Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Circulație restricționată pe mai multe drumuri naționale, două localități fără curent electric

Cod Portocaliu de viscol și ninsori în Ialomița

Circulație restricționată pe mai multe drumuri naționale, două localități fără curent electric

UPDATE Oameni blocați în zăpadă, ajutați de un polițist

Potrivit unei informări a Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița, la acest moment, din cauza condițiilor meteo nefavorabile, circulația rutieră a fost restricționată pe 5 drumuri naționale. De asemenea, două localități din județ sunt fără curent electric. 

 

Drumuri cu circulație restricționată ISU Ialomița informează că circulația este restricționată pentru autovehiculele cu masa totală maxim autorizată mai mare de 7,5 tone pe DN1D (Urziceni-limită cu județul Prahova), DN2 (Urziceni-limită cu județul Ilfov) și... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2026, 11:25 (5312 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a înregistrat peste 54 mii de apeluri non-urgente la 112

În 2025

Ialomița a înregistrat peste 54 mii de apeluri non-urgente la 112

O statistică a Serviciului de Telecomunicații Speciale (STS) arată că, în 2025, în Ialomița s-au înregistrat peste 125 mii de apeluri la numărul de urgență 112. Dintre acestea, peste 54 mii de apeluri au fost non-urgente. În această categorie intră și apelarea abuzivă a numărului 112. Datele arată că mai bine de 10% dintre apelurile non-ur­gente au fost «false».

 

Apeluri nejustificate la numărul de urgență 112 În 2025, Serviciul de Telecomunicații Speciale a înregistrat peste 125 mii de apeluri la numărul de urgență 112. Operatorii... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2026, 11:20 (2012 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Aer poluat la Ciulnița. Depășiri ale nivelului de hidrogen sulfurat!

Aer poluat la Ciulnița. Depășiri ale nivelului de hidrogen sulfurat!

Joi, 12 februarie 2026, autoritățile de mediu au reluat monitorizarea calității aerului în comuna Ciulnița, după ce mai mulți localnici au reclamat din nou un miros înțepător specific hidrogenului sulfurat. Potrivit Agenției Naționale pentru Mediu și Arii Protejate (ANMAP), primele măsurători, din perioada 21.01-03.02.2026, au indicat în mai multe cazuri depășirea valorilor medii ale concentrației maxime admise pentru hidrogenul sulfurat. Drept urmare, autolaboratorul Direcției Județene de Mediu Călărași, din cadrul Agenției Naționale pentru Mediu și Arii Protejate (ANMAP), a reluat activitatea de monitorizare în zona cartierului nou din comuna Ciulnița.

 ... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2026, 07:40 (5126 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Școlile profesionale din Ialomița se transformă în licee tehnologice

Din anul școlar 2026-2027

Școlile profesionale din Ialomița se transformă în licee tehnologice

Reorganizarea învățământului profesional propusă de Ministerul Educației, din anul școlar 2026-2027, a intrat în linie dreaptă și în județul Ialomița. Conform informațiilor oferite de Inspectoratul Școlar Județean Ialomița, toate cele 5 școli profesionale din județ vor fi transformate în licee tehnologice.

 

Modificări legislative În 2025, Legea Educației s-a modificat astfel încât să nu mai existe școli profesionale și licee tehnologice, ci doar un singur tip de unitate de învățământ tehnologic. Astfel, Ministerul Educației... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2026, 10:40 (5854 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

La limită

Fotbal, SuperLiga, Dinamo București-Unirea Slobozia 1-0

La limită

În general, norocul e cum și-l face fiecare. În particular și cel puțin la nivel de fotbal, același noroc e de partea celor puternici. Cam așa și cu meciul-epilog al etapei 27 a SuperLigii de luni, 16 februarie 2026, când Unirea Slobozia a dat piept cu pretendenta la titlul actualului sezon, Dinamo București. Pe Arena Națională, în fața celor puțin peste 5000 de spectatori, ex-dinamovistul Claudiu Niculescu, la al doilea meci pe banca Sloboziei, a «făcut» norocul Unirii cam până dincolo de jumătatea celei de-a doua reprize... Apoi, norocul a trecut de partea potenților și Dinamo a câștigat la limită contra Sloboziei, 1-0.

