Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Slobozia are garaje cu beci

A început curățenia de primăvară!

Slobozia are garaje cu beci

Administrația locală a Slo­boziei a de­clanșat curățenia de primăvară. Primele «victime» sunt garajele al căror contract de concesiune a expirat. «Am avut surpriza să descoperim garaje cu beci... Oamenii depozitau acolo bido­a­nele cu murături!» explică Va­lentin Roșca, directorul DADP Slobozia.

Orașul tot e-un șantier Nevoia de locuri de parcare la nivelul Sloboziei a determinat administrația locală să reamenajeze cartierele orașului. La acest moment în Slobozia sunt deschise două șantiere în care se lucrează permanent. Primul a fost deschis luna trecută în zona MB și a generat deja... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2022, 10:55 (4780 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Ministerul Sănătății finanțează achiziția de aparatură la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății finanțează achiziția de aparatură la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia va primi din partea Ministerului Sănătății peste 500 mii de lei pentru achiziția de incubatoare medicale. Aparatele vor fi utilizate în cadrul Secției Neonatologie și vor permite o mai bună gestionare a cazurilor critice.

Fonduri pentru Spitalul Slobozia Lista aparatelor medicale ce vor fi achiziționate de Spitalul Județean de Urgență Slobozia cu banii Ministerului Sănătății se găsește într-un raport al instituției înaintat Consiliului Județean Ialomița. În ședința ordinară a administrației județene, desfășurată marți, 29 martie 2022, consilierii... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2022, 12:50 (16035 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Statul lasă fără sporuri asistenții persoanelor cu handicap

Slobozia: Statul lasă fără sporuri asistenții persoanelor cu handicap

În evidențele Direcției de Asistență Socială din cadrul Primăriei Slobozia există 130 de asistenți personali ai persoanelor cu handicap. Deși, prin lege, ar trebui să beneficieze de sporuri salariale pentru condiții de muncă vătămătoare, Statul împiedică acordarea be­neficiului invocând faptul că nu pot demonstra dacă își desfășoară activitatea într-un mediu ce le-ar putea pune în pericol capacitatea de muncă. «Noi am făcut solicitări către mai multe instituții și am primit acest răspuns...» susțin repre­zentanții Direcției de Asistență Socială.

Mai multe sesizări, același răspuns ... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2022, 13:10 (13970 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

300 locuri de muncă pentru Slobozia

Vești de primăvară

300 locuri de muncă pentru Slobozia

Noile investiții care urmează să fie finalizate la nivelul orașului Slobozia generează deja primele beneficii. Conform estimărilor, Complexul Comercial «Park Plaza» și deschiderea fabricii firmei Artesans del Sucre pe platforma Parcului Industrial IMM Slobozia vor genera 300 locuri de muncă.

200 locuri de muncă la «Park Plaza» În urmă cu un an, administrația locală debloca investiția viitorului Complex Co­mercial «Park Plaza». Printre rezultatele notabile ale acestei realizări administrative se numără și generarea unui număr de 200 locuri de muncă. Primarul Dragoș Soare susține că investiția... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2022, 10:55 (17994 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Afacerilor Interne blochează un proiect al ISU Ialomița de 4,6 milioane de lei

Ministerul Afacerilor Interne blochează un proiect al ISU Ialomița de 4,6 milioane de lei

De aproximativ un an și jumătate, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița așteaptă să primească o autorizație din partea Ministerului Afacerilor Interne pentru a putea reabilita sediul Detașamentului de Pompieri Urziceni. Lucrările sunt finanțate de către Uniunea Europeană, proiectul având o valoare de 4,6 milioane de euro. Din cauza lipsei respectivei autorizații, șantierul nu a fost deschis, iar Agenția de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia a trecut investiția pe lista proiectelor nefuncționale.

Se așteaptă autorizația Proiectul privind reabilitarea... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2022, 15:20 (7305 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contractul de mentenanță pentru iluminatul public din Slobozia, blocat de contestații

Contractul de mentenanță pentru iluminatul public din Slobozia, blocat de contestații

Administrația din Slobozia nu poate întreține siste­mul de iluminat public al orașului din cauza blocajelor gene­rate de firmele care au licitat pentru încredințarea acestui contract de întreținere. Pentru adjudecarea contractului, firma ROMOFFICE SRL din Slobozia s-a prezentat la licitație cu documente «falsificate». Edilul Dragoș Soare confirmă faptul că Primăria Slobozia a făcut plângere împotriva firmei.

