Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Atât s-a putut!

Fotbal, SuperLiga/play-out, FC Botoșani-Unirea Slobozia 3-2

Atât s-a putut!

Prima partidă din play-out-ul Superligii sezonului 2025-2026 a consemnat și prima înfrângere pentru Unirea Slobozia în partida contra celor de la FC Botoșani de luni, 16 martie 2026. A părut, chiar până spre finalul partidei, că Zeița Fortuna a zâmbit mefistofelic Unirii, slobozenii sperând în miracolul unei victorii. Impasibil însă, regele-fotbal răzbună ocazii și, fără menajamente, lovește în cei slabi. Amarul preves­tește parcă liga inferioară spre care se îndreaptă senin condusă de Niculescu palida Unire din Slobozia...

 

Puncte pe apa Ialomiței... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 14:40 (4527 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Lider în play-out

Handbal, Divizia A, CSM Făgăraș-CSM Unirea Slobozia 23-31 (7-19)

Lider în play-out

După ce handbalistele senioare ale CSM Unirea Slobozia au câștigat prima etapă din play-out-ul Diviziei A handbal feminin sezonul 2025-2026 contra celor de la CS Județean Prahova cu 35-27 (16-13), elevele antrenorului Ion Ivan au întâlnit duminică, 15 martie 2026, CSM Făgăraș. Partida etapei cu numărul 2 din play-out s-a disputat în Sala «Radu Negru» din Făgăraș, meciul finalizându-se cu o nouă victorie a handbalistelor CSM Unirea Slobozia. Spre finalul primei reprize din partida de la Făgăraș scorul era 7-7, ultimele minute ale primei părți fiind la discreția handbalistelor CSM Unirea Slobozia. S-au marcat 12 goluri consecutive, tabela îngheț... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 12:05 (1650 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Dojenii, înfrângere cu Dinamo 2

Fotbal, Liga 3, Dinamo București 2-Recolta Gheorghe Doja 3-1

Dojenii, înfrângere cu Dinamo 2

În deplasare, Recolta Gheorghe Doja a pierdut pe terenul celor de la Dinamo București 2 în etapa 20 a Ligii 3/Seria 3. Partida s-a consumat vineri, 13 martie a.c., meciul fiind controlat în mare parte de echipa secundă a dinamoviștilor. Dinamo București 2 a început în forță contra dojenilor, deschizând scorul rapid, încă din minutul 5, finalizându-se o fază ofensivă bine construită și, în același timp, taxându-se o eroare gravă în defensiva Recoltei Gheorghe Doja. Contrar așteptărilor, replica dojenilor nu a întârziat să apară, în minutul 13 Recolta Gheorghe Doja restabilind egalitatea, profitându-se de... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 09:55 (2599 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Spadasinul Eduard Dragomir, bronz la Campionatul Național de sabie tineret

Scrimă, CSM Unirea Slobozia

Spadasinul Eduard Dragomir, bronz la Campionatul Național de sabie tineret

Sâmbătă, 14 martie 2026, la Campionatul Național de sabie tineret, sabrerul legitimat la CSM Unirea Slobozia, Eduard Dragomir, s-a poziționat pe treapta a treia a podiumului. Parcursul scrimerului slobozean antrenat de profesorul Marin Cruțu s-a oprit în Semifina­lele competiției, Eduard Dragomir pierzând în fața unui scrimer de la CSA Steaua București, Cristian Macovei (11-15). De reținut că în Sferturile tabloului principal, Eduard Dragomir l-a învins pe sportivul legitimat la CS Dinamo București, Casian Cîdu (15-9). Să notăm la final și locul 8 obținut de un alt spa­dasin CSM Unirea Slobozia, Cristian Gavrilă fiind învins în ... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2026, 08:45 (1741 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mamele minore, un fenomen care ia amploare și în Ialomița

Mamele minore, un fenomen care ia amploare și în Ialomița

O analiză a Organizației «Salvați Copiii» România evidențiază faptul că feno­menul mamelor minore este încă pre­zent în Ialomița. În perioada 2024-2025, peste 300 de tinere sub 18 ani au devenit mame, potrivit experților. «Salvați Copiii» România atrage atenția cu privire la importanța introducerii în programele școlare a unor cursuri dedicate educației sexuale.

