Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Lupte libere

Sportivii CS Amara, rezultate meritorii la Turneul Internațional «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc»

Sala Sporturilor «Simon Ladislau» din Târgu Mureș a fost sâmbătă, 14 februarie 2026, gazda Turneului Internațional de Lupte Libere «Memorialul Antrenorilor Simon László & Balló Ferenc», competiție dedicată memoriei a doi antrenori de prestigiu ai acestui sport. Eveni­mentul a reunit sportivi din Republica Moldova, Ungaria, Slovacia, Bulgaria și România, oferind un cadru competitiv de nivel internațional pentru tinerii luptători. Secția Lupte din cadrul CS Amara, coordonată de inimosul profesor Marian Moraru, a participat la acest Turneu Internațional ajuns la ediția a XXI-a. Revenind, la eveniment au participat 381 de sportivi... [citește_tot_articolul]

16 Februarie 2026, 10:20 (1679 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Scandal cu bâte, agresori plasați sub control judiciar

La Miloșești

Scandal cu bâte, agresori plasați sub control judiciar

La sfârșitul săptămânii precedente, polițiștii din Grivița au reținut pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, patru tineri din comuna Miloșești care ar fi agresat trei persoane în incinta unui supermarket de pe raza localității. În prezent, cei patru se află sub control judiciar. Victimele au avut nevoie de până la 20 de zile de îngrijiri medicale din cauza leziunilor provocate, conform raportului medico-legal efectuat în acest caz.

 

Cercetările sunt în curs În ordonanța de dispunere a controlului judiciar s-a reținut că «... [citește_tot_articolul]

15 Februarie 2026, 09:50 (1893 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

«Împreună pentru Alina!»

strigătul disperat al unei mame

«Împreună pentru Alina!»

Iuliana Trepăduș este cadru didactic, mai precis învățătoare la Ciochina, la Școala Gimnazială din localitate. Într-adevăr, domnia sa ne-a contactat pentru a ne aduce la cunoștință un caz tulburător... Ne-a surprins abnegația implicării, reacția dascălului fiind remarcabilă. «Sunt femeie, mamă și încerc să sprijin! Cazul Alinei, mamă a trei fetițe minu­nate, toate mi-au fost eleve!, reprezintă pentru mine, dincolo de povești, cu cifre și statistici, chemarea de a ajuta...» ne spune Iuliana, pentru început.

«Alina este o femeie tânără, de 35 de ani, care locuiește în Ciochina, diagnosticată cu ciroză hepatică într-o fază avansată...»... [citește_tot_articolul]

14 Februarie 2026, 10:25 (4883 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița, sub media națională a contribuției la Produsul Intern Brut

Ialomița, sub media națională a contribuției la Produsul Intern Brut

Specialiștii în Economie au făcut o analiză a contribuției fiecărui județ la Produsul Intern Brut Național. Fără să mai surprindă pe nimeni, datele publicate arată că Ialomița se situează pe ultimele locuri la nivel național, contribuind cu doar 17,4 miliarde de lei la Produsul Intern Brut Național, conform estimărilor oficiale.

 

Ialomița, un județ tot mai sărac Media contribuției naționale la Produsul Intern Brut este de 2%. Datele statistice ale specialiștilor în Economie arată că Ialomița se situează cu mult sub acest prag. Calculele estimative arată că Ialomița... [citește_tot_articolul]

13 Februarie 2026, 09:50 (3629 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Statele europene în care ialomițenii preferă să trăiască

Statele europene în care ialomițenii preferă să trăiască

O analiză la nivel național, realizată de Institutul Național de Statistică, plasează Ialomița în pri­mele 20 de județe ale țării din punct de vedere al migrației. INS arată că 2% din locuitorii județului au ales să plece în străinătate, motivul in­vocat fiind reprezentat de condițiile economice ale țărilor occidentale. Spania, Germania și Marea Britanie se numără printre statele europene în care au ales să migreze ialomițenii plecați peste hotare.

