Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Au luat bătaie de la toată lumea

Handbal, Turneul de Promovare, CSM Unirea Slobozia

Au luat bătaie de la toată lumea

Turneul de Promovare în Liga Florilor, organizat la Brașov, a fost un întreg ansamblu de frustrări și dezamăgiri pentru CSM Unirea Slobozia și suporterii ei. Echipa noastră a plecat la acest turneu cu acea injecție de concentrare și optimism atât de necesară în sport. Cel puțin asta a răzbătut dinspre condu­cere. S-au făcut multe eforturi înainte de turneu. S-a mers în cantonament la Cheile Grădiștei, acțiune pe care n-am înțeles-o, dar asta contează mai puțin... În fine, s-a ajuns la Brașov cu o singură jucătoare indisponibilă, pivotul Livia Vlădescu. S-a dat drumul la joc și eram cât pe ce să facem surpriza cu Ploieștiul. Dar, cum spuneam, după frustrare, au urmat dezamăgi­rile. Să le luăm pe... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2023, 14:50 (22570 vizualizări - 17 comentarii)

SPORT

Victorie la Amara și sprijin de la Voluntari

Fotbal, Liga a III-a, CS Amara-Recolta Gheorghe Doja 0-5

Victorie la Amara și sprijin de la Voluntari

S-a jucat al patrulea și ultimul meci Amara-Gheorghe Doja din acest sezon. A fost pentru prima dată când Recolta s-a impus fără emoții. În ce­lelalte trei confruntări, băieții din Orașul-Stațiune i-au cam chinuit pe dojeni, anihilând, prin determinare, superio­ritatea acestora. Ei bine, la meciul jucat la Amara, vineri, 12 mai 2023, Recolta n-a mai dat nicio șansă ad­versarei. Și-a impus autoritatea încă din prima repriza, iar în cea de-a doua a făcut scor. Interimarul Valentin Toma i-a trimis în teren pe Răducanu-Comșa, Chebac, Ene, Andrei-Alexe, Răduca-Tănase, Drăgan, Țicu-Stere. Au mai jucat: Năstase, Petre, Barabaș, Bălan, Anton. De partea cealaltă, Marius Pletea a replicat cu Bucur-Gheorghe... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2023, 13:45 (3707 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

SPORT

Bărăganul Ciulnița, noua campioană

Fotbal, Liga a IV-a

Bărăganul Ciulnița, noua campioană

După o pauză de 3 ani, Bărăganul Ciulnița redevine campioana județului Ialomița. Atunci, Bărăganul nu a dat curs invitației FRF de a evolua în Liga a III-a. Acum, să vedem, mai întâi, ce va fi la barajul contra campioanei județului Giurgiu, iar apoi putem vorbi despre o eventuală prezență în eșa­lonul terț. Per total, echipa din Ciulnița a dovedit că merită trofeul și medaliile de campioană. În cadrul penultimei etape, Bărăganul și-a onorat cum se cuvine pre­zența pe fotoliul de lider. Meciul cu Victoria Țăndărei, disputat în fața propriilor su­porteri, a fost câștigat într-o manieră categorică. Galben-albaștrii Ciulniței s-au impus cu 11-3. A fost spectacol și în timpul meciului, și după. Excelentul... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2023, 12:20 (11244 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Bani publici pentru rezultate mediocre la Centrul Județean de Excelență Ialomița

Bani publici pentru rezultate mediocre la Centrul Județean de Excelență Ialomița

Centrul Județean de Excelență Ialomița face performanță în Educație doar pe hârtie. Toate acestea în condițiile în care, potrivit Raportului de activitate din anul școlar trecut, instituția a cheltuit peste 300 mii de lei pentru plata cadrelor didactice și dotări materiale. În ceea ce privește rezultatele obținute de elevii pregătiți în cadrul acestei instituții, acestea sunt nesemnificative.