Lupta pentru contracte În ultimii 10 ani, pentru evi­tarea licitațiilor, administrația locală a încheiat contracte de între­ținere pentru iluminatul public prin încredințare directă... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2022, 11:10 (8153 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Nicu Biserică, declarat «incompatibil» în timpul mandatului de viceprimar

Agenția Națională de Integritate la Gura Ialomiței

Primarul Nicu Biserică, declarat «incompatibil» în timpul mandatului de viceprimar

Un raport oficial al Agenției Naționale de Intregritate scoate în evidență pro­blemele de integritate pe care le au 12 funcționari publici și aleși locali din întreaga țară. În respectivul ra­port se regăsește și numele lui Nicu Biserică, actualul primar al comunei Gura Ialomiței. Starea de incompa­tibilitate a edilului nu are legătură cu mandatul pe care l-a obținut în vara anului trecut, în urma Alegerilor Locale Parțiale, ci cu perioada în care a fost viceprimar al localității. «Voi acționa în instanță decizia ANI!» a declarat Nicu Biserică, primarul localității Gura Ialomiței.

Raport contestat în instanță... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2022, 15:20 (10268 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Urban SA câștigă procesul împotriva AMONIL SA

S-a făcut dreptate de 5,5 milioane de lei

Urban SA câștigă procesul împotriva AMONIL SA

Operatorul regional Urban SA Slobozia a reușit să blocheze executarea silită a conturilor de către AMONIL SA. Procesul a fost deschis în martie 2020, când Expert Insolvență SRL a cerut indexarea datoriilor cu 5,5 milioane de lei. «S-a făcut dreptate! Executarea si­lită este suspendată... Și am reușit pentru prima dată să includem în proces și documente din dosarul de executare silită inițiat în 2006!» declară public Adrian Stoicescu, directorul Urban SA Slobozia.

Justiția ne-a dat dreptate Pe 23 martie 2020, la 3 zile distanță de la plata integrală a «datoriei istorice» de 16,5 milioane... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2022, 11:05 (9132 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Victorie la pas

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CS Activ Prahova Ploiești 29-25 (16-11)

Victorie la pas

Înfrângerea de la Constanța ne-a pus serios în gardă pentru meciul de pe propriul teren, cu Ploieștiul. Jucat la Slobozia duminică, 27 martie 2022, jocul a beneficiat de o atmosferă mult prea liniștită, deloc caracteristică unui meci de handbal. Handbalistele noastre și-au intrat repede în ritm. Ploieștencele, pregătite de fostul antrenor al Sloboziei, Ghiță Irimescu, nu au avut prea mult timp pentru ripostă. După fluierul de start, a fost un singur moment de egalitate pe tabelă (1-1 în minutul 3). În minutul 5, Grațiela Stoica scapă pe contraatac, deschide scorul și pornește tăvălugul. Treptat, ne desprindem considerabil, prahovencele dând replica prin execuțiile Dianei Andrița sau prin Mara... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2022, 19:10 (4181 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Și-au împărțit reprizele

Fotbal, Liga a III-a, FC Voluntari 2-Recolta Gheorghe Doja 1-1

Și-au împărțit reprizele

În tur, la Gheorghe Doja, a fost 2-0 pentru Voluntari. Sâmbătă, 26 martie 2022, în ultima etapă a sezonului regulat, Recolta, cu o echipă mai puternică, spera la mai mult. Și a obținut mai mult dar, zicem noi, nu cât ar fi putut... Antrenorul Adrian Cristea a folosit următorii jucători: Enache (Oprea ’82)-Petre, Bucurică, Chebac, Andrei-Bălan (Cositoru ’88), Alexe-Radu (Chiriță ’82), Răduca, Comșa (Popescu ’66)-Năstase (Negoiu ’82). Golul ialomițenilor a venit în minutul 12, când Dorin Radu, deși părea că s-a izolat în marginea stângă, paralel cu careul mare, găsește un șut-centrare care îl păcălește pe portarul Paraschiv, iar mingea se odihnește în ațe. Recolta domină prima repriză, chiar dacă... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2022, 17:20 (8714 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere cu cântec de fluier

