Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

«Moraru trebuie să plătească pentru dezastrul de la Dridu!»

Gheorghe Tinel colecționează plângeri penale

«Moraru trebuie să plătească pentru dezastrul de la Dridu!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat în cadrul unei conferințe de presă că va iniția o plângere penală împotriva președintelui Victor Moraru pentru situația apărută la Dridu. Reamintim că, la în­ceputul săptămânii precedente, o parte din fundația podului de la Dridu s-a surpat, iar lu­crările de consolidare au fost reluate. «Vom face o plângere penală pentru că sunt bani mulți în joc... Moraru trebuie să plătească pentru dezastrul de la Dridu!».

Urmările unui dezastru anunțat Joi, 6 iunie 2019, în cadrul unei conferințe de presă, deputa­tul PNL Gheorghe Tinel a de­clarat că va depune... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 19:25 (6606 vizualizări - 12 comentarii)

SPORT

Slobozia, capitala fotbalului juvenil

Fotbal

Slobozia, capitala fotbalului juvenil

bonus: Kinder Constanța s-a impus la «2005»

Colaborarea dintre AFC Unirea ’04 Slobozia și Asociația «E Pluribus Unum» a mers încă o dată foarte bine. Din aceasta a ieșit cel mai puternic turneu de fotbal juvenil desfășurat vreodată în județul nostru: «Ialomița Youth Coup». Privit cu suspiciune chiar de unii oameni din fenomen, turneul a depășit așteptările prin participarea a peste 400 de sportivi și prin spectacol, în ciuda faptului că vorbim despre cei mai mici practicanți ai fotbalului. Bucuria de a face sport a invadat timp de 3 zile arenele din Slobozia și împrejurimi. Prin acest turneu suntem pe harta fotbalului românesc, ștacheta fiind ridicată dintr-un foc la un nivel înalt. Ediția a II-a va veni cu așteptări mai mari din partea... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 17:45 (5587 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Ana Ciolan și Alexandra Banciu vin la HCM Slobozia

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Ana Ciolan și Alexandra Banciu vin la HCM Slobozia

Pe 4 iulie 2019 este programată reunirea echipei de handbal feminin a Sloboziei în ve­derea pregătirii sezonului 2019-2020, în care elevele lui Gheor­ghe Covaciu vor activa în Liga Națională. După vizita medicală, jucătoarele vor pleca în perioada 7-15 iulie într-un cantonament găzduit de stațiunea suceveană Vatra Dornei. Până atunci, conducerea caută să alcătuiască un lot cât mai competitiv, iar pentru aceasta au fost aduse în aceste zile două jucătoare care au evoluat sezonul trecut în primul eșalon. Pivotul Ana Ciolan vine la Slobozia după ce a evoluat un sezon la Corona Brașov. Jucătoarea de 26 ani a mai jucat în Ligă pentru Alba Sebeș și HC Zalău și poate face la fel de bine atât faza ofensivă... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 16:30 (6695 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

3 tituri naționale «U15» pentru CS Amara

Lupte libere

3 tituri naționale «U15» pentru CS Amara

La finele săptămânii trecute, Tulcea a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat spor­tivilor sub 15 ani. Așa cum ne-a obișnuit, CS Amara s-a întors de la această competiție cu un bagaj de 6 medalii individuale, dintre care 3 titluri naționale. Nicoleta Băjan a urcat din nou pe cea mai înaltă treaptă a po­diumului, la categoria 42 kg, fiind imitată de colega sa Steluța Subțirică (46 kg). În concursul băieților, Marian Subțirică a obținut titlul națio­nal la categoria 57 kg. La aceeași categorie, Constantin Morar a luat locul 3, tot bronz obținând Denisa Negoiță (50 kg) și Cristian Toader, 52 kg. De menționat și locul 5 ocupat de Ștefan Stancu-38 kg. În urma rezultatelor obținute, CS Amara... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 15:25 (3534 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Încă o vară fără ștrand

La Slobozia

Încă o vară fără ștrand

Ștrandul Municipal Slobozia va fi închis și vara aceasta. Deși a revenit în grija Primăriei Slobozia de un an, primele demersuri pentru a-l face funcțional vor începe abia în această lună. Concret, reprezentanții administrației locale vor să propună un proiect de hotărâre pentru a-l oferi din nou în concesiune. Demersul necesită foarte mult timp, așa că firma care va fi declarată câștigătoare ar putea obține toate auto­rizațiile și avizele necesare redeschiderii ștrandului la sfârșitul sezonului estival...

