Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Bărăganul Ciulnița, noua campioană

Fotbal, Liga a IV-a

Bărăganul Ciulnița, noua campioană

După o pauză de 3 ani, Bărăganul Ciulnița redevine campioana județului Ialomița. Atunci, Bărăganul nu a dat curs invitației FRF de a evolua în Liga a III-a. Acum, să vedem, mai întâi, ce va fi la barajul contra campioanei județului Giurgiu, iar apoi putem vorbi despre o eventuală prezență în eșa­lonul terț. Per total, echipa din Ciulnița a dovedit că merită trofeul și medaliile de campioană. În cadrul penultimei etape, Bărăganul și-a onorat cum se cuvine pre­zența pe fotoliul de lider. Meciul cu Victoria Țăndărei, disputat în fața propriilor su­porteri, a fost câștigat într-o manieră categorică. Galben-albaștrii Ciulniței s-au impus cu 11-3. A fost spectacol și în timpul meciului, și după. Excelentul... [citește_tot_articolul]

16 Mai 2023, 12:20 (11237 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Bani publici pentru rezultate mediocre la Centrul Județean de Excelență Ialomița

Bani publici pentru rezultate mediocre la Centrul Județean de Excelență Ialomița

Centrul Județean de Excelență Ialomița face performanță în Educație doar pe hârtie. Toate acestea în condițiile în care, potrivit Raportului de activitate din anul școlar trecut, instituția a cheltuit peste 300 mii de lei pentru plata cadrelor didactice și dotări materiale. În ceea ce privește rezultatele obținute de elevii pregătiți în cadrul acestei instituții, acestea sunt nesemnificative.

Salarii de peste 80 mii de lei pentru profesori Centrul Județean de Excelență Ialomița și-a început oficial activitatea în anul 2021, printr-o decizie a Ministerului Educației. Scopul acestei entități... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2023, 15:05 (14873 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Luceafărul politicii ialomițene a ajuns stea administrativă

Victor Moraru, de la Camera Deputaților la Secretariatul General al Guvernului

Luceafărul politicii ialomițene a ajuns stea administrativă

Știți vorba aia care spune «fă-mă mamă cu noroc și aruncă-mă și-n foc»? Așa și cu ex-președintele Consiliului Jude­țean Ialomița, Victor Moraru. Domnia sa a reușit, în doar 5 zile!, să ajungă dintr-un banal funcționăraș public în cadrul Serviciilor Camerei Deputaților, un ditamai directorul general al Secretariatului General al Guvernului României. Nu-i vorbă, că și merita... Doar domnia sa și-a tocit coatele 20 de ani prin administrație, nu ca noi, plebea. Unde mai pui că are în spate un CV cât o teză de doctorat!

Transfer fulgerător în numai 5 zile! Până prin 2022, viața și cariera... [citește_tot_articolul]

15 Mai 2023, 10:55 (13421 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița a cheltuit 3,6 milioane de lei pentru tratarea «bolilor rare»

În 2022

Ialomița a cheltuit 3,6 milioane de lei pentru tratarea «bolilor rare»

În evidențele Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița există 21 de pacienți diagnosticați cu «boli rare». Pentru tratamentele specifice acestor afecțiuni, instituția a plătit anul trecut 3,6 milioane de lei. Cele mai scumpe medicamente sunt cele destinate ameliorării simptomelor «Bolii Pompe».

Sprijin financiar pentru oamenii suferinzi Conform datelor Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița, pacienții diagnosticați cu «boli rare» de pe raza județului Ialomița suferă de mucoviscidoză, scleroză laterală amiotrofică, fibroză pulmonară idiopatică... [citește_tot_articolul]

14 Mai 2023, 12:40 (7646 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Coni care ne aduce teatrul acasă

Coni care ne aduce teatrul acasă

Are 24 de ani și face teatru din clasa a VI-a. A performat pe scena Teatrului Național din Lisabona, alături de actori și regizori consacrați, în cadrul unui Program Eramus. Este masterand și are porțile carierei deschise larg către lume. Dar a ales să se întoarcă în județul de unde a plecat și să înființeze o trupă de teatru pentru copii. Iar după o lună de la prima reprezentație e deja un nume. Pare ne­verosimil, dar Coni, cum o știu prietenii, spune că pentru ea totul are sens: «Am vrut să ofer copiilor din mediul rural o șansă pe care eu nu am avut-o...».

