Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Reglare de conturi preelectorală la Sudiți

Vasile Șincan încearcă să-și elimine contracandidații

Reglare de conturi preelectorală la Sudiți

Comunele Ialomiței ascund povești sordide. Ele merită însă consemnate pentru că explică realitatea cruntă a mediului rural. La Sudiți, de exemplu, primarul Șincan Vasile încearcă să-și elimine contracandidata, consilierul local Alexandra Bodeanu, implicând-o într-un scandal public. Oleacă de adevăr există în povestea lui... Dar, întocmai ca în bancul ăla de la Radio Erevan, nu i s-a dat, i s-a luat, și nu era Moskvich, era o bicicletă.

Unde-i unul, nu-i dreptate De ani buni încoace, primarul Vasile Șincan reclamă public că Alexandra Bodeanu, acum consilier local ALDE, încalcă legea... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2019, 11:05 (6091 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița produce anual 166 MW de energie verde

Ialomița produce anual 166 MW de energie verde

Deși restantă în multe domenii, Ialomița pare a înregistra progrese în ceea ce privește producția de energie regenerabilă. Specialiștii susțin faptul că cei 166 MW produși anual de parcurile fotovoltaice și turbinele eoliene construite pe raza județului nostru pot asigura nevoile populației în ceea ce privește consumul de energie electrică. Potrivit estimărilor oficiale, în Ialomița există 16 producători de energie verde. Alte statistici scot în evidență faptul că energia regenerabilă este al doilea domeniu după agricultură care a atras investitori în județul Ialomița.

Ialomița verde... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2019, 17:25 (3698 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Concurs cu scandal la ISU Ialomița

Concurs cu scandal la ISU Ialomița

Suspiciuni de discrimi­nare la Inspectoratul pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al Județului Ialomița. Instituția a fost sancționată de către Consiliul Național de Combatere a Discriminării, după ce unul dintre candidații înscriși la concursul pentru ocuparea funcției de ofițer în cadrul Serviciului Achiziții Publice a reclamat faptul că în timpul examenului celor înscriși le-au fost testate capacitățile fizice, printr-o probă sportivă eliminatorie. Oficialii Inspec­toratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» au contestat în instanță sancți­u­nea pe care au primit-o. Procesul se află înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

Sancțiuni aplicate de CNCD... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2019, 13:50 (6185 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Gruparea «Texas Oyl» trebuie să plătească statului 122 milioane de lei

Gruparea «Texas Oyl» trebuie să plătească statului 122 milioane de lei

Anul acesta se împlinesc 4 ani de la condamnarea definitivă a celor 16 inculpați ai dosarului «Texas Oyl». Pe lângă sen­tințele de condamnare la închisoare cu executare, Curtea de Apel București a obligat o parte dintre inculpați la achitarea unui prejudiciu imens de 122 milioane de lei. Potrivit deciziei instanței, plata trebuie făcută în solidar și executată de către reprezentanții Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița, prin intermediul Serviciului Executări Silite-Cazuri Speciale al Direcției Regionale a Finanțelor Publice Prahova. Recuperarea colosalului prejudiciu bate însă pasul pe loc, atât inspectorii fiscali din Ialomița, cât și cei din Prahova tratând situația cu indiferență... [citește_tot_articolul]

21 Octombrie 2019, 10:50 (3780 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Secție nouă de Psihiatrie la Spitalul Orășenesc Țăndărei

Secție nouă de Psihiatrie la Spitalul Orășenesc Țăndărei

Singura Secție de Psi­hia­trie din județul Ialomița se construiește în curtea Spi­talului Orășenesc Țăndărei. Viitoarea Secție va avea 30 de paturi și va fi dotată conform standar­delor impuse de Ministerul Sănătății. Nevoia unei astfel de Secții este ne­cesară în condițiile în care la nivelul județului există peste 3000 de persoane cu afec­țiuni psihice aflate în evidențele medicilor specialiști.

