Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Școala Gimnazială Movilița așteaptă amenajarea unor toalete moderne

Școala Gimnazială Movilița așteaptă amenajarea unor toalete moderne

Și în acest an școlar elevii Școlii Gimnaziale Movilița vor fi obligați să folosească WC-urile din curtea unității de învățământ. Situația este generată de faptul că proiectul finanțat de Guvernul României privind realizarea unor toalete mo­derne a fost sistat. În lipsa unor grupuri sanitare noi, unitatea de învățământ nu poate primi autorizația sanitară de funcționare, iar fără acest document Agenția Română de Asigurare a Calității în Învățământul Preuniversitar i-ar putea ridica acreditarea. Deși cunosc problema, reprezentanții autorităților locale tratează totul cu indiferență.

Un proiect abandonat... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2019, 16:20 (7703 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Camere video portabile pentru Poliția Locală Slobozia

Camere video portabile pentru Poliția Locală Slobozia

Începând cu anul 2008, Poliția Locală Slobozia filmează fiecare mișcare a cetățenilor. Pe lângă camerele de supraveghere din oraș și cele montate pe bordul mașinilor, polițiștii locali dețin la purtător mici camere video portabile, prinse de cămașă ori de epoleți. La acest moment, Slobozia este «mai în siguranță» cu 11 camere...

Siguranță și încredere În vreme ce municipiul Slobozia este împânzit de camere de supraveghere, polițiștii locali dețin suplimentar, de mai bine de 11 ani, mici camere video portabile. Prinse de cămașă sau de epoleți, cu ajutorul unei singure apăsări pe buton... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2019, 14:25 (11373 vizualizări - 23 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, sufocat de pacienți cu probleme minore

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, sufocat de pacienți cu probleme minore

În timp ce Ministerul Sănătății amenință că-i va sancționa pe medicii care nu oferă consultații în timp optim, Spitalul Județean de Urgență Slobozia se confruntă cu o avalanșă de cazuri care nu repre­zintă o urgență medicală. Aproximativ 70% dintre pacienții care se prezintă la Unitatea de Primiri Urgențe pot fi consultați de medicii de familie. Pentru ca numărul acestor cazuri să scadă, autoritățile ialomițene au luat decizia de a înființa Centre de Permanență în 5 localități. Deși util, proiectul însă a fost abandonat...

Situație delicată Un proiect de lege inițiat de Ministerul ... [citește_tot_articolul]

4 Octombrie 2019, 11:05 (7531 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Apostolii muzicii de operă

Apostolii muzicii de operă

Un profesor dăruit îl întâlnești o dată în viață... Elevii Liceului de Arte «Ionel Perlea» din Slobozia au această șansă cu doi profesori dă­ruiți muzicii. Așa cum spunea Maria Callas, «Fie te naști artist, fie nu. Și rămâi artist chiar dacă vocea ta nu mai e un foc de artificii. Artistul rămâne pentru vecie!»...

Mezzosoprana Lăcrămioara Crihana: «Cântatul înseamnă suflet îmbinat cu muzică!»
Proaspăt doctorand al Universității Naționale de Arte «George Enescu» Iași, solistă a Teatrului Național de Operă și Operetă «Nae Leonard» Galați de mai bine de 10 ani și... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2019, 17:40 (5270 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Un nou director la Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița

Un nou director la Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița

Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița are un nou director. Este vorba despre comisarul Florina Manea. Aceasta a fost numită interimar la conducerea instituției, pentru o perioadă de 6 luni, după scandalul public în care a fost implicat fostul director, Cornel Ianuș.

Alcoolul l-a lăsat fără funcție Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorului Ialomița a rămas fără director, după ce Cornel Ianuș și-a dat demisia, fiind implicat într-un imens scandal public. În timpul unui control inopinat efectuat de reprezentanții Autorității Naționale pentru Protecția... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2019, 14:25 (6384 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pierderi lunare de peste 60 mii de lei

Serviciul Public de Transport Local Slobozia

Pierderi lunare de peste 60 mii de lei

După aproape două luni de la înființare, problemele Serviciului Public de Transport Local Slobozia se țin lanț. Lipsa licențelor de transport, numere de Olanda și, mai nou, pierderi de peste 60 mii de lei pe lună! Primarul Adrian Mocioniu este optimist și crede că din ce în ce mai mulți cetățeni vor utiliza drept mijloc de locomoție transportul public.

