Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Fetești: «Țepe» la telefon date de un recidivist

Fetești: «Țepe» la telefon date de un recidivist

Procurorii Parchetului de pe lângă Judecătoria Fetești au trimis în judecată un bărbat din localitate, sub acuzația de «înșelăciune». Acesta apela victimele, în special persoane în vârstă, și le promitea cadouri-surpriză în urma achitării unei taxe. Bărbatul nu este la prima abatere de acest gen, el fiind elibe­rat condiționat din penitenciar pentru fapte similare.

Prejudiciul nu a fost recuperat
Din actele de urmărire penală ale procurorilor din Fetești, se pare că bărbatul avea o evidență clară a persoanelor pe care le contacta telefonic. Acesta apela în special persoanele în... [citește_tot_articolul]

13 Iunie 2019, 11:05 (3095 vizualizări - 0 comentarii)

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

lupul paznic la mioare

lupul paznic la mioare

Fuseră și se duseră și sărbătorile astea. Ediția a XIX-a, în plină lună iunie, pe o căldură de se topește asfaltul ăla de nu-l mai așază nimeni în gropile orașului. După cum vedeți în imagine, la «Sărbători» a apucat să ajungă și primarul Adrian Mocioniu. Duminică, la spartul târgului, că a fost plecat cu treburi din oraș și i-a lăsat pe viceprimari cu grijile organizării. Dar a apucat împărțirea cupelor și premierea miss-urilor, că doar de-aia e primar. Și, spun martorii oculari, s-a descurcat onorabil, fiindcă n-a trebuit să vorbească, ci doar să privească și să evalueze. Iar la evaluat, știe tot orașul, Adrian Mocioniu e expert, că asta face de 3 ani, de când e în funcție. Evaluează tot ce... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2019, 16:40 (6646 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are nevoie de medici pentru expertizarea capacității de muncă

Ialomița are nevoie de medici pentru expertizarea capacității de muncă

De 5 ani, ialomițenii care au nevoie de expertize privind ca­pacitatea de muncă sunt plimbați pe drumuri pentru a obține documentele medicale. Cele două cabinete, din Slobozia și Urziceni, au rămas fără specia­liști, după ce medicii care le coordonau activitatea au fost cercetați penal pentru fapte de corupție. Posturile au fost scoase la concurs de mai multe ori, însă candidații au refuzat să susțină testările. «Avem promisiuni că măcar la Slobozia si­tuația s-ar putea remedia...» a ex­plicat Daniel Voicu, directorul interimar al Casei de Pensii Ialomița.

Eforturi zadarnice
... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2019, 15:15 (3049 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Administrația Mocioniu plătește 2 milioane de lei anual pentru transportul public

La Slobozia, de dragul fondurilor europene

Administrația Mocioniu plătește 2 milioane de lei anual pentru transportul public

Primarul Sloboziei, Adrian Mocioniu, a declarat public că va plăti peste 2 milioane de lei anual pentru funcționarea firmei de transport public înființată anul trecut. Transportul se va face cu autobuze închiriate, iar firma va fi subordonată Consiliului Local Slobozia. Înființarea serviciului de transport public la nivelul municipalității este o condiție obligatorie pentru accesarea fondurilor europene destinate achiziționării de autobuze electrice. Valoarea proiectului se ridică la 7 milioane de euro, însă administrația locală nu poate oferi garanții privind punerea lui în practică.

Laptele și mierea mai binelui public... [citește_tot_articolul]

12 Iunie 2019, 11:10 (6656 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«Moraru trebuie să plătească pentru dezastrul de la Dridu!»

Gheorghe Tinel colecționează plângeri penale

«Moraru trebuie să plătească pentru dezastrul de la Dridu!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel a declarat în cadrul unei conferințe de presă că va iniția o plângere penală împotriva președintelui Victor Moraru pentru situația apărută la Dridu. Reamintim că, la în­ceputul săptămânii precedente, o parte din fundația podului de la Dridu s-a surpat, iar lu­crările de consolidare au fost reluate. «Vom face o plângere penală pentru că sunt bani mulți în joc... Moraru trebuie să plătească pentru dezastrul de la Dridu!».

