Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Containere pentru colectarea separată a deșeurilor la Fetești

Containere pentru colectarea separată a deșeurilor la Fetești

Vineri, 3 octombrie a.c., municipalitatea din Fetești a recepționat containere pentru colectarea separată a deșeurilor, parte a unui proiect implementat de Consiliul Județean Ialomița, în parteneriat cu Primăria Municipiului Fetești și Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ECOO 2009. «Municipiul Fetești a primit astăzi 100 de containere noi pentru colectarea separată a deșeurilor, care vor fi amplasate pe platformele dintre blocuri, înlocuindu-le pe cele vechi și deteriorate. Acțiunea face parte din programul „Extindere colectare separată a deșeurilor municipale-etapa a II-a”, derulat de Consiliul Județean Ialomița, în parteneriat cu Primăria Municipiului Fetești și Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ECOO 2009»... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2025, 16:10 (1556 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Halitoza (respirația urât mirositoare) și calitatea vieții sociale: de la stânjeneală la soluții reale

Halitoza (respirația urât mirositoare) și calitatea vieții sociale: de la stânjeneală la soluții reale

Halitoza nu e doar o problemă medicală; e un „filtru“ invizibil prin care trec întâlnirile, interviurile, discuțiile cu prietenii și inclusiv momentele de intimitate. Vestea bună: majoritatea cazurilor pot fi controlate cu pași simpli, iar efectul asupra vieții sociale poate fi schimbat radical.

Cum îți poate schimba halitoza viața de zi cu zi

1) Relațiile apropiate

În cuplu, respirația neplăcută poate reduce dorința de apropiere, aduce evitări subtile (întoarcerea capului, de exemplu) și tensiuni... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2025, 15:30 (2067 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Acostări la Pontonul Stelnica

Acostări la Pontonul Stelnica

Stelnica se transformă într-un mini-port turistic, administrația locală, cu o finanțare asigurată de Consiliul Județean Ialomița, achiziționând un pon­ton de acostare a navelor de croazieră pe Dunăre. Valoarea investiției a fost de 1,4 milioane de lei, pontonul fiind inaugurat anul precedent. «Ne dorim ca investiția să transforme zona într-o poartă tu­ristică pentru turiștii navelor de croazieră de pe Dunăre!» justifica investiția primarul comunei, Costel Brateș, la momentul inaugurării. Revenind la prezent, pontonul Stelnica a înregistrat deja 8 acostări, numărul fiind în creștere. «Pentru anul viitor sunt deja programate 32 de acostări, fiind evident că pontonul Stelnica devine tot mai im­portant pe harta turismului fluvial din România!»... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2025, 11:20 (4273 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Continuă modernizarea infrastructurii rutiere la Țăndărei

Continuă modernizarea infrastructurii rutiere la Țăndărei

Amplul program de investiții privind moder­nizarea infrastructurii rutiere la Țăndărei este urmărit de administrația locală. «Am inspectat lu­crările de asfaltare pe Aleea Podului, un obiectiv de investiții care face parte din proiectul mai amplu de modernizare și asfaltare a străzilor din orașul nostru. De asemenea, au fost inspectate lucrările de asfaltare de pe străzile Nucilor, Trandafirilor și Crizantemelor, aflate în zona recent dezvoltată prin amenajarea centrului comercial!» precizează primarului orașului Țăndărei, Cristian Roman. «Prin aceste investiții, ne propunem nu doar să îmbună­tățim confortul și siguranța traficului rutier, ci și să susținem dezvoltarea economică și urbanistică a Țăndăreiului. Vom continua lucrările până când toate străzile orașului vor fi modernizate și aduse la standarde europene!»... [citește_tot_articolul]

12 Octombrie 2025, 08:05 (1898 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Reabilitarea sediului Primăriei Sărățeni, finalizată 99%

Reabilitarea sediului Primăriei Sărățeni, finalizată 99%

«Creșterea eficienței energetice a clădirii Primăriei Sărățeni» a fost proiectul depus de administrația locală în cadrul Planului Național de Redresare și Reziliență. «Proiectul, în valoare de aproximativ 3 milioane de lei, este aproape finalizat... De fapt, 99% este gata! A presupus reabilitarea termică a sediului Primăriei Sărățeni, chiar și instalarea de panouri fotovoltaice, construcția beneficiind acum de „energie verde“!» declară primarul comunei Sărățeni, Eugen Tocileanu. De asemenea, după cum adaugă același edil, localitatea beneficiază de asfaltare integrală: «Am reușit finalizarea asfaltării pe toate străzile comunei, fiind realizată chiar și o variantă ocolitoare a localității...»... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2025, 13:40 (3110 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interpelare adresată ministrului Educației pe tema consilierilor școlari

