Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Doar 10 minute de echilibru

Handbal, Divizia A, CNE Sfântu Gheorghe-CSM Unirea Slobozia 29-38 (16-22)

Doar 10 minute de echilibru

CSM Unirea Slobozia s-a deplasat duminică, 3 aprilie 2022, la Sfântu Gheorghe, pentru confruntarea cu tinerele handbaliste ale Centrului Național de Excelență. A fost un meci la îndemâna elevelor lui Constantin Frâncu, acestea etalându-și din plin plusul de experiență. Meciul a stat sub semnul echilibrului doar până în minutul 10, când tabela arăta 6-6. A fost ultimul moment de egalitate. A urmat o ploaie de goluri la poarta covăsneană, iar în minutul 16 Slobozia avea 13-7 și zarurile erau deja aruncate. Oana Bucă a fost din nou extrem de inspirată în atac, fiind secondată perfect de Cătălina Sava și Andriyana Naumenko. Au marcat și tinerele jucătoare, stabilind împreună scorul final: 38-29 pentru... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2022, 16:25 (10251 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

4 medalii pentru CSM Unirea Slobozia

Lupte libere, Cupa României «U17»

4 medalii pentru CSM Unirea Slobozia

În perioada 1-3 aprilie 2022, la Târgu Mureș s-a desfășurat Cupa României la Lupte, versiunea adresată sportivilor sub 17 ani. Secția Lupte a CSM Unirea Slobozia, coordonată de antrenorul Marian Moraru, a mai adăugat în palmares o serie de rezultate foarte bune. La categoria de greutate 71 kg, Constantin Morar a câștigat Cupa României. Au fost obți­nute și 3 medalii de bronz prin următorii luptători: Alexandru Minea (45 kg), Răzvan Andreiu (48 kg) și Ștefan Stancu (55 kg). De remarcat și locul 5 obținut de Cristian Toader (65 kg). În urma acestor rezultate, CSM Unirea Slobozia a ocupat locul 2 în clasamentul pe echipe.... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2022, 15:05 (7047 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Turneu «U16» de categorie A, la Slobozia

Tenis de câmp

Turneu «U16» de categorie A, la Slobozia

În perioada 2-7 aprilie 2022, Arena TenisCon găzduiește «Cupa Sarapac», turneu de categorie A adresat jucătorilor sub 16 ani, inclus în Circuitul Național FRT. Practic, în aceste zile, la Slobozia sunt prezenți unii dintre cei mai buni jucători de tenis sub 16 ani din România. Fiind vorba de o singură categorie de concurs, au luat startul 40 de tenismeni din toate regiunile țării. Aceștia au fost atrași atât de punctele puse în joc, cât și de premiile substanțiale puse la bătaie de sponsorul competiției.

4 jucătoare din Slobozia Competiția organizată de Clubul TenisCon, cu sprijinul... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2022, 13:20 (2540 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița: Fonduri europene cheltuite inutil pentru Învățământ neperformant

Ialomița: Fonduri europene cheltuite inutil pentru Învățământ neperformant

Inspectoratul Școlar Județean Ialomița a dat recent publicității Raportul privind starea Învățământului ialomițean, după încheierea primului semestru al acestui an școlar. Ana­lizând rata de promovare a elevilor, în județul Ialomița există unități de învă­țământ unde acest procent se menține scăzut, mai mic sau egal cu 60%. Reamin­tim că, în perioada 2014-2020, oficialii Învățământului ialomițean au inițiat pro­iecte cu finanțare europeană pentru a crește calitatea educației în șco­lile din județ și pentru a obține rezultate mai bune la Examenele Naționale. Instituția școlară a fost fie beneficiar direct al acestor proiecte, fie partener alături de alte instituții cu profil similar. Valoarea fondurilor... [citește_tot_articolul]

5 Aprilie 2022, 12:40 (9549 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația ialomițeană rămâne conectată la Programul «Anghel Saligny»

