Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Poliția Rutieră a tras pe dreapta autobuzele Primăriei Slobozia

Din cauza lipsei licenței de transport

Poliția Rutieră a tras pe dreapta autobuzele Primăriei Slobozia

comunicat oficial: «Activitatea Serviciului Public de Transport Local Slobozia a fost suspendată!»

Din cauza lipsei licenței de transport, Serviciul Poliției Rutiere Ialomița a decis să retragă din circulație toate cele 5 autobuze cu care Primăria Slobozia asigură transportul public la nivelul orașului. Mai mult, oamenii legii au aplicat sancțiuni contravenționale nou înființatului Serviciu Public de Transport al Primăriei Slobozia.

Verificările sunt în curs Potrivit informațiilor, reprezentanții Poliției Rutiere Ialomița au notificat Serviciul Public de Transport al Primăriei Slobozia cu privire la necesitatea obținerii licenței de transport. Demersul însă nu a fost realizat, iar... [citește_tot_articolul]

8 August 2019, 18:05 (17880 vizualizări - 19 comentarii)

POLITICĂ

ALDE Gae

ALDE Gae

Blocajul guvernării PSD-ALDE pare să nu afecteze politica de provincie. Iar anularea Congresului PSD din 3 august a.c. amână pe termen nedeterminat reglările de conturi din provincie. Scenariile însă rămân... Iar ALDE Gae caută soluții pentru a supraviețui politic în Ialomița.

Președintele e înfrânt, dar nu învins
Avertismentul primit de președintele Moraru de la PSD Ialomița a slăbit autoritatea politică a acestuia în teritoriu. Pierderea statutului de «mascul Alfa» al politicii social-democrate de provincie i-a permis lui Ionel Gae, președintele ALDE Ialomița, să încerce o campanie... [citește_tot_articolul]

8 August 2019, 14:20 (7031 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Autobuzele Primăriei Slobozia circulă fără licență de transport!

Ca la noi, la nimeni

Autobuzele Primăriei Slobozia circulă fără licență de transport!

Inaugurat joi, 1 august 2019, Serviciul Public de Transport al Primăriei Slobozia funcționează fără licență de transport. Lipsa licenței de transport pentru autobuzele închiriate constituie contravenție și poate avea urmări penale...

Legea e pentru alții! Înființat «pe hârtie» în urmă cu câteva luni, Serviciul Public de Transport al Primăriei Slobozia și-a început activitatea cu autobuze de închiriat. În primele zile, vehiculele au circulat cu numere de înmatriculare europene, acestea fiind schimbate la sesizarea cetățenilor. Mai nou însă, descoperim că Serviciul Public de Transport... [citește_tot_articolul]

7 August 2019, 20:20 (9725 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Viitorii meseriași formați la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» Slobozia

Viitorii meseriași formați la Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» Slobozia

În timp ce piața muncii suferă din cauza lipsei meșteri­lor, liceele cu profil tehnologic din Ialomița încearcă să-i pregătească pe viitorii meseriași. La Slobozia, Liceul Tehnologic «Mihai Eminescu» a organizat, în urmă cu câteva zile, concursuri de admitere pentru două specializări, respectiv clasele de «Mecanici Auto» și «Bucătari/Ospătari». «Șansele ca acești tineri să ocupe un loc pe piața muncii sunt destul de mari. Am văzut dorința acestora de a avea un loc de muncă...» susține Elena Dumitru, cadru didactic în cadrul unității de învățământ.

Statistici îngrijorătoare În timp ce... [citește_tot_articolul]

7 August 2019, 18:10 (5625 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Platforma de gunoi animalier, utilizată ilegal

Se întâmplă la Slobozia Nouă

Platforma de gunoi animalier, utilizată ilegal

La Slobozia Nouă, de ani buni, există o platformă de gunoi animalier. Valeriu Roșca, directorul DADP Slobozia, susține faptul că groapa de gunoi este «închisă», însă oamenii îi sparg lacătul și aruncă în continuare deșeuri. În consecință, numai de la începutul acestui an, Poliția Locală Slobozia a acordat 11 amenzi pe salubritate în acea zonă. Și aceasta nu este singura groapă «ilegală»...

