Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Bugetul localităților, repartizat după o formulă ministeriala «necunoscută și eronată»

Scandal public în Ialomița

Bugetul localităților, repartizat după o formulă ministeriala «necunoscută și eronată»

Vineri, 22 martie 2019, plenul Consiliului Județean Ialomița, reunit în cadrul unei ședințe convocate «de îndată», a repartizat celor 66 de administrații din Ialomița bugetele anului în curs. În cadrul ședinței, președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, a admis că formula de calcul folosită pentru repartizarea bugetară este «necunoscută și eronată». Valoarea alocărilor bugetare pentru sumele defalcate din unele venituri ale bugetului de stat pe anul 2019 este de 219,5 milioane de lei.

Un buget de 10 ori mai mic Vineri, 22 martie ac., la orele 13,00, consilierii județeni... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2019, 19:05 (5894 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

ANAF ridică popririle debitorilor după 2 ani

Nou record în Ialomița

ANAF ridică popririle debitorilor după 2 ani

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița stabilește un record nou. Instituția a înștiințat un debitor că a decis «ridicarea măsurilor de executare silită» după... 2 ani!

Noaptea minții După ce în luna februarie ziarul nostru prezenta scrisoarea prin care ANAF anunța o «poprire la terți» pentru o datorie de 1 leu, a venit rândul altei aberații fiscale. În data de 28 februarie 2019, un debitor a fost notificat că în baza prevederilor Legii 207/2015 privind Codul de Procedură Fiscală i se ridică «măsurile de executare silită». Până aici toate bune și frumoase, iar aberația... [citește_tot_articolul]

22 Martie 2019, 14:20 (6449 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Noi acuzații de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Noi acuzații de malpraxis la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Reprezentanților Spitalului Județean de Urgență Slobozia li se cer despăgubiri morale în alte 3 noi dosare de malpraxis. Sumele solicitate se apropie de 600 mii de euro. Una dintre victime și-a pierdut viața chiar sub ochii medicului care o trata...

Procesele sunt în curs Potrivit reprezentanților Spitalului Județean de Urgență Slobozia, toate dosarele de malpraxis sunt înregistrate pe rolul instanțelor de judecată, procesele fiind în curs. Două dintre acțiuni au ca obiect intervenții medicale aplicate eronat asupra unor copii. Cea de-a treia cauză a avut urmări dramatice, pacientul... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2019, 17:36 (9862 vizualizări - 14 comentarii)

POLITICĂ

PSD Ialomița cere demisia de onoare a primarului Adrian Mocioniu

PSD Ialomița cere demisia de onoare a primarului Adrian Mocioniu

Președinte cu acte-n regulă al PSD Ialomița, senatorul Marian Pavel a susținut joi, 21 martie a.c., prima sa conferință de presă. Flancat de deputatul Ștefan Mușoiu și președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, el a cerut public demisia primarului municipiului Slobozia, Adrian Mocioniu.

Partidul înainte de toate Președintele PSD Ialomița, Marian Pavel a declarat în cadrul unei conferințe de presă desfășurate joi, 21 martie 2019, de la orele 14,00, că se așteaptă ca primarul Adrian Mocioniu să-și dea demisia din organizația municipală a PSD. Marian Pavel s-a declarat... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2019, 16:40 (13696 vizualizări - 20 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Moartea suspectă a unui bebeluș, anchetată de procurori

S-a întâmplat la Urziceni după ce o femeie a născut pe balcon

EXCLUSIV: Moartea suspectă a unui bebeluș, anchetată de procurori

Anchetă a procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Ialomița într-un dosar penal ce are ca obiect comiterea infracțiunii de «omor». Suspectă în această cauză este o tânără de 30 de ani care se presupune că și-ar fi omorât copilul imediat după naștere. Cercetările se află într-o fază incipientă, mama urmând să fie supusă unei expertize psihiatrice.

