Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Suspiciune de viol asupra unei fetițe de 11 ani, în satul Marsilieni

Suspiciune de viol asupra unei fetițe de 11 ani, în satul Marsilieni

O anchetă a fost deschisă în satul Marsilieni după ce o minoră de 11 ani ar fi fost batjocorită de un vecin, în vârstă de 57 de ani. Cazul a ieșit la iveală după ce polițiștii au intervenit pentru a stinge un conflict apărut între presupusul agresor și tatăl copilei. Deși bărbatul susține că nu este adevărat, minora a fost descoperită în locuința sa, întinsă pe pat. Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița a dispus institu­ționalizarea în regim de urgență a fetiței și a celor doi frați pe care îi are. «Verificările sunt în curs, fetița și frații săi sunt sub monitorizare!» susține Nicolae Badea, purtătorul de cuvânt al instituției.

Verificările sunt în curs... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2020, 20:20 (6667 vizualizări - 3 comentarii)

SPORT

Enache, ce debut!

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Turris Turnu Măgurele 1-0

Enache, ce debut!

Enache Costea este unul dintre cei mai tineri antrenori din Liga a II-a. Va împlini 37 de ani în luna septembrie, mai tânăr cu o lună decât el fiind doar antrenorul Farului Constanța, Ianis Zicu. Multă lume a avut temeri cu privire la debutul acestuia în Liga a II-a. Antrenorul Unirii a arătat însă că a citit bine adversarul și a știut să-și mobilizeze exemplar jucătorii. Finalul meciului cu Turris l-a găsit, firește, bucuros pentru rezultat, dar cu gândul deja la următoa­rele confruntări. «Din punctul meu de vedere, am întâlnit astăzi cea mai bună echipă din Liga a II-a, cu mulți jucători cu experiență și un an­trenor foarte bun. Am învins, am făcut un meci bun, dar obiectivul nostru rămâne menținerea în liga secundă... De aceea trebuie să progresăm joc cu joc! Eu am încredere în jucătorii noștri. Cu toate că nu am avut o campanie de achiziții pompoasă și se spunea că acest lot nu este ca­pabil de rezultate deosebite, jucătorii au de­monstrat în meciul cu cei de la Turnu Măgurele că au capacitatea de a lupta de la egal la egal cu oricine. Mă bucur pentru Alexandru Muscă și pentru plusul pe care l-au adus echipei toți cei care au intrat pe parcurs...»... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2020, 15:40 (5222 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Seceta pedologică extremă a distrus culturile de porumb și floarea-soarelui

În Ialomița

Seceta pedologică extremă a distrus culturile de porumb și floarea-soarelui

Lipsa precipitațiilor din această vară a afectat într-o proporție ridicată culturile de porumb și floarea-soarelui. Estimările de până acum ale Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița arată faptul că peste 80% din suprafețele pe care aceste plante au fost însămân­țate au fost calamitate din cauza secetei. În timp ce oficialii Direcției pentru Agricultură Județeană fac bilanțul acestor pagube, agricultorii încă așteaptă să primească despăgubirile promise de Guvernul României pentru culturile de toamnă calamitate...

Culturi distruse de secetă Conform datelor furnizate de Direcția... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2020, 11:40 (5841 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Sloboziei a abandonat Ștrandul Municipal

Administrația Sloboziei a abandonat Ștrandul Municipal

Tratat cu indiferență de administrația locală, Ștrandul Municipal al Sloboziei se află într-un stadiu avansat de degradare. Responsabilitatea cade pe umerii Servi­ciului Patrimoniu al Primăriei Slobozia, ai cărui funcționari nu au reușit să facă nici până acum un caiet de sarcini corespunzător astfel încât concesionarea obiectivului să fie scoasă la licitație publică. Acest demers trenează pe masa de lucru a funcționarilor din cadrul Serviciului Patrimoniu de 1 an... «Legea ne obligă să facem carte funciară dacă vrem să concesionăm. La asta lucrăm acum!» susține Eduard Plăiașu, șeful Serviciului Patrimoniu al Primăriei Slobozia.