Administrația ialomițeană rămâne conectată la Programul «Anghel Saligny»

Conform estimărilor oficiale, adminis­trațiile locale din Ialomița ar putea be­neficia de investiții în va­loare de peste 2 miliarde de lei în cadrul Programului «Anghel Saligny». Consiliul Județean Ialomița a depus în cadrul acestui Program 7 proiecte, în valoare de peste 183 milioane de lei. «Programul a fost suplimentat cu încă 15,5 miliarde de lei pentru lucrări de infrastructură rutieră și gaze. Așteptăm să semnăm contractele în luna aprilie. Eu sunt convins că proiectele se vor materializa în anii următori!» a declarat președintele Consiliului Județean Ialomița, Marian Pavel.

La Programul lăudat... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2022, 15:10 (3627 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia are garaje cu beci

A început curățenia de primăvară!

Slobozia are garaje cu beci

Administrația locală a Slo­boziei a de­clanșat curățenia de primăvară. Primele «victime» sunt garajele al căror contract de concesiune a expirat. «Am avut surpriza să descoperim garaje cu beci... Oamenii depozitau acolo bido­a­nele cu murături!» explică Va­lentin Roșca, directorul DADP Slobozia.

Orașul tot e-un șantier Nevoia de locuri de parcare la nivelul Sloboziei a determinat administrația locală să reamenajeze cartierele orașului. La acest moment în Slobozia sunt deschise două șantiere în care se lucrează permanent. Primul a fost deschis luna trecută în zona MB și a generat deja... [citește_tot_articolul]

4 Aprilie 2022, 10:55 (4780 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Sănătății finanțează achiziția de aparatură la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Ministerul Sănătății finanțează achiziția de aparatură la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Spitalul Județean de Urgență Slobozia va primi din partea Ministerului Sănătății peste 500 mii de lei pentru achiziția de incubatoare medicale. Aparatele vor fi utilizate în cadrul Secției Neonatologie și vor permite o mai bună gestionare a cazurilor critice.

Fonduri pentru Spitalul Slobozia Lista aparatelor medicale ce vor fi achiziționate de Spitalul Județean de Urgență Slobozia cu banii Ministerului Sănătății se găsește într-un raport al instituției înaintat Consiliului Județean Ialomița. În ședința ordinară a administrației județene, desfășurată marți, 29 martie 2022, consilierii... [citește_tot_articolul]

3 Aprilie 2022, 12:50 (16061 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Statul lasă fără sporuri asistenții persoanelor cu handicap

Slobozia: Statul lasă fără sporuri asistenții persoanelor cu handicap

În evidențele Direcției de Asistență Socială din cadrul Primăriei Slobozia există 130 de asistenți personali ai persoanelor cu handicap. Deși, prin lege, ar trebui să beneficieze de sporuri salariale pentru condiții de muncă vătămătoare, Statul împiedică acordarea be­neficiului invocând faptul că nu pot demonstra dacă își desfășoară activitatea într-un mediu ce le-ar putea pune în pericol capacitatea de muncă. «Noi am făcut solicitări către mai multe instituții și am primit acest răspuns...» susțin repre­zentanții Direcției de Asistență Socială.

Mai multe sesizări, același răspuns ... [citește_tot_articolul]

2 Aprilie 2022, 13:10 (13980 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

300 locuri de muncă pentru Slobozia

Vești de primăvară

300 locuri de muncă pentru Slobozia

Noile investiții care urmează să fie finalizate la nivelul orașului Slobozia generează deja primele beneficii. Conform estimărilor, Complexul Comercial «Park Plaza» și deschiderea fabricii firmei Artesans del Sucre pe platforma Parcului Industrial IMM Slobozia vor genera 300 locuri de muncă.