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești-CS Afumați 1-3

Înfrângere cu cântec de fluier

Feteștiul a trăit, chiar în ultima etapă de sezon regulat, cel mai frustrant meci. A întâlnit liderul CS Afumați, echipă aproape imposibil de bătut. Și, totuși, CSM Fetești a fost aproape de o nouă surpriză. De fiecare dată însă, au intervenit deciziile dubioase ale arbitrilor, care au inflamat spiritele pe banca gazdelor. S-a cerut offside la golul 2 al oaspeților, iar înainte de golul 3 a fost fault evident la portar. Antrenorul Mircea Ștefan i-a introdus pe teren, încă din primul minut, pe Călugăru-Călin, Babaua, Radicof, Gavrilă-Toader, Grigore, Gogan, Enache-Pușcașu, Tudor. Au mai jucat A. Gogu, Gene și Pîslaru. Onțel, Bălan și Zaharia au marcat golurile oaspeților pentru Fetești înscriind... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2022, 16:50 (2048 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Aurelia Dinu, șefa Serviciului Juridic, acuzată că a furat apartamentul unui... mort!

Caz penal la Primăria Slobozia

Aurelia Dinu, șefa Serviciului Juridic, acuzată că a furat apartamentul unui... mort!

Șefa Serviciului Juridic din ca­drul Primăriei Slobozia este acuzată că ar fi falsificat acte care i-ar fi permis să devină proprietara apar­tamentului unei persoane decedate care nu avea moștenitori. Situația a intrat în atenția Comisiei de Disciplină din cadrul instituției.

Nu se mai termină scandalurile Aurelia Dinu, șefa Serviciului Juridic din cadrul Primăriei Slobozia a fost acuzată că și-ar fi însușit un apartament al unei persoane decedate. Situația a fost descoperită în urma sesizării unuia dintre moș­tenitori. Conform sesizării, moște­nitorul a revendicat apartamentul de la... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2022, 13:50 (16003 vizualizări - 22 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița rurală nu se conectează la rețelele de canalizare

Adevăruri pe care nu le recunoaște nimeni

Ialomița rurală nu se conectează la rețelele de canalizare

De-a lungul ultimilor 30 de ani, Ialomița a investit sume uriașe în realizarea și extinderea rețelelor de canalizare din mediul rural. În pofida eforturilor investiționale, aceste rețele fie sunt insuficiente, fie sunt nefuncționale. Marea problemă o reprezintă însă refuzul populației din mediul rural de a se branșa la sistemul de canalizare.

Bani cu nemiluita pentru nimic Conform estimărilor, primul program de investiții în rețelele de apă din mediul rural a fost Programul SAPARD. Con­form datelor oficiale, în cadrul acestui program administrațiile din Ialomița au cheltuit în perioada... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2022, 16:05 (16384 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Combinatul NITRAMONIA BC Slobozia, pregătit pentru repornire

Combinatul NITRAMONIA BC Slobozia, pregătit pentru repornire

Cu o investiție de peste 5 milioane de euro în infras­tructură și instalațiile de producție, Combinatul Chimic din Slobozia este pregătit pentru repor­nire. Platforma industrială este în prezent a societății NITRAMONIA BC, actuala denumire a societății Popasul Trebeș, firma din județul Bacău care anul trecut a plătit 124 milioane de lei pentru achiziția singurului Combinat Chimic din județul Ialomița. În prezent, NITRAMONIA BC produce la Slobozia azotat de amoniu, din amoniacul rămas în stocuri. Firma și-ar putea extinde capacitatea de producție și pentru uree, însă are nevoie de un sprijin din partea autorităților în ceea ce privește prețul gazului, materie primă folosită pentru producția îngrășămintelor... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2022, 10:55 (22958 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Comasarea Liceelor Tehnologice «Mihai Eminescu» și «Al.I. Cuza», contestată în instanță

Slobozia: Comasarea Liceelor Tehnologice «Mihai Eminescu» și «Al.I. Cuza», contestată în instanță

Decizia municipa­lității din Slobozia de a comasa Liceele Tehnologice «Mihai Eminescu» și «Al.I. Cuza» din Slobozia a fost contestată în instanță de către profesorii Liceului Teh­nologic «Mihai Eminescu». Cadrele didactice din cadrul Asociației «A.P.P.E.L. pentru Viitorul L.T.M.E.» au deschis un proces prin care solicită instanței anularea Hotărârii Consiliului Local Slobozia prin care se reorganizează rețeaua școlară a reședinței județului.