Primăria în care nu se întâmplă nimic... [citește_tot_articolul]

31 August 2020, 15:10 (4019 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tehnologia transformă copiii din Ialomița în victime ale «pornografiei infantile»

Tehnologia transformă copiii din Ialomița în victime ale «pornografiei infantile»

Statistică îngrijorătoare a organelor judiciare locale din Ialomița. În ultimul an și jumătate, se constată o creștere a cazurilor de «por­nografie infantilă» anchetate și judecate. Potrivit datelor, din cele 27 de dosare trimise în judecată de procurorii DIICOT Slobozia, 17 au avut ca obiect fapte de «pornografie infantilă». Mai grav este faptul că, în cele mai multe cazuri, imaginile în care sunt surprinși copii în ipostaze compromițătoare au fost filmate în incinta unităților de învățământ. «Am avut în monitorizare și cazuri de copii de vârstă mică...» susțin reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița.

Copiii, în pericol... [citește_tot_articolul]

31 August 2020, 10:55 (4900 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Victorie uriașă

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Turris Turnu Măgurele 1-0

Victorie uriașă

Unirea Slobozia nu i-a avut la debutul în Liga a II-a pe Toma și Lazăr în teren. Grele pierderi, având în vedere că adversarul, Turris Turnu Măgurele, pleacă drept favorită la promovare. Enache Costea a găsit însă soluții în numerosul său lot și a început meciul cu Gurău-Stoianovici, Dumbrăvean, Dinu, Ibrian-Adăscăliței, Unguru, Suciu-Răduca, Moldovan, Trucă. Oaspeții au început mai hotărâți, au avut două cornere rămase fără rezultat, dar apoi au capitulat în fața jocului curajos al Unirii. Pătrunderea lui Sima ne-a creat ceva emoții, dar șutul acestuia a trecut peste poarta lui Gurău. Unirea a replicat tăios, dar lovitura de cap a lui Adăscăliței a fost scoasă excelent de portarul Duțu. În partra... [citește_tot_articolul]

29 August 2020, 17:10 (4253 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala ialomițeană în vremea pandemiei

Școala ialomițeană în vremea pandemiei

Amenințată de pandemia de COVID-19, școala începe oficial pe 14 septembrie 2020. Monica Anisie, ministrul Educației, a confirmat oficial informația la Slobozia, aflată într-o vizită electorală. Dincolo de declarațiile oficiale, profesorii, elevii și părinții privesc îngrijorați modul în care autoritățile gestionează redeschiderea noului an școlar. Și, totuși, cât de sigur este pentru elevi și cadrele didactice, familiile și prietenii acestora mersul la școală? Este o întrebare căreia oficialii din Învățământ refuză să-i găsească un răspuns, pasând responsabilitatea mai departe...

Vizită ministerială la Slobozia... [citește_tot_articolul]

29 August 2020, 13:10 (4797 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Primăria Țăndărei pregătește unitățile de învățământ pentru noul an școlar

Primăria Țăndărei pregătește unitățile de învățământ pentru noul an școlar

Momentul de debut al anului școlar este așteptat cu sufletul la gură atât de elevi, cât și de cadrele didactice. Pentru că anul acesta pandemia de COVID-19 impune reguli stricte în ceea ce privește activitatea școlară pentru a limita răspândirea SARS-CoV-2, autoritățile locale adoptă măsuri în acest sens. Primăria orașului Țăndărei alocă resurse financiare suficiente astfel încât toate școlile din oraș să-și poată începe activitatea, din 14 septembrie 2020, în cele mai bune condiții.

