Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Proiect de 2 milioane de euro la Spitalul Orășenesc din Țăndărei

Proiect de 2 milioane de euro la Spitalul Orășenesc din Țăndărei

Reprezentanții Spitalului Orășenesc din Țăndărei, împreună cu cei ai ad­ministrației locale, au semnat marți, 25 februarie 2020, contractul de finanțare pentru proiectul ce vizează modernizarea, ex­tinderea și dotarea cu aparatură medicală a Ambulatoriului din cadrul unității medicale. În va­loare de 2 milioane de euro, acesta este cel mai ambițios proiect demarat la Spitalul Orășenesc din Țăndărei, după ce instituția a fost redeschisă în anul 2012. «Este un proiect foarte important pentru comunitatea noastră!» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului.

Investiție în Sănătate Spitalul... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 18:05 (8056 vizualizări - 4 comentarii)

SPORT

Începe returul!

Fotbal, Liga a IV-a

Începe returul!

O nouă primăvară pasionantă se anunță în Liga a IV-a ialomițeană. 4 echipe despărțite de doar 5 puncte sunt în luptă pentru supremație. Victoria Țăndărei este campioana de toamnă, cu 35 de puncte. O urmează Bărăganu Ciulnița (34 p), Înfrățirea Jilavele (33 p) și CS Amara (33 p). Acestea sunt echipele care vor încerca să ajungă la barajul pentru promovarea în Liga a III-a. Victoria Țăndărei continuă să se bazeze pe lotul care a urcat-o pe primul loc, doar Ștefan Duncă și Iulian Ivan fiind achiziționați în iarnă. La Țăndărei există, de asemenea, o intensă preocupare pentru creșterea copiilor și junio­rilor. Meciul din prima etapă contra celor de la Recolta Gheorghe Lazăr pare facil pentru Rusen... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 14:50 (3899 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Încă o ploaie de medalii

Lupte libere, CS Amara

Încă o ploaie de medalii

Când Marian Moraru își duce elevii în competiții este imposibil ca aceștia să nu invadeze podiumurile de premiere. Nu au ezitat să o facă nici la finele săptămânii precedente, când s-au remarcat în două competiții. Unul dintre cei mai valoroși sportivi ai clubului, Marian Subțirică, a fost parte din delegația României la Memorialul «Tudor Judarcu», turneu internațional organizat la Chișinău. Marian a obținut la această competiție locul III, în cadrul categoriei 65 kg. Totodată, CS Amara a onorat invitația de a participa sâmbătă, 22 februarie 2020, la Cupa de Iarnă, competiție care s-a desfășurat la Călărași. Rezultatele au fost din nou foarte bune, iar unele dintre ele chiar inedite. Spre exemplu... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 14:20 (3383 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Colectarea selectivă a deșeurilor, misiunea imposibilă a primarilor din Ialomița

Colectarea selectivă a deșeurilor, misiunea imposibilă a primarilor din Ialomița

Administrațiile locale din Ialomița sunt departe de ceea ce înseamnă colectarea selectivă a deșeurilor așa cum o impun normele europene. În timp ce unele localități se află abia la început de drum în ceea ce privește înființarea unor servicii de salubrizare sustenabile, altele se confruntă cu indiferența cetățenilor atunci când vine vorba despre curățenia mediului înconjurător. La rândul lor, statisticile vin să confirme impasul în care Ialomița se află din punct de vedere al colectării selective. Ultimele cifre datează din 2018 și arată o diminuare semnificativă a cantităților de gunoaie strânse în sistem selectiv.