200 locuri de muncă la «Park Plaza» În urmă cu un an, administrația locală debloca investiția viitorului Complex Co­mercial «Park Plaza». Printre rezultatele notabile ale acestei realizări administrative se numără și generarea unui număr de 200 locuri de muncă. Primarul Dragoș Soare susține că investiția... [citește_tot_articolul]

1 Aprilie 2022, 10:55 (17997 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Afacerilor Interne blochează un proiect al ISU Ialomița de 4,6 milioane de lei

Ministerul Afacerilor Interne blochează un proiect al ISU Ialomița de 4,6 milioane de lei

De aproximativ un an și jumătate, Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița așteaptă să primească o autorizație din partea Ministerului Afacerilor Interne pentru a putea reabilita sediul Detașamentului de Pompieri Urziceni. Lucrările sunt finanțate de către Uniunea Europeană, proiectul având o valoare de 4,6 milioane de euro. Din cauza lipsei respectivei autorizații, șantierul nu a fost deschis, iar Agenția de Dezvoltare Regională Sud-Muntenia a trecut investiția pe lista proiectelor nefuncționale.

Se așteaptă autorizația Proiectul privind reabilitarea... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2022, 15:20 (7308 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contractul de mentenanță pentru iluminatul public din Slobozia, blocat de contestații

Contractul de mentenanță pentru iluminatul public din Slobozia, blocat de contestații

Administrația din Slobozia nu poate întreține siste­mul de iluminat public al orașului din cauza blocajelor gene­rate de firmele care au licitat pentru încredințarea acestui contract de întreținere. Pentru adjudecarea contractului, firma ROMOFFICE SRL din Slobozia s-a prezentat la licitație cu documente «falsificate». Edilul Dragoș Soare confirmă faptul că Primăria Slobozia a făcut plângere împotriva firmei.

Lupta pentru contracte În ultimii 10 ani, pentru evi­tarea licitațiilor, administrația locală a încheiat contracte de între­ținere pentru iluminatul public prin încredințare directă... [citește_tot_articolul]

31 Martie 2022, 11:10 (8155 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Nicu Biserică, declarat «incompatibil» în timpul mandatului de viceprimar

Agenția Națională de Integritate la Gura Ialomiței

Primarul Nicu Biserică, declarat «incompatibil» în timpul mandatului de viceprimar

Un raport oficial al Agenției Naționale de Intregritate scoate în evidență pro­blemele de integritate pe care le au 12 funcționari publici și aleși locali din întreaga țară. În respectivul ra­port se regăsește și numele lui Nicu Biserică, actualul primar al comunei Gura Ialomiței. Starea de incompa­tibilitate a edilului nu are legătură cu mandatul pe care l-a obținut în vara anului trecut, în urma Alegerilor Locale Parțiale, ci cu perioada în care a fost viceprimar al localității. «Voi acționa în instanță decizia ANI!» a declarat Nicu Biserică, primarul localității Gura Ialomiței.

Raport contestat în instanță... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2022, 15:20 (10275 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Urban SA câștigă procesul împotriva AMONIL SA

S-a făcut dreptate de 5,5 milioane de lei

Urban SA câștigă procesul împotriva AMONIL SA

Operatorul regional Urban SA Slobozia a reușit să blocheze executarea silită a conturilor de către AMONIL SA. Procesul a fost deschis în martie 2020, când Expert Insolvență SRL a cerut indexarea datoriilor cu 5,5 milioane de lei. «S-a făcut dreptate! Executarea si­lită este suspendată... Și am reușit pentru prima dată să includem în proces și documente din dosarul de executare silită inițiat în 2006!» declară public Adrian Stoicescu, directorul Urban SA Slobozia.

