Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

9,3 km de străzi asfaltate la Perieți

9,3 km de străzi asfaltate la Perieți

Infrastructura rutieră este o prioritate pentru administrația locală din Perieți. Astfel, reprezentanții Primăriei Perieți au finalizat recent asfaltarea a 9,3 km de străzi din localitate.

Drumuri de asfalt la Perieți Cu ajutorul fondurilor guvernamentale și locale, administrația locală din Perieți a făcut demersuri pentru a moderniza rețeaua de drumuri pu­blice din localitate. În urmă cu o săptămână, alte două străzi din localitate au fost asfaltate complet. Astfel, alți 9,3 km de drumuri publice au beneficiat de modernizare și reabilitare. Pe viitor, oficialii administrației locale fac demersuri pentru a crește numărul kilometrilor de străzi asfaltate din comunitatea locală.

9 Decembrie 2023, 16:40 (5701 vizualizări - 16 comentarii)

Citiți și:
Sistem video de 1,4 milioane de lei la Perieți
Viitorul copiilor sună bine!

Comentariile cititorilor:


Gaița Zeflemitoare:
(14 Decembrie 2023, 11:07)
Spor la treabă, trebuia demult făcute demersuri pentru asfaltare, dar tot e bine.Comentariile făcute de (...) sunt cu totul doar aberații.Cred că și-a dat seama că nu are șanse la anu' când va candida.
Unu' dîn comună :
(13 Decembrie 2023, 17:38)
Bravo bre... Avem o comună mare, poate cea mai mare din județ, dar și cea mai neîngrijită din țară. Alegem primar doar ca să fie funcția ocupată nu să rămână ceva un urma lui... Păcat de banii noștri.
Pentru Localnic:
(13 Decembrie 2023, 00:47)
Oamenii nu placă acum de sărbători. Știi de ce? Le este frica că vin hoții și le sparg casele.
Corina:
(12 Decembrie 2023, 19:09)
Cati kilometrii? 9 Tot atât a făcut și apa.
contribuabil:
(12 Decembrie 2023, 11:08)
Priviti in imaginea de ansamblu si observati ca abia se incadreaza in ampriza drumului , utilajul care asfalteaza.... e de rasul c...lui atat de lat este drumul asfaltat!!!!! De c...at sa fiti d-lor politicieni ai judetului......si apropo, ce firme executa lucrarile de asfaltare????/ Nu v ati intrebat?  Stim cu totii...tot alea...in haina altora. Jignitor ...la adresa electoratului, la adresa contribuabililor.
De capul vostru sa fie!!!!! Mizerabililor...nu mai am cuvinte, nimeni nu face nimic sa-i opreasca, doar vorbim pe la colturi, atat si nimic mai mult.
Perieti:
(11 Decembrie 2023, 22:56)
Asa este cu tirurile. Dupa ce ca soselele sunt inguste...mai sunt ocupate si de tiruri... plus de alta, datorita greutatii lor, nu dau viata lunga asfaltului.de trotuare, gaze, canalizare...se poate rezolva, doar daca ne mutam in alte comune. Pacat ca o localitate asa apropiata de Slobozia arata ca una din creierii muntilor.
rușinică:
(11 Decembrie 2023, 13:30)
M-am mutat de curând in Perieți și aștept cu nerăbdare ca primarul să treacă în secolul 21. Se laudă cu puțin asfalt? Nu tu canalizare, nu tu gaze, de apă ce să mai zic - plină de clor, cred că nu e potabilă. Dar cred că este o comună prosperă de vreme ce pe toate străzile sunt proprietari de TIR-uri (parcate pe drumul public). Pe strada mea  nu a ajuns încă asfaltul.... Ca să ajung la magazin îmi pun cizmele de cauciuc. 
Păltinișu :
(11 Decembrie 2023, 12:34)
Nu mai spun nimic de șosele sau de modernizare (canalizare, rigole scurgere, trotuare, pavele, camere supraveghere). Nu știu după ce reguli se asfaltează însă știu că în ultima luna au fost sparte 10 case, lipsind astfel proprietarii de bunurile muncite. Hoții ne ia tot, nimeni nu face nimic! Politia, de fapt... copiii din politie nu au experienta și nici sprijinul pentru a prinde hoții. Cei doi polițiști tineri sunt trimiși să păzească la Ograda iar Păltinișu este mutat de pe harță de echipa de specialiști a pungașilor. Nu spun nimic de rău, atât se poate! Nimeni nu-și mai dorește străzi sau alte condiții mai bune de trai ci doar să scape teferi din raziile incontinuue ale hoților! Am înțeles că hoții au lăsat și bilet la un păgubit în poartă, amintindu-i de o datorie mai veche. ???? De aici reiese faptul că Păltinișu este "sat fără câinii"! Respect admintratiei dar și politiei județele (cei 2 copii detașați nu au nici o vină, sunt inofensivi)! "Succesuri!" în 2024!
Silviu:
(11 Decembrie 2023, 00:07)
Lea făcut cu sens unic?măcar nu au pus semne.am întrat pe prima strada asfaltata în paltinis dar nu ai loc sa treci 2 mașini una pe lângă cealalta
Violenta :
(10 Decembrie 2023, 22:35)
La Misleanu vicele are asfalt proaspăt, restul străzilor sunt pline de gropi foarte adânci.Daca este nevoie pun și poze.
Iacob:
(10 Decembrie 2023, 22:02)
Un afară de astea nu a făcut nimic. Dacă erau pe lege aveam 3 km.Bani aruncați degeaba,ca să prostească electoratul.
Cetățeanu' trăznit:
(10 Decembrie 2023, 20:47)
Dragă "primărie" din Perieți, nu te mai lăuda cu nimicuri... În primul rând, ai făcut niște asfaltări de poveste: drumuri neterminate, fără trotuare și șanțuri. Asfaltările s-au făcut pe cumetrii... Al doilea rând: în fața școlii din Perieți parchează domnii și doamnele blocând astfel o bandă de circulație și intrarea în sat. Al treilea rând: toți șmekerii cu camioane parchează în fața porții de parcă ar fi la ei acasă. Și așa mai departe.... Păcat, stimată "primărie", că nu ai luat exemplu de la vecini: Doja, Mt.Buzău etc, etc, etc...
Localnic:
(10 Decembrie 2023, 19:41)
Felicitari!! Asfalt pe strazi...politie non-stop.. se aude ca vor pune si camere de supraveghere stradala...
Cetățeanu' nedumerit:
(10 Decembrie 2023, 16:39)
Dragi conducători (vorbesc strict conducătorilor din Perieți), nu este bine, chiar nu este bine. Asfaltările s-au făcut pe cumetrii, nu s-au făcut șanțuri sau rigole de scurgere, trotuare din renumitele pavele s-au pus doar la porțile "elitelor", la școala din Perieți parchează "domnii" și "doamnele" profesoare pe o bandă de circulație blocând intrarea în sat, toți "șmekerii" camioane parchează în fața porții pe domeniul public etc, etc, etc.... Vorba lui nea' Iancu Caragiale....
Irina:
(10 Decembrie 2023, 12:54)
Niște piste de biciclete, nu sunt șosele. E bine că pot trece două biciclete, una pe lângă alta.