Salarii de peste 80 mii de lei pentru profesori Centrul Județean de Excelență Ialomița și-a început oficial activitatea în anul 2021, printr-o decizie a Ministerului Educației. Scopul acestei entități... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2023, 15:05 (14881 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Luceafărul politicii ialomițene a ajuns stea administrativă

Victor Moraru, de la Camera Deputaților la Secretariatul General al Guvernului

Luceafărul politicii ialomițene a ajuns stea administrativă

Știți vorba aia care spune «fă-mă mamă cu noroc și aruncă-mă și-n foc»? Așa și cu ex-președintele Consiliului Jude­țean Ialomița, Victor Moraru. Domnia sa a reușit, în doar 5 zile!, să ajungă dintr-un banal funcționăraș public în cadrul Serviciilor Camerei Deputaților, un ditamai directorul general al Secretariatului General al Guvernului României. Nu-i vorbă, că și merita... Doar domnia sa și-a tocit coatele 20 de ani prin administrație, nu ca noi, plebea. Unde mai pui că are în spate un CV cât o teză de doctorat!

Transfer fulgerător în numai 5 zile! Până prin 2022, viața și cariera... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2023, 10:55 (13434 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a cheltuit 3,6 milioane de lei pentru tratarea «bolilor rare»

În 2022

Ialomița a cheltuit 3,6 milioane de lei pentru tratarea «bolilor rare»

În evidențele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița există 21 de pacienți diagnosticați cu «boli rare». Pentru tratamentele specifice acestor afecțiuni, instituția a plătit anul trecut 3,6 milioane de lei. Cele mai scumpe medicamente sunt cele destinate ameliorării simptomelor «Bolii Pompe».

Sprijin financiar pentru oamenii suferinzi Conform datelor Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița, pacienții diagnosticați cu «boli rare» de pe raza județului Ialomița suferă de mucoviscidoză, scleroză laterală amiotrofică, fibroză pulmonară idiopatică... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2023, 12:40 (7648 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Coni care ne aduce teatrul acasă

Coni care ne aduce teatrul acasă

Are 24 de ani și face teatru din clasa a VI-a. A performat pe scena Teatrului Național din Lisabona, alături de actori și regizori consacrați, în cadrul unui Program Eramus. Este masterand și are porțile carierei deschise larg către lume. Dar a ales să se întoarcă în județul de unde a plecat și să înființeze o trupă de teatru pentru copii. Iar după o lună de la prima reprezentație e deja un nume. Pare ne­verosimil, dar Coni, cum o știu prietenii, spune că pentru ea totul are sens: «Am vrut să ofer copiilor din mediul rural o șansă pe care eu nu am avut-o...».

Șansa pe care ți-o dă teatrul... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2023, 13:10 (5938 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Ialomița protejează mediul înconjurător doar pe hârtie

Ialomița protejează mediul înconjurător doar pe hârtie

Ialomița se numără prin­tre județele cel mai puțin interesate să dezvolte politici în ceea ce privește protecția mediului înconjurător. O arată Curtea de Conturi a Românie într-un Raport oficial referitor la evaluarea riscului de declanșare a unei proceduri de infrigement împotriva țării noastre. În timp ce alte județe din țară fac eforturi pentru a rezolva problema gestionării deșeurilor, Ialomița este al treilea din țară care nu are o strategie coerentă în acest sens.

Autoritățile ialomițene, indiferente la problemele de mediu Conform Directivelor Europene privind deșeurile, statele... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2023, 15:20 (11492 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia cere închiderea Taboo Events!

Acțiune în instanță

Primăria Slobozia cere închiderea Taboo Events!

Primăria Slo­bo­ia a inițiat o ac­țiune de ur­gență în instanță prin care solicită judecătorilor «interzicerea acti­vității de închiriere» a spațiilor destinate organizării evenimentelor private, deținute de Taboo Events. În ce­rerea înaintată judecătorilor, reprezentanții administrației locale susțin faptul că locațiile respective nu sunt autorizate corespunzător și reprezintă un pericol pentru siguranța participanților. În replică, administratorul societății, Ioan Nagîț, susține contrariul: «Avem toate avizele necesare... Este o răzbunare personală a domnului primar Dragoș Soare!».