Proiect în lucru O dată cu redeschiderea din 2012 a Spitalului Orășenesc Țăndărei, în cadrul unității me­dicale a fost înființată și o Secție de Psihiatrie, unică la nivelul județului. Pentru... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2019, 18:10 (5983 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ajutoare de urgență în valoare de 122 mii de lei pentru victimele accidentului de la Sfântu Gheorghe

Ajutoare de urgență în valoare de 122 mii de lei pentru victimele accidentului de la Sfântu Gheorghe

Vineri, 11 octombrie 2019, Guvernul României a adoptat o Hotărâre prin care s-a aprobat acordarea de ajutoare de urgență în va­loare de 122 mii de lei pentru sprijinirea familiilor victimelor accidentului din data de 5 octombrie 2019 din Munteni Buzău. Conform Hotărârii Guvernului nr. 731, se va acorda suma de 5 mii de lei pentru fiecare familie în care s-a înregistrat un membru decedat sau rănit la care se adaugă suma de 3 mii de lei pentru fiecare minor care s-a aflat în întreținerea persoanei decedate sau rănite. Astfel, 16 familii și 8 copii minori vor beneficia de preve­derile acestei hotărâri. Reamintim faptul că în dimineața zilei de sâmbătă, 5 octombrie 2019, între locali­tățile Balaciu... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2019, 17:05 (6576 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Clarinetul care s-a îndrăgostit de Narcis Simion

Clarinetul care s-a îndrăgostit de Narcis Simion

A  început să studieze clarinetul în urmă cu mai bine de 8 ani, iar de mai bine de un an face parte din Trupa «Balada». Acum este elev în clasa a XII-a la Liceul de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia, însă de mic a hotărât ce drum dorește să urmeze. Se prezintă simplu: «Numele meu este Narcis Marian Simion și iubesc să cânt la clarinet...».

Capitolul I: Un nou început Pe holurile Liceului de Arte «Ionel Perlea» răsună muzica. Ici Chopin, colo Mozzart.. Însă, dintr-o cușetă mică se aude ceva diferit... Muzică folclorică! Pe Narcis Simion îl găsim într-o zi de toamnă caldă împreună... [citește_tot_articolul]

20 Octombrie 2019, 11:55 (4394 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Fetiță de 5 ani, agresată de medicul care a consultat-o

S-a întâmplat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Fetiță de 5 ani, agresată de medicul care a consultat-o

Este o nouă anchetă penală la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Vizat este unul dintre medicii Secției Pediatrie. Acesta, susțin surse judiciare, s-ar face vinovat de «purtare abuzivă», după ce ar fi agresat o fetiță de 5 ani, în timp ce o consulta. Organele judiciare au fost sesizate de părinții copilei, printr-o plângere depusă la Poliția Municipiului Slobozia.

Verificările sunt în curs Incidentul s-ar fi petrecut în seara zilei de vineri, 18 octombrie 2019. Fetița de 5 ani a fost adusă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru a fi consultată, prezentând simptomele unei... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2019, 19:05 (22469 vizualizări - 34 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Steagul Verde» și «Placheta Aniversară» în Ialomița

Programul Mondial Eco-Școala

«Steagul Verde» și «Placheta Aniversară» în Ialomița

Începând cu anul 1996, organizația nonguvernamentală «Centrul Carpato-Danubian de Geoecologie» încurajează școlile din România să participe la programe educaționale cu scopul de a conștientiza importanța unei naturi curate. Astfel, unul dintre cele mai răspândite programe la nivelul județului Ialomița este «Eco-Școala», Programul fiind implementat în 8 unități de învățământ din Slobozia și Urziceni. Anul acesta, în urma acti­vităților desfășurate, Liceul de Arte «Ionel Perlea» Slobozia a primit Placheta Aniversară, iar Grădinița cu Program Prelungit «Dumbrava Minunată» Steagul Verde.

Placheta Aniversară pentru Liceul de Arte «Ionel Perlea»... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2019, 16:50 (3960 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

Opoziția de la Putere

În timp ce lătrăii de serviciu declamă la Centru intrarea în Opoziție a marelui partid, în teritoriu Puterea aceluiași mare partid se lăfăie în bani publici. Instituții descentralizate cu nenumărate funcții în care au fost proțăpiți politic supușii, autorități publice locale derulatoare de proiecte megalomanice, impresionanta cohortă a unei Puteri care ipocrit a intrat în Opoziție. La nivel decla­rativ, Opoziția de la Putere se opintește în a demonstra ceea ce nimeni nu crede: Guvernul a căzut, suntem în Opoziție! În regulă, dar ce faceți cu zecile de șefi din deconcentrate, cu sutele de specimene implantate în eșaloanele secundare de conducere sau cu nenumărații ipochimeni mufați la sânul unui... [citește_tot_articolul]

19 Octombrie 2019, 12:15 (5519 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Primarul Mocioniu extinde Sala «Andreea Nica» la 700 de locuri

Vin alegerile!

