Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Seceta pedologică extremă a distrus culturile de porumb și floarea-soarelui

În Ialomița

Seceta pedologică extremă a distrus culturile de porumb și floarea-soarelui

Lipsa precipitațiilor din această vară a afectat într-o proporție ridicată culturile de porumb și floarea-soarelui. Estimările de până acum ale Direcției pentru Agricultură Județeană Ialomița arată faptul că peste 80% din suprafețele pe care aceste plante au fost însămân­țate au fost calamitate din cauza secetei. În timp ce oficialii Direcției pentru Agricultură Județeană fac bilanțul acestor pagube, agricultorii încă așteaptă să primească despăgubirile promise de Guvernul României pentru culturile de toamnă calamitate...

Culturi distruse de secetă Conform datelor furnizate de Direcția... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2020, 11:40 (5840 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Sloboziei a abandonat Ștrandul Municipal

Administrația Sloboziei a abandonat Ștrandul Municipal

Tratat cu indiferență de administrația locală, Ștrandul Municipal al Sloboziei se află într-un stadiu avansat de degradare. Responsabilitatea cade pe umerii Servi­ciului Patrimoniu al Primăriei Slobozia, ai cărui funcționari nu au reușit să facă nici până acum un caiet de sarcini corespunzător astfel încât concesionarea obiectivului să fie scoasă la licitație publică. Acest demers trenează pe masa de lucru a funcționarilor din cadrul Serviciului Patrimoniu de 1 an... «Legea ne obligă să facem carte funciară dacă vrem să concesionăm. La asta lucrăm acum!» susține Eduard Plăiașu, șeful Serviciului Patrimoniu al Primăriei Slobozia.

Primăria în care nu se întâmplă nimic... [citește_tot_articolul]

31 August 2020, 15:10 (4018 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tehnologia transformă copiii din Ialomița în victime ale «pornografiei infantile»

Tehnologia transformă copiii din Ialomița în victime ale «pornografiei infantile»

Statistică îngrijorătoare a organelor judiciare locale din Ialomița. În ultimul an și jumătate, se constată o creștere a cazurilor de «por­nografie infantilă» anchetate și judecate. Potrivit datelor, din cele 27 de dosare trimise în judecată de procurorii DIICOT Slobozia, 17 au avut ca obiect fapte de «pornografie infantilă». Mai grav este faptul că, în cele mai multe cazuri, imaginile în care sunt surprinși copii în ipostaze compromițătoare au fost filmate în incinta unităților de învățământ. «Am avut în monitorizare și cazuri de copii de vârstă mică...» susțin reprezentanții Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița.

Copiii, în pericol... [citește_tot_articolul]

31 August 2020, 10:55 (4897 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Victorie uriașă

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia-Turris Turnu Măgurele 1-0

Victorie uriașă

Unirea Slobozia nu i-a avut la debutul în Liga a II-a pe Toma și Lazăr în teren. Grele pierderi, având în vedere că adversarul, Turris Turnu Măgurele, pleacă drept favorită la promovare. Enache Costea a găsit însă soluții în numerosul său lot și a început meciul cu Gurău-Stoianovici, Dumbrăvean, Dinu, Ibrian-Adăscăliței, Unguru, Suciu-Răduca, Moldovan, Trucă. Oaspeții au început mai hotărâți, au avut două cornere rămase fără rezultat, dar apoi au capitulat în fața jocului curajos al Unirii. Pătrunderea lui Sima ne-a creat ceva emoții, dar șutul acestuia a trecut peste poarta lui Gurău. Unirea a replicat tăios, dar lovitura de cap a lui Adăscăliței a fost scoasă excelent de portarul Duțu. În partra... [citește_tot_articolul]

29 August 2020, 17:10 (4251 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala ialomițeană în vremea pandemiei

Școala ialomițeană în vremea pandemiei

Amenințată de pandemia de COVID-19, școala începe oficial pe 14 septembrie 2020. Monica Anisie, ministrul Educației, a confirmat oficial informația la Slobozia, aflată într-o vizită electorală. Dincolo de declarațiile oficiale, profesorii, elevii și părinții privesc îngrijorați modul în care autoritățile gestionează redeschiderea noului an școlar. Și, totuși, cât de sigur este pentru elevi și cadrele didactice, familiile și prietenii acestora mersul la școală? Este o întrebare căreia oficialii din Învățământ refuză să-i găsească un răspuns, pasând responsabilitatea mai departe...

