Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Francofonia salvează Slobozia

Francofonia salvează Slobozia

Când nu o face pe analistul politic explicând pedant deriva partidului din care, tehnic vorbind, încă face parte, primarul Adrian are veleități de gazdă. El a fost surprins tăcând lângă un grup de studenți francezi aflați în vizită la Slobozia. Evenimentul este parte a unui program inițiat în urmă cu 16 ani în Bulgaria și se desfășoară în 3 locații partenere: București, Slobozia și Silistra. Municipiul nostru este gazdă datorită înfrățirii cu orașul Silistra. Asta nu l-a împiedicat pe primarul Adrian Mocioniu să se pozeze curajos cu grupul de studenți și să le ofere un pișcot, o apă plată și o caramelă din rezerva strategică a Ginei Palantin, șefa de Protocol a instituției. Po­trivit informațiilor... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 14:50 (4071 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Au împărțit victoriile cu Rapid

Handbal, HCM Slobozia

Au împărțit victoriile cu Rapid

Una rece, alta caldă în dubla confruntare amicală dintre HCM Slobozia și Rapid. Primul meci s-a jucat la București, acolo unde fe­roviarele și-au folosit la maxim atuul numit Paula Ungureanu și s-au impus cu 24-20. Al doilea meci pe care elevele lui Gheorghe Covaciu l-au susținut sâmbătă, 3 august 2019, în fața propriilor spectatori a fost de o cu totul altă factură...

S-au dezlănțuit în partea secundă
Meciul al doilea dintre HCM și Rapid a început din nou în nota echilibrului, un mare merit având iarăși aceeași Paula Ungureanu ale cărei parade au făcut ca scorul să rămână strâns... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 14:25 (5175 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

SPORT

«Grupa 2005», triumf la Memorialul «George Isac»

Fotbal, Unirea Slobozia

«Grupa 2005», triumf la Memorialul «George Isac»

Deși este vacanță, copiii Unirii Slobozia nu au părăsit terenul de fotbal, fiind implicați în nume­roase competiții. «Grupa 2005» a fost angrenată în ultima perioadă în două turnee desfășurate la poalele Tâmpei: Memorialul «George Isac» și «Brașov Coup». În primul turneu, galben-albaștrii au avut o evoluție foarte bună. După o suită de victorii au disputat finala contra Coronei Brașov. A fost un meci aprig, terminat 0-0 și decis de loviturile de departajare, unde Unirea s-a impus cu 5-3. Portarul turneului a fost desemnat slobozeanul Cristian Ciupercă. Tot o finală, însă cea mică, au jucat elevii lui Ion Ionescu la «Brașov Coup». În acest act al competiției au trecut cu 4-1 de Sepsi Sfântu Gheorghe... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 13:50 (4822 vizualizări - 9 comentarii)

SPORT

«Sunt la Slobozia datorită staff-ului tehnic și coeziunii echipei!»

Handbal, HCM Slobozia, Florența Ilie

«Sunt la Slobozia datorită staff-ului tehnic și coeziunii echipei!»

La 23 ani, are în palmares un titlu mondial la junioare și un bronz la Tineret cu Naționala României, fiind în aceeași generație cu Alina Ilie, Mădălina Ion și Lorena Ostase, foste jucătoare ale Sloboziei. Mereu cu zâmbetul pe buze, așa cum îi stă bine oricărui sportiv de performanță, Florența Ilie, noua extremă dreapta a Sloboziei ne vorbește despre cea mai mare dorință a ei: «Îmi doresc să promovez în Lotul Național de Senioare! Am mai primit două convocări în mandatul fostului selecționer Martin Ambros, la Oradea într-un meci de calificare cu Austria și într-un cantonament la Barcelona unde am jucat un amical cu Spania. Am luat așadar contact cu lotul mare, iar toate vor veni la timpul lor... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 13:40 (4468 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Memorialul «Ioan Pinter», la a 19-a ediție