Urmările unui dezastru anunțat Joi, 6 iunie 2019, în cadrul unei conferințe de presă, deputa­tul PNL Gheorghe Tinel a de­clarat că va depune... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 19:25 (6607 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

SPORT

Slobozia, capitala fotbalului juvenil

Fotbal

Slobozia, capitala fotbalului juvenil

bonus: Kinder Constanța s-a impus la «2005»

Colaborarea dintre AFC Unirea ’04 Slobozia și Asociația «E Pluribus Unum» a mers încă o dată foarte bine. Din aceasta a ieșit cel mai puternic turneu de fotbal juvenil desfășurat vreodată în județul nostru: «Ialomița Youth Coup». Privit cu suspiciune chiar de unii oameni din fenomen, turneul a depășit așteptările prin participarea a peste 400 de sportivi și prin spectacol, în ciuda faptului că vorbim despre cei mai mici practicanți ai fotbalului. Bucuria de a face sport a invadat timp de 3 zile arenele din Slobozia și împrejurimi. Prin acest turneu suntem pe harta fotbalului românesc, ștacheta fiind ridicată dintr-un foc la un nivel înalt. Ediția a II-a va veni cu așteptări mai mari din partea... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 17:45 (5587 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

SPORT

Ana Ciolan și Alexandra Banciu vin la HCM Slobozia

Handbal, Liga Națională, HCM Slobozia

Ana Ciolan și Alexandra Banciu vin la HCM Slobozia

Pe 4 iulie 2019 este programată reunirea echipei de handbal feminin a Sloboziei în ve­derea pregătirii sezonului 2019-2020, în care elevele lui Gheor­ghe Covaciu vor activa în Liga Națională. După vizita medicală, jucătoarele vor pleca în perioada 7-15 iulie într-un cantonament găzduit de stațiunea suceveană Vatra Dornei. Până atunci, conducerea caută să alcătuiască un lot cât mai competitiv, iar pentru aceasta au fost aduse în aceste zile două jucătoare care au evoluat sezonul trecut în primul eșalon. Pivotul Ana Ciolan vine la Slobozia după ce a evoluat un sezon la Corona Brașov. Jucătoarea de 26 ani a mai jucat în Ligă pentru Alba Sebeș și HC Zalău și poate face la fel de bine atât faza ofensivă... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 16:30 (6695 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

3 tituri naționale «U15» pentru CS Amara

Lupte libere

3 tituri naționale «U15» pentru CS Amara

La finele săptămânii trecute, Tulcea a găzduit Campionatul Național de Lupte adresat spor­tivilor sub 15 ani. Așa cum ne-a obișnuit, CS Amara s-a întors de la această competiție cu un bagaj de 6 medalii individuale, dintre care 3 titluri naționale. Nicoleta Băjan a urcat din nou pe cea mai înaltă treaptă a po­diumului, la categoria 42 kg, fiind imitată de colega sa Steluța Subțirică (46 kg). În concursul băieților, Marian Subțirică a obținut titlul națio­nal la categoria 57 kg. La aceeași categorie, Constantin Morar a luat locul 3, tot bronz obținând Denisa Negoiță (50 kg) și Cristian Toader, 52 kg. De menționat și locul 5 ocupat de Ștefan Stancu-38 kg. În urma rezultatelor obținute, CS Amara... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 15:25 (3535 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Încă o vară fără ștrand

La Slobozia

Încă o vară fără ștrand

Ștrandul Municipal Slobozia va fi închis și vara aceasta. Deși a revenit în grija Primăriei Slobozia de un an, primele demersuri pentru a-l face funcțional vor începe abia în această lună. Concret, reprezentanții administrației locale vor să propună un proiect de hotărâre pentru a-l oferi din nou în concesiune. Demersul necesită foarte mult timp, așa că firma care va fi declarată câștigătoare ar putea obține toate auto­rizațiile și avizele necesare redeschiderii ștrandului la sfârșitul sezonului estival...

Demersuri întârziate
Vreme de 10 ani, Ștrandul Municipal Slobozia a fost... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 14:35 (4045 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

În Ialomița drogații nu mor niciodată

În Ialomița drogații nu mor niciodată

Chiar și într-un județ sărac așa cum este Ialomița, fenomenul consumului de droguri este amplu. În rapoartele oficiale ale autorităților se vorbește deseori despre tragerea la răspundere penală a celor care distribuie stupefiante. În schimb, despre decesele înregistrate în rândurile consumatorilor nu există statistici. Serviciul de Medicină Legală Ialomița confirmă faptul că niciodată nu a avut în evidență persoane care au murit din cauza consumului de droguri. Analiza eficientă a acestor cazuri ar putea răspunde multor întrebări legate de modul în care trebuie elaborate politici anti-drog din țara noastră.