Justiția ne-a dat dreptate Pe 23 martie 2020, la 3 zile distanță de la plata integrală a «datoriei istorice» de 16,5 milioane... [citește_tot_articolul]

30 Martie 2022, 11:05 (9133 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Victorie la pas

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CS Activ Prahova Ploiești 29-25 (16-11)

Victorie la pas

Înfrângerea de la Constanța ne-a pus serios în gardă pentru meciul de pe propriul teren, cu Ploieștiul. Jucat la Slobozia duminică, 27 martie 2022, jocul a beneficiat de o atmosferă mult prea liniștită, deloc caracteristică unui meci de handbal. Handbalistele noastre și-au intrat repede în ritm. Ploieștencele, pregătite de fostul antrenor al Sloboziei, Ghiță Irimescu, nu au avut prea mult timp pentru ripostă. După fluierul de start, a fost un singur moment de egalitate pe tabelă (1-1 în minutul 3). În minutul 5, Grațiela Stoica scapă pe contraatac, deschide scorul și pornește tăvălugul. Treptat, ne desprindem considerabil, prahovencele dând replica prin execuțiile Dianei Andrița sau prin Mara... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2022, 19:10 (4186 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Și-au împărțit reprizele

Fotbal, Liga a III-a, FC Voluntari 2-Recolta Gheorghe Doja 1-1

Și-au împărțit reprizele

În tur, la Gheorghe Doja, a fost 2-0 pentru Voluntari. Sâmbătă, 26 martie 2022, în ultima etapă a sezonului regulat, Recolta, cu o echipă mai puternică, spera la mai mult. Și a obținut mai mult dar, zicem noi, nu cât ar fi putut... Antrenorul Adrian Cristea a folosit următorii jucători: Enache (Oprea ’82)-Petre, Bucurică, Chebac, Andrei-Bălan (Cositoru ’88), Alexe-Radu (Chiriță ’82), Răduca, Comșa (Popescu ’66)-Năstase (Negoiu ’82). Golul ialomițenilor a venit în minutul 12, când Dorin Radu, deși părea că s-a izolat în marginea stângă, paralel cu careul mare, găsește un șut-centrare care îl păcălește pe portarul Paraschiv, iar mingea se odihnește în ațe. Recolta domină prima repriză, chiar dacă... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2022, 17:20 (8718 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Înfrângere cu cântec de fluier

Fotbal, Liga a III-a, CSM Fetești-CS Afumați 1-3

Înfrângere cu cântec de fluier

Feteștiul a trăit, chiar în ultima etapă de sezon regulat, cel mai frustrant meci. A întâlnit liderul CS Afumați, echipă aproape imposibil de bătut. Și, totuși, CSM Fetești a fost aproape de o nouă surpriză. De fiecare dată însă, au intervenit deciziile dubioase ale arbitrilor, care au inflamat spiritele pe banca gazdelor. S-a cerut offside la golul 2 al oaspeților, iar înainte de golul 3 a fost fault evident la portar. Antrenorul Mircea Ștefan i-a introdus pe teren, încă din primul minut, pe Călugăru-Călin, Babaua, Radicof, Gavrilă-Toader, Grigore, Gogan, Enache-Pușcașu, Tudor. Au mai jucat A. Gogu, Gene și Pîslaru. Onțel, Bălan și Zaharia au marcat golurile oaspeților pentru Fetești înscriind... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2022, 16:50 (2048 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Aurelia Dinu, șefa Serviciului Juridic, acuzată că a furat apartamentul unui... mort!

Caz penal la Primăria Slobozia

Aurelia Dinu, șefa Serviciului Juridic, acuzată că a furat apartamentul unui... mort!

Șefa Serviciului Juridic din ca­drul Primăriei Slobozia este acuzată că ar fi falsificat acte care i-ar fi permis să devină proprietara apar­tamentului unei persoane decedate care nu avea moștenitori. Situația a intrat în atenția Comisiei de Disciplină din cadrul instituției.