«Suntem alături de elevii și profesorii orașului nostru!» În baza unor solicitări transmise de unitățile... [citește_tot_articolul]

27 August 2020, 17:10 (7018 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Fetești distribuie măștile de protecție pentru persoanele defavorizate

Primăria Fetești distribuie măștile de protecție pentru persoanele defavorizate

În perioada 31 august-2 septembrie 2020, Primăria Fetești derulează campania de distribuție a măștilor de protecție oferite persoanelor defavorizate. Acestea au fost alocate de Ministerul Sănătății, prin Direcția de Sănătate Publică, fiind puse la dispoziția persoanelor în dificultate cu scopul de a limita răspândirea noului Coronavirus.

Sprijin pentru persoanele defavorizate Din datele autorităților locale, 2207 persoane defavorizate vor beneficia de măștile de protecție distribuite de Primăria Fetești și oferite de Ministerul Sănătății. Astfel, fiecare persoană fără posibilități va... [citește_tot_articolul]

27 August 2020, 14:15 (5617 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Țăndărei: Mașină de Poliție, vandalizată de un necunoscut

Țăndărei: Mașină de Poliție, vandalizată de un necunoscut

Este anchetă la Poliția Orașului Țăndărei, după ce una dintre mașinile din dotare ale oa­menilor legii a fost vandalizată. Evenimentul s-a petrecut la sfârșitul săptămânii precedente, însă autorul nu a fost descoperit nici până în prezent.

Cercetările sunt în curs Pe rețelele de socializare au apărut imagini cu respectivul automobil pe care polițiștii din Țăndărei îl folosesc pentru a participa la misiuni avariat. Mașina este lovită în partea din dreapta și are cauciucurile tăiate. O anchetă a fost deschisă de Poliția Orașului Țăndărei, însă autorul nu a fost încă identificat. «La momentul de față, se fac cercetări pentru a se stabili identitatea autorului!»... [citește_tot_articolul]

27 August 2020, 11:50 (4092 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a stabilit cheltuielile înregistrate în Starea de Urgență

În Ialomița

Curtea de Conturi a stabilit cheltuielile înregistrate în Starea de Urgență

Curtea de Conturi a României a dat publicității un raport complet privind modul în care s-au cheltuit fondurile publice în perioada Stării de Urgență. Potrivit documentului oficial, în Ialomița s-au cheltuit 4,2 milioane de lei pentru combaterea pandemiei de COVID-19. Singura neregulă descoperită de auditori a vizat plata a aproximativ 100 mii de lei a unor sporuri salariale pentru personalul TESA din cadrul Direcției de Sănătate Publică.

Controale la primării și spitale Auditorii Curții de Conturi a României au elaborat un program special de verificare în ceea ce privește modul în... [citește_tot_articolul]

26 August 2020, 12:50 (7611 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Campania de asfaltare a lui Victor Moraru a ajuns în Prahova, la Liliești

Sic transit gloria mundi!

Campania de asfaltare a lui Victor Moraru a ajuns în Prahova, la Liliești

După cum puteți vedea în imaginea alăturată, covorul asfaltic pe care îl toarnă Moraru&comp. pe pagina sa de socializare a ajuns până la Liliești, în județul Prahova. Sub sloganul «continuăm împreună pentru drumuri mai bune», ex-președintele tuturor ialomițe­nilor atrage atenția alegătorilor cu drept de vot că nu se va opri acolo. Sigur, e o greșeală de redactare, căci Victor Moraru nu mai are acum consilierii personali la dispoziție, dar nouă ni se pare premonitoriu. În ritmul ăsta, dacă electoratul îl va vota din nou, Victor Moraru are toate șansele să asfalteze și Calea Lactee, pe care, spun surse mai bine informate decât noi, a pus ochii demult, pe vremea când era un biet candidat... [citește_tot_articolul]

25 August 2020, 20:50 (5563 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Sfârșit de vară, început de stagiune

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Sfârșit de vară, început de stagiune