Mai puține deșeuri colectate... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 13:50 (9093 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Lovită în sediul primăriei pentru o adeverință

S-a întâmplat la Fierbinți-Târg

Lovită în sediul primăriei pentru o adeverință

bonus: Jocuri de culise «Iusein Iuksel»

O  fostă angajată a Primăriei Fierbinți-Târg își caută dreptatea de 3 ani. Marieta Țurpac susține că, în toamna anului 2017, a fost agresată în sediul instituției de către Marius Alin Câmpeanu, actualul viceprimar al localității. Cazul a intrat în atenția procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Urziceni. Deși inițial i-au dat dreptate victimei, anchetatorii au revenit asupra deciziei și au clasat dosarul, invocând faptul că totul s-ar fi petrecut din cauza reclamantei. Potrivit actelor de urmărire penală, ancheta a fost coordonată de procurorul Ion Aurelian, fostul adjunct al Parchetului Județean Ialomița, sancționat în 2014 de Consiliul Superior al Magistraturii pentru comiterea... [citește_tot_articolul]

25 Februarie 2020, 10:05 (6062 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Bully-Trotinetă vrea președinte al Tineretului Social-Democrat

Bully-Trotinetă vrea președinte al Tineretului Social-Democrat

Planul A: Parlamentarul ialomițean PSD Andrei Pop, devenit celebru pentru o lege care nu poate fi apli­cată, are ambiții politice noi. El ar vrea să devină pre­ședinte al tineretului social-democrat din România, funcție ocupată de aproape 3 ani de Gabriel Petrea. Pentru că nu are pedigree de ministru ca Petrea și nu este susținut nici măcar de propria Organizație (nu fiți supărat, domnu’ Pop, nimeni nu e profet în țara lui!), cel mai tânăr al doilea parlamentar al țării a decis să adopte o strategie de campanie surprinzătoare. El i-a luat locul deputatului PNL Gheorghe Tinel (PNL) și apare la toate emisiunile politice și talk-show-urile de noapte... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2020, 14:10 (5393 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Medic agresat de părinții unui copil la Spitalul Municipal Urziceni

Medic agresat de părinții unui copil la Spitalul Municipal Urziceni

Incident la Spitalul Municipal din Urziceni, petrecut în urmă cu o săptămână. Un medic pediatru al unității medicale a fost agresat, în timpul serviciului, de părinții unuia dintre copiii internați. Oamenii s-au revoltat pentru că medicul i-a rugat să aștepte câteva minute pe hol pentru a verifica starea de sănătate a copilului. Repre­zen­tanții Spitalului Municipal Urziceni susțin faptul că au depus o plângere și reclamă faptul că se confruntă des cu astfel de situații. Mai grav este faptul că din cauza scandalurilor provocate de pacienți sau rudele acestora, medicii refuză să mai profezeze în cadrul unității medicale. În prezent, Spitalul Municipal Urziceni are nevoie de 7 medici specialiști... [citește_tot_articolul]

24 Februarie 2020, 09:55 (6661 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Freelancing, trendul tinerilor ialomițeni

Freelancing, trendul tinerilor ialomițeni

Potrivit celor mai recente statistici date de Eurostat, România ocupă locul 4 în Europa, cu 17% români din populația activă profesional care se ocupă cu freelancing. Conform raportărilor Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă, în Ialomița 400 de tineri caută lunar un loc de muncă. Potrivit logicii Eurostat, 300 dintre aceștia și-ar dori să devină liber profesioniști și să își urmeze propriile pasiuni...

Despre freelancing Freelancing este cel mai nou termen utilizat pentru a defini conceptul de liber profesionist. Pentru a vă face mai clar acest... [citește_tot_articolul]

23 Februarie 2020, 10:50 (4271 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Avocat la 13 ani

Avocat la 13 ani

Se numește Cristian Gabriel Moraru și este elev al Școlii Gimnaziale «Barbu Catargiu» din comuna Maia, județul Ialomița. Și este singurul elev din școală care a cerut ore opționale de Educație Juridică. «Vreau să îi apăr pe cei care spun adevărul până la capăt!» ne spune. Și îl credem!

