Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Nota de plată a sensului giratoriu din Slobozia crește la 3,2 milioane de lei

Încă 580 mii de lei pentru mutarea stâlpilor de iluminat

Nota de plată a sensului giratoriu din Slobozia crește la 3,2 milioane de lei

Consiliul Local Slobozia se va reuni joi, 5 martie 2020, pentru a aproba o investiție de 580 mii de lei pentru «iluminat sensuri giratorii intersecții DN2A-DN21 Slobozia». Suma ridică nota de plată a investiției finale la 3,2 milioane de lei!

Crește nota de plată Inițiată în toamna anului 2019, investiția care viza construirea unui sens giratoriu la intersecția DN2A cu DN21 Slobozia se apropie de final. Valoarea lucrărilor, executate de Oyl Company Holding, a fost estimată la 2,6 milioane de lei. La această sumă se adaugă alte 580 mii de lei pentru construirea unui nou sistem de iluminat... [citește_tot_articolul]

5 Martie 2020, 10:05 (9429 vizualizări - 15 comentarii)

POLITICĂ

Potor, candidat la Primăria Sloboziei

PSD pariază pe «Tata la GAL-uri»

Potor, candidat la Primăria Sloboziei

După ce și-a canibalizat președintele și a fost adusă în pragul dispariției, Organizația PSD Slobozia se vede obligată să accepte un lider de mic litraj pe post de candidat la Slobozia. Oficial, decizia a fost adoptată în urma rezultatelor sondajelor comandate de către liderii județeni. În realitate, știu până și pesedeii din burta mamelor că ordinul nu se discută. Că doar așa era și pe vremea lui Ionașcu, și pe vremea lui Stoica, și așa o să fie la PSD în veci vecilor. Amin!

Democrație social-democrată La începutul acestei săptămâni, Organizația PSD Slobozia a fost convocată prin reprezentanții... [citește_tot_articolul]

4 Martie 2020, 13:20 (15495 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noul Regulament de Urbanism închide vulcanizările, spălătoriile și service-urile auto din oraș

Oamenii de afaceri din Slobozia reclamă

Noul Regulament de Urbanism închide vulcanizările, spălătoriile și service-urile auto din oraș

Un nou Regulament de Urbanism promovat de primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, pune în pericol siguranța a zeci de afaceri din oraș. Potrivit acestui demers administrativ, patronii spălătoriilor auto, service-urilor auto și vulcanizărilor vor fi obligați să-și relocheze investițiile în afara orașului. Situația a fost reclamată public de Dragoș Soare, candidatul PNL pentru Primăria Slobozia, în cadrul unei conferințe de presă: «Este o reacție fermă, serioasă pentru a bloca un posibil abuz la care acești oameni sunt supuși!». Noul Regulament de Urbanism al Sloboziei urmează a fi propus spre aprobare în ședința ordinară Consiliului Local, desfășurată luna aceasta.

O reacție firească... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2020, 16:35 (32525 vizualizări - 29 comentarii)

SPORT

Să vină promovarea

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Să vină promovarea

Unirea Slobozia a disputat pe deja celebrul teren de la Mihail Kogălniceanu ultimul meci amical al iernii. Adversară i-a fost a doua echipă a FCSB, colegă de serie a galben-albaștrilor. Ialomițenii s-au impus cu 2-0, ambele goluri fiind marcate în repriza secundă de Alexandru Muscă. Atacantul de 23 de ani, venit de la Baia Mare, pare să se fi adaptat perfect la Slobozia. El a mai rea­lizat o triplă în meciul cu CS Balotești. De altfel, toți cei aduși în această pauză competițională s-au integrat bine, tineri ca Victor Enache sau Darius Drăghici urmând a fi rodați la a doua echipă. Structura liniei ofensive a suferit cele mai multe modificări, cel puțin doi dintre cei trei atacanți veniți de curând... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2020, 14:20 (5822 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Obligate să câștige

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia-Rapid București, sâmbătă, 7 martie 2020, orele 15,30