Federația Română de Fotbal s-a dovedit mai grăbită ca oricând în a da startul noii ediții de Campionat a Ligii Se­cunde. Desi inițial se vehicula data de 5 septembrie a.c., până la urmă oamenii lui Burleanu au stabilit 29 august 2020 drept moment al startului. Prin urmare, s-a făcut totul pe repede înainte. Luni, 24 august a.c., s-a decis păstrarea celor de la Pandurii Târgu Jiu în Liga a II-a, iar apoi s-a trecut la tragerea la sorți a țintarului. Între cele 21 de echipe din urnă s-a aflat după mai bine de 5 ani de pribegie și Unirea Slobozia. Echipa lui Enache Costea a avut la dispo­ziție doar 20 de zile pentru a pune la punct detaliile noului sezon. E unul dintre motivele pentru care s-a mers... [citește_tot_articolul]

25 August 2020, 15:05 (4608 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

A semnat și Steliana Polismac

Handbal, HCM Slobozia

A semnat și Steliana Polismac

Lotul HCM Slobozia pentru sezonul 2020-2021 continuă să se contureze. Ultima jucătoare care și-a dat acordul pentru a evolua la echipa noastră este la început de carieră la nivel de senioare și se încadrează în proiectul de Ligă Secundă care este creionat de conducere. Este vorba de Steliana Polismac, o extremă dreapta de doar 19 ani. Steliana a început handbalul la Tulcea, sub îndrumarea antrenoarei Daniela Gheorghe. A fost colegă de generație cu interul Ștefania Gheorghe, o altă jucătoare care a semnat recent cu HCM Slobozia. În zilele următoare sunt așteptate să bată palma cu echipa ialomi­țeană alte două jucătoare, fiind vizate posturile de pivot și portar. Și în aceste cazuri vorbim de ju... [citește_tot_articolul]

25 August 2020, 12:50 (2809 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația rurală din Ialomița se pregătește de alegeri

Un nou mandat, aceleași obiceiuri politice

Administrația rurală din Ialomița se pregătește de alegeri

bonus: Transferurile politice ale sezonului

Ne pregătim de Alegeri. Și cu sau fără pandemie de COVID-19 le vom avea. Miza e mare, iar alegătorii tot mai puțini, iertat fie-ne cinismul involuntar. În aceste condiții, partidele mizează pe ce a mai rămas. Pe primarii în funcție și bazinele lor electorale. Adică neamu­rile, și obligațiile, și vânzătorii de voturi... Că la țară se votează omul, nu partidele! Iar partidele sunt dispuse să le vândă sau cumpere și sufletele pentru a câștiga. Dacă se poate, sufletele primarilor în funcție. Dacă nu, pe ale celor care vor funcții publice. De aceea, cu o săptămână înainte de declan­șarea oficială a campaniei electorale, ne-am decis să oferim un stop-cadru a luptei pentru putere. Cine sunt candidații... [citește_tot_articolul]

25 August 2020, 11:10 (5539 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița, închis din cauza COVID-19

Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița, închis din cauza COVID-19

Activitatea Serviciului Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița a fost suspendată la solicitarea Direcției de Sănătate Publică, după ce unul dintre angajați a fost depistat pozitiv la testul pentru COVID-19. În zilele următoare, Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița va intra într-un program de dezinfecție.

Angajații sunt în carantină Potrivit Direcției de Sănătate Publică Ialomița, 10 angajați ai Serviciului Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița sunt în momentul acesta în carantină, după ce unul dintre angajații instituției a fost depistat pozitiv la testul pentru COV... [citește_tot_articolul]

24 August 2020, 20:25 (6622 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Doar 6 ialomițeni au donat plasmă hiperimună necesară pacienților critici din cauza COVID-19

Doar 6 ialomițeni au donat plasmă hiperimună necesară pacienților critici din cauza COVID-19

