Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetești: «Țepe» la telefon date de un recidivist

Fetești: «Țepe» la telefon date de un recidivist

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești au trimis în judecată un bărbat din localitate, sub acuzația de «înșelăciune». Acesta apela victimele, în special persoane în vârstă, și le promitea cadouri-surpriză în urma achitării unei taxe. Bărbatul nu este la prima abatere de acest gen, el fiind elibe­rat condiționat din penitenciar pentru fapte similare.

Prejudiciul nu a fost recuperat
Din actele de urmărire penală ale procurorilor din Fetești, se pare că bărbatul avea o evidență clară a persoanelor pe care le contacta telefonic. Acesta apela în special persoanele în... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2019, 11:05 (3095 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

lupul paznic la mioare

lupul paznic la mioare

Fuseră și se duseră și sărbătorile astea. Ediția a XIX-a, în plină lună iunie, pe o căldură de se topește asfaltul ăla de nu-l mai așază nimeni în gropile orașului. După cum vedeți în imagine, la «Sărbători» a apucat să ajungă și primarul Adrian Mocioniu. Duminică, la spartul târgului, că a fost plecat cu treburi din oraș și i-a lăsat pe viceprimari cu grijile organizării. Dar a apucat împărțirea cupelor și premierea miss-urilor, că doar de-aia e primar. Și, spun martorii oculari, s-a descurcat onorabil, fiindcă n-a trebuit să vorbească, ci doar să privească și să evalueze. Iar la evaluat, știe tot orașul, Adrian Mocioniu e expert, că asta face de 3 ani, de când e în funcție. Evaluează tot ce... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2019, 16:40 (6646 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de medici pentru expertizarea capacității de muncă

Ialomița are nevoie de medici pentru expertizarea capacității de muncă

De 5 ani, ialomițenii care au nevoie de expertize privind ca­pacitatea de muncă sunt plimbați pe drumuri pentru a obține documentele medicale. Cele două cabinete, din Slobozia și Urziceni, au rămas fără specia­liști, după ce medicii care le coordonau activitatea au fost cercetați penal pentru fapte de corupție. Posturile au fost scoase la concurs de mai multe ori, însă candidații au refuzat să susțină testările. «Avem promisiuni că măcar la Slobozia si­tuația s-ar putea remedia...» a ex­plicat Daniel Voicu, directorul interimar al Casei de Pensii Ialomița.

Eforturi zadarnice
... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2019, 15:15 (3050 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu plătește 2 milioane de lei anual pentru transportul public

La Slobozia, de dragul fondurilor europene

Administrația Mocioniu plătește 2 milioane de lei anual pentru transportul public

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, a declarat public că va plăti peste 2 milioane de lei anual pentru funcționarea firmei de transport public înființată anul trecut. Transportul se va face cu autobuze închiriate, iar firma va fi subordonată Consiliului Local Slobozia. Înființarea serviciului de transport public la nivelul municipalității este o condiție obligatorie pentru accesarea fondurilor europene destinate achiziționării de autobuze electrice. Valoarea proiectului se ridică la 7 milioane de euro, însă administrația locală nu poate oferi garanții privind punerea lui în practică.

Laptele și mierea mai binelui public... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2019, 11:10 (6656 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Moraru trebuie să plătească pentru dezastrul de la Dridu!»

Gheorghe Tinel colecționează plângeri penale

«Moraru trebuie să plătească pentru dezastrul de la Dridu!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat în cadrul unei conferințe de presă că va iniția o plângere penală împotriva președintelui Victor Moraru pentru situația apărută la Dridu. Reamintim că, la în­ceputul săptămânii precedente, o parte din fundația podului de la Dridu s-a surpat, iar lu­crările de consolidare au fost reluate. «Vom face o plângere penală pentru că sunt bani mulți în joc... Moraru trebuie să plătească pentru dezastrul de la Dridu!».