Cazuri ignorate de autorități... [citește_tot_articolul]

11 Iunie 2019, 10:50 (6094 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

Bibliotecă modernă pentru cititorii din Perieți

bonus: Loc de recreere în curtea școlii

Autoritățile locale din Perieți au făcut eforturi pentru a moderniza Biblioteca din localitate. Acum, cititorii din comună pot împrumuta cărți într-un spațiu reabilitat. Mai mult, administrația locală a îmbogățit fondul de carte cu titluri noi. Conform datelor, cei mai numeroși cititori din localitate sunt elevii școlii din comună și liceeni.

În vizită la Bibliotecă Biblioteca din comuna Perieți se află într-o permanentă modernizare. În 2017 a primit un sediu nou în care să-și desfășoare activitatea. Anul acesta, prin grija administrației locale, fondul de carte a fost suplimentat cu... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 18:20 (5590 vizualizări - 24 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Șefii Loteriei Române, acuzați că își discriminează angajatele

Proces la Tribunalul Ialomița

Șefii Loteriei Române, acuzați că își discriminează angajatele

Egalitatea de șanse între femei și bărbați pare a fi un mit, mai ales la locul de muncă. O angajată din Ialomița a Loteriei Române acuză instituția de faptul că este discriminată la serviciu. Aceasta a deschis o acțiune împotriva angajatorilor săi la Tribunalul Ialomița în care reclamă faptul că nu îi sunt respectate drepturile de salariat pentru că este femeie. Potrivit informațiilor care se regăsesc la dosar, este primul proces care are acest obiect înregistrat pe rolul Tribunalului Ialomița.

Fără concediu de odihnă Din informațiile care se regăsesc în cererea de chemare în judecată... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 14:30 (5371 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat un proiect ilegal

Consilierii locali ai Sloboziei au aprobat un proiect ilegal

bonus: Adrian Mocioniu, somat să-și ceară scuze pentru denigrarea unui consilier local PSD

Performanță negativă a consilierilor locali ai Primăriei Slobozia. În cadrul ședinței ordinare desfășurată joi, 30 mai 2019, aceștia au aprobat un proiect pentru care nu există temei legal. Este vorba despre o inițiativă care vizează schimbarea destinației centralelor și punctelor termice, vândute de Primăria Slobozia între 2009 și 2014. Aspectele cu privire la legalitatea proiectului au fost sesizate printr-un Referat inițiat de Serviciul Patrimoniu, document tratat cu indiferență de consilieri.

Proiect ilegal, dar aprobat Pe lista proiectelor supuse spre aprobare în ședința ordinară... [citește_tot_articolul]

10 Iunie 2019, 11:05 (4150 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Împreună pentru bunici», un proiect de 3 milioane de lei pentru bătrânii din Traian

Consiliul Județean Ialo­mița a aprobat vineri, 30 mai a.c., asocierea Di­rec­ției Generale de Asistența și Pro­tecția Copilului Ialomița într-un proiect unic în România. Proiectul se va derula în comuna Traian din Ialomița și presupune sprijinirea pe o perioadă de 3 ani a 161 de bătrâni aflați «în situație de risc». Primarul comunei Traian, Fănel Năstase, ne-a de­clarat: «Suntem conștienți că nicio faptă bună nu rămâne nepedepsită... Dar vrem să demonstrăm că accesarea fondurilor europene trebuie să fie o regulă, nu o excepție!».

Un proiect unic în regiune
Consiliul Județean ... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2019, 16:50 (7127 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Viața la bloc

Viața la bloc

Într-un oraș cu peste 300 de blocuri precum Slobozia, întreținerea lor n-ar trebui să reprezinte o pro­blemă. Cu toate acestea, multe dintre imobile au ajuns în pragul dezastrului din cauza locatarilor care le tratează cu indiferență. Scările murdare, subsolurile pline de mizerie sau acoperișurile prin care plouă alcătuiesc peisajul sumbru al blocurilor din oraș...

Dezastrul ecologic de la T4
Blocul T4 este situat în imediata apropiere a Cartierului «500» din Slobozia și are două scări, fiecare cu probleme la subsol. Locatarii au și uitat de când trăiesc cu țevile sparte, însă... [citește_tot_articolul]

9 Iunie 2019, 13:10 (5642 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

De la matematicieni la ingineri

Elevii olimpici ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia

De la matematicieni la ingineri

Două săptămâni îi mai despart pe elevi de vacanța de vară. Cu toate acestea, anul școlar 2018-2019 a fost unul plin de concursuri și olimpiade școlare pe care elevii ialomițeni le-au onorat cu brio. Printre ei se numără Mihnea Popescu, un elev de 13 ani ce a obținut medalia de bronz la Olimpiada Națională de Matematică.

