Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Unitate de Accidente Vasculare Cerebrale acute, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Unitate de Accidente Vasculare Cerebrale acute, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia așteaptă «undă verde» de la Minis­terul Sănătății pentru înfiin­țarea unei Unități de Acci­dente Vasculare Cerebrale acute, ce va funcționa în cadrul Secției Neurologie a unității medicale. Scopul acestei Unități vizează mo­nitorizarea pacienților care au bene­ficiat de tromboliză, o procedură medicală aplicată persoanelor care au suferit un accident vascular.

 

Sprijin pentru pacienții cu AVC De mai bine de 2 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia dispune de toate faci­litățile necesare pentru... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2026, 12:20 (3651 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bloc vandalizat de persoane posibil consumatoare de droguri

Se întâmplă la Slobozia

Bloc vandalizat de persoane posibil consumatoare de droguri

Problema consumului de droguri revine în atenția opiniei publice după ce locatarii blocului U2 din Slobozia au sesizat pe adresa redacției noastre modul în care persoane necunoscute, posibil consumatoare ale substanțelor interzise, au vandalizat imobilul. Oamenii reclamă si­tu­ația și vor ca autoritățile să adopte măsuri. Între timp, DIICOT-Serviciul Teritorial Ialomița a cerut instanței de judecată ares­tarea a doi cetățeni din Sri Lanka, acuzați de «trafic de droguri».

 

Locatarii cer autorităților să intervină Incidentul de la blocul... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2026, 07:55 (3955 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

«Taxa pe gunoi», redusă la nivelul orașelor Fierbinți-Târg și Căzănești

Prin hotărâre a Consiliului Județean Ialomița

«Taxa pe gunoi», redusă la nivelul orașelor Fierbinți-Târg și Căzănești

În sistem online, Consiliul Județean Ialomița s-a convocat într-o ședință extraordinară marți, 17 martie 2026. Pe ordinea de zi a plenului Consiliului a existat un singur proiect de hotărâre, cel prin care, de fapt, s-a redus «taxa pe gunoi» la nivelul a două orașe, respectiv Fierbinți-Târg și Căzănești.

 

Ședință cu o singură hotărâre Consilierii județeni au avut de adoptat un singur proiect de hotărâre la ședința extraordinară de marți, 17 martie 2026. Cel referitor la «acordarea unui mandat special reprezentantului legal al UAT Județul Ialomița»... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2026, 12:20 (2734 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia, obligată să revoce retragerea terenurilor pentru tineri

Primăria Slobozia, obligată să revoce retragerea terenurilor pentru tineri

Administrația locală din Slobozia a fost obligată să revoce o parte dintre hotă­rârile Consiliului Local prin care s-a dispus retragerea dreptului de folo­sință gratuită asupra terenurilor acordate în baza Legii 15/2003. Decizia a fost adoptată după ce o parte dintre tinerii rămași fără respectivele tere­nuri au demonstrat că Primăria Slobo­zia, în mod eronat, le-a anulat dreptul de a beneficia de aceste terenuri.

 

Scandal pe terenurile acordate tinerilor Încă din vara anului trecut, administrația locală din Slobozia a decis să facă demersuri... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2026, 09:10 (4637 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA Slobozia, a demisionat!

Presiunea «poluării olfactive»

Adrian Stoicescu, directorul general al Urban SA Slobozia, a demisionat!

În plin scandal al «poluării olfactive», directorul general al Urban SA Slobozia, Adrian Stoicescu a demisionat din funcție. Alături de acesta, și directorul de Dezvoltare, Dan Manea a demisonat... Informația a fost confirmată de Marian Pavel, președintele Consiliului Jude­țean Ialomița, instituție care reprezintă acționarul majoritar al operatorului regional de apă și canalizare Urban SA Slobozia. Între timp, în spațiul public au apărut noi informații referitoare la activitatea stației de epurare exploa­tată de Urban SA Slobozia, obiectivul fiind consi­derat «principala sursă de poluare olfactivă» la nivelul munici­... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 17:05 (16714 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Craterul» cauzat de explozia pungii de gaz de la Amara se extinde!

