Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

ANAF ridică popririle debitorilor după 2 ani

Nou record în Ialomița

ANAF ridică popririle debitorilor după 2 ani

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița stabilește un record nou. Instituția a înștiințat un debitor că a decis «ridicarea măsurilor de executare silită» după... 2 ani!

Noaptea minții După ce în luna februarie ziarul nostru prezenta scrisoarea prin care ANAF anunța o «poprire la terți» pentru o datorie de 1 leu, a venit rândul altei aberații fiscale. În data de 28 februarie 2019, un debitor a fost notificat că în baza prevederilor Legii 207/2015 privind Codul de Procedură Fiscală i se ridică «măsurile de executare silită». Până aici toate bune și frumoase, iar aberația... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2019, 14:20 (6449 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Noi acuzații de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Noi acuzații de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanților Spitalului Județean de Urgență Slobozia li se cer despăgubiri morale în alte 3 noi dosare de malpraxis. Sumele solicitate se apropie de 600 mii de euro. Una dintre victime și-a pierdut viața chiar sub ochii medicului care o trata...

Procesele sunt în curs Potrivit reprezentanților Spitalului Județean de Urgență Slobozia, toate dosarele de malpraxis sunt înregistrate pe rolul instanțelor de judecată, procesele fiind în curs. Două dintre acțiuni au ca obiect intervenții medicale aplicate eronat asupra unor copii. Cea de-a treia cauză a avut urmări dramatice, pacientul... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2019, 17:36 (9858 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

PSD Ialomița cere demisia de onoare a primarului Adrian Mocioniu

PSD Ialomița cere demisia de onoare a primarului Adrian Mocioniu

Președinte cu acte-n regulă al PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel a susținut joi, 21 martie a.c., prima sa conferință de presă. Flancat de deputatul Ștefan Mușoiu și președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, el a cerut public demisia primarului municipiului Slobozia, Adrian Mocioniu.

Partidul înainte de toate Președintele PSD Ialomița, Marian Pavel a declarat în cadrul unei conferințe de presă desfășurate joi, 21 martie 2019, de la orele 14,00, că se așteaptă ca primarul Adrian Mocioniu să-și dea demisia din organizația municipală a PSD. Marian Pavel s-a declarat... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2019, 16:40 (13694 vizualizări - 20 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Moartea suspectă a unui bebeluș, anchetată de procurori

S-a întâmplat la Urziceni după ce o femeie a născut pe balcon

EXCLUSIV: Moartea suspectă a unui bebeluș, anchetată de procurori

Anchetă a procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița într-un dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de «omor». Suspectă în această cauză este o tânără de 30 de ani care se presupune că și-ar fi omorât copilul imediat după naștere. Cercetările se află într-o fază incipientă, mama urmând să fie supusă unei expertize psihiatrice.

A născut pe balcon Din informațiile organelor judiciare reiese faptul că tânăra de 30 de ani locuia într-un bloc din Urziceni și ar fi născut copilul acasă, pe balcon. Apoi l-ar fi înfășurat într-o pătură și l-ar fi lăsat într-o cutie... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2019, 11:20 (7897 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECO Sfântu Gheorghe colectează deșeuri fără licență de funcționare

7 dintr-o lovitură

ADI ECO Sfântu Gheorghe colectează deșeuri fără licență de funcționare

La 3 ani de la înființare, unul dintre cei mai serioși operatori de pe piața deșeurilor menajere din mediul rural e la un pas de colaps. ADI 7 SRL, firmă emanată din Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ECO Sfântu Gheorghe, colectează deșeurile menajere de la populație ilegal. Oficialii firmei susțin că administrațiile locale nu sunt interesate să intre în legalitate...

Croitorașii cei viteji
ADI ECO Sfântu Gheorghe este unul dintre modelele de bună practică de pe piața deșeurilor menajere din Ialomița. Ea a fost înființată în anul 2010 pentru colectarea și gestionarea deșeurilor... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2019, 10:05 (7287 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finanțare de 12 milioane de lei pentru infrastructura edilitară la Ion Roată

O comună, 3 proiecte

Finanțare de 12 milioane de lei pentru infrastructura edilitară la Ion Roată

Anul 2019 este anul proiectelor de infrastructură edilitară în Ialomița. Mihai Ghiță, primarul comunei Ion Roată, are 3 pro­iecte care așteaptă să fie finanțate. «Pentru mine contează comu­nitatea! De aceea tot depun proiecte peste proiecte... Unde ne permite bugetul, facem cu banii noștri. Unde nu, așteptăm!» declară el.

