Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

70 proiecte de investiții pentru Slobozia

Bilanțul administrației Soare

70 proiecte de investiții pentru Slobozia

Administrația Soare se apropie de final. După 4 ani de mandat, Slobozia are în derulare 70 proiecte de investiții. La o primă evaluare, 12 dintre acestea sunt finalizate și funcționale, 19 sunt încă în stadiul de execuție, iar restul fie sunt la stadiu de proiect tehnic, fie sunt în faza studiilor de fezabilitate și DALI. Una peste alta însă, Slobozia a traversat în acești ultimi 4 ani cea mai fastă perioadă de dezvoltare edilitară. Dragoș Soare, încă primar al Sloboziei, afirmă că obiectivele administrative asumate la începutul mandatului au fost atinse și că, de-acum înainte, nimeni nu mai poate opri dezvoltarea organică a orașului. «De-acum înainte nimeni nu mai poate opri dezvolta­rea organică a orașului. Pentru că am stabilit un standard administrativ la care viitorii edili vor fi obligați să se raporteze!» susține Dragoș Soare.

 

Ambiția de a reforma orașul În 2020, administrația Soare a moș­tenit documentații pentru 11 proiecte de investiții, majoritatea finanțate din fonduri europene. După 4 ani de mandat, aceeași administrație oferă orașului 12 obiective edilitare realizate, 19 obiective aflate în diferite stadii de execuție și 39 pentru care fie există proiecte tehnice, fie sunt în faza studiilor de fezabilitate și DALI. Mult sau puțin? Nu mai contează, electoratul din Slobozia a decis că nu acesta este criteriul pentru realegerea în funcție. Ceea ce nu poate fi ignorat însă e faptul că acest efort administrativ stabi­lește direcția de dezvoltare a orașului și, speră autoritățile locale, îl transformă într-o zonă economică de interes pentru investitori. «Am preluat un oraș „blocat“ din punct de vedere administrativ și edilitar. Am refăcut majoritatea proiectelor aflate în derulare, am deblocat proiecte de investiții și am atras fonduri pentru realizarea altora noi... Ne-am atins obiectivele asumate și le-am depășit cu mult! De-acum înainte nimeni nu mai poate opri dezvoltarea organică a orașului. Pentru că am stabilit un standard admi­nistrativ la care viitorii edili vor fi obligați să se raporteze!» susține Dragoș Soare, încă primar al orașului Slobozia.

 

Șantiere care au dat roade Pe lista investițiilor finalizate la acest moment se numără, printre altele siste­mul inteligent de trafic (10,8 milioane de lei), terminalul intermodal de transport public (4,9 milioane de lei), Orășelul Copiilor (4,7 milioane de lei), pistele de biciclete (4 milioane de lei), reabilitarea zonei Pietonale Casa Armatei (8 mili­oane de lei), zona pietonală Aleea Pieței-Matei Basarab (12,5 milioane de lei), locul de joacă pentru copii din Cartierul Bora (918 mii de lei), extinderea rețelei de utilități în Cartierul Gării Noi (3,2 mi­lioane de lei), retehnologizarea stației de epurare a Sloboziei (3 milioane de lei)... Și exemplele ar putea continua! În total, toate aceste investiții, finanțate în majoritatea lor din fonduri europene, au o va­loare de peste 52 milioane de lei. Utilitatea lor, susținută atât de administrația Mocioniu, care le-a inițiat, cât și de administrația Soare, care le-a refăcut și implementat, va fi demonstrată în anii care urmează. Reamintim că scopul declarat al acestor investiții a fost transformarea orașului Slobozia într-un «oraș european» și, ulterior, într-un «hub economic» care să permită dezvoltarea economică a zonei. Pentru a ajunge în acest punct a fost nevoie de 8 ani. Iar greul, susțin voci autorizate din cadrul administrației locale, abia de-acum începe.

 

Investiții în derulare Prea multe pentru a fi trecute în revistă integral, «investițiile în derulare» de la nivelul Sloboziei reprezintă o provocare pentru următorul edil. Dintre cele 19 proiecte inventariate la acest moment, vom prezenta doar 5, în ordinea valorii și importanței lor. Cea mai mare valoare o are investiția în extinderea și reabilitarea străzilor din Slobozia Nouă (31,6 milioane de lei), măr al discordiei în ultimii 2 ani în Consiliul Local. Cea de a doua investiție ca valoare vizează reabilitarea căilor de rulare pentru transportul public (28,1 milioane de lei), in­vestiție practic finalizată, dar nerecepțio­nată din cauza problemelor logistice pe care le generează lipsa parcărilor pentru autoturismele din oraș. Următoarea in­vestiție, construcția Complexului Social Bora (17,8 milioane de lei), este, la rându-i, în prag de recepție. O altă investiție de interes pentru oraș o reprezintă construirea creșei de pe strada Peneș Curcanul (14,8 milioane de lei). Și, în sfârșit, cea de-a cincea investiție, extinderea sistemului de canalizare din Slobozia Nouă și Bora (7,1 milioane de lei) reprezintă un deziderat administrativ vechi de 15 ani.

