Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bugetul localităților, repartizat după o formulă ministeriala «necunoscută și eronată»

Scandal public în Ialomița

Bugetul localităților, repartizat după o formulă ministeriala «necunoscută și eronată»

Vineri, 22 martie 2019, plenul Consiliului Județean Ialomița, reunit în cadrul unei ședințe convocate «de îndată», a repartizat celor 66 de administrații din Ialomița bugetele anului în curs. În cadrul ședinței, președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a admis că formula de calcul folosită pentru repartizarea bugetară este «necunoscută și eronată». Valoarea alocărilor bugetare pentru sumele defalcate din unele venituri ale bugetului de stat pe anul 2019 este de 219,5 milioane de lei.

Un buget de 10 ori mai mic Vineri, 22 martie ac., la orele 13,00, consilierii județeni... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2019, 19:05 (5894 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

ANAF ridică popririle debitorilor după 2 ani

Nou record în Ialomița

ANAF ridică popririle debitorilor după 2 ani

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița stabilește un record nou. Instituția a înștiințat un debitor că a decis «ridicarea măsurilor de executare silită» după... 2 ani!

Noaptea minții După ce în luna februarie ziarul nostru prezenta scrisoarea prin care ANAF anunța o «poprire la terți» pentru o datorie de 1 leu, a venit rândul altei aberații fiscale. În data de 28 februarie 2019, un debitor a fost notificat că în baza prevederilor Legii 207/2015 privind Codul de Procedură Fiscală i se ridică «măsurile de executare silită». Până aici toate bune și frumoase, iar aberația... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2019, 14:20 (6449 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noi acuzații de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Noi acuzații de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanților Spitalului Județean de Urgență Slobozia li se cer despăgubiri morale în alte 3 noi dosare de malpraxis. Sumele solicitate se apropie de 600 mii de euro. Una dintre victime și-a pierdut viața chiar sub ochii medicului care o trata...

Procesele sunt în curs Potrivit reprezentanților Spitalului Județean de Urgență Slobozia, toate dosarele de malpraxis sunt înregistrate pe rolul instanțelor de judecată, procesele fiind în curs. Două dintre acțiuni au ca obiect intervenții medicale aplicate eronat asupra unor copii. Cea de-a treia cauză a avut urmări dramatice, pacientul... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2019, 17:36 (9863 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

PSD Ialomița cere demisia de onoare a primarului Adrian Mocioniu

PSD Ialomița cere demisia de onoare a primarului Adrian Mocioniu

Președinte cu acte-n regulă al PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel a susținut joi, 21 martie a.c., prima sa conferință de presă. Flancat de deputatul Ștefan Mușoiu și președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, el a cerut public demisia primarului municipiului Slobozia, Adrian Mocioniu.

Partidul înainte de toate Președintele PSD Ialomița, Marian Pavel a declarat în cadrul unei conferințe de presă desfășurate joi, 21 martie 2019, de la orele 14,00, că se așteaptă ca primarul Adrian Mocioniu să-și dea demisia din organizația municipală a PSD. Marian Pavel s-a declarat... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2019, 16:40 (13696 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Moartea suspectă a unui bebeluș, anchetată de procurori

S-a întâmplat la Urziceni după ce o femeie a născut pe balcon

EXCLUSIV: Moartea suspectă a unui bebeluș, anchetată de procurori

Anchetă a procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița într-un dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de «omor». Suspectă în această cauză este o tânără de 30 de ani care se presupune că și-ar fi omorât copilul imediat după naștere. Cercetările se află într-o fază incipientă, mama urmând să fie supusă unei expertize psihiatrice.

A născut pe balcon Din informațiile organelor judiciare reiese faptul că tânăra de 30 de ani locuia într-un bloc din Urziceni și ar fi născut copilul acasă, pe balcon. Apoi l-ar fi înfășurat într-o pătură și l-ar fi lăsat într-o cutie... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2019, 11:20 (7898 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECO Sfântu Gheorghe colectează deșeuri fără licență de funcționare

7 dintr-o lovitură

ADI ECO Sfântu Gheorghe colectează deșeuri fără licență de funcționare

La 3 ani de la înființare, unul dintre cei mai serioși operatori de pe piața deșeurilor menajere din mediul rural e la un pas de colaps. ADI 7 SRL, firmă emanată din Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ECO Sfântu Gheorghe, colectează deșeurile menajere de la populație ilegal. Oficialii firmei susțin că administrațiile locale nu sunt interesate să intre în legalitate...