Război în instanță pentru închiderea Taboo Events... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2023, 11:05 (17998 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marian Neacșu, doctor în economie la Universitatea «Valahia» din Târgoviște

Marian Neacșu, doctor în economie la Universitatea «Valahia» din Târgoviște

În urmă cu mai bine de 10 ani, când sărmanul Ponta deschidea seria neagră a plagiatorilor de doctorate, aruncând în derizoriu învățământul universitar românesc, actualul secretar general al Guvernului României, Marian Neacșu, se lupta din greu, potrivit propriului CV, să finalizeze teza de masterat în domeniul «Studii de securitate și apărare» la Universitatea Creștină «Dimitrie Cantemir» din București. Avea 49 de ani, jumătate din cariera politică înainte și pariem că nici prin cap nu-i trecea că într-o bună zi va deveni secretar gene­ral al Guvernului. Avea să vină și să treacă epoca Dragnea, convertirea la Pro România, a treia nuntă cu doamna Silvia Mihalcea, secretar general la Camera Deputaților... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2023, 15:10 (11600 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sală de spectacole multifuncțională în incinta Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru»

La Slobozia

Sală de spectacole multifuncțională în incinta Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru»

bonus: Cinema la Grădina de Vară

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru», aflată în ad­ministrarea Direcției Educație, Cultură și Tineret a Primăriei Slobozia, va beneficia de o sală de spectacole multifuncțională. Proiectul de reabilitare în care este inclusă prevede transformarea respectivei săli într-un spațiu care să ofere «diversitate» în ceea ce privește programele artistice oferite dar, în același timp, obligă administratorii să-i păstreze funcționalitatea inițială ce viza proiecția de filme. Estimativ, lucrările se vor finaliza la 1 septembrie 2023.

S-a refăcut întreaga documentație Reabilitarea sălii din... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2023, 11:05 (11644 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe harta «roșie» a cazurilor de tuberculoză

Ialomița, pe harta «roșie» a cazurilor de tuberculoză

Ialomița se confruntă cu o creștere semnificativă a cazurilor de tuberculoză. Medicii specialiști atrag atenția că, potrivit statisticilor oficiale, îmbolnăvirile înregistrate la nivelul județului nostru au depășit media națională. Tuberculoza este o afecți­une tratabilă, iar noile medicamente existente pe piață îi fac pe bolnavi să nu o mai poată transmite într-o săptămână de la începerea terapiei.

Bolnavi netratați în pandemie Media cazurilor de tuberculoză la nivel național este de 46,1 cazuri la suta de mii de locuitori, iar în județul Ialomița aceasta este de 60,9 cazuri la suta... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2023, 13:20 (3761 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reprezentanții companiei Tamura cer sprijinul autorităților pentru deschiderea fabricii de componente electronice

La Fetești

Reprezentanții companiei Tamura cer sprijinul autorităților pentru deschiderea fabricii de componente electronice

Luni, 8 mai a.c., la Fetești, o delegație a companiei japoneze Tamura Corporation s-a întâlnit cu repre­zentanții autorităților locale și județene, cu scopul de a definitiva procedurile privind investiția pe care firma niponă o va realiza la Fetești. Este vorba despre o fa­brică de componente electronice care vor fi utilizate în procesul tehnologic al companiei Makita. Delegații japonezi au solicitat autorităților ialomițene sprijin în ceea ce privește obținerea auto­ri­zațiilor necesare pentru a putea deschide fa­brica, dar și pentru obținerea unui ajutor de stat din partea Ministerului Finanțelor.

Investiție japoneză la Fetești... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 19:50 (15746 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședință extraordinară pentru împrumutul de 34 milioane de lei

Decizie amânată în Consiliul Local Slobozia

Ședință extraordinară pentru împrumutul de 34 milioane de lei

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare a retras de pe ordinea de zi a ședinței de joi, 27 aprilie a.c., proiectul de hotărâre privind contractarea unui împrumut de 34 milioane lei pentru finanțarea celor 17 obiective edilitare de investiții în derulare la acest moment. Proiectul de hotărâre va fi readus în atenția consilierilor locali în cadrul unei ședințe extraordinare la jumătatea lunii mai 2023.