 

Visele de aur ale mandatului Imaginea de mai sus, altfel una pozitivă dacă luăm în calcul implicațiile pe termen lung, poate fi completată cu cele 39 proiecte de investiții aflate în stadiu de proiect tehnic sau în faza studiilor de fe­zabilitate și DALI. Dintre acestea se remarcă Sala Polivalentă a orașului (70,5 mili­oane de lei) (n.red.: intrată între timp în faza de execuție), cele două parcări pu­blice (12,3 milioane de lei), moderni­zarea ștrandului municipal (11,3 milioane de lei), modernizarea sistemului de iluminat public (5,2 milioane de lei), două investiții în reabilitarea sistemului de canalizare (10 milioane de lei) sau mo­dernizarea Parcului E14 (5,5 milioane de lei). La aceste investiții pe care administrația Soare le-a proiectat se pot adăuga fără a greși Consorțiul pentru Învățământ Dual (96,4 milioane de lei) și Centura de Nord a Sloboziei (51,1 milioane de lei), investiții de anvergură și care ar putea modifica radical dezvoltarea viitoare a orașului. Rămâne de văzut dacă planul de dezvoltare edilitară pe 10 ani al administrației Soare va fi urmat sau dacă administrația Potor va modifica prioritățile investiționale ale orașului începând cu luna octombrie 2024.

22 Iulie 2024, 07:55 (15673 vizualizări - 18 comentarii)

Citiți și:
Prioritatea administrației Potor: deschiderea parcării subterane din Piața Revoluției!
3 MILIOANE DE EURO pentru dezvoltarea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia
Primăria Slobozia vrea, din nou, Centura de Nord!
Consiliul Județean Ialomița nu renunță la investițiile cu fonduri europene

Comentariile cititorilor:


@Marcel:
(6 August 2024, 10:08)
Noile proiecte vor favoriza oricum si noua echipa ce se va pune stapana peste oras/primarie. In primul rand firmele constructoare care au castigat o palarie de bani pentru niste lucrari prost executate dar la mega costuri s-or fi simtit si ele ca sa lase ceva parandarat, iar in al 2lea rand, noul manager public si viitorul primar se vor bate cu pavela in chiept ca ei au initiat mirobolantele proiecte, vor taia "pamblici" si vor prosti p@pulimea ca ne-au adus luna de pe cer. Dar sigur vor mai toca bani multi pe jda trepte de tratare a apei si vor ingropa orasul definitiv in parcarea supt terana.
Marcel:
(1 August 2024, 22:29)

Ar fi interesant acum de vazut, cate din noile proiecte si investitii care se vor face in oras ii vor favoriza pe cei apropiati de noua conducere. Au latrat mult si S-AU PUS IN SPATELE LUI (...) IN POZA! Deci atentie la tot ce se va face!