La marginea lumii Școala din Maia e la marginea lumii, pe o stradă lăturalnică și desfundată. N-o găsești dacă nu întrebi și n-o bagi de seamă dacă nu o cauți... Dar e școala lui Cristian și pentru el e cea mai frumoasă de pe pământ. Pentru că aici a găsit profesori care îi cultivă pasiunile și îl încurajează... [citește_tot_articolul]

22 Februarie 2020, 12:40 (6404 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

ANCHETĂ

Afaceri administrative de 5 milioane de euro în «eurocomuna» Valea Ciorii

Afaceri administrative de 5 milioane de euro în «eurocomuna» Valea Ciorii

bonus: Afacerile care trag să moară

În urmă cu 3 ani, comuna Valea Ciorii accesa un proiect european în valoare de 5 milioane de euro pentru «dezvoltare comunitară prin măsuri integrate». În anul de grație 2020, din cele 5 milioane de euro au rămas în urmă 17 containere cu «afaceri locale», 14 locuri de muncă și zeci de dosare care confirmă finalizarea cu succes a proiectului. Realitatea, ca de obicei, este ceva mai nuanțată...

Sărăcie de 5 milioane de euro Proiectul «Eurocomuna-Dezvoltare comunitară prin măsuri integrate în comuna Valea Ciorii, județul Ialomița» a fost unul din cele 5 proiecte finanțate din FSE prin... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2020, 15:40 (13028 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Fantezii edilitare cu gaze naturale, marcă înregistrată Consiliul Județean

Ultimatum administrativ

Fantezii edilitare cu gaze naturale, marcă înregistrată Consiliul Județean

Consiliul Județean Ialomița intenționează să înființeze o Asociație de Dezvoltare Intercomunitară care să gestioneze exclusiv «procedurile de înființare și extindere a rețelei de distribuție de gaze naturale». Miza acestei inițiative o re­prezintă controlul asupra administrațiilor locale și asupra fondurilor pentru elaborarea studiilor de fezabilitate.

Un șlagăr administrativ Consiliul Județean Ialomița a lansat în urmă cu câteva zile un ultimatum către ad­ministrațiile publice locale interesate de investiții în extinderea rețelelor de gaze naturale. Conform documentului, instituția... [citește_tot_articolul]

21 Februarie 2020, 11:10 (4647 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu a semnat pentru o investiție de 28 milioane de lei

Un nou proiect megalomanic la Slobozia

Primarul Mocioniu a semnat pentru o investiție de 28 milioane de lei

Marți, 18 februarie 2020, primarul Adrian Mocioniu a semnat contractul de finanțare pentru «reabilitarea căilor de rulare ale transportului public» din Slobozia. Proiectul are o valoare de 28 milioane de lei și ar urma sa fie finalizat până în anul 2023...

Bani europeni pentru Slobozia
Pentru că parcarea subterană nu a fost de ajuns pentru slobozeni, administrația locală a decis că Slobozia are nevoie și de «reabilitarea căilor de rulare ale transportului public». Proiectul, demarat în urmă cu 3 ani, a ajuns în faza procedurilor de semnare a contractului de finanțare... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2020, 17:20 (12822 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local a aprobat bugetul Sloboziei pentru 2020

Pe repede înainte

Consiliul Local a aprobat bugetul Sloboziei pentru 2020

Luni, 17 februarie 2020, Consiliul local Slobozia s-a reunit în cadrul unei șe­dințe extraordinare. Cel mai important proiect de pe ordinea de zi a fost cel privind aprobarea bugetului Sloboziei pentru anul 2020. Primăria Slobozia nu a respectat procedura legală de a supune bugetul dezbaterii publice.

Buget votat la limită Bugetul Sloboziei pentru anul 2020 a fost votat la limită, de 12 din cei 14 consi­lieri locali prezenți în sală. Cele două abțineri aparțin grupului PNL. Conform proiectului de hotărâre, bugetul Sloboziei pentru anul 2020 este de 103,2 milioane de lei. Bugetul Sloboziei... [citește_tot_articolul]

20 Februarie 2020, 10:10 (5112 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Slobozia nu e groapa de gunoi a nimănui!»

Dragoș Soare, candidat PNL la Primăria Slobozia

«Slobozia nu e groapa de gunoi a nimănui!»