Șansa pe care ți-o dă teatrul... [citește_tot_articolul]

13 Mai 2023, 13:10 (5938 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița protejează mediul înconjurător doar pe hârtie

Ialomița protejează mediul înconjurător doar pe hârtie

Ialomița se numără prin­tre județele cel mai puțin interesate să dezvolte politici în ceea ce privește protecția mediului înconjurător. O arată Curtea de Conturi a Românie într-un Raport oficial referitor la evaluarea riscului de declanșare a unei proceduri de infrigement împotriva țării noastre. În timp ce alte județe din țară fac eforturi pentru a rezolva problema gestionării deșeurilor, Ialomița este al treilea din țară care nu are o strategie coerentă în acest sens.

Autoritățile ialomițene, indiferente la problemele de mediu Conform Directivelor Europene privind deșeurile, statele... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2023, 15:20 (11489 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Slobozia cere închiderea Taboo Events!

Acțiune în instanță

Primăria Slobozia cere închiderea Taboo Events!

Primăria Slo­bo­ia a inițiat o ac­țiune de ur­gență în instanță prin care solicită judecătorilor «interzicerea acti­vității de închiriere» a spațiilor destinate organizării evenimentelor private, deținute de Taboo Events. În ce­rerea înaintată judecătorilor, reprezentanții administrației locale susțin faptul că locațiile respective nu sunt autorizate corespunzător și reprezintă un pericol pentru siguranța participanților. În replică, administratorul societății, Ioan Nagîț, susține contrariul: «Avem toate avizele necesare... Este o răzbunare personală a domnului primar Dragoș Soare!».

Război în instanță pentru închiderea Taboo Events... [citește_tot_articolul]

12 Mai 2023, 11:05 (17997 vizualizări - 21 comentarii)

EVENIMENT

Marian Neacșu, doctor în economie la Universitatea «Valahia» din Târgoviște

Marian Neacșu, doctor în economie la Universitatea «Valahia» din Târgoviște

În urmă cu mai bine de 10 ani, când sărmanul Ponta deschidea seria neagră a plagiatorilor de doctorate, aruncând în derizoriu învățământul universitar românesc, actualul secretar general al Guvernului României, Marian Neacșu, se lupta din greu, potrivit propriului CV, să finalizeze teza de masterat în domeniul «Studii de securitate și apărare» la Universitatea Creștină «Dimitrie Cantemir» din București. Avea 49 de ani, jumătate din cariera politică înainte și pariem că nici prin cap nu-i trecea că într-o bună zi va deveni secretar gene­ral al Guvernului. Avea să vină și să treacă epoca Dragnea, convertirea la Pro România, a treia nuntă cu doamna Silvia Mihalcea, secretar general la Camera Deputaților... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2023, 15:10 (11595 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sală de spectacole multifuncțională în incinta Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru»

La Slobozia

Sală de spectacole multifuncțională în incinta Casei Municipale de Cultură «Nicolae Rotaru»

bonus: Cinema la Grădina de Vară

Casa Municipală de Cultură «Nicolae Rotaru», aflată în ad­ministrarea Direcției Educație, Cultură și Tineret a Primăriei Slobozia, va beneficia de o sală de spectacole multifuncțională. Proiectul de reabilitare în care este inclusă prevede transformarea respectivei săli într-un spațiu care să ofere «diversitate» în ceea ce privește programele artistice oferite dar, în același timp, obligă administratorii să-i păstreze funcționalitatea inițială ce viza proiecția de filme. Estimativ, lucrările se vor finaliza la 1 septembrie 2023.