Deputatul PSD Ștefan Țintă, interpelare adresată ministrului Educației pe tema consilierilor școlari

Deputatul PSD Ștefan Țintă l-a interpelat pe ministrul Educației și Cercetării, Daniel David, pe tema consilierilor școlari. «Ministerul Educației și Cercetării își propune să ajungă la un total de 10.000 de consilieri până în anul 2027, pornind de la baza actuală. Deși este un obiectiv ambițios și necesar, acesta trebuie însoțit de un plan concret, sustenabil și echitabil, pentru a răspunde nevoilor reale din teritoriu» precizează, pentru început, deputatul social-democrat Ștefan Țintă. «Pentru atingerea acestei finalități, este de apreciat faptul că Proiectul Practici transformaționale în consilierea și orientarea carierei (ConsEDU), susținut din fonduri europene, a beneficiat de semnarea contractului de finanțare la începutul verii acestui an. Obiectivul general al proiectului vizează consolidarea calității serviciilor de consiliere și orientare în carieră prin formarea a 2500 de consilieri școlari, 2000 de diriginți și 500 de învățători pentru nivelul educației primare, gimnaziale și liceale. Pe lângă furnizarea de servicii de informare, consiliere, coaching individual, evaluare vocațională și orientare pentru elevi și familiile acestora, proiectul va susține și dezvoltarea de instrumente de evaluare psihoaptitudinală, module de consiliere on-line, baze de date și rapoarte personalizate, pilotarea modelului integrat whole school approach prin activități de mentorat desfășurate cu elevi din clasele a VIII-a și a XII-a, cât și dotarea a 2500 de unități de învățământ cu kituri de testare și instrumente de consiliere. Însă, în ciuda unei nevoi tot mai acute, clamată de diminuarea accesului tot mai deficitar al elevilor la consilierea psihologică în școli, suma totală destinată acestui Proiect a scăzut de la 28 de milioane de euro, la 25,5 de milioane de euro»... [citește_tot_articolul]

11 Octombrie 2025, 08:40 (2401 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița, printre județele cu cele mai multe divorțuri înregistrate anul trecut

Ialomița, printre județele cu cele mai multe divorțuri înregistrate anul trecut

Aproape 200 de cupluri au renunțat la căsătorie în județul Ialomița, în anul 2024, potrivit celor mai recente date ale Institutului Național de Statistică. Astfel, instituția plasează Ialomița pe primele locuri la nivel național în ceea ce privește rata divorțurilor. Principala cauză, spun specialiștii, ar fi numărul mare de fapte de violență domestică sesizate. Nici nu-i de mirare având în vedere că fenomenul a luat amploare și pe raza județului Ialomița.

 

Divorțurile, în creștere În 2024, potrivit Institutului Național de Statistică... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2025, 12:20 (4126 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Primăriile ialomițene rămân fără fondurile alocate prin Programul Național «Anghel Saligny»

Decizie a Ministerului Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației

Primăriile ialomițene rămân fără fondurile alocate prin Programul Național «Anghel Saligny»

Printr-o adresă oficială înaintată primăriilor ialomițene, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a anunțat stoparea finanțărilor pentru proiectele finanțate prin intermediul Programului Național «Anghel Saligny». Instituția susține faptul că principalul motiv care a generat această situație este legat de lipsa fondurilor necesare susținerii investițiilor inițiate de administrațiile locale din Ialomița. Majoritatea proiectelor care au beneficiat de banii MDLAP prin Programul Național «Anghel Saligny» au vizat moder­nizarea sau reabilitarea rețelelor de apă și canalizare sau reparații ale drumurilor publice.

 

MDLPA stopează finanțările... [citește_tot_articolul]

10 Octombrie 2025, 07:50 (21308 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Interpretări radiologice prin telemedicină, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Interpretări radiologice prin telemedicină, la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

În lipsa medicilor radiologi, Spitalul Județean de Urgență Slobozia plătește pentru interpretarea investigațiilor radiolo­gice. În baza unui contract încheiat cu o firmă care oferă astfel de servicii me­dicale, examenele radiologice, CT și RMN sunt in­terpretate, prin telemedicină, de medicii respectivei companii. Rezultatul este rapid și ajută medicii din spital care au nevoie de astfel de investigații într-un timp optim. Cel mai mare spital din Ialomița nu poate acoperi linia de gardă pentru Radiologie și a fost obligat să apeleze la această metodă de lucru aplicată, de altfel, și în alte spitale mari din București.