Mary :
(27 Iulie 2024, 09:07)
Administrația leopardului. Corect, șoseaua Brăilei este o primă impresie care descalifică total leopardul care este preocupat cu vopsitul gardului pe b-dul M.Basarab, Chimiei și alte semafoare consumatoare de energie și combustibili acolo unde un panou de "cedează trecere" era deajuns. Să reamintim că s-au stricat trotuare, pe care nimeni nu a pășit, în condițiile ce alte trotuare sunt praf iar pietonii preferă carosabilul. Dar, nu le poți face pe toate, ori să-i mulțumești pe toți. Discuții vor fi întotdeauna, mai ales când este vorba de bani. Europeni.
@Mary:
(25 Iulie 2024, 11:03)
Si Soseaua Brailei este minunata (segmentul din perimetrul Orasului, de la giratoriu si pana la Vama). Este o bataie totala de joc! Plina de gropi, denivelari, mizerie si guri de canal, unele adanci, altele ridicate la 10 cm deasupra nivelului soselei. Iar pe banda 1 vesnic TIRuri parcate/stationate. Mai mult decat atat, au conturat banda de virat stanga spre strada Viitor, banda pe care trebuie sa o ocolesti prin dreapta trecand fix peste 2 guri de canal adanci, o ditai groapa si multe denivelari. Astea nu le vede primaria de ani buni. Doar in centru poleiala si in rest totul e praf. Pe principiul: "afara-i vopsit gardu', inauntru-i leopardu"! Critica vizeaza mai toti primarii de pana acum.
Mary :
(24 Iulie 2024, 15:53)
Intrarea în oraș dinspre București, mai bine spus în sensul giratoriu, de ani de zile se întâmplă același lucru, adevărate șleauri al carosabilului deformat datorat autovehiculelor de mare tonaj ce circulă pe o căldură excesivă. Iar trecerea de nivel peste calea ferată nu se compară cu cea de la intrarea în Bărbulești. Da, Bărbulești!! La Slobozia se păstrează aceiași trecere peste calea ferată ca acum 60,70 de ani, sau din totdeauna. Urât! Foarte urât! Ca să vă convingeți, voi ăștia cu proiectele, mergeți păna la Bărbulești să vă convingeți.
(in)util:
(24 Iulie 2024, 11:59)

S-au implementat cateva proiecte, insa mai toate inutile, ba chiar asta cu circulatia inteligenta este de noaptea mintii! Nu mai incap doua masini in paralel, te trezesti cu smecheri in fata ta ca intra sa depaseasca pe contrasens. Apoi unde este finalizat proiectul pistelor de biciclete? M Basarab este plin de masini parcate...pe pista de bicicleta, deci nefunctional. Au eliminat sistemul inteligent de cronometrare si sincronizare a semafoarelor, cat si pe cele intermitente dreapta. De ce e mai bine acum? Sa nu ne laudam aiurea! Alte proiecte erau importante> APA POTABILA, PARCAREA subterana de terminat, plantarea de copaci si asigurarea unui microclimat ca orasul arata ca un desert betonat si pavelat! Nici asta n-a fost ce trebe pentru oras, insa noaptea mintii, partidul cu trandafiri il pune manager pe (...), ala care a initiat mizeriile astea...

Ionașcu :
(23 Iulie 2024, 09:36)
Lucruri făcute prost și cu materiale proaste.Dau un singur exemplu. Uitați-vă la lucrarea din Ansamblul Peco. Mergeți pe marginea din partea stângă a parcului pe lângă spatiile comerciale de la parterul blocurilor înspre ANAF și uitați-vă cum sunt așezate și alinate pavelele pe trotuar. Nu au o linie dreaptă... nu au nimic. Efectiv lucrarea se termină la 1metru sau chiar 4 metri de bloc fără nici o logică, iar după rămâne asfaltul spart stricat. De de nu s-a venit cu lucrarea până lângă bloc? E vorba nu numai de estetic ci și de utilitate și funcționalitate. Cât despre băncile din plastic și supradimensionate nu mai comentez, așa o fi fost viziunea artistului.
logic:
(23 Iulie 2024, 06:51)
ultimii 3-4 primari si-au rupt dintii in imposibila problema a masinilor in oras. au distrus farmecul orasului, si au nemultumit toata lumea, si soferi si pietoni.
Eu:
(23 Iulie 2024, 04:24)

_statiile pentru autobuze au doar 3 pereți; daca ploua, ninge, bate vântul tare,nu contează unde vrei sa mergi...te adăpostești in cea care are peretele acoperit.. _parcarea subterană nu ar putea fi deschisă pentru a se adăposti lumea de caniculă ! Se sparge puțin, într-un zid, nu este nevoie de ușă Să mai investim în pistele pentru biciclete că este orașul plin de bicicliști... _in locul copacilor retezați sau chiar scoși, nu se pot pune alții ...? _ pentru un model de parc"( "parculet"") este relevant cel de pe platoul de lângă farmacia Diana( M.Basarab);plastic cât cuprindere, bănci pentru dormit sau îngrădit copăceii... _ -daca primarul nu se pricepe, consilierii,arhitectul șef,al orașului, """prietenii"" ce fac ? ( au stat cu ochii_n Soare ?)