Urmările unui dezastru anunțat Joi, 6 iunie 2019, în cadrul unei conferințe de presă, deputa­tul PNL Gheorghe Tinel a de­clarat că va depune... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 19:25 (6607 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, capitala fotbalului juvenil

Fotbal

Slobozia, capitala fotbalului juvenil

bonus: Kinder Constanța s-a impus la «2005»

Colaborarea dintre AFC Unirea ’04 Slobozia și Asociația «E Pluribus Unum» a mers încă o dată foarte bine. Din aceasta a ieșit cel mai puternic turneu de fotbal juvenil desfășurat vreodată în județul nostru: «Ialomița Youth Coup». Privit cu suspiciune chiar de unii oameni din fenomen, turneul a depășit așteptările prin participarea a peste 400 de sportivi și prin spectacol, în ciuda faptului că vorbim despre cei mai mici practicanți ai fotbalului. Bucuria de a face sport a invadat timp de 3 zile arenele din Slobozia și împrejurimi. Prin acest turneu suntem pe harta fotbalului românesc, ștacheta fiind ridicată dintr-un foc la un nivel înalt. Ediția a II-a va veni cu așteptări mai mari din partea... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 17:45 (5587 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Ana Ciolan și Alexandra Banciu vin la HCM Slobozia

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Ana Ciolan și Alexandra Banciu vin la HCM Slobozia

Pe 4 iulie 2019 este programată reunirea echipei de handbal feminin a Sloboziei în ve­derea pregătirii sezonului 2019-2020, în care elevele lui Gheor­ghe Covaciu vor activa în Liga Națională. După vizita medicală, jucătoarele vor pleca în perioada 7-15 iulie într-un cantonament găzduit de stațiunea suceveană Vatra Dornei. Până atunci, conducerea caută să alcătuiască un lot cât mai competitiv, iar pentru aceasta au fost aduse în aceste zile două jucătoare care au evoluat sezonul trecut în primul eșalon. Pivotul Ana Ciolan vine la Slobozia după ce a evoluat un sezon la Corona Brașov. Jucătoarea de 26 ani a mai jucat în Ligă pentru Alba Sebeș și HC Zalău și poate face la fel de bine atât faza ofensivă... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 16:30 (6695 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

3 tituri naționale «U15» pentru CS Amara

Lupte libere

3 tituri naționale «U15» pentru CS Amara

La finele săptămânii trecute, Tulcea a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat spor­tivilor sub 15 ani. Așa cum ne-a obișnuit, CS Amara s-a întors de la această competiție cu un bagaj de 6 medalii individuale, dintre care 3 titluri naționale. Nicoleta Băjan a urcat din nou pe cea mai înaltă treaptă a po­diumului, la categoria 42 kg, fiind imitată de colega sa Steluța Subțirică (46 kg). În concursul băieților, Marian Subțirică a obținut titlul națio­nal la categoria 57 kg. La aceeași categorie, Constantin Morar a luat locul 3, tot bronz obținând Denisa Negoiță (50 kg) și Cristian Toader, 52 kg. De menționat și locul 5 ocupat de Ștefan Stancu-38 kg. În urma rezultatelor obținute, CS Amara... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 15:25 (3536 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Încă o vară fără ștrand

La Slobozia

Încă o vară fără ștrand

Ștrandul Municipal Slobozia va fi închis și vara aceasta. Deși a revenit în grija Primăriei Slobozia de un an, primele demersuri pentru a-l face funcțional vor începe abia în această lună. Concret, reprezentanții administrației locale vor să propună un proiect de hotărâre pentru a-l oferi din nou în concesiune. Demersul necesită foarte mult timp, așa că firma care va fi declarată câștigătoare ar putea obține toate auto­rizațiile și avizele necesare redeschiderii ștrandului la sfârșitul sezonului estival...

Demersuri întârziate
Vreme de 10 ani, Ștrandul Municipal Slobozia a fost... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 14:35 (4045 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița drogații nu mor niciodată

În Ialomița drogații nu mor niciodată

Chiar și într-un județ sărac așa cum este Ialomița, fenomenul consumului de droguri este amplu. În rapoartele oficiale ale autorităților se vorbește deseori despre tragerea la răspundere penală a celor care distribuie stupefiante. În schimb, despre decesele înregistrate în rândurile consumatorilor nu există statistici. Serviciul de Medicină Legală Ialomița confirmă faptul că niciodată nu a avut în evidență persoane care au murit din cauza consumului de droguri. Analiza eficientă a acestor cazuri ar putea răspunde multor întrebări legate de modul în care trebuie elaborate politici anti-drog din țara noastră.

Cazuri ignorate de autorități... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 10:50 (6096 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

bonus: Loc de recreere în curtea școlii

Autoritățile locale din Perieți au făcut eforturi pentru a moderniza Biblioteca din localitate. Acum, cititorii din comună pot împrumuta cărți într-un spațiu reabilitat. Mai mult, administrația locală a îmbogățit fondul de carte cu titluri noi. Conform datelor, cei mai numeroși cititori din localitate sunt elevii școlii din comună și liceeni.

