Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

DEZASTRU!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-FCSB 0-2

DEZASTRU!

Partida care a închis etapa 20 a sezonului SuperLigii 2025-2026 de luni, 15 decembrie 2025, nu a avut istoric. Meciul de «acasă», de la Clinceni, al Unirii Slobozia contra FCSB a consemnat «doar» o nouă (a noua, 9!) înfrângere consecutivă a Unirii, slobozenii fiind total resemnați cu situația actuală. În cele ce urmează, vom menționa doar scorul final al partidei, FCSB câștigând meciul cu 0-2, o victorie cu emoții pentru bucureșteni în fața unei echipe deprimante, Unirea Slobozia. FCSB a câștigat chinuit partida, având parcă nevoie de eliminarea slobozeanului Șerbănică (’57) pentru a reuși înscrierea unui prim gol în poarta Unirii. Golul din prelungirile meciului (’90+6), marcat după ce balonul s-a lovit ca la biliard de jucătorii FCSB, a închis tabela la 0-2, echipa lui Becali reușind să-și aconteze cele 3 puncte în fața unei echipe a Unirii blazată chiar și în fața declarațiilor.

 

9 (nouă!) înfrângeri consecutive și-un egal! Unirea Slobozia nu mai cunoaște gustul victoriei din etapa 10, de duminică, 21 septembrie 2025, când câștiga «acasă», la Clinceni, contra Petrolului, cu 1-0. A urmat egalul din deplasarea de la Constanța din etapa 11 (28 septembrie 2025), Unirea Slobozia terminând 1-1 meciul cu Farul. Apoi, înfrângerea de «acasă» contra lui Dinamo București (0-1, etapa 12/3 octombrie 2025), meciul pierdut în deplasarea la Universitatea Craiova (3-1, etapa 13/18 octombrie 2025), înfrângerea la scor în deplasarea contra Rapidului (4-1, etapa 14/27 octombrie 2025), partida pierdută «acasă» împotriva FC Argeș (0-1, etapa 15/1 noiembrie 2025), înfrângerea de «acasă» contra CFR Cluj (0-1, etapa 16/9 noiembrie 2025), meciul pierdut în deplasare la Csikszereda (2-1, etapa 17/21 noiembrie 2025), înfrângerea de «acasă» cu FC Botoșani (0-1, etapa 18/30 noiembrie 2025), partida pierdută în deplasare cu Oțelul Galați (3-0, etapa 19/5 decembrie 2025) și înfrângerea de luni, 15 decembrie 2025, de «acasă», contra FCSB (0-2, etapa 20). Am enumerat această serie a eșecurilor Unirii Slobozia din finalul de an 2025 întrucât va urma etapa 21 de sâmbătă, 20 decembrie 2025, ultima din acest an, Unirea întâlnind în deplasare, de fapt «acasă» la Clinceni, codașa Metaloglobus, echipă cu care «împarte» meciurile pe arena ilfoveană.

 

