Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Petre Ene Miloievici, primarul comunei Jilavele, a încetat din viață

Petre Ene Miloievici, primarul comunei Jilavele, a încetat din viață

După o lungă luptă cu o boală necruțătoare, în dimineața zilei de luni, 6 iunie 2022, Petre Ene Miloievici, primarul localității Jilavele, a încetat din viață. Acesta se afla internat la Spitalul Municipal Urziceni. Cu aproximativ o lună în urmă, edilul împlinise 61 de ani.

A murit pe patul de spital Din cauza bolii de care suferea, Petre Ene Miloievici a fost internat de către familie la Spitalul Municipal din Urziceni. În dimineața zilei de luni, 6 iunie a.c., din cauza sănătății tot mai șubrede, edilul și-a pierdut viața pe patul de spital. Petre Ene Miloievici se afla la al doilea... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2022, 13:20 (14446 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Războiul împotriva poluării trece prin stația de epurare de la Slobozia

Polii de putere administrativă ai județului Ialomița fac front comun

Războiul împotriva poluării trece prin stația de epurare de la Slobozia

bonus: Soare cere lege și ordine la nivelul orașului

Consiliul Local Slobozia s-a reunit joi, 26 mai 2022, în cadrul unei ședințe ordinare. Deciziile adoptate în plenul ședinței au vizat activitatea administrativă a municipiului Slobozia. La finalul ședinței, primarul municipiului Slobozia, Dragoș Soare și administratorul public al județului, Alexandru Potor, au prezentat public proble­mele administrative cu care se confruntă cele două instituții. Printre acestea se numără operaționalizarea stației de epurare a orașului Slobozia și stoparea poluării gene­rate de activitatea marilor agenți economici din Slobozia.

Lupta județului cu poluarea... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2022, 11:05 (7353 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

A fost montată «capcana de deșeuri» pe râul Ialomița

După 3 luni de așteptare

A fost montată «capcana de deșeuri» pe râul Ialomița

La începutul săptămânii, pe râul Ialomița, în zona localității Coșereni, a fost montată «capcana de deșeuri», dispozitiv care asi­gură o mai bună colectare a deșeurilor din plastic aruncate în apă. Proiectul a fost inițiat de fundațiile CSR Nest România și Clear Rivers-Olanda, în parteneriat cu Administrația Națională Apele Române. Inițial, «capcana de deșeuri» trebuia montată la finalul lunii februarie a acestui an.

Demers pentru ape mai curate Montarea «capcanei de deșeuri» pe râul Ialomița, la Coșereni, face parte dintr-un proiect național inițiat de către fundațiile CSR Nest România... [citește_tot_articolul]

5 Iunie 2022, 13:20 (6438 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

La Slobozia, până și primarul aleargă

La Slobozia, până și primarul aleargă

Sâmbătă, 28 mai 2022, după ani de așteptare, Slobozia a alergat din nou. Peste 200 de copii, câțiva politicieni, primarul și sportivii CSM Slobozia au transformat o zi banală de mai într-o sărbătoare a sportului. Să sperăm că este startul de care orașul are nevoie de ani buni.

Mens sana in corpore sano Copiii sunt galbeni ca puii de-o zi... Politicienii își aleg cu grijă tricourile, să nu se interpreteze. Copiii n-au grija asta! Vor doar să câștige. «Eu o să fiu primul!» ne spune un prichindel de 10 ani înotând într-un tricou prea mare pentru el. Traseul are o lungime de doi kilometri... [citește_tot_articolul]

4 Iunie 2022, 12:40 (15558 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premierul Nicolae Ciucă și ministrul Agriculturii, Adrian Chesnoiu, la Târgul Național «FarmConect România» desfășurat la Slobozia

Premierul Nicolae Ciucă și ministrul Agriculturii, Adrian Chesnoiu, la Târgul Național «FarmConect România» desfășurat la Slobozia

Asociația Producătorilor de Porumb din România (APPR) anunță prezența prim-ministrului Nicolae Ciucă și a ministrului Agriculturii, Adrian Chesnoiu, la Târgul Național «FarmConect România», ce se va desfășura, în perioada 9-11 iunie 2022, la Slobozia. Târgul este dedicat tuturor fermierilor, companiilor din industrie, producătorilor locali și consumatorilor și este organizat cu susținerea Primăriei Slobozia. Ministrul Agriculturii, Adrian Chesnoiu va fi prezent la deschiderea oficială a Târgului Național «FarmConect România», respectiv joi, 9 iunie a.c., de la orele 10,00, în timp ce prim-ministrul Nicolae Ciucă va vizita Târgul a doua zi, vineri, 10 iunie 20... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2022, 17:50 (13442 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

DNA îl acuză pe ialomițeanul Geronimo Brănescu de «abuz în serviciu»!