Apă și trotuare pentru oameni Comuna Ion Roată reprezintă un reper pe Drumul Național 2A, fiind la jumătatea distanței dintre Slobozia și Urziceni. De aceea, primarul Mihai Ghiță dorește ca oamenii care traver­sează comuna, dar mai ales cei care locuiesc aici, să aibă... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 16:50 (7428 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Nicolas Alberto Nădrag a câștigat «Cupa Touche»

Scrimă

Nicolas Alberto Nădrag a câștigat «Cupa Touche»

Scrima continuă să fie disciplina sportivă cu cele mai însemnate rezultate aduse județului Ialomița. În ultima vreme, au excelat prin reușite seniorii, juniorii și cadeții. În urmă cu câteva zile, însă, au apărut rezultate încurajatoare și la nivelul copiilor. La Buftea s-a desfășurat «Cupa Touche», competiție adresată celor mai mici sabreri. Aici s-a remarcat Nicolas Alberto Nădrag, sportiv legitimat la CSM Unirea Slobozia. Va împlini 9 ani în luna mai și a concurat pe un tablou de 27 copii, majoritatea mai mari decât el. Aceasta nu l-a împiedicat să obțină victorie după victorie, iar după un adevărat maraton pe planșă, să se claseze pe primul loc. «Scrima a fost de la început sportul pe care... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 15:05 (4634 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Progresul Spartac București-Unirea Slobozia 2-0

Undeva, pe podium

Unirea Slobozia a clacat din nou în deplasare. Adversara, Progresul Spartac București este echipa care, cu două etape în urmă, administra Rapidului prima înfrângere stagională. Fără intenția de a căuta scuze pentru ce a urmat, trebuie spus că antrenorul Enache Costea nu s-a putut baza pe 4 piese importante în angrenajul echipei: Chebac și Ibrian suspendați, Soare și Bucă accidentați. În aceste condiții, echipa arăta astfel: Dobre-Ene, Suciu, Topor, Gherasim (Milotin)-Bălan (Lemnaru), Adăscăliței (Șerban), Teodorescu, Toma-Răduca, Năstase. Pe lângă absențele din lot, mai adăugați și incertitudinile financiare care planează de ceva vreme în jurul echipei și veți avea o imagine de ansamblu a stării... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 14:10 (5130 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile locale au mărit taxele și impozitele în 29 de localități

Efectele Ordonanței 114 în Ialomița

Administrațiile locale au mărit taxele și impozitele în 29 de localități

Ordonanța 114 a produs deja efecte ireversibile la nivelul localităților județului Ialomița. Potrivit datelor oficiale furnizate de către Instituția Prefectului Ialomița, în județ există 29 de administrații locale care nu au emis hotărâri de consiliu local pri­vind stabilirea taxelor și impozitelor pentru anul 2019. «Asociația Comunelor din România va ataca în instanță această Ordonanță...» susțin unii dintre primari.

O listă lungă Indexarea taxelor și impozitelor locale poate fi operată, conform legii, până la sfârșitul anului calendaristic. Ordonanța de Urgență a Guvernului 114 a... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 13:40 (8061 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liste de așteptare pentru consultații în cabinetele medicilor din Ialomița

Liste de așteptare pentru consultații în cabinetele medicilor din Ialomița

Dacă au nevoie de o consultație la medic, ialomițenii trebuie să aș­tepte chiar și câteva luni pentru a ajunge într-un cabinet. De exemplu, medicul neurolog al Policlinicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia mai are câteva locuri disponibile, dar abia spre sfârșitul lunii decembrie 2019. Iar ca­zuri similare se petrec și în celelalte unități medicale din județ. Situația este generată de lipsa medicilor specialiști, dar și de o serie de acte normative care reglemen­tează numărul consulta­țiilor pe care un doctor trebuie să le acorde pacienților care așteaptă. În astfel de cazuri, internările de zi repre­zintă singura soluție pe care o au la îndemână pacienții care vor să fie văzuți de medic... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 09:55 (8551 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, orașul cu 250 camere video

Poliția Locală la raport

Slobozia, orașul cu 250 camere video

Au trecut aproape 14 ani de când polițiștii locali asigură liniștea și ordinea publică în Slobozia. În ajutorul acestora au venit cetățenii care au reclamat incidentele, dar și cele 250 camere care supraveghează orașul. Acțiunilor în care polițiștii locali au fost implicați sunt evidențiate în Raportul de activitate pe anul 2018. În decursul anului trecut, Poliția locală Slobozia a aplicat peste 7000 de sancțiuni, în valoare de 861 mii de lei.