«Craterul» cauzat de explozia pungii de gaz de la Amara se extinde!

Într-o zi de vineri, 29 august 2025, în jurul orelor 15,00, un apel la numărul de urgență 112 solicita intervenția autorităților pentru ceea ce părea, la prima vedere, o scurgere de gaz în orașul Amara. Era vizată zona Uzinei de Apă din orașul-stațiune, lucrările de forare pentru noi puțuri de apă la Amara fiind cele care ar fi «deranjat» pungile de gaz din zonă... Astfel începea povestea «craterului» cauzat de explozia unei pungi de gaz, Amara intrând în atenția opiniei publice la nivel național.

 

Povestea «craterului»... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 16:20 (4652 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Atât s-a putut!

Fotbal, SuperLiga/play-out, FC Botoșani-Unirea Slobozia 3-2

Atât s-a putut!

Prima partidă din play-out-ul Superligii sezonului 2025-2026 a consemnat și prima înfrângere pentru Unirea Slobozia în partida contra celor de la FC Botoșani de luni, 16 martie 2026. A părut, chiar până spre finalul partidei, că Zeița Fortuna a zâmbit mefistofelic Unirii, slobozenii sperând în miracolul unei victorii. Impasibil însă, regele-fotbal răzbună ocazii și, fără menajamente, lovește în cei slabi. Amarul preves­tește parcă liga inferioară spre care se îndreaptă senin condusă de Niculescu palida Unire din Slobozia...

 

Puncte pe apa Ialomiței... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 14:40 (4351 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Lider în play-out

Handbal, Divizia A, CSM Făgăraș-CSM Unirea Slobozia 23-31 (7-19)

Lider în play-out

După ce handbalistele senioare ale CSM Unirea Slobozia au câștigat prima etapă din play-out-ul Diviziei A handbal feminin sezonul 2025-2026 contra celor de la CS Județean Prahova cu 35-27 (16-13), elevele antrenorului Ion Ivan au întâlnit duminică, 15 martie 2026, CSM Făgăraș. Partida etapei cu numărul 2 din play-out s-a disputat în Sala «Radu Negru» din Făgăraș, meciul finalizându-se cu o nouă victorie a handbalistelor CSM Unirea Slobozia. Spre finalul primei reprize din partida de la Făgăraș scorul era 7-7, ultimele minute ale primei părți fiind la discreția handbalistelor CSM Unirea Slobozia. S-au marcat 12 goluri consecutive, tabela îngheț... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 12:05 (1604 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Dojenii, înfrângere cu Dinamo 2

Fotbal, Liga 3, Dinamo București 2-Recolta Gheorghe Doja 3-1

Dojenii, înfrângere cu Dinamo 2

În deplasare, Recolta Gheorghe Doja a pierdut pe terenul celor de la Dinamo București 2 în etapa 20 a Ligii 3/Seria 3. Partida s-a consumat vineri, 13 martie a.c., meciul fiind controlat în mare parte de echipa secundă a dinamoviștilor. Dinamo București 2 a început în forță contra dojenilor, deschizând scorul rapid, încă din minutul 5, finalizându-se o fază ofensivă bine construită și, în același timp, taxându-se o eroare gravă în defensiva Recoltei Gheorghe Doja. Contrar așteptărilor, replica dojenilor nu a întârziat să apară, în minutul 13 Recolta Gheorghe Doja restabilind egalitatea, profitându-se de... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 09:55 (2589 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Spadasinul Eduard Dragomir, bronz la Campionatul Național de sabie tineret

Scrimă, CSM Unirea Slobozia

Spadasinul Eduard Dragomir, bronz la Campionatul Național de sabie tineret

Sâmbătă, 14 martie 2026, la Campionatul Național de sabie tineret, sabrerul legitimat la CSM Unirea Slobozia, Eduard Dragomir, s-a poziționat pe treapta a treia a podiumului. Parcursul scrimerului slobozean antrenat de profesorul Marin Cruțu s-a oprit în Semifina­lele competiției, Eduard Dragomir pierzând în fața unui scrimer de la CSA Steaua București, Cristian Macovei (11-15). De reținut că în Sferturile tabloului principal, Eduard Dragomir l-a învins pe sportivul legitimat la CS Dinamo București, Casian Cîdu (15-9). Să notăm la final și locul 8 obținut de un alt spa­dasin CSM Unirea Slobozia, Cristian Gavrilă fiind învins în ... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 08:45 (1726 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mamele minore, un fenomen care ia amploare și în Ialomița