 

Ialomițenii, atrași de condițiile de trai din Occident Ialomița este unul dintre județele slab-dezvoltate... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2026, 12:20 (1569 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Invazie de ciori în stațiunea Amara

Invazie de ciori în stațiunea Amara

Primăria Amara caută soluții pentru a opri invazia ciorilor din stațiunea Amara. Administrația locală susține faptul că numărul mare de păsări provoacă mizerie și distruge mobilierul urban instalat în zona spațiilor verzi ale stațiunii. Soluțiile trebuie armonizate cu legislația națională și europeană, având în vedere faptul că ciorile sunt o specie de păsări protejate de lege. Specialiștii le consideră esențiale pentru protecția biodiversității în fața dăunătorilor naturali. «Vom căuta soluțiile legale pentru a controla această invazie!» susține Valentin Moraru, primarul orașului Amara.

 

Primăria Amara reclamă problemele provocate de păsări... [citește_tot_articolul]

12 Februarie 2026, 08:05 (7416 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Costin Telehuz revine la conducerea Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Costin Telehuz revine la conducerea Asociației Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița

Asociația Cultivatorilor de Cereale și Plante Tehnice Ialomița, cea mai mare asociație de profil, și-a desemnat joi, 5 februarie 2026, noua conducere. Puternica organizație a fermierilor, având în «exploatare» aproximativ 125000 de hectare și peste 300 de membri, l-a (re)ales pe Costin Telehuz în funcția de președinte al Asociației.

 

Costin Telehuz, din nou la conducerea ACCPT Liberalul ialomițean Costin Telehuz a fost numit în funcția de secretar de stat în Ministerul Agriculturii în martie 2022, preluând această funcție din... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2026, 13:20 (6871 vizualizări - 1 comentariu)

ANCHETĂ

Anchetă penală la Fierbinți-Târg în urma morții unui muncitor care lucra la extinderea rețelei de apă și canalizare a orașului

Anchetă penală la Fierbinți-Târg în urma morții unui muncitor care lucra la extinderea rețelei de apă și canalizare a orașului

La începutul acestei săptămâni, luni, 9 februarie 2026, un bărbat de 39 de ani a murit în timp ce lucra la extinderea rețelei de apă și ca­nalizare a orașului Fierbinți-Târg. Pro­iectul a fost realizat de Primăria Fier­binți-Târg și este finanțat de Guvernul României prin Programul Național de Investiții «Anghel Saligny», având o va­loare de peste 7,9 milioane de lei. Datele arată că societatea la care figura ca angajat bărbatul, Digly Works SRL, fusese înființată în noiembrie 2025 și subcontractase lucrarea de la antreprenorii principali, asocierea de firme Rapid Instal SRL și Dineng DEV SRL. Cea din urmă societate... [citește_tot_articolul]

11 Februarie 2026, 07:50 (3856 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a numit directorii de școli prin «detașare în interesul învățământului»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a numit directorii de școli prin «detașare în interesul învățământului»

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a decis să prelungească mandatele directorilor ale căror contracte de management au expirat. Aceștia își vor desfășura acti­vitatea în aceste funcții până la 31 august 2026. Instituția mai arată că din cei 40 de directori de școli aflați în aceste situații, doar în 5 unități de învățământ s-a decis înlocuirea din funcție.

 

Contractele de management al directorilor, prelungite În lipsa unui concurs pentru directori organizat de Ministerul Educației, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 16:20 (12224 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Debut Niculescu, «dublă» Papeau

Fotbal, SupeLiga, Unirea Slobozia-Farul Constanța 2-1

Debut Niculescu, «dublă» Papeau

Debutul lui Claudiu Niculescu pe banca Sloboziei în etapa 26 a SuperLigii de sâmbătă, 7 februarie 2026, a fost de bun augur pentru Unirea. Slobo­zenii au învins norocos acasă Farul Constanța, scorul partidei, 2-1, fiind rezultatul ultimei faze din ultimul minut al prelungirilor meciului. Ar fi de consemnat că marți, 3 februarie a.c., după cea de-a patra înfrângere consecutivă din noua serie, Unirea Slobozia înregistrând eșecul de la Ploiești, scor 0-1, «cuplul» de antrenori Prepeliță-Vlădoiu a fost demis, a doua zi, miercuri, 4 februarie 2026, fiind prezentat ex-dinamovistul Claudiu Niculescu drept «principal» al Unirii.... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 15:05 (2511 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Peste 35 milioane de lei, investiți în 17 localități ialomițene