Vestiarul, făcut praf și pulbere! «Tandemul» de antrenori Prepeliță-Vlădoiu a început surprinzător ultima partidă, contra FCSB «cuplul» trimițând în teren o garnitură schimbată: Popa-Dorobanțu, Dinu, Antoche, Șerbănică-Coadă, Hamdiu, Pop-Deaconu, Espinoza, Papeau. Așadar, au fost remarcate «eliminările» din lot ale portarului Ionuț Gurău, fundașului Constantin Toma, precum și ale mijlocașilor Florin Purece și Eduard Florescu. Despre conflictul dintre Florescu și «principalul»-secund Andrei Prepeliță am mai scris, mijlocașul slobozean fiind scos din lot pentru o perioadă nedeterminată. Cel de-al doilea mijlocaș, om de bază al Unirii, Florin Purece, acesta a fost scos din lot după declarațiile date la finalul partidei din etapa precedentă, contra Oțelului. Prin ceea ce a spus ar fi iritat conducerea Unirii și pe «secundul»-principal îndeosebi, Ion Jean Vlădoiu. Portarul devenit titular după accidentarea lui Denis Rusu, respectiv Ionuț Gurău, acesta ar fi produs comentarii în vestiarul echipei, «tandemul» de tehnicieni cu care s-a pricopsit Slobozia după plecarea lui Mihalcea înfuriindu-se pe loc și decizând scoaterea goalkeeperului din lot. La final l-am lăsat pe slobo­zeanul get-beget Constantin Țâcă Toma, «eliminat» după ce ar fi discutat cu un membru al galeriei despre eventuala schimbare a «cuplului» de antrenori, Toma spunând că galeria ar fi în măsură să ceară schimbarea tehnicienilor de pe banca Unirii. Despre această discuție ar fi aflat vestitul director de marketing al Clubului, acesta ar fi informat conducerea și, drept urmare, s-a acționat în consecință: Toma, scos din lot! Așadar, să așteptăm cuminți, fără comentarii, următoarea partidă a Unirii, bagheta magică a «tandemului» Prepeliță-Vlădoiu urmând să scoată din joben un rezultat glorios pentru Slobozia în meciul cu «lanterna» Metaloglobus.

16 Decembrie 2025, 12:40 (8296 vizualizări - 23 comentarii)

Citiți și:
Unirea își conturează lotul pentru Liga a II-a după intrarea în insolvență
Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență!
Unirea Slobozia și-a găsit antrenor cu licență PRO în Liga 2: Ilie Poenaru!
A patra dintr-o nouă serie de înfrângeri consecutive
«Liga a doua, uită-te/Unirea se-ntoarce în B!»

Comentariile cititorilor:


MAMA DOLORES:
(9 Ianuarie 2026, 08:54)
MANOLE ȘI CU BOLT ȘI FĂRĂ BOLT TOT E TOP LA UNIREA SLOBOZIA MAFIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE HHHHHHUUUUUUAAAAAA DEMISIAAA BAAAAA HOȚILOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daniel:
(4 Ianuarie 2026, 21:21)
Bravo lui ca nu ii este rușine de muncă ca un ban in plus nu strică, oricum tot ostia care il salutați vorbiti de el, dar acel băiat care a postat cu asa numele de anonim LUME de unde sti te a dus cu in cursa si nu i ai plătit cursa ,?
Pentru frustrați :
(4 Ianuarie 2026, 21:19)
Pai si ce daca sa apucat ? Mai bn muncește decât sa stea la caldura si sa dea comisioane sa stea la echipa si sa mu joace,ce prosti sunteți ba,asa frustrați sunteti ,daca va doare asa tare spuneți lui in fata sau va este teamă ? Si manole este unicul care a avut sânge in instalație si este pl..pentru mulți ca voi care vorbiți de el
Lumee:
(1 Ianuarie 2026, 23:01)
PS: vedeti ca idolul vostru Manole s-a apucat de bolt ! Gata cu fotbalul
Pentru :
(27 Decembrie 2025, 20:06)
Pentru tiki taka sa imi spui si mie de ce de la liga1 a ajuns la liga3? Si de ce nu a rămas măcar la Alba Iulia o echipa buna de liga3. Normal un jucător de la liga1 trebuie sa meargă la liga2 cel putin . Dar el a venit sa joace cu amatorii la Doja si sa strice vestiarul cu figurile lui. Daca tot il ridicați asa in slavi spuneți de ce nu a mers la o echipa de liga2 sau o echipa de top la liga3?
Radu:
(27 Decembrie 2025, 10:28)
Cel mai bun fundaș central care a fost la unirea slobozia Manole știm cu totii
Pentru tiki taka:
(27 Decembrie 2025, 00:57)
Bai mosule pai tu crezi ca lui manole ii mai aminte de perversii de la unirea, bănuiesc ca tu chiar faci parte din anturajul băieților din echipă u.s.cum poti sa crezi ca baiatu ista ar putea sa pună alti băieți sau sau prieteni sa scrie despre el sa dea bine,ferească Dumnezeu asa de gândire de la țară, daia numai mâncăm noi acum ca manole numai este la u.s.sau in alta parte baitu ila si a făcut datoria cat a putut si mai joaca si el unde poate,noi vorbim de manole si noi nu am jucat niciodată un meci la liga 2 despre ce vorbim,,? Parca nu știți cu toți ce manevre se fac la Slobozia si cine sta si cine pleacă,cine a stat capra si la caldura a rămas, cine a avut bărbăția si cocos in pantaloni nu a fost accept, sa fiți sănătoși, cine vorbește de manole rusinica, baiatu nu a deranjat pe nimeni si nu a venit pe masa mimanuia de aici care comentați de el
Tiki taka :
(23 Decembrie 2025, 20:59)
Manole cred ca isi da comentarii singur pe aici sau a pus prietenii sa scrie aici in speranța ca poate se uita cineva si il aduce inapoi la Unirea !!! După plecarea de la Unirea, de ce nu s-a dus măcar la liga2? De ce a venit la Doja sa joace cu amatorii? De ce nu a încercat in alta parte?? De ce nu a rămas la Alba Iulia o echipa buna de liga3 ?? Ca tot va dati cu parere pe aici ! Cred ca daca nu era Iliuta sa tina la el nu statea atat la Unirea niciodată.
Ovidiu:
(22 Decembrie 2025, 15:27)
Gabi Lazăr Manole este soluția! Aduceți-l neapărat pe Manole!!! El este speranța și glia împeriului fotbalistic slobozean!
Un leu galben albastru:
(22 Decembrie 2025, 13:56)
Bună ziua! Vă rog să mă scuzați dacă mă bag, dar Unirea are nevoie de cel puțin 6-7 transferuri pe toate posturile iarna asta. Jean și Andrei nu pot să facă față cu baieții ăștia de oraș aroganți care vor doar bani, dar fotbal 0. Luați în considerare că Lemnaru nu a jucat niciun minut, Ciupercă la fel, Ibrian și Toma foarte puțin!! Slobozenii noștri încălzesc banca pentru că potențial au, dar nu au spate... Știm toți cine taie și spânzură la Unirea nu trebuie să spun asta, dar când o să vină timpul și o să dea socoteală boss-ul din umbră, atunci să te ți ! Sper doar să nu retrogradăm să mai apuc și eu un meci pe 1 Mai!
asberg johansen:
(22 Decembrie 2025, 13:50)
Pentru Manole nu mai e fotbalul acum, pentru Manole e tiktoku, face banii și din OF acum auziti voi cica asa se aude de ista acuma.. csf n-ai csf, viatza merge anainte cu toate motoarele! El a fost ceva ceva dar s-a stins speranță că a grait prea mult si la loat la ochi lumilea si daia a plecat. ia va rog sal sune cineva pe prepelita sa vorbeasca sa vina Manole din iarna ca are potential baiatu stie footbal bine dar nare echipa la doja si stie toti asta!!!!!! deci in concluziune il vrem inapoi pe manoleeee! daca asta vede si cine trebuie promovam in a2a cu manole la carma echipei! doamne ajuta la toate lumea! hai unireaaa!
Pentru unirea:
(21 Decembrie 2025, 09:35)
Salut,pai de unde sti tu ca manole dabea face fata la doja.? Manole este capabil si este mult mai puternic ca toti cei lalti cel putin care stau pe banca si stă la căldură daca înțelegi ce zic,tot orasu știe ca sunt jucători la echipa care nu au jucat nici a liga 3,voi a-ți inebunit tot vorbiți de manole ca joaca la liga 3 la doja ,baiatu s-o fi dus acolo sa joace si sa își câștige existența, ca nu este pregătit 100 la 100 da sunt de acord,dar nu poate sa câștige el singur toate meciurile daca nu te ajuta si colegi,sărbători fericite sa avem cu toti,plus de asta la liga 3 știm cu toti ce fel de fotbal se joaca si mai ales la doja ,dar el a arătat ca încă are potențial nu ca alți fotbaliști care la 22 de ani nu pot alerga
Unirea:
(19 Decembrie 2025, 01:39)
Toți vă dați cu părerea cu toții știți fotbal însă niciunu nu face un minim efort pentru a susține echipa.ati Votat potor … va mine de 8 luni cu stadionul. Legat de Manole și cei care au dus greul.. da tot respectul pentru ei dar când echipa promovează intr o liga superioara se termina un ciclu…tot vad pe aici Manole … am înnebunit cu toții??? Manole de abia face față la Doja … deocamdată suntem în obiectiv. Suporterilor de carton
Niculae Vasile pt Suporter uni:
(18 Decembrie 2025, 17:43)
Eu doresc ca Lazar G.sa fie primit la echipa pt. a efectua pregatirea de iarna si am mai spus ca este cel mai bun fundas pe care l-a avut Slobozia.,deci il laud .Dvstra il laudati pe Lazar G .,amandoi avem aceiasi parere .Daca eu sunt bou ,inseamna ca dta. esti un mare ..... Nu am inteles ce vrei.
Daniel:
(18 Decembrie 2025, 15:14)
Niculae Vasile: Si eu sunt de aceiași părere cu dumneavoastră,daca Lazar gabriel vine in pregătirea de iarna la U.S.si se antrenează cu echipa și eu spun că este peste ce este acuma echipa, bineînțeles băiatul nu este pregătit poate din mai multe punctele de vedere,dar toată slobozia de la copii de 7 ani până la oameni în vârstă de 80 de ani in Slobozia toți îl vrea înapoi pe Manole că toți l-au apreciat pentru munca ce a depus o la echipa și performanță ce a făcut,am văzut un comentariu că a scris cineva că joacă la liga 3 la gh.doja pai hai sa nu comparăm ce jucători sunt la doja și ce poate băiatul ista Manole sa fim serioși,nu sta echipa in Manole că nu este Dumnezeul,era vorba că Manole merita o a 2 șansă că el este foarte bun langa o echipă profesionista nu langa o echipă unde este singur în apărare și trebuie să dubleze pe jucători care nu au nici măcar 10 meciuri la liga 3,eu am părerea că este cel mai bun fundaș central care a fost la unirea slobozia