Un depozit necontrolat de gunoi
În urmă cu câțiva ani, auto­ritățile locale au hotărât realizarea unei noi gropi de gunoi în apro­pierea Cartierului Slobozia Nouă. Platforma de gunoi animalier... [citește_tot_articolul]

7 August 2019, 15:20 (3268 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Dosare controversate, uitate în sertarele Parchetelor ialomițene

Dosare controversate, uitate în sertarele Parchetelor ialomițene

În ultimii ani, activitatea Parchetelor din Ialomița a intrat într-un con de umbră. Așa se face că cele mai controversate dosare penale zac încărcate de praf în sertarele procurorilor care le anchetează. Încercarea de a obține un punct de vedere din partea instituțiilor cu privire la aceste anchete a fost sortită eșecului. «Cerce­­tările sunt în lucru și nu pot fi oferite informații suplimentare la acest moment!» a fost poziția unanimă a organelor judiciare din Ialomița.

Se întâmplă la Parchetul Slobozia
Parchetul de pe lângă Judecătoria Slobozia a fost implicat în ultimul timp... [citește_tot_articolul]

7 August 2019, 10:55 (6451 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Francofonia salvează Slobozia

Francofonia salvează Slobozia

Când nu o face pe analistul politic explicând pedant deriva partidului din care, tehnic vorbind, încă face parte, primarul Adrian are veleități de gazdă. El a fost surprins tăcând lângă un grup de studenți francezi aflați în vizită la Slobozia. Evenimentul este parte a unui program inițiat în urmă cu 16 ani în Bulgaria și se desfășoară în 3 locații partenere: București, Slobozia și Silistra. Municipiul nostru este gazdă datorită înfrățirii cu orașul Silistra. Asta nu l-a împiedicat pe primarul Adrian Mocioniu să se pozeze curajos cu grupul de studenți și să le ofere un pișcot, o apă plată și o caramelă din rezerva strategică a Ginei Palantin, șefa de Protocol a instituției. Po­trivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 14:50 (4072 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Au împărțit victoriile cu Rapid

Handbal, HCM Slobozia

Au împărțit victoriile cu Rapid

Una rece, alta caldă în dubla confruntare amicală dintre HCM Slobozia și Rapid. Primul meci s-a jucat la București, acolo unde fe­roviarele și-au folosit la maxim atuul numit Paula Ungureanu și s-au impus cu 24-20. Al doilea meci pe care elevele lui Gheorghe Covaciu l-au susținut sâmbătă, 3 august 2019, în fața propriilor spectatori a fost de o cu totul altă factură...

S-au dezlănțuit în partea secundă
Meciul al doilea dintre HCM și Rapid a început din nou în nota echilibrului, un mare merit având iarăși aceeași Paula Ungureanu ale cărei parade au făcut ca scorul să rămână strâns... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 14:25 (5184 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

«Grupa 2005», triumf la Memorialul «George Isac»

Fotbal, Unirea Slobozia

«Grupa 2005», triumf la Memorialul «George Isac»

Deși este vacanță, copiii Unirii Slobozia nu au părăsit terenul de fotbal, fiind implicați în nume­roase competiții. «Grupa 2005» a fost angrenată în ultima perioadă în două turnee desfășurate la poalele Tâmpei: Memorialul «George Isac» și «Brașov Coup». În primul turneu, galben-albaștrii au avut o evoluție foarte bună. După o suită de victorii au disputat finala contra Coronei Brașov. A fost un meci aprig, terminat 0-0 și decis de loviturile de departajare, unde Unirea s-a impus cu 5-3. Portarul turneului a fost desemnat slobozeanul Cristian Ciupercă. Tot o finală, însă cea mică, au jucat elevii lui Ion Ionescu la «Brașov Coup». În acest act al competiției au trecut cu 4-1 de Sepsi Sfântu Gheorghe... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 13:50 (4828 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

«Sunt la Slobozia datorită staff-ului tehnic și coeziunii echipei!»

Handbal, HCM Slobozia, Florența Ilie

«Sunt la Slobozia datorită staff-ului tehnic și coeziunii echipei!»