În vizită la Bibliotecă Biblioteca din comuna Perieți se află într-o permanentă modernizare. În 2017 a primit un sediu nou în care să-și desfășoare activitatea. Anul acesta, prin grija administrației locale, fondul de carte a fost suplimentat cu... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 18:20 (5591 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șefii Loteriei Române, acuzați că își discriminează angajatele

Proces la Tribunalul Ialomița

Șefii Loteriei Române, acuzați că își discriminează angajatele

Egalitatea de șanse între femei și bărbați pare a fi un mit, mai ales la locul de muncă. O angajată din Ialomița a Loteriei Române acuză instituția de faptul că este discriminată la serviciu. Aceasta a deschis o acțiune împotriva angajatorilor săi la Tribunalul Ialomița în care reclamă faptul că nu îi sunt respectate drepturile de salariat pentru că este femeie. Potrivit informațiilor care se regăsesc la dosar, este primul proces care are acest obiect înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

Fără concediu de odihnă Din informațiile care se regăsesc în cererea de chemare în judecată... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 14:30 (5371 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat un proiect ilegal

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat un proiect ilegal

bonus: Adrian Mocioniu, somat să-și ceară scuze pentru denigrarea unui consilier local PSD

Performanță negativă a consilierilor locali ai Primăriei Slobozia. În cadrul ședinței ordinare desfășurată joi, 30 mai 2019, aceștia au aprobat un proiect pentru care nu există temei legal. Este vorba despre o inițiativă care vizează schimbarea destinației centralelor și punctelor termice, vândute de Primăria Slobozia între 2009 și 2014. Aspectele cu privire la legalitatea proiectului au fost sesizate printr-un Referat inițiat de Serviciul Patrimoniu, document tratat cu indiferență de consilieri.

Proiect ilegal, dar aprobat Pe lista proiectelor supuse spre aprobare în ședința ordinară... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 11:05 (4150 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Împreună pentru bunici», un proiect de 3 milioane de lei pentru bătrânii din Traian

Consiliul Județean Ialo­mița a aprobat vineri, 30 mai a.c., asocierea Di­rec­ției Generale de Asistența și Pro­tecția Copilului Ialomița într-un proiect unic în România. Proiectul se va derula în comuna Traian din Ialomița și presupune sprijinirea pe o perioadă de 3 ani a 161 de bătrâni aflați «în situație de risc». Primarul comunei Traian, Fănel Năstase, ne-a de­clarat: «Suntem conștienți că nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită... Dar vrem să demonstrăm că accesarea fondurilor europene trebuie să fie o regulă, nu o excepție!».

Un proiect unic în regiune
Consiliul Județean ... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2019, 16:50 (7127 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Viața la bloc

Viața la bloc

Într-un oraș cu peste 300 de blocuri precum Slobozia, întreținerea lor n-ar trebui să reprezinte o pro­blemă. Cu toate acestea, multe dintre imobile au ajuns în pragul dezastrului din cauza locatarilor care le tratează cu indiferență. Scările murdare, subsolurile pline de mizerie sau acoperișurile prin care plouă alcătuiesc peisajul sumbru al blocurilor din oraș...

Dezastrul ecologic de la T4
Blocul T4 este situat în imediata apropiere a Cartierului «500» din Slobozia și are două scări, fiecare cu probleme la subsol. Locatarii au și uitat de când trăiesc cu țevile sparte, însă... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2019, 13:10 (5642 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la matematicieni la ingineri

Elevii olimpici ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia

De la matematicieni la ingineri

Două săptămâni îi mai despart pe elevi de vacanța de vară. Cu toate acestea, anul școlar 2018-2019 a fost unul plin de concursuri și olimpiade școlare pe care elevii ialomițeni le-au onorat cu brio. Printre ei se numără Mihnea Popescu, un elev de 13 ani ce a obținut medalia de bronz la Olimpiada Națională de Matematică.