A născut pe balcon Din informațiile organelor judiciare reiese faptul că tânăra de 30 de ani locuia într-un bloc din Urziceni și ar fi născut copilul acasă, pe balcon. Apoi l-ar fi înfășurat într-o pătură și l-ar fi lăsat într-o cutie... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2019, 11:20 (7898 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

ADI ECO Sfântu Gheorghe colectează deșeuri fără licență de funcționare

7 dintr-o lovitură

ADI ECO Sfântu Gheorghe colectează deșeuri fără licență de funcționare

La 3 ani de la înființare, unul dintre cei mai serioși operatori de pe piața deșeurilor menajere din mediul rural e la un pas de colaps. ADI 7 SRL, firmă emanată din Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ECO Sfântu Gheorghe, colectează deșeurile menajere de la populație ilegal. Oficialii firmei susțin că administrațiile locale nu sunt interesate să intre în legalitate...

Croitorașii cei viteji
ADI ECO Sfântu Gheorghe este unul dintre modelele de bună practică de pe piața deșeurilor menajere din Ialomița. Ea a fost înființată în anul 2010 pentru colectarea și gestionarea deșeurilor... [citește_tot_articolul]

21 Martie 2019, 10:05 (7296 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Finanțare de 12 milioane de lei pentru infrastructura edilitară la Ion Roată

O comună, 3 proiecte

Finanțare de 12 milioane de lei pentru infrastructura edilitară la Ion Roată

Anul 2019 este anul proiectelor de infrastructură edilitară în Ialomița. Mihai Ghiță, primarul comunei Ion Roată, are 3 pro­iecte care așteaptă să fie finanțate. «Pentru mine contează comu­nitatea! De aceea tot depun proiecte peste proiecte... Unde ne permite bugetul, facem cu banii noștri. Unde nu, așteptăm!» declară el.

Apă și trotuare pentru oameni Comuna Ion Roată reprezintă un reper pe Drumul Național 2A, fiind la jumătatea distanței dintre Slobozia și Urziceni. De aceea, primarul Mihai Ghiță dorește ca oamenii care traver­sează comuna, dar mai ales cei care locuiesc aici, să aibă... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 16:50 (7428 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Nicolas Alberto Nădrag a câștigat «Cupa Touche»

Scrimă

Nicolas Alberto Nădrag a câștigat «Cupa Touche»

Scrima continuă să fie disciplina sportivă cu cele mai însemnate rezultate aduse județului Ialomița. În ultima vreme, au excelat prin reușite seniorii, juniorii și cadeții. În urmă cu câteva zile, însă, au apărut rezultate încurajatoare și la nivelul copiilor. La Buftea s-a desfășurat «Cupa Touche», competiție adresată celor mai mici sabreri. Aici s-a remarcat Nicolas Alberto Nădrag, sportiv legitimat la CSM Unirea Slobozia. Va împlini 9 ani în luna mai și a concurat pe un tablou de 27 copii, majoritatea mai mari decât el. Aceasta nu l-a împiedicat să obțină victorie după victorie, iar după un adevărat maraton pe planșă, să se claseze pe primul loc. «Scrima a fost de la început sportul pe care... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 15:05 (4634 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Fotbal, Liga a III-a, Progresul Spartac București-Unirea Slobozia 2-0

Undeva, pe podium

Unirea Slobozia a clacat din nou în deplasare. Adversara, Progresul Spartac București este echipa care, cu două etape în urmă, administra Rapidului prima înfrângere stagională. Fără intenția de a căuta scuze pentru ce a urmat, trebuie spus că antrenorul Enache Costea nu s-a putut baza pe 4 piese importante în angrenajul echipei: Chebac și Ibrian suspendați, Soare și Bucă accidentați. În aceste condiții, echipa arăta astfel: Dobre-Ene, Suciu, Topor, Gherasim (Milotin)-Bălan (Lemnaru), Adăscăliței (Șerban), Teodorescu, Toma-Răduca, Năstase. Pe lângă absențele din lot, mai adăugați și incertitudinile financiare care planează de ceva vreme în jurul echipei și veți avea o imagine de ansamblu a stării... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 14:10 (5130 vizualizări - 16 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrațiile locale au mărit taxele și impozitele în 29 de localități

Efectele Ordonanței 114 în Ialomița

Administrațiile locale au mărit taxele și impozitele în 29 de localități

Ordonanța 114 a produs deja efecte ireversibile la nivelul localităților județului Ialomița. Potrivit datelor oficiale furnizate de către Instituția Prefectului Ialomița, în județ există 29 de administrații locale care nu au emis hotărâri de consiliu local pri­vind stabilirea taxelor și impozitelor pentru anul 2019. «Asociația Comunelor din România va ataca în instanță această Ordonanță...» susțin unii dintre primari.