Croitorașii cei viteji
ADI ECO Sfântu Gheorghe este unul dintre modelele de bună practică de pe piața deșeurilor menajere din Ialomița. Ea a fost înființată în anul 2010 pentru colectarea și gestionarea deșeurilor... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2019, 10:05 (7297 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finanțare de 12 milioane de lei pentru infrastructura edilitară la Ion Roată

O comună, 3 proiecte

Finanțare de 12 milioane de lei pentru infrastructura edilitară la Ion Roată

Anul 2019 este anul proiectelor de infrastructură edilitară în Ialomița. Mihai Ghiță, primarul comunei Ion Roată, are 3 pro­iecte care așteaptă să fie finanțate. «Pentru mine contează comu­nitatea! De aceea tot depun proiecte peste proiecte... Unde ne permite bugetul, facem cu banii noștri. Unde nu, așteptăm!» declară el.

Apă și trotuare pentru oameni Comuna Ion Roată reprezintă un reper pe Drumul Național 2A, fiind la jumătatea distanței dintre Slobozia și Urziceni. De aceea, primarul Mihai Ghiță dorește ca oamenii care traver­sează comuna, dar mai ales cei care locuiesc aici, să aibă... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 16:50 (7428 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Nicolas Alberto Nădrag a câștigat «Cupa Touche»

Scrimă

Nicolas Alberto Nădrag a câștigat «Cupa Touche»

Scrima continuă să fie disciplina sportivă cu cele mai însemnate rezultate aduse județului Ialomița. În ultima vreme, au excelat prin reușite seniorii, juniorii și cadeții. În urmă cu câteva zile, însă, au apărut rezultate încurajatoare și la nivelul copiilor. La Buftea s-a desfășurat «Cupa Touche», competiție adresată celor mai mici sabreri. Aici s-a remarcat Nicolas Alberto Nădrag, sportiv legitimat la CSM Unirea Slobozia. Va împlini 9 ani în luna mai și a concurat pe un tablou de 27 copii, majoritatea mai mari decât el. Aceasta nu l-a împiedicat să obțină victorie după victorie, iar după un adevărat maraton pe planșă, să se claseze pe primul loc. «Scrima a fost de la început sportul pe care... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 15:05 (4634 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Progresul Spartac București-Unirea Slobozia 2-0

Undeva, pe podium

Unirea Slobozia a clacat din nou în deplasare. Adversara, Progresul Spartac București este echipa care, cu două etape în urmă, administra Rapidului prima înfrângere stagională. Fără intenția de a căuta scuze pentru ce a urmat, trebuie spus că antrenorul Enache Costea nu s-a putut baza pe 4 piese importante în angrenajul echipei: Chebac și Ibrian suspendați, Soare și Bucă accidentați. În aceste condiții, echipa arăta astfel: Dobre-Ene, Suciu, Topor, Gherasim (Milotin)-Bălan (Lemnaru), Adăscăliței (Șerban), Teodorescu, Toma-Răduca, Năstase. Pe lângă absențele din lot, mai adăugați și incertitudinile financiare care planează de ceva vreme în jurul echipei și veți avea o imagine de ansamblu a stării... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 14:10 (5131 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile locale au mărit taxele și impozitele în 29 de localități

Efectele Ordonanței 114 în Ialomița

Administrațiile locale au mărit taxele și impozitele în 29 de localități

Ordonanța 114 a produs deja efecte ireversibile la nivelul localităților județului Ialomița. Potrivit datelor oficiale furnizate de către Instituția Prefectului Ialomița, în județ există 29 de administrații locale care nu au emis hotărâri de consiliu local pri­vind stabilirea taxelor și impozitelor pentru anul 2019. «Asociația Comunelor din România va ataca în instanță această Ordonanță...» susțin unii dintre primari.