DNA îl acuză pe ialomițeanul Geronimo Brănescu de «abuz în serviciu»!

Medicul veterinar Geronimo Brănescu, originar din Ialomița, fost președinte al Autorității Naționale Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (ANSVA) și director al Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Constanța (DSVSA), a fost trimis în judecată de procurorii Direcției Naționale Anticorupție, sub acuzația de «abuz în serviciu». Procurorii DNA susțin faptul că acesta a creat un prejudiciu bugetului ANSVSA în valoare de aproximativ 398 mii de lei.

Cercetat în stare de libertate Medic veterinar la Bordușani, Călărași și Fetești, în anul 2012 Geronimo... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2022, 15:20 (3814 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a înregistrat un spor natural negativ de -2800 de persoane

În 2021

Ialomița a înregistrat un spor natural negativ de -2800 de persoane

bonus: 300 de divorțuri pe parcursul unui an

Statistică îngrijorătoare în ceea ce privește evoluția populației la nivelul județului Ialomița. Anul trecut, județul nostru a înregistrat un spor natural negativ de -2856 de persoane, arată Direcția Județeană de Statistică Ialomița. Principalul factor care a generat această situație a fost reprezentat de pandemia COVID-19, din cauza căreia și-au pierdut viața cei mai mulți ialomi­țeni. Aproximativ 1800 de persoane au murit anul trecut, în timpul valului 4 al pandemiei provocată de virusul SARS-CoV-2...

Mai multe decese, mai puține nașteri Potrivit Direcției Județene de Statistică ... [citește_tot_articolul]

3 Iunie 2022, 10:55 (3311 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Sorinel/Panama Papers, «înțepat» de Prodan/Daromi Construct

S-a redeschis sezonul înșelăciunilor în agricultură

Sorinel/Panama Papers, «înțepat» de Prodan/Daromi Construct

Două societăți comerciale, cu sedii în localitățile Ograda și Mărculești, sunt implicate într-un dosar în care sunt anchetate fapte de «înșelăciune», «evaziune fiscală», «uz de fals» și «fals în înscrisuri sub semnătură privată». Dosarul se află în lucru la Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 1 din București, organele judiciare fiind sesizate de către una dintre societățile patronate de omul de afaceri Sorinel Villy Oprea, ialomi­țean prezent, alături de Elena Udrea, în celebrul dosar «Panama Papers».

Verificările sunt în curs Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2022, 15:15 (16289 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În timp ce numărul elevilor scade masiv, totalul dascălilor rămâne constant

Anomaliile Învățământului ialomițean

În timp ce numărul elevilor scade masiv, totalul dascălilor rămâne constant

În județul Ialo­mița, în timp ce numărul elevi­lor și al școlilor scade considerabil, cel al profesorilor rămâne constant. O arată o analiză a datelor pu­blicate de Inspectoratul Școlar Județean Ialo­mița, în raportul instituției denumit «Starea Învățămâtului Ialo­mi­țean». Astfel, în perioa­da 2018-2021, școlile din Ialomița au pierdut aproximativ 1000 de elevi în fie­care an, în timp ce nu­mărul ca­drelor didactice a rămas neschimbat.

Realitatea din spatele cifrelor Anual, Inspectoratul Școlar Județean Ialomița are obligația de a publica un raport denumit «Starea Învățământului Ialomițean... [citește_tot_articolul]

2 Iunie 2022, 11:10 (14820 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Colectare selectivă în tot județul Ialomița până la sfârșitul anului 2023

Un obiectiv demn de o administrație județeană

Colectare selectivă în tot județul Ialomița până la sfârșitul anului 2023

Administrația ialomițeană speră să controleze activitatea de colectarea a deșeurilor selective până la sfârșitul anului 2023. La acest moment, firma ADI ECOO 2009 SRL, aflată în subordinea instituției, deservește 28 de localități la nivelul județului. Ca și în cazul Urban SA, intenția Consiliului Județean Ialomița este de a transforma această firmă într-un operator regional de colectare a deșeurilor menajere. «Până la sfârșitul anului 2023 Ialomița va controla procesul de colectare a deșeurilor menajere de la populație! Este o obligație care ar fi trebuit să se concretizeze de acum 10 ani. Am reușit într-un timp foarte scurt să facem ceea ce nu s-a făcut niciodată până acum...» a declarat Alexandru... [citește_tot_articolul]