Vizită ministerială la Slobozia... [citește_tot_articolul]

29 August 2020, 13:10 (4797 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Țăndărei pregătește unitățile de învățământ pentru noul an școlar

Primăria Țăndărei pregătește unitățile de învățământ pentru noul an școlar

Momentul de debut al anului școlar este așteptat cu sufletul la gură atât de elevi, cât și de cadrele didactice. Pentru că anul acesta pandemia de COVID-19 impune reguli stricte în ceea ce privește activitatea școlară pentru a limita răspândirea SARS-CoV-2, autoritățile locale adoptă măsuri în acest sens. Primăria orașului Țăndărei alocă resurse financiare suficiente astfel încât toate școlile din oraș să-și poată începe activitatea, din 14 septembrie 2020, în cele mai bune condiții.

«Suntem alături de elevii și profesorii orașului nostru!» În baza unor solicitări transmise de unitățile... [citește_tot_articolul]

27 August 2020, 17:10 (7017 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primăria Fetești distribuie măștile de protecție pentru persoanele defavorizate

Primăria Fetești distribuie măștile de protecție pentru persoanele defavorizate

În perioada 31 august-2 septembrie 2020, Primăria Fetești derulează campania de distribuție a măștilor de protecție oferite persoanelor defavorizate. Acestea au fost alocate de Ministerul Sănătății, prin Direcția de Sănătate Publică, fiind puse la dispoziția persoanelor în dificultate cu scopul de a limita răspândirea noului Coronavirus.

Sprijin pentru persoanele defavorizate Din datele autorităților locale, 2207 persoane defavorizate vor beneficia de măștile de protecție distribuite de Primăria Fetești și oferite de Ministerul Sănătății. Astfel, fiecare persoană fără posibilități va... [citește_tot_articolul]

27 August 2020, 14:15 (5615 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Țăndărei: Mașină de Poliție, vandalizată de un necunoscut

Țăndărei: Mașină de Poliție, vandalizată de un necunoscut

Este anchetă la Poliția Orașului Țăndărei, după ce una dintre mașinile din dotare ale oa­menilor legii a fost vandalizată. Evenimentul s-a petrecut la sfârșitul săptămânii precedente, însă autorul nu a fost descoperit nici până în prezent.

Cercetările sunt în curs Pe rețelele de socializare au apărut imagini cu respectivul automobil pe care polițiștii din Țăndărei îl folosesc pentru a participa la misiuni avariat. Mașina este lovită în partea din dreapta și are cauciucurile tăiate. O anchetă a fost deschisă de Poliția Orașului Țăndărei, însă autorul nu a fost încă identificat. «La momentul de față, se fac cercetări pentru a se stabili identitatea autorului!»... [citește_tot_articolul]

27 August 2020, 11:50 (4091 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Curtea de Conturi a stabilit cheltuielile înregistrate în Starea de Urgență

În Ialomița

Curtea de Conturi a stabilit cheltuielile înregistrate în Starea de Urgență

Curtea de Conturi a României a dat publicității un raport complet privind modul în care s-au cheltuit fondurile publice în perioada Stării de Urgență. Potrivit documentului oficial, în Ialomița s-au cheltuit 4,2 milioane de lei pentru combaterea pandemiei de COVID-19. Singura neregulă descoperită de auditori a vizat plata a aproximativ 100 mii de lei a unor sporuri salariale pentru personalul TESA din cadrul Direcției de Sănătate Publică.

Controale la primării și spitale Auditorii Curții de Conturi a României au elaborat un program special de verificare în ceea ce privește modul în... [citește_tot_articolul]

26 August 2020, 12:50 (7611 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Campania de asfaltare a lui Victor Moraru a ajuns în Prahova, la Liliești

Sic transit gloria mundi!

