Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Proiecte educaționale de 3 milioane de euro inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

Proiecte educaționale de 3 milioane de euro inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia a reușit performanța de a be­neficia de 3 milioane de euro, din fonduri europene, prin intermediul proiectelor educaționale pe care le-a inițiat. O parte dintre acestea au fost deja realizate, altele sunt în curs de implementare sau de evaluare. «Ne dorim să transformăm acest liceu într-unul modern și incluziv. Proiectele noastre pun accent pe integrare și suport pentru elevii care au nevoie de sprijinul cadrelor didactice!» susține Iulia Nedeloiu, directorul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia.

 

Tehnologie pentru elevii de toate vârstele 3 dintre proiectele inițiate de Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia au vizat conectarea profesorilor și a elevilor cu tehnologia. Proiectele au vizat dotarea unității de învățământ cu echipamente digitale, menite să transforme metodele de predare într-unele mult mai atractive. Este vorba despre proiectele ce au urmărit reducerea abandonului școlar, dar și alte două ce au vizat dotarea cu echipamente digitale precum table inteligente, ochelari VR, monitoare, laptopuri și tabletele electro­nice. «În prezent, Educația fără tehno­logie nu se poate face... Am înțeles împreună cu profesorii acestei școli acest aspect și am inițiat proiectele ce au vizat exclusiv componenta digitală și dotarea unității de învățământ cu echipamente digitale. Pot spune că rezultatele se văd, acum la aproape un an distanță de la fi­nalizarea implementării acestor proiecte... Copiii vin cu mai mult drag la școală pentru că le oferim tehnologia la care sunt tot mai conectați!» mai precizează Iulia Nedeloiu, directorul Liceului Teh­nologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia.

 

Stagii de pregătire și incluziune pentru elevii speciali În momentul de față, unitatea de învățământ are în implementare alte 3 proiecte, finanțate la rândul lor din bugetul Uniunii Europene. Unul dintre aceste proiecte se numește «TehniCOOL-3», iar scopul său este acela de a forma viitorii meseriași care studiază în cadrul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia. «Prin acest proiect se are în vedere pregă­tirea practică a elevilor din învățământul profesional, urmărind totodată și tranziția lor către viitoarele locuri de muncă. Pro­iectul asigură stagii de pregătire practică în medii optime!» mai spune Iulia Nedeloiu. Cel de-al doilea proiect aflat în implementare vizează «Incluziunea copiilor și interilor cu Cerințe Educaționale Speciale în cadrul Liceului Tehnologic „Înălțarea Domnului“ din Slobozia». Reprezentanții unității de învățământ susțin că inițiativa este unică la nivelul județului și urmărește integrarea în învățământul de masă a ele­vilor cu CES. «Desfășurăm activități practice și, totodată, oferim stagii de pre­gătire destinate profesorilor care lucrează cu acești elevi. Pot spune că școala noastră a dezvoltat o mai mare deschidere, în ultimii ani, către integrarea acestor copii în cadrul unității. Pe toate nivelurile de învățământ pe care le avem am integrat 86 de copii care au certificate pentru Cerințe Educaționale Speciale. Ne bucurăm că putem să-i ajutăm și suntem alături de fiecare dintre ei, în funcție de nevoile pe care le au...» mai spune directorul unității de învățământ. Acest proiect se va încheia în anul 2028, conform ca­lendarului de implementare. Cel de-al treilea proiect în derulare al unității de învățământ este «Erasmus+», inițiativă de mobilitate prin care atât profesorii, cât și elevii dobândesc noi competențe, prin schimburi de experiență cu școli din alte state membre ale Uniunii Europene.

 

Proiecte în evaluare Pe lângă proiectele deja amintite, Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia mai are în evaluare alte 3 proiecte. Este vorba despre «O șansă în plus pentru învățământul profesional și tehnic la Liceul Tehnologic „Înălțarea Domnului“», «Împreună pentru reușita școlară», proiect realizat în parteneriat cu Asociația RO-Administrația și «Măsuri integrate pentru elevii din comunitatea romă ai Liceului Tehnologic „Înălțarea Domnului”». «Aceste proiecte au scopul de a integra elevii din medii vulnerabile și, totodată, urmărim și creșterea performanțelor școlare. Cu siguranță, vor primi „undă verde“ pentru finanțare, pentru că echipele de implementare au demonstrat că dau dovadă de seriozitate, având în vedere cele 6 proiecte pe care le-am rea­lizat deja. Pe această cale mulțumesc tuturor celor care ne-au ajutat ca toate proiectele să devină realitate și au sprijinit școala în parcursul său către moder­nizare!» a mai spus Iulia Nedeloiu, directorul Liceului Tehnologic «Înălțarea Domnului» din Slobozia.