1 Iunie 2022, 13:50 (5186 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei caută soluții «legale» pentru autorizarea firmelor de taximetrie

Primăria Țăndărei caută soluții «legale» pentru autorizarea firmelor de taximetrie

Luni, 30 mai a.c., administrația pu­blică din Țăndărei s-a confruntat cu un protest al taximetriștilor locali. Aceștia au blocat parcarea din fața instituției solicitând «soluții» pentru prelungirea autorizațiilor de transport în regim de taxi. Viceprimarul Traian Mitrea susține că «deblocarea situației se poate face doar prin respectarea legii».

Țăndărei rămâne fără taxiuri La nivelul orașului Țăndărei funcționează aproximativ 35 de taximetre. Situația acestora este reglementată din anul 2015 prin Regulamentul de organizare, funcționare și autorizare a activității de transport în regim... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2022, 20:20 (33844 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

SPORT

Obiectiv îndeplinit. Să vină barajul!

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-Spartac București 42-23 (20-11)

Obiectiv îndeplinit. Să vină barajul!

Victoria surprinzătoare obținută de CSM Unirea Slobozia la Brașov a calificat echipa antrenată de Constantin Frâncu la barajul pentru promovarea în Liga Florilor. Sigur că pentru calificare era nevoie de victorie în ultima etapă dar, ținând cont că adversara era ultima cla­sată, Spartac București, rezultatul final nu putea fi pus în discuție. Așa că, meciul jucat duminică, 29 mai 2022, a fost un bun prilej de a sărbători îndeplinirea obiectivului (trasat de autorități după startul competiției, dar acestea sunt deja detalii). Faptul că Slobozia a depășit Brașovul, echipă cu un buget triplu, a uimit lumea handbalului. Se pare că, în Slobozia, este anul sporturilor de echipă. Despre me­ciul cu Spartac... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2022, 16:40 (9399 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fostul șef al Serviciului pentru Situații de Urgență privat din Ciochina, arestat preventiv într-un dosar de corupție

Fostul șef al Serviciului pentru Situații de Urgență privat din Ciochina, arestat preventiv într-un dosar de corupție

Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova au deschis un dosar penal pe numele lui Ionuț Gurău, fostul șef al singurului serviciu privat pentru Situații de Urgență din județul Ialomița, care a funcționat vreme de un an în localitatea Ciochina. Acesta a fost prins în flagrant de ofițerii Direcției Generale Anticorupție în timp ce primea mită pe raza orașului Otopeni. În prezent, Ionuț Gurău a fost arestat preventiv pentru 30 de zile.

Prins în flagrant de ofițerii DGA Pe data de 26 mai 2022, Ionuț Gurău a fost prins în flagrant... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2022, 15:20 (17538 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Ploaie de ratări

Fotbal, Liga a III-a, FC Voluntari 2-Recolta Gheorghe Doja 2-1

Ploaie de ratări

bonus: Înfrângere la scor pentru Fetești

Un punct la Voluntari ar fi adus Recoltei Gheorghe Doja locul 6 la finele acestui sezon. Același obiectiv părea vizat și de ilfoveni dar, când lecturai foaia de joc a gazdelor, observai contrariul. Dinu Todoran a folosit numai jucători născuți după anul 2000, iar în poartă l-a distribuit pe Cezar Simion, născut în 2005. Antrenorul Recoltei, Adrian Cristea, a început cu următorul 11: Oprea-Petre, Chebac, Ene, Comșa-Alexe, Bălan-Radu, Răduca, Chiriță-Năstase. Au mai jucat: Cositoru, Negoiu, Neagu și Popescu. A fost un meci mult mai spectaculos decât eram obișnuiți la acest nivel, cu ialomițenii ratând exasperant de mult. Meciul începe în forță, cu Petre trăgând puțin pe lângă poartă. În replică... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2022, 14:05 (11497 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pedepse majorate în dosarul reglărilor de conturi organizate de medicul Mirel Diaconu

Condamnări definitive

Pedepse majorate în dosarul reglărilor de conturi organizate de medicul Mirel Diaconu