O listă lungă Indexarea taxelor și impozitelor locale poate fi operată, conform legii, până la sfârșitul anului calendaristic. Ordonanța de Urgență a Guvernului 114 a... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 13:40 (8061 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liste de așteptare pentru consultații în cabinetele medicilor din Ialomița

Liste de așteptare pentru consultații în cabinetele medicilor din Ialomița

Dacă au nevoie de o consultație la medic, ialomițenii trebuie să aș­tepte chiar și câteva luni pentru a ajunge într-un cabinet. De exemplu, medicul neurolog al Policlinicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia mai are câteva locuri disponibile, dar abia spre sfârșitul lunii decembrie 2019. Iar ca­zuri similare se petrec și în celelalte unități medicale din județ. Situația este generată de lipsa medicilor specialiști, dar și de o serie de acte normative care reglemen­tează numărul consulta­țiilor pe care un doctor trebuie să le acorde pacienților care așteaptă. În astfel de cazuri, internările de zi repre­zintă singura soluție pe care o au la îndemână pacienții care vor să fie văzuți de medic... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 09:55 (8554 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, orașul cu 250 camere video

Poliția Locală la raport

Slobozia, orașul cu 250 camere video

Au trecut aproape 14 ani de când polițiștii locali asigură liniștea și ordinea publică în Slobozia. În ajutorul acestora au venit cetățenii care au reclamat incidentele, dar și cele 250 camere care supraveghează orașul. Acțiunilor în care polițiștii locali au fost implicați sunt evidențiate în Raportul de activitate pe anul 2018. În decursul anului trecut, Poliția locală Slobozia a aplicat peste 7000 de sancțiuni, în valoare de 861 mii de lei.

Slobozia, supravegheată de 250 de «ochi»
Municipiul Slobozia este monitorizat zilnic, în medie, de 7 agenți în acțiune și 3 mașini. Fiecare... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2019, 13:55 (10413 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa potabilă este tratată «manual»

În Ialomița

Apa potabilă este tratată «manual»

Un Raport oficial al Direcției de Sănătate Publică Ialomița scoate în evidență faptul că apa furnizată populației are mari probleme de potabilitate. În do­cumentul oficial se menționează faptul că cele mai multe deficiențe sunt generate de modul eronat în care sunt aplicate procedurile de tratare ale apei. Re­pre­zentanții autorităților locale au explicat însă că res­ponsabilitatea nu este a lor, si­tuația fiind generată de calita­tea îndoielnică a apei din subsolul întregii Câmpii a Bărăganului.

Pericolul de la robinete
Serviciul de alimentare cu apă potabilă la nivelul județului... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2019, 10:10 (4629 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are un singur candidat «admis» la examenul pentru Barou

Ialomița are un singur candidat «admis» la examenul pentru Barou

Institutul Național pentru Pregătirea Avocaților a făcut publice rezultatele concursului de admitere în profesia de avocat, sesiunea martie 2019. Doar un singur candidat din cei cinci care au reprezentat județul Ialomița la această testare a promovat examenul!

Un concurs dificil Admiterea în profesia de avocat se realizează în baza unui examen, organizat de Institutul Național pentru Pregătirea Avo­caților. Subiectele cuprind cunoș­tințe temeinice de Drept Civil, Drept Procesual Civil, Drept Penal, Drept Pro­cesual Civil, dar și aspecte legate de modul în care se exercită profesia de... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2019, 17:15 (8377 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Bătălia pentru locurile neeligibile la alegerile europarlamentare

Se întâmplă în Ialomița

Bătălia pentru locurile neeligibile la alegerile europarlamentare

În Ialomița, campania pentru ale­gerile europarlamentare este în plină desfășurare. Campania de strângere de semnături are termen scadent data de 28 martie 2019, candidații ialomițeni luptând pentru locuri... neeligibile!

Nominalizări oficiale Nominalizările pentru alegerile europarlamentare din 2019 inflamează deja spiritele la nivelul județului. Potrivit ca­lendarului oficial, acestea au fost stabilite pentru duminică, 26 mai 2019. În Ialomița, partidele politice sunt angrenate în campania de strângere de semnături. Pentru prima dată în istoria locală a acestor alegeri, pe liste sunt... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2019, 15:10 (8386 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu e mincinosul mincinoșilor

Scrisoare către orașul care nu-l va realege

Mocioniu e mincinosul mincinoșilor

Ca în fiecare an, la început de martie, slobozenii primesc în plic o scrisoare din partea autorităților locale. Moda a fost inventată de către Ionașcu și a atins pragul de suportabilitate încă din mandatul lui Alexandru Stoica. Și, totuși, primarul Adrian Mocioniu continuă să plătească peste 200 mii de lei pentru ca slobozenii să citească 4 pagini de fantezii administrative, că minciuni poate e prea mult spus...