La 23 ani, are în palmares un titlu mondial la junioare și un bronz la Tineret cu Naționala României, fiind în aceeași generație cu Alina Ilie, Mădălina Ion și Lorena Ostase, foste jucătoare ale Sloboziei. Mereu cu zâmbetul pe buze, așa cum îi stă bine oricărui sportiv de performanță, Florența Ilie, noua extremă dreapta a Sloboziei ne vorbește despre cea mai mare dorință a ei: «Îmi doresc să promovez în Lotul Național de Senioare! Am mai primit două convocări în mandatul fostului selecționer Martin Ambros, la Oradea într-un meci de calificare cu Austria și într-un cantonament la Barcelona unde am jucat un amical cu Spania. Am luat așadar contact cu lotul mare, iar toate vor veni la timpul lor... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 13:40 (4490 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Memorialul «Ioan Pinter», la a 19-a ediție

Tenis de câmp

Memorialul «Ioan Pinter», la a 19-a ediție

Tenisul de câmp a fost cel puțin în ultimii 20 ani unul dintre sporturile care au promovat din plin Slobozia pe plan național, atât prin cochetele arene pe care se desfășoară competițiile, cât și prin sportivii care ne-au reprezentat în turnee. La începutul anilor 2000, debuta Turneul Municipiului Slobozia, devenit ulterior Memorialul «Ioan Pinter». În primele ediții a fost com­petiția care strângea la Slobozia crema tenisului românesc la nivel juvenil, orașul nostru fiind popas obligatoriu în traseul campionilor națio­nali. Cu timpul, nivelul valoric s-a mai diluat din motive asupra cărora nu ne vom opri aici... Sunt însă și la ediția a 19-a, care a debutat sâmbătă, 3 august 2019, multe meciuri... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 13:10 (2846 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Perlele Sloboziei, pe scena Festivalului

Festivalul-concurs «Trofeul Tinereții» Amara 2019

Perlele Sloboziei, pe scena Festivalului

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2019 a adunat la cea de a 52-a ediție cei mai buni 12 cântăreți din țară. Printre aceștia s-au numărat și două slobozence: Eleo­nora Fili­poiu și Alina Nădrag. Este pentru prima dată când cele două tinere participă la acest festival, fiind și cele mai tinere concurente. Emoțiile au fost mari, prestația concurentelor pe măsură, iar premiile au răsplătit eforturile tinerelor...

Eleonora Filipoiu: «Pe scenă mă simt în largul meu!»
Eleonora Filipoiu... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 11:40 (3101 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia încearcă înființarea Secției de Îngrijiri Paliative

De 7 ani

Spitalul Slobozia încearcă înființarea Secției de Îngrijiri Paliative

De 7 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia face demersuri pentru înființarea unei Secții pentru Îngrijiri Paliative. Între timp, medicii atrag atenția că numărul bolnavilor care au nevoie de acest tip de servicii medicale crește semnificativ de la un an la altul. Statisticile făcute de specialiștii din cadrul unității medicale arată că, în 2018, 2800 de ialomițeni puteau beneficia de îngrijiri paliative. Cel mai mare spital din județ are specialiști pregătiți să-i ajute pe bolnavi și chiar un proiect pentru realizarea secției, dar care nu poate fi pus în practică din lipsă de spațiu. Deși Consiliul Județean Ialomița și-a luat angajamentul să rezolve situația, reprezentanții instituției încă... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 11:05 (10416 vizualizări - 15 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia: Pedagogul care sfințește locul

Slobozia: Pedagogul care sfințește locul

În haosul care domină sistemul de Educație, există și profesori care încearcă să facă față sincopelor. Ordonați și disciplinați, acești dascăli vin la catedră cu dăruire și le sunt alături elevilor în fiecare moment. Un astfel de exemplu este Claudia Stoica, profesor de engleză și director al Școlii Gimnaziale Nr. 3 din Slobozia. «Școala românească este o școală foarte bună!» este concluzia la care a ajuns după două decenii petrecute în Învățământ.