După 3 ani petrecuți în faza de apel, la Curtea de Apel București, magistrații au dat o sentință definitivă în dosarul penal al medicului stomatolog Mirel Diaconu. Judecătorii din Capitală au majorat pedepsele aplicate inițial de magistrații din Slobozia. Astfel, Mirel Diaconu va petrece după gratii 6 ani și 4 luni, iar Sorin Alexe, celălalt inculpat al cauzei, 5 ani și 8 luni. Inițial, aceștia au fost condamnați la 3 ani și 3 luni și, respectiv, 3 ani și 6 luni, închisoare cu executare. Cei doi au fost cercetați penal după ce au organizat la Slobozia o reglare de conturi în stil mafiot. Pentru justiția din Ialomița dosarul a fost o premieră, inculpații fiind dovediți cu ajutorul unu bon fiscal... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2022, 13:40 (16253 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

4 medalii pentru CSM Unirea Slobozia

Lupte libere, Cupa României U20

4 medalii pentru CSM Unirea Slobozia

În perioada 27-29 mai 2022, la Pitești s-au desfășurat duelurile din Cupa României la Lupte, de data aceasta competiția fiind adresată sportivilor sub 20 de ani. La acest turneu, CSM Unirea Slobozia a deplasat cinci luptători. Care, firesc, au adăugat din nou rezultate foarte bune în palmaresul propriu, în ciuda faptului că majoritatea adversarilor aveau vârste mai mari. O medalie de aur, una de argint și două de bronz arată bilanțul trupei coordonate de antrenorul Marian Moraru. Pe cea mai înaltă treaptă a podiumului a urcat Marian Subțirică, la categoria 74 kg. De asemenea, Subțirică a câștigat, la categoria 79 kg, meciul de selecție cu Denis Chirica de la CSS Mangalia, scor 10-3. Astfel, Subțirică... [citește_tot_articolul]

31 Mai 2022, 12:05 (6908 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Încă 19 localități din Ialomița deservite de Urban SA Slobozia

Se extinde aria de operare

Încă 19 localități din Ialomița deservite de Urban SA Slobozia

Operatorul regional Urban SA continuă procesul de extindere al ariei de ope­rare pentru serviciile de apă și apă uzată în Ialomița. La acest moment, numărul localităților deservite de către Urban SA a ajuns la 26 de localități. Scopul principal al acestei extinderi îl reprezintă dezvoltarea infrastructurii de apă și apă uzată la nivelul județului Ialomița.

Urban SA merge până la capăt În cadrul ședinței Adunării Generale a Acționarilor din cadrul ADI Periurbană Slobozia, desfășurată luna trecută, încă 19 administrații locale s-au alăturat oficial acestei Asociații. Decizia a fost adoptată... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2022, 15:05 (8520 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Camera de Conturi Ialomița a reclamat Penitenciarul Slobozia la Parchet

Camera de Conturi Ialomița a reclamat Penitenciarul Slobozia la Parchet

Pe lista sesizărilor penale făcute de Curtea de Conturi a României în urma misiuni­lor de audit efectuate în 2021 se numără și una din verifi­cările efectuate la Slobozia. Este vorba despre controlul realizat în vara anului trecut la Penitenciarul Slobozia. Notele de constatare s-au transformat într-o plângere penală ce a fost înaintată Parchetului de pe lângă Judecătoria Slobozia. Acuzațiile pe care auditorii Camerei de Conturi Ialomița le aduc vizează comiterea infracțiunii de «gestiune frauduloasă». Contactați telefonic pentru un punct de vedere, reprezentanții Penitenciarului Slobozia au refuzat să facă precizări cu privire la acest caz.

Se așteaptă decizia procurorilor... [citește_tot_articolul]

30 Mai 2022, 10:55 (14073 vizualizări - 1 comentariu)

POLITICĂ

O soluție verificată pentru stația de epurare Slobozia

USR Ialomița respinge incertitudinile

O soluție verificată pentru stația de epurare Slobozia

USR Ialomița cere administrației locale intensificarea eforturilor de retehnologizare a stației de epurare a orașului. Oficialii filialei susțin că factorii de decizie de la nivelul administrației ar trebui să identifice soluțiile funcționale la nivelul altor județe și să le implementeze și la Slobozia. Un exemplu de bună practică în acest sens îl oferă stația de epurare a apelor din munici­piul Buzău. Reamintim că valoarea investițiilor în retehnologizarea stației de epurare a Sloboziei a fost estimată la 2,5 milioane de lei.