Dragoș Soare, primul politician care și-a anunțat candidatura la Primăria Slobozia, a susținut marți, 18 februarie 2020, o conferință de presă. El a acuzat public administrația locală de incompetență, corupție și abuz. Conferința de presă a fost susținută alături de deputatul PNL Gheorghe Tinel, la sediul Organizației.

Începe campania pentru locale
Dragoș Soare, candidatul PNL la Primăria Slobozia, a lansat primele atacuri publice împotriva actualei guvernări locale. Dragoș Soare a susținut public că primarul Adrian Mocioniu este «lipsit de respect față de concetățenii săi care îi plătesc salariul»... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2020, 15:05 (15876 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Nicolae Sitaru, cronica unei demisii anunțate

adio PLUS, adio Cioloș

Nicolae Sitaru, cronica unei demisii anunțate

bonus: N-a fost un consilier județean rău

Săptămâna trecută, Nicolae Sitaru a anunțat că se retrage din politică. Lasă în urmă două mandate de consilier județean, două partide pe care le-a girat și un hambar de promisiuni electorale neonorate. O dată cu el dispare și ultima fărâmă de încredere a naivilor care și-au închipuit că politica se poate face și cu oameni integri...

Adio, PLUS Nicolae Sitaru a anunțat săptămâna trecută printr-un comunicat de presă că renunță la calitatea de membru de partid în PLUS Ialomița, filială care l-a curtat îndelung pentru a se bucura de notorietatea sa politică. «Având în vedere că în Adunarea generală a Asociației Producătorilor de Porumb din România am fost ales președinte al Asociației sunt obligat, conform deontologiei funcției pe care o ocup, să nu aparțin niciunui partid politic!»... [citește_tot_articolul]

19 Februarie 2020, 11:20 (6596 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Procurorii DIICOT din Slobozia și polițiștii spanioli, pe urmele unei rețele infracționale specializată în furturi

Descinderi la palatele romilor din Țăndărei

Procurorii DIICOT din Slobozia și polițiștii spanioli, pe urmele unei rețele infracționale specializată în furturi

Organele judiciare au revenit la palatele romilor din Țăndărei. Marți, 18 februarie 2020, procurorii DIICOT din Slobozia, împreună cu polițiști din Spania, au desfășurat 7 percheziții domiciliare pe raza orașului. Vizați au fost mai mulți suspecți, membri ai unei rețele infracționale, specializată în furturi de bijuterii din magazinele de lux spaniole. Pe numele a două persoane ar fi fost emise mandate europene de arestare de către autoritățile din Spania.

Sechestre puse pe bunurile suspecților Din primele informații, ancheta a început în Spania, acolo unde romii din Țăndărei ar fi... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 19:15 (33467 vizualizări - 35 comentarii)

SPORT

«La Cluj, jucătoarele au evoluat execrabil!»

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia, președintele Nicolae Goidea este tranșant

«La Cluj, jucătoarele au evoluat execrabil!»

Viața handbalistică merge mai departe. Fetele de la HCM Slobozia au meci în Cupă la Baia Mare, iar peste 10 zile reiau jocurile din campionat, deplasându-se la Craiova. Totuși, înfrângerea rușinoasă de la Cluj continuă să doară, iar președintelui Nicolae Goidea îi este greu să treacă peste aceasta. Întrebat despre cauzele usturătorului eșec, acesta a făcut o analiză tran­șantă: «Evoluție execrabilă a jucătoarelor care au crezut că victoria se poate obține doar prin simpla lor prezență pe teren... Au avut în față handbaliste de 16, 17, 18 ani, care au dat o lecție de handbal de manual mai experimentatelor sportive ale echipei noastre în frunte cu Ivan, Toma și Georgescu. La Cluj s-a jucat pe valoare... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 16:05 (6281 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