O profesie nobilă Profesorul Claudia Stoica afișează o doză de modestie care te copleșește. Zâmbește și vorbește linișitit ca și când s... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 17:05 (9344 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa din Slobozia, o problemă fără sfârșit

Apa din Slobozia, o problemă fără sfârșit

Problema apei din oraș este din nou în centrul atenției. Locuitorii din toate cartie­rele se plâng de culoarea ori de mirosul apei furni­zate de Urban SA. Se pare că, de vină, ar fi... cetățenii! Călin Albu, directorul tehnic Urban SA nu are explicații plauzibile și învinovățește rețelele de distribuție învechite. Între timp, oamenii cară bidoane cu apă...

Apa cea de toate zilele Problema potabilității apei în Slobozia este una care îi afectează pe toți locui­torii. În toate zonele municipiului, oamenii se plâng de aceleași probleme: culoarea și mirosul apei. Apa are depășiri la trihalometani... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 13:40 (8025 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru promite asfalt de 160 milioane de euro

Drumurile noastre toate...

Președintele Moraru promite asfalt de 160 milioane de euro

Administrația județeană susține că a semnat contracte de finanțare pentru reabilitarea drumurilor județene în va­loare de 160 milioane de euro! În realitate, singurul tronson de drum finalizat este Drumul Județean 213A Mărculești-Bucu. Alte două șantiere, inaugurate de Oyl Company Holding AG, au fost deschise la Dridu și Movilița. În rest, liniște și pace...

Ialomița domnului Președinte În februarie 2018, după 2 ani de accesat fonduri europene, președintele Consiliului Județean, Victor Moraru, anunța că administrația locală gestionează 19 proiecte de infrastructură rutieră ce urmează... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 10:50 (4234 vizualizări - 7 comentarii)

EVENIMENT

«Trofeului Tinereții» a ajuns în Orăștie

Gabriel Ionuț Cîndea este marele câștigător al evenimentului muzical organizat la Amara

Duminică, 4 august 2019, s-a încheiat cea de a 52-a ediție a Festivalului «Trofeului Tinereții», desfășurat în stațiunea Amara. Anul acesta, marele premiu a fost câștigat de Gabriel Ionuț Cîndea, din Orăștie. Cele două tinere din județul Ialomița, Eleonora Filipoiu și Alina Nădrag, s-au aflat de asemenea printre laureații ediției.

Două seri de muzică ușoară românească
Festivalul «Trofeului Tinereții» Amara, ajuns anul acesta la ediția cu numărul 52, a debutat sâmbătă, 3 august 2019, cu recitalurile celor 12 concurenți care s-au calificat în întrecerea muzicală. Printre aceștia... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 01:55 (10354 vizualizări - 8 comentarii)

EVENIMENT

Proiecte pentru reabilitarea infrastructurii rutiere

La Fetești

Proiecte pentru reabilitarea infrastructurii rutiere

Administrația locală din Fetești a inițiat în ultimele luni mai multe proiecte prin care se dorește reabilitarea infrastructurii rutiere. Fondurile provin atât de la Compania Națională de Investiții, Fondul Național de Investiții, cât și din bugetul propriu. Estimativ, valoarea tuturor proiectelor depășește 30 milioane de euro.

Investiție în piatră Problemele gropilor din asfalt, a drumurilor denivelate sau chiar de pământ sunt des întâlnite în Fetești. Pentru 2019, primarul municipiului Fetești s-a hotărât ca până la sfârșitul anului să nu mai existe străzi de pământ în oraș. «Încă... [citește_tot_articolul]

4 August 2019, 16:20 (3651 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Administratorii asociațiilor de proprietari au nevoie de atestate

Și la Slobozia

Administratorii asociațiilor de proprietari au nevoie de atestate

O nouă lege pune pe jar administratorii asociațiilor de proprietari din Slobozia. Potrivit inițiativei legislative, administratorii asociațiilor de proprietari au nevoie de un atestat și un certificat pentru a-și putea exercita funcția. Reprezentanții Primăriei Slobozia susțin că, la momentul de față, șefii asociațiilor de proprietari au fost numiți fără documente justificative...