 

Fără miză pentru Unirea... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2026, 08:55 (2191 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Au ratat play-off-ul

Handbal, Divizia A, CSU Neptun Constanța-CSM Unirea Slobozia 23-31 (10-15)

Au ratat play-off-ul

bonus: Campionatul Județean de handbal feminin Junioare 4

Etapa cu numărul 14, ultima a sezonului regulat al Diviziei A/Seria A handbal feminin, a reprezentat pentru echipa pregătită de Ion Ivan, CSM Unirea Slobozia, consemnarea unei noi victorii. «Victima» a fost CSU Neptun Constanța, partida disputându-se în depla­sare duminică, 15 februarie a.c., la Sala Sporturilor din Constanța. Cele două formații s-au mai întâlnit de trei ori în actualul sezon, de două ori în campionat și o dată în Cupa României, toate confruntările fiind câștigate de slobozence. Dezinvolt, CSM Unirea Slobozia a câștigat și cea de-a patra partidă contra constănțencelor, meciul terminându-se 23... [citește_tot_articolul]

17 Februarie 2026, 07:50 (5961 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Trimiși în judecată pentru «omor» după jumătate de an

Decizie a Parchetului Județean Ialomița

Trimiși în judecată pentru «omor» după jumătate de an

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița au trimis în judecată patru inculpați sub acuzația de «omor», fiind reținută forma agravantă a faptei, respectiv, «violența în familie». Trimiterea în judecată este o etapă procesuală care anunță încheierea urmăririi penale, demers pentru care anchetatorii ialomițeni au avut nevoie de aproape 6 luni pentru a lămuri întreaga situație de fapt.

 

Inculpați deferiți justiției Potrivit comunicărilor oficiale, procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 17:20 (2053 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Primăria Sfântu Gheorghe caută soluții pentru a renunța la serviciile operatorului ADI ECOO 2009

Primăria Sfântu Gheorghe caută soluții pentru a renunța la serviciile operatorului ADI ECOO 2009

Majorarea tarifelor pentru colectarea deșeurilor, intrată în vigoare de la 1 ianuarie 2026, a creat nemulțumiri la nivelul administrațiilor locale din aria de acoperire a operatorului de salubritate ADI ECOO 2009. Unele dintre primării au făcut demersuri pentru a renunța la serviciile operato­rului, în încercarea de a nu împovăra comunitățile pe care le reprezintă. Comuna Sfântu Gheorghe a inițiat un astfel de demers încă de anul trecut, dar solicitarea nu a primit avizul fa­vorabil din partea operatorului. Ter­menul limită privind aprobarea respectivei solicitări a expirat în urmă cu o lună și jumătate, iar cetățenii din localitate trebuie... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 15:25 (8039 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia-aparate dentare și ortodonție modernă în Cartierul Tineretului

Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia-aparate dentare și ortodonție modernă în Cartierul Tineretului

În ultimii ani, Cartierul Tineretului din Slobozia a devenit una dintre cele mai dinamice zone rezidențiale ale orașului. Odată cu dezvoltarea zonei, au apărut și servicii medicale adaptate noilor nevoi ale comunității. Printre acestea se află Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia, situată pe strada Walter Mărăcineanu nr. 8, care oferă servicii complete de stomatologie și, în mod special, tratamente ortodontice moderne.
Pentru pacienții care caută aparat dentar în Slobozia sau o evaluare ortodontică profesionistă, clinica a devenit... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 12:10 (2026 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Lupte libere

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Sala Sporturilor «Simon Ladislau» din Târgu Mureș a fost sâmbătă, 14 februarie 2026, gazda Turneului Internațional de Lupte Libere «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc», competiție dedicată memoriei a doi antrenori de prestigiu ai acestui sport. Eveni­mentul a reunit sportivi din Republica Moldova, Ungaria, Slovacia, Bulgaria și România, oferind un cadru competitiv de nivel internațional pentru tinerii luptători. Secția Lupte din cadrul CS Amara, coordonată de inimosul profesor Marian Moraru, a participat la acest Turneu Internațional ajuns la ediția a XXI-a. Revenind, la eveniment au participat 381 de sportivi... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 10:20 (1671 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Scandal cu bâte, agresori plasați sub control judiciar