Campania de asfaltare a lui Victor Moraru a ajuns în Prahova, la Liliești

După cum puteți vedea în imaginea alăturată, covorul asfaltic pe care îl toarnă Moraru&comp. pe pagina sa de socializare a ajuns până la Liliești, în județul Prahova. Sub sloganul «continuăm împreună pentru drumuri mai bune», ex-președintele tuturor ialomițe­nilor atrage atenția alegătorilor cu drept de vot că nu se va opri acolo. Sigur, e o greșeală de redactare, căci Victor Moraru nu mai are acum consilierii personali la dispoziție, dar nouă ni se pare premonitoriu. În ritmul ăsta, dacă electoratul îl va vota din nou, Victor Moraru are toate șansele să asfalteze și Calea Lactee, pe care, spun surse mai bine informate decât noi, a pus ochii demult, pe vremea când era un biet candidat... [citește_tot_articolul]

25 August 2020, 20:50 (5563 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Sfârșit de vară, început de stagiune

Fotbal, Liga a II-a, Unirea Slobozia

Sfârșit de vară, început de stagiune

Federația Română de Fotbal s-a dovedit mai grăbită ca oricând în a da startul noii ediții de Campionat a Ligii Se­cunde. Desi inițial se vehicula data de 5 septembrie a.c., până la urmă oamenii lui Burleanu au stabilit 29 august 2020 drept moment al startului. Prin urmare, s-a făcut totul pe repede înainte. Luni, 24 august a.c., s-a decis păstrarea celor de la Pandurii Târgu Jiu în Liga a II-a, iar apoi s-a trecut la tragerea la sorți a țintarului. Între cele 21 de echipe din urnă s-a aflat după mai bine de 5 ani de pribegie și Unirea Slobozia. Echipa lui Enache Costea a avut la dispo­ziție doar 20 de zile pentru a pune la punct detaliile noului sezon. E unul dintre motivele pentru care s-a mers... [citește_tot_articolul]

25 August 2020, 15:05 (4608 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

SPORT

A semnat și Steliana Polismac

Handbal, HCM Slobozia

A semnat și Steliana Polismac

Lotul HCM Slobozia pentru sezonul 2020-2021 continuă să se contureze. Ultima jucătoare care și-a dat acordul pentru a evolua la echipa noastră este la început de carieră la nivel de senioare și se încadrează în proiectul de Ligă Secundă care este creionat de conducere. Este vorba de Steliana Polismac, o extremă dreapta de doar 19 ani. Steliana a început handbalul la Tulcea, sub îndrumarea antrenoarei Daniela Gheorghe. A fost colegă de generație cu interul Ștefania Gheorghe, o altă jucătoare care a semnat recent cu HCM Slobozia. În zilele următoare sunt așteptate să bată palma cu echipa ialomi­țeană alte două jucătoare, fiind vizate posturile de pivot și portar. Și în aceste cazuri vorbim de ju... [citește_tot_articolul]

25 August 2020, 12:50 (2809 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administrația rurală din Ialomița se pregătește de alegeri

Un nou mandat, aceleași obiceiuri politice

Administrația rurală din Ialomița se pregătește de alegeri

bonus: Transferurile politice ale sezonului

Ne pregătim de Alegeri. Și cu sau fără pandemie de COVID-19 le vom avea. Miza e mare, iar alegătorii tot mai puțini, iertat fie-ne cinismul involuntar. În aceste condiții, partidele mizează pe ce a mai rămas. Pe primarii în funcție și bazinele lor electorale. Adică neamu­rile, și obligațiile, și vânzătorii de voturi... Că la țară se votează omul, nu partidele! Iar partidele sunt dispuse să le vândă sau cumpere și sufletele pentru a câștiga. Dacă se poate, sufletele primarilor în funcție. Dacă nu, pe ale celor care vor funcții publice. De aceea, cu o săptămână înainte de declan­șarea oficială a campaniei electorale, ne-am decis să oferim un stop-cadru a luptei pentru putere. Cine sunt candidații... [citește_tot_articolul]

25 August 2020, 11:10 (5539 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița, închis din cauza COVID-19

Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița, închis din cauza COVID-19

Activitatea Serviciului Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița a fost suspendată la solicitarea Direcției de Sănătate Publică, după ce unul dintre angajați a fost depistat pozitiv la testul pentru COVID-19. În zilele următoare, Serviciul Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița va intra într-un program de dezinfecție.