Un nou act normativ Potrivit vechii legislații, numirea în funcție a unui administrator se făcea în două situații posibile: în cazul în care erau mai mulți candidați, președinte devenea acela care strângea... [citește_tot_articolul]

4 August 2019, 11:15 (8422 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

colapsul incompetenței

Până să moară Alexandra Măceșanu ne era bine. Aproape că reușisem. Sigur, nu ca afară... Dar aveam un stat bazat pe incompetență crasă în care trăiam cu toții liniștiți. Aveam și noi pile, relații, cunoștințe... Exploatam cu toții minciuna, corupția, prostia. Bugetarii aveau salariile pentru care se angaja­seră la stat, corporatiștii făceau afaceri cu statul, pensiile speciale rămăseseră neatinse. Numai cine nu voia nu se descurca. Cine avea principii... Acum însă totul s-a terminat! S-a întâmplat pe tura noastră, aici, acum... Suntem singurii vinovați! Alexandra Măceșanu ne-a dat peste cap iremedia­bil. Bugetarii au des­coperit că alți bugetari in­com­petenți pot permite să li se măcelărească... [citește_tot_articolul]

3 August 2019, 17:15 (7506 vizualizări - 20 comentarii)

28 Iun 2026
262 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 3 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 27 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10908, fiind înregistrate 3 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

27 August 2021, 16:50
(2431 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 26 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10905, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 16:10
(2613 vizualizări - 1 comentariu)


APIA: Se efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA), prin Centrele Județene, informează că efectuează plata ajutorului de stat în sectorul creșterii animalelor, solicitat prin cererile de plată aferente ...[citește_toată_știrea]

26 August 2021, 13:35
(3743 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 25 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10899, fiind înregistrate 9 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:20
(2475 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Luni, 30 august 2021-termen limită pentru depunerea Formularului 394

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 30 august 2021, este termenul limită de depunere a «Declarației informative privind livrările/prestările și achizițiile ...[citește_toată_știrea]

25 August 2021, 18:10
(4056 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunile Mica Publicitate și Publicitate online au fost actualizate!

Secțiunile Mica Publicitate
și Publicitate online au fost actualizate!
Cele mai noi anunțuri din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri online!

24 August 2021, 21:35


Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Incendiu de vegetație uscată la Slobozia

Marți, 24 august a.c., pompierii militari ialomițeni au fost anunțați prin apel 112 despre producerea unui incendiu de vegetație uscată în zona Cartier Bora cu degajare mare de fum. La fața locului au intervenit ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 17:40
(2845 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 5 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 24 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10890, fiind înregistrate 5 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

24 August 2021, 16:40
(3654 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Amenzi de peste 196 mii de lei

Sâmbătă și duminică, 22/23 august 2021, polițiștii au fost solicitați să intervină la 239 evenimente, dintre care 211 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată, fiind sesizate ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 18:05
(2871 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 2 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 23 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10885, fiind înregistrate 2 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 16:50
(2272 vizualizări - 0 comentarii)


Drogat la volan în Țăndărei/Bărbat din Andrășești, beat la volan și fără permis, a provocat un accident

La sfârșit de săptămână, polițiștii de la Rutieră au organizat acțiuni pentru creșterea gradului de siguranță în trafic, prevenirea producerii unor accidente de circulație, dar și pentru depistarea și sancționarea ...[citește_toată_știrea]

23 August 2021, 14:05
(4126 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 4 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 22 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10883, fiind înregistrate 4 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 16:20
(2055 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

Malu: Omorât în timp ce traversa strada de un șofer băut

În seara zilei de sâmbătă, 21 august a.c., polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au fost sesizați prin apel 112 cu privire la faptul că pe DN2A, în zona Malu, s-a produs un accident de circulație soldat ...[citește_toată_știrea]

22 August 2021, 13:15
(5517 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 21 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10879, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

21 August 2021, 16:45
(2020 vizualizări - 1 comentariu)


Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Fetești: Doi răniți în urma unui accident rutier

Vineri, 20 august a.c., pe raza municipiului Fetești s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea a două persoane. Din verificările efectuate a reieșit că evenimentul rutier s-a produs ca urmare ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 18:30
(2680 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Tânăr din Slobozia, reținut după ce ar fi încercat să violeze o bătrână de 74 de ani!