Mamele minore, un fenomen care ia amploare și în Ialomița

O analiză a Organizației «Salvați Copiii» România evidențiază faptul că feno­menul mamelor minore este încă pre­zent în Ialomița. În perioada 2024-2025, peste 300 de tinere sub 18 ani au devenit mame, potrivit experților. «Salvați Copiii» România atrage atenția cu privire la importanța introducerii în programele școlare a unor cursuri dedicate educației sexuale.

 

Statistică îngrijorătoare Tinerele sub 18 ani care devin mame reprezintă o problemă care trenează de ani buni și în Ialomița, însă... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2026, 12:10 (1277 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile ialomițene au risipit milioane de lei pe stații de tratare a apei ineficiente

Pericolul vine de la robinet

Primăriile ialomițene au risipit milioane de lei pe stații de tratare a apei ineficiente

În anii de dinaintea aderării României la Uniunea Europeană și post aderare, primăriile din Ialomița au realizat zeci de proiecte de amenajare a sta­țiilor de tratare. Valoarea acestor investiții este de ordinul a milioane de lei, însă ceea ce contează este faptul că nici în prezent acestea nu sunt funcționale. Direcția de Sănătate Publică Ialomița arată într-un raport oficial faptul că niciuna dintre loca­litățile din județ nu poate oferi apă potabilă din cauza «deficiențelor de tratare». O analiză a rapoartelor întoc­mite în perioada 2019-2025 arată faptul că, anual, DSP Ialomița a precizat aceste aspecte fără a fi adoptată... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2026, 07:55 (2826 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

3 MILIOANE DE EURO pentru dezvoltarea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

3 MILIOANE DE EURO pentru dezvoltarea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Liceul Tehnologic «Ale­xandru Ioan Cuza» a dat publicității informații despre proiectele cu finanțare europeană pe care unitatea de învăță­mânt le implementează. În total vorbim despre 7 proiecte educaționale a căror valoare este de 3 milioane de euro. «Uniunea Europeană a ajutat această școală să se dezvolte!» sus­ține prof. Vasile Neagu, directorul Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia.

 

Investiție în Educație Proiectele educaționale finanțate de Uniunea Europeană la Liceul Tehnologic «... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2026, 10:10 (2358 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acte de cruzime asupra animalelor, reclamate în satul Patru Frați

Acte de cruzime asupra animalelor, reclamate în satul Patru Frați

O sesizare înaintată redacției ziarului nostru arată cum câinii fără stăpân sunt legați cu sârmă de arborii dintr-o zonă părăsită din localitatea ialomițeană Patru Frați. Deși situația fost adusă și în atenția autorităților locale, reprezentanții Primăriei Adâncata, în administrarea căreia se află satul Patru Frați, susțin că nu au descoperit nimic neobișnuit în zona unde au fost găsite animalele legate cu sârmă de copaci. Persoanele care au transmis sesizarea ziarului nostru cer Poliției Animalelor să intervină.

 

Situație revoltătoare la Patru Frați... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2026, 09:55 (4914 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă penală la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg

Anchetă penală la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg

Surse din cadrul IPJ Ialomița au confirmat faptul că ofițerii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice adună probe pentru a constitui un dosar penal ce are ca obiect presupuse fapte de «fals și uz de fals» și de «abuz în serviciu» ce ar viza slaba coordonare a activității de management din cadrul Liceului Tehnologic Fierbinți-Târg. Atât Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, cât și Ministerul Educației au făcut misiuni de audit pentru a descoperi cum au fost cheltuite fondurile publice de care unitatea de învățământ a beneficiat.