 

Statistică îngrijorătoare Tinerele sub 18 ani care devin mame reprezintă o problemă care trenează de ani buni și în Ialomița, însă... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2026, 12:10 (1283 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăriile ialomițene au risipit milioane de lei pe stații de tratare a apei ineficiente

Pericolul vine de la robinet

Primăriile ialomițene au risipit milioane de lei pe stații de tratare a apei ineficiente

În anii de dinaintea aderării României la Uniunea Europeană și post aderare, primăriile din Ialomița au realizat zeci de proiecte de amenajare a sta­țiilor de tratare. Valoarea acestor investiții este de ordinul a milioane de lei, însă ceea ce contează este faptul că nici în prezent acestea nu sunt funcționale. Direcția de Sănătate Publică Ialomița arată într-un raport oficial faptul că niciuna dintre loca­litățile din județ nu poate oferi apă potabilă din cauza «deficiențelor de tratare». O analiză a rapoartelor întoc­mite în perioada 2019-2025 arată faptul că, anual, DSP Ialomița a precizat aceste aspecte fără a fi adoptată... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2026, 07:55 (2839 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

3 MILIOANE DE EURO pentru dezvoltarea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

3 MILIOANE DE EURO pentru dezvoltarea Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» Slobozia

Liceul Tehnologic «Ale­xandru Ioan Cuza» a dat publicității informații despre proiectele cu finanțare europeană pe care unitatea de învăță­mânt le implementează. În total vorbim despre 7 proiecte educaționale a căror valoare este de 3 milioane de euro. «Uniunea Europeană a ajutat această școală să se dezvolte!» sus­ține prof. Vasile Neagu, directorul Liceului Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia.

 

Investiție în Educație Proiectele educaționale finanțate de Uniunea Europeană la Liceul Tehnologic «... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2026, 10:10 (2402 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Acte de cruzime asupra animalelor, reclamate în satul Patru Frați

Acte de cruzime asupra animalelor, reclamate în satul Patru Frați

O sesizare înaintată redacției ziarului nostru arată cum câinii fără stăpân sunt legați cu sârmă de arborii dintr-o zonă părăsită din localitatea ialomițeană Patru Frați. Deși situația fost adusă și în atenția autorităților locale, reprezentanții Primăriei Adâncata, în administrarea căreia se află satul Patru Frați, susțin că nu au descoperit nimic neobișnuit în zona unde au fost găsite animalele legate cu sârmă de copaci. Persoanele care au transmis sesizarea ziarului nostru cer Poliției Animalelor să intervină.

 

Situație revoltătoare la Patru Frați... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2026, 09:55 (5074 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Anchetă penală la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg

Anchetă penală la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg

Surse din cadrul IPJ Ialomița au confirmat faptul că ofițerii Serviciului de Investigare a Criminalității Economice adună probe pentru a constitui un dosar penal ce are ca obiect presupuse fapte de «fals și uz de fals» și de «abuz în serviciu» ce ar viza slaba coordonare a activității de management din cadrul Liceului Tehnologic Fierbinți-Târg. Atât Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, cât și Ministerul Educației au făcut misiuni de audit pentru a descoperi cum au fost cheltuite fondurile publice de care unitatea de învățământ a beneficiat.

 

Audit la Liceul Tehnologic Fierbinți-Târg... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2026, 12:15 (6213 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Lipsa de personal» și «supraaglomerarea», probleme greu de rezolvat la Penitenciarul Slobozia

În 2025

«Lipsa de personal» și «supraaglomerarea», probleme greu de rezolvat la Penitenciarul Slobozia

În 2025, cele mai mari vulnerabilități ale Penitenciarului Slo­bozia rămân «supraaglome­rarea din spațiile de detenție» și «lipsa de personal». Pe de altă parte, instituția a făcut demersuri pentru atragerea fondurilor europene. Astfel au fost derulate primele demersuri pentru implemen­tarea unui proiect prin care să se asigure energia electrică necesară funcționării și din surse proprii.