Viitorul sună bine În urma fazelor județene ale concursurilor și oli­m­piadelor școlare, 174 de elevi ialomițeni au ajuns să concureze cu elevi din întreaga țară. Mihnea Popescu și Andrei Toader sunt doi elevi ai Școlii Gimnaziale Nr. 3 Slobozia. Amândoi au participat... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2019, 16:50 (6637 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Pilot de curse la 14 ani

Campionatul Național de Autoslalom la Slobozia

Pilot de curse la 14 ani

Motoare turate, adrena­lină, stegulețe fluturând și mașini care mai de care mai tunate. Pentru prima dată, Cam­pionatul Național de Autoslalom s-a desfășurat la Slobozia. 17 concurenți de la cele mai mari cluburi din țară și-au prezentat îndemânarea pe pista amenajată în Parcul Industrial din Slobozia.

Pe locuri, fiți gata... START!
Premieră absolută la Slobozia. Etapa a doua a Campionatului Național de Autoslalom, în organizarea Federației Române de Automobilism Sportiv, s-a desfășurat sâmbătă, 25 mai 2019, în Parcul Industrial. O pistă special amenajată și 17 concurenți de la... [citește_tot_articolul]

8 Iunie 2019, 12:05 (5160 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Radiografii efectuate cu un aparat vechi de aproape două decenii

La Spitalul Municipal «Anghel Saligny» Fetești

Radiografii efectuate cu un aparat vechi de aproape două decenii

Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din Fetești încearcă de mai bine de 5 ani să pri­mească de la Ministerul Sănătății un aparat de radio­logie nou. Cel din dotarea instituției funcționează neîntrerupt de aproape două de­cenii. «Noi am făcut demersuri, dar n-am primit niciun răspuns concret...» ne-a explicat Nicoale Dugală, directo­rul instituției.

Demersuri eșuate
Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din municipiul Fetești este cel mai mare spital din zona de Est a județului Ialomița. El deservește aproximativ 100 de mii de oameni. Ca în multe alte unități medicale din țară, și... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2019, 15:45 (5515 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Noi concursuri pentru șefia instanțelor și Parchetelor din Ialomița

Noi concursuri pentru șefia instanțelor și Parchetelor din Ialomița

Ialomița are doar un singur candidat admis la con­cursurile organizate de Consiliul Superior al Magistraturii pentru ocuparea funcțiilor de conducere vacante din cadrul instanțelor și Parchetelor arondate acestora. Este vorba despre procurorul Marian Dima, prim procurorul în funcție al Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița. Aflat sub conducerea procurorului Marian Dima, în ultimii 3 ani, Parchetul Județean Ialomița a intrat într-un con de umbră...

Șefi noi în instanțe și Parchete
În județul Ialomița, Consiliul Superior al Magistraturii a scos la concurs 7 funcții de conducere... [citește_tot_articolul]

7 Iunie 2019, 11:10 (7124 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

«Victor Moraru a greșit!»

La judecata Comitetului Executiv al PSD Ialomița

«Victor Moraru a greșit!»

bonus: DREPT LA REPLICĂ

Acuzațiile făcute de Victor Moraru la adresa organizației PSD Ialomița atrag repercusiuni. Joi, 6 iunie 2019, la orele 16,00, el va da explicații Comitetului Executiv al PSD Ialomița. «Am pledat întotdeauna pentru unitate în cadrul filialei. Victor Moraru a greșit!» a declarat președintele PSD Ialomița, Marian Pavel, în cadrul unei conferințe de presă.

