Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Primăria Sfântu Gheorghe caută soluții pentru a renunța la serviciile operatorului ADI ECOO 2009

Primăria Sfântu Gheorghe caută soluții pentru a renunța la serviciile operatorului ADI ECOO 2009

Majorarea tarifelor pentru colectarea deșeurilor, intrată în vigoare de la 1 ianuarie 2026, a creat nemulțumiri la nivelul administrațiilor locale din aria de acoperire a operatorului de salubritate ADI ECOO 2009. Unele dintre primării au făcut demersuri pentru a renunța la serviciile operato­rului, în încercarea de a nu împovăra comunitățile pe care le reprezintă. Comuna Sfântu Gheorghe a inițiat un astfel de demers încă de anul trecut, dar solicitarea nu a primit avizul fa­vorabil din partea operatorului. Ter­menul limită privind aprobarea respectivei solicitări a expirat în urmă cu o lună și jumătate, iar cetățenii din localitate trebuie... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 15:25 (8068 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia-aparate dentare și ortodonție modernă în Cartierul Tineretului

Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia-aparate dentare și ortodonție modernă în Cartierul Tineretului

În ultimii ani, Cartierul Tineretului din Slobozia a devenit una dintre cele mai dinamice zone rezidențiale ale orașului. Odată cu dezvoltarea zonei, au apărut și servicii medicale adaptate noilor nevoi ale comunității. Printre acestea se află Clinica Dentară Dr. Ardeleanu Slobozia, situată pe strada Walter Mărăcineanu nr. 8, care oferă servicii complete de stomatologie și, în mod special, tratamente ortodontice moderne.
Pentru pacienții care caută aparat dentar în Slobozia sau o evaluare ortodontică profesionistă, clinica a devenit... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 12:10 (2036 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Lupte libere

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Sala Sporturilor «Simon Ladislau» din Târgu Mureș a fost sâmbătă, 14 februarie 2026, gazda Turneului Internațional de Lupte Libere «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc», competiție dedicată memoriei a doi antrenori de prestigiu ai acestui sport. Eveni­mentul a reunit sportivi din Republica Moldova, Ungaria, Slovacia, Bulgaria și România, oferind un cadru competitiv de nivel internațional pentru tinerii luptători. Secția Lupte din cadrul CS Amara, coordonată de inimosul profesor Marian Moraru, a participat la acest Turneu Internațional ajuns la ediția a XXI-a. Revenind, la eveniment au participat 381 de sportivi... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 10:20 (1680 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Scandal cu bâte, agresori plasați sub control judiciar

La Miloșești

Scandal cu bâte, agresori plasați sub control judiciar

La sfârșitul săptămânii precedente, polițiștii din Grivița au reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, patru tineri din comuna Miloșești care ar fi agresat trei persoane în incinta unui supermarket de pe raza localității. În prezent, cei patru se află sub control judiciar. Victimele au avut nevoie de până la 20 de zile de îngrijiri medicale din cauza leziunilor provocate, conform raportului medico-legal efectuat în acest caz.

 

Cercetările sunt în curs În ordonanța de dispunere a controlului judiciar s-a reținut că «... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2026, 09:50 (1894 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Împreună pentru Alina!»

strigătul disperat al unei mame

«Împreună pentru Alina!»

Iuliana Trepăduș este cadru didactic, mai precis învățătoare la Ciochina, la Școala Gimnazială din localitate. Într-adevăr, domnia sa ne-a contactat pentru a ne aduce la cunoștință un caz tulburător... Ne-a surprins abnegația implicării, reacția dascălului fiind remarcabilă. «Sunt femeie, mamă și încerc să sprijin! Cazul Alinei, mamă a trei fetițe minu­nate, toate mi-au fost eleve!, reprezintă pentru mine, dincolo de povești, cu cifre și statistici, chemarea de a ajuta...» ne spune Iuliana, pentru început.

«Alina este o femeie tânără, de 35 de ani, care locuiește în Ciochina, diagnosticată cu ciroză hepatică într-o fază avansată...»... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2026, 10:25 (4895 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, sub media națională a contribuției la Produsul Intern Brut

Ialomița, sub media națională a contribuției la Produsul Intern Brut

Specialiștii în Economie au făcut o analiză a contribuției fiecărui județ la Produsul Intern Brut Național. Fără să mai surprindă pe nimeni, datele publicate arată că Ialomița se situează pe ultimele locuri la nivel național, contribuind cu doar 17,4 miliarde de lei la Produsul Intern Brut Național, conform estimărilor oficiale.