Minte-mă corect gramatical!
Primul lucru care-ți sare în ochi la scrisoarea primarului Adrian Mocioniu sunt greșelile de scriere și de exprimare. Nu le vom trece în revistă... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2019, 09:50 (7865 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Municipiul Fetești se modernizează cu bani europeni

Municipiul Fetești se modernizează cu bani europeni

bonus: Se extinde rețeaua de energie electrică

Autoritățile locale din Fetești au făcut un prim bilanț al proiectelor finanțate cu fonduri europene pe care le au în desfășurare la nivelul municipiului. Acestea vizează reabilitarea unor unități de învățământ, dar și elaborarea unui plan anticorupție în rândul funcționarilor din cadrul Primăriei Fetești. Valoarea acestor proiecte depășește 3 milioane de lei. Alte 6 proiecte europene așteaptă să fie aprobate pentru finanțare... Cel mai important dintre acestea vizează construirea unui ambulatoriu nou la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din oraș.

Bani europeni la Fetești Primele... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2019, 15:10 (5101 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Ambulanța care a salvat 14 mii de vieți

Ambulanța care a salvat 14 mii de vieți

Singura ambulanță din Ialomița care are peste 1 milion de kilometri la bord există la Slobozia. Reprezentanții Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița susțin că, deși a fost solicitată intens, mașina se află într-o stare bună și pornește de la prima cheie. În cei 9 ani de când este folosită a salvat peste 14 mii de vieți. «Funcționează perfect!» ne spune Virgil Toma, șoferul care o conduce.

Pe drum zi și noapte Este o zi obișnuită de primăvară, iar Virgil Toma se pregătește să intre în tura de prânz. Deschide ușa ambulanței pe care o conduce, se urcă la volan, iar mașina pornește... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2019, 11:05 (10331 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Victorie de poveste

Handbal, Cupa României, HCM Slobozia-Dunărea Brăila 23-22

Victorie de poveste

Se anunța o confruntare dezechilibrată între echipa de ligă secundă a Sloboziei și Dunărea Brăila, una dintre cele mai în formă echipe din Liga Națională. A fost totodată duelul a doi antrenori cu mare experiență: Gheorghe Covaciu și Aurelian Roșca. Antrenorul Sloboziei a contracarat excelent atuurile oaspetelor, reducând la tăcere «gurile de foc» ale acestora. HCM Slobozia a fost tactic cu o clasă peste Dunărea, apărarea noastră încasând de la brăilence mai puține goluri decât Craiova sau Brașov. A fost un meci încins în care Slobozia a revenit de fiecare dată când părea că totul e pierdut. S-a mers cap la cap până în minutul 59, când golul de 23-21 al lui Georgescu a făcut aproape imposibilă... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2019, 13:10 (4049 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Banii pentru ajutoarele de înmormântare, furați din casieria Casei de Pensii Ialomița

EXCLUSIV: Banii pentru ajutoarele de înmormântare, furați din casieria Casei de Pensii Ialomița

Scandal la Casa de Pensii Ialomița, după ce suma de bani aferentă ajutoarelor de înmormântare a dispărut din casieria instituției. În total, ar fi vorba despre peste 100 mii de lei. Cazul a intrat și în atenția polițiștilor din Slobozia.

Verificări în curs Din primele informații, se pare că fapta a fost sesizată Poliției în cursul zilei de miercuri, 13 martie 2019, printr-un apel la 112. Oamenilor legii li s-a comunicat faptul că cei 100 mii de lei ar fi fost lăsați de casiera Casei de Pensii Ialomița pe masă,  după care femeia a ieșit preț de câteva secunde din birou, iar la întoarcere... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2019, 22:20 (8561 vizualizări - 10 comentarii)

28 Iun 2026
265 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Siguranța participanților la trafic, prioritate a polițiștilor ialomițeni

În perioada 11-13 martie 2016, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2016, 14:35
(4837 vizualizări - 0 comentarii)


Razii ale polițiștilor la Slobozia și Fetești

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, sîmbătă, 12 martie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și desfășurat acțiuni de amploare pe ...[citește_toată_știrea]

15 Martie 2016, 10:10
(4123 vizualizări - 0 comentarii)


Căzănești: Aventură mortală

Căzănești: Aventură mortală

În noaptea de sîmbătă spre duminică, 12/13 martie 2016, pompierii au fost alertați cu privire la faptul că un tînăr, de 29 de ani, din Căzănești, ar fi căzut în apele rîului Ialomița. Acesta a încercat ...[citește_toată_știrea]