S-a refăcut întreaga documentație Reabilitarea sălii din... [citește_tot_articolul]

11 Mai 2023, 11:05 (11634 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, pe harta «roșie» a cazurilor de tuberculoză

Ialomița, pe harta «roșie» a cazurilor de tuberculoză

Ialomița se confruntă cu o creștere semnificativă a cazurilor de tuberculoză. Medicii specialiști atrag atenția că, potrivit statisticilor oficiale, îmbolnăvirile înregistrate la nivelul județului nostru au depășit media națională. Tuberculoza este o afecți­une tratabilă, iar noile medicamente existente pe piață îi fac pe bolnavi să nu o mai poată transmite într-o săptămână de la începerea terapiei.

Bolnavi netratați în pandemie Media cazurilor de tuberculoză la nivel național este de 46,1 cazuri la suta de mii de locuitori, iar în județul Ialomița aceasta este de 60,9 cazuri la suta... [citește_tot_articolul]

10 Mai 2023, 13:20 (3759 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Reprezentanții companiei Tamura cer sprijinul autorităților pentru deschiderea fabricii de componente electronice

La Fetești

Reprezentanții companiei Tamura cer sprijinul autorităților pentru deschiderea fabricii de componente electronice

Luni, 8 mai a.c., la Fetești, o delegație a companiei japoneze Tamura Corporation s-a întâlnit cu repre­zentanții autorităților locale și județene, cu scopul de a definitiva procedurile privind investiția pe care firma niponă o va realiza la Fetești. Este vorba despre o fa­brică de componente electronice care vor fi utilizate în procesul tehnologic al companiei Makita. Delegații japonezi au solicitat autorităților ialomițene sprijin în ceea ce privește obținerea auto­ri­zațiilor necesare pentru a putea deschide fa­brica, dar și pentru obținerea unui ajutor de stat din partea Ministerului Finanțelor.

Investiție japoneză la Fetești... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 19:50 (15737 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ședință extraordinară pentru împrumutul de 34 milioane de lei

Decizie amânată în Consiliul Local Slobozia

Ședință extraordinară pentru împrumutul de 34 milioane de lei

Primarul Sloboziei, Dragoș Soare a retras de pe ordinea de zi a ședinței de joi, 27 aprilie a.c., proiectul de hotărâre privind contractarea unui împrumut de 34 milioane lei pentru finanțarea celor 17 obiective edilitare de investiții în derulare la acest moment. Proiectul de hotărâre va fi readus în atenția consilierilor locali în cadrul unei ședințe extraordinare la jumătatea lunii mai 2023.

Vot amânat, discurs belicos Administrația Soare a decis contractarea unui împrumut în valoare de 34 milioane de lei pentru finanțarea a 17 obiective edilitare de investiții, aflate în diferite... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 17:10 (6403 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

Punctul rezervelor

Fotbal, Liga a III-a, Recolta Gheorghe Doja-Gloria Băneasa 3-3

Punctul rezervelor

Recolta Gheorghe Doja a trecut prin două deplasări grele, la Voluntari și Borcea, în care a încasat două înfrângeri la același scor: 1-5. Prin urmare, înaintea meciului de pe teren propriu cu Gloria Băneasa, moralul echipei ialomițene era la pământ. Mai mult, unul dintre cei mai importanți oameni de atac, Adrian Răduca, nu a putut evolua din pricina unei lombalgii. La aceasta se adaugă și accidentarea «under-ului» Giordano Lungu, care limitează mult opțiunile antrenorului. Așa că Valentin Toma i-a trimis în teren, din primul minut, pe Răducanu-Petre, Ene, Chebac, Andrei-Alexe, Comșa-Tănase, Drăgan, Țicu-Năstase. Pe parcursul reprizei secunde, au mai intrat Bălan, Stere, Anton și Popescu. Meciul... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 16:20 (6343 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Primul obstacol, Activ Ploiești