Probleme peste probleme Începând cu 1 august 2019, pe străzile municipiului Slobozia au apărut mult așteptatele autobuze de transport public. Cu toate acestea, apariția acestora a cauzat administrației locale numeroase pro­bleme. Începând... [citește_tot_articolul]

3 Octombrie 2019, 10:45 (6759 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Râul Ialomița, grad de poluare «moderat»

Oficial, stăm bine

Râul Ialomița, grad de poluare «moderat»

În Ialomița există oficial «10 surse potențial poluatoare», potrivit informațiilor furnizate de către Administrația Bazinală de Apă Ialomița-Buzău. Concret, este vorba despre 10 firme care desfășoară activități economice care presupun deversarea de ape uzate în emisarul Ialomița. În ultimii 10 ani, au fost înregistrate 41 de deversări accidentale în ba­zinul hidrografic Ialomița, dintre care doar 3 pe teritoriul județului. Oficialii Administrației Bazinale de Apă Ialomița-Buzău susțin că, în condițiile în care toate aceste entități au stații de epurare funcți­onale, râul Ialomița are un grad de poluare «moderat». În spatele sintagmei se ascund însă pericole ecologice reale, la care oficialii preferă... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2019, 16:55 (4699 vizualizări - 3 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Iarba arsă de acasă

Iarba arsă de acasă

Tocmai când ne lăudam că le-am văzut pe toate, am trăit să o vedem și pe-asta. Marți, 24 septembrie 2019, în prima zi ploioasă după două luni fără pic de apă, doi angajați ai DADP tundeau gazonul din «groapa lui Stoica» din Slobozia, în dreptul agorei. Tacticoși și murați până la piele, cei doi Dorei se plimbau precum coțofana din fabula lui Topârceanu «când în sus și când în jos», agățați de două agregate de tuns peluza. Și vă jurăm că n-am fi comentat nimic despre vrednicia care i-a pocnit în plină ploaie dacă nu ne-ar fi sărit în ochi iarba uscată de sub picioarele lor. Și dacă nu ne-am fi amintit că rulourile de gazon uscate ca iasca au fost instalate în noiembrie 2017, pe un frig... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2019, 15:20 (4558 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dan Anton, directorul Infrastructură Drumuri și Poduri SA, angajare ilegală

Președintele Moraru angajează pe bază de «recomandări»

Dan Anton, directorul Infrastructură Drumuri și Poduri SA, angajare ilegală

Dan Anton este noul director al Infrastructură Drumuri și Poduri SA. Numirea sa, în 12 august 2019, este o premieră administrativă fără precedent. Potrivit declarațiilor oficiale ale pre­ședintelui Victor Moraru, «Dan Anton a fost angajat după ce am căutat în stânga și-n dreapta, la recomandarea unei colege...». Con­form OUG nr. 109/2011 privind guvernanța corporativă a întreprinderilor publice, numirea lui Dan Anton este ilegală. Evident, preșe­dintele Victor Moraru nu este de aceeași părere...

Unul este Dan Anton Ziarul nostru a publicat în urmă cu o săptămână un articol în care ... [citește_tot_articolul]

2 Octombrie 2019, 11:05 (8915 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Scandal public la Prefectura Ialomița: Ionel Ghiorghișor și-a dat demisia!

Scandal public la Prefectura Ialomița: Ionel Ghiorghișor și-a dat demisia!

Juristul Prefecturii Ialomița, Ionel Ghiorghișor, a demisionat în dimineața zilei de 1 octombrie 2019. Potrivit declarațiilor sale, demisia sa este justificată de modul absurd în care procedurile administrative impuse de la Centru îi afectează sănătatea. Ionel Ghiorghișor este interesat de o candidatură pentru Primăria Amara, oraș în care locuiește...

E ceva putred în Danemarca Juristul Prefecturii Ialomița, Ionel Ghiorghișor, a demisionat în dimineața de marți, 1 octombrie 2019. Conform declara­țiilor sale, motivul demisiei este justificat de absurdul procedurilor administrative. ... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2019, 20:20 (7701 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Platonești: Minoră violată și obligată să-și pozeze părțile intime

Platonești: Minoră violată și obligată să-și pozeze părțile intime

Caz șocant în comuna Platonești. Un bărbat de 51 de ani este acuzat de «pornografie infantilă» și «viol» după ce ar fi batjocorit o minoră care locuiește în apropierea casei sale. Fata a fost filmată în timp ce întreținerea raporturi sexuale cu agresorul și, mai mult decât atât, a fost obligată să-și fotografieze părțile intime și să-i transmită bărbatului imaginile prin intermediul rețelelor de socializare.