13 Martie 2016, 18:05
(4963 vizualizări - 0 comentarii)


Miloșești: Incendiu într-o gopodărie

Un scurt circuit la un fir electric a fost cauza probabilă care a dus la producerea unui incendiu, în după amiaza zilei de vineri, 11 martie a.c., la Miloșești. O anexă dintr-o curte a unui localnic a fost ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2016, 14:05
(3571 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Dispărut, găsit la spital

În urmă cu cîteva zile, IPJ Ialomița anunța dispariția de la domiciliu a unui bărbat, de 61 de ani, din Fetești. Vineri, 11 martie 2016, polițiștii ialomițeni au transmis o nouă informare potrivit căreia ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2016, 12:25
(4222 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Vernisaj de pictură

Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» din Slobozia organizează marți, 15 martie 2016, vernisajul expoziției de pictură a artistului ialomițean Vasile Aionesei. Evenimentul se desfășoară în cadrul Galeriilor ...[citește_toată_știrea]

11 Martie 2016, 11:15
(5392 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Bărbat de 61 de ani, dispărut

Fetești: Bărbat de 61 de ani, dispărut

Un bărbat, de 61 de ani, a dispărut din municipiul Fetești. Astfel, vineri, 4 martie 2016, polițiștii din Ialomița au fost sesizați despre faptul că ADAM  NECULAI, de 61 de ani ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 17:10
(4560 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a polițiștilor la Țăndărei

Pentru creșterea gradului de siguranță în comunitate și descurajarea comportamentelor de tip infracțional, în dimineața zilei de miercuri, 9 martie a.c., polițiștii ialomițeni au organizat și desfășurat ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 16:25
(5113 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Țăndărei razie


Balaciu: S-a răsturnat cu mașina

Poliția a fost sesizată marți, 8 martie 2016, cu privire la faptul că pe DN2A, în apropiere de localitatea Balaciu, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea a două persoane. Din primele verificări ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 15:35
(5294 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Balaciu accident


Fierbinți-Tîrg: Braconaj pe rîul Ialomița

Un bărbat de 49 de ani, din localitatea Firbinți-Tîrg, este cercetat de polițiști pentru deținerea neautorizată de unelte de pescuit comercial. În fapt, acesta a fost depistat în timp ce pescuia în apele ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 15:05
(7997 vizualizări - 0 comentarii)


Făcăeni: Prins la scurt timp după ce a furat

Polițiștii din Stelnica au depistat marți, 8 martie a.c., pe raza localității Făcăeni, un tînăr, de 26 ani, care avea asupra sa un casetofon și unele obiecte metalice. Din verificările efectuate de către ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 14:35
(5383 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Făcăeni furt


Săveni: Beat la volan

Un bărbat, de 40 de ani, din localitatea Săveni, a fost depistat de către polițiști în timp ce conducea un autoturism pe drumurile publice, deși anterior consumase băuturi alcoolice. Cel în cauză a fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 14:10
(4723 vizualizări - 0 comentarii)


Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu»: «Și eu comunic corect!»

În cadrul proiectului educațional «Și eu comunic corect!», încheiat între Biblioteca Județeană «Ștefan Bănulescu» Ialomița și Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Ialomița, vineri, 11 martie ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 13:25
(6401 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: «Din inimă pentru MAMA»

La început de primăvară, păstrînd tradiția, în data de 8 martie 2016, Protopopiatul Slobozia a organizat, cu binecuvîntarea Preasfințitului Părinte Vincențiu, episcopul Sloboziei și Călărașilor, spectacolul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2016, 12:10
(5977 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Migranți ucrainieni, surprinși ilegal pe raza județului

Polițiștii din cadrul Biroului pentru Imigrări Ialomița au surprins pe raza județului o tînără, de 27 de ani, și doi copii minori, din Ucraina, care stăteau ilegal pe raza județului. Aceștia au intrat în ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 20:15
(3850 vizualizări - 0 comentarii)


Axintele: A sfîrșit sub roțile mașinii

Tragedie în comuna Axintele. Un bărbat, de 37 de ani, și-a pierdut viața, joi, 3 martie 2016. Acesta mergea pe bicicletă și a fost lovit de mașina condusă de un tînăr, de 32 de ani. În urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 18:25
(6737 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Axintele accident