Demersuri întârziate
Vreme de 10 ani, Ștrandul Municipal Slobozia a fost... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 14:35 (4045 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița drogații nu mor niciodată

În Ialomița drogații nu mor niciodată

Chiar și într-un județ sărac așa cum este Ialomița, fenomenul consumului de droguri este amplu. În rapoartele oficiale ale autorităților se vorbește deseori despre tragerea la răspundere penală a celor care distribuie stupefiante. În schimb, despre decesele înregistrate în rândurile consumatorilor nu există statistici. Serviciul de Medicină Legală Ialomița confirmă faptul că niciodată nu a avut în evidență persoane care au murit din cauza consumului de droguri. Analiza eficientă a acestor cazuri ar putea răspunde multor întrebări legate de modul în care trebuie elaborate politici anti-drog din țara noastră.

Cazuri ignorate de autorități... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 10:50 (6093 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

bonus: Loc de recreere în curtea școlii

Autoritățile locale din Perieți au făcut eforturi pentru a moderniza Biblioteca din localitate. Acum, cititorii din comună pot împrumuta cărți într-un spațiu reabilitat. Mai mult, administrația locală a îmbogățit fondul de carte cu titluri noi. Conform datelor, cei mai numeroși cititori din localitate sunt elevii școlii din comună și liceeni.

În vizită la Bibliotecă Biblioteca din comuna Perieți se află într-o permanentă modernizare. În 2017 a primit un sediu nou în care să-și desfășoare activitatea. Anul acesta, prin grija administrației locale, fondul de carte a fost suplimentat cu... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 18:20 (5587 vizualizări - 24 comentarii)

EVENIMENT

Șefii Loteriei Române, acuzați că își discriminează angajatele

Proces la Tribunalul Ialomița

Șefii Loteriei Române, acuzați că își discriminează angajatele

Egalitatea de șanse între femei și bărbați pare a fi un mit, mai ales la locul de muncă. O angajată din Ialomița a Loteriei Române acuză instituția de faptul că este discriminată la serviciu. Aceasta a deschis o acțiune împotriva angajatorilor săi la Tribunalul Ialomița în care reclamă faptul că nu îi sunt respectate drepturile de salariat pentru că este femeie. Potrivit informațiilor care se regăsesc la dosar, este primul proces care are acest obiect înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

Fără concediu de odihnă Din informațiile care se regăsesc în cererea de chemare în judecată... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 14:30 (5367 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat un proiect ilegal

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat un proiect ilegal

bonus: Adrian Mocioniu, somat să-și ceară scuze pentru denigrarea unui consilier local PSD

Performanță negativă a consilierilor locali ai Primăriei Slobozia. În cadrul ședinței ordinare desfășurată joi, 30 mai 2019, aceștia au aprobat un proiect pentru care nu există temei legal. Este vorba despre o inițiativă care vizează schimbarea destinației centralelor și punctelor termice, vândute de Primăria Slobozia între 2009 și 2014. Aspectele cu privire la legalitatea proiectului au fost sesizate printr-un Referat inițiat de Serviciul Patrimoniu, document tratat cu indiferență de consilieri.

Proiect ilegal, dar aprobat Pe lista proiectelor supuse spre aprobare în ședința ordinară... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 11:05 (4147 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Împreună pentru bunici», un proiect de 3 milioane de lei pentru bătrânii din Traian

Consiliul Județean Ialo­mița a aprobat vineri, 30 mai a.c., asocierea Di­rec­ției Generale de Asistența și Pro­tecția Copilului Ialomița într-un proiect unic în România. Proiectul se va derula în comuna Traian din Ialomița și presupune sprijinirea pe o perioadă de 3 ani a 161 de bătrâni aflați «în situație de risc». Primarul comunei Traian, Fănel Năstase, ne-a de­clarat: «Suntem conștienți că nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită... Dar vrem să demonstrăm că accesarea fondurilor europene trebuie să fie o regulă, nu o excepție!».

Un proiect unic în regiune
Consiliul Județean ... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2019, 16:50 (7115 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Viața la bloc

Viața la bloc

Într-un oraș cu peste 300 de blocuri precum Slobozia, întreținerea lor n-ar trebui să reprezinte o pro­blemă. Cu toate acestea, multe dintre imobile au ajuns în pragul dezastrului din cauza locatarilor care le tratează cu indiferență. Scările murdare, subsolurile pline de mizerie sau acoperișurile prin care plouă alcătuiesc peisajul sumbru al blocurilor din oraș...