 

Energie din surse regenerabile la Penitenciarul Slobozia Pentru a reduce costurile pentru energia electrică, administrația Penitenciarului Slobozia... [citește_tot_articolul]

13 Martie 2026, 08:05 (5548 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Un nou Program dedicat bolilor rare, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un nou Program dedicat bolilor rare, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Cel mai mare spital din județul Ialomița face demersuri instituționale pentru includerea într-un nou Program Național dedicat bolilor rare. Este vorba despre obținerea de acces la tratamentul ce se administrează persoanelor diagnosticate cu «purpură trombocitopeică idiopatică». Unitatea medicală solicită sprijinul pentru a asigura continuitate în vederea accesării tratamentului de către pacienții pe care îi are în evidență. Lunar, pentru medicație spitalul Slobozia cheltuie 6000 de lei/pacient.

 

Sprijin instituțional pentru pacienți Programul... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2026, 12:40 (2866 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Condamnare cu executare a Judecătoriei Fetești în cazul unui medic agresat de pacient

Premieră în justiția din România

Condamnare cu executare a Judecătoriei Fetești în cazul unui medic agresat de pacient

Judecătoria Fetești s-a pronunțat, ca primă instanță, în dosarul medicului Ioana Emilia Costandache, agresată de un pacient la Camera de Gardă a Spitalului Municipal «Anghel Saligny» Fetești. Judecătorii din Fetești l-au condamnat pe agresor la o pedeapsă cu executare, fiind pentru prima dată când un caz de agresiune asupra unui cadru medical este sancționat printr-o astfel de sentință. Sentința nu este însă definitivă și poate fi atacată cu apel la Tribunalul Ialomița.

 

Agresată pentru că a vrut să-i salveze viața În vara anului 2022, î... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2026, 07:50 (5030 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Profesorii din 20 de școli boicotează simulările pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat

Se întâmplă în Ialomița

Profesorii din 20 de școli boicotează simulările pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat

20 de unități de învățământ din Ialomița au decis să nu organizeze simulările pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat, ca urmare a pro­testelor profesorilor. Cadrele didactice au decis să renunțe la organizarea acestor testări preliminarii, nemulțumite de măsurile de austeritate impuse de Guvernul României și care afectează buna desfășurare a activității educative.

 

Profesorii, din nou revoltați Ceea ce-i nemulțumește pe profesorii din Ialomița are legătură cu modificările aduse nor­melor didactice, dar și cu modalitatea de plată a orelor suplimentare... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2026, 10:10 (30387 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Sute de tone de deșeuri, depozitate ilegal în curtea unei firme din Slobozia

Sute de tone de deșeuri, depozitate ilegal în curtea unei firme din Slobozia

UPDATE Agenția Națională pentru Mediu și Arii Protejate ANMAP: Depășiri ale concentrației de hidrogen sulfurat în aer!

O cantitate impresionantă de deșeuri periculoase și nepericuloase, depozitate în containere de plastic, a fost descoperită de comisarii Gărzii de Mediu Ialomița în incinta unui agent economic din Slobozia. Firma ar fi depozitat o cantitate de deșeuri de 6 ori mai mare decât cea permisă de autorizația de mediu pe care o deține!

 

Miros puternic reclamat de cetățeni Firma în cauză ar fi intrat în atenția autorită­ților de mediu din Ialomița după ce mai mulți slobozeni au reclamat prezența unui miros greu de suportat. Comisarii Gărzii de Mediu Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2026, 19:10 (6298 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Oxiurii politici din Parlament și americanii

Oxiurii politici din Parlament și americanii

Să tot apari în spațiul public gavarisind prostii catastrofale de la tribuna Parlamentului pare deja desuet pentru cel căruia soarta i-a zâmbit după Alegerile Parlamentare din decembrie 2024. Grigore Adrian Peiu, oxiurul politic devenit senator din cauză că s-a jucat cineva «de-a redistribuirea», a fost martorul unui eveniment despre care oricum n-a prea înțeles mare lucru. Căci, «Institute for Legislative Analysis», centrul american de cercetare în politici publice și analiză legislativă, a anunțat zilele trecute lansarea primei sale structuri internaționale în România. Potrivit unui comunicat al... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2026, 15:10 (3222 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interesat de situația datoriilor companiilor de Stat

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interesat de situația datoriilor companiilor de Stat