Primarul Mocioniu extinde Sala «Andreea Nica» la 700 de locuri

Administrația locală din Slobozia vrea să extindă sala de handbal a orașului la 700 de locuri. Docu­mentația de avizare a acestei lucrări de investiții (DALI) va fi supusă atenției Consiliului Local Slobozia la sfârșitul acestei luni.

Extindere în loc de Sală Polivalentă În locul Sălii Polivalente cu 3 etaje, primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, dorește să extindă actuala Sală «Andreea Nica». Conform DALI, investiția va fi supusă aprobării Consiliului Local Slobozia la sfârșitul lunii octombrie. «În momentul în care am venit la conducerea Primăriei, unul dintre proiectele mele era reprezentat... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2019, 20:05 (3846 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Radu Paros se visează freelancer

Radu Paros se visează freelancer

Din lipsa spațiului tipografic, am amânat până acum publicarea unei informații absolut halucinante care a trecută nebăgată în seamă de două săptămâni încoace. După cum puteți vedea în această captură de ecran, Radu Paros, consilierul primarului Sloboziei se declară în emisiunile postului de radio pe care îl deține drept freelancer. Adică liber profesionist. Și minciuna nu ne-ar deranja, zău că da, că știm și noi cum e să visezi să fii liber în timp ce ești obligat să pupi ba poala lui Marian Neacșu, ba bombeul din piele de crocodil al primarului Adrian Mocioniu... Numai că Radu Paros se declară liber profesionist pe bani publici. Și, din două una! Ori ia de prost un oraș întreg, pozând... [citește_tot_articolul]

18 Octombrie 2019, 17:15 (5061 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

CFR SA cere demolarea clădirilor din jurul Gării Slobozia Veche

CFR SA cere demolarea clădirilor din jurul Gării Slobozia Veche

Reabilitată cu fonduri europene, Gara Slobozia Veche continuă să funcționeze fără autorizație la incendiu. Demersurile în vederea auto­rizării sunt blocate din cauza construcțiilor aflate în imediatra apropiere a gării. Anul acesta se împlinesc 4 ani de când oficialii CFR SA și cei ai Primăriei Slobozia încearcă să clarifice situația cu privire la aceste imobile. Singura certitudine care există la momentul de față este faptul că spațiile au fost construite fără a avea avizul din partea Sucursalei Regionale CF Constanța, aflată în subordinea CFR SA.

Inițiativă blocată Reabilitarea Gării... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2019, 20:10 (7226 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița a primit 16,99 milioane de lei

Rectificare bugetară

Ialomița a primit 16,99 milioane de lei

Luni, 14 octombrie 2019, Guvernul Dăncilă a aprobat prin Hotărâre de Guvern o ultimă rectificare bugetară de 1,4 miliarde de lei. Pentru Ialomița au fost repartizate 16,99 milioane de lei. Fondurile au fost alocate, cu precădere, către ad­ministrațiile controlate de PSD. Pe listă figurează un număr de 29 de localități. Cele mai mari sume le-au primit ora­șele Slobozia (2,56 mili­oane lei), Fetești (2,29 milioane de lei), Amara (2,13 milioane de lei), Țăndărei (1,36 mi­lioane de lei) ­și Urziceni (1,3 milioane de lei). Sume considerabil mai mari față de rectificarea bugetară anterioară au primit și localitățile din mediul rural. Astfel, în fruntea listei figurează Bărcănești (893 mii de lei), ... [citește_tot_articolul]

17 Octombrie 2019, 17:40 (4086 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Vânzătorii de iluzii administrative de la Consiliul Județean

După 4 ani de guvernare

Vânzătorii de iluzii administrative de la Consiliul Județean

bonus: Dan Anton, persona non grata

Consiliul Județean Ialomița continuă să legifereze iluziile administrative ale adminis­tra­ției Moraru. Vineri, 11 octom­brie 2019, pe ordinea de zi a ședinței Consiliului Județean Ialomița au figurat o serie de proiecte de hotărâri care repre­zintă decizii de interes major pentru opinia publică ialomi­țeană. Cea mai importantă dintre acestea rămâne cea privind intenția de preluare a taberelor de la Amara. De asemenea, plenul Consiliului Județean a aprobat rectificări bugetare pentru 5 dintre localitățile județului și a declanșat «procedura de selecție pentru numirea unui membru în Consiliul de Administrație al SC Infras­tructură Drumuri și Poduri SA», societate de-acum celebră grație deciziei... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 20:55 (6272 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Apel către cetățenii județului Ialomița