Handbal, Turneu de promovare, CSM Unirea Slobozia

Primul obstacol, Activ Ploiești

Cu toate că a terminat drumul în seria A doar pe locul 4, CSM Unirea Slobozia a obținut biletul de participare la turneul de promovare în Liga Florilor. Competiția se va desfășura la Brașov, în Sala Sporturilor «D.P. Colibași», pe terenul uneia dintre competitoare, Corona. Meciurile se vor juca în perioada 12-14 mai 2023. Echipa noastră va debuta în compe­tiție pe 12 mai 2023, orele 12,00, contra colegei de serie, Activ Prahova Ploiești. Cele două formații s-au duelat de două ori în sezonul regulat, în ambele partide impunându-se praho­vencele. Meciurile au fost însă suficient de echilibrate pentru a ne permite să sperăm la un rezultat favorabil echipei noastre. O victorie în fața echipei din... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 15:55 (3112 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, egala Chindiei Târgoviște

Fotbal feminin

Slobozia, egala Chindiei Târgoviște

Fetele de la Activ Slobozia parcurg cel mai bun sezon din scurta istorie a clubului. Asocierea cu FCSB-ul lui Gigi Becali pare să fi fost de bun augur. Pentru prima dată, echipa antrenată de Marius Chițoiu și manageriată de Daniela Ioniță nu are absolut nicio emoție legată de retrogradare. Desigur, au apărut și ceva înfrângeri, dar e greu să ții pasul cu echipe ca Farul Constanța care nu numai că tinde să promoveze, dar va deveni, în scurt timp, una dintre forțele fotbalului feminin, așa cum se întâmplă deja la masculin. FCSB (Activ) Slobozia se găsește, după 14 meciuri, pe locul 5, fix la mijlocul clasamentului, cu 17 puncte. La acest bilanț a contribuit și rezultatul de egalitate înregistrat... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 15:10 (3988 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Oana Dumitru, vicecampioană balcanică

Lupte libere

Oana Dumitru, vicecampioană balcanică

În perioada 4-7 mai 2023, orașul Seres, din Grecia, a găzduit Campionatul Balcanic de lupte adresat juniorilor sub 15 și sub 17 ani. Județul Ialomița a fost reprezentat de doi sportivi, ambii pregătiți de antrenorul Marian Moraru. Oana Dumitru, legitimată la CS Amara, a concurat în cadrul turneului «U15», categoria 58 kg. A avut o evoluție foarte bună, ajungând până în finala competiției. Oana Dumitru a cucerit medalia de argint și, implicit, titlul de vicecampioană balcanică. Un rezultat notabil a fost și locul 4 obținut de Alexandru Minea. Sportivul legitimat la CSM Unirea Slobozia a concurat în turneul «U17», la categoria 48 kg. Acest rezultat a avut o semnificație aparte pentru Alexandru,... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 14:20 (4538 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia, la turneul final de fotbal feminin

Olimpiada Națională a Sportului Școlar

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia, la turneul final de fotbal feminin

Liceul Tehnologic «Înălțarea Domnului» Slobozia a bifat o nouă performanță în competițiile sportive școlare. Echipa «U16» de fotbal feminin (clasele a IX-a și a X-a) a obținut calificarea la tur­neul final al Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar, unde se vor duela cele mai bune 8 licee din țară. Echipa Liceului Tehnologic a câștigat faza pe Euro­regiune, disputată în localitatea ialomițeană Jilavele. Echipa din Slobozia a trecut cu 3-1 de cea din Giurgiu, cu 6-0 de Teleorman și cu 4-2 de Prahova. Profesorii Marius Chițoiu și Mihai Florea, sub a căror îndrumare s-a obținut această calificare, s-au bazat pe următoarele sportive: Cosmina Racman, Ștefania Mocăniță, Ionela Mocăniță, Alexandra Golgovici... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 13:05 (9708 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Sportivii «Cetății Dojo», printre performerii Campionatului Mondial