Obligate să câștige

Handbalistele de la HCM Slobozia și-au primit și salariile pe luna ianuarie, motive pentru care gândul lor ar trebui îndreptat exclusiv către performanța sportivă. Ultima perioadă nu a fost tocmai bună pentru echipa ialomițeană, dar lucrurile trebuie corijate urgent. Sâmbătă, 7 martie 2020, orele 15,30, HCM Slobozia își joacă supraviețuirea în primul eșalon și poate chiar existența echipei. Exagerăm un pic, dar suntem îndreptățiți să o facem, decizia Consiliului Local fiind de a nu mai aloca niciun ban echipei din iunie 2020. Sigur, nu-i un capăt de țară, se pot face rectificări bugetare, dar a fost de ajuns pentru a fi alimentate diverse zvonuri... Aceasta, ca și respingerea finanțării pentru... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2020, 13:35 (4867 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Surpriză la Rovine

Fotbal, Liga a IV-a

Surpriză la Rovine

Prima etapă a returului Ligii a IV-a a adus și prima surpriză, aceasta doar pentru faptul că locul 9 a trecut de una dintre forțele toamnei. Avântul Rovine a învins Înfrățirea Jilavele cu 3-2, într-un meci care a născut multe comentarii, arbitrii revenind asupra deciziei după ce dictaseră un pe­nalty pentru oaspeți. Echipa din Rovine și-a văzut confirmată campania de transferuri din această iarnă, unul dintre nou veniți, Ionuț Bordei, marcând toate cele 3 goluri. Liderul Victoria Țăndărei nu a avut emoții cu Recolta Gheorghe Lazăr, la baza golurilor fiind și cei doi nou veniți, Duncă și Ivan. Victorii logice și pentru Ciulnița sau Amara, astfel că lupta la vârful clasamentului va continua în ... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2020, 12:10 (6041 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Adrian Mocioniu transformă bulevardele Sloboziei în șantiere

Un proiect care paralizează orașul

Primarul Adrian Mocioniu transformă bulevardele Sloboziei în șantiere

bonus: Urban Scope SRL nu are scrupule

Marți, 18 februarie 2020, primarul Adrian Mocioniu a semnat contractul de finanțare pentru «reabilitarea căilor de rulare ale transportului public» din Slobozia. Joi, 20 februarie a.c., edilul Sloboziei a organizat o conferință de presă în care a explicat rațiunile acestei investiții care va afecta întreg orașul. Pro­iectul are o valoare de 28 milioane de lei și ar urma sa fie finalizat până în anul 2023. Acesta se va desfășura în paralel cu cel care vizează modernizarea transportului public, în valoare de 36 milioane de lei, care urmează să fie semnat în perioada următoare.

Trei ani pentru două contracte... [citește_tot_articolul]

3 Martie 2020, 09:50 (12482 vizualizări - 27 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

AGA(pă) la Predeal cu ADI Ialomița

AGA(pă) la Predeal cu ADI Ialomița

bonus: «Mi-au cerut mai multe hârtii decât banii pe care i-au dat!»

Cu o regretabilă întârziere (spațiul editorial nu ne-a permis să detaliem informația!) înștiin­țăm comunitățile județului că banii din cotizațiile colectate de Asociația de Dezvoltare Inter­comunitară Ialomița au fost utilizați judicios pentru o AGA(pă) la Predeal. Conform decla­rațiilor directorului ADI Ialomița, Daniel Ganea, convocarea Adunării Generale a Acționarilor într-un hotel de 4 stele din Predeal a avut un scop dublu: «În cadrul întâlnirii a fost susținut un minicurs de management pentru invitați... De asemenea, am vrut ca primarii să înțeleagă că această AGA este a lor și că ei sunt cei care trebuie să ia deciziile pentru că fac parte din ea!». Prețul acestei deplasări s-a ridicat... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2020, 14:35 (4862 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Produse neconforme distribuite de Delta Lact Tulcea în centrele DGASPC Ialomița

Produse neconforme distribuite de Delta Lact Tulcea în centrele DGASPC Ialomița

În octombrie 2019, Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Ialomița reziliază contractul privind furnizarea de produse lactate pe care l-a în­cheiat cu societatea Delta Lact Tulcea privind furnizarea de produse lactate. Con­form documentelor oficiale, firma a furnizat produse neconforme. La nivelul județului Ialomița, firma Delta Lact Tulcea distribuie laptele oferit de Guvernul României tuturor elevilor prin programul «Cornul și Laptele». Societatea primește bani în cadrul acestui pro­gram prin asociere cu Meridian Buzău, valoarea contractului fiind de 2,1 milioane de lei.