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
Marți 07 Iul 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Balaciu: Un camion cu butelii s-a izbit de doi copaci

Balaciu: Un camion cu butelii s-a izbit de doi copaci

Luni, 24 octombrie, în apropierea localității Balaciu s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bărbat, de 44 ani, din Lipănești-Prahova, conducea un tir cu butelii, din direcția Slobozia ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 18:21
(11444 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Ciulnița: Armă deținută ilegal

Un bărbat de 43 ani, din Ciulnița, a fost prins marți, 24 octombrie, de către polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase în timp ce deținea ilegal o armă cu aer comprimat, calibru ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 18:15
(14628 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Braconaj piscicol

Un tînăr de 33 ani din Slobozia a fost oprit în trafic luni, 24 octombrie, de către polițiști. În urma efectuării controlului autoturismului, în portbagajul acestuia a fost găsită cantitatea de 31 kg pește ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 18:15
(12809 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Din nou modificări legislativ-fiscale privind drepturile de autor

«Începînd de anul viitor, contribuabilii care obțin venituri din activități independente sau din drepturi de proprietate intelectuală, impuși pe bază de norme de venit, vor putea opta pentru determinarea ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:57
(9114 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 18 șoferi au rămas fără permise

18 șoferi au rămas fără permise, iar 337 de conducători auto au fost amendați. Este vorba despre acțiunile polițiștilor rutieri în perioada sfîrșitului de săptămînă, 21-23 octombrie a.c.. Miza polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:55
(11397 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Șofer băut, la volan

Duminică, 23 octombrie, polițiștii feteșteni au depistat în trafic, pe strada Călărași din localitate, un șofer care se afla la volanul mașinii sale deși era băut. Alcooltestul a indicat o valoare de 0 ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:55
(10409 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni, Manasia: Bătrînii, victime ale accidentelor rutiere