Tenis de câmp

Memorialul «Ioan Pinter», la a 19-a ediție

Tenisul de câmp a fost cel puțin în ultimii 20 ani unul dintre sporturile care au promovat din plin Slobozia pe plan național, atât prin cochetele arene pe care se desfășoară competițiile, cât și prin sportivii care ne-au reprezentat în turnee. La începutul anilor 2000, debuta Turneul Municipiului Slobozia, devenit ulterior Memorialul «Ioan Pinter». În primele ediții a fost com­petiția care strângea la Slobozia crema tenisului românesc la nivel juvenil, orașul nostru fiind popas obligatoriu în traseul campionilor națio­nali. Cu timpul, nivelul valoric s-a mai diluat din motive asupra cărora nu ne vom opri aici... Sunt însă și la ediția a 19-a, care a debutat sâmbătă, 3 august 2019, multe meciuri... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 13:10 (2846 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Perlele Sloboziei, pe scena Festivalului

Festivalul-concurs «Trofeul Tinereții» Amara 2019

Perlele Sloboziei, pe scena Festivalului

Festivalul «Trofeul Tinereții» Amara 2019 a adunat la cea de a 52-a ediție cei mai buni 12 cântăreți din țară. Printre aceștia s-au numărat și două slobozence: Eleo­nora Fili­poiu și Alina Nădrag. Este pentru prima dată când cele două tinere participă la acest festival, fiind și cele mai tinere concurente. Emoțiile au fost mari, prestația concurentelor pe măsură, iar premiile au răsplătit eforturile tinerelor...

Eleonora Filipoiu: «Pe scenă mă simt în largul meu!»
Eleonora Filipoiu... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 11:40 (3101 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Spitalul Slobozia încearcă înființarea Secției de Îngrijiri Paliative

De 7 ani

Spitalul Slobozia încearcă înființarea Secției de Îngrijiri Paliative

De 7 ani, Spitalul Județean de Urgență Slobozia face demersuri pentru înființarea unei Secții pentru Îngrijiri Paliative. Între timp, medicii atrag atenția că numărul bolnavilor care au nevoie de acest tip de servicii medicale crește semnificativ de la un an la altul. Statisticile făcute de specialiștii din cadrul unității medicale arată că, în 2018, 2800 de ialomițeni puteau beneficia de îngrijiri paliative. Cel mai mare spital din județ are specialiști pregătiți să-i ajute pe bolnavi și chiar un proiect pentru realizarea secției, dar care nu poate fi pus în practică din lipsă de spațiu. Deși Consiliul Județean Ialomița și-a luat angajamentul să rezolve situația, reprezentanții instituției încă... [citește_tot_articolul]

6 August 2019, 11:05 (10412 vizualizări - 15 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia: Pedagogul care sfințește locul

Slobozia: Pedagogul care sfințește locul

În haosul care domină sistemul de Educație, există și profesori care încearcă să facă față sincopelor. Ordonați și disciplinați, acești dascăli vin la catedră cu dăruire și le sunt alături elevilor în fiecare moment. Un astfel de exemplu este Claudia Stoica, profesor de engleză și director al Școlii Gimnaziale Nr. 3 din Slobozia. «Școala românească este o școală foarte bună!» este concluzia la care a ajuns după două decenii petrecute în Învățământ.

O profesie nobilă Profesorul Claudia Stoica afișează o doză de modestie care te copleșește. Zâmbește și vorbește linișitit ca și când s... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 17:05 (9338 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa din Slobozia, o problemă fără sfârșit

Apa din Slobozia, o problemă fără sfârșit

Problema apei din oraș este din nou în centrul atenției. Locuitorii din toate cartie­rele se plâng de culoarea ori de mirosul apei furni­zate de Urban SA. Se pare că, de vină, ar fi... cetățenii! Călin Albu, directorul tehnic Urban SA nu are explicații plauzibile și învinovățește rețelele de distribuție învechite. Între timp, oamenii cară bidoane cu apă...