Calitate îndoielnică... [citește_tot_articolul]

2 Martie 2020, 10:10 (8671 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de medici de familie

Ialomița are nevoie de medici de familie

Un raport al Federației Naționale a Patronatelor Medicilor de Familie (FNPMF) atrage atenția cu privire la lipsa medicilor de familie. În Ialomița, potrivit specialiștilor FNPMF, există 12 localități în care este nevoie de astfel specialiști. Reprezentanții Asociației Medicilor de Familie Ialomița susțin că acolo unde nu există cabinete au fost înființate puncte de lucru, doar că în aceste zone medicii ajung de cel mult două ori pe săptămână. La toată această situație se adaugă și lipsa dotărilor din cabinete, pe care reprezentanții administrațiilor locale le tratează cu indiferență...

Medicii preferă Occidentul... [citește_tot_articolul]

29 Februarie 2020, 17:20 (4169 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Oamenii sunt cea mai prețioasă resursă a bugetului Sloboziei în 2020!»

Octavian Săvoiu, președintele PLUS Ialomița

«Oamenii sunt cea mai prețioasă resursă a bugetului Sloboziei în 2020!»

În urmă cu câteva zile (luni, 17 februarie 2020) a fost votat bugetul Sloboziei pentru anul în curs. Și același buget va fi rectificat joi, 27 februarie 2020, pentru a majora bugetul de dezvoltare de la 5 la 20,7 milioane de lei. Cifrele confirmă însă o realitate dure­roasă, cu bani puțini la buget. Avem la dispoziție o sumă care depășește cu puțin 100 mili­oane de lei. Și dacă acest buget sărac nu era de ajuns, aflăm că din el aproximativ 83 milioane de lei re­pre­zintă cheltuieli de funcționare. Jumătate din aceste cheltuieli, adică apro­ximativ 40 milioane de lei sunt cheltuieli cu salariile din primărie și din instituțiile subordonate. Ce rămâne pentru investiții și dezvoltare reprezintă,... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2020, 18:05 (6784 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lucrări întârziate pe șantierele deschise în cadrul școlilor din Ialomița

Lucrări întârziate pe șantierele deschise în cadrul școlilor din Ialomița

Primăriile din Ialomița au accesat peste 11 milioane de lei, prin Programele Naționale de Dezvoltare Locală 1 și 2, pentru reabilitarea școlilor și grădinițelor. În jumătate din cele 16 proiecte finanțate de Guvernul României lucrările sunt în plină desfășurare, deși șantierele ar fi trebuit închise la finalul anului trecut. Deși cea mai mare problemă care a ge­nerat întârzierile a fost reprezentată de faptul că banii au fost alocați cu dificultate, au existat însă și situații punctuale care au dat peste cap activitatea pe șantiere.

Lucrări în curs de execuție Programele Naționale de... [citește_tot_articolul]

28 Februarie 2020, 10:10 (3612 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Stoica e arma secretă PI

Politica de centură a Sloboziei

Stoica e arma secretă PI

A  început licitația pentru can­didați eligibili. PNL are, PSD caută, restul partidelor licitează. Printre licitatori se numără și Partidul Ialomițenilor, care la Alegerile Locale din 2016 a obținut un fotoliu de primar și consilieri cât numeri pe degetele mâinilor. Arma secretă a PI este ex-primarul Sloboziei, Alexandru Stoica, lăsat fără obiectul muncii de către PSD. Oficial, Alexandru Stoica, neagă, iar președintele PI, Ion Drăgușin, habar nu are. În spatele ușilor închise însă...