1 Februarie 2026, 10:20 (26091 vizualizări - 38 comentarii)

Comentariile cititorilor:


Elev :
(15 Februarie 2026, 01:28)
Proiectele sunt foarte frumoase, aparatura noua in scoala, dar etajul 2 cand se renoveaza si el?
Actualitate :
(6 Februarie 2026, 19:58)
Daca vorbim de implicare la ore și rezultate la bacalaureat un mare plus pentru adjuncta. Dar sa nu uite că funcția e trecătoare,iar DN 2A este cam blocat.
Fostule:
(6 Februarie 2026, 19:21)
Cred că tu ești unul din elevii care făceau orele prin oraș cu Hell in mana și live tik tok. Drum până la stadion și înapoi. Cine știe cunoaște.
Elevule:
(6 Februarie 2026, 17:13)
Se vede ca ai facut franceza multă si geografie ca limba romana lasa mult de dorit.
Fost elev :
(5 Februarie 2026, 23:41)
Felicitări pentru toate reușitele!!! Vreau sa felicit în mod deosebit pe doamna directoare adjunct un OM dedicat copiilor ce se luptă cu ei înșiși pentru a avea cele mai bune rezultate. Cât despre doamna de franceză nu pot spune decât că este un om minunat,un profesor ce orice copil și l-ar dori,un om la care găsești înțelegere,empatie și respect chiar dacă tu ești elev și el profesor. Nu pot avea aceeași părere despre domnul Marius care jignea și umilea copii ce nu făcea parte din echipa de fotbal.
Parinte::
(2 Februarie 2026, 18:47)
Părerile despre activitățile desfășurate în cardul liceului, observ ca sunt împărțite. Este adevărat faptul ca Dumnezeu ne-a făcut, dar diferiți. Observ opinii tendențioase, dar nejustificate, având în vedere ca în ultimii 3 ani și jumătate de când copil meu învață la acest liceu, am văzut și am fost convins despre faptul ca, profesorii sunt adevărat profesioniști și dedicați activităților pe care le desfășoară, cu dragoste fata de elevi și mai ales cu multă răbdare. Am participat la toate ședințele când am fost convocat și am avut ocazia sa observ ca aceste cadre didactice își sacrifică din timpul lor liber, pentru a ridica nivelul de cunoștințe al elevilor, în vederea măririi procentului de promovabilitate. Nu încerc sa ridic pe nimeni în slăvi, dar aceasta este realitatea. Proiecte pentru modernizare și bunăstarea elevilor - da, foarte bine, trăim în aceasta eră. Cinste tuturor. Celor ce se ocupă direct, dar și celorlalți profesori, care prin efortul lor, șlefuiesc și dezvoltă cunoștințele copiilor nostrii. Pot exemplifica cu nume și pronume astfel de profesori,diriginti, sau directori, însă mi-e teamă să nu omit pe cineva și mare nedreptate ar fi.
Profesor LTID:
(2 Februarie 2026, 17:58)
Prin implementarea acestor proiecte principalii beneficiari sunt elevii noștri! Așadar, ne vom axa in continuare pe problemele reale ale școlii, elevilor, părinților!Școala noastră beneficiază în acest moment de atât de multe proiecte datorita colegului nostru, coordonator proiecte europene Alexandru B cadru didact titular! Vreau sa cred că toate cadrele didactice ale LTÂD sunt devotate, bine pregătite și serioase, crescând de la an la an împreună!
Alex:
(2 Februarie 2026, 17:23)
Pentru Ionut: nu este nimic pierdut, nu se pierd bani. In proiectele implementate pana la aceasta data este vorba doar despre dotarea unității de învățământ, prin urare rezultate sunt palpabile si se pot vedea si verifica la orice ora. In ceea ce privește proiectele noi vreau sa va spun ca angajații sunt de cele mai multe ori experți in afara organigramei care aplica pentru postul respectiv si care nu sunt neapărat profesori din scoala.sunt convins ca se vor vedea si rezultatele in curând. Scoala are experienta cu elevii din medii defavorizate si am pus accent pe incluziune.
prof:
(2 Februarie 2026, 16:34)
rautati. nu mai jigniti oamenii fara sa ii cunoasteti, doar de pe margine este simplu sa arunci piatra. eu am facut toate orele :) si le-am semnat si in condica :))
prof:
(2 Februarie 2026, 16:31)
rezultatele unui proiect sa vad dupa implementare, nu la data inceperii. asadar, domnul Ionut, exspecto videre
Ionut:
(2 Februarie 2026, 16:10)
Păcat de banii ăștia, că nu se vad rezultatele. Trebuie profesori serioși și devotați care să se implice, dar în afară de câțiva pe estetică,engleză și sport restul ...
Parinte:
(2 Februarie 2026, 15:32)
Sa nu uitam de domnii de sport C.M si F.M care sunt cei mai implicați din judet in materie de fotbal si se vede asta prin performanțele pe care acest liceu le are atat la fotbal feminin cat si la masculin. Păcat ca nu au o sala de sport unde sa se antreneze pe timpul iernii, dar si asa rezultatele apar.
Parinte:
(2 Februarie 2026, 15:24)
Si cand ma gândesc ca pe vremea fostei directoare scoala mai avea putin si se destrăma. A venit doamna Nedeloiu si nu stiu cum a reusit sa ridice scoala intr-un timp atat de scurt la un nivel atat de înalt. Felicitări si asteptam inca un mandat in care sa duceți liceul si mai sus.
eu:
(2 Februarie 2026, 14:47)
cel mai frumos liceu <3
mihai:
(2 Februarie 2026, 14:43)
bravo doamna directoare. domnii de sport sunt cei mai buni aduc cupe si medalii la scoala faceti si o sala de sport