 

Audit la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2026, 12:15 (6139 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Lipsa de personal» și «supraaglomerarea», probleme greu de rezolvat la Penitenciarul Slobozia

În 2025

«Lipsa de personal» și «supraaglomerarea», probleme greu de rezolvat la Penitenciarul Slobozia

În 2025, cele mai mari vulnerabilități ale Penitenciarului Slo­bozia rămân «supraaglome­rarea din spațiile de detenție» și «lipsa de personal». Pe de altă parte, instituția a făcut demersuri pentru atragerea fondurilor europene. Astfel au fost derulate primele demersuri pentru implemen­tarea unui proiect prin care să se asigure energia electrică necesară funcționării și din surse proprii.

 

Energie din surse regenerabile la Penitenciarul Slobozia Pentru a reduce costurile pentru energia electrică, administrația Penitenciarului Slobozia... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2026, 08:05 (5356 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Un nou Program dedicat bolilor rare, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un nou Program dedicat bolilor rare, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cel mai mare spital din județul Ialomița face demersuri instituționale pentru includerea într-un nou Program Național dedicat bolilor rare. Este vorba despre obținerea de acces la tratamentul ce se administrează persoanelor diagnosticate cu «purpură trombocitopeică idiopatică». Unitatea medicală solicită sprijinul pentru a asigura continuitate în vederea accesării tratamentului de către pacienții pe care îi are în evidență. Lunar, pentru medicație spitalul Slobozia cheltuie 6000 de lei/pacient.

 

Sprijin instituțional pentru pacienți Programul... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2026, 12:40 (2856 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Condamnare cu executare a Judecătoriei Fetești în cazul unui medic agresat de pacient

Premieră în justiția din România

Condamnare cu executare a Judecătoriei Fetești în cazul unui medic agresat de pacient

Judecătoria Fetești s-a pronunțat, ca primă instanță, în dosarul medicului Ioana Emilia Costandache, agresată de un pacient la Camera de Gardă a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Judecătorii din Fetești l-au condamnat pe agresor la o pedeapsă cu executare, fiind pentru prima dată când un caz de agresiune asupra unui cadru medical este sancționat printr-o astfel de sentință. Sentința nu este însă definitivă și poate fi atacată cu apel la Tribunalul Ialomița.

 

Agresată pentru că a vrut să-i salveze viața În vara anului 2022, î... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2026, 07:50 (4942 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Profesorii din 20 de școli boicotează simulările pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat

Se întâmplă în Ialomița

Profesorii din 20 de școli boicotează simulările pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat

20 de unități de învățământ din Ialomița au decis să nu organizeze simulările pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat, ca urmare a pro­testelor profesorilor. Cadrele didactice au decis să renunțe la organizarea acestor testări preliminarii, nemulțumite de măsurile de austeritate impuse de Guvernul României și care afectează buna desfășurare a activității educative.

 

Profesorii, din nou revoltați Ceea ce-i nemulțumește pe profesorii din Ialomița are legătură cu modificările aduse nor­melor didactice, dar și cu modalitatea de plată a orelor suplimentare... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2026, 10:10 (30140 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Sute de tone de deșeuri, depozitate ilegal în curtea unei firme din Slobozia

Sute de tone de deșeuri, depozitate ilegal în curtea unei firme din Slobozia

UPDATE Agenția Națională pentru Mediu și Arii Protejate ANMAP: Depășiri ale concentrației de hidrogen sulfurat în aer!

O cantitate impresionantă de deșeuri periculoase și nepericuloase, depozitate în containere de plastic, a fost descoperită de comisarii Gărzii de Mediu Ialomița în incinta unui agent economic din Slobozia. Firma ar fi depozitat o cantitate de deșeuri de 6 ori mai mare decât cea permisă de autorizația de mediu pe care o deține!