Viitorul sună bine În urma fazelor județene ale concursurilor și oli­m­piadelor școlare, 174 de elevi ialomițeni au ajuns să concureze cu elevi din întreaga țară. Mihnea Popescu și Andrei Toader sunt doi elevi ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia. Amândoi au participat... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2019, 16:50 (6637 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Pilot de curse la 14 ani

Campionatul Național de Autoslalom la Slobozia

Pilot de curse la 14 ani

Motoare turate, adrena­lină, stegulețe fluturând și mașini care mai de care mai tunate. Pentru prima dată, Cam­pionatul Național de Autoslalom s-a desfășurat la Slobozia. 17 concurenți de la cele mai mari cluburi din țară și-au prezentat îndemânarea pe pista amenajată în Parcul Industrial din Slobozia.

Pe locuri, fiți gata... START!
Premieră absolută la Slobozia. Etapa a doua a Campionatului Național de Autoslalom, în organizarea Federației Române de Automobilism Sportiv, s-a desfășurat sâmbătă, 25 mai 2019, în Parcul Industrial. O pistă special amenajată și 17 concurenți de la... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2019, 12:05 (5160 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Radiografii efectuate cu un aparat vechi de aproape două decenii

La Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Radiografii efectuate cu un aparat vechi de aproape două decenii

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești încearcă de mai bine de 5 ani să pri­mească de la Ministerul Sănătății un aparat de radio­logie nou. Cel din dotarea instituției funcționează neîntrerupt de aproape două de­cenii. «Noi am făcut demersuri, dar n-am primit niciun răspuns concret...» ne-a explicat Nicoale Dugală, directo­rul instituției.

Demersuri eșuate
Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din municipiul Fetești este cel mai mare spital din zona de Est a județului Ialomița. El deservește aproximativ 100 de mii de oameni. Ca în multe alte unități medicale din țară, și... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2019, 15:45 (5515 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Noi concursuri pentru șefia instanțelor și Parchetelor din Ialomița

Noi concursuri pentru șefia instanțelor și Parchetelor din Ialomița

Ialomița are doar un singur candidat admis la con­cursurile organizate de Consiliul Superior al Magistraturii pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante din cadrul instanțelor și Parchetelor arondate acestora. Este vorba despre procurorul Marian Dima, prim procurorul în funcție al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Aflat sub conducerea procurorului Marian Dima, în ultimii 3 ani, Parchetul Județean Ialomița a intrat într-un con de umbră...

Șefi noi în instanțe și Parchete
În județul Ialomița, Consiliul Superior al Magistraturii a scos la concurs 7 funcții de conducere... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2019, 11:10 (7124 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

«Victor Moraru a greșit!»

La judecata Comitetului Executiv al PSD Ialomița

«Victor Moraru a greșit!»

bonus: DREPT LA REPLICĂ

Acuzațiile făcute de Victor Moraru la adresa organizației PSD Ialomița atrag repercusiuni. Joi, 6 iunie 2019, la orele 16,00, el va da explicații Comitetului Executiv al PSD Ialomița. «Am pledat întotdeauna pentru unitate în cadrul filialei. Victor Moraru a greșit!» a declarat președintele PSD Ialomița, Marian Pavel, în cadrul unei conferințe de presă.

Declarațiile costă Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru riscă să fie sancționat pentru acuzațiile făcute împotriva propriei Organizații. El a declarat public că există lideri PSD angrenați în ceea ce domnia... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 18:40 (7722 vizualizări - 14 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
293 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Luni, 22 iulie 2024, termen-limită de depunere a declarațiilor fiscale pentru aplicarea/încetarea aplicării sistemului TVA la încasare

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că luni, 22 iulie 2024, este termenul-limită de depunere al următoarelor declarații, în scopul notificării organului ...[citește_toată_știrea]

22 Iulie 2024, 10:20
(5615 vizualizări - 0 comentarii)


Patru persoane urmărite internațional pentru «furt calificat», depistate la Slobozia

Polițiștii Serviciului de Investigații Criminale au acționat în cursul zilei de luni, 15 iulie 2024, la Slobozia, în vederea depistării unor persoane urmărite la nivel internațional. Astfel ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2024, 15:30
(7127 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Acțiune cu efective mărite de polițiști

Luni, 15 iulie 2024, polițiștii din Urziceni au organizat o acțiune cu efective mărite, având ca scop menținerea și asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică. În acest sens, au ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2024, 15:25
(3419 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni acțiune


AJFP Ialomița: 133,80 milioane de lei, încasări la bugetul de stat în luna iunie 2024

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna iunie 2024, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 133,80 milioane de lei ...[citește_toată_știrea]

17 Iulie 2024, 09:40
(5103 vizualizări - 0 comentarii)


Forumul APPR solicită intervenția prim-ministrului României pentru salvarea sectorului agricol afectat de secetă