O listă lungă Indexarea taxelor și impozitelor locale poate fi operată, conform legii, până la sfârșitul anului calendaristic. Ordonanța de Urgență a Guvernului 114 a... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 13:40 (8061 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Liste de așteptare pentru consultații în cabinetele medicilor din Ialomița

Liste de așteptare pentru consultații în cabinetele medicilor din Ialomița

Dacă au nevoie de o consultație la medic, ialomițenii trebuie să aș­tepte chiar și câteva luni pentru a ajunge într-un cabinet. De exemplu, medicul neurolog al Policlinicii Spitalului Județean de Urgență Slobozia mai are câteva locuri disponibile, dar abia spre sfârșitul lunii decembrie 2019. Iar ca­zuri similare se petrec și în celelalte unități medicale din județ. Situația este generată de lipsa medicilor specialiști, dar și de o serie de acte normative care reglemen­tează numărul consulta­țiilor pe care un doctor trebuie să le acorde pacienților care așteaptă. În astfel de cazuri, internările de zi repre­zintă singura soluție pe care o au la îndemână pacienții care vor să fie văzuți de medic... [citește_tot_articolul]

20 Martie 2019, 09:55 (8554 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Slobozia, orașul cu 250 camere video

Poliția Locală la raport

Slobozia, orașul cu 250 camere video

Au trecut aproape 14 ani de când polițiștii locali asigură liniștea și ordinea publică în Slobozia. În ajutorul acestora au venit cetățenii care au reclamat incidentele, dar și cele 250 camere care supraveghează orașul. Acțiunilor în care polițiștii locali au fost implicați sunt evidențiate în Raportul de activitate pe anul 2018. În decursul anului trecut, Poliția locală Slobozia a aplicat peste 7000 de sancțiuni, în valoare de 861 mii de lei.

Slobozia, supravegheată de 250 de «ochi»
Municipiul Slobozia este monitorizat zilnic, în medie, de 7 agenți în acțiune și 3 mașini. Fiecare... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2019, 13:55 (10398 vizualizări - 17 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Apa potabilă este tratată «manual»

În Ialomița

Apa potabilă este tratată «manual»

Un Raport oficial al Direcției de Sănătate Publică Ialomița scoate în evidență faptul că apa furnizată populației are mari probleme de potabilitate. În do­cumentul oficial se menționează faptul că cele mai multe deficiențe sunt generate de modul eronat în care sunt aplicate procedurile de tratare ale apei. Re­pre­zentanții autorităților locale au explicat însă că res­ponsabilitatea nu este a lor, si­tuația fiind generată de calita­tea îndoielnică a apei din subsolul întregii Câmpii a Bărăganului.

Pericolul de la robinete
Serviciul de alimentare cu apă potabilă la nivelul județului... [citește_tot_articolul]

19 Martie 2019, 10:10 (4629 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ialomița are un singur candidat «admis» la examenul pentru Barou

Ialomița are un singur candidat «admis» la examenul pentru Barou

Institutul Național pentru Pregătirea Avocaților a făcut publice rezultatele concursului de admitere în profesia de avocat, sesiunea martie 2019. Doar un singur candidat din cei cinci care au reprezentat județul Ialomița la această testare a promovat examenul!