Prin Administrația Fondului de Mediu

Peste 35 milioane de lei, investiți în 17 localități ialomițene

Luni, 9 februarie 2025, la sediul Consiliului Județean Ialomița, în prezența președintelui Administrației Fondului pentru Mediu, Florin Bănică, au fost semnate contractele de finanțare ale unor localități ialomițene cu AFM. «35 milioane de lei vor investiți în județul Ialomița!» a ținut să declare președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel, cu referire la valoarea totală a proiectelor de investiții din 17 localități ialomițene. Astfel, «pentru „iluminat public“ va fi alocată suma de 24,6 mili­oane de lei, în timp ce pentru „infrastructură apă-canal“ va fi distribuită valoarea de 10,6 mi­lioane de lei» după... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 12:20 (2538 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie cu ultima clasată

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-ACS Spartac București 44-25 (21-11)

Victorie cu ultima clasată

Duminică, 8 februarie 2026, în penultima etapă a Diviziei A/Seria A handbal feminin, senioarele Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia au întâlnit echipa ultimă clasată, ACS Spartac București. Partida s-a disputat la Sala Polivalentă din Călărași, Sala «Andreea Nica» din Slobozia găzduind o competiție tradițională de tenis de masă. Revenind, elevele antrenorului Ion Ivan s-au impus fără probleme în fața ACS Spartac București, la pauză tabela înregistrând un avans de 10 goluri în favoarea slobozencelor: 21-11. În partea secundă, ecartul handbalistelor CSM Unirea Slobozia s-a majorat, partida încheindu-se cu scorul de 44-2... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 11:45 (5057 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Din nou proiecte de hotărâri «tehnice» la ședința extraordinară online a Consiliului Județean Ialomița

Din nou proiecte de hotărâri «tehnice» la ședința extraordinară online a Consiliului Județean Ialomița

Luni, 9 februarie a.c., Consiliul Județean Ialomița a fost convocat într-o ședință extraordinară, consilierii județeni aprobând online doar 3 proiecte de hotărâri. Din nou «tehnice», proiectele au vizat aprobări de devize și indicatori tehnico-economici pentru obiective de investiții ale Consiliului Județean Ialomița. Astfel, în ceea ce privește pro­iectul privind «Modernizarea DJ201: intersecție cu DJ213A (Mărculești)-intersecție cu DJ212; DJ212: intersecție cu DJ201-intersecție cu DN2A (Țăndărei)», s-a aprobat modificarea indicatorilor tehnico-economici aferenți obiectivului de investiții, valoarea totală a pro­iectului... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 10:05 (2533 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Antrenorul principal al dojenilor vrea «o poziționare în prima jumătate a clasamentului»

Fotbal, Liga 3, Recolta Gheorghe Doja

Antrenorul principal al dojenilor vrea «o poziționare în prima jumătate a clasamentului»

La finele lunii februarie 2026, mai exact sâmbătă, 28 februarie a.c., Recolta Gheorghe Doja va relua meciurile oficiale din Liga 3/Seria 3, fiind programată partida cu liderul la zi al Seriei 3, respectiv Popești Leordeni. Recolta Gheorghe Doja ocupă poziția 9 în clasamentul Ligii 3/Seria 3, acumulând 18 puncte (6 victorii, 11 înfrângeri). În acest context, antrenorul principal al Recoltei Gheorghe Doja, Mirel Condei, a ținut să transmită anumite aspecte despre echipă, «modificările din lot» și «obiectivele echipei pentru restul sezonului» fiind principalele teme. Astfel, Mirel Condei a comentat despre «plecările... [citește_tot_articolul]

10 Februarie 2026, 08:20 (1728 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

APIA Ialomița, plăți către fermieri de peste 500 milioane de lei

În 2025

APIA Ialomița, plăți către fermieri de peste 500 milioane de lei

La nivelul județului Ialomița, Agricultura a reprezentat și în 2025 principalul sector de ac­tivitate care a ajutat la atragerea fondurilor europene. Cu sprijinul Agenției de Plăți și Intervenții pentru Agricul­tură Ialomița, fermierii ialomițeni au încasat aju­toare financiare de peste 500 milioane de lei, conform statisticilor oficiale.