Un tânăr, de 23 de ani, din Slobozia, a fost reținut de polițiștii ialomițeni, pentru 24 de ore, fiind bănuit că ar fi pătruns în locuința unei femei de 74 de ani, ar fi încercat să întrețină relații sexuale ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:35
(3829 vizualizări - 1 comentariu)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 20 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10873, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:25
(3037 vizualizări - 0 comentarii)


APIA continuă eliberarea de adeverințe pentru beneficiarii Campaniei 2021

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) continuă eliberarea de adeverințe beneficiarilor Campaniei 2021 pentru schemele de plăți directe și măsurile de mediu și climă (scheme de plăți ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 16:15
(5705 vizualizări - 0 comentarii)


Femeie din Urziceni, arestată pentru «furt»

Polițiștii din cadrul Secției nr. 4 Poliție Rurală Coșereni au acționat pentru depistarea persoanelor urmărite, dispărute de la domiciliu sau care se sustrag de la executarea unor pedepse privative de libertate ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:40
(2768 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Slobozia: Acțiune preventivă a polițiștilor în Piața Agroalimentară

Polițiștii Compartimentului de Analiză și Prevenire a Criminalității, cu sprijinul polițiștilor de Proximitate din Slobozia au desfășurat activități în scopul prevenirii săvârșirii infracțiunilor contra ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:25
(3794 vizualizări - 3 comentarii)


Un autoturism a fost furat din Urziceni. Suspecții, identificați în Iași!

Polițiștii de Investigații Criminale au depistat și reținut un tânăr, de 23 de ani, bănuit de săvârșirea infracțiunii de «tăinuire».  Alți doi tineri, de 17 și 18 ani, sunt cercetați pentru comiterea ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 15:10
(3424 vizualizări - 1 comentariu)


Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

Vagon-cisternă CFR cu scurgeri de combustibil la o garnitură de tren staționată în Halta Ovidiu-Fetești

În urma unui  apel la 112 în cursul dimineții de vineri, 20 august a.c., pompierii din Fetești s-au deplasat pentru asigurarea măsurilor PSI la o garnitură de tren din stația CFR Ovidiu. Apelul a fost ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:50
(4766 vizualizări - 0 comentarii)


Accident produs la ieșire din Urziceni

Accident produs la ieșire din Urziceni

Joi, 19 august a.c., in jurul orelor 17,30, pompierii din Urziceni au intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare și un echipaj SMURD la un accident rutier în ...[citește_toată_știrea]

20 August 2021, 13:40
(3478 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Tânără din Coșereni, la volan cu permisul suspendat

În ziua de miercuri, 18 august a.c., polițiștii ialomițeni au oprit în trafic, la Urziceni, o tânără de 25 de ani, din Coșereni. În urma verificărilor, oamenii legii au constatat că șoferița avea dreptul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:45
(3454 vizualizări - 1 comentariu)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive desfășurate de polițiști

Pe parcursul ultimelor 24 de ore, polițiștii au fost solicitați să intervină la 113 evenimente, dintre care 104 au fost sesizate pe numărul unic pentru apeluri de urgență 112, totodată fiind sesizate 1 ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:30
(2182 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 6 noi cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 19 august a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 10867, fiind înregistrate 6 noi cazuri față de ziua ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 16:15
(2836 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: 25 august, termen limită pentru depunerea a 8 declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că miercuri, 25 august 2021 este termenul de depunere a următoarelor declarații, pentru perioada de raportare încheiată ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 14:00
(4560 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

Slobozia: Autocamion cuprins de flăcări

În dimineața zilei de joi, 19 august a.c., pompierii din Slobozia au fost solicitați prin apel 112 să intervină la un incendiu izbucnit la un autocamion, în localitatea Slobozia. Militarii ISU au stins ...[citește_toată_știrea]

19 August 2021, 13:00
(2533 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Biciclist băut, acroșat de un autovehicul

Marși, 17 august a.c., în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au fost sesizați cu privire la faptul că pe strada Arcului din loclaitate s-a produs un accident de circulație, soldat cu rănirea unui ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:10
(2587 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 14 ani din Slobozia, surprins la volanul unui autoturism

În cursul zilei de marți, 17 august 2021, în jurul orei 9,00, polițiștii din Urziceni au depistat un bărbat, în vârstă de 47 de ani, din județul Dâmbovița, în timp ce conducea un autoturism pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

18 August 2021, 19:05
(4330 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...