Agresorul a fost arestat preventiv
Din informațiile organelor judiciare, faptele ar fi fost comise începând cu anul 2017, când victima avea doar 12 ani. Totul a ieșit la iveală... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2019, 19:25 (11924 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

SPORT

Invincibilii de pe locul 2

Fotbal, Liga a III-a, CS Tunari–Unirea Slobozia 3-3

Invincibilii de pe locul 2

bonus: Recolta, ghinionista seriei

Ca orice localitate ilfoveană care se respectă, Tunari are o arenă cochetă și o echipă de fotbal capabilă oricând de fapte mari. Contrar tradiției ilfovene, Tunari are un public entuziast care știe când să se transforme în galerie pentru favoriți. Înainte de meciul cu Unirea Slobozia de sâmbătă, 28 septembrie a.c., ilfovenii bifaseră un start foarte bun, cu 4 victorii în 5 meciuri. Poate și datorită rețetei de transferuri aplicată în această vară, când au adus printre alți trei jucători de la Unirea Slobozia: Adăscăliței, Bucă și Teodorescu. Apropo de această enumerare, ni s-a demonstrat încă o dată că cel din urmă poate fi cel dintâi. În rolul eroului, Gabriel Teodorescu din păcate, în tricoul... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2019, 18:15 (6249 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

SPORT

Meci crucial cu Rapid

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Meci crucial cu Rapid

Liga Florilor se reia la finele acestei săptămâni cu meciu­rile etapei a VI-a. În pauza competițională, HCM Slobozia a bifat printre altele și un meci amical contra celor de la Știința București, câștigat de elevele lui Gheorghe Covaciu cu 35-23. După acest test, HCM Slobozia reintră în focurile competiției oficiale cum nu se poate mai complicat. Pe Mădălina Toma și compania le așteaptă o deplasare la București, pentru confruntarea cu Rapid, contracandidată în duelul pentru menținerea în primul eșalon al handbalului feminin românesc. La fero­viare s-au produs în această pauză competițională mișcări pe banca tehnică, antrenorul Robert Licu fiind înlocuit cu fosta mare jucătoare Carmen Amariei.... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2019, 17:10 (5360 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Centrul «Ema» are nevoie de sprijinul comunității

Ultima speranță suntem noi

Centrul «Ema» are nevoie de sprijinul comunității

Ionuț, Rareș, Patrick, Mihăiță, Sara, Matei, Valentina... Și tot așa, până la 26. Sunt copii care fac terapie ABA în Centrul «Ema» din Slobozia. Însă numărul copiilor care au nevoie de terapie e mai mare. Mult mai mare... Numai la Centrul «Ema», pe lista de așteptare, sunt 12 copii...

Veteranii terapiei ABA «Ema» a fost primul Centru din oraș pentru copii cu tulburări din spectrul autist. Ideea a apărut în urmă cu 15 ani, când Ema avea 3 ani și orașul nu auzise de terapia ABA. Acum Ema are 18 ani, iar diagnosticele de genul «tulburări din spectrul autist» au devenit banale. Iar numărul... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2019, 16:35 (9049 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa de la robinetele școlilor, un pericol pentru sănătatea elevilor

În Ialomița

Apa de la robinetele școlilor, un pericol pentru sănătatea elevilor

O analiză a rețelelor de apă realizată de Direcția de Sănătate Publică Ialomița arată că la robinetele a 51 de școli și grădinițe din județ curge apă nepotabilă. Inspectorii instituției au scos la iveală faptul că, în aceste comunități, potabilizarea apei se face la voia întâmplării, fără personal specializat.

Apă nepotabilă în școli și grădinițe
Oficialii Direcției de Sănătate Publică Ialomița au făcut publice o serie de date cu privire la calitatea apei care curge în rețelele publice din cele 66 de localități ale jude­țului, distribuită și în unitățile de învă­țământ. Cele mai... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2019, 13:25 (5887 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

ADI Ialomița a epuizat bugetul pentru investițiile finanțate de Consiliul Județean

Bani publici pentru Alegerile Locale din 2020

ADI Ialomița a epuizat bugetul pentru investițiile finanțate de Consiliul Județean

Pentru al doilea an consecutiv, administrația Moraru alocă 5 mili­oane de lei pentru finanțarea unor proiecte de investiții punctuale la nivelul administrațiilor locale. Anul acesta, fondurile au fost epuizate la 15 septembrie, conform declarațiilor președintelui Victor Moraru. Banii sunt utilizați pentru refacerea acoperișurilor unor instituții publice, terenuri sintetice de fotbal, amenajări de parcuri și, accidental, pentru asfaltarea unor tronsoane de drum în localitate.