Angajații sunt în carantină Potrivit Direcției de Sănătate Publică Ialomița, 10 angajați ai Serviciului Public Comunitar de Pașapoarte Ialomița sunt în momentul acesta în carantină, după ce unul dintre angajații instituției a fost depistat pozitiv la testul pentru COV... [citește_tot_articolul]

24 August 2020, 20:25 (6621 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Doar 6 ialomițeni au donat plasmă hiperimună necesară pacienților critici din cauza COVID-19

Doar 6 ialomițeni au donat plasmă hiperimună necesară pacienților critici din cauza COVID-19

Recoltarea plasmei hiperimune de la pacienții bolnavi de COVID-19 pare o misiune imposibilă pentru Centrul de Transfuzie Sanguină din Slobozia. Reprezentanții instituției susțin faptul că deși au colaborări cu spitalele unde oamenii sunt tratați și vindecați, aceștia refuză categoric să vină să doneze plasmă. Doar 6 persoane au trecut pragul instituției în acest scop, de când donarea de plasmă hiperimună a fost legiferată în țara noastră. «Găsesc tot felul de scuze, de la „promit că voi veni...“ și nu mai apar, până la „nu am timp de așa ceva!“» susține Raluca Cruceat, directorul Centrului de Transfuzie Sanguină din Slobozia. Estimările arată că la nivelul jude­țului peste 500 de persoane... [citește_tot_articolul]

24 August 2020, 16:05 (4198 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Parcul Tineretului din Slobozia a rămas fără sistemul de irigații inteligent

Parcul Tineretului din Slobozia a rămas fără sistemul de irigații inteligent

Cu o suprafață de 15 ha, Parcul Tineretului din Slobozia este cea mai întinsă zonă verde a orașului. În ultimii 10 ani, administrația locală a încercat de nenumărate ori să transforme acest parc într-un adevărat loc de relaxare și petrecere a timpului liber, însă demersurile au eșuat. Singura investiție reală o reprezintă sistemul de irigație asistat pe calculator care, la acest moment, întâmpină probleme de funcționare. Reprezentanții Direcției de Administrare a Domeniului Public a Primăriei Slobozia susțin faptul că este nevoie de un «Plan de regenerare peisagistică» pentru a pune în funcțiune sistemul. Într-o situație similară se află și becurile inteligente, montate pentru a lumina... [citește_tot_articolul]

24 August 2020, 10:50 (6866 vizualizări - 7 comentarii)

REPORTAJ

Rampa lui Adrian Mocioniu de la U20

Un primar care a confirmat

Rampa lui Adrian Mocioniu de la U20

În decembrie anul trecut, după 3 ani de așteptare, locatarii blocului U20 din Slobozia și-au strigat disperarea la ziar. În februarie, strigătul lor a fost auzit de către Renate Weber, Avocatul Poporului, care a solicitat oficial autorităților locale să respecte legea. Zilele acestea, adică pe 14 august 2020, rampa e... «în lucru». Ar putea fi prima realizare notabilă pentru cetățeni a lui Adrian Mocioniu, «primarul care a confirmat».

Minunea de la U20 E vineri, burta țipă că-i vremea prânzului, iar U20 e tocmai hăt, în fața părculețului de la Gară. Dar curiozita­tea e mai... [citește_tot_articolul]

23 August 2020, 12:40 (5880 vizualizări - 13 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițean testat pentru COVID-19 cu 3 ore înainte de a merge la spital!

Revoltător

Ialomițean testat pentru COVID-19 cu 3 ore înainte de a merge la spital!

Ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia din cauza unor probleme la stomac, un bărbat din Ciulnița a aflat că i-au fost recoltate probe pentru testul COVID-19 cu 3 ore înainte de a se prezenta la medic! Omul a mers la spital în jurul prânzului, iar conform datelor din buletinul de ana­lize probele biologice i-au fost prelevate dimineața, când se afla acasă împreună cu familia. Contactați telefonic pentru a comenta situația, reprezentanții Spitalului Județean de Urgență Slobozia și cei ai Direcției de Sănătate Publică au preferat să-și paseze responsabilitatea, în loc să ofere o explicație pentru cele întâmplate...