 

Bani europeni pentru fermieri O parte semnificativă a fondurilor europene de care au beneficiat fermierii ialomițeni au fost acordate în baza Cererilor Unice de Plată. Agenția de Plăți și Intervenție în Agricultură... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2026, 12:20 (3092 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O familie din Țăndărei a încasat ilegal alocații din 4 state europene pe numele a 13 copii!

2 milioane de lei prejudiciu, anchetă la Poliție

O familie din Țăndărei a încasat ilegal alocații din 4 state europene pe numele a 13 copii!

După o muncă de documentare de aproape 4 ani, Agenția Județeană de Plăți și Inspecție Socială Ialomița a reușit să demonstreze că zeci de ialomițeni au reușit să păcălească vigilența asistenților sociali din diferite state ale Uniunii Europene, încasând sume record sub forma ajutoarelor financiare acordate pentru creșterea copiilor. În Ialomița, prejudiciul se ridică la peste 4 milioane de lei, conform primelor date. Instituția a sesizat Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița, iar în cauză a fost deschisă o anchetă penală de către polițiști. «Ni s-a comunicat că ve­rificările sunt în curs...» au transmis oficialii AJPIS Ialomița... [citește_tot_articolul]

9 Februarie 2026, 07:50 (6475 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

50 milioane de lei pentru 6 localități ialomițene în vederea realizării rețelei de gaze naturale

50 milioane de lei pentru 6 localități ialomițene în vederea realizării rețelei de gaze naturale

Asociația de Dezvoltare Intercomunitară «Lunca Ialomiței», din care fac parte comunele Bucu, Gheorghe Lazăr, Scânteia, Mărculești, Cosâmbești și Valea Ciorii, a semnat contractul de finanțare cu Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației în vedere realizării rețelei de gaze naturale. Valoarea proiectului este de 50 milioane de lei, fondurile fiind alocate din bugetul Guvernului României.

 

Rețea de gaze naturale în mediul rural Interesul pentru dezvoltarea rețelelor de gaze naturale în mediul rural a determinat localitățile... [citește_tot_articolul]

8 Februarie 2026, 10:20 (16092 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Statul a plătit lunar 6000 de lei pentru sănătatea orală a ialomițenilor

În 2025

Statul a plătit lunar 6000 de lei pentru sănătatea orală a ialomițenilor

Stomatologia rămâne una dintre cele mai subfinanțate specialități medicale. Conform informațiilor oferite de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, fie­care medic aflat în relații contractuale cu instituția a primit lunar doar 6000 de lei pentru efectuarea mano­perelor. Având în vedere valorile mici pe care le au sumele decontate, foarte puțini medici stomatologi fac demersuri pentru a încheia contracte cu reprezentanții CJAS Ialomița.

 

Un serviciu medical subfinanțat În Ialomița profesează peste 100 de medici stomatologi... [citește_tot_articolul]

7 Februarie 2026, 09:55 (4566 vizualizări - 1 comentariu)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

«Întru mulți ani, Stăpâne!»

De la începutul rândurilor următoare, evlavioși peste măsură cum ne știți, am început să cântăm «Întru mulți ani, Stăpâne!», că doar așa se doinește când arhiereul intră în Sfânta Biserică. Și cum Dani al nostru a împlinit 32 de ani de arhierie, ne-am gândit să jubilăm alături de Prea Sfinția Sa și să marcăm momentul. Căci, profanilor care sunteți, să știți că nu-i deloc simplu să păstorești două județe cu grad de «mare preot» și să fii deosebit de atent/îngrijorat la cele lumești din jur. Așadar, rangul de «arhiereu» desemnează în Biserica Ortodoxă... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2026, 15:25 (6771 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Slobozia caută soluții pentru implementarea Proiectului «ELENA» în școli