Într-o scrisoare deschisã fãcutã publicã la începutul acestei sãptãmâni, Forumul Agricul­torilor și Procesatorilor Profesioniști din Rom ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2024, 17:25
(2118 vizualizări - 0 comentarii)


APIA a extras eșantionul de control aferent Campaniei 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că a fost extras eșantionul de control pentru Campania 2024, aferent schemelor de plată pe suprafață, măsurilor de dezvoltare rurală ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2024, 17:05
(8082 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Program de furnizare a apei în localitatea Moldoveni

Din cauza fenomenului de secetă accentuată și a temperaturilor extreme, s-a înregistrat o creștere semnificativă a consumului de apă în localitatea Moldoveni. Din acest motiv, pe timpul nopții ...[citește_toată_știrea]

16 Iulie 2024, 09:15
(5244 vizualizări - 0 comentarii)


Incendii la Ion Ghica, Horia și Movilița

Incendii la Ion Ghica, Horia și Movilița

Duminică, 14 iulie a.c., două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit pentru limitarea și lichidarea unui incendiu produs la o locuință în satul Ion Ghica. Au ars locuința, un adăpost de ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2024, 13:15
(3377 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Gârbovi, Urziceni, Fetești și Slobozia Nouă

Accidente la Gârbovi, Urziceni, Fetești și Slobozia Nouă

Două echipaje de pompieri din Urziceni, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD, au intervenit la un accident rutier produs pe raza localității Gârbovi, în care ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2024, 13:10
(2620 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Agent de poliție, prins în flagrant în timp ce primea șpagă pentru a introduce în Arest diverse bunuri!

Duminică, 14 iulie 2024, ofițerii de Poliție Judiciară ai Direcției Generale Anticorupție-Serviciul Județean Anticorupție Ialomița, la delegarea și sub coordonarea procurorului specializat din cadrul ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2024, 12:10
(7988 vizualizări - 4 comentarii)


RAJA Constanța: Program de furnizare a apei în Fierbinți-Târg, Dridu și Cornești!

România se află sub cel mai extins Cod Roșu emis vreodată de Agenția Națională de Metereologie. Fenomenele vizate sunt caniculă, disconfort termic deosebit de accentuat și implicit secetă. Toate ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2024, 11:55
(8479 vizualizări - 0 comentarii)


Deputatul USR Radu Miruță: «România cumpără energie scumpă pentru că PSD și PNL nu sunt în stare să ia deciziile corecte!»

Vineri, la orele 12,00, România importa aproape 900 MWh ca să-și acopere necesarul, producția fiind sub consum. Sâmbătă, la orele 11,00, într-o zi de weekend, importul depășea cu aproximativ ...[citește_toată_știrea]

15 Iulie 2024, 10:40
(3164 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Cereri pentru subvenția la motorină în trimestrul II 2024

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii că, până la data de 31 iulie 2024 inclusiv, primește Cereri de plată pentru rambursarea ajutorului de stat pentru cantitățile ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2024, 14:40
(18832 vizualizări - 0 comentarii)


APIA: Plăți de peste 80,864 milioane de lei

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură (APIA) informează că, în perioada 03-10.07.2024, a efectuat plăți în suma totală de peste 80,864 milioane de lei (16,302 milioane de euro ...[citește_toată_știrea]

12 Iulie 2024, 10:40
(3506 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune preventivă la Țăndărei

Miercuri, 10 iulie 2024, polițiștii din Țăndărei au organizat o acțiune de amploare pentru menținerea unui climat de ordine și siguranță publică, prevenirea riscului de producere a accidentelor rutiere ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2024, 15:30
(2040 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modificări aduse Sistemului «Ro e-Transport»

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița aduce la cunoștința contribuabililor interesați că s-au adus modificări Ordonanței de urgență nr. 41/2022, pentru instituirea Sistemului național ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2024, 13:40
(2662 vizualizări - 0 comentarii)


IJJ Ialomița: Bilanțul activităților desfășurate de jandarmi în primul semestru din 2024

Efectivele Inspectoratului de Jandarmi Județean Ialomița au desfășurat, în semestrul I a.c., 3354 misiuni de ordine publică, dintre care 158 au reprezentat misiuni de asigurare a ordinii publice ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2024, 12:20
(7931 vizualizări - 0 comentarii)