Apa cea de toate zilele Problema potabilității apei în Slobozia este una care îi afectează pe toți locui­torii. În toate zonele municipiului, oamenii se plâng de aceleași probleme: culoarea și mirosul apei. Apa are depășiri la trihalometani... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 13:40 (8022 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Președintele Moraru promite asfalt de 160 milioane de euro

Drumurile noastre toate...

Președintele Moraru promite asfalt de 160 milioane de euro

Administrația județeană susține că a semnat contracte de finanțare pentru reabilitarea drumurilor județene în va­loare de 160 milioane de euro! În realitate, singurul tronson de drum finalizat este Drumul Județean 213A Mărculești-Bucu. Alte două șantiere, inaugurate de Oyl Company Holding AG, au fost deschise la Dridu și Movilița. În rest, liniște și pace...

Ialomița domnului Președinte În februarie 2018, după 2 ani de accesat fonduri europene, președintele Consiliului Județean, Victor Moraru, anunța că administrația locală gestionează 19 proiecte de infrastructură rutieră ce urmează... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 10:50 (4233 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Trofeului Tinereții» a ajuns în Orăștie

Gabriel Ionuț Cîndea este marele câștigător al evenimentului muzical organizat la Amara

Duminică, 4 august 2019, s-a încheiat cea de a 52-a ediție a Festivalului «Trofeului Tinereții», desfășurat în stațiunea Amara. Anul acesta, marele premiu a fost câștigat de Gabriel Ionuț Cîndea, din Orăștie. Cele două tinere din județul Ialomița, Eleonora Filipoiu și Alina Nădrag, s-au aflat de asemenea printre laureații ediției.

Două seri de muzică ușoară românească
Festivalul «Trofeului Tinereții» Amara, ajuns anul acesta la ediția cu numărul 52, a debutat sâmbătă, 3 august 2019, cu recitalurile celor 12 concurenți care s-au calificat în întrecerea muzicală. Printre aceștia... [citește_tot_articolul]

5 August 2019, 01:55 (10349 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte pentru reabilitarea infrastructurii rutiere

La Fetești

Proiecte pentru reabilitarea infrastructurii rutiere

Administrația locală din Fetești a inițiat în ultimele luni mai multe proiecte prin care se dorește reabilitarea infrastructurii rutiere. Fondurile provin atât de la Compania Națională de Investiții, Fondul Național de Investiții, cât și din bugetul propriu. Estimativ, valoarea tuturor proiectelor depășește 30 milioane de euro.

Investiție în piatră Problemele gropilor din asfalt, a drumurilor denivelate sau chiar de pământ sunt des întâlnite în Fetești. Pentru 2019, primarul municipiului Fetești s-a hotărât ca până la sfârșitul anului să nu mai existe străzi de pământ în oraș. «Încă... [citește_tot_articolul]

4 August 2019, 16:20 (3651 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Administratorii asociațiilor de proprietari au nevoie de atestate

Și la Slobozia

Administratorii asociațiilor de proprietari au nevoie de atestate

O nouă lege pune pe jar administratorii asociațiilor de proprietari din Slobozia. Potrivit inițiativei legislative, administratorii asociațiilor de proprietari au nevoie de un atestat și un certificat pentru a-și putea exercita funcția. Reprezentanții Primăriei Slobozia susțin că, la momentul de față, șefii asociațiilor de proprietari au fost numiți fără documente justificative...