Un bătrîn de 82 ani din Ion Roată a decedat într-un accident rutier, duminică, 23 octombrie. Bătrînul a fost lovit de o mașină în timp ce încerca să traverseze strada prin loc nepermis și fără să se asigure ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:54
(9220 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: A adormit la volan, băut fiind

Vineri, 21 octombrie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza localității Grivița s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bărbat de 44 ani, din Amara, conducea ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:53
(14028 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grivița accident


Bărbulești: «Șofer» fără permis

Vineri, 21 octombrie, polițiștii din Urziceni au oprit pentru un control de rutină în trafic o mașină condusă de un tînăr, de 19 ani, din Bărbulești. În urma verificărilor suplimentare, polițiștii au constatat ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:52
(7815 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Neacordarea de prioritate, cauza unui accident

Sîmbătă, 22 octombrie, la Slobozia, s-a produs un accident de circulație. În timp ce un bărbat, de 40 ani, din localitate, conducea o mașină pe bulevardul Unirii, la efectuarea virajului pe strada Maramureș ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:41
(11477 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Urziceni: Acțiune în piața agroalimentară

Peste 50 de persoane au fost legitimate în cadrul unei acțiuni a polițiștilor din Urziceni desfășurată sîmbătă, 22 octombrie, în piața agroalimentară din localitate. Pentru neregulile descoperite, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:34
(9709 vizualizări - 0 comentarii)


Stelnica: Plase monifilament, confiscate

Un echipaj al Secției 3 Rurală Stelnica au depistat o mașină condusă de bărbat de 52 ani, din comuna Movila, care era însoțit de doi consăteni de 47, respectiv 57 ani. În urma controlului efectuat în habitaclul ...[citește_toată_știrea]

25 Octombrie 2011, 08:30
(11091 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Stelnica braconaj


Fetești: Prinși muncind «la negru»

Polițiștii ialomițeni, în colaborare cu inspectori din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Ialomița și jandarmi ialomițeni, au acționat în ziua miercuri, 20 octombrie, pe linia prevenirii și combaterii ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2011, 18:38
(15950 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Albastru pe interior»

Miercuri, 26 octombrie, Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» organizează spectacolul «Albastru pe interior». Evenimentul se va derula la sala de concerte a Centrului Cultural ...[citește_toată_știrea]

21 Octombrie 2011, 18:37
(12164 vizualizări - 0 comentarii)


Jilvaele: A intrat cu mașina într-o căruță. Doi răniți!

Miercuri, 19 octombrie a.c., pe DN1D, pe raza comunei Jilavele s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 28 ani, din comuna Bărbulești, conducea ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:25
(8055 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


DGFP Ialomița, locul 15 pe țară la colectarea veniturilor bugetare

«În luna septembrie 2011 au fost încasate la bugetul general consolidat aproape 36,97 milioane lei. Astfel, programul alocat de colectare a veniturilor bugetare a înregistrat un grad de realizare de 10 ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:14
(11102 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 27 de accidente cu pietoni

27 de accidente în care au fost implicați pietoni. Acesta este bilanțul polițiștilor rutieri cu privire la primele 9 luni ale anului 2011. Potrivit datelor, în 25 dintre cazuri, vina a aparținut pietonilor ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:14
(14292 vizualizări - 0 comentarii)


Brăileni hoți din autoturisme, prinși în Ialomița

Polițiști din Țăndărei au identificat suspecții unui furt din auto, în persoanele a doi tineri de 35 ani, ambii din comuna Mărașu, județul Brăila. În fapt, cei doi tineri au sustras, în seara zilei de ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:13
(14062 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni preventive pe raza municipiilor Urziceni și Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță publică a cetățenilor, efective din toate structurile operative ale Poliției Urziceni au fost angrenate miercuri, 19 octombrie a.c., în executarea unor acțiuni și ...[citește_toată_știrea]

20 Octombrie 2011, 15:11
(12520 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița, fruntașă la încasări prin executare silită