Lasă un comentariu:

Mesaj
(maximum 2000 caractere):
23 Aug 2026
353 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Ialomița: Arestat pentru evaziune fiscală din produse farmaceutice-citostatice

Procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul GRIGORIU ALEXANDRU, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 20:20
(8741 vizualizări - 0 comentarii)


ECOlimpiada elevilor

Elevii de clasa a III-a din Slobozia și Urziceni participă cu peste 20 de lucrări pline de imaginație în etapa națională a programului educațional ECOlimpiada Elevilor și întră în competiție cu peste 3 ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 16:40
(5225 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Condiții de eligibilitate plăți directe pentru 2015

Conform prevederilor Ordonanței de Urgenta a Guvernului nr. 3 din 18 martie 2015 pentru aprobarea schemelor de plăți care se aplică în agricultură în perioada 2015-2020 și pentru modificarea art. 2 din ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 15:10
(4838 vizualizări - 0 comentarii)


Elemente de muniție, descoperite la Ciocîrlia

În urma unui apel telefonic primit sîmbătă, 25 aprilie a.c., în jurul orei 12,00, echipajul pirotehnic din cadrul ISU Ialomița a fost solicitat să intervină în cazul unui proiectil descoperit de un cetățean ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 13:25
(4608 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Bilanț la Bursa Generală a Locurilor de Muncă

Vineri, 24 aprilie 2015, la nivel național, s-a desfașurat Bursa Generală a Locurilor de Muncă, acțiune organizată de Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă. Acest eveniment a fost organizat ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 12:35
(5710 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții ale Poliției Române în 8 județe. Ialomița, călcată de anchetatori!

În dimineața zilei de marți, 28 aprilie 2015, polițiștii din București efectuează 75 de percheziții, în municipiul București și 8 județe, printre care și Ialomița, la persoane bănuite de ...[citește_toată_știrea]

28 Aprilie 2015, 11:50
(7591 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Reținuți pentru tentativă la omor

Potrivit unui comunicat de presă, «procurori din cadrul Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița au dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpații ARDELEANU CONSTANTIN DANIEL ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 16:10
(8232 vizualizări - 0 comentarii)