Slobozia, supravegheată de 250 de «ochi»
Municipiul Slobozia este monitorizat zilnic, în medie, de 7 agenți în acțiune și 3 mașini. Fiecare... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2019, 13:55 (10398 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa potabilă este tratată «manual»

În Ialomița

Apa potabilă este tratată «manual»

Un Raport oficial al Direcției de Sănătate Publică Ialomița scoate în evidență faptul că apa furnizată populației are mari probleme de potabilitate. În do­cumentul oficial se menționează faptul că cele mai multe deficiențe sunt generate de modul eronat în care sunt aplicate procedurile de tratare ale apei. Re­pre­zentanții autorităților locale au explicat însă că res­ponsabilitatea nu este a lor, si­tuația fiind generată de calita­tea îndoielnică a apei din subsolul întregii Câmpii a Bărăganului.

Pericolul de la robinete
Serviciul de alimentare cu apă potabilă la nivelul județului... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2019, 10:10 (4629 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are un singur candidat «admis» la examenul pentru Barou

Ialomița are un singur candidat «admis» la examenul pentru Barou

Institutul Național pentru Pregătirea Avocaților a făcut publice rezultatele concursului de admitere în profesia de avocat, sesiunea martie 2019. Doar un singur candidat din cei cinci care au reprezentat județul Ialomița la această testare a promovat examenul!

Un concurs dificil Admiterea în profesia de avocat se realizează în baza unui examen, organizat de Institutul Național pentru Pregătirea Avo­caților. Subiectele cuprind cunoș­tințe temeinice de Drept Civil, Drept Procesual Civil, Drept Penal, Drept Pro­cesual Civil, dar și aspecte legate de modul în care se exercită profesia de... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2019, 17:15 (8377 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Bătălia pentru locurile neeligibile la alegerile europarlamentare

Se întâmplă în Ialomița

Bătălia pentru locurile neeligibile la alegerile europarlamentare

În Ialomița, campania pentru ale­gerile europarlamentare este în plină desfășurare. Campania de strângere de semnături are termen scadent data de 28 martie 2019, candidații ialomițeni luptând pentru locuri... neeligibile!

Nominalizări oficiale Nominalizările pentru alegerile europarlamentare din 2019 inflamează deja spiritele la nivelul județului. Potrivit ca­lendarului oficial, acestea au fost stabilite pentru duminică, 26 mai 2019. În Ialomița, partidele politice sunt angrenate în campania de strângere de semnături. Pentru prima dată în istoria locală a acestor alegeri, pe liste sunt... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2019, 15:10 (8386 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu e mincinosul mincinoșilor

Scrisoare către orașul care nu-l va realege

Mocioniu e mincinosul mincinoșilor

Ca în fiecare an, la început de martie, slobozenii primesc în plic o scrisoare din partea autorităților locale. Moda a fost inventată de către Ionașcu și a atins pragul de suportabilitate încă din mandatul lui Alexandru Stoica. Și, totuși, primarul Adrian Mocioniu continuă să plătească peste 200 mii de lei pentru ca slobozenii să citească 4 pagini de fantezii administrative, că minciuni poate e prea mult spus...

Minte-mă corect gramatical!
Primul lucru care-ți sare în ochi la scrisoarea primarului Adrian Mocioniu sunt greșelile de scriere și de exprimare. Nu le vom trece în revistă... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2019, 09:50 (7865 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Municipiul Fetești se modernizează cu bani europeni

Municipiul Fetești se modernizează cu bani europeni

bonus: Se extinde rețeaua de energie electrică

Autoritățile locale din Fetești au făcut un prim bilanț al proiectelor finanțate cu fonduri europene pe care le au în desfășurare la nivelul municipiului. Acestea vizează reabilitarea unor unități de învățământ, dar și elaborarea unui plan anticorupție în rândul funcționarilor din cadrul Primăriei Fetești. Valoarea acestor proiecte depășește 3 milioane de lei. Alte 6 proiecte europene așteaptă să fie aprobate pentru finanțare... Cel mai important dintre acestea vizează construirea unui ambulatoriu nou la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din oraș.