Munteni-Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Munteni-Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Miercuri, 10 iulie 2023, pompierii din Slobozia au intervenit pentru limitarea și lichidarea unui incendiu, produs la o locuință în localitatea Munteni-Buzău. Au ars două camere și acoperișul locuinței ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2024, 12:00
(7503 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată

În ultimele 24 de ore, pompierii au acționat pentru localizarea și stingerea a 6 incendii înregistrate la nivel județean. Din totalul celor 6 incendii care au avut loc în perioada menționată ...[citește_toată_știrea]

11 Iulie 2024, 11:40
(2238 vizualizări - 0 comentarii)


RAJA Constanța: Mai aproape de clienți prin soluții digitale

RAJA Constanța: Mai aproape de clienți prin soluții digitale

O preocupare constantă a societății RAJA Constanța a fost și menținerea unui punct stabil de comunicare cu clienții săi, pentru a satisface nevoile și dorințele acestora. De aceea, în timp s-au ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2024, 16:10
(3754 vizualizări - 0 comentarii)


Măsuri de ordine publică la Urziceni

Marți, 9 iulie 2024, polițiștii din Urziceni au organizat o acțiune cu efective mărite, având ca scop menținerea și asigurarea unui climat de ordine și siguranță publică, prevenirea și combaterea ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2024, 15:50
(2107 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Reținuți pentru «tulburarea liniștii publice»

Polițiștii de Investigații Criminale din Urziceni au reținut marți, 9 iulie 2024, trei bărbați, cu vârste cuprinse între 19 și 33 de ani, din comuna Manasia, bănuiți de săvârșirea infracțiunilor ...[citește_toată_știrea]

10 Iulie 2024, 15:45
(3746 vizualizări - 0 comentarii)


Săveni: Ordin de protecție încălcat de către un bărbat în vârstă de 38 de ani

Polițiștii din Platonești au fost sesizați marți, 9 iulie 2024, de către o femeie în vârstă de 30 de ani, din comuna Săveni, cu privire la faptul că soțul său de 38 de ani ar fi încălcat ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2024, 15:25
(6440 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Șofer prins în trafic cu permisul «reținut»

Marți, 9 iulie 2024, în jurul orelor 11,00, polițiștii din Urziceni, în timp ce desfășurau activități pe linia prevenirii și combaterii faptelor de natură penală sau contravențională la regimul ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2024, 15:20
(4828 vizualizări - 0 comentarii)


Senatorul USR Silvia Dinică: «Pilele plasate de PSD și PNL în sinecuri bănoase costă România miliarde de euro!»

Guvernul PSD-PNL nu reușește nici după 2 ani să îndeplinească unele jaloane simple în ceea ce privește guvernanța corporativă prevăzută în PNRR. Fie că vorbim de secretizarea activității ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2024, 15:15
(8451 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Miercuri, 10 iulie 2024, termen-limită pentru depunerea unor declarații fiscale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii, persoanele impozabile înregistrate în scopuri de TVA conform art. 316 din Legea 227/2015 privind Codul Fiscal ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2024, 15:10
(5142 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Programul «Tezaur» continuă

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice că începând luni, 8 iulie 2024, și până vineri, 9 august 2024, românii pot investi ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2024, 14:50
(2442 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: Activitate susținută în cadrul Comisiei de Fond Funciar

Instituția Prefectului Ialomița: Activitate susținută în cadrul Comisiei de Fond Funciar

Marți, 9 iulie 2024, prefectul Județului Ialomița, Constantin Marin a prezidat ședința Comisiei Județene de Fond Funciar, în cadrul căreia au fost dezbătute propunerile a 12 Comisii Locale de ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2024, 10:30
(4529 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 10 incendii de vegetație în 24 de ore!

ISU Ialomița: 10 incendii de vegetație în 24 de ore!

În ultimele 24 de ore, pompierii ialomițeni au intervenit pentru stingerea a 10 incendii de vegetația uscată, miriște de grâu și orz, fiind afectate aproximativ 65 hectare de teren. Cauzele ...[citește_toată_știrea]

9 Iulie 2024, 10:00
(2555 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Băuți și posibil drogați, la volan

Vineri, 5 iulie a.c., în jurul orelor 16,30, polițiștii din Coșereni au oprit în trafic un autoturism condus de un tânăr, în vârstă de 28 de ani, din Borănești. În ...[citește_toată_știrea]

8 Iulie 2024, 15:55
(2102 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...