 

Miros puternic reclamat de cetățeni Firma în cauză ar fi intrat în atenția autorită­ților de mediu din Ialomița după ce mai mulți slobozeni au reclamat prezența unui miros greu de suportat. Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2026, 19:10 (6273 vizualizări - 11 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
250 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2011, 17:29
(6372 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Fura rufe de pe balcon

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 18/19 februarie a.c., în jurul orei 1.30, o patrulă de siguranță publică a surprins într-o parcare din Slobozia un bărbat, de 31 ani, din municipiu, care sustrăgea obiecte ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:04
(8627 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ciochina: După ce a băut bine, a provocat un accident și a părăsit locul faptei

Sîmbătă spre duminică, 19/20 februarie a.c., în jurul orei 3.20, Poliția Slobozia a fost sesizată despre faptul că pe raza localității Ciochina a avut loc un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:03
(8756 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cichina accident


Sărățeni: Prins în flagrant cînd fura din mașini

A fost identificat un tînăr, în vîrstă de 24 de ani, din Sărățeni, în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-un autoturism parcat pe raza localității. Pe numele său polițiștii au întocmit dosar penal ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:01
(9432 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Ialomița: Beți la volan și fără permise

Pe strada Perilor din Urziceni a fost identificat un bărbat, în vîrstă de 53 ani, domiciliat în localitate, ce se afla la volanul unui autoturism deși se afla în stare de ebrietate. La testarea cu etilotestul ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 18:00
(9193 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: A furat țevi de la o stație de irigații

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 19 februarie a.c., în jurul orei 15.40, polițiști din cadrul Biroului Rutier Urziceni au depistat pe strada 1918, din localitate, un autoturism condus de un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:53
(7552 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni furt


Ialomița: 23 de șoferi au rămas fără permise

În acest sfîrșit de săptămînă, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de disciplinare a participanților la trafic și au acționat pentru depistarea șoferilor băuți. În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 17:51
(8991 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune de amploare a Poliției

Vineri, 18 februarie a.c., efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat pe raza municipiului Urziceni și a comunelor Bărbulești, Borănești, Bărcănești, Sinești și Coșereni pentru ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:40
(9127 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Giurgeni: 14 kilograme de sturion și 0,6 kg icre negre, confiscate

Vineri, 18 februarie a.c., polițiștii au depistat pe raza comunei Giurgeni un autoturism înmatriculat în București, la volanul căruia se afla un bărbat, de 51 ani, din Capitală, însoțit de alți doi pasageri ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 16:14
(12078 vizualizări - 3 comentarii)


Țăndărei: Transportul public, în atenția polițiștilor

Polițiștii din Țăndărei au acționat vineri, 18 februarie, pentru asigurarea legalității privind transportul public de persoane. Acțiunile derulate în acest sens au vizat verificarea existenței și valabilității ...[citește_toată_știrea]

21 Februarie 2011, 15:58
(8712 vizualizări - 3 comentarii)


New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

New Thinking. New Posibilities: Hyundai i40, noi orizonturi în Europa

Hyundai este hotărîtă să transforme felul în care acest brand a fost privit în mod tradițional în Europa, prin lansarea lui i40, un model complet nou și foarte dinamic, ce va fi dezvăluit ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2011, 11:36
(5410 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Ialomița: Țigări de contrabandă, confiscate de polițiști după o urmărire ca în filme

Peste 1100 de pachete de țigări de contrabandă din Moldova au fost confiscate de polițiștii ialomițeni. Marți, 16 februarie, o echipă mixtă de siguranță publică a oprit pentru control în trafic un autoturism ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 15:36
(12111 vizualizări - 1 comentariu)


Explozie într-un bloc din Slobozia

O explozie violentă s-a produs în această dimineață într-o locuință din Slobozia. Deflagrația a fost provocată de gazul de la un aragaz uitat deschis. Potrivit pompierilor, o femeie, rănită și în stare ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2011, 11:01
(11640 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia explozie


Ciocîrlia: Femeie accidentată mortal

O femeie de 38 de ani a murit în această dimineață într-un grav accident rutier. Tragicul eveniment s-a petrecut miercuri, 16 februarie, în localitatea Ciocîrlia. Femeia a încercat să traverseze șoseaua ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(10723 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Băut, la volan

Un bărbat de 29 de ani a fost prins băut la volan ieri, 15 februarie, de polițiștii feteșteni. Bărbatul se deplasa cu mașina în municipiul Fetești și avea o alcoolemie de 0,88 mg/l. Pentru inconștiența ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:35
(8910 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 250 de metri de cablu telefonic, furat