Bani europeni la Fetești Primele... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2019, 15:10 (5098 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Ambulanța care a salvat 14 mii de vieți

Ambulanța care a salvat 14 mii de vieți

Singura ambulanță din Ialomița care are peste 1 milion de kilometri la bord există la Slobozia. Reprezentanții Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița susțin că, deși a fost solicitată intens, mașina se află într-o stare bună și pornește de la prima cheie. În cei 9 ani de când este folosită a salvat peste 14 mii de vieți. «Funcționează perfect!» ne spune Virgil Toma, șoferul care o conduce.

Pe drum zi și noapte Este o zi obișnuită de primăvară, iar Virgil Toma se pregătește să intre în tura de prânz. Deschide ușa ambulanței pe care o conduce, se urcă la volan, iar mașina pornește... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2019, 11:05 (10331 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Victorie de poveste

Handbal, Cupa României, HCM Slobozia-Dunărea Brăila 23-22

Victorie de poveste

Se anunța o confruntare dezechilibrată între echipa de ligă secundă a Sloboziei și Dunărea Brăila, una dintre cele mai în formă echipe din Liga Națională. A fost totodată duelul a doi antrenori cu mare experiență: Gheorghe Covaciu și Aurelian Roșca. Antrenorul Sloboziei a contracarat excelent atuurile oaspetelor, reducând la tăcere «gurile de foc» ale acestora. HCM Slobozia a fost tactic cu o clasă peste Dunărea, apărarea noastră încasând de la brăilence mai puține goluri decât Craiova sau Brașov. A fost un meci încins în care Slobozia a revenit de fiecare dată când părea că totul e pierdut. S-a mers cap la cap până în minutul 59, când golul de 23-21 al lui Georgescu a făcut aproape imposibilă... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2019, 13:10 (4049 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Banii pentru ajutoarele de înmormântare, furați din casieria Casei de Pensii Ialomița

EXCLUSIV: Banii pentru ajutoarele de înmormântare, furați din casieria Casei de Pensii Ialomița

Scandal la Casa de Pensii Ialomița, după ce suma de bani aferentă ajutoarelor de înmormântare a dispărut din casieria instituției. În total, ar fi vorba despre peste 100 mii de lei. Cazul a intrat și în atenția polițiștilor din Slobozia.

Verificări în curs Din primele informații, se pare că fapta a fost sesizată Poliției în cursul zilei de miercuri, 13 martie 2019, printr-un apel la 112. Oamenilor legii li s-a comunicat faptul că cei 100 mii de lei ar fi fost lăsați de casiera Casei de Pensii Ialomița pe masă,  după care femeia a ieșit preț de câteva secunde din birou, iar la întoarcere... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2019, 22:20 (8560 vizualizări - 10 comentarii)

EVENIMENT

«100 pentru Ialomița» sau oamenii președintelui Moraru

«100 pentru Ialomița» sau oamenii președintelui Moraru

Președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a anunțat  în cadrul unei conferințe de presă, lista finală a celor 100 de personalități ialomițene care vor fi premiate  de instituție. Evenimentul va avea loc la Sala «Europa» joi, 28 martie 2019.

Listă finală după 4 luni Vineri, 15 martie, Victor Moraru a citit public lista celor 100 de personalități care vor fi premiate în cadrul unei gale care se va desfășura joi, 28 martie 2019. El a declarat că acesta este prima ediție a unei gale care se dorește a fi anuală și că numărul celor premiați va fi redus în anii următori... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2019, 19:20 (8660 vizualizări - 17 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
275 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția și Garda Financiară, razie la Fetești

Joi, 4 martie a.c., mai mulți polițiști ai Biroului de Investigare a Fraudelor, în cooperare cu comisari ai Gărzii Financiare Ialomița au organizat și executat o acțiune pe linia prevenirii și combaterii ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:06
(20952 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan, cu arma în mașină

În cursul nopții de joi spre vineri, 4/5 martie a.c., în jurul orei 1.00, polițiști din Căzănești, în timp ce se aflau în serviciul de patrulare, au depistat, pe strada Gavrilescu din localitate, un bărbat ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 23:01
(24170 vizualizări - 0 comentarii)