Nu se mai termină scandalurile Aurelia Dinu, șefa Serviciului Juridic din cadrul Primăriei Slobozia a fost acuzată că și-ar fi însușit un apartament al unei persoane decedate. Situația a fost descoperită în urma sesizării unuia dintre moș­tenitori. Conform sesizării, moște­nitorul a revendicat apartamentul de la... [citește_tot_articolul]

29 Martie 2022, 13:50 (16011 vizualizări - 22 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița rurală nu se conectează la rețelele de canalizare

Adevăruri pe care nu le recunoaște nimeni

Ialomița rurală nu se conectează la rețelele de canalizare

De-a lungul ultimilor 30 de ani, Ialomița a investit sume uriașe în realizarea și extinderea rețelelor de canalizare din mediul rural. În pofida eforturilor investiționale, aceste rețele fie sunt insuficiente, fie sunt nefuncționale. Marea problemă o reprezintă însă refuzul populației din mediul rural de a se branșa la sistemul de canalizare.

Bani cu nemiluita pentru nimic Conform estimărilor, primul program de investiții în rețelele de apă din mediul rural a fost Programul SAPARD. Con­form datelor oficiale, în cadrul acestui program administrațiile din Ialomița au cheltuit în perioada... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2022, 16:05 (16392 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Combinatul NITRAMONIA BC Slobozia, pregătit pentru repornire

Combinatul NITRAMONIA BC Slobozia, pregătit pentru repornire

Cu o investiție de peste 5 milioane de euro în infras­tructură și instalațiile de producție, Combinatul Chimic din Slobozia este pregătit pentru repor­nire. Platforma industrială este în prezent a societății NITRAMONIA BC, actuala denumire a societății Popasul Trebeș, firma din județul Bacău care anul trecut a plătit 124 milioane de lei pentru achiziția singurului Combinat Chimic din județul Ialomița. În prezent, NITRAMONIA BC produce la Slobozia azotat de amoniu, din amoniacul rămas în stocuri. Firma și-ar putea extinde capacitatea de producție și pentru uree, însă are nevoie de un sprijin din partea autorităților în ceea ce privește prețul gazului, materie primă folosită pentru producția îngrășămintelor... [citește_tot_articolul]

28 Martie 2022, 10:55 (22962 vizualizări - 16 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Comasarea Liceelor Tehnologice «Mihai Eminescu» și «Al.I. Cuza», contestată în instanță

Slobozia: Comasarea Liceelor Tehnologice «Mihai Eminescu» și «Al.I. Cuza», contestată în instanță

Decizia municipa­lității din Slobozia de a comasa Liceele Tehnologice «Mihai Eminescu» și «Al.I. Cuza» din Slobozia a fost contestată în instanță de către profesorii Liceului Teh­nologic «Mihai Eminescu». Cadrele didactice din cadrul Asociației «A.P.P.E.L. pentru Viitorul L.T.M.E.» au deschis un proces prin care solicită instanței anularea Hotărârii Consiliului Local Slobozia prin care se reorganizează rețeaua școlară a reședinței județului.

Se așteaptă decizia judecătorilor În ianuarie 2022, Consiliul Local Slobozia aproba, prin Hotărâre de Consiliu Local, reorganizarea întregii rețele... [citește_tot_articolul]

27 Martie 2022, 13:20 (10194 vizualizări - 4 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
310 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CNAIR: Se închide DN21A pentru lucrări de reparații, între localitățile Bărăganu și Țăndărei

Începând de marți, 12 iunie 2018, se închide circulația rutieră pe DN21A, pe sectorul de drum cuprins între km 0+000 (Bărăganu)-km 21+126 (Țăndărei), pentru execuția lucrărilor de reparații sistem rutier ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2018, 12:25
(9352 vizualizări - 1 comentariu)


Trenul Regal în Dobrogea. Prima oprire, la Fetești!