 

Un serviciu externalizat... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2025, 12:25 (5568 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ancheta «CAR Învățământ Slobozia», blocată de «obiecțiuni»

Ancheta «CAR Învățământ Slobozia», blocată de «obiecțiuni»

Mult așteptata expertiză contabilă în dosarul «CAR Învățământ Slobozia» a fost finalizată, după aproape 2 ani de așteptare. Întins pe aproape 600 de pagini, documentul prezintă în detaliu cele două decenii de activitate frauduloasă a entității financiar-nebancară, confirmând practic imensul prejudiciu de peste 49 mi­lioane de lei descoperit în fazele incipiente ale investigațiilor penale. Legea permite părților implicate în ancheta penală să emită «obiecțiuni» cu privire la acest raport de expertiză, iar singurele care s-au opus concluziilor descoperite de experți au fost cele trei suspecte ale cauzei. Demersul juridic... [citește_tot_articolul]

9 Octombrie 2025, 07:55 (10593 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inundații la Slobozia din cauza Codului Roșu de ploi abundente. 6 străzi sunt sub apă!

Inundații la Slobozia din cauza Codului Roșu de ploi abundente. 6 străzi sunt sub apă!

UPDATE Pompierii intervin la Slobozia și Fetești. Subsolul Palatului Copiilor, inundat!

Precipitațiile abundente înregistrate în ultimele ore au creat probleme semnificative la Slobozia, în special în zonele de case ale orașului. Potrivit unei informări a ISU Ialomița, 6 străzi sunt inundate în acest moment, iar autoritățile intervin pentru evacuarea apei. De asemenea, tot la Slobozia, a fost inundat și subsolul Administrației Județene a Finanțelor Publice.  

 

Intervenție în forță a pompierilor Codul Roșu de ploi abundente și-a intrat în drepturi în dimineața zilei de miercuri, 8 octombrie 2025. Precipitațiile... [citește_tot_articolul]

8 Octombrie 2025, 11:00 (11889 vizualizări - 13 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cursuri suspendate în TOATE școlile din Ialomița, miercuri, 8 octombrie 2025, din cauza vremii!

Cursuri suspendate în TOATE școlile din Ialomița, miercuri, 8 octombrie 2025, din cauza vremii!

Întrunit marți, 7 octombrie 2025, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență al Județului Ialomița a luat decizia suspendării cursurilor în toate școlile din județ ca urmare a fenomenelor meteo extreme. Administrația Națională de Meteorologie a emis și pentru județul nostru o avertizare meteo Cod Roșu de ploi abundente, cantitățile de apă ce se vor acumula depășind 110 litri/mp.

 

Se suspendă cursurile în toate școlile! Din noaptea de marți, 7 octombrie 2025, de la orele 21,00, și până miercuri, 8 octombrie 2025, la orele 23,00, Ialomița va... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2025, 15:15 (5736 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

În sfârșit, victorie!

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia-CNE Râmnicu Vâlcea 31-24 (16-13)

În sfârșit, victorie!

Duminică, 5 octombrie 2025, în cea de a treia etapă a Diviziei A/Seria A handbal feminin, Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia a primit vizita Centrului Național de Excelență Râmnicu Vâlcea. Partida, desfășurată la Sala «Andreea Nica» din Slobozia, a fost deosebit de animată, elevele antrenorilor Ion Ivan și Adina Cârligeanu reușind câștigarea pri­mului meci din actuala stagiune. Până spre finalul primei reprize, a fost o partidă echilibrată, handba­listele CSM Unirea Slobozia reușind desprinderea pe tabelă în partea secundă (31-24). Cu această victorie, CSM Unirea Slobozia ocupă locul 5 în clasamentul Seriei A din Divizia... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2025, 13:05 (2844 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Polo-fotbal

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Dinamo București 0-1

Polo-fotbal

Vineri, 3 octombrie a.c., în runda 12 a sezonului regulat SuperLiga 2025-2026, Unirea Slobozia a înfruntat «acasă» la Clinceni pe Dinamo București. În fapt, după ce întreg stadionul a fost inundat de o ploaie abundentă, gazonul arenei din Clinceni s-a transformat în mocirlă, partida de fotbal devenind un meci de polo, balonul forțând traiectorii cel puțin ciudate. Așadar, chiar dacă inițial se discuta despre o reprogramare a meciului, s-a decis într-un final jucarea partidei, tabela înregistrând la sfârșit un 1-0 chinuit în favoarea «câinilor» lui Kopic.