Un nou act normativ Potrivit vechii legislații, numirea în funcție a unui administrator se făcea în două situații posibile: în cazul în care erau mai mulți candidați, președinte devenea acela care strângea... [citește_tot_articolul]

4 August 2019, 11:15 (8398 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

colapsul incompetenței

Până să moară Alexandra Măceșanu ne era bine. Aproape că reușisem. Sigur, nu ca afară... Dar aveam un stat bazat pe incompetență crasă în care trăiam cu toții liniștiți. Aveam și noi pile, relații, cunoștințe... Exploatam cu toții minciuna, corupția, prostia. Bugetarii aveau salariile pentru care se angaja­seră la stat, corporatiștii făceau afaceri cu statul, pensiile speciale rămăseseră neatinse. Numai cine nu voia nu se descurca. Cine avea principii... Acum însă totul s-a terminat! S-a întâmplat pe tura noastră, aici, acum... Suntem singurii vinovați! Alexandra Măceșanu ne-a dat peste cap iremedia­bil. Bugetarii au des­coperit că alți bugetari in­com­petenți pot permite să li se măcelărească... [citește_tot_articolul]

3 August 2019, 17:15 (7496 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Ciobanii de la Sudiți

Ciobanii de la Sudiți

Ialomița e plină de stâne. De la un capăt la altul, aproape pe fiecare islaz comunal. Numai ciobani nu mai sunt nicăieri... Au rămas în urma lor doar poveștile. Spre Călărași, se aude că un proprietar de oi și-a adus ciobani de Italia, că de-ai noștri nu mai găsești. Altul se plânge că ciobanii lui îi vând oile pe un pet de bere. Când îi zărești din goana mașinii, la marginea drumului, nu seamănă cu ima­ginile bucolice din pliantele despre România.

Stâna lui Vasile Șerban Stâna e cum treci de Sudiți, înspre Săveni. O vezi din șosea, în mijlocul arșiței. E una din multe, că satul are... [citește_tot_articolul]

3 August 2019, 12:10 (8102 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bani europeni pentru stimularea forței de muncă în județul Ialomița

Bani europeni pentru stimularea forței de muncă în județul Ialomița

Lipsa fondurilor pentru plata subvențiilor către angajatorii care înca­drează în muncă persoane vulne­rabile a determinat autoritățile să aleagă o soluție de compromis. Astfel, stimulentele financiare, care până acum erau acordate de la bugetul de stat, vor fi plătite din fonduri europene. Reprezentanții Agenției Naționale pentru Ocuparea Forței de Muncă de­marează la nivel național un proiect european creat în acest scop. Vestea proastă este că bugetul acestui proiect este limitat, iar din această cauză fondurile nu vor fi suficiente pentru plata tuturor solicitărilor făcute de angajatori.

Notificări pentru angajatori... [citește_tot_articolul]

2 August 2019, 18:05 (3955 vizualizări - 0 comentarii)

POLITICĂ

Disoluția PSD Ialomița

Disoluția PSD Ialomița

Aparent, PSD Ialomița are o rezistență de monolit. Președinte nou, primari nutriți cu PNDL 2, pe Viorica Dăncilă candidat la Prezidențiale... Și totuși se întâmplă ceva! Noi vă prezentăm doar un posibil scenariu...

Toți pentru unul, fiecare pentru el Politica de provincie are o singură miză: alegerile locale! De dragul lor, primarii PSD sunt dispuși să facă orice. Adică l-au acceptat pe Marian Pavel, l-au linșat pe Victor Moraru și au votat-o pe Veorica, deși mirosea de la o poștă a eșec politic... Vorba unuia care a ieșit în sâmbăta aia din 13 iulie de la sediul PSD:
«Pe-asta... [citește_tot_articolul]

2 August 2019, 14:25 (7544 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Bugetul Sloboziei, suplimentat cu 530 mii de lei

Ședință de Consiliu Local în luna lui Cuptor

Bugetul Sloboziei, suplimentat cu 530 mii de lei

bonus: Consiliul Local revocă proiectul de hotărâre anti-Vivani Salubritate

În plină vară, Slobozia a înghețat. Investițiile se derulează cu încetinitorul, proiectele finanțate din fonduri europene sunt încă pe hârtie, iar edilii locali se rezumă la declarații patriotarde. În aceste condiții, marți, 30 iulie a.c., în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local Slobozia, consilierii locali au aprobat o suplimentare de buget pentru investiții cu impact minim asupra comunității.