«Directorul DSP mi-a închis telefonul!»... [citește_tot_articolul]

22 August 2020, 14:15 (6752 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

răzbunarea e arma foștilor Președinți

Lăsând la o parte fonfleurile dlui Victor Viorel Ponta, servite pe post de gogoși electorale puțin crescute și nefăcute, cooptarea lui Victor Moraru drept candidat al PRO României la funcția de președinte al Consiliului Județean Ialomița închide jocurile politice ale «liderului» Marian Neacșu. Căci, într-adevăr, depunerea candidaturii lui Moraru din partea PRO România pentru un nou mandat la șefia Consiliului Județean Ialomița este «jocul» aceluiași Neacșu. Realitatea e că Marian Neacșu și ale sale «presiuni» asupra conducerii centrale a PSD au condus, într-un final, la varianta candidaturii senatorului social-democrat la președinția Consiliului Județean Ialomița. Marian Pavel nu luase în calcul... [citește_tot_articolul]

21 August 2020, 19:55 (5309 vizualizări - 2 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Moraru a intrat în Liga a II-a. Politică!

Moraru a intrat în Liga a II-a. Politică!

În urmă cu câteva zile, Unirea ’04 Slobozia a intrat în Liga a II-a. Este, neîndoielnic, o victorie meritată și îndelung așteptată de către suporteri. Pentru ca ea să existe, administrația ju­dețeană a plătit 3,4 milioane de lei susținând echipa. Iar de sărbătorit, i-am sărbătorit regulamentar, tri­mițându-l acolo pe reprezentantul nostru la nivel județean, Victor Moraru. Și, după cum puteți vedea în fotografia de mai sus, el a fost purtat pe brațe, ova­ționat la scenă deschisă și lăudat mai dihai ca Cezar, când s-a întors la Roma după ce l-a învins pe Scipio Africanul. Nu-l gelozim, că vanitatea e păcat mare, iar când îți plătești purtatul pe brațe din bani publici și te postezi pe rețelele de... [citește_tot_articolul]

21 August 2020, 18:15 (4474 vizualizări - 2 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
316 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

CNAIR: Se închide DN21A pentru lucrări de reparații, între localitățile Bărăganu și Țăndărei

Începând de marți, 12 iunie 2018, se închide circulația rutieră pe DN21A, pe sectorul de drum cuprins între km 0+000 (Bărăganu)-km 21+126 (Țăndărei), pentru execuția lucrărilor de reparații sistem rutier ...[citește_toată_știrea]

12 Iunie 2018, 12:25
(9350 vizualizări - 1 comentariu)


Trenul Regal în Dobrogea. Prima oprire, la Fetești!

În Anul Centenar al Marii Uniri și al sfârșitului Primului Război Mondial, Majestatea Sa Margareta, Custodele Coroanei române, Alteța Sa Regală Principele Radu și Alteța Sa Regală Principesa Maria vor călători ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2018, 17:15
(5932 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 200000 de lei, 33 permise de conducere reținute

La acest sfârșit de săptămână, 8-10 iunie a.c., polițiștii au intervenit la 136 de evenimente și au aplicat peste 580 de sancțiuni contravenționale, în valoare de peste 200000 de lei. De asemenea, au fost ...[citește_toată_știrea]

11 Iunie 2018, 15:05
(6948 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Școala Gimnazială Nr. 3 a împlinit 50 de ani

Școala Gimnazială Nr. 3 Slobozia, una dintre cele mai prestigioase unități de învățământ din oraș, a împlinit astăzi 50 de ani de la înființare. Sărbătoarea a fost marcată printr-o serie de evenimente publice ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 21:10
(8092 vizualizări - 4 comentarii)


IPJ Ialomița: 200 de amenzi aplicate într-o singură zi

Miercuri, 6 iunie 2018, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni preventive pe raza județului. În urma activităților au fost aplicate sancțiuni contravenționale în valoare de peste 46 mii de lei ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 20:25
(5667 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Depistați la volan fără permise de conducere