Dezastrul ecologic de la T4
Blocul T4 este situat în imediata apropiere a Cartierului «500» din Slobozia și are două scări, fiecare cu probleme la subsol. Locatarii au și uitat de când trăiesc cu țevile sparte, însă... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2019, 13:10 (5639 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la matematicieni la ingineri

Elevii olimpici ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia

De la matematicieni la ingineri

Două săptămâni îi mai despart pe elevi de vacanța de vară. Cu toate acestea, anul școlar 2018-2019 a fost unul plin de concursuri și olimpiade școlare pe care elevii ialomițeni le-au onorat cu brio. Printre ei se numără Mihnea Popescu, un elev de 13 ani ce a obținut medalia de bronz la Olimpiada Națională de Matematică.

Viitorul sună bine În urma fazelor județene ale concursurilor și oli­m­piadelor școlare, 174 de elevi ialomițeni au ajuns să concureze cu elevi din întreaga țară. Mihnea Popescu și Andrei Toader sunt doi elevi ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia. Amândoi au participat... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2019, 16:50 (6636 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Pilot de curse la 14 ani

Campionatul Național de Autoslalom la Slobozia

Pilot de curse la 14 ani

Motoare turate, adrena­lină, stegulețe fluturând și mașini care mai de care mai tunate. Pentru prima dată, Cam­pionatul Național de Autoslalom s-a desfășurat la Slobozia. 17 concurenți de la cele mai mari cluburi din țară și-au prezentat îndemânarea pe pista amenajată în Parcul Industrial din Slobozia.

Pe locuri, fiți gata... START!
Premieră absolută la Slobozia. Etapa a doua a Campionatului Național de Autoslalom, în organizarea Federației Române de Automobilism Sportiv, s-a desfășurat sâmbătă, 25 mai 2019, în Parcul Industrial. O pistă special amenajată și 17 concurenți de la... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2019, 12:05 (5159 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Radiografii efectuate cu un aparat vechi de aproape două decenii

La Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Radiografii efectuate cu un aparat vechi de aproape două decenii

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești încearcă de mai bine de 5 ani să pri­mească de la Ministerul Sănătății un aparat de radio­logie nou. Cel din dotarea instituției funcționează neîntrerupt de aproape două de­cenii. «Noi am făcut demersuri, dar n-am primit niciun răspuns concret...» ne-a explicat Nicoale Dugală, directo­rul instituției.

Demersuri eșuate
Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din municipiul Fetești este cel mai mare spital din zona de Est a județului Ialomița. El deservește aproximativ 100 de mii de oameni. Ca în multe alte unități medicale din țară, și... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2019, 15:45 (5515 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Noi concursuri pentru șefia instanțelor și Parchetelor din Ialomița

Noi concursuri pentru șefia instanțelor și Parchetelor din Ialomița

Ialomița are doar un singur candidat admis la con­cursurile organizate de Consiliul Superior al Magistraturii pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante din cadrul instanțelor și Parchetelor arondate acestora. Este vorba despre procurorul Marian Dima, prim procurorul în funcție al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Aflat sub conducerea procurorului Marian Dima, în ultimii 3 ani, Parchetul Județean Ialomița a intrat într-un con de umbră...

Șefi noi în instanțe și Parchete
În județul Ialomița, Consiliul Superior al Magistraturii a scos la concurs 7 funcții de conducere... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2019, 11:10 (7124 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Victor Moraru a greșit!»

La judecata Comitetului Executiv al PSD Ialomița

«Victor Moraru a greșit!»

bonus: DREPT LA REPLICĂ

Acuzațiile făcute de Victor Moraru la adresa organizației PSD Ialomița atrag repercusiuni. Joi, 6 iunie 2019, la orele 16,00, el va da explicații Comitetului Executiv al PSD Ialomița. «Am pledat întotdeauna pentru unitate în cadrul filialei. Victor Moraru a greșit!» a declarat președintele PSD Ialomița, Marian Pavel, în cadrul unei conferințe de presă.