Se așteaptă decizia judecătorilor În ianuarie 2022, Consiliul Local Slobozia aproba, prin Hotărâre de Consiliu Local, reorganizarea întregii rețele... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2022, 13:20 (10191 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

APM Ialomița monitorizează superficial colectarea deșeurilor electronice

APM Ialomița monitorizează superficial colectarea deșeurilor electronice

Fără o evidență clară a Agenției pentru Protecția Mediului Ialomița în ceea ce privește modalitatea de gestionare a deșeurilor provenind din echipamente electrice și electronice (DEEE) de către admi­nistrațiile locale și județene, instituțiile publice se descurcă așa cum pot pentru a-și îndeplini această obligație. Cele mai multe au încheiat contracte de colaborare cu firme specializate care, anual, vin și ridică de la sediile acestora aparatele vechi pe care nu le mai utilizează. Acțiunea este una complicată având în vedere faptul că instituțiile publice trebuie să facă de­mersuri către entitățile centrale cu privire la aprobarea unor rapoarte prin care se solicită casarea aparatelor pe care... [citește_tot_articolul]

26 Martie 2022, 12:20 (11687 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

CJAS Ialomița are restanțe de 8,7 milioane de lei la plata concediilor medicale

CJAS Ialomița are restanțe de 8,7 milioane de lei la plata concediilor medicale

bonus: Peste 50 mii de rețete eliberate

Pandemia de COVID-19 a făcut ca numărul solici­tărilor privind acordarea concediilor medicale să crească. Din această cauză, plata indemnizațiilor se face cu întârziere. Casa Județeană de Asigurări de Sănătate are de achitat sume restante în valoare de 8,7 mili­oane de lei, începând cu luna septembrie a anului trecut. «Se fac toate eforturile pentru ca fondurile să fie distribuite!» a dat asigurări Mihai Geantă, directorul general al Casei Județene de Asigurări de Sănătate Ialomița.

Fonduri acordate cu întârziere Potrivit informațiilor oficiale, în perioada 2020-2021, la nivelul județului... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2022, 15:20 (12955 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Se evacuează apa din subsolurile inundate

Au apărut soluții pentru Slobozia

Se evacuează apa din subsolurile inundate

Urban SA Slobozia a anunțat că oferă posibilitatea reparării subsolurilor inundate din Slobozia. Interven­țiile se pot face programat, iar costurile pot fi plătite în 12 rate. «Facilitatea vine în sprijinul cetățenilor și al Asociațiilor de Proprietari, prin utilizarea unor tarife care să acopere doar costu­rile cu perso­nalul implicat. De asemenea, materialele puse în operă vor fi refactu­rate către beneficiari aproape de prețul de aprovizionare. Compania nu va urmări să realizeze un profit comercial din aceste operațiuni!» declară Adrian Stoicescu, directorul Urban SA.

După 30 de ani... [citește_tot_articolul]

25 Martie 2022, 09:55 (6723 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Caiete de licitație «cu dedicație» pentru proiectele de mediu care vizează lacurile Amara și Fundata

Caiete de licitație «cu dedicație» pentru proiectele de mediu care vizează lacurile Amara și Fundata

Administrații locale și instituții publice din Ialomița se confruntă din nou cu acuzații grave legate de modul de acordare a unor contracte de achiziții publice. Conform unei sesizări adresate Primăriei Amara și Consiliului Județean Ialomița, contractul privind «Managementul biodiversității prin realizarea planului de ma­nagement al ariei naturale protejate ROSPA0065 Lacurile Fundata-Amara» ar fi fost adjudecat fraudulos de o firmă controlată de Adi Croitoru, se­cretar de stat în cadrul Minis­terului Mediului și Pre­ședinte al Agenției Naționale privind Administrarea Ariilor Naturale Protejate în perioada adjudecării contractului.

Caz de manual... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2022, 14:20 (12711 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Directorul medical al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» este incompatibil!

Decizie definivită a Curții Supreme

Directorul medical al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» este incompatibil!

Înalta Curte de Casație și Justiție a stabilit, printr-o hotărâre definitivă, starea de incompatibilitate a medicului chirurg Salem Zahra, directorul medical al Spitalului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Acesta a fost declarat incompa­tibil de către Agenția Națio­nală de Integritate în anul 2019.

