Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Victorie la Amara și sprijin de la Voluntari

Fotbal, Liga a III-a, CS Amara-Recolta Gheorghe Doja 0-5

Victorie la Amara și sprijin de la Voluntari

S-a jucat al patrulea și ultimul meci Amara-Gheorghe Doja din acest sezon. A fost pentru prima dată când Recolta s-a impus fără emoții. În ce­lelalte trei confruntări, băieții din Orașul-Stațiune i-au cam chinuit pe dojeni, anihilând, prin determinare, superio­ritatea acestora. Ei bine, la meciul jucat la Amara, vineri, 12 mai 2023, Recolta n-a mai dat nicio șansă ad­versarei. Și-a impus autoritatea încă din prima repriza, iar în cea de-a doua a făcut scor. Interimarul Valentin Toma i-a trimis în teren pe Răducanu-Comșa, Chebac, Ene, Andrei-Alexe, Răduca-Tănase, Drăgan, Țicu-Stere. Au mai jucat: Năstase, Petre, Barabaș, Bălan, Anton. De partea cealaltă, Marius Pletea a replicat cu Bucur-Gheorghe... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2023, 13:45 (3706 vizualizări - 15 comentarii)

SPORT

Bărăganul Ciulnița, noua campioană

Fotbal, Liga a IV-a

Bărăganul Ciulnița, noua campioană

După o pauză de 3 ani, Bărăganul Ciulnița redevine campioana județului Ialomița. Atunci, Bărăganul nu a dat curs invitației FRF de a evolua în Liga a III-a. Acum, să vedem, mai întâi, ce va fi la barajul contra campioanei județului Giurgiu, iar apoi putem vorbi despre o eventuală prezență în eșa­lonul terț. Per total, echipa din Ciulnița a dovedit că merită trofeul și medaliile de campioană. În cadrul penultimei etape, Bărăganul și-a onorat cum se cuvine pre­zența pe fotoliul de lider. Meciul cu Victoria Țăndărei, disputat în fața propriilor su­porteri, a fost câștigat într-o manieră categorică. Galben-albaștrii Ciulniței s-au impus cu 11-3. A fost spectacol și în timpul meciului, și după. Excelentul... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2023, 12:20 (11243 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani publici pentru rezultate mediocre la Centrul Județean de Excelență Ialomița

Bani publici pentru rezultate mediocre la Centrul Județean de Excelență Ialomița

Centrul Județean de Excelență Ialomița face performanță în Educație doar pe hârtie. Toate acestea în condițiile în care, potrivit Raportului de activitate din anul școlar trecut, instituția a cheltuit peste 300 mii de lei pentru plata cadrelor didactice și dotări materiale. În ceea ce privește rezultatele obținute de elevii pregătiți în cadrul acestei instituții, acestea sunt nesemnificative.

Salarii de peste 80 mii de lei pentru profesori Centrul Județean de Excelență Ialomița și-a început oficial activitatea în anul 2021, printr-o decizie a Ministerului Educației. Scopul acestei entități... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2023, 15:05 (14875 vizualizări - 6 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Luceafărul politicii ialomițene a ajuns stea administrativă

Victor Moraru, de la Camera Deputaților la Secretariatul General al Guvernului

Luceafărul politicii ialomițene a ajuns stea administrativă

Știți vorba aia care spune «fă-mă mamă cu noroc și aruncă-mă și-n foc»? Așa și cu ex-președintele Consiliului Jude­țean Ialomița, Victor Moraru. Domnia sa a reușit, în doar 5 zile!, să ajungă dintr-un banal funcționăraș public în cadrul Serviciilor Camerei Deputaților, un ditamai directorul general al Secretariatului General al Guvernului României. Nu-i vorbă, că și merita... Doar domnia sa și-a tocit coatele 20 de ani prin administrație, nu ca noi, plebea. Unde mai pui că are în spate un CV cât o teză de doctorat!

Transfer fulgerător în numai 5 zile! Până prin 2022, viața și cariera... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2023, 10:55 (13429 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a cheltuit 3,6 milioane de lei pentru tratarea «bolilor rare»

În 2022

Ialomița a cheltuit 3,6 milioane de lei pentru tratarea «bolilor rare»

În evidențele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița există 21 de pacienți diagnosticați cu «boli rare». Pentru tratamentele specifice acestor afecțiuni, instituția a plătit anul trecut 3,6 milioane de lei. Cele mai scumpe medicamente sunt cele destinate ameliorării simptomelor «Bolii Pompe».