Declarațiile costă Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru riscă să fie sancționat pentru acuzațiile făcute împotriva propriei Organizații. El a declarat public că există lideri PSD angrenați în ceea ce domnia... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 18:40 (7720 vizualizări - 14 comentarii)

EVENIMENT

Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro

advertorial

Clean Tech Internațional anunță un plan de investiții și modernizări în jur de 10 milioane de Euro

Compania Clean Tech Internațional a elaborat un plan de investiții și modernizări ce se va defășura în trei etape consecutive, pe parcursul următorilor ani. Acest plan de investiții vine ca urmare a faptului că, începând cu luna decembrie a anului 2018, compania are o nouă echipă de management și a devenit parte dintr-un grup internațional cu o experiență vastă și cu o înaltă expertiză tehnică în fabrici similare din Uniunea Europeană.
„Compania Clean Tech Internațional face toate eforturile necesare din punct de vedere uman, financiar și tehnologic pentru a fi un bun vecin al comunităților în care își desfășoară activitatea și un contribuitor activ la dezvoltarea producției de carne de pasăre în judetul Ialomița, dar și la nivel național. Suntem singura companie capabilă să ecologizeze și proceseze subprodusele de origine animală de categoria a III-a din sud estul României, cu multe milioane de euro plătite anual către abatoare, fiind în acest fel o unitate de interes local și național. Țelul nostru final este de a construi o infrastructură sustenabilă în interiorul fabricii, de a controla în primul rând emisiile dezagreabile, de a deține un înalt control al mijloacelor de transport și al apelor reziduale și pluviale“... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 16:40 (6135 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Parc de 70 mii de euro în orașul Țăndărei

Parc de 70 mii de euro în orașul Țăndărei

Orașul Țăndărei este beneficiarul unui proiect de 70 mii de euro, demarat prin intermediul Grupului de Acțiune Locală cu care se află în parteneriat, banii urmând a fi folosiți pentru reabilitarea parcului din oraș. «Este un obiectiv de care cetățenii au nevoie pentru a se relaxa și a-și petrece timpul liber...» ne-a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Parc reabilitat cu bani europeni
Parcul «Ialomița» are o suprafață de peste 3 hectare și reprezintă cea mai mare suprafață de spațiu verde din orașul Țăndărei. Autoritățile locale au avut în plan de mai mult timp... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 15:05 (7514 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

Se întâmplă în Ialomița

Firmele dispar treptat, dar sigur

Ultimul raport al Oficiului Național al Registrului Comer­țului denotă lipsa unor măsuri eficiente pentru a fi atrași investitori ialomițeni. Astfel, la nivelul județului, doar 123 de firme au fost înmatriculate luna precedentă. Cu toate acestea, la capitolul radieri și dizolvări, procentul firmelor depășește 68%, procent raportat la numărul firmelor înmatriculate. Doar în luna aprilie...

Statistici îngrijorătoare La capitolul dezvoltare economică, în județul Ialomița sunt active 4271 firme, cu peste 4642 membri asociați. Dintre acestea, doar în anul 2019 au fost înmatriculate 556 firme... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 13:50 (4636 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Fostul primar din Fierbinți Târg a prejudiciat bugetul local cu 1,4 milioane de lei

Fostul primar din Fierbinți Târg a prejudiciat bugetul local cu 1,4 milioane de lei

Un control de audit efectuat de Camera de Conturi Ialomița la Primăria Fierbinți Târg evidențiază încă o dată dezastrul financiar pe care l-a lăsat în urmă fostul edil, Iusein Iuksel. Printr-o proastă gestionare a fondurilor pe care le-a primit în urma unui împrumut, acesta a adus un prejudiciu de 1,4 milioane de lei bugetului local. Acum actuala administrație este bună de plată.

Catastrofă financiară Dezastrul financiar pe care Iusein Iuksel l-a creat în bugetul local al Primăriei Fierbinți Târg ajunge în atenția opiniei publice, la 3 ani de când acesta s-a retras din administrația... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 10:55 (7163 vizualizări - 7 comentarii)

Miercuri 24 Iun 2026
332 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Urziceni: Bătrînă lovită pe trecerea de pietoni

O femeie de 61 ani, din Uziceni, a fost marți, 19 iunie a.c., victima unui accident de circulație. Bătrîna a încercat să traverseze în mod regulamentar. Din cercetările oamenilor legii, bătrîna a fost lovită ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 20:00
(8478 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni accident


Ciochina: Rula cu peste 100 km/h în localitate, avînd permisul fals!

