2023, 10:30)
la anu ne vedem la județ băieții de la dojaaaaa!!
țineți steagu sus la liga 5a că acolo-i baza!!!
Halal:
(31 Octombrie 2023, 23:55)
Pentru ei conteaza ca au castigat la Liga 5 duminica ! Cum nu s-au mai dus cu turma ,au avut meci greu cu niște oameni mai in varsta de la Ciulnita! Sa se prezinte asa la fiecare meci si toata lumea e mulțumită! Cu toate ca Eavaz a jucat si sambata si duminica!