Sprijin financiar pentru oamenii suferinzi Conform datelor Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița, pacienții diagnosticați cu «boli rare» de pe raza județului Ialomița suferă de mucoviscidoză, scleroză laterală amiotrofică, fibroză pulmonară idiopatică... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2023, 12:40 (7646 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Coni care ne aduce teatrul acasă

Coni care ne aduce teatrul acasă

Are 24 de ani și face teatru din clasa a VI-a. A performat pe scena Teatrului Național din Lisabona, alături de actori și regizori consacrați, în cadrul unui Program Eramus. Este masterand și are porțile carierei deschise larg către lume. Dar a ales să se întoarcă în județul de unde a plecat și să înființeze o trupă de teatru pentru copii. Iar după o lună de la prima reprezentație e deja un nume. Pare ne­verosimil, dar Coni, cum o știu prietenii, spune că pentru ea totul are sens: «Am vrut să ofer copiilor din mediul rural o șansă pe care eu nu am avut-o...».

Șansa pe care ți-o dă teatrul... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2023, 13:10 (5938 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița protejează mediul înconjurător doar pe hârtie

Ialomița protejează mediul înconjurător doar pe hârtie

Ialomița se numără prin­tre județele cel mai puțin interesate să dezvolte politici în ceea ce privește protecția mediului înconjurător. O arată Curtea de Conturi a Românie într-un Raport oficial referitor la evaluarea riscului de declanșare a unei proceduri de infrigement împotriva țării noastre. În timp ce alte județe din țară fac eforturi pentru a rezolva problema gestionării deșeurilor, Ialomița este al treilea din țară care nu are o strategie coerentă în acest sens.

Autoritățile ialomițene, indiferente la problemele de mediu Conform Directivelor Europene privind deșeurile, statele... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2023, 15:20 (11489 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia cere închiderea Taboo Events!

Acțiune în instanță

Primăria Slobozia cere închiderea Taboo Events!

Primăria Slo­bo­ia a inițiat o ac­țiune de ur­gență în instanță prin care solicită judecătorilor «interzicerea acti­vității de închiriere» a spațiilor destinate organizării evenimentelor private, deținute de Taboo Events. În ce­rerea înaintată judecătorilor, reprezentanții administrației locale susțin faptul că locațiile respective nu sunt autorizate corespunzător și reprezintă un pericol pentru siguranța participanților. În replică, administratorul societății, Ioan Nagîț, susține contrariul: «Avem toate avizele necesare... Este o răzbunare personală a domnului primar Dragoș Soare!».

Război în instanță pentru închiderea Taboo Events... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2023, 11:05 (17997 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Marian Neacșu, doctor în economie la Universitatea «Valahia» din Târgoviște

Marian Neacșu, doctor în economie la Universitatea «Valahia» din Târgoviște

În urmă cu mai bine de 10 ani, când sărmanul Ponta deschidea seria neagră a plagiatorilor de doctorate, aruncând în derizoriu învățământul universitar românesc, actualul secretar general al Guvernului României, Marian Neacșu, se lupta din greu, potrivit propriului CV, să finalizeze teza de masterat în domeniul «Studii de securitate și apărare» la Universitatea Creștină «Dimitrie Cantemir» din București. Avea 49 de ani, jumătate din cariera politică înainte și pariem că nici prin cap nu-i trecea că într-o bună zi va deveni secretar gene­ral al Guvernului. Avea să vină și să treacă epoca Dragnea, convertirea la Pro România, a treia nuntă cu doamna Silvia Mihalcea, secretar general la Camera Deputaților... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2023, 15:10 (11598 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sală de spectacole multifuncțională în incinta Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru»

La Slobozia

Sală de spectacole multifuncțională în incinta Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru»

bonus: Cinema la Grădina de Vară

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru», aflată în ad­ministrarea Direcției Educație, Cultură și Tineret a Primăriei Slobozia, va beneficia de o sală de spectacole multifuncțională. Proiectul de reabilitare în care este inclusă prevede transformarea respectivei săli într-un spațiu care să ofere «diversitate» în ceea ce privește programele artistice oferite dar, în același timp, obligă administratorii să-i păstreze funcționalitatea inițială ce viza proiecția de filme. Estimativ, lucrările se vor finaliza la 1 septembrie 2023.