Modele de bună practică USR Ialomița propune identificarea... [citește_tot_articolul]

29 Mai 2022, 12:40 (11658 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Locul de joacă de la marginea lumii

Locul de joacă de la marginea lumii

La marginea lumii, la Frățilești, în comuna Săveni, administrația locală a construit un loc de joacă. S-ar putea spune că e ultimul lucru de care acest sat cu 300 de case locuite ar avea nevoie... Și totuși nu e așa! Iar liota de copii pe care i-am cunoscut în zi de mai acolo ne-au convins că unele investiții administrative chiar își au rostul.

Satul de la marginea lumii Frățilești a fost întotdeauna un sat fără noroc, aflat la vreo 4 kilometri distanță de comuna Săveni. Capăt de drum pentru locuitori, greu de susținut din punct de vedere administrativ, îmbătrânit și fără perspective... [citește_tot_articolul]

28 Mai 2022, 13:20 (12642 vizualizări - 4 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Fierul vechi, ținta hoților

Polițiștii feteșteni în colaborare cu agenții Posturilor de Poliție arondate au organizat marți, 11 ianuarie, o acțiune preventivă. În cadrul activităților polițiștii au legitimat 124 de persoane, au verificat ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:09
(9922 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Acțiuni intense în trafic

Marți, 11 ianuarie, polițiștii din Urziceni au desfășurat timp de trei ore o acțiune pe linie rutieră în localitățile Coșereni, Bărbulești și Borănești. În timpul activităților au fost controlate peste ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:07
(11071 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 14 sesizări penale pentru firme întocmite de Finanțe

Potrivit unei informări, în ultima lună a anului precedent, reprezentanții Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița au efectuat 341 de verificări ale bazei de impozitare, ale legalității declarațiilor ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 17:03
(11127 vizualizări - 0 comentarii)


Mită în arestul IPJ Ialomița

Un agent al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița a fost arestat după ce a luat mită 250 de euro. Polițistul a introdus în arestul poliției un telefon mobil pentru a înlesni convorbiri ale unui ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 16:28
(12371 vizualizări - 5 comentarii)


Fetești: I s-a făcut rău în sala de judecată

Unui bărbat din Fetești i s-a făcut rău în sala de ședințe a Tribunalului Fetești. S-a întîmplat marți, 11 ianuarie, Octavian S., bărbatul de 62 de ani solicitînd ajutor medical de urgență. Echipajul S ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 13:19
(16246 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Au spart un magazin

În cursul nopții de marți spre miercuri, 11 spre 12 ianuarie, agenți din cadrul Poliției Comunitare Slobozia, pe fondul unei informații obținute de unul dintre sectoriști, au depistat în jurul orei 3.3 ...[citește_toată_știrea]

12 Ianuarie 2011, 09:55
(14080 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:54
(6782 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:44
(7147 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori prinși și arestați

La începutul săptămînii, luni, 10 ianuarie, polițiștii din Urziceni și cei din Borănești au reușit prinderea unui tînăr de 24 de ani, din localitate, pe numele căruia exista un mandat de arestare. Tînărul ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:24
(8783 vizualizări - 0 comentarii)


Grindu: Au încercat să fure porumbul unui consătean

Trei bărbați din localitatea Grindu au fost prinși de polițiștii din localitate în timp ce încercau să fure mai mulți saci de cereale din gospodăria unui consătean în vîrstă de 76 ani. Pe scurt, cei trei ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:23
(10464 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Grind furt


Produsele accizabile, în atenția polițiștilor

Luni, 10 ianuarie, polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune de amploare al cărei scop principal l-a constituit prevenirea faptelor de natură penală, dar și verificarea legalităților în domeniul transporturilor ...[citește_toată_știrea]

11 Ianuarie 2011, 18:22
(11889 vizualizări - 0 comentarii)


Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

Mașină furată din Franța, într-o curte din Bărbulești

La sfîrșitul săptămînii precedente, vineri, 7 ianuarie a.c., polițiști din Urziceni în colaborare cu agenții Postului de Poliție Bărbulești au organizat și executat o acțiune pentru depistarea autoturismelor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:04
(12626 vizualizări - 5 comentarii)


Ialomița: Incendii și oameni căzuți în stradă

Echipajul SMURD de la Fetești a fost alertat vineri, 7 ianuarie 2011, pentru a acorda ajutor unui cetățean, de 49 de ani, care, după ce a consumat băuturi alcoolice, căzuse în stradă. După ce i-a fost acordat ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 20:01
(9852 vizualizări - 0 comentarii)


Oferte de muncă în Germania pentru studenți

Agenția Municipală pentru Ocuparea Forței de Muncă București anunță organizarea selecției pentru studenții care doresc să muncească în vacanța de vară în Germania. Selecția se va desfășura în perioada ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:59
(10990 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: Hoți prinși și arestați