În Anul Centenar al Marii Uniri și al sfârșitului Primului Război Mondial, Majestatea Sa Margareta, Custodele Coroanei române, Alteța Sa Regală Principele Radu și Alteța Sa Regală Principesa Maria vor călători ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2018, 17:15
(5932 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 33 permise de conducere reținute

La acest sfârșit de săptămână, 8-10 iunie a.c., polițiștii au intervenit la 136 de evenimente și au aplicat peste 580 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 200000 de lei. De asemenea, au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2018, 15:05
(6948 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Școala Gimnazială Nr. 3 a împlinit 50 de ani

Școala Gimnazială Nr. 3 Slobozia, una dintre cele mai prestigioase unități de învățământ din oraș, a împlinit astăzi 50 de ani de la înființare. Sărbătoarea a fost marcată printr-o serie de evenimente publice ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 21:10
(8092 vizualizări - 4 comentarii)


IPJ Ialomița: 200 de amenzi aplicate într-o singură zi

Miercuri, 6 iunie 2018, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni preventive pe raza județului. În urma activităților au fost aplicate sancțiuni contravenționale în valoare de peste 46 mii de lei ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 20:25
(5668 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Depistați la volan fără permise de conducere

Doi tineri de 21 și, respectiv, 28 de ani, din localitățile Grindu și Fetești, s-au ales cu dosare penale după ce au fost depistați în trafic conducând fără a avea permise de conducere. ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 20:05
(7260 vizualizări - 2 comentarii)


Percheziții în satul Sintești. Opt persoane vor fi audiate

Polițiștii din Prahova au efectuat miercuri, 6 iunie 2018, 10 percheziții domiciliare în satul Sintești, localitate care aparține administrativ de comuna Borănești. Oamenii legii au în vizor opt suspecți ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2018, 13:23
(8068 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: O cisternă s-a răsturnat lângă șosea

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița intervin în zona localității Sinești, acolo unde o cisternă care transporta produse petroliere s-a răsturnat lângă șosea. Șoferul vehiculului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 22:22
(5774 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut

Un bărbat din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce luni, 4 iunie 2018, a provocat un accident rutier pe raza orașului. Acesta s-a urcat beat la volan și a lovit o mașină care circula regulamentar ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 18:10
(5457 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DSVSA Ialomița: Controale în mini-vacanța de 1 iunie

Inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat mai multe controale în perioada mini-vacanței de 1 iunie, la mai multe firme de pe raza județului de tipul fast-food, cofetărie, patiserie sau hipermarket. Controalele ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 17:35
(5332 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților Promoția 2018

Având în vedere ca anul școlar 2017-2018 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților Promoției 2018 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 12:25
(4090 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Miere împrăștiată pe șosea

800 de litri de miere s-au împrăștiat pe DN2A, lângă Urziceni, după ce duba în care erau transportați a fost implicată într-un accident rutier. Autoutilitara a fost lovită de un autoturism în care se aflau ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2018, 17:02
(6827 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Cioban omorât de tren

Valea Ciorii: Cioban omorât de tren

Un cioban de 59 de ani a fost călcat de tren în dimineața zilei de luni, 4 iunie 2018. Bărbatul a încercat să traverseze linia de cale ferată din zona localității Valea Ciorii, moment în care a fost lovit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2018, 15:57
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Copiii-bucuria sufletului»

Protopopiatul Slobozia: «Copiii-bucuria sufletului»

Joi, 31 mai 2018, Protopopiatul Slobozia a oferit unui număr de 65 copii, beneficiari ai Biroului de Asistență Socială, dar și de la școlile partenere (Școala Gimnazială «Sfântul Nicolae» Bucu, Școala ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 20:20
(5368 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Restaurant închis din cauza neregulilor

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au desfășurat ample controale în timpul minivacanței de Rusalii. În urma verificărilor, din cauza neregulilor privind respectarea ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 19:20
(4678 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperi programate ale furnizării energiei electrice, generate de lucrările de reparații și întreținere ale rețelelor. Astfel, în perioada 4-8 iunie 2018, curentul se ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 18:55
(7044 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități dedicate zilei de 1 Iunie