S-a refăcut întreaga documentație Reabilitarea sălii din... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2023, 11:05 (11637 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe harta «roșie» a cazurilor de tuberculoză

Ialomița, pe harta «roșie» a cazurilor de tuberculoză

Ialomița se confruntă cu o creștere semnificativă a cazurilor de tuberculoză. Medicii specialiști atrag atenția că, potrivit statisticilor oficiale, îmbolnăvirile înregistrate la nivelul județului nostru au depășit media națională. Tuberculoza este o afecți­une tratabilă, iar noile medicamente existente pe piață îi fac pe bolnavi să nu o mai poată transmite într-o săptămână de la începerea terapiei.

Bolnavi netratați în pandemie Media cazurilor de tuberculoză la nivel național este de 46,1 cazuri la suta de mii de locuitori, iar în județul Ialomița aceasta este de 60,9 cazuri la suta... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2023, 13:20 (3759 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reprezentanții companiei Tamura cer sprijinul autorităților pentru deschiderea fabricii de componente electronice

La Fetești

Reprezentanții companiei Tamura cer sprijinul autorităților pentru deschiderea fabricii de componente electronice

Luni, 8 mai a.c., la Fetești, o delegație a companiei japoneze Tamura Corporation s-a întâlnit cu repre­zentanții autorităților locale și județene, cu scopul de a definitiva procedurile privind investiția pe care firma niponă o va realiza la Fetești. Este vorba despre o fa­brică de componente electronice care vor fi utilizate în procesul tehnologic al companiei Makita. Delegații japonezi au solicitat autorităților ialomițene sprijin în ceea ce privește obținerea auto­ri­zațiilor necesare pentru a putea deschide fa­brica, dar și pentru obținerea unui ajutor de stat din partea Ministerului Finanțelor.

Investiție japoneză la Fetești... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 19:50 (15743 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședință extraordinară pentru împrumutul de 34 milioane de lei

Decizie amânată în Consiliul Local Slobozia

Ședință extraordinară pentru împrumutul de 34 milioane de lei

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare a retras de pe ordinea de zi a ședinței de joi, 27 aprilie a.c., proiectul de hotărâre privind contractarea unui împrumut de 34 milioane lei pentru finanțarea celor 17 obiective edilitare de investiții în derulare la acest moment. Proiectul de hotărâre va fi readus în atenția consilierilor locali în cadrul unei ședințe extraordinare la jumătatea lunii mai 2023.

Vot amânat, discurs belicos Administrația Soare a decis contractarea unui împrumut în valoare de 34 milioane de lei pentru finanțarea a 17 obiective edilitare de investiții, aflate în diferite... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 17:10 (6409 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Punctul rezervelor

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Gloria Băneasa 3-3

Punctul rezervelor

Recolta Gheorghe Doja a trecut prin două deplasări grele, la Voluntari și Borcea, în care a încasat două înfrângeri la același scor: 1-5. Prin urmare, înaintea meciului de pe teren propriu cu Gloria Băneasa, moralul echipei ialomițene era la pământ. Mai mult, unul dintre cei mai importanți oameni de atac, Adrian Răduca, nu a putut evolua din pricina unei lombalgii. La aceasta se adaugă și accidentarea «under-ului» Giordano Lungu, care limitează mult opțiunile antrenorului. Așa că Valentin Toma i-a trimis în teren, din primul minut, pe Răducanu-Petre, Ene, Chebac, Andrei-Alexe, Comșa-Tănase, Drăgan, Țicu-Năstase. Pe parcursul reprizei secunde, au mai intrat Bălan, Stere, Anton și Popescu. Meciul... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 16:20 (6343 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Primul obstacol, Activ Ploiești

Handbal, Turneu de promovare, CSM Unirea Slobozia

Primul obstacol, Activ Ploiești

Cu toate că a terminat drumul în seria A doar pe locul 4, CSM Unirea Slobozia a obținut biletul de participare la turneul de promovare în Liga Florilor. Competiția se va desfășura la Brașov, în Sala Sporturilor «D.P. Colibași», pe terenul uneia dintre competitoare, Corona. Meciurile se vor juca în perioada 12-14 mai 2023. Echipa noastră va debuta în compe­tiție pe 12 mai 2023, orele 12,00, contra colegei de serie, Activ Prahova Ploiești. Cele două formații s-au duelat de două ori în sezonul regulat, în ambele partide impunându-se praho­vencele. Meciurile au fost însă suficient de echilibrate pentru a ne permite să sperăm la un rezultat favorabil echipei noastre. O victorie în fața echipei din... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 15:55 (3113 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, egala Chindiei Târgoviște