PI are același rețetar
Partidul Ialomițenilor este o structură moșită de fostul prefect ... [citește_tot_articolul]

27 Februarie 2020, 11:40 (13916 vizualizări - 28 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița vor exista 4 puncte de carantină

Măsuri preventive împotriva Coronavirusului

În Ialomița vor exista 4 puncte de carantină

Răspândirea Coro­navirului alertează și autoritățile din Ialomița. La începutul acestei săptămâni, la niveul Prefecturii Ialomița s-a întrunit Comitetul Județean pentru Situații de Urgență ai cărui reprezentanți au stabilit amplasarea punctelor de carantinare de pe raza județului. Mai mult, oficialii autorităților au decis să țină secretă amplasarea punctelor pentru a nu panica po­pulația. În ultimele săptămâni, la nivel național au fost organizate proteste în legătură cu modul în care s-a decis înființarea punctelor de carantinare în diferite localități din țară.

Suspecții, supravegheați permanent... [citește_tot_articolul]

26 Februarie 2020, 11:50 (5156 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

POLITICĂ

«Aș fi onorată să mi se propună să candidez pentru președinția Consiliului Județean!»

Luminița Barcari, secretar de stat în Ministerul Educației

«Aș fi onorată să mi se propună să candidez pentru președinția Consiliului Județean!»

Luminița Barcari, fost inspector general școlar în Ialomița, a participat la o conferință de presă organizată de deputatul PNL Gheorghe Tinel. În cadrul acesteia, Luminița Barcari a rezumat activitatea din cadrul Minis­terului Educației în decursul lunii trecute de la numirea în funcție și a con­firmat că reprezintă un potențial candidat al filialei PNL Ialomița pentru Consi­liul Județean. Ca de fiecare dată, deputatul liberal Gheorghe Tinel a refuzat să-și asume responsabilitatea unei candidaturi pe plan local.

Un secretar de stat ocupat
«Suntem o echipă și funcțio­năm ca atare... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 20:15 (9369 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mariana Iancu a pus poalele Spitalului în capul Consiliului Județean

Circ ieftin pe bani publici

Mariana Iancu a pus poalele Spitalului în capul Consiliului Județean

Consiliul Județean Ialomița s-a reunit vineri, 21 februarie 2020, în cadrul unei ședințe ordinare. Principalul proiect pe ordinea de zi a ședinței a fost bugetul județului Ialomița pentru anul în curs. Ședința a fost deturnată de către managerul Spitalului Județean, Mariana Iancu. Susținută la scenă des­chisă de către o duzină dintre medicii instituției, managerul a afirmat că este supusă unei campanii concentrate de presă care are drept scop discreditarea unității medicale pe care o conduce. În opinia domniei sale, «autorul moral al acestei campanii» este consilierul județean PNL Dragoș Soare. Acesta a fost acuzat pu­blic că își face campanie electorală prin atacuri denigratoare îndreptate împotriva... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 19:05 (10539 vizualizări - 23 comentarii)

EVENIMENT

Egal cu Brăila

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

Egal cu Brăila

După setul de goluri administrat Baloteștiului, Unirea Slobozia nu a mai strălucit în următoarele amicale. La mijlocul săptămânii trecute, echipa antrenată de Enache Costea a pierdut meciul contra celor de la CSM Focșani cu 0-2. Sâmbătă, 22 februarie a.c., a urmat confruntarea cu Dacia Unirea Brăila, colega de serie antrenată de Florentin Petre. Brăilenii au făcut în această iarnă 15 transferuri, aducând și un grup consistent de jucători de la divizionara secundă Sportul Snagov, care s-a desființat. Este de așteptat ca Dacia Unirea să fie o cu totul altă echipă în retur. Amicalele dintre Slobozia și Brăila au devenit deja tradiție în pauza de iarnă și, în general, echipa noastră a ieșit victorioasă... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 18:20 (2468 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Proiect de 2 milioane de euro la Spitalul Orășenesc din Țăndărei

Proiect de 2 milioane de euro la Spitalul Orășenesc din Țăndărei

Reprezentanții Spitalului Orășenesc din Țăndărei, împreună cu cei ai ad­ministrației locale, au semnat marți, 25 februarie 2020, contractul de finanțare pentru proiectul ce vizează modernizarea, ex­tinderea și dotarea cu aparatură medicală a Ambulatoriului din cadrul unității medicale. În va­loare de 2 milioane de euro, acesta este cel mai ambițios proiect demarat la Spitalul Orășenesc din Țăndărei, după ce instituția a fost redeschisă în anul 2012. «Este un proiect foarte important pentru comunitatea noastră!» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului.