La Miloșești

Scandal cu bâte, agresori plasați sub control judiciar

La sfârșitul săptămânii precedente, polițiștii din Grivița au reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, patru tineri din comuna Miloșești care ar fi agresat trei persoane în incinta unui supermarket de pe raza localității. În prezent, cei patru se află sub control judiciar. Victimele au avut nevoie de până la 20 de zile de îngrijiri medicale din cauza leziunilor provocate, conform raportului medico-legal efectuat în acest caz.

 

Cercetările sunt în curs În ordonanța de dispunere a controlului judiciar s-a reținut că «... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2026, 09:50 (1891 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Împreună pentru Alina!»

strigătul disperat al unei mame

«Împreună pentru Alina!»

Iuliana Trepăduș este cadru didactic, mai precis învățătoare la Ciochina, la Școala Gimnazială din localitate. Într-adevăr, domnia sa ne-a contactat pentru a ne aduce la cunoștință un caz tulburător... Ne-a surprins abnegația implicării, reacția dascălului fiind remarcabilă. «Sunt femeie, mamă și încerc să sprijin! Cazul Alinei, mamă a trei fetițe minu­nate, toate mi-au fost eleve!, reprezintă pentru mine, dincolo de povești, cu cifre și statistici, chemarea de a ajuta...» ne spune Iuliana, pentru început.

«Alina este o femeie tânără, de 35 de ani, care locuiește în Ciochina, diagnosticată cu ciroză hepatică într-o fază avansată...»... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2026, 10:25 (4870 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, sub media națională a contribuției la Produsul Intern Brut

Ialomița, sub media națională a contribuției la Produsul Intern Brut

Specialiștii în Economie au făcut o analiză a contribuției fiecărui județ la Produsul Intern Brut Național. Fără să mai surprindă pe nimeni, datele publicate arată că Ialomița se situează pe ultimele locuri la nivel național, contribuind cu doar 17,4 miliarde de lei la Produsul Intern Brut Național, conform estimărilor oficiale.

 

Ialomița, un județ tot mai sărac Media contribuției naționale la Produsul Intern Brut este de 2%. Datele statistice ale specialiștilor în Economie arată că Ialomița se situează cu mult sub acest prag. Calculele estimative arată că Ialomița... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2026, 09:50 (3626 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statele europene în care ialomițenii preferă să trăiască

Statele europene în care ialomițenii preferă să trăiască

O analiză la nivel național, realizată de Institutul Național de Statistică, plasează Ialomița în pri­mele 20 de județe ale țării din punct de vedere al migrației. INS arată că 2% din locuitorii județului au ales să plece în străinătate, motivul in­vocat fiind reprezentat de condițiile economice ale țărilor occidentale. Spania, Germania și Marea Britanie se numără printre statele europene în care au ales să migreze ialomițenii plecați peste hotare.

 

Ialomițenii, atrași de condițiile de trai din Occident Ialomița este unul dintre județele slab-dezvoltate... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2026, 12:20 (1567 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Invazie de ciori în stațiunea Amara

Invazie de ciori în stațiunea Amara

Primăria Amara caută soluții pentru a opri invazia ciorilor din stațiunea Amara. Administrația locală susține faptul că numărul mare de păsări provoacă mizerie și distruge mobilierul urban instalat în zona spațiilor verzi ale stațiunii. Soluțiile trebuie armonizate cu legislația națională și europeană, având în vedere faptul că ciorile sunt o specie de păsări protejate de lege. Specialiștii le consideră esențiale pentru protecția biodiversității în fața dăunătorilor naturali. «Vom căuta soluțiile legale pentru a controla această invazie!» susține Valentin Moraru, primarul orașului Amara.