Fotbal feminin

Slobozia, egala Chindiei Târgoviște

Fetele de la Activ Slobozia parcurg cel mai bun sezon din scurta istorie a clubului. Asocierea cu FCSB-ul lui Gigi Becali pare să fi fost de bun augur. Pentru prima dată, echipa antrenată de Marius Chițoiu și manageriată de Daniela Ioniță nu are absolut nicio emoție legată de retrogradare. Desigur, au apărut și ceva înfrângeri, dar e greu să ții pasul cu echipe ca Farul Constanța care nu numai că tinde să promoveze, dar va deveni, în scurt timp, una dintre forțele fotbalului feminin, așa cum se întâmplă deja la masculin. FCSB (Activ) Slobozia se găsește, după 14 meciuri, pe locul 5, fix la mijlocul clasamentului, cu 17 puncte. La acest bilanț a contribuit și rezultatul de egalitate înregistrat... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 15:10 (3988 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Oana Dumitru, vicecampioană balcanică

Lupte libere

Oana Dumitru, vicecampioană balcanică

În perioada 4-7 mai 2023, orașul Seres, din Grecia, a găzduit Campionatul Balcanic de lupte adresat juniorilor sub 15 și sub 17 ani. Județul Ialomița a fost reprezentat de doi sportivi, ambii pregătiți de antrenorul Marian Moraru. Oana Dumitru, legitimată la CS Amara, a concurat în cadrul turneului «U15», categoria 58 kg. A avut o evoluție foarte bună, ajungând până în finala competiției. Oana Dumitru a cucerit medalia de argint și, implicit, titlul de vicecampioană balcanică. Un rezultat notabil a fost și locul 4 obținut de Alexandru Minea. Sportivul legitimat la CSM Unirea Slobozia a concurat în turneul «U17», la categoria 48 kg. Acest rezultat a avut o semnificație aparte pentru Alexandru,... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 14:20 (4540 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia, la turneul final de fotbal feminin

Olimpiada Națională a Sportului Școlar

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia, la turneul final de fotbal feminin

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia a bifat o nouă performanță în competițiile sportive școlare. Echipa «U16» de fotbal feminin (clasele a IX-a și a X-a) a obținut calificarea la tur­neul final al Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, unde se vor duela cele mai bune 8 licee din țară. Echipa Liceului Tehnologic a câștigat faza pe Euro­regiune, disputată în localitatea ialomițeană Jilavele. Echipa din Slobozia a trecut cu 3-1 de cea din Giurgiu, cu 6-0 de Teleorman și cu 4-2 de Prahova. Profesorii Marius Chițoiu și Mihai Florea, sub a căror îndrumare s-a obținut această calificare, s-au bazat pe următoarele sportive: Cosmina Racman, Ștefania Mocăniță, Ionela Mocăniță, Alexandra Golgovici... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 13:05 (9709 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Sportivii «Cetății Dojo», printre performerii Campionatului Mondial

Kempo

Sportivii «Cetății Dojo», printre performerii Campionatului Mondial

Campionatul Mondial de Kempo, competiție de amploare ce a adunat la start sportivi din peste 50 de țări, a fost organizat, anul acesta, în Portugalia. Județul Ialomița a fost reprezentat de sportivii Clubului «Cetatea Dojo» Gârbovi. Au intrat în competiție Annemary Neculai, Cristian Dumitru, Daniel Dumitru, dar și coordonatorul delegației, Sensei Marian Neculai. Cei patru sportivi ialomițeni s-au făcut remarcați prin numărul impresionant de medalii pe care l-au obținut. Astfel, Annemary Neculai a obținut trei medalii de bronz, Cristian Dumitru-două medalii de bronz, iar Daniel Dumitru-o medalie de bronz. Remarcabilă și prestația Senseiului Marian Neculai, care a cucerit o medalie de aur, două... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 11:40 (4697 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Miruna și Sarah, de trei ori olimpice naționale