Robinetul bugetar s-a închis
Miercuri, 19 septembrie a.c., președin­tele Consiliului Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

1 Octombrie 2019, 10:55 (6714 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

«Ăștia sunt oamenii... jegoși!»

Constantin Sava, primarul liberal al orașului Urziceni

«Ăștia sunt oamenii... jegoși!»

Urziceni, în pragul stării de alertă

Luni, 30 septembrie 2019, de la orele 17,00, plenul Consiliului Local Urziceni a aprobat decizia primarului Constantin Sava de a declara «stare de alertă». Reamintim că orașul Urziceni se confruntă de peste o lună de zile cu o criză a gunoiului. Oficial, criza este declanșată de decizia operatorului de salubritate, Rosal Grup SA, de a restructura activitatea în unitățile administrativ-teritoriale pe care le deservește.

Criza bate la ușă Administrația din Urziceni este incapabilă să gestioneze «criza gunoiului». Situația persistă de mai bine de o lună, perioadă în care gunoiul... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2019, 22:50 (4560 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

«Primarul trebuie să facă!»

Bilanț de mandat: Sorin Ciriblan, primar Mărculești

«Primarul trebuie să facă!»

O nouă săptămână, un nou edil local. Primarul de la Mărculești este la al doilea mandat și știe deja că, fără realizări palpabile, electoratul nu va avea niciun motiv să-l voteze din nou în 2020.

Prea multă responsabilitate Comuna Mărculești nu are mai mult de 1000 de locuitori, iar primarul Sorin Ciriblan este la al doilea mandat. Crede că în cei 7 ani și mai bine de când este primar a reușit să ofere consătenilor un plus de progres și bunăstare, însă e conștient că mai e mult până departe. Susține că a atras la nivelul comunei fonduri în valoare de 20 milioane de lei: «Sunt lucruri... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2019, 19:05 (5588 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

Ialomițenii sunt datori la Fisc peste 300 milioane de lei

Ialomițenii sunt datori la Fisc peste 300 milioane de lei

O analiză a Administrației Județene a Finanțelor Publice arată că peste 40 mii de ialomițeni au datorii la Fisc. Valoarea debitelor este de peste 300 milioane de lei! Cele mai multe debite provin din neachitarea amenzilor sau din atragerea răspunderii solidare ca urmare a prejudiciilor stabilite de instanțele de judecată. În ceea ce privește gradul de încasare, acesta este scăzut.

Datorii cu multe zerouri Potrivit Administrației Județene a Finanțelor Publice Ialomița la nivelul întregului județ există peste 40 mii de persoane fizice care au datorii la buget. Majoritatea restanțelor... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2019, 16:10 (3440 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița cheltuie 150 mii de lei pentru servicii de asistență juridică

Consiliul Județean Ialomița cheltuie 150 mii de lei pentru servicii de asistență juridică

Risipă de bani publici pentru servicii de asistență juridică la Consiliul Județean Ialomița. Instituția plătește peste 150 mii de lei firmei de avocatură «Ceparu și Irimia» din București pentru a fi reprezentată în cele 10 litigii pe care le are deschise pe rolul mai multor instanțe din țară. Toate acestea în condițiile în care la Consiliul Județean Ialomița sunt angajați 12 consilieri juridici. Președintele Victor Moraru a motivat aceste cheltuieli invocând «complexitatea proceselor».