Investiție în Sănătate Spitalul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 18:05 (8053 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Începe returul!

Fotbal, Liga a IV-a

Începe returul!

O nouă primăvară pasionantă se anunță în Liga a IV-a ialomițeană. 4 echipe despărțite de doar 5 puncte sunt în luptă pentru supremație. Victoria Țăndărei este campioana de toamnă, cu 35 de puncte. O urmează Bărăganu Ciulnița (34 p), Înfrățirea Jilavele (33 p) și CS Amara (33 p). Acestea sunt echipele care vor încerca să ajungă la barajul pentru promovarea în Liga a III-a. Victoria Țăndărei continuă să se bazeze pe lotul care a urcat-o pe primul loc, doar Ștefan Duncă și Iulian Ivan fiind achiziționați în iarnă. La Țăndărei există, de asemenea, o intensă preocupare pentru creșterea copiilor și junio­rilor. Meciul din prima etapă contra celor de la Recolta Gheorghe Lazăr pare facil pentru Rusen... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 14:50 (3897 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Încă o ploaie de medalii

Lupte libere, CS Amara

Încă o ploaie de medalii

Când Marian Moraru își duce elevii în competiții este imposibil ca aceștia să nu invadeze podiumurile de premiere. Nu au ezitat să o facă nici la finele săptămânii precedente, când s-au remarcat în două competiții. Unul dintre cei mai valoroși sportivi ai clubului, Marian Subțirică, a fost parte din delegația României la Memorialul «Tudor Judarcu», turneu internațional organizat la Chișinău. Marian a obținut la această competiție locul III, în cadrul categoriei 65 kg. Totodată, CS Amara a onorat invitația de a participa sâmbătă, 22 februarie 2020, la Cupa de Iarnă, competiție care s-a desfășurat la Călărași. Rezultatele au fost din nou foarte bune, iar unele dintre ele chiar inedite. Spre exemplu... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 14:20 (3381 vizualizări - 0 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
316 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Proiectile descoperite de copii la groapa de gunoi

7 proiectile, de diferite calibre, au fost descoperite de mai mulți copii care se jucau în apropierea unei gropi de gunoi, pe raza municipiului Fetești. În scurt timp, aceștia și-au anunțat părinții, care ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 17:20
(5060 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: A luat foc acoperișul Căminului Cultural

În seara zilei de sîmbătă, 18 aprilie 2015, o parte din acoperișul Căminului Cultural al localității Ion Roată a fost cuprinsă de flăcări. În momentul izbucnirii incendiului, în interior se aflau mai multe ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 14:45
(5860 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Campanie de depistare a locurilor de muncă vacante

Avînd în vedere prevederile art. 10 din Legea nr. 76/2002, republicată, privind obligativitatea comunicării locurilor de muncă vacante de către angajatori, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 13:25
(4411 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Percheziții la persoane bănuite de evaziune fiscală

Luni, 20 aprilie 2015, la primele ore ale dimineții, Poliția Română efectuează 15 percheziții domiciliare, pe raza municipiului București și a județelor Ilfov și Ialomița, la persoane bănuite ...[citește_toată_știrea]

20 Aprilie 2015, 10:40
(7475 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Peste 50 de animale, arse de vii la Gheorghe Lazăr

Un foc deschis, executat în apropierea unui adăpost de animale din localitatea Gheorghe Lazăr, a fost cauza probabilă care a dus la izbucnirea unui incendiu, în urma căruia aproximativ 45 de ovine, 5 porcine ...[citește_toată_știrea]

16 Aprilie 2015, 16:30
(6479 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Noaptea de Înviere, sărbătorită în liniște

Peste 300 de polițiști din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au acționat, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 15:50
(4508 vizualizări - 0 comentarii)


Accident grav între Movilița și Dridu. 5 victime, mașinile au luat foc!