 

Ialomița, un județ tot mai sărac Media contribuției naționale la Produsul Intern Brut este de 2%. Datele statistice ale specialiștilor în Economie arată că Ialomița se situează cu mult sub acest prag. Calculele estimative arată că Ialomița... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2026, 09:50 (3633 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statele europene în care ialomițenii preferă să trăiască

Statele europene în care ialomițenii preferă să trăiască

O analiză la nivel național, realizată de Institutul Național de Statistică, plasează Ialomița în pri­mele 20 de județe ale țării din punct de vedere al migrației. INS arată că 2% din locuitorii județului au ales să plece în străinătate, motivul in­vocat fiind reprezentat de condițiile economice ale țărilor occidentale. Spania, Germania și Marea Britanie se numără printre statele europene în care au ales să migreze ialomițenii plecați peste hotare.

 

Ialomițenii, atrași de condițiile de trai din Occident Ialomița este unul dintre județele slab-dezvoltate... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2026, 12:20 (1571 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Invazie de ciori în stațiunea Amara

Invazie de ciori în stațiunea Amara

Primăria Amara caută soluții pentru a opri invazia ciorilor din stațiunea Amara. Administrația locală susține faptul că numărul mare de păsări provoacă mizerie și distruge mobilierul urban instalat în zona spațiilor verzi ale stațiunii. Soluțiile trebuie armonizate cu legislația națională și europeană, având în vedere faptul că ciorile sunt o specie de păsări protejate de lege. Specialiștii le consideră esențiale pentru protecția biodiversității în fața dăunătorilor naturali. «Vom căuta soluțiile legale pentru a controla această invazie!» susține Valentin Moraru, primarul orașului Amara.

 

Primăria Amara reclamă problemele provocate de păsări... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2026, 08:05 (7429 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Costin Telehuz revine la conducerea Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Costin Telehuz revine la conducerea Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița, cea mai mare asociație de profil, și-a desemnat joi, 5 februarie 2026, noua conducere. Puternica organizație a fermierilor, având în «exploatare» aproximativ 125000 de hectare și peste 300 de membri, l-a (re)ales pe Costin Telehuz în funcția de președinte al Asociației.

 

Costin Telehuz, din nou la conducerea ACCPT Liberalul ialomițean Costin Telehuz a fost numit în funcția de secretar de stat în Ministerul Agriculturii în martie 2022, preluând această funcție din... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2026, 13:20 (6884 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

ANCHETĂ

Anchetă penală la Fierbinți-Târg în urma morții unui muncitor care lucra la extinderea rețelei de apă și canalizare a orașului

Anchetă penală la Fierbinți-Târg în urma morții unui muncitor care lucra la extinderea rețelei de apă și canalizare a orașului

La începutul acestei săptămâni, luni, 9 februarie 2026, un bărbat de 39 de ani a murit în timp ce lucra la extinderea rețelei de apă și ca­nalizare a orașului Fierbinți-Târg. Pro­iectul a fost realizat de Primăria Fier­binți-Târg și este finanțat de Guvernul României prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny», având o va­loare de peste 7,9 milioane de lei. Datele arată că societatea la care figura ca angajat bărbatul, Digly Works SRL, fusese înființată în noiembrie 2025 și subcontractase lucrarea de la antreprenorii principali, asocierea de firme Rapid Instal SRL și Dineng DEV SRL. Cea din urmă societate... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2026, 07:50 (3864 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a numit directorii de școli prin «detașare în interesul învățământului»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a numit directorii de școli prin «detașare în interesul învățământului»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a decis să prelungească mandatele directorilor ale căror contracte de management au expirat. Aceștia își vor desfășura acti­vitatea în aceste funcții până la 31 august 2026. Instituția mai arată că din cei 40 de directori de școli aflați în aceste situații, doar în 5 unități de învățământ s-a decis înlocuirea din funcție.