Doi tineri de 21 și, respectiv, 28 de ani, din localitățile Grindu și Fetești, s-au ales cu dosare penale după ce au fost depistați în trafic conducând fără a avea permise de conducere. ...[citește_toată_știrea]

7 Iunie 2018, 20:05
(7260 vizualizări - 2 comentarii)


Percheziții în satul Sintești. Opt persoane vor fi audiate

Polițiștii din Prahova au efectuat miercuri, 6 iunie 2018, 10 percheziții domiciliare în satul Sintești, localitate care aparține administrativ de comuna Borănești. Oamenii legii au în vizor opt suspecți ...[citește_toată_știrea]

6 Iunie 2018, 13:23
(8068 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: O cisternă s-a răsturnat lângă șosea

Reprezentanții Inspectoratului pentru Situații de Urgență Ialomița intervin în zona localității Sinești, acolo unde o cisternă care transporta produse petroliere s-a răsturnat lângă șosea. Șoferul vehiculului ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 22:22
(5773 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Accident rutier provocat de un șofer băut

Un bărbat din Slobozia s-a ales cu un dosar penal după ce luni, 4 iunie 2018, a provocat un accident rutier pe raza orașului. Acesta s-a urcat beat la volan și a lovit o mașină care circula regulamentar ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 18:10
(5456 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


DSVSA Ialomița: Controale în mini-vacanța de 1 iunie

Inspectorii DSVSA Ialomița au efectuat mai multe controale în perioada mini-vacanței de 1 iunie, la mai multe firme de pe raza județului de tipul fast-food, cofetărie, patiserie sau hipermarket. Controalele ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 17:35
(5331 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: În atenția absolvenților Promoția 2018

Având în vedere ca anul școlar 2017-2018 este aproape de final, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița amintește absolvenților Promoției 2018 că pot beneficia de serviciile oferite de ...[citește_toată_știrea]

5 Iunie 2018, 12:25
(4090 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Miere împrăștiată pe șosea

800 de litri de miere s-au împrăștiat pe DN2A, lângă Urziceni, după ce duba în care erau transportați a fost implicată într-un accident rutier. Autoutilitara a fost lovită de un autoturism în care se aflau ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2018, 17:02
(6826 vizualizări - 0 comentarii)


Valea Ciorii: Cioban omorât de tren

Valea Ciorii: Cioban omorât de tren

Un cioban de 59 de ani a fost călcat de tren în dimineața zilei de luni, 4 iunie 2018. Bărbatul a încercat să traverseze linia de cale ferată din zona localității Valea Ciorii, moment în care a fost lovit ...[citește_toată_știrea]

4 Iunie 2018, 15:57
(6163 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: «Copiii-bucuria sufletului»

Protopopiatul Slobozia: «Copiii-bucuria sufletului»

Joi, 31 mai 2018, Protopopiatul Slobozia a oferit unui număr de 65 copii, beneficiari ai Biroului de Asistență Socială, dar și de la școlile partenere (Școala Gimnazială «Sfântul Nicolae» Bucu, Școala ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 20:20
(5366 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Restaurant închis din cauza neregulilor

Inspectorii Direcției Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au desfășurat ample controale în timpul minivacanței de Rusalii. În urma verificărilor, din cauza neregulilor privind respectarea ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 19:20
(4674 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperi programate ale furnizării energiei electrice, generate de lucrările de reparații și întreținere ale rețelelor. Astfel, în perioada 4-8 iunie 2018, curentul se ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 18:55
(7044 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Activități dedicate zilei de 1 Iunie

În apropierea Zilei Internaționale a Copilului, reprezentanții Protopopiatului Slobozia, în parteneriat cu grădinițele «Pinocchio» și «Lumea Copiilor» din oraș au organizat o manifestare dedicată acestui ...[citește_toată_știrea]

31 Mai 2018, 18:40
(5028 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: A fost găsit trupul copilului înecat în râul Ialomița

Pompierii ialomițeni au reușit să descopere cadavrul copilului de 10 ani, din localitatea Broșteni, care s-a înecat miercuri, 23 mai 2018, în apele râului Ialomița. Trupul neînsuflețit al băiatului a fost ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 22:42
(6342 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă împotriva «violenței în familie»

În cadrul activităților dedicate «Săptămânii prevenirii criminalității», polițiștii ialomițeni au desfășurat o campanie de informare și prevenire a violenței domestice. Aceștia au purtat mai multe discuții ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 20:10
(4984 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Atenție, se întrerupe curentul!