Curiosul :
(23 Iulie 2024, 01:29)

Sa nu uitam ca ați avut la dispoziție cel mai mare buget inregistrat vreodată in Câmpia Barganului,

aimiri rarom:
(22 Iulie 2024, 23:37)
Intr-adevar se pare ca s-a putut, doar ca> "s-a putut mai rau parca!", speram ca: "nu se poate si mai rau decat in ultimii ani si nu ma refer doar la ultimii 4"! Parerea sincera a mea este ca si asta si aia care au fost inainte au parut neputinciosi ca sa nu zic altfel, fie voit sau fara voia lor, asta va spun din perspectiva unui om care nu are nici in clin nici in maneca stanga, dreapta, sus, jos, ci doar cu viata normala. Tot ce putem sa facem este sa speram ca va face vreunu vreodata ceva (ex. in primul sa nu mai puta a rahat, sa avem un pret acceptabil la apa, sa putem circula normal in oras si ma refer cu masinile pe bulevard, sa avem voie sa parcam, sa fie asigurata ordinea dar mai ales linistea noastra deoarece oricine merge prin oras vede ca e scapat de sub control orasul, sa dea dovada de deschidere, sa mai dispara dra...u din gropi, sa nu fure daca se poate, sa nu mai minta, etc). Asta care va trece am avut impresia ca a fost un personaj fals sau chiar nesincer specific de altfel unui politician, ba chiar cu un exces de nepasare in modul de a expune modificat realitatea, dandu-mi impresia des de faptul ca ma desconsidea atunci cand se adresa maselor adica inclusiv mie, mai pe scurt cred ca omu a crezut ca oricine crede orice spune datorita nivelului redus de inteligenta al tuturor, apropo nu suntem toti chiar atat de prosti, oricum nu conteaza ii uram succes daca se poate dar atentie fara sa incalce regulile!
Galben:
(22 Iulie 2024, 22:53)

Bai oameni buni s a pierdut datorita naivitatii de care s a dat dovada. Cum mama.masii te bazezi pe oameni care ti aduc doar antipatie, ca s prosti, hoti si lacomi. Doar sa castige. Astfel de caractere mici sunt primii care tradeaza. (...) 

Miti:
(22 Iulie 2024, 21:24)

S-au dus pe apa sâmbetei:combinatul, filatura, ICMI, Industria Locală, etc. Ce avem în loc dragi politicieni? Nimic. (...) a schimbat pavelele, tot așa face și (...).

Topristul:
(22 Iulie 2024, 15:55)
Dar tot nu s-a făcut nimic în oraș. De vrei să simți gustul fericirii ștampilează trandafirii. Sperăm ca spinii lor să nu ciuntească bugetul orașului și tot ce s-a realizat până în prezent…ca deh, renumerație mică după buget, coane Fănică! Baftă!
@Cetateanului x:
(22 Iulie 2024, 11:47)
John F. Kennedy:"Schimbarea este o lege a vietii.Iar cei care se gandesc doar la trecut si la prezent vor pierde viitorul. Nu te intreba ce poate face tara pt tine,ci ce trebuie sa faci tu pt tara!"

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Miercuri 05 Aug 2026
232 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Jandarmii ialomițeni, alături de elevi în cadrul proiectului «Școala în siguranță»

Jandarmii ialomițeni, alături de elevi în cadrul proiectului «Școala în siguranță»

În baza Planului teritorial comun de acțiune pentru creșterea gradului de siguranță a elevilor și prevenirea delincvenței juvenile, în cadrul proiectului «Școala în siguranță», marți, 14 noiembrie 2023 ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2023, 16:10
(7118 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: ANAF a publicat Ghidul privind modalitatea de aplicare a facilităților fiscale

ANAF a publicat Ghidul privind modalitatea de aplicare a facilităților fiscale acordate persoanelor fizice care desfășoară activități de creare de programe pentru calculator, începând cu veniturile aferente ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2023, 15:40
(18870 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Proiectul TMS asigură locuri de muncă în țările UE

Proiectul TMS este o schemă de mobilitate a Uniunii Europene care oferă posibilitatea persoanelor cu vârsta de minim 18 ani aflate în căutarea unui loc de muncă sau angajatorilor dintr-o țară membră UE ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2023, 13:40
(11433 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Portalul ANAF a publicat lista contribuabililor cu obligații fiscale restante

Administrația Județeană a Finanțelor Publice informează că pe pagina proprie de internet a Agenției Naționale de Administrare Fiscală au fost publicate listele de contribuabili persoane juridice care înregistrau ...[citește_toată_știrea]

14 Noiembrie 2023, 12:35
(17530 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți, fără permise și posibil drogați, la volan

Polițiștii din Fetești au oprit în trafic un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 23 de ani, din Fetești. În urma testării cu aparatul din dotare au reieșit indicii cu privire la posibila prezență ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2023, 16:25
(3732 vizualizări - 0 comentarii)