 

Contractele de management al directorilor, prelungite În lipsa unui concurs pentru directori organizat de Ministerul Educației, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 16:20 (12227 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Debut Niculescu, «dublă» Papeau

Fotbal, SupeLiga, Unirea Slobozia-Farul Constanța 2-1

Debut Niculescu, «dublă» Papeau

Debutul lui Claudiu Niculescu pe banca Sloboziei în etapa 26 a SuperLigii de sâmbătă, 7 februarie 2026, a fost de bun augur pentru Unirea. Slobo­zenii au învins norocos acasă Farul Constanța, scorul partidei, 2-1, fiind rezultatul ultimei faze din ultimul minut al prelungirilor meciului. Ar fi de consemnat că marți, 3 februarie a.c., după cea de-a patra înfrângere consecutivă din noua serie, Unirea Slobozia înregistrând eșecul de la Ploiești, scor 0-1, «cuplul» de antrenori Prepeliță-Vlădoiu a fost demis, a doua zi, miercuri, 4 februarie 2026, fiind prezentat ex-dinamovistul Claudiu Niculescu drept «principal» al Unirii.... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 15:05 (2512 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 35 milioane de lei, investiți în 17 localități ialomițene

Prin Administrația Fondului de Mediu

Peste 35 milioane de lei, investiți în 17 localități ialomițene

Luni, 9 februarie 2025, la sediul Consiliului Județean Ialomița, în prezența președintelui Administrației Fondului pentru Mediu, Florin Bănică, au fost semnate contractele de finanțare ale unor localități ialomițene cu AFM. «35 milioane de lei vor investiți în județul Ialomița!» a ținut să declare președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, cu referire la valoarea totală a proiectelor de investiții din 17 localități ialomițene. Astfel, «pentru „iluminat public“ va fi alocată suma de 24,6 mili­oane de lei, în timp ce pentru „infrastructură apă-canal“ va fi distribuită valoarea de 10,6 mi­lioane de lei» după... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 12:20 (2546 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie cu ultima clasată

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-ACS Spartac București 44-25 (21-11)

Victorie cu ultima clasată

Duminică, 8 februarie 2026, în penultima etapă a Diviziei A/Seria A handbal feminin, senioarele Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia au întâlnit echipa ultimă clasată, ACS Spartac București. Partida s-a disputat la Sala Polivalentă din Călărași, Sala «Andreea Nica» din Slobozia găzduind o competiție tradițională de tenis de masă. Revenind, elevele antrenorului Ion Ivan s-au impus fără probleme în fața ACS Spartac București, la pauză tabela înregistrând un avans de 10 goluri în favoarea slobozencelor: 21-11. În partea secundă, ecartul handbalistelor CSM Unirea Slobozia s-a majorat, partida încheindu-se cu scorul de 44-2... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 11:45 (5077 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Din nou proiecte de hotărâri «tehnice» la ședința extraordinară online a Consiliului Județean Ialomița

Din nou proiecte de hotărâri «tehnice» la ședința extraordinară online a Consiliului Județean Ialomița

Luni, 9 februarie a.c., Consiliul Județean Ialomița a fost convocat într-o ședință extraordinară, consilierii județeni aprobând online doar 3 proiecte de hotărâri. Din nou «tehnice», proiectele au vizat aprobări de devize și indicatori tehnico-economici pentru obiective de investiții ale Consiliului Județean Ialomița. Astfel, în ceea ce privește pro­iectul privind «Modernizarea DJ201: intersecție cu DJ213A (Mărculești)-intersecție cu DJ212; DJ212: intersecție cu DJ201-intersecție cu DN2A (Țăndărei)», s-a aprobat modificarea indicatorilor tehnico-economici aferenți obiectivului de investiții, valoarea totală a pro­iectului... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 10:05 (2534 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Antrenorul principal al dojenilor vrea «o poziționare în prima jumătate a clasamentului»

Fotbal, Liga 3, Recolta Gheorghe Doja

Antrenorul principal al dojenilor vrea «o poziționare în prima jumătate a clasamentului»

La finele lunii februarie 2026, mai exact sâmbătă, 28 februarie a.c., Recolta Gheorghe Doja va relua meciurile oficiale din Liga 3/Seria 3, fiind programată partida cu liderul la zi al Seriei 3, respectiv Popești Leordeni. Recolta Gheorghe Doja ocupă poziția 9 în clasamentul Ligii 3/Seria 3, acumulând 18 puncte (6 victorii, 11 înfrângeri). În acest context, antrenorul principal al Recoltei Gheorghe Doja, Mirel Condei, a ținut să transmită anumite aspecte despre echipă, «modificările din lot» și «obiectivele echipei pentru restul sezonului» fiind principalele teme. Astfel, Mirel Condei a comentat despre «plecările... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 08:20 (1733 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