PLUS Ialomița

Apel către cetățenii județului Ialomița

PLUS Ialomița consideră că moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Dăncilă a adus primul semn de normalitate după ce timp de 3 ani de zile am trăit într-o zonă crepusculară a democrației românești. Ea a apărut începând cu OUG 13 și atacul concertat al lui Liviu Dragnea și acoliților lui asupra Justiției, mo­țiunea de cenzură prin care PSD-ul și-a dărâmat propriul guvern, intervenția brutală a jandarmilor din 10 August... Și când credeam că mai rău nu se poate, PSD-ul a scos-o la rampă pe Viorica Dăncilă, cel mai slab și incompetent prim-ministru și guvern post-decembrist.
Moțiunea de cenzură va aduce și primele rezultate imediate prin faptul că Justiția a scăpat, cel puțin pentru moment... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 19:20 (5243 vizualizări - 9 comentarii)

POLITICĂ

Primarii PSD boicotează campania prezidențială a Vioricăi Dăncilă

În Ialomița

Primarii PSD boicotează campania prezidențială a Vioricăi Dăncilă

Căderea Guvernului Dăncilă accelerează disoluția PSD Ialomița. Deși, în aparență, nimic nu s-a schimbat, apele politice locale au devenit tulburi și mâloase. Oficial, susține senatorul Marian Pavel, PSD este în Opoziție, iar suflarea social-democrată din Ialomița se pregătește de Alegeri Prezidențiale. În realitate, primarii PSD caută alternative de supraviețuire și se pregătesc să boicoteze campania electorală.

Vorbe de clacă La o zi după Moțiune, pre­ședintele PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel, declara că a intrat în Opoziție și pregătește Ialomița de Alegerile Prezidențiale din... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 19:05 (7897 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Maria va merge la școală

Maria va merge la școală

Maria Gheorghe are 7 ani și ne privește dinăuntrul ei, așteptând să meargă la școală... Acum, grație unei intervenții la nivelul Ministerului Educației, a devenit posibil! Iar aceasta este povestea ei... Povestea unui copil care, cu ajutorul comunității și al autorităților, a învins sistemul.

La școală, prin derogare ministerială
Maria Gheorghe a fost identificată de învățătoarea Eugenia Udrea, specia­list în terapie ABA. Inițial, Eugenia Udrea a crezut că este un copil cu tulburări din spectrul autist. A descoperit un copil perfect normal, capabil să asi­mileze informații și... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 14:20 (2550 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Condamnat la închisoare pentru o datorie neachitată de 1,4 milioane de lei

După ce a «țepuit» Primăria Bărbulești

Condamnat la închisoare pentru o datorie neachitată de 1,4 milioane de lei

Lăsat inițial în libertate, sub supravegherea consilierilor Serviciului de Probațiune Ialomița, un om de afaceri din comuna Jilavele a ajuns în cele din urmă la închisoare. Cercetat penal într-un dosar pri­vind fapte de «evaziune fiscală», bărbatul a fost condamnat, printre altele, și la plata unui prejudiciu de 1,4 milioane de lei. Pentru că nu a achitat suma de bani, acestuia i s-a revocat măsura suspendării pedepsei privative de libertate și a fost închis. El își va petrece după gratii următorii 2 ani.

Un caz controversat În anul 2012, afaceristul din Jilavele a încheiat cu Primăria... [citește_tot_articolul]

16 Octombrie 2019, 11:05 (6249 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița luptă zadarnic împotriva cancerului de col uterin

Ialomița luptă zadarnic împotriva cancerului de col uterin

Prevenția cancerului de col uterin este un eșec la nivelul județului Ialomița. Medicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia, unitate medicală care coordonează Programul Național de Screening pentru Cancerul de Col Uterin, atrag atenția că adresabilitatea pacientelor către cabinetele în care se realizează testările este scăzută. Principala problemă o reprezintă neimplicarea medicilor de familie care evită să recomande astfel de investigații medicale. În același timp, numărul femeilor care suferă de afecțiuni oncologice depistate în zona genitală este într-o continuă creștere.