3 amicale până la startul returului

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia

3 amicale până la startul returului

Fotbaliștii Unirii Slobozia au pus punct celei mai grele perioade din pauza competițională, cantonamentul de 10 zile de la Izvorani. Elevii lui Enache Costea au disputat săptămâna trecută și un joc amical cu o altă reprezentantă a Ligii a III-a, CS Balotești. Meciul contra ilfovenilor a adus cea mai bună prestație din această iarnă pentru Toma și compania. Unirea Slobozia s-a impus cu 6-0, prin go­lurile reușite de Ibrian, Unguru și Dinu plus tripa realizată de nou ve­nitul Alexandru Muscă. Galben al­baștrii au beneficiat de un week-end liber, urmând ca până la startul returului să mai dispute 3 jocuri amicale. Următorul meci de pre­gătire îl vor juca împotriva celor de la CSM Focșani. Partida... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 14:55 (3420 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Rezultate excelente la Reghin

Lupte libere, CS Amara

Rezultate excelente la Reghin

În perioada 14-15 februarie a.c., orașul Reghin a găzduit Turneul Internațional de Lupte «Memorial Voicu Ștefănescu și Benedek Levente». La această competiție au participat peste 230 de sportivi, printre aceștia aflându-se și o delegație a celor de la CS Amara. Copiii antrenați de Marian Moraru s-au întors, așa cum ne-au obișnuit, cu o serie de rezultate foarte bune. Au terminat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului Oana Dumitru (cat. 34 kg) și Alexandru Minea (cat. 32 kg). Medalia de argint a fost cucerită de Răzvan Jeaca (cat. 60 kg). Amara a obținut și două medalii de bronz, prin Robert Gresianu (cat. 35 kg) și Cristian Toader (cat. 62 kg). Pe lângă luptătorii români, la competiție au mai... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 13:40 (3471 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița nu mai are sediu

Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița nu mai are sediu

Proiectele de modernizare a Spitalului Județean de Urgență Slobozia lasă Serviciul Județean de Ambulanță Ialomița fără sediu. În ultimii 2 ani, instituția a primit 3 notificări din partea Consiliului Județean Ialomița cu privire la eliberarea spațiilor pe care le utili­zează în prezent, în cadrul Spitalului Slobozia. Oficialii Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița au făcut la rândul lor demersuri pe lângă Primăria Slobozia pentru obținerea unui nou sediu, însă până acum nu au primit niciun răspuns. «Avem o corespondență purtată cu Primăria Slobozia, dar nu am primit niciodată răspuns din partea dânșilor!» a ex­plicat situația Olimpia Popescu, directorul Serviciului Județean de Ambulanță ... [citește_tot_articolul]

18 Februarie 2020, 10:05 (5704 vizualizări - 4 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
264 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

DGFP Ialomița: 5,29 milioane lei, TVA de rambursat

Peste 5,29 milioane lei reprezintă taxa pe valoare adăugată ce se va rambursa agenților economici în luna mai 2012. Suma reprezintă valoarea aferentă unui număr de 46 deconturi cu sume negative de TVA cu ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2012, 16:54
(5300 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: I-a spart dinții vecinului

La finele săptămînii precedente, vineri 11 aprilie, jandarmii slobozeni au fost sesizați de un bărbat, prin 112, despre faptul că a fost bătut de vecinul său. Deplasîndu-se la locul conflictului, jandarmii ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2012, 16:53
(10196 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii și copaci rupți căzuți pe șosea

Vineri, 11 mai a.c., pompierii au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu din boxa unui bloc din Fetești. Potrivit pompierilor, cel mai probabil flăcările au fost aprinse de proprietar ...[citește_toată_știrea]

14 Mai 2012, 16:50
(7394 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Cioban decapitat de tren

Un bărbat de 51 ani a murit în dimineața zilei de joi, 10 mai a.c., după ce a fost călcat de tren. Victima nu a mai putut fi salvată de paramedicii SMURD. Tragedia s-a petrecut pe șinele de cale ferată ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2012, 14:15
(12476 vizualizări - 4 comentarii)


Primăria orașului Amara, premiată pentru proiectul reabilitării parcului

Primăria Amara s-a aflat pe podiumul Concursului Național de Proiecte din Administrația Publică Locală, competiția fiind organizată de Revista Română de Administrație Publică Locală. În cadrul concursului ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2012, 13:53
(8616 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Cu cuțitul de 21 cm pe stradă!