Furturile de cablu telefonic se înmulțesc. Ultima faptă de această natură s-a petrecut noaptea trecută, marți spre miercuri, respectiv 15 spre 16 februarie, cînd polițiștii din Urziceni au fost sesizați ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:34
(8493 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 180 de autoturisme verificate în trafic

Polițiștii din Țăndărei au desfășurat, marți, 15 februarie, o acțiune pentru ordinea și siguranța publică din localitate. «Efectivele de poliție rutieră, investigații criminale, ordine publică și investigarea ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 16:33
(7971 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Ialomița: Două incendii într-o singură zi

Marți, 15 februarie, pompierii ialomițeni au fost nevoiți să intervină pentru stingerea a două incendii și acordarea primului ajutor pentru un pacient.
Casa unei familii din satul Cegani, comuna Bordușani ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2011, 11:22
(6933 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 18:49
(5309 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

Slobozia: Patronul și-a reclamat barmanul că fură alcoolul din sticle

O femeie de 52 de ani din Slobozia este cercetată penal de polițiști pentru delapidare. Ea a fost descoperită în urma unei sesizări a administratorului firmei. În urma controlului s-a constatat că, în periada ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:58
(11964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt alcool


Alexeni: Au furat găini de 500 de lei

Luni, 14 februarie, agenții postului de Poliție Alexeni au fost sesizați de un bărbat, de 39 de ani, din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute i-au sustras păsări din curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:57
(13358 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni furt găină


Fetești: 6 hoți de fier vechi, prinși în flagrant

Polițiștii ialomițeni au prins în flagrant 6 persoane care sustrăgeau bunuri feroase din incinta unei societăți comerciale. Acțiunea s-a desfășurat luni, 14 februarie, la Fetești. Suspecții identificați ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:56
(9764 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Mort în condiții neelucidate

Luni, 14 februarie, un bărbat de 42 de ani din comuna Miloșești a fost găsit mort pe o stradă laterală din localitate. În urma verificării cadavrului, polițiștii au constatat că nu prezintă urme vizibile ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 17:54
(13109 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești mort


Ialomița: O mașină cu deținuți, implicată într-un accident rutier

Luni, 14 februarie, o mașină a Pentenciarului Slobozia a fost implicată într-un accident rutier. Autospeciala transporta doi deținuți la Parchetul de pe lîngă Curtea de Apel Galați. Incidentul s-a petrecut ...[citește_toată_știrea]

15 Februarie 2011, 11:17
(11866 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Accident rutier între Slobozia și Amara

În cursul zilei de duminică, 13 februarie a.c., în jurul orei 18.20, pe DN2C, în afara localității Slobozia, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea ușoară a unei persoane.
Din primele ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 22:34
(15437 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Hoți de lemne, prinși de polițiști

Duminică, 13 februarie a.c., o echipă de siguranță publică din cadrul Poliției Fetești a observat trei persoane care comercializează lemne și despre care existau indicii că provin din furturi. În cadrul ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 21:34
(12495 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Fetești furt lemne


Ialomița: Beat mangă și fără permis la volan

Agenți de poliție din cadrul Posturilor de Poliție Ion Roată și Alexeni, care acționau pe raza celor două comune într-una dintre nopțile trecute, au observat în trafic un autoturism ce se deplasa pe direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 19:48
(10923 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Reținut pentru comiterea mai multor furturi

Agenții Postului de Poliție Gheorghe Lazăr, sub coordonarea ofițerilor din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Rural-Slobozia au depistat un bărbat, de 55 de ani, din localitate care se sustrăgea ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 18:52
(10142 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 21 de șoferi au rămas fără permise, peste 76800 de lei amenzi

La sfîrșit de săptămînă, în cadrul activităților desfășurate de polițiștii rutieri pentru disciplinarea paricipanților la trafic, au fost constatate 6 infracțiuni, au fost aplicate 330 sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 17:46
(10329 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 70 de ani, acroșată pe trecerea de pietoni

Vineri, în jurul orei 19.30, Poliția Slobozia a fost sesizată despre producerea unui accident de circulație pe strada Gării din localitate. Din cercetările efectuate de polițiști la fața locului, a rezultat ...[citește_toată_știrea]

14 Februarie 2011, 16:53
(9463 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...