Un program ratat... [citește_tot_articolul]

15 Octombrie 2019, 20:05 (7319 vizualizări - 17 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
272 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Jandarmii ialomițeni, solidari cu ofițerul rănit la Sighetu Marmației

În semn de solidaritate cu polițistul bistrițean Darius Perhaiță, omul legii rănit în urma exploziei care a avut loc în cursul săptămînii trecute la Sighetu Marmației, jandarmii ialomițeni au decis să îl ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:15
(12080 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Hoți prinși după ce un localnic a alertat Poliția

Un bărbat de 52 ani, din Slobozia, a alertat polițiștii din localitate cu privire la faptul că a surprins trei persoane care furau mai multe plăci de beton de la o clădire dezafectată situată în cartierul ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:48
(9435 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Slobozia furt


Coșereni: S-a răsturnat cu mașina și a lovit doi pietoni

Miercuri, 28 februarie a.c., la Coșereni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Pe scurt, în timp ce un tînăr de 21 ani, din Borănești, se deplasa la volanul unui ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:46
(9042 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Au furat din curtea vecinului

Doi tineri de 15, respectiv 21 ani, ambii din Bordușani, sînt cercetați de polițiști pentru furt calificat. Cei doi au pătruns, în noaptea de 25/26 februarie a.c., în gospodăria unui consătean și au furat ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:45
(11867 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Bordușani furt


Acțiune a Poliției la Fetești și localitățile limitrofe

Miercuri, 28 februarie, polițiștii feteșteni și cei ai Secției Poliție Rurală Stelnica au acționat, timp de cîteva ore, pe linia prevenirii și combaterii ilegalităților ce se comit în domeniul transporturilor ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:44
(11065 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «175 ani de la nașterea lui Ion Creangă»

Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Grădinița cu program prelungit nr. 3 Slobozia organizează joi, 1 martie a.c., «aniversarea a 175 ani de la nașterea lui Ion Creangă». În cadrul activităților ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:41
(12198 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Pompierii încă mai deszăpezesc case

În ultimele zile, pompierii ialomițeni au intervenit pentru deszăpezirea mai multor locuințe din patru localități ale județului. Astfel, în data de 25 februarie a.c., 25 de pompieri din Urziceni au mers ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 16:38
(10888 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 18:56
(7574 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Start la vizarea carnetelor de rentieri agricoli

În perioada 1 martie-31 august 2012 inclusiv, rentierii agricoli sînt așteptați la sediul APIA din Slobozia pentru vizarea carnetelor de rentieri. Rentierii agricoli au nevoie de următoarele documente pentru ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 18:50
(14992 vizualizări - 0 comentarii)


«Firicel de primăvară» la Muzeul Județean Ialomița

Joi, 1 martie 2012, orele 13,00, la sediul Muzeului Județean Ialomița va fi vernisată cea de-a doua ediție a expoziției «Firicel de primăvară». Acțiunea continuă tradiția colaborării dintre Muzeul Județean ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 18:48
(16480 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelată prin telefon

Luni, 27 februarie a.c., o femeie de 65 ani a sesizat Poliția Fetești cu privire la faptul că a fost înșelată prin telefonul mobil. Victima a povestit anchetatorilor că a primit un apel telefonic de la ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:47
(11682 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal la un bar din Dridu

Ultraj contra bunelor moravuri la Dridu. Trei tineri, cu vîrste cuprinse între 25 și 32 ani, toți din localitate, au fost reținuți luni, 27 februarie, pe bază de ordonanță de reținere pentru o perioadă ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:46
(20726 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu scandal bar


Andrășești: Hoți din locuințe, prinși de polițiști

Luni, 27 februarie, Poliția a fost sesizată despre faptul că persoane necunoscute au pătruns în curtea unui bărbat de 87 ani, din Andrășești, de unde au furat un bazin metalic. Cercetările polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:45
(12938 vizualizări - 1 comentariu)


Balaciu: I-au furat aracii din curte

Un bărbat de 65 ani, din București, a alertat Poliția cu privire la faptul că, în perioada 13-27 februarie, persoane necunoscute i-au furat din curtea locuinței sale, din Balaciu, 100 araci din țeavă metalică ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:43
(14851 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu furt araci


Urziceni: Hoți de fier vechi, prinși

Doi bărbați de 19, respectiv 43 ani, din Urziceni, au fost prinși luni, 27 februarie, în flagrant, în timp ce încercau să predea la un centru de colectare deșeuri metalice 100 kg fier vechi. Din verificările ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 17:41
(15832 vizualizări - 0 comentarii)


Sinești: Accident rutier cu două victime

Un moment de neatenție a fost suficient ca un tînăr de 26 ani să producă un accident rutier. S-a întîmplat vineri, 24 februarie a.c., la Sinești, cînd un șofer de 26 ani din Buzău, deplasîndu-se la volanul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:50
(14318 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sinești accident


Coșereni: Minor prins la furat

Un minor de 15 ani a fost prins de polițiștii din Coșereni în timp ce transporta cu o căruță mai mulți copaci tăiați. S-a întîmplat vineri, 24 februarie a.c., cînd adolescentul își încărcase căruța cu ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:49
(17193 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Coșereni furt