Marți, 19 iunie a.c., un tînăr de 24 ani a fost prins de aparatul radar, la Ciochina, conducînd cu peste 100 km/h în localitate. Mai mult, acesta avea asupra sa un permis de conducere fals!
Respectivul ...[citește_toată_știrea]

21 Iunie 2012, 19:56
(11213 vizualizări - 0 comentarii)


Atenție, se oprește apa la Țăndărei!

Pentru executarea unor lucrări de racordare la noul sistem de alimentare cu apă din orașul Țăndărei, SC RAJA SA va întrerupe furnizarea apei potabile sau va sigura alimentarea cu presiuni reduse în perioada ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 15:23
(13718 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Incendiu de la un scurtcircuit

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, o locuință din comuna Alexeni a fost cuprinsă de flăcări. Proprietarul, un bărbat de 55 ani, și băiatul acestuia, de 17 ani, au suferit arsuri minore ...[citește_toată_știrea]

20 Iunie 2012, 08:52
(10012 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

19 Iunie 2012, 18:38


Țăndărei: A alimentat mașina cu carburant și a fugit

Polițiștii din Țăndărei au fost alertați de către angajații unei stații de alimentare cu carburant despre faptul că o persoană și-a alimentat mașina cu combustibil și a plecat din stație fără să plătească ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:48
(9547 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: I-a furat banii din geantă

O femeie de 44 ani din Țăndărei a alertat polițiștii din localitate despre faptul că o persoană necunoscută i-a furat din geantă 100 lei. Ancheta ulterioară a polițiștilot a stabilit că suspectul era nimeni ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(13372 vizualizări - 1 comentariu)

Taguri: Țăndărei furt


Adîncata: Femeie cercetată penal pentru evaziune fiscală

O femeie de 31 ani din Adîncata, administrator al unei societăți comerciale din localitate este cercetată penal de polițiști pentru infracțiuni economice. În fapt, femeia este acuzată că din 2011 și pînă ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:46
(8965 vizualizări - 1 comentariu)


Făcăeni: Patron amendat pentru vînzarea de băuturi fără documente

Potrivit unei informări media, polițiștii Biroului de Investigarea a Fraudelor din Fetești au acționat pe raza comunei Făcăeni pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se pot comite în domeniul ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:43
(8357 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: O șoferiță vitezomană a intrat cu mașina într-un copac

Pentru că nu a adaptat viteza de deplasare , într-o curbă la dreapta, o șoferiță a produs un accident de circulație. S-a întîmplat pe ruta Miloșești-Reviga, în timp ce tînăra de 27 ani, din București, a ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:42
(6970 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: 240 de amenzi în cuantum de peste 55000 lei

Peste 240 de sancțiuni contravenționale au fost aplicate de polițiștii rutieri, la sfîrșitul săptămînii precedente, respectiv în perioada 15-17 iunie 2011. Sancțiunile au fost aplicate pentru neregulile ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:40
(11072 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți la volan

Un bărbat de 34 ani din Perieți a fost victima unui accident de circulație în localitatea de domiciliu. De fapt, individul, băut fiind, s-a urcat pe mopedul proprietate personală și din cauza consumului ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:38
(13182 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: Prins conducînd fără permis

Un bărbat de 48 ani, din Bărcănești, a fost oprit în trafic de către polițiștii Secției Rurale Coșereni. În urma verificărilor sumare, polițiștii au constatat că bărbatul nu poseda permis de conducere pentru ...[citește_toată_știrea]

19 Iunie 2012, 03:37
(7610 vizualizări - 0 comentarii)


Anunț angajare

Societatea Comercială
Amara Turism SRL
,
cu sediul în orașul Amara,
angajează personal pentru posturile:
-zidar-faianțar, cu experiență
-recepționer, studii superioare, cunoscător a cel puțin o limbă străină (engleză), aspect fizic plăcut, vîrsta cuprinsă între 25-30 ani
Relatii la Recepția Hotelului Parc, str. Ana Ipătescu, nr. 1, tel. 0243/266.224

18 Iunie 2012, 11:13


Anunț angajare

Firmă construcții angajează:
-rigipsari
-zugravi
Relații la telefon 0737/208.367

16 Iunie 2012, 07:54


Coșereni: Biciclist spulberat de un autoturism. A murit pe loc!