Call Center RAJA Constanța

Call Center RAJA Constanța

Interacțiunea cu utilizatorul serviciilor de alimentare cu apă și/sau de canalizare este extrem de importantă pentru RAJA Constanța. De aceea, serviciul de Call Center pus la dispoziția acestora ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2023, 16:20
(2980 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: Accident între un autoturism și o motocicletă condusă de un minor de 16 ani

Un autoturism, condus de un tânăr de 23 de ani, s-a ciocnit de o motocicletă, condusă de un minor de 16 ani, din Bărcănești. Accidentul s-a produs sâmbătă, 11 noiembrie a.c., pe raza localității Axintele ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2023, 16:15
(12259 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Axintele accident


Fetești: A luat foc un stâlp de iluminat

Sâmbătă, 11 noiembrie a.c., în jurul orelor 19,30, Stația de Pompieri Fetești a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă pentru lichidarea unui incendiu produs la un stâlp de iluminat stradal, în ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2023, 13:25
(3984 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Buești, Fetești, Axintele și Coșereni

Sâmbătă, 11 noiembrie 2023, în jurul orei 1,00, un echipaj de stingere și o ambulanță SMURD din cadrul Detașamentului de Pompieri Slobozia au fost solicitate să intervină pentru gestionarea unei situații ...[citește_toată_știrea]

13 Noiembrie 2023, 13:10
(3267 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Dosar penal pentru deținere ilegală de «arme albe»

În urma unui control la o sală de jocuri de pe raza municipiului Urziceni efectuat joi, 9 noiembrie a.c., a fost depistat în flagrant un bărbat ce avea asupra sa un cuțit și un spray iritant lacrimogen ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2023, 16:00
(10009 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Material lemnos confiscat de polițiști

Joi, 9 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat acțiuni de verificare pe linia deținerii materialului lemnos. Astfel, în cadrul unui depozit de pe raza municipiului Urziceni s-a descoperit faptul ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2023, 15:50
(2702 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Urziceni și în comunele învecinate

Joi, 9 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat o razie de amploare la Urziceni și pe raza localităților Coșereni, Borănești, Bărcănești și Movilița. Cu această ocazie, au fost legitimate peste ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2023, 15:40
(9499 vizualizări - 0 comentarii)


Județul Ialomița, vizat de perchezițiile Parchetului European (EPPO)

Joi, 9 noiembrie a.c., Parchetul European a efectuat 38 de percheziții domiciliare, într-o anchetă privind o fraudă de 15 milioane de euro. Procurorii EPPO au descins și la adrese pe raza județului Ialomița ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2023, 17:00
(4137 vizualizări - 2 comentarii)


Deputatul USR Claudiu Năsui a dat în judecată Administrația Prezidențială

Deputatul USR Claudiu Năsui anunță că a dat în judecată Administrația Prezidențială pentru refuzul de a furniza informații publice despre deplasările președinților între anii 2010-2023. Claudiu Năsui a ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2023, 14:20
(16595 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Școala Altfel» cu polițiști

Slobozia: «Școala Altfel» cu polițiști

Miercuri, 8 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat activități educativ-preventive în cadrul programului «Școala Altfel». Astfel, oamenii legii s-au întâlnit cu elevii Liceului Pedagogic «Matei ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2023, 13:50
(6642 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși în trafic fără permis

Un bărbat de 60 de ani, din Bordușani, și o tânără de 21 de ani, din județul Constanța, s-au ales cu dosare penale după ce polițișii au constatat faptul că nu dețineau permise de conducere. Bărbatul de ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2023, 13:30
(2722 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Vineri, 10 noiembrie 2023, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal, cu modificările ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2023, 12:30
(18432 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,65%, rata șomajului la sfârșitul lunii septembrie 2023

La sfârșitul lunii septembrie 2023, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3698 de șomeri (din care 1829 femei), rata șomajului fiind de 4,65%, cu 0, ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2023, 12:20
(13066 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Măsuri pentru prevenirea apariției gripei aviare

Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița informează proprietarii/deținătorii de păsări, atât din exploatațiile comerciale cât și din gospodăriile populației, cu privire la faptul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2023, 18:00
(15387 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Infracțiuni rutiere

Miercuri, 8 noiembrie 2023, în jurul orei 2,30, polițiștii din Fetești au oprit în trafic un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 21 de ani, din Bordușani. În urma testării cu aparatul DrugTest au ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2023, 16:35
(1857 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Atenție, se oprește apa la Dridu!