Movilița: Șofer băut, la volan

Aparatul radar al polițiștilor ialomițeni au surprins în trafic duminică, 26 februarie a.c., un autoturism ce se deplasa cu 82 km/h în localitatea Movilița. Oprind mașina, polițiștii au decis testatea alcooltest ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:48
(12101 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 280 de amenzi în trafic

În perioada 24-26 februarie, polițiștii Serviciului Rutier au derulat o serie de acțiuni pe șoselele județului. Astfel, pentru neregulile constatate au fost aplicate 280 de sancțiuni contravenționale, ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2012, 11:47
(13619 vizualizări - 0 comentarii)


Lilieci: I-a furat mașina din curte

Un bărbat de 32 ani din Lilieci a alertat polițiștii, vineri, 24 februarie a.c., despre faptul că persoane necunoscute i-au furat mașina din curtea locuinței. În urma verificărilor, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:16
(15200 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Înșelată pe internet

Joi, 23 februarie a.c., o tînără de 24 ani, din Slobozia, a sesizat Poliția despre faptul că a fost înșelată pe internet, de un tînăr de 18 ani, pe care nu-l cunoaște, domiciliat în județul Mureș. Potrivit ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:15
(14290 vizualizări - 2 comentarii)


Grindu: Tăiau copaci de pe marginea șoselei

Doi bărbați de 35, respectiv 36 ani, ambii din comuna Grindu, au fost prinși în flagrant de către polițiști, joi, 23 februarie a.c., în timp ce tăiau arbori de pe aliniamentul Drumului Județean 203 B Grindu ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:14
(12776 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Sămînță de lucernă confiscată

Un tînăr de 27 ani, din Vrancea, a fost prins joi, 23 februarie a.c., de polițiștii din Urziceni în timp ce transporta cantitatea de 1140 kg sămînță de lucernă ambalată în saci de rafie. Potrivit polițiștilor ...[citește_toată_știrea]

24 Februarie 2012, 18:12
(12718 vizualizări - 0 comentarii)


Jilavele: Femeie înșelată prin telefon

Miercuri, 22 februarie a.c., o femeie de 74 ani a sesizat polițiștii Secției Poliție Rurală Jilavele cu privire la faptul că a fost înșelată cu 20 euro, după ce a dat curs solicitării unei persoane necunoscute ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:17
(15734 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr din Borănești, arestat după ce a intrat într-o casă și a furat 10000 lei

Un tînăr de 26 ani, din Borănești, a fost reținut marți, 21 februarie, pentru furt calificat. Potrivit anchetatorilor, acesta, în noaptea de 19/20 februarie a intrat în locuința unui bărbat de 76 ani, din ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:16
(14490 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Adolescenta de 16 ani dispărută de la domiciliu, găsită în București!

Slobozia: Adolescenta de 16 ani dispărută de la domiciliu, găsită în București!

Adolescenta dispărută a fost găsită Fata de 16 ani, Rebeca Alexandra Oprea, din Slobozia, dispărută de la domiciliu, miercuri, 22 februarie a.c., a fost găsită. Adolescenta de 16 ani plecase la ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:12
(21044 vizualizări - 9 comentarii)


DGFP Ialomița: Termene pentru plata obligațiilor fiscale

Potrivit unei informări a reprezentanților Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița, pînă luni, 27 februarie 2012 inclusiv, va fi plătită contribuția trimestrială pentru medicamente-trimestrul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:08
(10608 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Jilavele: Arestat pentru infracțiuni la regimul circulației

Un bărbat de 35 ani, din Andrășești, a fost prins și încarcerat miercuri, 22 februarie a.c., de polițiștii Secției Poliție Rurală Jilavele. Pe numele individului instanța de judecată a emis un mandat de ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 16:06
(12932 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Peste 90 de persoane, legitimate de polițiști

Peste 90 de persoane au fost legitimate miercuri, 22 februarie a.c., la Fetești, în cadrul unor activități preventive derulate de polițiștii din localitate. De asemenea, în cadrul acelorași activități au ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 15:48
(12657 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Pericol de explozie la Urziceni

Un țurțure de gheață s-a desprins de pe o clădire din Urziceni și a căzut pe o conductă de alimentare cu gaze, în urma avarierii rezultînd scurgeri de gaze. S-a întîmplat miercuri, 22 februarie a.c., iar ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2012, 15:43
(12499 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...