Un concurs dificil Admiterea în profesia de avocat se realizează în baza unui examen, organizat de Institutul Național pentru Pregătirea Avo­caților. Subiectele cuprind cunoș­tințe temeinice de Drept Civil, Drept Procesual Civil, Drept Penal, Drept Pro­cesual Civil, dar și aspecte legate de modul în care se exercită profesia de... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2019, 17:15 (8377 vizualizări - 7 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Bătălia pentru locurile neeligibile la alegerile europarlamentare

Se întâmplă în Ialomița

Bătălia pentru locurile neeligibile la alegerile europarlamentare

În Ialomița, campania pentru ale­gerile europarlamentare este în plină desfășurare. Campania de strângere de semnături are termen scadent data de 28 martie 2019, candidații ialomițeni luptând pentru locuri... neeligibile!

Nominalizări oficiale Nominalizările pentru alegerile europarlamentare din 2019 inflamează deja spiritele la nivelul județului. Potrivit ca­lendarului oficial, acestea au fost stabilite pentru duminică, 26 mai 2019. În Ialomița, partidele politice sunt angrenate în campania de strângere de semnături. Pentru prima dată în istoria locală a acestor alegeri, pe liste sunt... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2019, 15:10 (8386 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mocioniu e mincinosul mincinoșilor

Scrisoare către orașul care nu-l va realege

Mocioniu e mincinosul mincinoșilor

Ca în fiecare an, la început de martie, slobozenii primesc în plic o scrisoare din partea autorităților locale. Moda a fost inventată de către Ionașcu și a atins pragul de suportabilitate încă din mandatul lui Alexandru Stoica. Și, totuși, primarul Adrian Mocioniu continuă să plătească peste 200 mii de lei pentru ca slobozenii să citească 4 pagini de fantezii administrative, că minciuni poate e prea mult spus...

Minte-mă corect gramatical!
Primul lucru care-ți sare în ochi la scrisoarea primarului Adrian Mocioniu sunt greșelile de scriere și de exprimare. Nu le vom trece în revistă... [citește_tot_articolul]

18 Martie 2019, 09:50 (7865 vizualizări - 11 comentarii)

EVENIMENT

Municipiul Fetești se modernizează cu bani europeni

Municipiul Fetești se modernizează cu bani europeni

bonus: Se extinde rețeaua de energie electrică

Autoritățile locale din Fetești au făcut un prim bilanț al proiectelor finanțate cu fonduri europene pe care le au în desfășurare la nivelul municipiului. Acestea vizează reabilitarea unor unități de învățământ, dar și elaborarea unui plan anticorupție în rândul funcționarilor din cadrul Primăriei Fetești. Valoarea acestor proiecte depășește 3 milioane de lei. Alte 6 proiecte europene așteaptă să fie aprobate pentru finanțare... Cel mai important dintre acestea vizează construirea unui ambulatoriu nou la Spitalul Municipal «Anghel Saligny» din oraș.

Bani europeni la Fetești Primele... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2019, 15:10 (5099 vizualizări - 1 comentariu)

REPORTAJ

Ambulanța care a salvat 14 mii de vieți

Ambulanța care a salvat 14 mii de vieți

Singura ambulanță din Ialomița care are peste 1 milion de kilometri la bord există la Slobozia. Reprezentanții Serviciului Județean de Ambulanță Ialomița susțin că, deși a fost solicitată intens, mașina se află într-o stare bună și pornește de la prima cheie. În cei 9 ani de când este folosită a salvat peste 14 mii de vieți. «Funcționează perfect!» ne spune Virgil Toma, șoferul care o conduce.

Pe drum zi și noapte Este o zi obișnuită de primăvară, iar Virgil Toma se pregătește să intre în tura de prânz. Deschide ușa ambulanței pe care o conduce, se urcă la volan, iar mașina pornește... [citește_tot_articolul]