APIA Ialomița, plăți către fermieri de peste 500 milioane de lei

În 2025

APIA Ialomița, plăți către fermieri de peste 500 milioane de lei

La nivelul județului Ialomița, Agricultura a reprezentat și în 2025 principalul sector de ac­tivitate care a ajutat la atragerea fondurilor europene. Cu sprijinul Agenției de Plăți și Intervenții pentru Agricul­tură Ialomița, fermierii ialomițeni au încasat aju­toare financiare de peste 500 milioane de lei, conform statisticilor oficiale.

 

Bani europeni pentru fermieri O parte semnificativă a fondurilor europene de care au beneficiat fermierii ialomițeni au fost acordate în baza Cererilor Unice de Plată. Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2026, 12:20 (3098 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

O familie din Țăndărei a încasat ilegal alocații din 4 state europene pe numele a 13 copii!

2 milioane de lei prejudiciu, anchetă la Poliție

O familie din Țăndărei a încasat ilegal alocații din 4 state europene pe numele a 13 copii!

După o muncă de documentare de aproape 4 ani, Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița a reușit să demonstreze că zeci de ialomițeni au reușit să păcălească vigilența asistenților sociali din diferite state ale Uniunii Europene, încasând sume record sub forma ajutoarelor financiare acordate pentru creșterea copiilor. În Ialomița, prejudiciul se ridică la peste 4 milioane de lei, conform primelor date. Instituția a sesizat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, iar în cauză a fost deschisă o anchetă penală de către polițiști. «Ni s-a comunicat că ve­rificările sunt în curs...» au transmis oficialii AJPIS Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2026, 07:50 (6482 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

50 milioane de lei pentru 6 localități ialomițene în vederea realizării rețelei de gaze naturale

50 milioane de lei pentru 6 localități ialomițene în vederea realizării rețelei de gaze naturale

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Ialomiței», din care fac parte comunele Bucu, Gheorghe Lazăr, Scânteia, Mărculești, Cosâmbești și Valea Ciorii, a semnat contractul de finanțare cu Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației în vedere realizării rețelei de gaze naturale. Valoarea proiectului este de 50 milioane de lei, fondurile fiind alocate din bugetul Guvernului României.

 

Rețea de gaze naturale în mediul rural Interesul pentru dezvoltarea rețelelor de gaze naturale în mediul rural a determinat localitățile... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2026, 10:20 (16104 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Statul a plătit lunar 6000 de lei pentru sănătatea orală a ialomițenilor

În 2025

Statul a plătit lunar 6000 de lei pentru sănătatea orală a ialomițenilor

Stomatologia rămâne una dintre cele mai subfinanțate specialități medicale. Conform informațiilor oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, fie­care medic aflat în relații contractuale cu instituția a primit lunar doar 6000 de lei pentru efectuarea mano­perelor. Având în vedere valorile mici pe care le au sumele decontate, foarte puțini medici stomatologi fac demersuri pentru a încheia contracte cu reprezentanții CJAS Ialomița.

 

Un serviciu medical subfinanțat În Ialomița profesează peste 100 de medici stomatologi... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2026, 09:55 (4576 vizualizări - 1 comentariu)

Sâmbătă 27 Iun 2026
282 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Atenție comercianți! Lipsa documentelor justificative se transformă în amenzi

Comercianții de ocazie au intrat la sfîrșitul săptămînii trecute în vizorul polițiștilor feteșteni angrenați într-o acțiune al cărei scop l-a constituit prevenirea și combaterea activităților de comerț ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:07
(15194 vizualizări - 0 comentarii)


Ciochina: Pieton accidentat

Sîmbătă, 30 octombrie, la Ciochina s-a petrecut un accident rutier. În urma evenimentului un bătrîn de 76 ani din localitate a fost rănit. Potrivit polițiștilor, victima a vrut să traverseze șoseaua prin ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:07
(13307 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina accident