Printr-o interpelare adresată ministrului Economiei, Digitalizării, Antrepreno­riatului și Turismului, Ambrozie-Irineu Darău, deputatul social-democrat Ștefan Țintă vrea să afle care ar fi situația debitelor înregistrate de companiile cu capital majoritar sau integral de Stat. «Un principiu esențial pentru funcționarea unei economii de piață loiale statuează ca orice stat are responsabilitatea legală și constituțională să garanteze un tratament echitabil și condiții concurențiale egale pentru toți operatorii economici, indiferent dacă aceștia sunt privați sau de Stat. Însă, în ultimii ani, au existat situații care au afectat concurența loială și disciplina financiară, prin acumularea unor arierate semnificative de către companiile cu capital integral sau majoritar de stat, precum și prin utilizarea ineficientă sau netransparentă a subvențiilor acordate acestora»... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2026, 14:15 (3135 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Din nou play-out cu emoții

Fotbal, SuperLiga, FC Argeș-Unirea Slobozia 0-0

Din nou play-out cu emoții

Si a fost și ultima etapă a sezo­nului regulat 2025-2026 din SuperLiga, cea cu numărul 30, Unirea Slobozia întâlnind în deplasare FC Argeș. Slobozia încheie acest sezon pe poziția 14, cu 25 de puncte acumulate (7 victorii, 4 egaluri, 19 înfrângeri, golaveraj 27-46). Prin comparație, sezonul regulat precedent, 2024-2025, Unirea l-a terminat pe poziția 15, cu o «zestre» de 26 puncte (7 victorii, 5 egaluri, 18 înfrângeri, golaveraj 28-47). Să remarcăm că Unirea a reușit la capătul acestui al doilea sezon de prezență în primul eșalon fotbalistic să urce o poziție în clasament, marcând și încasând cu un... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2026, 13:15 (2600 vizualizări - 2 comentarii)

POLITICĂ

Consiliul Politic Național al PSD, decizie asupra aprobării bugetului

Consiliul Politic Național al PSD, decizie asupra aprobării bugetului

«PSD este nemulțumit de proiectul bugetului pe 2026 și de faptul că una se stabilește în ședința Coaliției și altceva se aplică în actul guvernării. A venit momentul evaluărilor strategice. De aceea, subiectul bugetului va fi tranșat în cadrul Consiliului Politic Național al PSD!» a ținut să declare președintele Partidului Social Democrat, Sorin Grindeanu, în cadrul unei conferințe de presă. Așadar, în esență, PSD a decis ca votul cu privire la susținerea bugetului să fie dat într-o ședință în format extins a Consiliului Politic Național al PSD, ce se va desfășura în perioada imediat următoare. «Vom avea un Consiliu Politic ... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2026, 10:20 (2064 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Victorie la limită

Fotbal, Liga 3, Recolta Gheorghe Doja-Agricola Borcea 1-0

Victorie la limită

Pe teren propriu, Recolta Gheorghe Doja a evoluat, în cadrul etapei 19 din Liga 3/Seria 3, în compania călărășenilor de la Agricola Borcea. Dojenii au învins la limită, 1-0, după un gol înscris spre finalul reprizei secunde. Revenind la meci, partida a fost una echilibrată, disputată cu multă intensitate, ambele formații luptând pentru fiecare minge. Agricola Borcea a evoluat în inferioritate numerică încă din prima repriză, Recolta încercând să profite de acest avantaj și să controleze jocul. Așadar, în minutul 30 al primei reprize un jucător al oaspeților a fost eliminat, decizia fiind îndelung contestată de oficialii borceni... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2026, 09:20 (1791 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia va găzdui Olimpiada Națională de Arte Vizuale

În 2026

Slobozia va găzdui Olimpiada Națională de Arte Vizuale

Ministerul Educației a făcut publică lista orașelor din țară care vor organiza etapele naționale ale olimpiadelor și concursurilor școlare. Pe listă a fost trecut și municipiul Slobozia. Reșe­dința județului Ialomița va găzdui Olimpiada Națională de Arte Vizuale.