Aflat în întârziere

Primăria Slobozia caută soluții pentru implementarea Proiectului «ELENA» în școli

bonus: S-a majorat indemnizația de hrană pentru nevoiașii din Slobozia

Debutul lucrărilor de eficien­tizare energetică a unităților de învățământ din Slobozia, prin Programul «ELENA», creează haos în comunitatea locală. Părinții susțin că s-ar fi propus revenirea la școala online pe tot parcursul implementării proiectului, iar această inițiativă a fost categoric respinsă. Reprezentanții Primăriei Slobozia, instituția care gestionează proiectul la nivel local, susțin însă că se caută soluții pentru ca impactul lucrărilor asupra activității școlare să fie unul cât mai mic. «Cu siguranță școala online nu este o soluție... Vom căuta alături de constructori cele mai bune alternative de lucru pentru ca activitatea școlară să nu fie dată peste cap!»... [citește_tot_articolul]

6 Februarie 2026, 10:15 (7230 vizualizări - 6 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
302 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: 186,542 de milioane lei pentru motorina aferentă trimestrului II al anului 2022

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Centrele Județene ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, efectuează plata ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură, pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 13:15
(22427 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: 49 de tichete sociale, acordate mamelor defavorizate

Mamele cu posibilități financiare reduse pot beneficia de tichete sociale în valoare de 2000 de lei pentru copilul nou-născut. La nivelul județului Ialomița, în prima etapă a programului destinat susținerii ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 12:00
(14868 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Joi, 8 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29333, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de miercuri, 7 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2022, 16:15
(3098 vizualizări - 0 comentarii)


Ministrul Petre Daea, la a XIII-a ediție a «Zilei Porumbului»

Ministrul Petre Daea, la a XIII-a ediție a «Zilei Porumbului»

Cel mai longeviv eveniment cu profil agricol organizat în Ialomița, «Ziua Porumbului», s-a desfășurat joi, 8 septembrie a.c., în satul Orezu. Evenimentul, organizat de Asociația Producătorilor de Porumb ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2022, 16:00
(4547 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 81,67 milioane de lei, colectate în luna august 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna august a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 81,67 milioane de lei, cu 4 ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 19:20
(11841 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. În acest context, marți, 6 septembrie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 19:10
(3578 vizualizări - 0 comentarii)


«Educația-prioritate a Bisericii»: Protopopiatul Urziceni a cheltuit peste 54000 de lei pentru rechizite școlare și îmbrăcăminte

În perioada 1-4 septembrie 2022, în cadrul celor 68 de parohii arondate Protopopiatului Urziceni, 355 de elevi cu posibilități materiale reduse au beneficiat de sprijin material în valoare totală de 54 ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 18:25
(4009 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Rechizite școlare pentru 29 de elevi

Protopopiatul Slobozia: Rechizite școlare pentru 29 de elevi

Protopopiatul Slobozia, în colaborare cu Sectorul Social-Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia și Parohia «Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil» Scânteia au ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 18:20
(8592 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezoman prins de radar cu autoturismul neînmatriculat

Marți, 6 septembrie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița, în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe DN2A-E60, au înregistrat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 17:50
(3398 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România: «Pâinea și Vinul», la Slobozia

Muzeul Național al Agriculturii organizează, în perioada 16-18 septembrie 2022, cea de a IV-a ediție a manifestării complexe «Pâinea și Vinul», tematică promovată încă din 2011, când la Slobozia s ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 16:45
(11816 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 20 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 7 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29318, fiind înregistrate 20 de cazuri noi față de ziua de marți, 6 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 16:20
(2313 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, reținut pentru producerea unui accident rutier

Urmare a accidentului produs în data de 29 iunie 2022, pe DN2, în afara comunei Sinești, soldat cu decesul a cinci persoane și rănirea a altor patru, cercetările au fost continuate de polițiștii din cadrul ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2022, 22:40
(11643 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modificari la stabilirea și plata contribuțiilor de asigurări sociale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuailii interesați că începând cu 1 august 2022 a fost introdusă ca bază lunară de calcul al CAS și al CASS salariul minim brut pe ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2022, 17:15
(12318 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 6 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29298, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de luni, 5 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2022, 16:15
(2327 vizualizări - 0 comentarii)


Accident de muncă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un muncitor care lucra la reabilitarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a căzut de la etajul al treilea al unității medicale luni, 5 septembrie 2022. Muncitorul se află la Unitatea de Primiri Urgențe ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 17:20
(14910 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Luni, 5 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29265, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de duminică, 4 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 16:50
(2835 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 7 accidente, 24 de persoane rănite