29 aprilie-«Ziua Veteranilor de Război», marcată la Slobozia

Miercuri, 29 aprilie 2015, în organizarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, a Consiliului Județean Ialomița, a Garnizoanei Slobozia precum și a Primăriei municipiului Slobozia, va fi marcată «Ziua ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 14:40
(5503 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Săptămîna bibliotecilor»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița organizează vineri, 24 aprilie 2015, cu începere de la ora 11,00, o manifestare dedicată Zilei Bibliotecarului și Zilei Mondiale a Cărții și a Dreptului ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 13:20
(3313 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tînăr accidentat pe trecerea de pietoni

Luni, 20 aprilie 2015, în jurul orei 10,30, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe bulevardul Unirii, în zona Colegiului Național Mihai Viteazul din Slobozia, s-a produs un accident de circulație ...[citește_toată_știrea]

22 Aprilie 2015, 12:10
(4232 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5616 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(6152 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4469 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7561 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6529 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4565 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7135 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7112 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4383 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat salvat de pompieri din rîul Ialomița

În seara zilei de duminică, 12 aprilie 2015, în jurul orei 19,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui tînăr, în vîrstă de 25 de ani, din rîul Ialomița, în zona cartierului Bora ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:10
(4231 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

În data de 17.04.2015, orele 11,00,
va avea loc tragerea la sorți
pentru desemnarea
președinților birourilor electorale
ale secțiilor de votare din
Circumscripția Electorală nr. 5 Căzănești,
organizată cu ocazia desfășurării
referendumului local din 26.04.2015,
pentru consultarea populației cu privire
la trecerea localității Căzănești
de la rangul de oraș la cel de comună

14 Aprilie 2015, 13:30


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii au oprit pentru control pe DN2, în afara localității Coșereni, un autoturism condus de un tînăr, de 24 de ani, din comuna Moldoveni. Întrucît emana halenă alcoolică, tînărul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 12:15
(6551 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mitropolia Iașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Jandarmii vor asigura, în perioada 15-18 aprilie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Mînăstirea «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 11:15
(12294 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști, pe stradă de Paște

Peste 300 de polițiști ialomițeni vor acționa zilnic, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2015, 17:20
(4441 vizualizări - 0 comentarii)


Agent de poliție din cadrul IPJ Ialomița, sub control judiciar pentru 60 de zile

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Șchiaua Victoraș, agent de poliție în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 22:05
(10425 vizualizări - 13 comentarii)


anunț

După Sărbătorile Pascale 2015
Centrul Medical PHILOS
OFERĂ NOI SERVICII MEDICALE
Gastroenterologie-dr Victor STOICA (Spital Fundeni)
ORL-dr Răzvan FILIP
(Centrul Medical Unirea)

Pentru programări
0243/216.565
0720/134.047
0785/294.451

8 Aprilie 2015, 19:45


Inspector AJPIS Ialomița, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a inculpatei Stroe Cleopatra Maria, inspector în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 15:15
(6549 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8308 șomeri, din care 2516 șomeri indemnizați, respectiv 5792 șomeri ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 21:15
(4928 vizualizări - 1 comentariu)


PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America

Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 20:20
(5363 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat pentru evaziune fiscală

Administratorul unei unități economice este bănuit de polițiști că nu ar fi emis facturi fiscale pentru vînzări  de peste 16000 de lei. Astfel, în cadrul unei acțiuni pe linie de prevenire și combatere ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 18:50
(4644 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Raul în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia Alina în Serviciile de «ride-sharing», populare și la Slobozia CV în Valentin Băcanu, noul candidat al Partidului Ialomițenilor la funcția de primar al Sloboziei Urbanistul în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! @Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Ionela în Medalie de aur și premiul al II-lea pentru elevii Liceului de Arte «Ionel Perlea» Slobozia în cadrul unui concurs școlar Viorel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Metalurgie în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă sorinb în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! casă Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 revolta în Decizia NU va afecta distribuirea, tratarea și epurarea apei de către Urban SA Slobozia! Pt DNA în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului Piață în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului stoica în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului gigel în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului paul în Autorizația de mediu a Urban SA Slobozia, SUSPENDATĂ. Propunere a Prefecturii Ialomița de declarare a «stării de alertă» în Slobozia și în alte 4 localități! oi în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 19 august 2026 Tot EL în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului ? în Constructorii podului peste râul Ialomița din Țăndărei, responsabili de distrugerea digului de apărare din zonă Alegator în Între promisiunile video ale primarului Potor și realitatea orașului

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...