 

Primăria Amara reclamă problemele provocate de păsări... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2026, 08:05 (7367 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Costin Telehuz revine la conducerea Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Costin Telehuz revine la conducerea Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița, cea mai mare asociație de profil, și-a desemnat joi, 5 februarie 2026, noua conducere. Puternica organizație a fermierilor, având în «exploatare» aproximativ 125000 de hectare și peste 300 de membri, l-a (re)ales pe Costin Telehuz în funcția de președinte al Asociației.

 

Costin Telehuz, din nou la conducerea ACCPT Liberalul ialomițean Costin Telehuz a fost numit în funcția de secretar de stat în Ministerul Agriculturii în martie 2022, preluând această funcție din... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2026, 13:20 (6850 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Anchetă penală la Fierbinți-Târg în urma morții unui muncitor care lucra la extinderea rețelei de apă și canalizare a orașului

Anchetă penală la Fierbinți-Târg în urma morții unui muncitor care lucra la extinderea rețelei de apă și canalizare a orașului

La începutul acestei săptămâni, luni, 9 februarie 2026, un bărbat de 39 de ani a murit în timp ce lucra la extinderea rețelei de apă și ca­nalizare a orașului Fierbinți-Târg. Pro­iectul a fost realizat de Primăria Fier­binți-Târg și este finanțat de Guvernul României prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny», având o va­loare de peste 7,9 milioane de lei. Datele arată că societatea la care figura ca angajat bărbatul, Digly Works SRL, fusese înființată în noiembrie 2025 și subcontractase lucrarea de la antreprenorii principali, asocierea de firme Rapid Instal SRL și Dineng DEV SRL. Cea din urmă societate... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2026, 07:50 (3843 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a numit directorii de școli prin «detașare în interesul învățământului»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a numit directorii de școli prin «detașare în interesul învățământului»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a decis să prelungească mandatele directorilor ale căror contracte de management au expirat. Aceștia își vor desfășura acti­vitatea în aceste funcții până la 31 august 2026. Instituția mai arată că din cei 40 de directori de școli aflați în aceste situații, doar în 5 unități de învățământ s-a decis înlocuirea din funcție.

 

Contractele de management al directorilor, prelungite În lipsa unui concurs pentru directori organizat de Ministerul Educației, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 16:20 (12214 vizualizări - 14 comentarii)

SPORT

Debut Niculescu, «dublă» Papeau

Fotbal, SupeLiga, Unirea Slobozia-Farul Constanța 2-1

Debut Niculescu, «dublă» Papeau

Debutul lui Claudiu Niculescu pe banca Sloboziei în etapa 26 a SuperLigii de sâmbătă, 7 februarie 2026, a fost de bun augur pentru Unirea. Slobo­zenii au învins norocos acasă Farul Constanța, scorul partidei, 2-1, fiind rezultatul ultimei faze din ultimul minut al prelungirilor meciului. Ar fi de consemnat că marți, 3 februarie a.c., după cea de-a patra înfrângere consecutivă din noua serie, Unirea Slobozia înregistrând eșecul de la Ploiești, scor 0-1, «cuplul» de antrenori Prepeliță-Vlădoiu a fost demis, a doua zi, miercuri, 4 februarie 2026, fiind prezentat ex-dinamovistul Claudiu Niculescu drept «principal» al Unirii.... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 15:05 (2509 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Peste 35 milioane de lei, investiți în 17 localități ialomițene

Prin Administrația Fondului de Mediu

Peste 35 milioane de lei, investiți în 17 localități ialomițene

Luni, 9 februarie 2025, la sediul Consiliului Județean Ialomița, în prezența președintelui Administrației Fondului pentru Mediu, Florin Bănică, au fost semnate contractele de finanțare ale unor localități ialomițene cu AFM. «35 milioane de lei vor investiți în județul Ialomița!» a ținut să declare președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, cu referire la valoarea totală a proiectelor de investiții din 17 localități ialomițene. Astfel, «pentru „iluminat public“ va fi alocată suma de 24,6 mili­oane de lei, în timp ce pentru „infrastructură apă-canal“ va fi distribuită valoarea de 10,6 mi­lioane de lei» după... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 12:20 (2522 vizualizări - 0 comentarii)