 

Olimpiadă Națională, la Slobozia A devenit deja o tradiție ca reședința județului Ialomița să fie inclusă pe lista orașelor din țară care organizează fazele naționale ale olimpiadelor școlare. Anul trecut, de exemplu, Slobozia a găzduit fazele naționale ale Olimpiadelor de Fizică, Pedagogie-Psihologie, Religie și... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2026, 12:25 (3703 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
300 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Pompierii ialomițeni, locul 2

Pompierii ialomițeni, locul 2

În perioada 1-3 august 2011, s-a desfășurat la Slobozia faza zonală a Concursurilor Serviciilor Profesioniste pentru Situații de Urgență, organizată de Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 14:24
(5394 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: A intrat cu scuterul în șanț

Poliția Urziceni a fost sesizată luni, 1 august a.c., cu privire la faptul că pe DC42 s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în timp ce un tînăr, de 31 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 12:49
(7085 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: I-au furat din curte

Agenții Postului de Poliție Manasia au fost sesizați luni, 1 august a.c., de către o femeie de 56 ani, din Urziceni, despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea proprietății pe care o deține ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:28
(6654 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia furt


Amara: Concursuri sportive pe plajă

Amara: Concursuri sportive pe plajă

Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Ialomița, Asociația Județeană «Sportul pentru Toți» Ialomița, cu sprijinul Primăriei Amara, desfășoară, în perioada 31 iulie-3 august 2011, acțiunea sportiv-recreativă ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 10:26
(10161 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: «Șofer» fără permis

O patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control în trafic pe raza localității un autoturism, condus de un tînăr localnic în vîrstă de 28 ani. Din verificările efectuate ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 08:24
(6733 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Surprinși în flagrant la furat de fier

Un feteștean de 55 ani a alertat Poliția în momentul în care a surprins două persoane care sustrăgeau fier de pe terenul său, unde deține o fundație pentru casă. La fața locului s-a deplasat o patrulă de ...[citește_toată_știrea]

3 August 2011, 07:03
(4266 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești furt


Primarul Sloboziei îl felicită pe elevul Octav Drăgoi, medaliat cu aur la Olimpiada Internațională de Matematică

Printr-un comunicat de presă, primarul Sloboziei, Gabi Ionașcu, felicită remarcabila performanță a elevului slobozean Octav Drăgoi, care a obținut medalia de aur la Olimpiada Internațională de Matematică ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:22
(9442 vizualizări - 4 comentarii)


Munteni Buzău: S-au autoaprins furajele

În după-amiaza zilei de sîmbătă, 30 iulie, pompierii militari de la Garda Slobozia au fost solicitați să intervină pentru lichidarea unui incendiu izbucnit la depozitul de furaje al unui cetățean din localitatea ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:16
(8219 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Adeverințe pentru cultivatorii de tutun care accesează credite

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură eliberează adeverințe către Beneficiarii schemei de plată națională directă complementară decuplată de producție, pentru suprafața cultivată cu tutun ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:11
(11763 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A intrat într-o căruță nesemnalizată

Poliția Fetești a fost sesizată vineri, 29 iulie a.c., cu privire la faptul că pe DN3B s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Astfel, în timp ce un bărbat, de 38 ani, din ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 12:09
(9211 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de aproape 90000 lei în două zile

În cadrul acțiunilor desfășurate la sfîrșit de săptămînă, polițiștii rutieri au aplicat 276 sancțiuni contravenționale, au reținut în vederea suspendării 14 permise de conducere și au retras 10 certificate ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:31
(8029 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Declarația 112, depusă doar on-line cu certificat digital

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabilor că «Declarația 112-privind plata contribuțiilor sociale, a impozitului pe venit și evidența angajaților asigurați» se va depune ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:28
(10736 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: O hoață din buzunare, identificată de polițiști

Un bărbat de 52 ani, din Pogoanele-Buzău a sesizat Poliția Urziceni, prin 112, cu privire la faptul că în timp ce se afla pe strada Poștei din localitate, persoane necunoscute i-au sustras din buzunar suma ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:27
(5762 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți efectuate către fermieri

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează că a plătit, în perioada 27.07.2011-28.07.2011, suma de 187,9 milioane euro pentru măsuri delegate din Programul Național de Dezvoltare Rurală ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:22
(10304 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: A furat 16 capace de canalizare