Declarațiile costă Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru riscă să fie sancționat pentru acuzațiile făcute împotriva propriei Organizații. El a declarat public că există lideri PSD angrenați în ceea ce domnia... [citește_tot_articolul]

6 Iunie 2019, 18:40 (7722 vizualizări - 14 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
280 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Munteni Buzău: Vindea covoare ilegal

Miercuri, 24 martie a.c., polițiștii din Munteni-Buzău au depistat un bărbat, de 54 de ani, din județul Mureș, în timp ce comercializa 18 covoare tip persan, fără a deține documente de proveniență pentru ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:26
(17031 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni în trafic

Acțiunile polițiștilor rutieri din ultimele 48 de ore au vizat atît depistarea și sancționarea celor care nu respectă regulile de circulație, cît și asigurarea unui trafic fluent. Cu ocazia verificărilor ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:25
(24355 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția ialomițeană, la aniversare

Joi, 25 martie 2010, sala de festivități din cadrul Casei de Cultură a Sindicatelor a fost gazda aniversării Poliției ialomițene. Pe lîngă urări și aplauze, principalele activități ce au fost organizate ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 17:25
(21437 vizualizări - 0 comentarii)


Plata anticipată a impozitului pe profit, amînată pînă în 2012

În cadrul ședinței de miercuri, 24 martie a.c., Guvernul a amînat pînă în anul 2012 intrarea în vigoare a sistemului de plată anuală a impozitului pe profit cu efectuarea de plăți anticipate, a anunțat ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 06:12
(14240 vizualizări - 0 comentarii)


Fructe pentru elevi, calculatoare pentru tineri

Guvernul a creat cadrul legal pentru introducerea în România a Programului european de încurajare a consumului de fructe în școli, program ce se va derula pînă în 2013, a anunțat purtătorul de cuvînt al ...[citește_toată_știrea]

25 Martie 2010, 06:03
(16141 vizualizări - 0 comentarii)


Angajare urgentă

Societate comercială angajează asistent farmacie. Telefon 0752277525. ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 20:32
(21172 vizualizări - 0 comentarii)


A furat gazolină de la firma unde era angajat

Un bărbat de 38 de ani din comuna Grindu a fost surprins de jandarmi, marți, 24 martie a.c., în timp ce își încărca autoturismul proprietate personală cu gazolină furată. Ulterior, după cercetări, s-a constatat ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 13:28
(23702 vizualizări - 0 comentarii)


Concursul de Interpretare Instrumentală «Ionel Perlea», la a IV-a ediție

Concursul de Interpretare Instrumentală «Ionel Perlea» va debuta sîmbătă, 27 martie a.c., începînd cu orele 9,00. Astfel, la Sala de concerte a Centrului Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia, cea ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 13:24
(31959 vizualizări - 1 comentariu)


Copil de 3 ani lăsat nesupravegheat, victima unui accident rutier

Luni, 22 martie a.c., în jurul orei 17.00, la Slobozia, un copil de numai 3 ani a fost victimă a unui accident rutier. Potrivit primelor cercetări a rezultat că, în timp ce un tînăr, de 24 de ani, din ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 11:16
(29591 vizualizări - 0 comentarii)


Arestat după ce a băgat un om în spital

Un bărbat în vîrstă de 39 de ani, din județul Brașov, a fost reținut de polițiști pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore și încarcerat în arestul Inspectoratului, după ce duminică, 21 martie ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 10:21
(20830 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți sau suspecți, arestați și identificați de polițiști

Doi tineri, în vîrstă de 29, respectiv 20 de ani, din comuna ialomițeană Ciochina, reținuți duminică, 21 martie a.c., pentru săvîrșirea unei infracțiuni de furt, au fost arestați preventiv pentru 29 de ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 09:32
(15284 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

24 Martie 2010, 02:30
(17698 vizualizări - 0 comentarii)


Accident UPDATE: 6 răniți și doi morți

În ceea ce privește accidentul petrecut marți seara, 23 martie a.c., în jurul orelor 19.00, numărul răniților este de șase persoane, alte două persoane fiind decedate. În groaznicul accident au fost implicate ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 22:59
(19761 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 18:02
(15512 vizualizări - 0 comentarii)


Aplicație a pompierilor la Urziceni

Aplicație a pompierilor la Urziceni

Marți, 23 martie, începînd cu ora 10,00, la sediul Romgaz Mediași-sucursala Ploiești-Formația Urziceni pompierii din localitate au desfășurat un exercițiu de cooperare cu trupe în teren avînd ca scop verificarea ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 17:17
(30588 vizualizări - 0 comentarii)


Senatul a aprobat ca TVA să fie plătită în 30 de zile de la încasarea facturii

Senatul a aprobat un proiect legislativ de modificare a Codului Fiscal, care prevede ca TVA să se plătească în maximum 30 de zile de la data încasării facturii, în acest moment plata TVA făcîndu-se la momentul ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 13:06
(20133 vizualizări - 0 comentarii)


