Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

ULTIMA ORĂ

IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 13.30, polițiștii din Țăndărei au oprit în trafic un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 30 de ani, din Țăndărei. În urma testării cu aparatul din dotare au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive. Menționăm că aceasta nu reprezintă probă în cadrul dosarului penal, persoana fiind condusă la o unitate medicală, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a consmului unor substanțe interzise. Pe numele șoferului a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de «conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe». Tot sâmbătă, 25 noiembrie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din Țăndărei, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul rutier, au depistat în trafic un tânăr, în vârstă de 26 de ani, din Țăndărei. Cu ocazia testării cu aparatul din dotare au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive. Menționăm că aceasta nu reprezintă probă în cadrul dosarului penal, persoana fiind condusă la o unitate medicală, pentru recoltarea de probe biologice, în vederea stabilirii cu exactitate a consmului unor substanțe interzise. Vineri, 24 noiembrie a.c., în jurul orei 4,30, polițiștii din Fetești au oprit în trafic un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 23 de ani, din București. Polițiștii au procedat la testarea cu aparatul din dotare de unde au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive. De asemenea, în cursul zilei de sâmbătă, 25 noiembrie a.c., polițiștii rutieri au fost sesizați cu privire la o tamponare auto produsă pe DN21. O dată ajunși la fața locului, polițiștii au procedat la testarea cu aparatul din dotare asupra conducătorilor auto, de unde a reieșit faptul că, în cazul unuia dintre conducătorii autoturismelor, rezultatul etilotestului a indicat o valoare de 0,78 mg/alcool pur în aerul expirat, fiind ulterior transportat la cea mai apropiată unitate spitalicească pentru recoltarea mostrelor de sânge în vederea stabilirii alcoolemiei.

27 Noiembrie 2023, 17:10 (1307 vizualizări - 3 comentarii)

Citiți și:
Ialomița: Băuți și posibil drogați, la volan
Ialomița: Posibil drogați, băuți și fără permise, la volan
Ialomița: Fără permise și băuți, la volan
Șoferii drogați, tot mai prezenți pe șoselele din Ialomița

Comentariile cititorilor:


shu mahar:
(6 Decembrie 2023, 16:23)
Ce frumos suna: "tanar din Tandarei"...o fi drq vreun olimpic, vreun sportiv cu merite deosebite, vreun doctor (in fapt e cardiolog - opereaza carduri). Cand colo stim cu totii, sau putem ghici etnia tanarului depistat in trafic. Dar nu avem dreptul sa spunem, nu avem voie sa discriminam, ca le stricam imaginea acestor cetateni model, care nu fura, nu talharesc, nu comit infractiuni, dar, mai ales isi platesc impozitele la zi si lucreaza cinstit, iar din veniturile lor legale platesc tot felul de taxe.
Aloooo, domnii polismeni, magraonii astia se plimba cu masini ciordite chiar prin fata sediului politiei si intorc in mijlocul intersectiei, blocand traficul si punand in pericol pe ceilalti participanti la trafic; parcheaza pe trecerile de pietoni si unde au chef, iar voi va faceti ca nu-i vedeti! In loc sa va laudati ca ati prins doi, mai bine ar fi fost sa spuneti ca ati scapat doi, dar ati prins alti 100. Oricum ii albeste vreun magistrat...pentru ca nu se probeaza infractiunea
Paltinisu:
(28 Noiembrie 2023, 19:41)
Am scris mai sus,6 case,scuze,azi sunt 9 case sparte la Păltinișu,dar am realizat un lucru,politia are dreptate,ce sa va facă, daca si voi plecati de acasă, muriți, aveti case de vacanță, aveti case si nu stati in ele,e vina voastră!!!Presa,de ce nu faceti măcar voi investigații ???
Paltinisu:
(28 Noiembrie 2023, 08:14)
Ce se întâmplă domnilor polițiști la Păltinișu, la 5 min de dumneavoastră se sparg case într-o veselie,luna asta s au spart 6 case,6 domnilor polițiști și hoții sunt stiuti de tot satul,numai de politie nu???Cât ii mai lăsați liberi pe acești indivizi,de ce nu sunt arestați???Faceți anchetă în sat,lumea v vorbii ,de ce nu rezolvați odată spargerile astea,sau așteptați sa se lase cu victime ??? Hoții se plimbă pe străzi și ne rad în nas,de ce????