Furt de energie electrică

Vineri, 5 martie a.c., începînd cu ora 7.00, timp de două ore, polițiști din Țăndărei, în colaborare cu jandami și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în cartierul Strachina ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:57
(22854 vizualizări - 1 comentariu)


Fără permis, la plimbare cu mașina

Joi, 4 martie a.c., în jurul orei 13.30, agenții din cadrul Poliției Orașului Fierbinți-Tîrg au identificat în trafic, pe DJ 101 C, un autoturism la volanul căruia se afla un tînăr, de 19 ani, din județul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:54
(23450 vizualizări - 0 comentarii)


Prevenirea evenimentelor rutiere, în atenția polițiștilor

Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier au continuat acțiunile de prevenire și combatere a cauzelor ce pot provoca accidente rutiere pe arterele din județ. Astfel, în ultimele 24 de ore, 78 de participanți ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:51
(18511 vizualizări - 0 comentarii)


Tîlhari încarcerați

Doi tineri, în vîrstă de 16, respectiv 17 ani, primul din comuna Maia, iar cel de-al doilea din Slobozia, au fost încarcerați în cursul zilei de joi, 4 martie a.c., în arestul Inspectoratului, după ce ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 22:48
(19385 vizualizări - 0 comentarii)


Mașinile furate, prioritate pentru polițiști

Mașinile furate, prioritate pentru polițiști

Polițiștii ialomițeni au desfășurat o acțiune pentru combaterea ilegalităților ce se comit în domeniul furturilor de autovehicule. În ultima perioadă de timp au fost organizate și executate acțiuni specifice ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2010, 16:59
(19101 vizualizări - 0 comentarii)


Filtre la Căzănești

Polițiștii din Căzănești au depistat mai mulți conducători auto care nu au respectat normele prevăzute în Codul Rutier. Astfel, polițiștii au întocmit două dosare penale pe numele a doi bărbați. Unul dintre ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:48
(15636 vizualizări - 0 comentarii)


Alcool la volan

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii au acționat în mai multe localități rurale. Astfel, în intervalul orar 8.00-16.00, polițiști din Slobozia au acționat pe raza localităților Albești, Ciulnița, Buești ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:48
(16905 vizualizări - 1 comentariu)


Acțiuni comune polițiști-jandarmi în Țăndărei

Efective sporite de polițiști și jandarmi au acționat în sistem integrat în după-amiaza zilei de miercuri, 3 martie a.c., în orașul Țăndărei. Începînd cu ora 13.00, s-a acționat pe raza orașului urmărindu ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 18:39
(17387 vizualizări - 0 comentarii)


Necropsia bărbatului găsit în beciul unei case din Bucu va elucida misterul morții acestuia

Bărbatul găsit în stare de inconștiență într-un beci al unei case în construcție din localitatea Bucu a fost identificat. Potrivit primelor cercetări, se pare că bărbatul era domiciliat în localitatea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:34
(19553 vizualizări - 0 comentarii)


Peste 300 de jandarmi la meciul Urziceni-Steaua

Inspectoratul de Jandarmi Județean Ialomița va asigura cu peste 150 de militari jandarmi măsurile de ordine la meciul de fotbal dintre echipele Unirea Urziceni și Steaua București. Alături de efectivele ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2010, 13:26
(18005 vizualizări - 0 comentarii)


Minori dispăruți, găsiți de polițiști

Polițiștii au reușit identificarea minorului Bucur Ștefănel, de 13 ani, plecat de la domiciliu, din orașul Fierbinți-Tîrg, în dimineața zilei de 1 martie 2010. În urma colaborării cu polițiștii Direcției ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:10
(14902 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni ale Poliției

Polițiștii slobozeni, în colaborare cu jandarmii ialomițeni și reprezentanți ai societății furnizoare de energie electrică au acționat în dimineața zilei de marți, 2 martie a.c., între orele 6,30-8,00, ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 18:09
(14256 vizualizări - 0 comentarii)


Copil de 4 luni, adus la spital mușcat de șobolani

La Spitalul de Urgență din Slobozia a fost adus un copil de 4 luni, cu mai multe răni pe corp, ce păreau a fi provocate de mușcăturile unui șobolan. Cazul copilului a fost semnalat polițiștilor sîmbătă ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:38
(15081 vizualizări - 0 comentarii)


A dispărut!