E-Distribuție Dobrogea SA anunță întreruperi programate ale furnizării energiei electrice, generate de lucrările de reparații și întreținere ale rețelelor. Astfel, în perioada 29-31 mai 2018, curentul se ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:35
(7040 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița, alături de copii

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au desfășurat o campanie de informare cu scopul de a reduce numărul accidentelor de circulație în care sunt victime copiii. Oamenii legii au stat de vorbă cu preșcolarii ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:25
(5417 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Controale privind pesticidele din legume

Direcția Sanitară Veterinară și Pentru Siguranța Alimentelor Ialomița a efectuat în primul trimestru al acestui an verificări privind cantitățile de pesticide din fructele și legumele aduse din import și ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 19:10
(4547 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Arestat preventiv pentru «trafic de droguri»

Un tânăr din Fetești a ajuns principalul suspect într-o amplă anchetă privind traficul și distribuția de droguri, instrumentată de procurorii DIICOT din Slobozia. Acesta a fost arestat în urmă cu o săptămână ...[citește_toată_știrea]

25 Mai 2018, 11:05
(5350 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Și-a lovit cumnata cu o toporișcă

O femeie a fost la un pas de moarte după ce cumnatul său, băut bine, a lovit-o de mai multe ori în cap cu o toporișcă. Bărbatul este recidivist  și  a fost arestat preventiv pentru 30 de zile ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 14:30
(3874 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Copil de 10 ani, înecat în apele râului Ialomița

Reprezentanții ISU din cadrul Detașamentului Urziceni au intervenit pentru scoaterea la mal a unui copil de 10 ani, din Broșteni, înecat în râul Ialomița. Acesta plecase la scăldat împreună cu un prieten ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:25
(5777 vizualizări - 0 comentarii)


Amara: «Sanitarii Pricepuți», la start

Reprezentanții Crucea Roșie Ialomița organizează o nouă ediție a concursului de prim ajutor dedicat elevilor, «Sanitarii pricepuți». Evenimentul adună la start elevi de gimnaziu și liceu din tot județul ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:20
(4214 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Încep înscrierile în instituțiile de învățământ ale MAI

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița organizează o campanie de înscriere a candidaților interesați să ocupe un loc în cadrul școlilor de agenți și ofițeri pe care MAI le are la nivel național ...[citește_toată_știrea]

24 Mai 2018, 12:05
(5415 vizualizări - 0 comentarii)


Căutat de autoritățile germane, prins la Ograda

Polițiștii ialomițeni au identificat un tânăr, de 28 de ani, din comuna Ograda, pe numele căruia autoritățile judiciare din Germania au emis un mandat european de arestare, acesta fiind acuzat de comiterea ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 20:25
(4504 vizualizări - 0 comentarii)


Expoziție de artă plastică a artiștilor ialomițeni la Călărași

Uniunea Artiștilor Plastici filiala Ialomița organizează vineri, 25 mai 2018, o expoziție dedicată Centenarului «Marii Uniri», în incinta Muzeului Municipal Urziceni. ...[citește_toată_știrea]

22 Mai 2018, 20:15
(4452 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

SC Agromas Grup SRL
furnizor de produse și servicii agricole
angajează ȘOFER AUTOCAMION
Cerințe
-permis auto C+E
-experiență minimum 2 ani
în transport mărfuri
-atestat valabil de șofer profesionist
transport marfă
-atestat valabil ADR
-fără antecedente penale
-capacitate de organizare și planificare
-punctualitate, seriozitate și responsabilitate
-avize medicale și psihologice valabile
-transport intern și EXTERN
CV pot fi trimise la adresa
de e-mail
[email protected]
sau la sediul societății din Cosâmbești,
șos. Slobozia-Țăndărei, nr.154

Relații suplimentare se pot obține
și la tel. 0749/162.458

22 Mai 2018, 20:05


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...