Bani din economii Conform proiectului de hotărâre, cei 530348 de lei au fost alocați prin redis­tribuirea veniturilor proprii ale muni­cipiului Slobozia. Principalele capitole bugetare... [citește_tot_articolul]

2 August 2019, 10:50 (4334 vizualizări - 6 comentarii)

REPORTAJ

Liftul nostru cel de toate zilele

Liftul nostru cel de toate zilele

Slobozia are aproximativ 100 de lifturi. Jumătate dintre acestea au fost moder­nizate... Celelalte au rămas așa de aproape 50 de ani! Unde sunt lifturi noi, oamenii sunt mulțumiți. Unde nu, Dumnezeu cu mila...

Monopolul Nico Carosimex Ca să repari un lift, suni la Nico Carosimex. Este, practic, singura firmă «de lifturi» care operează la Slobozia. În urmă cu 7-8 ani, dacă sunai la numărul de telefon din lift, îți răspundea Ion Tronaru, singurul meșter de lifturi din oraș... Acum, dacă suni, răspunde administratorul firmei, Nicolae Neațu. Un lift nou costă 65000 de lei. Doar motoarele... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 17:50 (6254 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Probleme de funcționare la Tabăra «Pavilioane» Amara

Probleme de funcționare la Tabăra «Pavilioane» Amara

Rămasă fără angajați, Tabăra «Pavilioane» de la Amara face eforturi pentru a supraviețui. Rolul îngrijitoarelor a fost luat de funcționarii Direcției Județene pentru Sport și Tineret Ialomița, iar bucătăresele au fost înlocuite cu o firmă de catering. Situația creează nemulțumire în rândurile copiilor cazați la Amara, aceștia reclamând că porțiile de mâncare sunt insuficiente și, mai mult decât atât, sunt obligați să-și facă singuri curățenie în camere. În ciuda problemelor, directorul DJST Ialomița neagă situația. «La tabără nu avem nicio problemă!» susține Marin Cruțu, directorul DJST Ialomița.

Eforturi imense... [citește_tot_articolul]

1 August 2019, 14:10 (5158 vizualizări - 3 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
268 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră
Drive test Hyundai la Europa FM

Drive test Hyundai la Europa FM

Importatorul mărcii Hyundai în România și Europa FM au demarat o colaborare menită să aducă modelele auto marca Hyundai mai aproape de ascultătorii postului național de radio. Astfel, pe durata a șase săptămîni ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:40
(14741 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhar reținut de polițiști

Vineri, 5 noiembrie a.c., polițiștii urziceneni au identificat, pe raza localității Sinești, un tînăr de 19 ani, din localitate, pe numele căruia Judecătoria Sectorului nr. 4 București a emis mandat de ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:30
(13636 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Evaziune cu morcovi

În cursul zilei de sîmbătă, 6 noiembrie a.c., polițiști din Fetești au organizat și desfășurat pe raza municipiului o acțiune ce a vizat identificarea persoanelor ce efectuează activități de comerț ilicit ...[citește_toată_știrea]

8 Noiembrie 2010, 14:25
(12347 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Tînăr acuzat de proxenetism în Spania, prins de polițiști

Încă un bărbat din Țăndărei a fost arestat de polițiști. Tînărul de 20 de ani a fost prins de polițiști miercuri, 4 noiembrie, pe numele său fiind emis un mandat de arestare european de către autoritățile ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:20
(15320 vizualizări - 0 comentarii)


Movilița: Braconier cercetat penal

Un tînăr de 22 de ani din Movilița este cercetat penal de polițiști după ce a fost prins pescuind într-o baltă privată. Bărbatul a fost descoperit joi, 4 noiembrie, cînd cu ajutorul unei plase monofilament ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:19
(13679 vizualizări - 0 comentarii)