Luni, 13 aprilie 2015, în jurul orei 11,15, două autoturisme au fost implicate într-un accident rutier pe DJ101, între localitățile Movilița și Dridu. Un echipaj SMURD de la Secția Urziceni s-a deplasat ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:25
(7088 vizualizări - 6 comentarii)


Slobozia: Beat la volan, a provocat un accident rutier

Poliția a fost sesizată sîmbătă, 11 aprilie 2015, cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un eveniment rutier soldat cu pagube materiale, unul dintre șoferii implicați părăsind ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:20
(7071 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Accident din cauza exploziei unui cauciuc!

Un accident de circulație s-a produs sîmbătă, 11 aprilie a.c., pe DJ213. Astfel, în timp ce un bărbat, de 63 de ani, din județul Brăila, conducea un autoturism din direcția Brăila către Constanța, a pierdut ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:15
(4316 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Bărbat salvat de pompieri din rîul Ialomița

În seara zilei de duminică, 12 aprilie 2015, în jurul orei 19,00, pompierii au fost solicitați să intervină pentru salvarea unui tînăr, în vîrstă de 25 de ani, din rîul Ialomița, în zona cartierului Bora ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 14:10
(4210 vizualizări - 0 comentarii)


ANUNȚ

În data de 17.04.2015, orele 11,00,
va avea loc tragerea la sorți
pentru desemnarea
președinților birourilor electorale
ale secțiilor de votare din
Circumscripția Electorală nr. 5 Căzănești,
organizată cu ocazia desfășurării
referendumului local din 26.04.2015,
pentru consultarea populației cu privire
la trecerea localității Căzănești
de la rangul de oraș la cel de comună

14 Aprilie 2015, 13:30


Ialomița: Fără permise sau beți la volan

Polițiștii au oprit pentru control pe DN2, în afara localității Coșereni, un autoturism condus de un tînăr, de 24 de ani, din comuna Moldoveni. Întrucît emana halenă alcoolică, tînărul a fost testat alcoolscop ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 12:15
(6517 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Sfînta Icoană a Maicii Domnului de la Mitropolia Iașilor, la Mînăstirea «Sfinții Voievozi»

Jandarmii vor asigura, în perioada 15-18 aprilie 2015, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul religios de mare importanță pentru creștinii ialomițeni, respectiv aducerea la Mînăstirea «Sfinții ...[citește_toată_știrea]

14 Aprilie 2015, 11:15
(12241 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Peste 300 de polițiști, pe stradă de Paște

Peste 300 de polițiști ialomițeni vor acționa zilnic, în perioada 10-13 aprilie 2015, pe raza județului, pentru asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică cu ocazia Sfintelor Sărbători Pascale ...[citește_toată_știrea]

10 Aprilie 2015, 17:20
(4407 vizualizări - 0 comentarii)


Agent de poliție din cadrul IPJ Ialomița, sub control judiciar pentru 60 de zile

Potrivit unui comunicat al Parchetului de pe lîngă Tribunalul Ialomița, «s-a dispus punerea în mișcare a acțiunii penale față de inculpatul Șchiaua Victoraș, agent de poliție în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 22:05
(10372 vizualizări - 13 comentarii)


anunț

După Sărbătorile Pascale 2015
Centrul Medical PHILOS
OFERĂ NOI SERVICII MEDICALE
Gastroenterologie-dr Victor STOICA (Spital Fundeni)
ORL-dr Răzvan FILIP
(Centrul Medical Unirea)

Pentru programări
0243/216.565
0720/134.047
0785/294.451

8 Aprilie 2015, 19:45


Inspector AJPIS Ialomița, trimis în judecată pentru «abuz în serviciu»