Recoltarea plasmei hiperimune de la pacienții bolnavi de COVID-19 pare o misiune imposibilă pentru Centrul de Transfuzie Sanguină din Slobozia. Reprezentanții instituției susțin faptul că deși au colaborări cu spitalele unde oamenii sunt tratați și vindecați, aceștia refuză categoric să vină să doneze plasmă. Doar 6 persoane au trecut pragul instituției în acest scop, de când donarea de plasmă hiperimună a fost legiferată în țara noastră. «Găsesc tot felul de scuze, de la „promit că voi veni...“ și nu mai apar, până la „nu am timp de așa ceva!“» susține Raluca Cruceat, directorul Centrului de Transfuzie Sanguină din Slobozia. Estimările arată că la nivelul jude­țului peste 500 de persoane... [citește_tot_articolul]

24 August 2020, 16:05 (4200 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parcul Tineretului din Slobozia a rămas fără sistemul de irigații inteligent

Parcul Tineretului din Slobozia a rămas fără sistemul de irigații inteligent

Cu o suprafață de 15 ha, Parcul Tineretului din Slobozia este cea mai întinsă zonă verde a orașului. În ultimii 10 ani, administrația locală a încercat de nenumărate ori să transforme acest parc într-un adevărat loc de relaxare și petrecere a timpului liber, însă demersurile au eșuat. Singura investiție reală o reprezintă sistemul de irigație asistat pe calculator care, la acest moment, întâmpină probleme de funcționare. Reprezentanții Direcției de Administrare a Domeniului Public a Primăriei Slobozia susțin faptul că este nevoie de un «Plan de regenerare peisagistică» pentru a pune în funcțiune sistemul. Într-o situație similară se află și becurile inteligente, montate pentru a lumina... [citește_tot_articolul]

24 August 2020, 10:50 (6868 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

Rampa lui Adrian Mocioniu de la U20

Un primar care a confirmat

Rampa lui Adrian Mocioniu de la U20

În decembrie anul trecut, după 3 ani de așteptare, locatarii blocului U20 din Slobozia și-au strigat disperarea la ziar. În februarie, strigătul lor a fost auzit de către Renate Weber, Avocatul Poporului, care a solicitat oficial autorităților locale să respecte legea. Zilele acestea, adică pe 14 august 2020, rampa e... «în lucru». Ar putea fi prima realizare notabilă pentru cetățeni a lui Adrian Mocioniu, «primarul care a confirmat».

Minunea de la U20 E vineri, burta țipă că-i vremea prânzului, iar U20 e tocmai hăt, în fața părculețului de la Gară. Dar curiozita­tea e mai... [citește_tot_articolul]

23 August 2020, 12:40 (5880 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițean testat pentru COVID-19 cu 3 ore înainte de a merge la spital!

Revoltător

Ialomițean testat pentru COVID-19 cu 3 ore înainte de a merge la spital!

Ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia din cauza unor probleme la stomac, un bărbat din Ciulnița a aflat că i-au fost recoltate probe pentru testul COVID-19 cu 3 ore înainte de a se prezenta la medic! Omul a mers la spital în jurul prânzului, iar conform datelor din buletinul de ana­lize probele biologice i-au fost prelevate dimineața, când se afla acasă împreună cu familia. Contactați telefonic pentru a comenta situația, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia și cei ai Direcției de Sănătate Publică au preferat să-și paseze responsabilitatea, în loc să ofere o explicație pentru cele întâmplate...

«Directorul DSP mi-a închis telefonul!»... [citește_tot_articolul]

22 August 2020, 14:15 (6754 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
299 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fierbinți: A intrat cu mașina în gard

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 9,30, pe raza localității Fierbinți un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un gard. În urma evenimentului, doi adulți și doi minori au fost ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:15
(3444 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Ciocnire între un camion și un autoturism

Marți, 23 iulie a.c., în jurul orelor 16,00, pe raza localității Coșereni un camion și un autoturism s-au ciocnit, victimă fiind un bărbat în vârstă de 51 de ani. La locul intervenției au acționat salvatori ...[citește_toată_știrea]