 

Meci dificil... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2025, 11:45 (2054 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

CSM Unirea Slobozia, locul III la Cupa României la sabie masculin

Scrimă

CSM Unirea Slobozia, locul III la Cupa României la sabie masculin

Echipa CSM Unirea Slobozia, în componența Mihai Cruțu, Eduard Dragomir, George Dragomir și Răzvan Stănescu, s-a poziționat pe locul III la Cupa României la sabie masculin. Eve­nimentul s-a desfășurat duminică, 5 octombrie a.c., în Sala «Ana Pascu» din București. 8 echipe s-au aliniat la startul probei, CS Dinamo, CSA Steaua, CSM Unirea Slobozia și CSTA București fiind cluburile participante. Echipa CSM Unirea Slobozia 1, formată din Mihai Cruțu, Eduard Dragomir, George Dragomir și Răzvan Stănescu, coordonați de profesorul Marin Cruțu, a trecut în Sferturile de Finală de CSTA București, fiind învinsă de CSA Steaua București 1. În Finala mică... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2025, 09:50 (4199 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Partidul Social Democrat vrea reduceri de personal (și) în administrația centrală

Partidul Social Democrat vrea reduceri de personal (și) în administrația centrală

Partidul Social Democrat își dorește o reformă a administrației, însă consideră că redu­cerile de personal ar fi necesare și în administrația publică centrală, nu doar în Primăriile și instituțiile din provincie. «Redu­cerile să se facă și în administrația publică centrală, nu doar în administrația publică locală... Practic, în pachetul pentru „reforma administrației“, Partidul Social Democrat vrea să se discute și de un procent de măcar 10% reduceri de personal din administrația publică centrală!» a declarat vicepreșe­dintele PSD Lia Olguța Vasilescu, primar al municipiului Craiova și președinte al Asociației... [citește_tot_articolul]

7 Octombrie 2025, 08:10 (7731 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Rectificare bugetară de toamnă la Consiliul Județean Ialomița

Președintele Marian Pavel supune aprobării

Rectificare bugetară de toamnă la Consiliul Județean Ialomița

Ședința-maraton a Consiliului Județean Ialomița, desfășurată joi, 25 septembrie a.c., a cuprins nu mai puțin de 27 de proiecte de hotărâri, lista fiind suplimentată cu încă 3. Au fost votate favorabil în ritm amețitor, președintele aflat la cel de-al doilea mandat, Marian Pavel, exersându-și din nou capacitatea de a rezolva «pe repede-înainte» problemele județului. Cu toate acestea, vom îndrăzni să ne aplecăm un picuț asupra unor proiecte despre care, probabil, unii dintre consilieri județeni prezenți au auzit fix în momentul în care au ridicat mânuțele în semn de aprobare...

 

Rectificări bugetare și alte cele... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2025, 12:20 (9626 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

O nouă amendă pentru Urban SA din cauza mirosurilor neplăcute

DNA, invocată pentru «elucidarea» situației de la Stația de Epurare a Sloboziei

O nouă amendă pentru Urban SA din cauza mirosurilor neplăcute

Nesfârșita problemă a mirosurilor neplăcute reclamate la Slobozia i-a adus operatorului Urban SA o nouă sancțiune din partea Gărzii de Mediu Ialomița. Societatea a fost amendată cu 100 mii de lei pentru nerespectarea mă­surilor impuse de instituție la controlul anterior. Oficialii Urban SA au explicat pentru ziarul nostru că res­pectivele măsuri nu pot fi realizate pentru că impun un timp îndelungat de implementare și un buget conside­rabil. Așa cum s-a întâmplat cu sancțiunea anterioară, Urban SA va contesta în instanță și această amendă.