Cheltuieli, cheltuieli... Sumele pe care Consiliul Județean Ialomița le cheltuie pentru serviciile... [citește_tot_articolul]

30 Septembrie 2019, 13:35 (7649 vizualizări - 3 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
238 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Amenzi pentru șoferii indisciplinați

Luni, 22 februarie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au acționat pe șoselele ialomițene pentru un trafic rutier mai sigur, precum și pentru prevenirea și combaterea neregulilor ce pot conduce la producerea ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:57
(18991 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:50
(14103 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 19:11
(14563 vizualizări - 0 comentarii)


Tîrgul Primăverii, la Slobozia

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița, Consiliul Județean Ialomița, Primăria Municipiului Slobozia și SC Orange România SA organizează, în perioada 25-28 februarie a.c., «Tîrgul Primăverii ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 08:42
(15935 vizualizări - 0 comentarii)


Amenința că se sinucide prin electrocutare

Pompierii ialomițeni au intervenit în week-end-ul trecut la 5 situații de urgență, trei dintre acestea pentru acordarea primului ajutor medical, un caz pentru salvarea unui animal și un altul pentru transportul ...[citește_toată_știrea]

23 Februarie 2010, 08:40
(13938 vizualizări - 0 comentarii)


Unirea Urziceni-CFR Cluj 0-1

Stadionul Tineretului a fost luni seara, 22 februarie a.c., gazda unui duel încrîncenat între două dintre cele mai compacte echipe ale campionatului. Deși, cel puțin în prima repriză, s-a jucat într-un ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 19:35
(13897 vizualizări - 0 comentarii)


A spart geamurile Casei de Cultură

A spart geamurile Casei de Cultură

În dimineața zilei de duminică, 21 februarie a.c., în jurul orelor 05.30, un echipaj mobil din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița, care se afla pe timpul unei misiuni specifice, a observat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:52
(17532 vizualizări - 0 comentarii)


S-au șicanat în trafic și l-a amenințat cu pistolul

Sîmbătă, 20 februarie a.c., un tînăr de 23 de ani, din județul Harghita, a sesizat Poliția despre faptul că, în jurul orei 10.00, în timp ce se afla la volanul autoturismului, pe DN2, pe sensul de mers ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:23
(12317 vizualizări - 0 comentarii)


Tînăr mort în accident lîngă Coșereni

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 20/21 februarie a.c., în jurul orei 01.15, pe DN2, în apropierea localității Coșereni, a avut loc un accident rutier în care a fost implicat un singur autoturism, soldat ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:17
(10111 vizualizări - 0 comentarii)


Au furat pantaloni de pe sîrmele de rufe

Sîmbătă, 20 februarie a.c., doi tineri domiciliați în Căzănești, respectiv în Slobozia, au fost depistați în Urziceni de către o patrulă de siguranță publică, la scurt timp după ce au furat două perechi ...[citește_toată_știrea]

22 Februarie 2010, 12:12
(12336 vizualizări - 0 comentarii)


Primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD

Potrivit ultimelor informații din cadrul Congresului Național al PSD, primarul din Amara, Victor Moraru s-a retras din cursa pentru șefia PSD. De asemenea, Moraru și-a afirmat susținerea pentru candidatul ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 17:20
(15999 vizualizări - 2 comentarii)


Prevenirea acidentelor rutiere, în atenția polițiștilor

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de prevenire și combatere a cauzelor ce pot provoca accidente rutiere pe arterele din județ. Principalul scop al acțiunii a fost acela de ...[citește_toată_știrea]

20 Februarie 2010, 08:12
(8667 vizualizări - 0 comentarii)


Armă neletală, deținută ilegal

Un colectiv de polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase ce a acționat joi, 18 februarie a.c., pentru depistarea deținătorilor ilegali de arme și prevenirea producerii evenimentelor ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 19:21
(15697 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiune a polițiștilor din Țăndărei pentru prevenirea infracționalității stradale

Joi, 18 februarie a.c., efective ale Poliției Orașului Țăndărei și jandarmi au organizat și executat în comun o acțiune pentru prevenirea infracționalității stradale. În cadrul acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 18:13
(16887 vizualizări - 0 comentarii)


Patroni trimiși în judecată

În cursul zilei de 18 februarie a.c., polițiștii Biroului de Investigare a Fraudelor Urziceni au finalizat cercetările în două dosare penale în care reprezentanții unor agenți economici sînt cercetați pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:13
(12328 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Țăndărei

Joi, 19 februarie, la locuința unui cetățean din Țăndărei s-a produs un incendiu. După ce a supraalimentat soba cu lemne, fiul proprietarului, în vîrstă de 22 de ani, a aprins focul, lăsînd sistemul de ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 16:06
(17105 vizualizări - 0 comentarii)