Ialomița: Șoferi băuți sau vitezomani, amendați de polițiști cu 85000 de lei

343 amenzi, 9 certificate de înmatriculare retrase și 19 permise de conducere reținute este rezumatul activităților polițiștilor rutieriști de week-endul trecut. Acțiunile s-au desfășurat pe principalele ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:06
(12959 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: Viteza a făcut două victime

Întrucît nu a condus cu viteză regulamentară, un bărbat, de 28 de ani, din Prahova a provocat un accident rutier, duminică, 31 octombrie, în apropierea localității Adîncata. Prahoveanul se afla la volanul ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:06
(14239 vizualizări - 0 comentarii)


«Un plus de Siguranță», Campanie pentru siguranța locuințelor

În ultimele două luni ale anului, respectiv în perioada noiembrie-decembrie 2010, Inspectoratul General al Poliției Române derulează campania națională «Un plus de Siguranță». «Campania se încadrează în ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:05
(13016 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai a prezentat patru noi modele destinate pieței europene la Salonul Auto de la Paris

Hyundai a prezentat patru noi modele destinate pieței europene la Salonul Auto de la Paris

Hyundai a prezentat patru noi modele cu ocazia Salonului Auto de la Paris, ediția 2010. Două dintre modele -ix20 și noul i10- au debutat la Paris, în timp ce incredibilul Genesis Coupe și ix35 Blue vor ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:02
(15788 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bătrînă de 74 de ani, găsită moartă în apartament

Sîmbătă, 30 octombrie a.c., echipajul de descarcerare al Gărzii Slobozia s-a deplasat în municipiul reședință de județ pentru deblocarea ușii de la apartamentul unei femei în vîrstă de 74 de ani, situat ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 12:58
(13787 vizualizări - 0 comentarii)


Noapte de foc pentru pompierii ialomițeni: 3 incendii în 4 ore

Este vorba de noaptea de vineri spre sîmbătă, 29/30 octombrie, cînd, în mai puțin de 4 ore, militarii au fost solicitați să intervină la stingerea a trei incendii izbucnite pe raza județului.
Astfel ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 12:57
(14162 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni Buzău: «Rapsozii la ei acasă»

Munteni Buzău: «Rapsozii la ei acasă»

Printre preocupările permanente ale Centrului Județean pentru Conservarea și Promovarea Culturii Tradiționale Ialomița se numără și organizarea anuală a unei manifestări legate de inima și sufletul țăranului ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 12:50
(18060 vizualizări - 0 comentarii)


Furt din casieria Primăriei Brazii

După ce săptămîna precedentă Independent a dezvăluit o inginerie financiară prin care casierița Primăriei Fierbinți-Tîrg și-ar fi însușit necuvenit 64 mii de lei din banii contribuabililor, polițiștii fac ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:25
(13448 vizualizări - 0 comentarii)


«Munca la negru», în atenția ITM

Potrivit unei informări, în perioada 21-22 octombrie 2010, Inpectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat o campanie națională privind legalitatea relațiilor de muncă în domeniul fabricării de produse ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:24
(15010 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Accident cu scuterul

Un bărbat de 35 de ani a fost victima unui accident rutier pentrecut în apropierea localității Urziceni. Incidentul s-a produs, joi, 28 octombrie, cînd victima, conducător al unui moped, a intrat într-un ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:24
(15725 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Săveni: Lemn confiscat

Joi, 28 octombrie, polițiștii din localitatea Săveni au depistat pe raza localității un autocamion condus de un bărbat, de 30 de ani, din județul Vrancea. Autocamionul era încărcat cu lemne, peste 5 metri ...[citește_toată_știrea]

30 Octombrie 2010, 13:22
(15891 vizualizări - 0 comentarii)


Pește în portbagaje de mașini

Miercuri, 27 octombrie, polițiștii ialomițeni au descoperit în mașinile a trei șoferi peste 170 kilograme de pește, specia fitofag, caras și plătică, pentru care conducătorii auto nu au putut prezenta documente ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:06
(14772 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: pește Ialomița


Făcăeni: Furau lemne

Un bărbat, de 41 de ani, din Făcăeni, a alertat polițiștii miercuri, 27 octombrie, întrucît mai multe persoane furau lemne dintr-o explotație forestieră din Balta Ialomiței. Deplasîndu-se la fața locului ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:06
(18325 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt lemne