Procurorii din cadrul Parchetului de pe lîngă Judecătoria Slobozia au dispus trimiterea în judecată, în stare de arest preventiv, a inculpatei Stroe Cleopatra Maria, inspector în cadrul ...[citește_toată_știrea]

8 Aprilie 2015, 15:15
(6540 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere ușoară

La sfîrșitul lunii martie 2015, în evidențele  Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița se aflau înregistrați 8308 șomeri, din care 2516 șomeri indemnizați, respectiv 5792 șomeri ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 21:15
(4904 vizualizări - 1 comentariu)


PSD Ialomița: Deputatul Marian Neacșu, în America

Deputatul PSD de Ialomița, Marian Neacșu este invitat la Conferința parlamentară globală a Rețelei parlamentare a Băncii Mondiale și a Fondului Monetar Internațional, care va avea loc la Washington și ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 20:20
(4833 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Patron cercetat pentru evaziune fiscală

Administratorul unei unități economice este bănuit de polițiști că nu ar fi emis facturi fiscale pentru vînzări  de peste 16000 de lei. Astfel, în cadrul unei acțiuni pe linie de prevenire și combatere ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 18:50
(4601 vizualizări - 0 comentarii)


DSVSA Ialomița: Acțiune de inspecție a animalelor

În conformitate cu prevederile HG nr. 1156/2013 pentru aprobarea acțiunilor sanitare veterinare cuprinse în Programul acțiunilor de supraveghere, prevenire, control și eradicare a bolilor la animale, a ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:55
(4203 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Materiale pirotehnice confiscate, pistol cu bile de cauciuc ridicat de polițiști

Peste 1300 de materiale pirotehnice au fost găsite de polițiștii ialomițeni în urma unei percheziții domiciliare. De asemenea, un pistol de autoapărare a fost confiscat, fiind aplicată și o amendă de 8 ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:25
(5864 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Trei ialomițeni pe numele cărora instanțele au emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost identificați de polițiști și încarcerați. Astfel, doi bărbați din comuna Grivița pe numele cărora ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 17:15
(2548 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Accident cu un tînăr băut la volan

Duminică, 5 aprilie a.c., pe raza municipiului Fetești, s-a petrecut un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, polițiștii deplasați la fața locului au stabilit că ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:50
(4561 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Ialomița: Beți și fără permise, la volan

Polițiștii rutieri au depistat pe șoselele județului cinci bărbați, cu vîrste cuprinse între 22 și 39 de ani, care conduceau 3 autovehicule și 2 mopede, fără a poseda permise de conducere pentru vreo categorie ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:35
(6219 vizualizări - 0 comentarii)


Buești: Un șofer băut a acroșat o femeie!

Sîmbătă, 4 aprilie a.c., Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că la Spitalul Județean de Urgență Slobozia s-a prezentat o femeie, în vîrstă de 53 de ani, din Slobozia, care prezenta vătămări corporale ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:20
(5685 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Buești accident


Poliția Rutieră Ialomița: 120 de șoferi sancționați, amenzi de peste 109000 de lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 3-5 aprilie 2015, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 16:10
(6738 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ciocîrlia

Un incendiu a izbucnit în noapte de duminică spre luni, 5/6 aprilie 2015, în jurul orei 3,00, la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Pompierii de la Secția Urziceni, un echipaj de prim ajutor ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 15:40
(6671 vizualizări - 0 comentarii)


«Porți Deschise» la ISU Ialomița în săptămîna 6-10 aprilie 2015

Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului Ialomița se alătură, și în acest an, programului inițiat de Ministerul Educației și Cercetării Științifice «Școala altfel: să știi ...[citește_toată_știrea]

6 Aprilie 2015, 13:25
(6290 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Două accidente grave într-o singură zi

Miercuri, 1 aprilie 2015, pe raza județului Ialomița s-au produs două accidente rutiere grave în care au fost implicați pietoni. O persoană și-a pierdut viața, iar o alta a fost grav rănită. În jurul orei ...[citește_toată_știrea]

2 Aprilie 2015, 21:05
(6985 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...