Echipele furnizorului de energie electrică vor executa joi, 9 noiembrie 2023, lucrări de întreținere și reparații la nivelul rețelelor din localitatea Dridu. Fără curent, Stația de Pompare Dridu nu va putea ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2023, 16:20
(3360 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Portalul ANAF a publicat lista contribuabililor bun-platnici

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează că ANAF a publicat lista contribuabililor persoane juridice care au declarat și au achitat la scadență obligațiile fiscale de plată și care ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2023, 14:50
(15652 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Valea Ciorii

Incendiu la o casă din Valea Ciorii

Trei echipaje operative din cadrul Stației de Pompieri Țăndărei au intervenit pentru localizarea și lichidarea unui incendiu produs la locuința unui cetățean din Valea Ciorii. La locul solicitării au fost ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2023, 12:50
(2642 vizualizări - 0 comentarii)


Pește confiscat de polițiștii ialomițeni

Pește confiscat de polițiștii ialomițeni

În dimineața zilei de luni, 6 noiembrie 2023, în jurul orelor 9,30, polițiștii din Coșereni au depistat în flagrant delict, pe DJ201, un șofer în vârstă de 45 de ani, din comuna Bărcănești, în timp ce transporta ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2023, 18:00
(2430 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Beat la volan

Marți, 7 noiembrie 2023, în jurul orei 5,00, polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în trafic un bărbat, în vârstă de 45 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe raza orașului Țăndărei, aflându ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2023, 17:40
(6228 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozean reținut pentru «act sexual cu o minoră»

Polițiștii din Coșereni au reținut luni, 6 noiembrie 2023, un bărbat de 48 de ani, din Slobozia, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «act sexual cu o minoră». În urma cercetărilor efectuate polițiștii ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2023, 17:30
(2863 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți, posibil drogați și fără permise, la volan

Ialomița: Beți, posibil drogați și fără permise, la volan

Duminică, 5 noiembrie a.c., în jurul orelor 19,30, polițiștii rutieri din Slobozia au oprit în trafic un șofer, în vârstă de 42 de ani, din Slobozia, în vederea verificării documentelor personale precum ...[citește_toată_știrea]

6 Noiembrie 2023, 16:20
(1890 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: A intrat cu mașina într-un copac

ISU Ialomița: A intrat cu mașina într-un copac

Sâmbătă, 4 noiembrie a.c, pompierii ialomițeni au intervenit în cazul unui accident rutier produs în apropiere de Urziceni, pe E85, în care a fost implicat un autoturism, ce a părăsit partea carosabilă ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2023, 15:20
(2428 vizualizări - 0 comentarii)


Ciocârlia: A murit într-un accident rutier

Un bărbat de 42 de ani și-a pierdut viața vineri, 3 noiembrie a.c., în urma unui accident rutier petrecut pe raza localității Ciocârlia. În evenimentul rutier au fost implicate un autoturism și un camion ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2023, 20:40
(10274 vizualizări - 0 comentarii)


Adâncata: Impact frontal între un microbuz și un autoturism

Adâncata: Impact frontal între un microbuz și un autoturism

Vineri, 3 noiembrie a.c., pe raza localității Adâncata s-a produs un accident rutier în urma impactului frontal dintre un autoturism și un microbuz. Opt persoane au fost rănite în urma accidentului, patru ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2023, 19:10
(12227 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mai baieti în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Independent? în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Maine de la ora 16 în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Ionica în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! Neseriosul în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! slobozean în Episcopia Sloboziei și Călărașilor reclamă, din nou, lipsa de intervenție a autorităților în problema poluării olfactive din Slobozia! T.B. în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 22 iulie 2026 extrema urgenta în Port modern la Fetești! Cetățean al judetului în Profesorii din Ialomița, procent general de promovare de 41,4% la Titularizare 2026 Mary în Fonduri pentru energie verde, turism fluvial și infrastructură socială în Ialomița Eloise în așteptăm cu aceeași nerăbdare/festivalul cu nănașa mare! Aurora în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia! Mary în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Port Călărași în Port modern la Fetești! #pasajladrajna în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia! Di(h)or în Amenzi de peste 6,3 milioane de lei și sesizări penale pentru poluatori Vasile în Port modern la Fetești! Parandarat în Port modern la Fetești! Agora în Majorări de tarife la apă și canalizare în localitățile deservite de Urban SA Slobozia!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...