17 Martie 2019, 11:05 (10331 vizualizări - 7 comentarii)

SPORT

Victorie de poveste

Handbal, Cupa României, HCM Slobozia-Dunărea Brăila 23-22

Victorie de poveste

Se anunța o confruntare dezechilibrată între echipa de ligă secundă a Sloboziei și Dunărea Brăila, una dintre cele mai în formă echipe din Liga Națională. A fost totodată duelul a doi antrenori cu mare experiență: Gheorghe Covaciu și Aurelian Roșca. Antrenorul Sloboziei a contracarat excelent atuurile oaspetelor, reducând la tăcere «gurile de foc» ale acestora. HCM Slobozia a fost tactic cu o clasă peste Dunărea, apărarea noastră încasând de la brăilence mai puține goluri decât Craiova sau Brașov. A fost un meci încins în care Slobozia a revenit de fiecare dată când părea că totul e pierdut. S-a mers cap la cap până în minutul 59, când golul de 23-21 al lui Georgescu a făcut aproape imposibilă... [citește_tot_articolul]

16 Martie 2019, 13:10 (4049 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

EXCLUSIV: Banii pentru ajutoarele de înmormântare, furați din casieria Casei de Pensii Ialomița

EXCLUSIV: Banii pentru ajutoarele de înmormântare, furați din casieria Casei de Pensii Ialomița

Scandal la Casa de Pensii Ialomița, după ce suma de bani aferentă ajutoarelor de înmormântare a dispărut din casieria instituției. În total, ar fi vorba despre peste 100 mii de lei. Cazul a intrat și în atenția polițiștilor din Slobozia.

Verificări în curs Din primele informații, se pare că fapta a fost sesizată Poliției în cursul zilei de miercuri, 13 martie 2019, printr-un apel la 112. Oamenilor legii li s-a comunicat faptul că cei 100 mii de lei ar fi fost lăsați de casiera Casei de Pensii Ialomița pe masă,  după care femeia a ieșit preț de câteva secunde din birou, iar la întoarcere... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2019, 22:20 (8560 vizualizări - 10 comentarii)

28 Iun 2026
223 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

APIA: 186,542 de milioane lei pentru motorina aferentă trimestrului II al anului 2022

Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale, prin Centrele Județene ale Agenției de Plăți și Intervenție pentru Agricultură, efectuează plata ajutorului de stat la motorina utilizată în agricultură, pentru ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 13:15
(22434 vizualizări - 0 comentarii)


Instituția Prefectului Ialomița: 49 de tichete sociale, acordate mamelor defavorizate

Mamele cu posibilități financiare reduse pot beneficia de tichete sociale în valoare de 2000 de lei pentru copilul nou-născut. La nivelul județului Ialomița, în prima etapă a programului destinat susținerii ...[citește_toată_știrea]

9 Septembrie 2022, 12:00
(14883 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 15 noi cazuri de COVID-19

Joi, 8 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29333, fiind înregistrate 15 cazuri noi față de ziua de miercuri, 7 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2022, 16:15
(3099 vizualizări - 0 comentarii)


Ministrul Petre Daea, la a XIII-a ediție a «Zilei Porumbului»

Ministrul Petre Daea, la a XIII-a ediție a «Zilei Porumbului»

Cel mai longeviv eveniment cu profil agricol organizat în Ialomița, «Ziua Porumbului», s-a desfășurat joi, 8 septembrie a.c., în satul Orezu. Evenimentul, organizat de Asociația Producătorilor de Porumb ...[citește_toată_știrea]

8 Septembrie 2022, 16:00
(4554 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Venituri de 81,67 milioane de lei, colectate în luna august 2022

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a contabilizat, în luna august a anului 2022, venituri nete la bugetul general consolidat al statului în sumă totală de 81,67 milioane de lei, cu 4 ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 19:20
(11850 vizualizări - 0 comentarii)


Tânăr din Țăndărei, drogat la volan

Polițiștii ialomițeni au continuat activitățile de prevenire și combatere a consumului de droguri. În acest context, marți, 6 septembrie a.c., în jurul orelor 15,30, polițiștii Serviciului Rutier Ialomița ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 19:10
(3578 vizualizări - 0 comentarii)


«Educația-prioritate a Bisericii»: Protopopiatul Urziceni a cheltuit peste 54000 de lei pentru rechizite școlare și îmbrăcăminte