Miruna și Sarah, de trei ori olimpice naționale

Miruna Costache e elevă în clasa a VII-a. Sarah Tudorache e în clasa a VI-a... Miruna e subțire ca o tijă de crin. Sarah e grațioasă și cuminte. Învață la Școala Gimnazială nr. 3 Slobozia. Și par ireale. De fapt, chiar sunt! Pentru că amândouă sunt olimpice naționale. Fiecare la câte trei materii! Unele nici nu sunt în manualele școlare... Miruna la Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română, la cea de Fizică... și la Franceză! Sarah la Română, Cultură și Spiritualitate și Lectura ca Abilitate de Viață. Iar Sarah tocmai a aflat că e cea mai bună din țară la Olimpiada de Cultură și Spiritualitate Românească, la grupa ei de vârstă. Amândouă sunt mândria părinților, a profesorilor și a comunității... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2023, 15:05 (5934 vizualizări - 6 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
255 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Proiecte edilitare, finanțate prin Asociația de Dezvoltare Intercomunitară Ialomița

Luni, 2 august a.c., în foaierul Sălii «Europa» a Consiliului Județean Ialomița, au fost semnate contractele de finanțare pentru 6 proiecte de utilitate publică, desfășurate prin Planul Județean de Dezvoltare ...[citește_toată_știrea]

2 August 2021, 14:40
(4437 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune comună a polițiștilor din Ialomița, Ilfov și Călărași pe linie rutieră

Luni, 2 august 2021, în intervalul orar 07,00-09,00, polițiștii cu atribuții pe linie rutieră din Ialomița, Ilfov și Călărași, sub coordonarea Direcției Rutiere din cadrul Inspectoratului General al Poliției ...[citește_toată_știrea]

2 August 2021, 14:10
(4891 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la locuințe din Fierbinți-Târg, Broșteni și Fetești. Incendii de vegetație uscată și miriști la Ograda, Borănești, Țăndărei și Jilavele!

Incendii la locuințe din Fierbinți-Târg, Broșteni și Fetești. Incendii de vegetație uscată și miriști la Ograda, Borănești, Țăndărei și Jilavele!

Vineri, 30 iulie a.c., pompierii din cadrul Detașamentului Urziceni au fost solicitati să intervină la un incendiu izbucnit la acoperișul unei case din Fierbinți Târg. 3 echipaje de pompieri cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

2 August 2021, 13:50
(3824 vizualizări - 0 comentarii)


I-a luat foc mașina în zona Popasului Chirana

I-a luat foc mașina în zona Popasului Chirana

Sâmbătă, 31 iulie a.c., pompierii din cadrul Gărzii de intervenție Țăndărei au fost solicitati să intervină la un incendiu produs la un autoturism pe DN 2A, zona Popas Chirana. Două echipaje de pompieri ...[citește_toată_știrea]

2 August 2021, 13:35
(3082 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente pe A2 și la Răsimnicea

Sâmbătă, 31 iulie a.c., două echipaje din cadrul Stației de pompieri Fetești au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs pe Autostrada ...[citește_toată_știrea]

2 August 2021, 13:30
(3600 vizualizări - 0 comentarii)


Accident la Slobozia

Vineri, 30 iulie a.c., 3 echipaje din cadrul Gărzii de intervenție Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare  și o ambulanță SMURD la un accident rutier produs ...[citește_toată_știrea]

2 August 2021, 13:25
(1540 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Jilavele: Accident cu patru victime

Jilavele: Accident cu patru victime

Vineri, 30 iulie a.c., 3 echipaje din cadrul Detașemetului de Pompieri Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare  și o ambulanță SMURD la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

2 August 2021, 13:20
(2899 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Ialomița: Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic deosebit de accentuat

Ialomița: Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic deosebit de accentuat

Pentru luni, 2 august 2021, Administrația Națională de Meteorologie a emis o avertizare Cod Portocaliu de caniculă și disconfort termic deosebit de accentuat și pentru județul Ialomița ...[citește_toată_știrea]

2 August 2021, 13:05
(3820 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 1 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10802, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

1 August 2021, 16:55
(3259 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Sâmbătă, 31 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10802, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

31 Iulie 2021, 16:25
(2746 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă și în luna august

Ministerul Finanțelor emite, începând cu 2 august 2021, 3 noi emisiuni de titluri de stat în cadrul Programului «Tezaur», cu maturități de 1, 3 și 5 ani și dobânzi de 3,15%, 3,50% și 3,85%. Titlurile de ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2021, 16:50
(2632 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Vineri, 30 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10802, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2021, 16:35
(2300 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură trimestrul I/2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că a început să efectueze plățile aferente ajutorului de stat pentru motorina utilizată în agricultură, perioada ...[citește_toată_știrea]