Proces ajuns la final Agenția Națională de Integritate anunța în 2019, printr-un comunicat de presă, starea de incompatibilitate a medicului Salem Zahra care, și la vremea respectivă, ocupa funcția de director medical al Spi­talului Municipal «Anghel Saligny» din Fetești. Oficialii... [citește_tot_articolul]

24 Martie 2022, 10:10 (7594 vizualizări - 0 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
283 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 1683 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 18 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1683, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2020, 16:05
(2187 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1636 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1636, cu 49 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 16:05
(2206 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 36 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a fost depistat în flagrant noaptea joi spre vineri, 15/16 octombrie a.c., de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:10
(2384 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea și limitarea infectării cu noul coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, echipe mixte formate din polițiști din cadrul IPJ Ialomița, jandarmi și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării modului ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:05
(3524 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Miercuri, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier,  în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier pe DN2 (E85), în afara  localității ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:30
(2716 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane, depistate că nu respectă măsura izolării la domiciliu

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au depistat 5 persoane care nu respectă măsura izolării la domiciliu și peste 50 de persoane care nu purtau mască de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:25
(3686 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1587 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1587, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 16:05
(1856 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești

Joi, 15 octombrie 2020, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Prunului din orașul Căzănești/Ialomița. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 15:40
(2255 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Concurs de film de scurt metraj cu tematică «Anticorupție»

Direcția Generală Anticorupție, în parteneriat cu Asociația Pro Democrația și Fundația Hanns Seidel România, derulează în perioada octombrie-decembrie 2020 proiectul «#Integritate 2020», în cadrul căruia ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:35
(5503 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 124 de controale, amenzi de 255000 de lei

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna septembrie 2020 un număr de 124 acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:20
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Depistat în flagrant conducând sub influența aloolului

Marți, 13 octombrie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu au depistat un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți-Târg, conducând un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:10
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat să acționeze pentru a verifica modul în care se respectă prevederile legale impuse în contextul actual. 60 de persoane au fost sancționate contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:05
(2767 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1573 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 14 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1573, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 16:05
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1543 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 13 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1543, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 16:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule de transport persoane sau mărfuri vor fost oprite, pentru control, de polițiștii rutieri. Activitățile au loc, simultan, în toate statele membre ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 15:10
(3017 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Acasă în siguranță!»

Anul acesta, ziua de marți, 13 are o dublă însemnătate pentru structurile profesioniste pentru situații de urgență, întrucât marcăm în același timp «Ziua Informării Preventive» și «Ziua Internațională a ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 22:40
(2641 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 19:35
(5468 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., în jurul orelor orei 3,30, polițiștii din Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Scânteia, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 52 de ani. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:40
(2188 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 9 octombrie a.c., pe raza comunei Maia, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 42 de ani, din comuna Nuci, în timp ce transporta cu o ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:35
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 78 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din municipiul Urziceni într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:25
(2019 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri, în vederea verificării respectării măsurilor impuse ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:20
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1527 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1527, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 16:05
(2541 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1497 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1497, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2020, 16:05
(2624 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1467 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1467, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2020, 16:05
(1916 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Traficul rutier a fost blocat în ziua de vineri, 9 octombrie a.c., în zona localității Bărbulești din cauza unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. În urma impactului au rezultat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:30
(2705 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 130 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat pe raza județului Ialomița, în ultimele 24 de ore, pentru a verifica modul în care ialomițenii respectă măsurile de protecție sanitară.  ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:25
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1438 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1438, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 16:05
(2061 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, începând din noaptea de joi spre vineri, 8/9 octombrie 2020, ora 3,00, și până vineri, 9 octombrie 2020, orele 21,00, județele Ialomița, Călărași și Constanța ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 19:10
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1423 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1423, cu 36 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 16:05
(2607 vizualizări - 0 comentarii)


Inspectorii ANAF Antifraudă au declanșat cea mai amplă verificare a comerțului on-line nefiscalizat

Agenția Națională de Administrare Fiscală, prin Direcția Generală Antifraudă Fiscală, a declanșat operațiunea «Mercur», cea mai amplă acțiune de verificare a veniturilor nedeclarate obținute din comerțul ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 14:25
(4567 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj» Anca în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» suporter în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! Vasile în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» vilă complex Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 17 iunie 2026 Any în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...