Slobozia: Proxeneți, trimiși după gratii

Polițiștii ialomițeni au identificat doi tineri, din Slobozia, de 26 și 28 de ani, care se sustrăgeau executării unor pedepse cu închisoarea. Cei în cauză au fost condamnați la 2 și 4 ani închisoare cu ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 17:25
(8655 vizualizări - 0 comentarii)


Malu: Răniți într-un accident rutier

Un bărbat și o femeie au fost victime ale unui accident rutier petrecut în zona localității Malu, joi, 3 martie 2016. Bărbatul, în vîrstă de 57 de ani, s-a angajat în depășirea unui autocamion, moment în ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 17:10
(4608 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Malu accident


Cocora: S-a urcat la volan după ce a băut

0,43 miligrame alcool pur în aerul expirat a fost valoarea alcoolemiei cu care a fost depistat, în trafic, un șofer de 40 de ani din comuna Cocora. Acesta a fost oprit de polițiști pentru un control de ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 16:10
(7084 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Copil de 8 ani, victimă a unui accident rutier

Un copil de 8 ani, din Slobozia, a ajuns la spital după ce a fost rănit într-un accident rutier. Micuțul a traversat strada printr-un loc nepermis și a fost lovit de mașina condusă de un tînăr, de 22 de ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 15:30
(3277 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ialomița: Tineri cercetați pentru furt din locuințe

Patru tineri, cu vîrste cuprinse între 17 și 28 de ani, din localitățile Drăgoiești, Grindu, Țăndărei și Coșereni, sînt principalii suspecți într-o serie de anchete ale polițiștilor privind fapte de furt ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 14:20
(4587 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Israelul caută muncitori în construcții

Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță persoanele aflate în căutarea unui loc de muncă despre faptul că angajatorii din Israel au nevoie de meseriași români, pentru domeniul construcțiilor ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 13:35
(4816 vizualizări - 0 comentarii)


Adîncata: A intrat cu mașina în curtea unui vecin

Plimbare cu ghinion pentru un bărbat, de 47 de ani, din Adîncata. Omul a intrat cu mașina în curtea unui localnic. În urma verificărilor, polițiștii chemați la locul accidentului au constatat faptul că ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 12:15
(4955 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Dispărută de la domiciliu, descoperită de polițiști

La sfîrșitul lunii februarie 2016, Biroul de Presă al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița informa opinia publică cu privire la dispariția de la domiciliu a Ioanei Vasilica Popescu, o tînără ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2016, 11:15
(5622 vizualizări - 0 comentarii)


Gospodărie cuprinsă de flăcări, la Urziceni

Intervenție a pompierilor din cadrul Gărzii Urziceni la sfîrșitul săptămînii precedente. Militarii au intervenit pentru stingerea incendiului produs la o anexă gospodărească, din zona municipiului. Cel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2016, 17:50
(6821 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni incendiu


Gîrbovi: A descoperit pe cîmp un proiectil de artilerie

În timp ce efectua muncile agricole, un bărbat din comuna Gîrbovi a descoperit pe cîmp un proiectil de artilerie, extrem de periculos. Elementul de muniție avea un calibru de 85 milimetri. Omul a sunat ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2016, 15:40
(5856 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Giurgeni

Polițiștii ialomițeni au efectuat, la sfîrșitul săptămînii trecute, două percheziții domiciliare pe raza comunei Giurgeni. Oamenii legii au descins în casele a doi localnici, în vîrstă de 33 și 38 de ani ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2016, 13:45
(5723 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: La volan, în stare de ebrietate și fără permis

Plecat la plimbare după ce a băut cîteva pahare cu alcool, un bărbat de 37 de ani, din județul Ialomița, s-a trezit cu dosar penal. Aflați în misiune pentru supravegherea traficului rutier, polițiștii l ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2016, 12:35
(4529 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Prinsă în flagrant de un jandarm în timp ce fura un portofel

Miercuri, 24 februarie 2016, în jurul orei 10,00, un subofițer jandarm din cadrul Detașamentului Urziceni, aflat în timpul liber, în zona Pieței Agroalimentare Urziceni, a observat cum o femeie sustrage ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2016, 19:25
(5279 vizualizări - 0 comentarii)


Accidente la Slobozia și Ograda

În cursul zilei de marți, 23 februarie 2016, Poliția a fost sesizată cu privire la faptul că pe raza municipiului Slobozia s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Astfel, în ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2016, 17:20
(7811 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Succesor în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...