Kempo

Sportivii «Cetății Dojo», printre performerii Campionatului Mondial

Campionatul Mondial de Kempo, competiție de amploare ce a adunat la start sportivi din peste 50 de țări, a fost organizat, anul acesta, în Portugalia. Județul Ialomița a fost reprezentat de sportivii Clubului «Cetatea Dojo» Gârbovi. Au intrat în competiție Annemary Neculai, Cristian Dumitru, Daniel Dumitru, dar și coordonatorul delegației, Sensei Marian Neculai. Cei patru sportivi ialomițeni s-au făcut remarcați prin numărul impresionant de medalii pe care l-au obținut. Astfel, Annemary Neculai a obținut trei medalii de bronz, Cristian Dumitru-două medalii de bronz, iar Daniel Dumitru-o medalie de bronz. Remarcabilă și prestația Senseiului Marian Neculai, care a cucerit o medalie de aur, două... [citește_tot_articolul]

9 Mai 2023, 11:40 (4697 vizualizări - 0 comentarii)

REPORTAJ

Miruna și Sarah, de trei ori olimpice naționale

Miruna și Sarah, de trei ori olimpice naționale

Miruna Costache e elevă în clasa a VII-a. Sarah Tudorache e în clasa a VI-a... Miruna e subțire ca o tijă de crin. Sarah e grațioasă și cuminte. Învață la Școala Gimnazială nr. 3 Slobozia. Și par ireale. De fapt, chiar sunt! Pentru că amândouă sunt olimpice naționale. Fiecare la câte trei materii! Unele nici nu sunt în manualele școlare... Miruna la Olimpiada Națională de Limba și Literatura Română, la cea de Fizică... și la Franceză! Sarah la Română, Cultură și Spiritualitate și Lectura ca Abilitate de Viață. Iar Sarah tocmai a aflat că e cea mai bună din țară la Olimpiada de Cultură și Spiritualitate Românească, la grupa ei de vârstă. Amândouă sunt mândria părinților, a profesorilor și a comunității... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2023, 15:05 (5927 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

«Comisia Dytras» a abandonat ancheta administrativă de la stația de epurare a orașului

Slobozia așteaptă de 13 ani adevărul

«Comisia Dytras» a abandonat ancheta administrativă de la stația de epurare a orașului

bonus: «Scheleții politici» din dulapul Urban SA

În mai 2022, administrația locală anunța înființarea unei Comisii care va verifica stadiul fizic, tehnic și financiar al investiției realizate în 2011 la stația de epurare a orașului Slobozia, supra­numită «Comisia Dytras». La un an distanță de la înființarea acesteia, Comisia nu s-a întrunit niciodată. «Pentru „Comisia Dytras“ nu există un rezultat întrucât Primăria Slobozia nu ne-a pus la dispoziție documentele pentru a analiza situația proiectului...» susține administratorul public al județului și șeful «Comisiei Dytras», Alexandru Potor. În replică, administrația locală susține că niciunul dintre membrii Comisiei nu a solicitat documente privitoare la investitiția derulată în perioada 200... [citește_tot_articolul]

8 Mai 2023, 10:55 (9451 vizualizări - 4 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
270 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
237 de cartușe, descoperite de un feteștean în timp ce-și săpa grădina

237 de cartușe, descoperite de un feteștean în timp ce-și săpa grădina

În dimineața zilei de vineri, 11 noiembrie a.c., în jurul orei 10,20, în timp ce-și săpa grădina în curtea casei, un cetățean din Fetești a descoperit mai multe elemente de muniție neexplodate. Alertat ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2011, 17:10
(13604 vizualizări - 2 comentarii)


Sărățeni: Suspect de tîlhărie, reținut pentru 24 de ore

Un tînăr în vîrstă de 24 ani, din comuna Sărățeni, a fost reținut joi, 10 noiembrie a.c., de către polițiști pe bază de ordonanță de reținere pe o perioadă de 24 de ore pentru comiterea infracțiunii de ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2011, 15:40
(15256 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Au salvat un cal căzut în groapă

În dimineața zilei de joi, 10 noiembrie, în jurul orei 9,30, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui cal, căzut într-o groapă din curtea unui cetățean din municipiul Fetești ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2011, 15:39
(17054 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Țigări fără documente de proveniență, confiscate