Vot amânat, discurs belicos Administrația Soare a decis contractarea unui împrumut în valoare de 34 milioane de lei pentru finanțarea a 17 obiective edilitare de investiții, aflate în diferite... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 17:10 (6422 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Punctul rezervelor

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Gloria Băneasa 3-3

Punctul rezervelor

Recolta Gheorghe Doja a trecut prin două deplasări grele, la Voluntari și Borcea, în care a încasat două înfrângeri la același scor: 1-5. Prin urmare, înaintea meciului de pe teren propriu cu Gloria Băneasa, moralul echipei ialomițene era la pământ. Mai mult, unul dintre cei mai importanți oameni de atac, Adrian Răduca, nu a putut evolua din pricina unei lombalgii. La aceasta se adaugă și accidentarea «under-ului» Giordano Lungu, care limitează mult opțiunile antrenorului. Așa că Valentin Toma i-a trimis în teren, din primul minut, pe Răducanu-Petre, Ene, Chebac, Andrei-Alexe, Comșa-Tănase, Drăgan, Țicu-Năstase. Pe parcursul reprizei secunde, au mai intrat Bălan, Stere, Anton și Popescu. Meciul... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 16:20 (6343 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Primul obstacol, Activ Ploiești

Handbal, Turneu de promovare, CSM Unirea Slobozia

Primul obstacol, Activ Ploiești

Cu toate că a terminat drumul în seria A doar pe locul 4, CSM Unirea Slobozia a obținut biletul de participare la turneul de promovare în Liga Florilor. Competiția se va desfășura la Brașov, în Sala Sporturilor «D.P. Colibași», pe terenul uneia dintre competitoare, Corona. Meciurile se vor juca în perioada 12-14 mai 2023. Echipa noastră va debuta în compe­tiție pe 12 mai 2023, orele 12,00, contra colegei de serie, Activ Prahova Ploiești. Cele două formații s-au duelat de două ori în sezonul regulat, în ambele partide impunându-se praho­vencele. Meciurile au fost însă suficient de echilibrate pentru a ne permite să sperăm la un rezultat favorabil echipei noastre. O victorie în fața echipei din... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 15:55 (3113 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Slobozia, egala Chindiei Târgoviște

Fotbal feminin

Slobozia, egala Chindiei Târgoviște

Fetele de la Activ Slobozia parcurg cel mai bun sezon din scurta istorie a clubului. Asocierea cu FCSB-ul lui Gigi Becali pare să fi fost de bun augur. Pentru prima dată, echipa antrenată de Marius Chițoiu și manageriată de Daniela Ioniță nu are absolut nicio emoție legată de retrogradare. Desigur, au apărut și ceva înfrângeri, dar e greu să ții pasul cu echipe ca Farul Constanța care nu numai că tinde să promoveze, dar va deveni, în scurt timp, una dintre forțele fotbalului feminin, așa cum se întâmplă deja la masculin. FCSB (Activ) Slobozia se găsește, după 14 meciuri, pe locul 5, fix la mijlocul clasamentului, cu 17 puncte. La acest bilanț a contribuit și rezultatul de egalitate înregistrat... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 15:10 (3990 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Oana Dumitru, vicecampioană balcanică

Lupte libere

Oana Dumitru, vicecampioană balcanică

În perioada 4-7 mai 2023, orașul Seres, din Grecia, a găzduit Campionatul Balcanic de lupte adresat juniorilor sub 15 și sub 17 ani. Județul Ialomița a fost reprezentat de doi sportivi, ambii pregătiți de antrenorul Marian Moraru. Oana Dumitru, legitimată la CS Amara, a concurat în cadrul turneului «U15», categoria 58 kg. A avut o evoluție foarte bună, ajungând până în finala competiției. Oana Dumitru a cucerit medalia de argint și, implicit, titlul de vicecampioană balcanică. Un rezultat notabil a fost și locul 4 obținut de Alexandru Minea. Sportivul legitimat la CSM Unirea Slobozia a concurat în turneul «U17», la categoria 48 kg. Acest rezultat a avut o semnificație aparte pentru Alexandru,... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 14:20 (4542 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia, la turneul final de fotbal feminin

Olimpiada Națională a Sportului Școlar

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia, la turneul final de fotbal feminin

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia a bifat o nouă performanță în competițiile sportive școlare. Echipa «U16» de fotbal feminin (clasele a IX-a și a X-a) a obținut calificarea la tur­neul final al Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, unde se vor duela cele mai bune 8 licee din țară. Echipa Liceului Tehnologic a câștigat faza pe Euro­regiune, disputată în localitatea ialomițeană Jilavele. Echipa din Slobozia a trecut cu 3-1 de cea din Giurgiu, cu 6-0 de Teleorman și cu 4-2 de Prahova. Profesorii Marius Chițoiu și Mihai Florea, sub a căror îndrumare s-a obținut această calificare, s-au bazat pe următoarele sportive: Cosmina Racman, Ștefania Mocăniță, Ionela Mocăniță, Alexandra Golgovici... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 13:05 (9713 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Sportivii «Cetății Dojo», printre performerii Campionatului Mondial