Aproape de un rezultat mare Liverpool-Unirea 1-0

Unirea a rămas aceeași echipă combativă de pe vremea lui Petrescu. Ronny Levy a gîndit o așezare compactă la mijloc care a funcționat aproape perfect 80 de minute, iar cînd au apărut fisuri le-a rezolvat ...[citește_toată_știrea]

19 Februarie 2010, 01:12
(23065 vizualizări - 0 comentarii)


Anton Barbu și-a dat demisia din funcția de director al Agenției de Plăți

Anton Barbu, în cursul zilei de joi, 18 februarie a.c., și-a depus demisia din funcția de director al Agenției Județene de Plăți și Intervenție pentru Agricultură Ialomița. Anunțul a fost făcut în cadrul ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 16:19
(19085 vizualizări - 4 comentarii)


Concedierile colective și șomajul, în atenția Prefecturii

Joi, 18 februarie a.c., în sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat ședința Comisiei de Dialog Social a Județului Ialomița. Drept principale puncte pe ordinea de zi să amintim informarea ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 12:33
(14800 vizualizări - 0 comentarii)


Reduceri de tarife pentru operațiunile la Registrul Comerțului

În ședința de miercuri, 17 februarie a.c., Guvernul a aprobat o hotărîre privind taxele și tarifele pentru operațiunile efectuate de Oficiul Național al Registrului Comerțului și oficiile registrului comerțului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:51
(12599 vizualizări - 0 comentarii)


Salvați din apele rîului Ialomița de pompieri

Patru persoane au rămas izolate de ape miercuri, 17 februarie a.c., pe raza localității Bucu, la un canton ce aparține Ocolului Silvic Slobozia. Este vorba de trei bărbați și o femeie, toți din comuna ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(11099 vizualizări - 0 comentarii)


Proiectil activ într-o mașină cu nisip

Un proiectil de calibru 122 mm cu încărcătură activă a fost descoperit în această dimineață în materialul antiderapant dintr-o autoutilitară aparținînd unei societăți comerciale din Fetești. Elementul de ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 11:40
(14739 vizualizări - 0 comentarii)


Birou pentru eliberarea de caziere judiciare la Fetești

Joi, 18 februarie a.c., la ora 13,00, la sediul Poliției Municipiului Fetești va fi inaugurat un Birou pentru eliberarea certificatului de cazier judiciar. La inaugurare vor participa șeful Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2010, 07:12
(17865 vizualizări - 1 comentariu)


Infractor după gratii

Un ialomițean în vîrstă de 40 de ani, din comuna Ciulnița, a fost arestat preventiv pentru 29 de zile în cursul zilei de marți, 16 februarie, și se află în prezent în arestul Inspectoratului. Împotriva ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:53
(14284 vizualizări - 0 comentarii)


A bătut un copil de numai 4 luni pentru că plîngea foarte tare

Polițiștii efectuează cercetări cu privire la împrejurările în care un minor de numai 4 luni a suferit vătămări corporale. Astfel, în seara zilei de 14 februarie a.c., în jurul orei 19,30, polițiștii Orașului ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:50
(12475 vizualizări - 0 comentarii)


Prefectul Teculescu și persoanele vîrstnice

În sala de ședințe a Instituției Prefectului s-a desfășurat miercuri, 17 februarie 2010, ședința Comitetului Consultativ de Dialog Civic pentru Problemele Persoanelor Vîrstnice Ialomița. Discuțiile purtate ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 16:41
(16503 vizualizări - 0 comentarii)


31 se sancțiuni contravenționale aplicate de polițiștii slobozeni

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmi și polițiști comunitari au acționat marți, 16 februarie a.c., pe raza municipiului reședință de județ, pe linia prevenirii oricăror fapte de natură a tulbura ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:55
(14504 vizualizări - 0 comentarii)


Infracțiuni economice

Polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița au început urmărirea penală în 5 dosare penale, în care 5 persoane sînt cercetate pentru săvîrșirea a 9 infracțiuni economice. Astfel, în urma ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:51
(13532 vizualizări - 0 comentarii)


Proaspăt eliberat din pușcărie, din nou infractor

Un conductor de bilete aflat în serviciu în trenul ce se afla în mișcare între Punctul oprire CF Brîncoveni și Halta de mișcare Slobozia Sud, a fost agresat fizic de către un călător, care nu poseda bilet ...[citește_toată_știrea]

17 Februarie 2010, 12:49
(15208 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

16 Februarie 2010, 19:04
(14684 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...