O patrulă de siguranță publică din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Slobozia a identificat pe strada Lacului din municipiu un bărbat, de 56 ani, în timp ce transporta mai multe pachete ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2011, 15:39
(10244 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Joi, 10 noiembrie a.c., polițiștii au depistat în trafic doi șoferi ce se aflau la valonul autoturismelor, avînd o îmbibație alcoolică peste limita legală.
Unul dintre aceștia, un bărbat de 60 ani, din ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2011, 15:38
(16265 vizualizări - 1 comentariu)


Amara: Pompierii au intervenit la un apartament inundat

În urma unei defecțiuni la o conductă de alimentare cu apă, un apartament situat la etajul 1 al unui bloc de locuit din orașul Amara a fost inundat. În momentul sosirii echipajelor de intervenție la fața ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2011, 15:38
(13026 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Siguranța rutieră, o prioritate a polițiștilor

Polițiștii rutieri au acționat joi, 10 noiembrie a.c., în intervalul orar 16,00-18,00, pe raza comunelor Stelnica, Făcăeni și Vlădeni, pe linia creșterii gradului de siguranță rutieră și disciplinizării ...[citește_toată_știrea]

11 Noiembrie 2011, 15:37
(13362 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: 94 de cauciucuri second-hand, confiscate

Polițiștii din Urziceni au acționat miercuri, 9 noiembrie a.c., în intervalul orar 15,00-18,00, pe raza municipiului și a comunelor din zonă pentru combaterea comerțului ilicit. În timpul verificărilor ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2011, 17:26
(15904 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Florarii, la control

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu polițiștii locali și comisari ai Gărzii Financiare Ialomița au acționat miercuri, 9 noiembrie, pe linia protejării populației împotriva unor activități comerciale ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2011, 17:25
(16187 vizualizări - 0 comentarii)


Grivița: Tînăr fără permis, la volan

Un tînăr de 25 ani, din Grivița, a fost prins de polițiști, miercuri, 9 noiembrie a.c., în timp ce se deplasa din direcția Slobozia către Buzău la volanul unei mașini. Din verificările efectuate în bazele ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2011, 17:24
(13095 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Arestați pentru înșelăciune și infracțiuni la regimul circulației

Doi bărbați pe numele cărora instanța a emis în cursul lunii noiembrie 2011 mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost prinși miercuri, 9 noiembrie a.c., de polițiștii ialomițeni. Unul dintre ...[citește_toată_știrea]

10 Noiembrie 2011, 17:24
(15011 vizualizări - 0 comentarii)


Mercedes furat din Italia și găsit în Ialomița, restituit proprietarului

Mercedes furat din Italia și găsit în Ialomița, restituit proprietarului

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale-Compartiment Trafic Furturi Auto au identificat și restituit proprietarului de drept un autoturism reclamat furat în luna august 2011. Urmare ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2011, 16:54
(11617 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: La volan deși avea permisul anulat

Polițiștii rutieri din Urziceni au depistat marți, 8 noiembrie a.c., în jurul orei 18.30, un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat de 29 ani, din comuna Manasia. În urma legitimării conducătorului ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2011, 16:45
(12620 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat pentru infracțiuni la regimul circulației

Marți, 8 noiembrie a.c., polițiștii de investigații criminale din cadrul Poliției Fetești au organizat și executat o acțiune pe linia punerii în executare a mandatelor și prinderea persoanelor urmărite ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2011, 16:44
(10075 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești arestare


Acțiuni ale polițiștilor din Țăndărei

În cursul zilei de marți, 8 noiembrie a.c., efective din cadrul Poliției Țăndărei au organizat acțiuni ce au vizat prevenirea și combaterea criminalității stradale, asigurarea și menținerea ordinii și liniștii ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2011, 16:44
(13848 vizualizări - 1 comentariu)


6,80%, rata șomajului în Ialomița

La sfîrșitul lunii octombrie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7207 persoane, din care 2032 șomeri indemnizați, respectiv 5175 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