 

Sancțiunile nu rezolvă problema mirosurilor... [citește_tot_articolul]

6 Octombrie 2025, 07:55 (9518 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Călătorie în lumea cărților, la Slobozia

Salonul de Carte, la a XXXIV-a ediție

Călătorie în lumea cărților, la Slobozia

Statisticile arată că cititul nu este una dintre activitățile pe placul românilor. Citim din ce în ce mai puțin și cu același ritm cheltuim bani pe cărți. În ciuda indiferenței pe care o afișăm față de ele, cărțile sunt însă singura noastră evadare din realitatea haotică pe care o trăim. O poveste despre simbolul cărților și importanța pe care o au pentru noi se scrie de 34 de ani la Slobozia, sub patronajul Bibliotecii Județene «Ștefan Bănulescu». Este vorba despre cel mai important eveniment cultural al județului Ialomița, «Salonul de Carte». În fiecare an, manifestarea încearcă să se reinventeze și să ne arate tuturor faptul că... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2025, 15:15 (8885 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Asfaltarea străzilor din Slobozia Nouă intră în linie dreaptă

Asfaltarea străzilor din Slobozia Nouă intră în linie dreaptă

Administrația locală a Sloboziei anunță faptul că, în cel mult o săptămână, proiectul de asfaltare a străzilor din Slobozia Nouă va începe. Ordinul de începere a lucrărilor a fost dat încă din a doua jumătate a lunii august 2025 dar, din cauza unor probleme tehnice, proiectantul a fost obligat să remedieze deficiențele constatate. Investiția este suportată integral din bugetul local și are o va­loare de 18 milioane de lei.

 

Primăria Slobozia a cerut clarificări În iunie 2025, în cadrul unei conferințe de presă, Alexandru Potor, primarul... [citește_tot_articolul]

5 Octombrie 2025, 09:20 (10293 vizualizări - 6 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
257 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Fetești: Accident produs în zona stației de taxare de pe A2

Fetești: Accident produs în zona stației de taxare de pe A2

Un accident rutier s-a produs pe autostrada A2, la stația de taxare. În eveniment au fost implicate două autoturisme, rezultând cinci victime conștiente, din care una încarcerată. La locul intervenției ...[citește_toată_știrea]

8 Ianuarie 2022, 15:30
(5519 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 38 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 7 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19714, fiind înregistrate 38 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2022, 15:45
(1750 vizualizări - 0 comentarii)


deces

deces

Colectivul Consiliului Județean Ialomița
își exprimă regretul și profunda tristețe
pentru trecerea în neființă a mamei
Președintelui Consiliului Județean Ialomița,
Marian Pavel, iar gândurile noastre
se îndreaptă în aceste momente
către familie și toți cei apropiați.
Sincere condoleanțe!
Dumnezeu s-o odihnească în pace!

7 Ianuarie 2022, 15:05


Ograda: Bătrân de 73 de ani, bătut de fiul său

Polițiștii ialomițeni au emis un ordin de protecție provizoriu pe numele unui bărbat de 47 de ani, din comuna Ograda, care și-ar fi lovit tatăl. Astfel, joi, 6 ianuarie a.c., polițiștii din cadrul Secției ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2022, 14:30
(5066 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor ialomițeni

Joi, 6 ianuarie a.c., polițiștii ialomițeni au desfășurat activități pentru verificarea respectării măsurilor de protecție sanitară și a celor privind distanțarea fizică în toate zonele aglomerate, respectiv ...[citește_toată_știrea]

7 Ianuarie 2022, 14:20
(2128 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 31 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 6 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19676, fiind înregistrate 31 de noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2022, 15:30
(2268 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

În ultimele 24 de ore, polițiști ialomițeni au desfășurat noi acțiuni de verificare a respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă în zone aglomerate, centre și societăți comerciale, piețe ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2022, 15:10
(2467 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Depunerea cererilor de rambursare pentru motorina aferentă ultimului trimestru din 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează potențialii beneficiari că, până la data de 31 ianuarie 2022 inclusiv, se depun Cererile de plată care vizează rambursarea ajutorului ...[citește_toată_știrea]

6 Ianuarie 2022, 14:50
(11420 vizualizări - 0 comentarii)


Traian: Băut la volan, a refuzat prelevarea probelor de sînge

Marți, 4 ianuarie a.c., în jurul orelor 20,00, polițiștii din cadrul Secției 2 Poliție Rurală Grivița, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza localității Traian, au oprit pentru control un autoturism ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 17:20
(7921 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi pentru nerespectarea măsurilor sanitare

Activitățile pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus continuă. Peste  90 de polițiști, împreună cu jandarmi, polițiști locali și pompieri au acționat, în ultimele 24 de ore, pentru verificarea ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 17:10
(2013 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 4,24%, rata șomajului în luna noiembrie 2021

La sfârșitul lunii noiembrie 2021, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița erau înregistrați 3954 șomeri (din care 1788 femei), rata șomajului fiind de 4,24%, cu 0,28 puncte ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 16:25
(4896 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 33 de noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 5 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19645, fiind înregistrate 33 de noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