În perioada 1-4 septembrie 2022, în cadrul celor 68 de parohii arondate Protopopiatului Urziceni, 355 de elevi cu posibilități materiale reduse au beneficiat de sprijin material în valoare totală de 54 ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 18:25
(4009 vizualizări - 0 comentarii)


Protopopiatul Slobozia: Rechizite școlare pentru 29 de elevi

Protopopiatul Slobozia: Rechizite școlare pentru 29 de elevi

Protopopiatul Slobozia, în colaborare cu Sectorul Social-Misionar al Episcopiei Sloboziei și Călărașilor, Parohia «Sfântul Dumitru» Slobozia și Parohia «Sfinții Arhangheli Mihail și Gavriil» Scânteia au ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 18:20
(8595 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Vitezoman prins de radar cu autoturismul neînmatriculat

Marți, 6 septembrie a.c., în jurul orelor 22,00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Ialomița, în timp ce desfășurau activități de control al traficului rutier pe DN2A-E60, au înregistrat cu aparatul ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 17:50
(3399 vizualizări - 0 comentarii)


Muzeul Național al Agriculturii din România: «Pâinea și Vinul», la Slobozia

Muzeul Național al Agriculturii organizează, în perioada 16-18 septembrie 2022, cea de a IV-a ediție a manifestării complexe «Pâinea și Vinul», tematică promovată încă din 2011, când la Slobozia s ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 16:45
(11822 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 20 de noi cazuri de COVID-19

Miercuri, 7 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29318, fiind înregistrate 20 de cazuri noi față de ziua de marți, 6 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

7 Septembrie 2022, 16:20
(2313 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat din Bărbulești, reținut pentru producerea unui accident rutier

Urmare a accidentului produs în data de 29 iunie 2022, pe DN2, în afara comunei Sinești, soldat cu decesul a cinci persoane și rănirea a altor patru, cercetările au fost continuate de polițiștii din cadrul ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2022, 22:40
(11645 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Modificari la stabilirea și plata contribuțiilor de asigurări sociale

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuailii interesați că începând cu 1 august 2022 a fost introdusă ca bază lunară de calcul al CAS și al CASS salariul minim brut pe ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2022, 17:15
(12325 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 33 de noi cazuri de COVID-19

Marți, 6 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29298, fiind înregistrate 33 de cazuri noi față de ziua de luni, 5 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

6 Septembrie 2022, 16:15
(2328 vizualizări - 0 comentarii)


Accident de muncă la Spitalul Județean de Urgență Slobozia

Un muncitor care lucra la reabilitarea Spitalului Județean de Urgență Slobozia a căzut de la etajul al treilea al unității medicale luni, 5 septembrie 2022. Muncitorul se află la Unitatea de Primiri Urgențe ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 17:20
(14922 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 9 noi cazuri de COVID-19

Luni, 5 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29265, fiind înregistrate 9 cazuri noi față de ziua de duminică, 4 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 16:50
(2836 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: 7 accidente, 24 de persoane rănite

ISU Ialomița: 7 accidente, 24 de persoane rănite

Două echipaje de pompieri din Slobozia au intervenit la un accident rutier produs vineri, 2 septembrie 2022, în jurul orelor 16,20. În nefericitul eveniment a fost implicat un autoturism, în urma accidentului ...[citește_toată_știrea]

5 Septembrie 2022, 15:55
(3469 vizualizări - 0 comentarii)


Accident rutier între localitățile Țăndărei și Ograda

Accident rutier între localitățile Țăndărei și Ograda

Duminică, 4 septembrie a.c., pompierii din Țăndărei au intervenit în cazul unui accident rutier produs între localitățile Țăndărei și Ograda, pe DN2A, în care au fost implicate două autoturisme. În urma ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2022, 19:15
(11305 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2A accident


Ialomița: 5 noi cazuri de COVID-19

Duminică, 4 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29256, fiind înregistrate 5 cazuri noi față de ziua de sâmbătă, 3 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

4 Septembrie 2022, 16:35
(1893 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: 16 noi cazuri de COVID-19

Sâmbătă, 3 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29251, fiind înregistrate 16 cazuri noi față de ziua de vineri, 2 septembrie a.c., când ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2022, 16:55
(2362 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Tribuna oficială a Stadionului «1 Mai», distrusă de un fulger