În luna septembrie 2011, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița a întreprins mai multe măsuri de executare silită. Astfel, au fost emise peste 16300 de ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:25
(13073 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A lovit un pieton beat

Poliția Fetești a fost sesizată marți, 18 octombrie a.c., cu privire la faptul că pe strada Călărași, din localitate, s-a produs un accident de circulație soldat cu o victimă. Astfel, în timp ce un tînăr ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:13
(9937 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Vlădeni: Șofer fără permis, urmărit de polițiști

Marți, 18 octombrie a.c., un șofer a încercat să evite un echipaj de poliție pe raza comunei Vlădeni. După urmărirea și oprirea sa, agenții de poliție au stabilit faptul că cel în cauză, un tînăr în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:09
(9595 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, cu permise anulate sau suspendate

Marți, 18 octombrie a.c., agenți din cadrul Secției de Poliție Rurală Slobozia au oprit pentru control, în trafic, un autoturism care circula pe DJ51C, din direcția Slobozia către comuna Gheorghe Doja. ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2011, 16:09
(13562 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:53
(5700 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Un bărbat și-a violat consăteanul

Polițiștii Secției Grivița au fost alertați, duminică, 16 octombrie, cu privire la faptul că un bărbat, de 42 ani, din Scînteia, a fost agresat fizic de un consătean, de 39 ani. Ancheta ulterioară a polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:25
(11145 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Adolescentă de 16 ani, lovită pe trecerea de pietoni de un șofer băut

O adolescentă de 16 ani, din Amara, a fost luni, 17 octombrie, victima unui accident de circulație. Tînăra încerca să traverseze strada pe o trecerea de pietoni de pe bulevardul Unirii, din Slobozia, cînd ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:24
(8594 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DGFP Ialomița: 1,8 milioane lei, colectate prin răspundere în solidar

«În conformitate cu prevederile Codului de Procedură Fiscală, la nivelul Direcței Generale a Finanțelor Publice Ialomița s-au intensificat acțiunile de angajare a răspunderii solidare în cazul debitorilor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:23
(7667 vizualizări - 0 comentarii)


Movila: Metoda «șmen» face victime printre vînzătoare

Un grup de patru persoane, cu vîrste cuprinse între 16 și 33 ani, a fost depistat de polițiștii Secției 3 Rurală Stelnica. Cei patru sînt autorii a două furturi comise la Movila. Potrivit polițiștilor, ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:22
(9061 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Cu porcii la tîrg doar cu avizul medicului veterinar

Medicii sanitari veterinari atrag atenția că, în perioada 1 noiembrie-15 mai a.c., potrivit legislației, crescătorii de porci pot merge în tîrgurile autorizate să-și vîndă animalele vii. «Mișcarea porcinelor ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:20
(13050 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Doja: Accident produs de alcool și neacordare de prioritate

Luni, 17 octombrie, la Gheorghe Doja s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, incidentul s-a produs în timp ce un bărbat, de 40 ani, din localitate, aflat la volanul unui autoturism nu a acordat ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2011, 18:07
(9006 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Mari în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Toma Florentina Daniela în Judecătoria Urziceni rămâne deschisă, însă soluționarea dosarelor va fi întârziată teren intravilan Fundata în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 #pasajladrajna în Un interviu «lămuritor» sau «Păzea, că vine Peiu!» anvelope de vară în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 1 iulie 2026 Procurorul în Inculpați trimiși în judecată pentru lucrări de împădurire fictive Odadada în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Alin în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Ciornobal în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Cătălin în Consiliul Județean Ialomița finanțează sportul local și lansează oficial traseul turistic «Via Naparis» Cătălin. în Consiliul Județean Ialomița finanțează sportul local și lansează oficial traseul turistic «Via Naparis» Ciochina în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Sătenii tăi în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Loredana în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Topic în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Ion în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Mari în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Rodica în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți Dadi în «Hărțuire administrativă» reclamată la Școala Gimnazială Perieți

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...