25 Iulie 2019, 17:10
(3146 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 3 accidente, patru răniți

Luni, 22 iulie a.c., pe raza județului Ialomița s-au produs 3 accidente rutiere soldate cu rănirea a patru persoane. Primul dintre acestea s-a produs în jurul orei 8,30, în municipiul Urziceni, în timp ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:25
(2533 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

În perioada 22-28 iulie a.c., la nivel național se va desfășura o nouă acțiune pentru prevenirea accidentelor rutiere. Vizați sunt conducătorii autovehiculelor de transport public de persoane mai mare de ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:20
(3566 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Amara, reținut 24 de ore după ce a condus băut și fără permis

Luni, 22 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat în trafic, pe raza localității Amara, un tânăr, de 26 de ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:15
(4498 vizualizări - 4 comentarii)


Incendiu la o magazie din Alexeni

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orelor 13,50, pe raza localității Alexeni a izbucnit un incendiu la o magazie. Pentru lichidarea acestuia au intervenit 8 pompieri de la Detașamentul de Pompieri Urziceni ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:10
(3379 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni incendiu


Ciocârlia: Accident rutier soldat cu două victime

Duminică, 21 iulie a.c., în jurul orei 9,15, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Urziceni-Buzău a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat într-un șanț, două persoane fiind rănite. La fața ...[citește_toată_știrea]

23 Iulie 2019, 20:05
(3294 vizualizări - 0 comentarii)


Un feteștean beat la volan a provocat un accident rutier

Joi, 18 iulie a.c., un bărbat de 26 de ani, din Fetești, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ce se deplasa pe direcția Movila-Fetești, ar fi pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune frontală ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:25
(4020 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gheorghe Doja

Joi, 18 iulie a.c., în jurul orelor 23,40, Pompierii de la Detașamentul de Pompieri Slobozia împreună cu patru pompieri civili de la Serviciul Voluntar pentru Situații de Urgență au intervenit cu două autospeciale ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:20
(3440 vizualizări - 0 comentarii)


Gârbovi: Cercetați penal pentru furt de cereale

Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au identificat joi, 18 iulie a.c., trei bărbați, cu vârste cuprinse între 38 și 44 de ani, bănuiți de comiterea unui furt. Cei în cauză au fost opriți în ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:15
(3537 vizualizări - 0 comentarii)


Ograda: Fără permis, la volan

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier efectuează cercetări într-un dosar penal privind infracțiunea de «conducere a unui vehicul fără permis», faptă comisă în localitatea Ograda, la data de 19 aprilie ...[citește_toată_știrea]

19 Iulie 2019, 20:10
(3342 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale în piețe la tarabe

În perioada 12-14 iulie a.c., Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, împreună cu reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița și ai Inspectoratului de ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 19:10
(3649 vizualizări - 1 comentariu)


Baza 86 Aeriană, la «Royal International Air Tattoo 2019»

În perioada 19-21 iulie 2019, la Baza Aeriană FAIRFORD, GLOUCESTERSHIRE din Marea Britanie, aparținând Forțelor Aeriene Regale, are loc «Royal International Air Tattoo 2019», unul dintre cele mai mari mitinguri ...[citește_toată_știrea]

18 Iulie 2019, 14:40
(4852 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Arme găsite în casă

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu polițiștii Serviciului pentru Acțiuni Speciale au efectuat 4 percheziții domiciliare la Țăndărei. În urma ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:35
(3243 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Gârbovi

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orelor 12,30, două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Urziceni și un echipaj SMURD au fost solicitate pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o casă din localitatea ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:30
(3173 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi incendiu