5 Ianuarie 2022, 16:10
(12807 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Termene limită pentru depunerea declarațiilor fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor înregistrați în scop de TVA care utilizează ca perioadă fiscală trimestrul și care au efectuat o achiziție intracomunitară ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 17:00
(9855 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au legitimat 524 de persoane și au verificat 201 obiective de interes, din care 17 societăți comerciale/persoane fizice autorizate. Pentru neregulile descoperite ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 16:00
(2031 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 19 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 4 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19612, fiind înregistrate 19 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

4 Ianuarie 2022, 15:20
(6200 vizualizări - 0 comentarii)


Ordine de protecție provizorii emise de polițiștii ialomițeni: Un bărbat din Grivița și-a înjunghiat soția, o femeie din Fetești a fost agresată de concubin!

Polițiștii ialomițeni au emis în ultimele 48 de ore două ordine de protecție provizorii, pe numele a doi bărbați de 44 și 52 de ani. În primul caz, sâmbătă, 1 ianuarie 2022, în jurul orelor 15,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 17:15
(7568 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

În prima zi a anului 2022, în jurul orelor 14,30, polițiștii din cadrul Secției 7 Poliție Rurală Platonești, în timp ce efectuau activități de verificare și control pe raza localității Valea Ciorii, au ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 17:05
(2588 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

În perioada 1-2 ianuarie 2022, polițiștii ialomițeni au fost angrenați în activități de menținere a unui climat de ordine și siguranță publică și pentru verificare respectării măsurilor pentru prevenirea ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 16:50
(4151 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 7 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 3 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19593, fiind înregistrate 7 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

3 Ianuarie 2022, 16:10
(2909 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 8 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 2 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19586, fiind înregistrate 8 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

2 Ianuarie 2022, 16:05
(2758 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 10 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 1 ianuarie 2022, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19578, fiind înregistrate 10 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

1 Ianuarie 2022, 16:05
(6706 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: S-au răsturnat cu mașina în șanț

Alexeni: S-au răsturnat cu mașina în șanț

Un grav accident rutier s-a produs vineri, 31 decembrie 2021, în localitatea Alexeni. Este vorba despre un autoturism care s-a răsturnat în afara părții carosabile, într-un șanț. Au intervenit pompierii ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 19:20
(4697 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Grupul de Comunicare Strategică: 14 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 31 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19568, fiind înregistrate 14 noi cazuri față ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 15:30
(2566 vizualizări - 0 comentarii)


Posibil drogat, la volan pe străzile Sloboziei. Avea și permisul suspendat!

Joi, 30 decembrie a.c., în jurul orelor 19,30, polițiștii rutieri din Slobozia au oprit în trafic, pentru control, un autoturism condus de un bărbat, în vârstă de 26 de ani, din Slobozia. În urma verificărilor ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 13:35
(5322 vizualizări - 1 comentariu)


Percheziții la Urziceni

Percheziții la Urziceni

Peste 1600 de articole pirotehnice și 1500 de suluri de material textil deținute ilegal au fost descoperite joi, 30 decembrie a.c., de polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni în urma a 3 percheziții ...[citește_toată_știrea]

31 Decembrie 2021, 13:20
(3028 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Moldoveni

Incendiu la o casă din Moldoveni

Joi, 30 decembrie a.c., în jurul orei 12,00, pompierii din Urziceni au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu produs la o casă din comuna Moldoveni. Trei echipaje de pompieri cu două ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 17:10
(3319 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 30 decembrie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 19554, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 15:40
(4491 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Drăgoești, reținut pentru «omor». Și-ar fi ucis concubina de 16 ani!

Polițiștii ialomițeni, sub coordonarea procurorilor din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița, au reținut noaptea trecută, miercuri spre joi, 29/30 decembrie a.c., un bărbat în vârstă de 3 ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:35
(7537 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Lemn de stejar, confiscat de polițiști

Miercuri, 29 decembrie a.c., pe DJ201, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni au depistat în trafic un bărbat, de 54 de ani, din Borănești, în timp ce transporta cu o autoutilitară ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:20
(4189 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 10 persoane, amendate pentru nerespectarea carantinei/izolării

10 persoane care au încălcat măsura carantinării la domiciliu au fost depistate și sancționate de polițiști și 6 amenzi au fost aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție individuală. Este bilanțul ...[citește_toată_știrea]

30 Decembrie 2021, 13:10
(7920 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...