Slobozia: Tribuna oficială a Stadionului «1 Mai», distrusă de un fulger

Un puternic incendiu a fost produs în noaptea de vineri spre sâmbătă, 2/3 septembrie a.c., la Slobozia. Flăcările au distrus tribuna oficială a Stadionului «1 Mai». Reprezentanții Clubului Sportiv Municipal ...[citește_toată_știrea]

3 Septembrie 2022, 11:30
(6558 vizualizări - 6 comentarii)


Ialomița: 16 noi cazuri de COVID-19

Vineri, 2 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29235, fiind înregistrate 16 cazuri noi față de ziua de joi, 1 septembrie a.c., când au ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 17:05
(1998 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbat de 53 de ani din Slobozia, înecat în apele Mării Negre

Un bărbat de 53 de ani din Slobozia, aflat în vacanță pe litoralul Mării Negre, în stațiunea Jupiter, și-a pierdut viața în ziua de vineri, 2 septembrie 2022. Bărbatul nu a respectat steagul roșu arborat ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 15:30
(4903 vizualizări - 1 comentariu)


Educația-prioritate a Bisericii: Acțiune a Protopopiatului Urziceni

Educația-prioritate a Bisericii: Acțiune a Protopopiatului Urziceni

Din dorința de a veni în sprijinul părinților deoarece mai sunt câteva zile până la începerea noului an școlar, Protopopiatul Urziceni din cadrul Episcopiei Sloboziei și Călărașilor a oferit vineri, 2 septembrie ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 15:10
(20102 vizualizări - 0 comentarii)


Statistică sumbră a Poliției Rutiere Ialomița: 39 de accidente soldate cu decesul a 34 de persoane și rănirea gravă a altor 17!

Acțiunile polițiștilor de la Rutieră au drept scop prevenirea evenimentelor grave din trafic, iar respectarea regulilor de circulație de către toți participanții la trafic ar reduce semnificativ tragediile ...[citește_toată_știrea]

2 Septembrie 2022, 14:05
(6020 vizualizări - 1 comentariu)


O zi de tabără la Jandarmeria Ialomița

O zi de tabără la Jandarmeria Ialomița

Întrucât la 1 septembrie se împlinesc 129 de ani de la înființarea Jandarmeriei Rurale, jandarmii ialomițeni au sărbătorit alături de copii de la grupul de cateheză «Doar noi?» al Parohiei Sfântul Nicolae ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 22:20
(4423 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții domiciliare în comuna Gheorghe Doja

Două percheziții domiciliare s-au desfășurat joi, 1 septembrie a.c., în localitatea ialomițeană Gheorghe Doja. Descinderile au fost organizate de Poliția Capitalei într-un dosar ce vizează fapte de evaziune ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 16:30
(3577 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: 19 noi cazuri de COVID-19

Joi, 1 septembrie a.c., la nivelul județului Ialomița, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 29219, fiind înregistrate 19 cazuri noi față de ziua de miercuri, 31 august a.c., când au fost ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 16:15
(1898 vizualizări - 0 comentarii)


Intervenții ale pompierilor ialomițeni: Accident în apropiere de Urziceni, incendiu la Gheorghe Lazăr

Trei echipaje de pompieri din Urziceni au intervenit la un accident rutier, în care au fost implicate două autotrenuri, în urma căruia a rezultat o victimă. În sprijinul acestora a intervenit și un echipaj ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 13:25
(5291 vizualizări - 0 comentarii)


«Slobozia», distrusă de un șofer grăbit

«Slobozia», distrusă de un șofer grăbit

Literele volumetrice care alcătuiau numele reședinței județului au fost distruse în urma unui accident rutier produs joi, 1 septembrie 2022. Cel care a produs accidentul este șoferul unui BMW. Acesta venea ...[citește_toată_știrea]

1 Septembrie 2022, 13:00
(3648 vizualizări - 3 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...