«Marea Debarasare» continuă

«Datorită numărului tot mai mic de Deșeuri din Echipamente Electrice și Electronice colectate în cadrul campaniilor lunare „Marea Debarasare“, Ministrul Mediului și Padurilor, Laszla Borbely, a propus modificarea ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 10:21
(18590 vizualizări - 0 comentarii)


O autoutilitară a ars în întregime

O autoutilitară a ars în întregime în noaptea de luni spre marți, 22/23 martie a.c., în jurul orei 23.00, pe DN21, pe raza comunei Scînteia, sat Iazu. Incendiul a izbucnit de la un scurtcircuit produs la ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 09:06
(20213 vizualizări - 0 comentarii)


Flăcări la Roșiori

În noaptea de luni spre marți, 22/23 martie a.c., în jurul orei 22.30, în localitatea Roșiori a izbucnit un incendiu. Proprietarul unei case a legat un burlan de evacuare a fumului din tablă de o grindă ...[citește_toată_știrea]

23 Martie 2010, 09:06
(22196 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Minuta de Sănătate a fost actualizată!

Deficitul de atenție însoțit de tulburare hiperkinetică-ADHD. ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 20:37
(21127 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la Ion Ghica

Incendiu la Ion Ghica

O anexă gospodărească și depozitul de furaje ale unui cetățean din localitatea Ion Ghica au fost distruse de flăcări. În urma unui apel pe 112 luni, 22 martie, pompierii militari slobozeni s-au deplasat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:52
(20082 vizualizări - 0 comentarii)


Pompierii avertizează

«Una dintre cauzele de incendiu cel mai des întîlnită în perioada de primăvară este folosirea focului deschis pentru igienizare, prin arderea deșeurilor și resturilor vegetale adunate peste iarnă în gospodării ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:49
(20137 vizualizări - 0 comentarii)


Scandal cu lopeți și bîte între două grupări de la Bora

Duminică, 21 martie, în jurul orelor 20,40, un agent de poliție rutieră aflat în serviciul de supraveghere și control al traficului rutier pe Strada General Magheru din cartierul Bora a sesizat și solicitat ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:47
(25221 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale polițiștilor

Sîmbătă, 20 martie, în intervalul orar 22,00-04,00, efective din cadrul Poliției Municipiului Urziceni, Inspectoratului Județean de Jandarmi și din cadrul Poliției Comunitare au desfășurat o acțiune intercomunală ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:47
(18825 vizualizări - 0 comentarii)


Prinși în flagrant la furat

În noaptea de sîmbătă spre duminică, respectiv 21 spre 22 martie, polițiștii slobozeni au surprins un tînăr, de 19 ani, din municipiul Slobozia și un bărbat, de 32 de ani, din județul Teleorman, avînd asupra ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:46
(31998 vizualizări - 0 comentarii)


Hoți prinși de polițiști

Sîmbătă, 20 martie, agenții Postului de Poliție Ciochina au fost sesizați de un bucureștean despre faptul că, în perioada ianuarie-martie, persoane necunoscute i-au sustras din garajul aflat în curtea locuinței ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:45
(21977 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmii recrutează elevi

Jandarmeria Română scoate la concurs, pentru sesiunea de admitere 2010, 405 de locuri pentru bărbați și femei. «La Academia de Poliție „Alexandru Ioan Cuza“ București sînt libere 100 de locuri la zi, specializarea ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 16:27
(18590 vizualizări - 0 comentarii)


PSD a câștigat la Traian

PSD a cîștigat la Traian

Duminică, 21 martie a.c., în comuna Traian, cetățenii și-au votat componența Consiliului Local. Asta întrucît vechiul legislativ local a fost dizolvat urmare a unei hotărîri judecătorești. Alegerile parțiale ...[citește_toată_știrea]

22 Martie 2010, 12:02
(19414 vizualizări - 0 comentarii)


La Munteni Buzău: Elev de 14 ani, bătut de profesor

În seara zilei de vineri, 19 martie a.c., în jurul orei 20.30, la Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus cu Ambulanța un minor în vîrstă de 14 ani, din comuna Munteni Buzău. Copilului i s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:53
(29169 vizualizări - 0 comentarii)


Cilindrul compactor s-a răsturnat peste șoferul băut

Prin 112, Poliția a fost sesizată despre un accident de muncă produs pe strada Nordului, din Slobozia. Incidentul s-a petrecut vineri, la orele prînzului, pe marginea drumului răsturnîndu-se un cilindru ...[citește_toată_știrea]

20 Martie 2010, 15:51
(15430 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...