9 Noiembrie 2011, 10:46
(11616 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2011, 17:24
(6785 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: Amenzi pentru muncă «la negru»

Inspectorii ITM Ialomița, în colaborare cu polițiști și jandarmi, au efectuat în noaptea de 19 spre 20 octombrie o serie de controale la agenții economici din județ ce desfășoară activități în domeniul ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2011, 17:06
(13464 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Lovită pe trecerea de pietoni

O tînără de 18 ani a fost luni, 7 noiembrie, victima unui accident rutier. Adolescenta încerca să traverseze strada pe trecerea de pietoni din localitatea Coșereni cînd a fost lovită de o mașină condusă ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2011, 17:04
(13507 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Locuri de muncă vacante în străinătate

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, actual sînt disponibile, prin intermediul rețelei EURES, 45 locuri de muncă în străinătate. Astfel, ialomițenii șomeri ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2011, 17:03
(12767 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi băuți, la volan

Polițiștii au prins luni, 7 noiembrie, doi bărbați de 36 și 43 ani, din Amara, respectiv Fetești, în timp ce conduceau autoturismele personale, deși consumaseră băuturilor alcoolice. În urma testărilor ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2011, 17:01
(12407 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

SC FRAHER DISTRIBUTION SRL angajează agent vînzări pe ruta Ialomita-Călărași.
Cerințe studii medii sau superioare, permis categoria B, experiență în vînzări.
Relații la telefon 0 ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2011, 16:59
(14592 vizualizări - 1 comentariu)


Bucu: Accident rutier cu două victime

Nerespectarea semnificației unui indicator «Stop» a fost cauza principală a producerii unui accodent rutier în care două persoane au fost rănite. S-a întîmplat, duminică, 6 noiembrie, la Bucu, în timp ce ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:22
(17491 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Bucu accident


Slobozia: Tînăr băut, violent cu polițiștii

În noaptea de vineri spre sîmbătă, 4 spre 5 noiembrie, în jurul orei 2,00, un echipaj de Poliție Rutieră a oprit pe Șoseaua Brăilei o mașină în care se aflau cinci persoane, patru bărbați și o femeie, cu ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:21
(10458 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi beți la volan

Sîmbătă spre duminică, respectiv 5 spre 6 noiembrie, în jurul orei 04,30, un echipaj al Poliției Rutiere Țăndărei a oprit pentru control în trafic un autoturism condus de un tînăr, de 21 ani, din orașul ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:21
(15311 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Comunicarea locurilor de muncă vacante, obligatorie pentru angajatori

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița reamintește agenților economici care își au sediul pe raza județului Ialomița faptul că, în conformitate cu prevederile Legii nr. 76/2002 privind ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:20
(14447 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Copil de 3 ani, lovit de o mașină

Sîmbătă, 5 noiembrie, la Făcăeni s-a produs un accident de circulație. Pe scurt, în timp ce un bucureștean, de 31 ani, se deplasa la volanul unui autoturism, a accidentat un copil de 3 ani care s-a angajat ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:20
(11760 vizualizări - 0 comentarii)


Gimbășani: Vînătoare ilegală

Sîmbătă, 5 noiembrie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat pentru prevenirea și combaterea braconajului cinegetic pe fondul Gimbășani. Astfel, în timpul acțiunii, ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:19
(12171 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: A intrat cu mașina în pom

Neadaptarea vitezei de deplasare la condițiile meteo rutiere a fost cauza principală de producere a unui accident rutier. S-a întîmplat sîmbătă, 5 noiembrie, în apropierea comunei Adîncata, cînd un bărbat ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:19
(14553 vizualizări - 1 comentariu)


Bordușani: Au tăiat salcii pentru foc

Un bărbat de 38 ani, din Bordușani, a alertat polițșiștii din localitate cu privire la faptul că persoane necunoscute fură lemn din pădurea situată în vecinătatea satului Cegani. Deplasîndu-se la fața locului ...[citește_toată_știrea]

7 Noiembrie 2011, 14:18
(16843 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...