În apropierea Zilei Internaționale a Copilului, reprezentanții Protopopiatului Slobozia, în parteneriat cu grădinițele «Pinocchio» și «Lumea Copiilor» din oraș au organizat o manifestare dedicată acestui ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 18:40
(5028 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: A fost găsit trupul copilului înecat în râul Ialomița

Pompierii ialomițeni au reușit să descopere cadavrul copilului de 10 ani, din localitatea Broșteni, care s-a înecat miercuri, 23 mai 2018, în apele râului Ialomița. Trupul neînsuflețit al băiatului a fost ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 22:42
(6344 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă împotriva «violenței în familie»

În cadrul activităților dedicate «Săptămânii prevenirii criminalității», polițiștii ialomițeni au desfășurat o campanie de informare și prevenire a violenței domestice. Aceștia au purtat mai multe discuții ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 20:10
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperi programate ale furnizării energiei electrice, generate de lucrările de reparații și întreținere ale rețelelor. Astfel, în perioada 29-31 mai 2018, curentul se ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:35
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița, alături de copii

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat o campanie de informare cu scopul de a reduce numărul accidentelor de circulație în care sunt victime copiii. Oamenii legii au stat de vorbă cu preșcolarii ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:25
(5418 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale privind pesticidele din legume

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat în primul trimestru al acestui an verificări privind cantitățile de pesticide din fructele și legumele aduse din import și ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:10
(4552 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Un tânăr din Fetești a ajuns principalul suspect într-o amplă anchetă privind traficul și distribuția de droguri, instrumentată de procurorii DIICOT din Slobozia. Acesta a fost arestat în urmă cu o săptămână ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 11:05
(5358 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Și-a lovit cumnata cu o toporișcă

O femeie a fost la un pas de moarte după ce cumnatul său, băut bine, a lovit-o de mai multe ori în cap cu o toporișcă. Bărbatul este recidivist  și  a fost arestat preventiv pentru 30 de zile ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 14:30
(3876 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Copil de 10 ani, înecat în apele râului Ialomița

Reprezentanții ISU din cadrul Detașamentului Urziceni au intervenit pentru scoaterea la mal a unui copil de 10 ani, din Broșteni, înecat în râul Ialomița. Acesta plecase la scăldat împreună cu un prieten ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:25
(5777 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: «Sanitarii Pricepuți», la start

Reprezentanții Crucea Roșie Ialomița organizează o nouă ediție a concursului de prim ajutor dedicat elevilor, «Sanitarii pricepuți». Evenimentul adună la start elevi de gimnaziu și liceu din tot județul ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:20
(4214 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Încep înscrierile în instituțiile de învățământ ale MAI

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează o campanie de înscriere a candidaților interesați să ocupe un loc în cadrul școlilor de agenți și ofițeri pe care MAI le are la nivel național ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:05
(5434 vizualizări - 0 comentarii)


Căutat de autoritățile germane, prins la Ograda

Polițiștii ialomițeni au identificat un tânăr, de 28 de ani, din comuna Ograda, pe numele căruia autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare, acesta fiind acuzat de comiterea ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 20:25
(4507 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de artă plastică a artiștilor ialomițeni la Călărași

Uniunea Artiștilor Plastici filiala Ialomița organizează vineri, 25 mai 2018, o expoziție dedicată Centenarului «Marii Uniri», în incinta Muzeului Municipal Urziceni. ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 20:15
(4452 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
angajează ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani
în transport mărfuri
-atestat valabil de șofer profesionist
transport marfă
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern și EXTERN
CV pot fi trimise la adresa
de e-mail
[email protected]
sau la sediul societății din Cosâmbești,
șos. Slobozia-Țăndărei, nr.154

Relații suplimentare se pot obține
și la tel. 0749/162.458

22 Mai 2018, 20:05


Ultimele comentarii
@ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...