Luni 22 Iun 2026
296 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Formularele de înregistrare fiscală se pot depune electronic

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că în Monitorul Oficial al României a fost publicată o reglementare pentru aprobarea formularelor de înregistrare ...[citește_toată_știrea]

25 Noiembrie 2021, 14:10
(5772 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 46 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 24 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19264, fiind înregistrate 46 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2021, 19:48
(1785 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Schema de ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița (APIA Ialomița) informează apicultorii că, până pe data de 26 noiembrie 2021 inclusiv, se pot depune cereri de acordare a ajutorului de minimis ...[citește_toată_știrea]

24 Noiembrie 2021, 12:25
(8375 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Contribuabilii pot beneficia de eșalonarea la plată a obligațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii interesați că, prin depunerea unei cereri, pot beneficia de eșalonarea la plată în formă simplificată a obligațiilor fiscale ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2021, 18:20
(2910 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Fără permis, la volan

Luni, 22 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Orașului Țăndărei au oprit în trafic, pentru verificări, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 53 de ani, din orașul Țăndărei. ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2021, 16:45
(2162 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Lemne confiscate

Luni, 22 noiembrie a.c., în jurul orelor 12,30, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Bărcănești au depistat pe raza localității Bărcănești un transport ilegal de lemne. Aceștia au oprit în trafic un ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2021, 16:35
(3424 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni, împreună cu reprezentanți ai celorlalte autorități cu atribuții în domeniu, au continuat acțiunile pentru limitarea răspândirii virusului COVID-19. Forțele ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2021, 16:20
(2067 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 34 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 23 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19218, fiind înregistrate 34 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

23 Noiembrie 2021, 15:55
(2637 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Duminică, 21 noiembrie a.c., în jurul orelor 17,00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele, în timp ce efectuau un filtru rutier pe DN1D, în comuna Bărbulești, au observat în trafic ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2021, 17:20
(1586 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 95000 de lei, 32 permise de conducere reținute

Polițiștii ialomițeni au desfășurat 24 de acțiuni punctuale în mediul rural și urban, organizate atât independent, cât și împreună cu Inspectoratul Județean de Jandarmi Ialomița, intervenind totdată la ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2021, 17:15
(9065 vizualizări - 0 comentarii)


Controale ale ITM Ialomița

În perioada 1-12 noiembrie 2021, Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița, prin departamentul Relații de Muncă, și-a desfășurat activitatea în conformitate cu Programul Cadru de Acțiuni aprobat de Inspecția ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2021, 16:10
(2686 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 25 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 22 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19184, fiind înregistrate 25 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2021, 15:50
(4531 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Albești, Făcăeni și Amara

Sâmbătă, 20 noiembrie a.c., în jurul orei 11,15, 3 echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o descarcerare și o ambulanță SMURD, la un accident rutier ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2021, 14:20
(3016 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 2 decembrie 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că joi, 2 decembrie 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2021, 12:50
(5091 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: 7 mașini avariate din cauza unei întoarceri efectuată neregulamentar

Coșereni: 7 mașini avariate din cauza unei întoarceri efectuată neregulamentar

În dimineața zilei de luni, 22 noiembrie a.c., în afara localității Coșereni, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a patru persoane. Din verificările efectuate la fața locului a reieșit ...[citește_toată_știrea]

22 Noiembrie 2021, 11:00
(5816 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 27 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 21 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19159, fiind înregistrate 27 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

21 Noiembrie 2021, 15:40
(2060 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 38 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 20 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19132, fiind înregistrate 38 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

20 Noiembrie 2021, 16:05
(2348 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: 10 persoane, evacuate din cauza unui incendiu

Slobozia: 10 persoane, evacuate din cauza unui incendiu

Joi, 18 noiembrie a.c., pompierii din Slobozia au acționat pentru stingerea unui incendiu produs la tabloul electric al unui bloc de locuit, situat pe strada Aleea Nordului. Pompierii s-au deplasat la fața ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 17:20
(4903 vizualizări - 1 comentariu)