Polițiștii cercetează un bărbat de 47 ani pentru săvîrșirea infracțiunii de furt. În urma investigațiilor desfășurate de către agenții Postului de Poliție Maia, privind furtul din data de 12 iulie a.c. ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:20
(7925 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 148 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, marți, 2 august 2011, sînt disponibile 148 locuri de muncă vacante. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 11:02
(7862 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Fără permise, la volan

Vineri seara, 29 iulie a.c., agenții Postului de Poliție Sălcioara au depistat în trafic, pe raza comunei, un localnic în vîrstă de 44 ani, care conducea un autoturism, deși figura în bazele de date ale ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:59
(5866 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Faza zonală a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență

În perioada 1-3 august 2011, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița este gazda fazei zonale a concursurilor serviciilor profesioniste pentru situații de urgență ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:58
(8014 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan

Polițiștii au identificat în trafic un bărbat de 46 ani, din comuna Dridu, în timp ce conducea un autoturism pe raza localității de domiciliu. Întrucît șoferul emana halenă alcoolică, a fost testat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:43
(8630 vizualizări - 0 comentarii)


Reviga: Trei minori furau din curte!

Agenții Postului de Poliție Reviga au fost sesizați duminică 31 iulie a.c. despre faptul că trei persoane au pătruns în curtea unei locuințe de pe raza comunei și sustrag bunuri. Polițiștii s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 10:41
(6095 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Reviga furt


Săveni: Tînăr de 17 ani, beat la volan s-a răsturnat cu mașina în șanț

Poliția Țăndărei a fost sesizată joi, 28 iulie a.c. despre faptul că pe strada Frățilești din comuna Săveni se află răsturnat un autoturism. Din cercetări s-a stabilit că autoturismul prezintă avarii multiple ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:03
(5033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți identificați de polițiști

Doi tineri de 18, respectiv 21 ani, sînt cercetați de polițiști pentru săvîrșirea infracțiunii de furt calificat. Agenții Postului de Poliție Bordușani au fost sesizați vineri, 29 iulie a.c., de către un ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 09:01
(8710 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Ialomița: Biciclist acroșat de un șofer de 80 ani

Joi, 28 iulie a.c., pe DN2, la km 38+500 m, în afara localității Movilița s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. În fapt, în timp ce un bărbat în vîrstă de 80 ani, din București ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:55
(6668 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Coșereni: Grav accident de circulație soldat cu doi adolescenți morți

Joi, 28 iulie a.c., în jurul orei 21.30, Poliția a fost sesizată că în afara localității Coșereni s-a produs un accident de circulație soldat cu cinci victime. În timp ce un tînăr, în vîrstă de 21 ani, ...[citește_toată_știrea]

2 August 2011, 08:20
(7656 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Instruire pentru obținerea certificatului digital

Reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița vor organiza întîlniri cu mediul de afaceri local pentru instruirea cu privire la obținerea certificatului digital. Astfel, în zilele de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:40
(8402 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Șoferi băuți și fără permise, la volan

Marți 26 iulie polițiștii slobozeni au oprit în trafic o mașină ce se deplasa pe șoseaua Brăilei cu viteză și sinuos. În urma verificărilor sumare, polițiștii au concluzionat că șoferul, un bărbat, de ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(7412 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Armă deținută ilegal

Un bărbat de 57 ani din Urziceni este cercetat penal de polițiștii ialomițeni pentru deținere ilegală de armă. Individul a fost prins marți, 26 iulie, de efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:37
(10085 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoț de motorină, reținut de polițiști

Un tînăr de 24 ani a fost arestat de polițiști după ce s-a dovedit a fi principalul autor al mai multor furturi. «Marți, 26 iulie, polițiștii slobozeni au finalizat cercetările privind un tînăr de 24 ani ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:36
(6907 vizualizări - 0 comentarii)


ISUJ Ialomița: Numărul intervențiilor, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu», referitoare la cel de-al doilea trimestru al anului în curs, pompierii ialomițeni au fost alertați în aproximativ ...[citește_toată_știrea]

27 Iulie 2011, 14:34
(7267 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

26 Iulie 2011, 18:05
(4465 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...