După ce vineri, 7 ianuarie, la Amara au fost furate mai multe bunuri de peste 30000 lei, polițiștii au reușit să prindă hoții, doi bărbați, de 32 de ani și 22 de ani, ambii din comuna Grivița. Mai mult ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:58
(12711 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Amara hoți


Ialomița: Rata șomajului, în creștere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru ocuparea Forței de Muncă, în ultima lună a anului precedent rata șomajului a fost în creștere. «La sfîrșitul lunii decembrie 2010, în evidențele ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:56
(10889 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți și fără permis la volan

Un bărbat de 39 de ani a fost prins de polițiști în timp ce se deplasa cu mașina deși băuse. Individul a fost identificat pe raza localității Jilavele, vineri, 7 ianuarie a.c., și pentru faptul că a condus ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:50
(11587 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Noi reglementări fiscale

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele juridice române plătitoare de impozit pe profit că au posibilitatea de a opta pentru plata impozitului pe veniturile microîntreprinderilor ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2011, 19:48
(9114 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: Subvenții pentru crescătorii de animale

Potrivit unui comunicat de presă, «Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița informează că a fost demarată a treia etapă de depunere a cererilor de plată, cu termen limită 21 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:05
(13041 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri gratuite pentru electricieni la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița anunță implementarea proiectului european «Formare profesională în vederea obținerii calificărilor de electrician în construcții și electrician de întreținere ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:04
(10803 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Pompierii, prezenți la Bobotează

Pentru a preveni eventualele incendii, pompierii ialomițeni au supravegheat buna desfășurare a slujbelor bisericești în ziua de Bobotează. Potrivit reprezentanților Inspectoratului pentru Situații de Urgență ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2011, 17:03
(10676 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Șoferi» fără permise, depistați în trafic

Miercuri, 5 ianuarie a.c., în jurul orei 16.00, polițiștii slobozeni, în timp ce se aflau în executarea atribuțiilor de serviciu, au oprit pentru control pe strada Viitor, un autoturism condus de un bărbat ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:19
(12523 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Siguranța în școli, în atenția Poliției

În cursul zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., polițiști din cadrul Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban au desfășurat activități preventive în incinta și în zona adiacentă unităților de învățămînt ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:18
(13882 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Prinși la scurt timp după ce au furat mai multe bunuri

În după-amiaza zilei de miercuri, 5 ianuarie a.c., în timp ce se afla în executarea atribuțiilor de serviciu pe raza municipiului Fetești, o echipă mixtă de patrulare a depistat doi localnici, în vîrstă ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:17
(11058 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești hoț


DGFP Ialomița: Se poate reveni la statutul de neplătitor de TVA!

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că prin modificarea și completarea Legii nr. 571/2003 privind Codul Fiscal și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale, va fi ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:08
(16661 vizualizări - 0 comentarii)


Piețele din Fetești, la control

Polițiștii feteșteni, împreună cu trei elevi ai Școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr»-Cîmpina, aflați în practică, au organizat și executat, începînd cu orele 10.00, timp de două ore, acțiuni punctuale ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 17:01
(10664 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Fetiță de 9 ani, lovită în plin de o mașină

O fetiță de 9 de ani, din Coșereni, a fost transportată de urgență la spitalul din Urziceni după ce a fost rănită în urma unui accident rutier produs joi, 6 ianuarie a.c., în jurul orei 11.45, în centrul ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2011, 14:08
(10964 vizualizări - 0 comentarii)


Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Hyundai ix20 prezintă cea mai mare valoare reziduală a segmentului

Noul Hyundai ix20 este liderul segmentului său în ceea ce privește eficiența, siguranța... și acum, valoarea reziduală. Conform analizei desfășurate pe principalele piețe europene, cel ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:23
(11180 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: 4 infracțiuni la doar 18 ani

Un tînăr de numai 18 ani din comuna Traian este cercetat pentru comiterea infracțiunilor de violare de domiciliu, amenințare, viol și furt. Potrivit declarațiilor victimelor, în noaptea de 2 spre 3 ianuarie ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:09
(10792 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Țăndărei: 1 la mie alcool pur în aerul expirat

Marți, 4 ianuarie, un bărbat din orașul Țăndărei a fost surprins de polițiști conducînd sub influența alcoolului. Bărbatul a fost oprit de în urma unui control de rutină la intersecția străzilor Avalanșei ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2011, 17:08
(11354 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...