Polițiștii din Țăndărei au descoperit pe străzile orașului, miercuri, 9 mai a.c., un tînăr de 28 ani ce nu-și justifica prezența în zonă. După ce l-au percheziționat, oamenii legii au descoperit că acesta ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2012, 13:51
(10026 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Au furat bunuri în valoare de 20000 de lei

Doi tineri de 20 și 24 de ani, din Bordușani, sînt cercetați pentru furt calificat, după ce au sustras mai multe componente de utilaj agricol din curtea unei societăți din localitate.Cei doi hoți au dat ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2012, 13:44
(7210 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Crăsani de Jos: Doi copii de 14 ani, prinși la furat

Deși au doar 14 ani, doi minori din localitatea buzoiană Cochirleanca sînt certați cu legea. Ei sînt acuzați că au furat mai multe bunuri dintr-o locuință. Cazul este anchetat de către polițiștii din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2012, 13:44
(6759 vizualizări - 0 comentarii)


«Ziua Europei», sărbătorită la Slobozia

«Ziua Europei», sărbătorită la Slobozia

Instituțiile de cultură din Slobozia s-au pregătit temeinic pentru a sărbători ziua de 9 mai, ziua Europei. Programul manifestărilor a cuprins cîntece, poezii tematice, dar și concursuri inedite. Mai mult ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2012, 13:28
(6620 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Infractor arestat

Un tînăr de 26 ani, din Manasia, a fost prins de oamenii legii după ce acesta s-a sustras executării pedepsei. El a fost depistat miercuri, 9 mai a.c., pe raza localității de domiciliu.Tînărul primise un ...[citește_toată_știrea]

11 Mai 2012, 13:21
(9612 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Și-a băgat hoții în casă

Unii hoți au un mod de operare inedit. A simțit-o pe pielea ei o bătrînă, de 75 ani, din Fetești. Femeia a rămas fără bani și bijuterii după ce a invitat în locuința sa o tînără care s-a dat drept comerciant ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2012, 14:17
(8216 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Prins la volan băut

În urma unui control de rutină pe străzile localității Alexeni, polițiștii au descoperit un șofer băut. Acesta s-a ales cu dosar penal. Testat cu aparatul Drager, conducătorul auto în vîrstă de 37 ani avea ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2012, 14:16
(12537 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Patroni cercetați pentru evaziune fiscală

Doi administratori ai unei societăți comerciale din Fetești sînt cercetați de polițiștii de Investigare a Fraudelor. Respectivii au adus un prejudiciu bugetului de stat în valoare de 16600 lei. În fapt ...[citește_toată_știrea]

10 Mai 2012, 14:16
(6176 vizualizări - 0 comentarii)


anunț angajare

Clinica SANTE angajează
-asistent medical (cu experiență în recoltare);
-reprezentant medical pentru punctul de recoltare din Slobozia.
CV-urile vă rugăm să le trimiteți la adresa [email protected]

9 Mai 2012, 15:02


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în scădere

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului înregistrată, la finele lunii aprilie 2012, la nivel județean, a fost de 6,62%. Procentul indică ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2012, 18:56
(6250 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Județean Ialomița: Expoziție de 9 mai, «La mulți ani, Europa!»

Miercuri, 9 mai 2012, Muzeul Județean Ialomița este gazda unei sesiuni de referate cu tema «România europeană-135 de ani de la proclamarea independenței». Lucrările expuse aparțin elevilor Colegiului Național ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2012, 18:53
(6599 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Situații financiare de sfîrșit de an, obligatoriu de depus pînă la 29 mai

Potrivit unei informări a Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, contribuabilii al căror exercițiu financiar coincide cu anul calendaristic au obligația să întocmească și să depună la administrațiile ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2012, 18:49
(10466 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr din Miloșești, arestat pentru mai multe infracțiuni