Kempo

Sportivii «Cetății Dojo», printre performerii Campionatului Mondial

Campionatul Mondial de Kempo, competiție de amploare ce a adunat la start sportivi din peste 50 de țări, a fost organizat, anul acesta, în Portugalia. Județul Ialomița a fost reprezentat de sportivii Clubului «Cetatea Dojo» Gârbovi. Au intrat în competiție Annemary Neculai, Cristian Dumitru, Daniel Dumitru, dar și coordonatorul delegației, Sensei Marian Neculai. Cei patru sportivi ialomițeni s-au făcut remarcați prin numărul impresionant de medalii pe care l-au obținut. Astfel, Annemary Neculai a obținut trei medalii de bronz, Cristian Dumitru-două medalii de bronz, iar Daniel Dumitru-o medalie de bronz. Remarcabilă și prestația Senseiului Marian Neculai, care a cucerit o medalie de aur, două... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 11:40 (4698 vizualizări - 0 comentarii)

28 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 29 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19548, fiind înregistrate 6 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2021, 15:15
(1711 vizualizări - 0 comentarii)


Polițiștii ialomițeni, percheziții la Găneasa-Ilfov: Au fost confiscate peste 220 kg de articole pirotehnice!

Polițiștii ialomițeni, percheziții la Găneasa-Ilfov: Au fost confiscate peste 220 kg de articole pirotehnice!

La primele ore ale dimineții de miercuri, 29 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au descins pe raza comunei Găneasa, la locuințele unor persoane suspecte de operațiuni cu articole pirotehnice fără drept ...[citește_toată_știrea]

29 Decembrie 2021, 11:50
(4518 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 28 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19542, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 15:20
(2017 vizualizări - 1 comentariu)


Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

Un tânăr din Marsilieni s-a răsturnat cu mașina. Era beat la volan!

În dimineața zilei de marți, 28 decembrie a.c., la ora 2,30, pe DJ201s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că în timp ce un bărbat, în ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 14:15
(5435 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În 24 ultimele de ore, polițiștii secțiilor de poliție rurale, dar și cei ai structurilor județene au organizat și desfășurat acțiuni pentru verificarea respectării normelor legale impuse pe perioada Stării ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:30
(2096 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Cu mașina în șanț după ce s-a urcat băut la volan

Luni, 27 decembrie a.c., în jurul oreilor 14,00, Poliția Fetești a fost sesizată prin 112 cu privire la faptul că pe DN3B, în centrul comunei Făcăeni, un autoturism a intrat în șanț. La fața locului polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 13:20
(2642 vizualizări - 0 comentarii)


DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

DN21: Tânăr mort într-un accident rutier

Un tânăr de 31 de ani, domiciliat în Călărași, și-a pierdut viața în seara zilei de luni, 27 decembrie a.c., într-un grav accident rutier, petrecut pe DN21, între Slobozia Nouă și Iazu. Mașina în care ...[citește_toată_știrea]

28 Decembrie 2021, 00:15
(5334 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 27 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19536, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 15:15
(1920 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din cadrul Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au oprit, pe raza comunei Făcăeni, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 43 ani. În urma ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:20
(1526 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Făcăeni: Bărbat posibil înecat în apele Brațului Borcea

Pompierii din Fetești au intervenit în dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., pentru a căuta un bărbat, posibil înecat în apele Brațului Bocea. Cel care a cerut ajutorul pompierilor a fost fratele ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:15
(1934 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni înecat


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 115000 de lei

În perioada 25-26 decembrie a.c., polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificare respectării măsurilor pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 14:05
(3098 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

Ialomița: Trei persoane rănite într-un accident rutier

În dimineața zilei de luni, 27 decembrie a.c., între localitățile Borănești și Bărcănești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a trei persoane. Din verificările efectuate a reieșit că ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 13:30
(2109 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Stadiul autorizării la plată al Sprijinului Cuplat în sectorul Zootehnic (SCZ) pentru anul de cerere 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în conformitate cu prevederile Hotărârii de Guvern nr. 1247/2021, pentru aprobarea plafoanelor alocate schemelor de sprijin cuplat ...[citește_toată_știrea]