Comerț ilegal cu legume-fructe

Joi, 4 noiembrie, polițiștii feteșteni au organizat o acțiune al cărei scop principal l-a constituit surprinderea și sancționarea faptelor de comerț ilegal. Astfel, în timpul verificărilor, polițiștii au ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 16:17
(16562 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Jandarmii vor asigura ordinea cu ocazia pelerinajului la moaștele Sf. Ioan Gură de Aur

Jandarmii vor asigura, în perioada 5-9 noiembrie 2010, măsurile de ordine ce se vor impune la evenimentul laic de mare importanță pentru creștinii ialomițeni și anume, aducerea la Mînăstirea «Sfinții Voievozi ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:23
(10126 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Exercițiu pentru gestionarea situațiilor de urgență la Fabrica de ulei-Expur

Luni, 8 noiembrie a.c., începînd cu ora 10.00, la sediul Fabricii de ulei Expur din Slobozia se va desfășura un exercițiu pentru gestionarea unor situații de urgență potențial produse la operatorul economic ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:15
(21832 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Ivănești, Amara și Slobozia

Flăcările au cuprins joi, 4 noiembrie, în jurul orei 8.00, o baracă metalică pe care o femeie din Ivănești o folosea ca bucătărie și în care gătea la momentul izbucnirii incendiului. Din nefericire, aceasta ...[citește_toată_știrea]

5 Noiembrie 2010, 11:06
(15137 vizualizări - 0 comentarii)


1000 de pachete de țigări din Moldova, depistate în mașina unui slobozean

La primele ore ale dimineții de miercuri, 3 noiembrie, un slobozean a fost prins de polițiști cu 1000 de pachete de țigări de contrabandă. Bărbatul, de 46 de ani, a fost prins în trafic, în cartierul Bora ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:41
(19367 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Armă deținută ilegal

Un feteștean de 34 de ani a fost prins de polițiști deținînd o armă ilegal. Bărbatul a fost depistat miercuri, 3 noiembrie, în cadrul unei acțiuni specifice a polițiștilor din cadrul Serviciului Arme, ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:40
(15817 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești armă


Țăndărei: Cu pește la vînzare

Un comerciant «ambulant» de pește a fost prins de polițiștii din Țăndărei în timp ce încerca să vîndă «marfa» localnicilor. Bărbatul ce se deplasa la volanul unei mașini înmatriculate în Călărași avea ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:39
(16426 vizualizări - 0 comentarii)


Lemne «fără documente» la Perieți și Adîncata, confiscate

Comerț cu lemne la drumul mare. Asta au constatat polițiștii ialomițeni miercuri, 3 noiembrie, în localitățile Perieți și Adîncata. Lemnele erau vîndute de doi bărbați, de 29 respectiv 36 de ani, ambii ...[citește_toată_știrea]

4 Noiembrie 2010, 17:37
(13560 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Moaște sfinte pentru sărbătorirea hramului Mînăstirii «Sfinții Voievozi»

«În perioada 5-8 noiembrie 2010, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Episcop Vincențiu, Episcopia Sloboziei și Călărașilor organizează o serie de manifestări cu ocazia sărbătoririi hramului Mînăstirii ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:46
(15526 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Pecheziții în cartierul Bora

Locuințele a nouă persoane din cartierul slobozean Bora au fost percheziționate, miercuri, 3 noiembrie. 9 bărbați și 7 femei erau suspecții principali în mai multe dosare de furt aflate în evidențele Poliției ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:35
(15485 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Au furat gardul cimitirului din Urziceni și au fost prinși... după doi ani!