În dimineața zilei de vineri, 15 iunie a.c., în jurul orei 9,00, pe DN2, în afara localității Coșereni s-a produs un grav accident de circulație soldat cu decesul unei persoane.
Din cercetări s-a ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:06
(12060 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

ISU Ialomița: Faza județeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și private pentru situații de urgență

Pompierii voluntari ai comunei Reviga și cei de la «Asset IX Moldova Sud OMV Petrom»-punct de lucru Grindu s-au calificat la faza interjudețeană a concursurilor profesionale ale serviciilor voluntare și ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 15:01
(11529 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna mai 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins mai multe măsuri de executare silite. Astfel, au fost emise peste 3556 de somații ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 14:04
(10867 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Copil de 10 ani pe bicicletă, lovit de o mașină

În urmă cu două zile, mai exact pe data de 13 iunie, un minor de 10 ani din Săveni a fost lovit de o mașină. El a ajuns la Spitalul Județean de Urgență Slobozia. Copilul se afla pe bicicletă și a ieșit ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:39
(9602 vizualizări - 2 comentarii)

Taguri: Săveni accident


Jilavele: «Șofer» la 17 ani

Un adolescent de 17 ani domiciliat în Armășești și-a demonstrat pe 13 iunie ablititățile de șofer. După cîteva ture pe ulițele satului Malu Roșu a fost prins de polițiști. Distracția l-a costat pe tînăr ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:33
(10078 vizualizări - 0 comentarii)


Perieți: Acțiune preventivă a Poliției

Efective de polițiști din cadrul Secției Rurale Slobozia au acționat pe data de 13 mai pe străzile din Perieți. Oamenii legii au fost cu ochii în patru după șoferii indisciplinați, precum și pe cetățenii ...[citește_toată_știrea]

15 Iunie 2012, 12:31
(9502 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: S-a rănit la școală

Pauza mare s-a transformat într-un coșmar pentru un copil de 11 ani, din Slobozia, elev la Liceul Pedagogic. Acesta s-a accidentat și a fost transferat de urgență la Spitalul «Bagdasar Arseni» din București ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 15:39
(10530 vizualizări - 3 comentarii)


Ialomița: Avem două «Școli Europene»

Școala Generală Nr. 3 Slobozia și Grupul Școlar de Industrie Alimentară Fetești au primit din partea Ministerului Educației titlul de «Școală Europeană». Este pentru prima dată cînd cele două unități de ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:39
(9932 vizualizări - 1 comentariu)


Albești: Violator încarcerat

Un tînăr de 29 ani a fost arestat pentru 29 de zile, sub acuzația de viol. Potrivit anchetatorilor, în noaptea de 9/10 iunie acesta a batjocorit o tînără de 26 de ani, cunoscută cu probleme psihice. Tînăra ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:38
(8296 vizualizări - 1 comentariu)


AJOFM Ialomița: O calificare obținută, o șansă în plus la angajare

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița le pune la dispoziție șomerilor cursuri de calificare profesională. Cursurile se adresează tuturor șomerilor și sînt gratuite.
Lista cursurilor ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:36
(7798 vizualizări - 2 comentarii)


Focar de rabie în satul ialomițean Luciu

În urma unor verificări, medicii veterinari din cadrul Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița au depistat un focar de rabie în satul Luciu. Cea care a răspîndit virusul este ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:35
(10022 vizualizări - 2 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rețeaua EURES pune la dispoziție noi locuri de muncă în străinătate

Prin intermediul rețelei EURES, Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița pune la dispoziție celor interesați peste 80 de locuri de muncă în țările din Uniunea Europeană.
Angajatorii ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:29
(9623 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Sprijin pentru absolvenții promoția 2012

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița aduce la cunoștință absolvenților de liceu promoția 2012 că pot beneficia de indemnizația de șomaj. Tot ce trebuie aceștia să facă este să prezinte ...[citește_toată_știrea]

14 Iunie 2012, 07:28
(7989 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Voturile candidatului PNL la Primăria Movilița au costat 800 lei. Marian Drăghici, cercetat în stare de libertate!

Marian Drăghici, candidatul PNL la Primăria Movilița acuzat de «mită electorală», a făcut recurs în urma propunerii de arestare preventivă a instanțelor de la Urziceni. Miercuri, 13 iunie a.c., el a venit ...[citește_toată_știrea]

13 Iunie 2012, 15:02
(12901 vizualizări - 2 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița.
Se pot introduce anunțuri on-line!

13 Iunie 2012, 09:50


Ultimele comentarii
mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...