Balaciu: Depistat cu numere de înmatriculare expirate la mașină

Un bărbat de 34 ani, din Traian, este actual cercetat de polițiști după ce a fost prins în trafic conducînd o mașină cu numere de înmatriculare expirate. Șoferul a fost identificat de către polițiștii din ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:05
(17624 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Acțiune în trafic

Miercuri, 27 octombrie, polițiștii din Țăndărei au organizat în localitate o acțiune preventivă pe linia traficului rutier. În timpul acțiunilor au fost legitimate 73 de persoane, 60 de mașini au fost verificate ...[citește_toată_știrea]

28 Octombrie 2010, 14:04
(13472 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița participă la mitingul de susținere a moțiunii cu 1200 de manifestanți

Județul Ialomița este prezent la București cu peste 30 de autocare și circa 1200 de manifestanți. Aceștia au fost mobilizați de către liderii sindicatelor locale și partidele politice de opoziție. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 12:50
(15987 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: miting Ialomița


Trei polițiști ialomițeni, condamnați pentru luare de mită

După ce au solicitat bani pentru a «ierta» contravenienții, trei polițiști ialomițeni au fost condamnați definitiv la închisoare cu suspendare pentru luare de mită. Întrucît sentințele judecătorești au ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:12
(16401 vizualizări - 0 comentarii)


Andrășești: Hoț trimis după gratii

Marți, 26 octombrie, polițiștii din Andrășești au reținut un bărbat, de 30 de ani, din Miloșești. Pe numele bărbatului a fost emis un mandat de arestare în data de 19 octombrie, individul fiind acuzat de ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:10
(16165 vizualizări - 0 comentarii)


Beți la volan sau circulînd cu numere false la mașini

În noaptea de marți spre miercuri, respectiv 26 spre 27 octombrie, polițiștii din Căzănești au oprit în trafic un autoturism ce se deplasa pe direcția Slobozia-Urziceni. În urma verificărilor de rutină ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:08
(16905 vizualizări - 0 comentarii)


Declarațiile la Fisc se depun doar electronic

«Direcția Generală a Finanțelor Publice a Județului Ialomița informează că, începînd cu obligațiile declarative aferente lunii octombrie cu termen de declarare 25 noiembrie 2010, declarațiile fiscale vor ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 10:06
(15645 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 08:58
(13097 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

27 Octombrie 2010, 08:28
(13584 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Au tîlhărit o fetiță de 13 ani

Duminică, 24 octombrie, în jurul orei 21,00, un bărbat din Perieți a reclamat polițiștilor faptul că fiica sa, de 13 ani, a fost victima unei tentative de tîlhărie, comisă în fața blocului unde domiciliază ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:32
(16367 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Erbicid confiscat de polițiști

Țăndărei: Erbicid confiscat de polițiști

1000 de lei amendă și 200 litri de erbicid confiscat. Acesta este rezumatul unui verificări a unei mașini, aflată în trafic pe raza localității Țăndărei. Șoferul, un bărbat de 37 de ani, din Călărași, a ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:30
(23180 vizualizări - 2 comentarii)


Din nou modificări la asigurările angajaților plătiți cu drepturi de autor

Potrivit unei informări a Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, începînd cu 25 octombrie 2010 declararea contribuțiilor individuale de asigurări sociale și de asigurări pentru șomaj pentru contribuabilii ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:30
(15015 vizualizări - 0 comentarii)


Scînteia: Găinari prinși de polițiști

La începutul săptămînii, luni, 25 octombrie, o bătrînă de 73 ani din Scînteia a reclamat polițiștilor faptul că în noaptea de duminică spre luni hoții i-au furat din ogradă o plită din fontă, un furcoi ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:29
(16742 vizualizări - 0 comentarii)


Infractor încarcerat

Luni, 25 octombrie, polițiștii din Axintele și Sălcioara au prins, pe raza localității Lehliu-Gară, un bărbat, de 27 de ani, din Sălcioara, pe numele căruia exista un mandat de arestare preventivă emis ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:28
(15033 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Hoți la porumb

Polițiștii din Bordușani au prins 9 persoane, cu vîrste cuprinse între 20 și 61 ani, care folosindu-se de 5 căruțe au furat peste 1200 kg porumb de pe o solă deja recoltată ce aparținea unui societăți agricole ...[citește_toată_știrea]

26 Octombrie 2010, 18:26
(17822 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...