ISU Ialomița: 7 accidente, 24 de persoane rănite

Două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs vineri, 2 septembrie 2022, în jurul orelor 16,20. În nefericitul eveniment a fost implicat un autoturism, în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 15:55
(3468 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier între localitățile Țăndărei și Ograda

Accident rutier între localitățile Țăndărei și Ograda

Duminică, 4 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit în cazul unui accident rutier produs între localitățile Țăndărei și Ograda, pe DN2A, în care au fost implicate două autoturisme. În urma ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2022, 19:15
(11297 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


Ialomița: 5 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 4 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29256, fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 3 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2022, 16:35
(1893 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 16 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 3 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29251, fiind înregistrate 16 cazuri noi față de ziua de vineri, 2 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2022, 16:55
(2362 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tribuna oficială a Stadionului «1 Mai», distrusă de un fulger

Slobozia: Tribuna oficială a Stadionului «1 Mai», distrusă de un fulger

Un puternic incendiu a fost produs în noaptea de vineri spre sâmbătă, 2/3 septembrie a.c., la Slobozia. Flăcările au distrus tribuna oficială a Stadionului «1 Mai». Reprezentanții Clubului Sportiv Municipal ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2022, 11:30
(6555 vizualizări - 6 comentarii)


Ialomița: 16 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 2 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29235, fiind înregistrate 16 cazuri noi față de ziua de joi, 1 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 17:05
(1997 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat de 53 de ani din Slobozia, înecat în apele Mării Negre

Un bărbat de 53 de ani din Slobozia, aflat în vacanță pe litoralul Mării Negre, în stațiunea Jupiter, și-a pierdut viața în ziua de vineri, 2 septembrie 2022. Bărbatul nu a respectat steagul roșu arborat ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 15:30
(4891 vizualizări - 1 comentariu)


Educația-prioritate a Bisericii: Acțiune a Protopopiatului Urziceni

Educația-prioritate a Bisericii: Acțiune a Protopopiatului Urziceni

Din dorința de a veni în sprijinul părinților deoarece mai sunt câteva zile până la începerea noului an școlar, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a oferit vineri, 2 septembrie ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 15:10
(20086 vizualizări - 0 comentarii)


Statistică sumbră a Poliției Rutiere Ialomița: 39 de accidente soldate cu decesul a 34 de persoane și rănirea gravă a altor 17!

Acțiunile polițiștilor de la Rutieră au drept scop prevenirea evenimentelor grave din trafic, iar respectarea regulilor de circulație de către toți participanții la trafic ar reduce semnificativ tragediile ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 14:05
(6020 vizualizări - 1 comentariu)


O zi de tabără la Jandarmeria Ialomița

O zi de tabără la Jandarmeria Ialomița

Întrucât la 1 septembrie se împlinesc 129 de ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale, jandarmii ialomițeni au sărbătorit alături de copii de la grupul de cateheză «Doar noi?» al Parohiei Sfântul Nicolae ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 22:20
(4415 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții domiciliare în comuna Gheorghe Doja

Două percheziții domiciliare s-au desfășurat joi, 1 septembrie a.c., în localitatea ialomițeană Gheorghe Doja. Descinderile au fost organizate de Poliția Capitalei într-un dosar ce vizează fapte de evaziune ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 16:30
(3577 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Joi, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29219, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de miercuri, 31 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 16:15
(1898 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenții ale pompierilor ialomițeni: Accident în apropiere de Urziceni, incendiu la Gheorghe Lazăr

Trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit la un accident rutier, în care au fost implicate două autotrenuri, în urma căruia a rezultat o victimă. În sprijinul acestora a intervenit și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 13:25
(5288 vizualizări - 0 comentarii)


«Slobozia», distrusă de un șofer grăbit

«Slobozia», distrusă de un șofer grăbit

Literele volumetrice care alcătuiau numele reședinței județului au fost distruse în urma unui accident rutier produs joi, 1 septembrie 2022. Cel care a produs accidentul este șoferul unui BMW. Acesta venea ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 13:00
(3647 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...