Protopopiatul Slobozia: Campanie pentru sprijinul persoanelor defavorizate

Protopopiatul Slobozia: Campanie pentru sprijinul persoanelor defavorizate

În colaborare cu Școala Gimnazială «Sfântul Andrei», reprezentanții Protopopiatului Slobozia au desfășurat miercuri, 17 noiembrie a.c., campania umanitară «Prieteni și solidaritate». În cadrul acțiunii ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 16:20
(4003 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive ale polițiștilor

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni cu scop preventiv. Cu această ocazie, au fost legitimate 464 de persoane și controlate în trafic 200 de autovehicule, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:45
(3034 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 23 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 19 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19094, fiind înregistrate 23 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:40
(2021 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Lipsă apă în Cartierul Coloniști din Fetești!

Pentru remedierea unei avarii survenite pe conducta de alimentare cu apă, cu diametrul de 250 mm, de pe strada Țăndărei din Fetești, echipele RAJA sunt nevoite să întrerupă furnizarea apei potabile către ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:30
(3320 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: Ordin de protecție provizoriu, emis de polițiști

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii din cadrul Postului de Poliție Sărățeni au fost sesizați cu privire la faptul că o femeie, în vârstă de 40 de ani, ar fi fost lovită de concubin. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:20
(2527 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Verificări ale polițiștilor în contextul COVID-19

Joi, 18 noiembrie a.c., polițiștii ialomițeni au acționat în colaborare cu celelalte structuri, în sistem integrat, privind verificarea respectării normelor legale impuse în contextul pandemic actual. ...[citește_toată_știrea]

19 Noiembrie 2021, 15:15
(10625 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: În doar 24 de ore, 5 dosare penale pentru infracțiuni rutiere!

Miercuri, 17 noiembrie a.c., polițiștii rutieri din Țăndărei au depistat în flagrant, pe DN2A, în orașul Țăndărei, un autoturism condus de o femeie în vârstă de 36 de ani, care nu deține permis de conucere ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:30
(5244 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 53 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 18 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19071, fiind înregistrate 53 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 15:15
(1705 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

Miercuri, 17 noiembrie a.c., sub autoritatea Instituției Prefectului, Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, împreună cu celelalte structuri ale Ministerului Afacerilor Interne, alături de toate ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:55
(2267 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Ajutor de minimis în sectorul apicol

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează apicultorii că în perioada 19-26 noiembrie 2021 inclusiv se depun cereri de acordare a ajutorului de minimis pentru compensarea efectelor ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 14:05
(8027 vizualizări - 0 comentarii)


CHAT, un nou serviciu electronic al ANAF

Agenția Națională de Administrare Fiscală lansează CHAT, un nou serviciu electronic disponibil pe www.anaf.ro, începând cu data de 22.11.2021. Acest serviciu se află în fază de testare până la sfârșitul ...[citește_toată_știrea]

18 Noiembrie 2021, 13:20
(6219 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 58 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 17 noiembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19018, fiind înregistrate 58 de noi cazuri ...[citește_toată_știrea]

17 Noiembrie 2021, 15:40
(3963 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Parinte în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! AlexDan în Lipsă de «transparență» în Consiliul Local Slobozia Preda în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Mary în Reabilitarea Ștrandului Municipal, abandonată de administrația Potor Mary în Restanțe de 7,3 milioane de lei pentru facturile de apă și canalizare către operatorul Urban SA Slobozia NOBODY în «Candidatul 10510», în sfârșit director general adjunct la DGASPC Ialomița! Vasi în Incidente de integritate «cu efect întârziat» în județul Ialomița Dan în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! OK dar.. în «USR are obligația morală să aplice propriile standarde de integritate!» dan în Blocuri pentru tinerii specialiști în Educație și Sănătate, la Fetești Aur în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! cetatean în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Pt Zanfir în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! ZANFIR în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! ozzy ada în Lipsa fondurilor întârzie reparația podurilor din județul Ialomița Gigel în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetățean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Cetatean în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! patrik în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...