60 de panouri de gard furate de la cimitirul municipal din Urziceni au fost găsite de polițiști. Gardul a fost descoperit la locuința unui bărbat, de 38 de ani, din Grindu. Bunurile fuseseră furate de alți ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:33
(8418 vizualizări - 0 comentarii)


TIR în flăcări pe autostradă

O țigare aprinsă aruncată la întîmplare a fost sursa aprindere a unei rezerve de furaje în localitatea Gimbășani. Flăcările s-au aprins marți, 2 noiembrie și amenințau casa unui cetățean din localitate ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:32
(13306 vizualizări - 0 comentarii)


Luciu: Copil de 4 ani, victima unui accident rutier

Un copil de doar 4 ani, din localitatea Luciu, a fost marți, 2 noiembrie, victima unui accident rutier. Incidentul s-a produs din cauza faptului că minorul, lăsat nesupravegheat, a încercat să traverseze ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:30
(13093 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Luciu accident


Slobozia: Tînăr prins la volan cu permisul suspendat

Deși avea permisul de conducere suspendat, asta nu l-a împiedicat să conducă mașina. Este vorba de un tînăr slobozean, de 24 de ani, prins de polițiști conducînd fără permis, în noaptea de 2 spre 3 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:28
(13089 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Lemn vîndut ilegal

Temperaturile scăzute scot la iveală tot mai multe infracțiuni la regimul silvic. Ultima dintre acestea s-a produs marți, 2 noiembrie, în comuna Gheorghe Lazăr, unde polițiștii din localitate au prins în ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 17:24
(14288 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 03:20
(9568 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Noiembrie 2010, 03:04
(8214 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Armă din primul război mondial, deținută de un localnic

Descoperire inedită la Făcăeni: o armă folosită în primul război mondial a fost găsită de polițiști la un localnic. Arma a fost găsită în posesia unui bărbat, de 45 de ani, din localitate, care a povestit ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:47
(16446 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni armă


Gheorghe Doja: Băut și fără permis, la volan

Din ce în ce mai des, pe șoselele ialomițene sînt înregistrate cazuri de consum de alcool la volan sau conducere fără permis. De această dată, la Gheorghe Doja, noaptea trecută, polițiștii au depistat în ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:47
(14488 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A încercat să-și întoarcă mașina în șosea și a lovit un scuter

A vrut să-și întoarcă mașina în mijlocul străzii și a sfîrșit provocînd un accident rutier. Victima, un tînăr de 22 de ani, a fost dusă de urgență la Spital fiind rănită... Marți, 1 noiembrie, o șoferiță ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:46
(13651 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Tineri reținuți pentru furt

După ce au furat 500 de lei dintr-o societate comercială, doi tineri de 20 de ani au fost reținuți pe bază de ordonanță pentru 24 de ore de către polițiști. Capetele de acuzare pe numele celor doi indivizi ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:46
(16778 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Miloșești furt


Gârbovi: Condamnat la închisoare, încarcerat

Un bărbat de 38 de ani, condamnat de magistrații ialomițeni la închisoare, a fost prins de polițiștii din Urziceni. Bărbatul se sustrăgea executării pedepsei dar a fost prins luni, 1 octombrie, aflîndu ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:45
(17199 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Gârbovi arestare


Bordușani: Dosare penale pentru furt de cereale

Cinci bărbați și două femei din Bordușani sînt acuzați de furt de cereale. Asta după ce în cadrul unei acțiuni intercomunale polițiștii din Bordușani și Făcăeni i-au prins în flagrant la furat de cereale ...[citește_toată_știrea]

2 Noiembrie 2010, 17:43
(15585 vizualizări - 0 comentarii)


Bordușani: Căruță lovită de o mașină

La sfîrșitul săptămînii trecute, vineri, 29 octombrie, la Bordușani, o căruță a fost lovită din spate de o mașină. Atelajul hipo, condus de o femeie de 56 de ani nu era semnalizat, motiv pentru care nu ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:09
(14157 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: «Șofer» fără permis, la plimbare

Inconștiența și teribilismul tinerilor produc multiple evenimente în traficul ialomițean. Iar acestea nu sînt deloc rare. Ultimul dintre acestea vizează un tînăr de 28 de ani, din Țăndărei, ce a avut ghinionul ...[citește_toată_știrea]

1 Noiembrie 2010, 17:08
(16283 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...