Platonești: Accident rutier soldat cu o victimă

Marți, 16 iulie a.c., în jurul orei 13,50, un autoturism care se deplasa pe direcția de mers Movila-Platonești a părăsit partea carosabilă și s-a izbit frontal de un parapet aflat pe marginea șoselei. ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:25
(3885 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Marți, 16 iulie a.c., polițiștii Secției 3 Poliție Rurală Stelnica au depistat un bărbat, de 21 de ani, din Făcăieni, în timp ce șofa pe raza localității de domiciliu deși anterior consumase băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2019, 18:20
(2404 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Nereguli constatate la taximetriștii slobozeni

Luni, 15 iulie a.c., polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Slobozia au acționat pe raza municipiului pentru verificarea legalității transportului public de persoane în regim de taxi. Astfel ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:50
(4692 vizualizări - 1 comentariu)


Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Cotorca: S-au ciocnit 5 mașini, două victime

Luni, 15 iulie a.c., în jurul orei 06,30, pe raza localității Cotorca s-a produs o coliziune între 5 autovehicule. Pentru salvarea celor două victime, o femeie de 23 de ani și un bărbat de 41 de ani, au ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:35
(3554 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Cotorca accident


Gârbovi: Tânăr prins la volan cu un pistol

Sâmbătă, 13 iulie a.c., în jurul orelor 21,00, în urma unui control în trafic, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gârbovi au depistat un tânăr, de 18 ani, care deținea în habitaclul autoturismului ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:30
(3060 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi pistol


Ordin de protecție pentru un tată agresor din Cosâmbești

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii din cadrul Poliției Orașului Fierbinți Târg au întocmit un dosar penal pe numele unui bărbat din Cosâmbești după ce acesta și-ar fi agresat fiica. În urma cercetărilor ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:25
(5374 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan sub influența băuturilor alcoolice

În perioada 12-14 iulie a.c., polițiștii ialomițeni au depistat 5 bărbați, cu vârste cuprinse între 25 și 56 de ani, în timp ce conduceau pe drumurile publice deși anterior consumaseră băuturi alcoolice ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:20
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Fără permis de conducere pe drumurile publice

Doi bărbați, de 32 de ani, din Țăndărei, și de 44 de ani, din Căzănești, au fost depistați de polițiștii ialomițeni vineri, 12 iulie a.c., în timp ce șofau pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:15
(4903 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bărbat depistat la volanul unui vehicul neînmatriculat

Duminică, 14 iulie a.c., polițiștii rutieri din Urziceni au depistat în trafic un autoturism condus de un bărbat, de 38 de ani, din Urziceni, care avea autorizația de circulație provizorie expirată din ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:10
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Campania «Fii inteligent, nu fi violent!»

În perioada 1 iulie-30 septembrie 2019, Poliția Municipiului Slobozia desfășoară campania «Fii inteligent, nu fi violent!». Principalele obiective ale polițiștilor de Ordine Publică sunt reprezentate de ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2019, 18:05
(2843 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Familia Sohodoleanu
anunță cu nesfârșită
durere trecerea în
neființă a celui
care a fost
Gheorghe Sohodoleanu ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2019, 11:05
(5369 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Minor prins la volan cu 107 km/h!

Joi, 11 iulie, în orașul Țăndărei, polițiștii rutieri au oprit în trafic un autoturism care se deplasa cu viteza de 107 km/h. În urma verificărilor efectuate, au constatat că la volanul mașinii se afla ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:30
(3547 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Beat la volan, a acroșat o mașină parcată

În miezul nopții de joi spre vineri, 11/12 iulie a.c., Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea pe strada Gării, din Țăndărei, a unui accident soldat cu pagube materiale. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:25
(3085 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Se întrerupe curentul electric

În intervalul 15-19 iulie, orele 8,00-16,00, E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperea alimentării cu energie electrică din cauza unor lucrări de reparații la rețelele electrice. Aceste lucrări se vor ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2019, 19:20
(5492 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului-4,89%

Conform informațiilor oferite de Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la sfârșitul lunii mai 2019, rata șomajului a fost de 4,89%. Exprimat în cifre acest procent arată că peste ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2019, 20:15
(3228 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...