27 Decembrie 2021, 11:40
(2497 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 26 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19529, fiind înregistrate 2 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 15:40
(3741 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

Fetești: Și-a pierdut viața într-un accident rutier

În seara zilei de sâmbătă, 25 decembrie a.c., în jurul orelor 23,30, pe DN3A, în afara localității Fetești, s-a produs un accident de circulație soldat cu decesul unei persoane. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

26 Decembrie 2021, 10:00
(3434 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 25 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19527, fiind înregistrate 5 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

25 Decembrie 2021, 16:15
(2263 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 24 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19522, fiind înregistrate 3 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 16:05
(3427 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Autorizare la plată pentru aproape 1 miliard de euro

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că începând cu data de 25 noiembrie 20 și până în prezent a autorizat la plată suma de 936,328 milioane de euro din Fondul European de ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 13:35
(5032 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 200 de polițiști ialomițeni, angrenați în acțiuni pe perioada Sărbătorilor

Numărul polițiștilor ialomițeni care vor acționa în stradă, în perioada următoare, a fost suplimentat, în vederea asigurării un climat de ordine și siguranță publică, astfel încât toți cetățenii să își ...[citește_toată_știrea]

24 Decembrie 2021, 12:40
(2666 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Cadavru descoperit într-un canal de irigații

Cadavrul unui bărbat de aproximativ 44 de ani a fost descoperit în seara zilei de joi, 23 decembrie a.c., într-un canal de irigați de pe raza localității Sărățeni. Pompierii ISU Ialomița au fost solicitați ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 23:00
(6482 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Slobozia: Acțiune preventiv-informativă a polițiștilor ialomițeni

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița și Biroului Rutier Slobozia au desfășurat o acțiune cu caracter preventiv-informativ, în scopul reducerii accidentelor rutiere. Au fost vizate, cu precădere, cauze ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 16:10
(2924 vizualizări - 2 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 23 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19519, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 15:50
(3074 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Daruri de Crăciun

În prag de Sărbători, miercuri, 22 decembrie 2021, Protopopiatul Urziceni, prin Biroul de Asistență Socială și Serviciul Social Acordat în Comunitate destinat Persoanelor Adulte a acordat daruri atât pentru ...[citește_toată_știrea]

23 Decembrie 2021, 12:35
(8907 vizualizări - 0 comentarii)


Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

Razie de amploare la Țăndărei: Armă cu lunetă, descoperită la o percheziție

O armă cu aer comprimat și 67 de articole pirotehnice deținute fără drept au fost descoperite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare pe raza orașului Țăndărei. De asemenea, s-a constatat ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 19:20
(8273 vizualizări - 3 comentarii)


Săveni: Petarde și artificii, confiscate de polițiști

În cursul zilei de marți, 21 decembrie a.c., Polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase Ialomița au depistat, pe raza comunei Săveni, doi tineri de 20, respectiv 21 de ani ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 18:10
(9971 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Marți, 21 decembrie a.c., în jurul orelor 16,00, polițiștii din Coșereni, în timp ce efectuau un filtru rutier în zona popasului Sinești, au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, în vârstă ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:50
(3067 vizualizări - 0 comentarii)


«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

«Descinderi» cu daruri la Grădinița Bucu

Bunătatea și dragostea pentru copii au îmbrăcat uniforma «mascaților». Luptătorii Serviciului pentru Acțiuni Speciale din cadrul IPJ Ialomița au «descins» la serbarea copiilor de la Grădinița din localitatea ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:35
(3046 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Activitățile desfășurate de polițiști, împreună cu celelalte forțe cu care se acționează în sistem integrat, pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă au continuat pe ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 17:25
(3147 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 22 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19512, fiind înregistrate 7 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 15:50
(2187 vizualizări - 0 comentarii)


«Șofer» din Bărbulești, depistat beat la volan pe străzile din Urziceni

Luni, 20 decembrie a.c., în jurul orelor 18,00, polițiștii din Urziceni au oprit în trafic, pentru control, un autoturism ce avea o deplasare sinuoasă. La volan a fost identificat un bărbat, în vârstă de ...[citește_toată_știrea]

22 Decembrie 2021, 10:15
(6192 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...