Un tînăr de 23 ani, din Miloșești, a fost reținut luni, 7 mai a.c., de polițiștii Secției Rurale Grivița pentru comiterea infracțiunilor de ultraj contra bunelor moravuri, loviri sau alte violențe, furt ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2012, 18:39
(8407 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: 3 patroni, cercetați pentru evaziune fiscală

Trei administratori ai unor societăți comerciale din Țăndărei au intrat în ancheta Formațiunii de Investigare a Fraudelor din localitate, pentru evaziune fiscală. Cei trei, doi bărbați și o femeie, cu vîrste ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2012, 18:37
(8590 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 47 de locuri de muncă vacante în străinătate

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița informează cetățenii cu privire la publicarea în rețeaua EURES a 47 de locuri de muncă în străinătate. Astfel, potrivit intistuției, ialomițenii ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2012, 18:35
(11834 vizualizări - 4 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.

8 Mai 2012, 17:33


Ion Roată: Beat fiind, i-au furat banii din buzunar

Secția Poliție Rurală Ion Roată a fost sesizată prin 112 duminică, 6 mai a.c., despre faptul că persoane necunoscute au sustras unui bărbat de 53 ani, din satul Broșteni, suma de 1000 lei. Bărbatul a relatat ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2012, 08:39
(8914 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ion Roată furt


Țăndărei: A încercat să fure din incinta unei unități militare

Sîmbătă, 5 mai a.c., în urma cercetărilor efectuate, polițiștii au identificat un tînăr de 17 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, care în noaptea de 2/3 mai a.c. a încercat să sustragă cablu electric din ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2012, 08:38
(8789 vizualizări - 2 comentarii)


Un echipaj al ISU Ialomița, la finala «UEFA Europa League»

Premergător și pe timpul desfășurării finalei «UEFA Europa League» ce va avea loc pe stadionul «Național Arena» miercuri, 9 mai 2012, un echipaj de descarcerare și prim ajutor din cadrul Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2012, 08:33
(8280 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Duminică, 6 mai a.c., polițiștii au prin în trafic trei tineri, cu vîrste cuprinse între 22 și 35 ani, în timp ce conduceau deși băuseră zdravăn.
Primul dintre aceștia, un individ de 22 ani, din ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2012, 08:30
(8403 vizualizări - 1 comentariu)


Poliția Rutieră Ialomița: 300 de amenzi de peste 59000 lei, 10 șoferi au rămas fără permise

În perioada 4-6 mai a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere în trafic. Astfel, încălcările normelor rutiere au fost sancționate de ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2012, 08:30
(8930 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Redirecționarea celor 2% din impozit, spre final

«Reamintim persoanelor fizice care în anul 2011 au obținut venituri din salarii și asimilate salariilor și celor care au obținut venituri: comerciale, din profesii libere, din drepturi de proprietate intelectuală ...[citește_toată_știrea]

8 Mai 2012, 08:26
(7751 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Tînăr de 33 ani, reținut pentru 24 de ore după ce a condus fără permis, a produs beat fiind un accident, a fugit de la locul faptei, iar mașina nu avea drept de circulație în România

Un bărbat de 33 ani, din Urziceni, a fost reținut pe bază de ordonanță pentru 24 de ore de polițiștii ialomițeni și introdus în Centrul de Reținere și Arest Preventiv al IPJ Ialomița, fiind învinuit de ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2012, 12:08
(8942 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Declarația 200, obligatoriu de depus pînă la 25 mai

DGFP Ialomița, printr-un comunicat de presă, reamintește persoanelor fizice care au realizat în anul 2011, în mod individual sau într-o formă de asociere, venituri în bani și/sau în natură provenind din ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2012, 12:05
(8013 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Hoț de cabluri, reținut de polițiști

În noaptea de 3/4 mai a.c., în jurul orei 3,30, o echipă din cadrul Poliției Urziceni-Biroul de Investigații Criminale ce acționa pe raza municipiului Urziceni a depistat un bărbat de 53 ani, din comuna ...[citește_toată_știrea]

5 Mai 2012, 12:02
(6788 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...