A dispărut!

Luni, 1 martie a.c., în jurul orei 19.00, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că minorul Bucur Ștefănel, de 13 ani, a plecat de la domiciliul din orașul Fierbinți-Tîrg și nu a mai revenit. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 07:37
(15127 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Sport a fost actualizată!

Cele mai noi știri din sportul ialomițean. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 04:31
(15820 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2010, 03:14
(14930 vizualizări - 0 comentarii)


Evenimente culturale

Consiliul Județean Ialomița și Centrul Cultural UNESCO «Ionel Perlea» invită ialomițenii la inaugurarea Sălii STUDIO. Astfel, joi, 4 martie 2010, tinerii artiști ai Liceului de Artă din Slobozia vor susține ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:38
(13049 vizualizări - 0 comentarii)


Măsuri pentru stimularea creării de noi locuri de muncă

În Monitorul Oficial nr. 136, din 1 martie 2010, a fost publicată Ordonanța de Urgență nr. 13/23.02.2010, privind reglementarea unor măsuri în vederea stimulării creării de noi locuri de muncă și diminuării ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:29
(12426 vizualizări - 0 comentarii)


Informare APIA

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură informează beneficiarii măsurilor de reconversie/restructurare și defrișare a plantațiilor viticole că trebuie să completeze și să depună formularul de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 15:13
(15122 vizualizări - 0 comentarii)


Informare privind deconturile negative de TVA

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost aprobată o nouă procedură pentru soluționarea deconturilor cu sume negative de taxă pe valoarea adaugată cu opțiune de ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:55
(17306 vizualizări - 0 comentarii)


Deșeurile, în atenția Prefecturii Ialomița

În perioada, 3-20 februarie a.c., polițiști din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor, specialiști din cadrul Gărzii de Mediu și comisari ai Gărzii Financiare au desfășurat controale la nivelul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2010, 10:12
(13354 vizualizări - 0 comentarii)


Capota s-a ridicat în mers, iar mașina s-a izbit de un tir

În cursul dimineții de luni, 1 martie a.c., în jurul orei 8.30, polițiștii rutieri au fost sesizați despre faptul că un tînăr de 20 de ani, din Slobozia, ce se deplasa la volanul unui autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:16
(13426 vizualizări - 0 comentarii)


Acțiuni de prevenire și combatere a infracționalității

Efective sporite de polițiști din cadrul IPJ Ialomița au participat în acest sfîrșit de săptămînă la mai multe acțiuni organizate pe raza județului, continuînd astfel acțiunile specifice pentru creșterea ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2010, 16:15
(13731 vizualizări - 0 comentarii)


Sancționat contravențional pentru ședere ilegală pe teritoriul României

Polițiștii au depistat în zona Popasului Sinești un cetățean moldovean, în vîrstă de 33 de ani, intrat în România la data de 16 august 2009, în baza unei vize de scurtă ședere în scop de vizită.
Străinul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 20:00
(13705 vizualizări - 0 comentarii)


Beat la volan

Pe Calea București din Urziceni a fost depistat un bărbat, în vîrstă de 32 de ani, din comuna Ion Roată, în timp ce conducea autoturismul proprietate aflîndu-se în stare de ebrietate. La testarea cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:58
(13502 vizualizări - 0 comentarii)


Dosar penal pentru nerespectarea drepturilor de autor

În cadrul unui control la o discotecă din comuna Coșereni, aparținînd unei societăți comerciale cu sediul social în București, polițiștii au constatat că era difuzată muzică ambientală prin intermediul ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:57
(11701 vizualizări - 0 comentarii)


Planul de acțiune SIGURANȚA (II)

În baza planului comun de acțiune SIGURANȚA, în noaptea de 27/28 februarie a.c., la nivelul județului s-au desfășurat mai multe acțiuni în sistem integrat la care au participat efective ale Inspectoratului ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 19:54
(13461 vizualizări - 0 comentarii)


A vrut să se spînzure

Un cetățean din comuna Perieți a sesizat vineri, 26 februarie a.c., că un bărbat de 33 de ani, din localitate, se află în podul casei sale intenționînd să se spînzure. Deplasîndu-se la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

28 Februarie 2010, 11:09
(11887 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...