30 Iulie 2021, 12:35
(4405 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 81000 de lei

În ultimele 24 de ore, polițiștii au intervenit la 75 evenimente, din care 66 sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, au constatat 14 infracțiuni și au aplicat 225 de sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2021, 18:45
(3448 vizualizări - 1 comentariu)


Prevenirea ilegalităților din domeniul pisciculturii, în atenția polițiștilor ialomițeni

Miercuri, 28 iulie a.c., polițiștii ialomițeni, alături de specialiștii Agenției Naționale pentru Pescuit și Acvacultură, au realizat o amplă acțiune cu scopul de a preveni ilegalitățile comise în domeniul ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2021, 18:40
(5868 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Joi, 29 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10802, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2021, 16:40
(2028 vizualizări - 0 comentarii)


Două trenuri s-au ciocnit în Depoul Gării Fetești. Cauza: unul dintre mecanicii de locomotivă ar fi fost băut!

Două trenuri s-au ciocnit în Depoul Gării Fetești. Cauza: unul dintre mecanicii de locomotivă ar fi fost băut!

În seara zilei de miercuri, 28 iulie a.c., două trenuri de marfă s-au ciocnit în zona Depoului Gării Fetești. Unul dintre trenuri transporta fier vechi, moment în care a fost lovit de o altă garnitură, ...[citește_toată_știrea]

29 Iulie 2021, 13:35
(11506 vizualizări - 2 comentarii)


Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Protopopiatul Urziceni: Campanie de donare de sânge

Pentru a veni în sprijinul semenilor noștri aflați în suferință, miercuri, 28 iulie 2021, în intervalul orar 8,00-12,30, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a continuat ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2021, 17:40
(3486 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Miercuri, 28 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10802, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2021, 17:15
(3360 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

28 Iulie 2021, 12:35
(3050 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Mandate de executare a pedepsei, puse în aplicare de polițiști

În cadrul unei acțiuni desfășurată de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, oamenii legii au reușit identificarea a doi bărbați, de 28 și 43 de ani, domiciliați în Slobozia, ce se sustrăgeau ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2021, 19:10
(5056 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Marți, 27 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10802, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2021, 16:35
(4929 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți Renta Viageră Agricolă campania 2020

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a efectuat plățile sumelor cuvenite sub formă de rentă viageră agricolă aferentă anului 2020. Astfel, marți, 27 iulie 2021, APIA a ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2021, 13:10
(2886 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Luni, 26 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10802, nefiind înregistrat vreun caz nou față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2021, 16:25
(1952 vizualizări - 0 comentarii)


APIA primește cereri de plată pentru Programul Național Apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează beneficiarii că Cererile de plată pentru accesarea Programului Național Apicol (PNA) se pot depune până la data de 2 august 2021, inclusiv ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2021, 15:55
(4949 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Manasia

Incendiu la o casă din Manasia

În dimineața zilei de luni, 26 iulie a.c., pompierii Detașamentului Urziceni au fost solicitati, prin 112, să intervină la un incendiu izbucnit la acoperișul unei case din comuna Manasia. 3 echipaje de ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2021, 15:20
(4231 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Movila: Șase persoane rănite într-un accident rutier

Movila: Șase persoane rănite într-un accident rutier

În seara zilei de duminică, 25 iulie a.c., în zona localității Movila, s-a produs un accident de circulație soldat cu vătămarea corporală a șase persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2021, 23:15
(5584 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Movila accident


Orboești: A intrat cu mașina într-un copac

Orboești: A intrat cu mașina într-un copac

Duminică, 25 iulie a.c., în localitatea Orboești s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate de polițiști a reieșit că în evenimentul rutier a fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2021, 21:40
(5190 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: Niciun caz nou de COVID-19 în județul Ialomița!

Duminică, 25 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a rămas la 10802, nefiind înregistrat vreun caz nou față ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2021, 17:10
(3322 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1 nou caz de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 24 iulie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10802, fiind înregistrat 1 nou caz de îmbolnăvire ...[citește_toată_știrea]

24 Iulie 2021, 16:40
(2669 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...