Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Încă o victorie!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Petrolul Ploiești 1-0

Încă o victorie!

Parcursul cu mult peste așteptările unora al Unirii Slobozia a continuat și în etapa 10 a SuperLigii, slobozenii întâlnind duminică, 22 septembrie 2025, «acasă» pe arena din Clinceni, Petrolul Ploiești. A fost un meci în nota obișnuită a Unirii, victoria Sloboziei fiind consemnată prin golul camerunezului Afalna, în minutul 75. Pe de altă parte, lucrările la Stadionul «1 Mai» din Slobozia par a fi căpătat o nouă viteză, vizita oficialităților la fața locului stimu­lând activitățile constructorului. Repetăm: autoritățile promiteau la început de vară, prin iunie, că lucrările se vor finaliza la sfârșit de septembrie... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2025, 13:55 (4210 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Ștefan Andreescu, din nou Campion Național!

Tenis de câmp

Ștefan Andreescu, din nou Campion Național!

Așa cum vă anunțam, pe parcursul săptămânii precedente Slobozia a fost gazda Campionatelor Naționale Individuale de tenis de câmp, pentru seniori și senioare. Cocheta arenă Tenis Con, cu multiplele terenuri de tenis de câmp, a primit unii dintre cei mai buni tenismeni români, partener al evenimentului fiind Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia. Campionul din 2024, Ștefan Andreescu, jucător legitimat al CSM Unirea Slobozia, lupta pentru apărarea titlului câștigat anul precedent, în primul meci întâlnind pe Iulius Maximus Stoica, tenismen legitimat de Sportul Studențesc. Slobozeanul Ștefan Andreescu s-a calificat în turul 2 pe tabloul... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2025, 11:05 (7035 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Junioarele 3 CSM Unirea Slobozia, debut în forță

Handbal

Junioarele 3 CSM Unirea Slobozia, debut în forță

Micuțele handbaliste ale Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia au început în forță noua ediție a campionatului junioarelor 3. Astfel, sâmbătă, 20 septembrie 2025, junioarele 3 CSM Unirea Slobozia au învins în deplasare SCM Dunărea 2020 Giurgiu cu 35-23 (16-12). Handbalistele antrenate de Daniela Marin și Marina Dumanska s-au impus încă din primele minute ale partidei, slobozencele, după cele doar 4 goluri în plus pe tabelă la pauză, dezlănțuindu-se în cea de a doua repriză. Așa cum am precizat, meciul s-a terminat 35-23 în favoarea junioarelor 3 CSM Unirea Slobozia, succesul fiind cu atât mai important cu cât a fost repurtat... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2025, 08:20 (6912 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mii de ialomițeni muncesc «sezonier» pentru a beneficia de ajutoare sociale

Mii de ialomițeni muncesc «sezonier» pentru a beneficia de ajutoare sociale

Legea în baza căreia se acordă Venitul Minim de Incluziune, denumirea nouă pe care a primit-o Legea 416/2001, privind veni­tul minim garantat, obligă familiile beneficiare de acest ajutor să identifice un membru care poate munci. Fie că prestează muncă în folosul comunității, fie că se angajează în cadrul unei societăți comerciale, această persoană trebuie să demonstreze timp de 6 luni că lucrează undeva. La expirarea termenului, cazul se reevaluează, iar dacă veniturile încasate sunt mulțumitoare, Statul nu mai sprijină financiar respectiva familie. De cele mai multe ori, la expirarea termenului, mulți dintre acești «angajați» rămân fără locuri... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2025, 12:10 (15610 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală ialomițeană investește în «consultanțe» și «capele mortuare»

Administrația locală ialomițeană investește în «consultanțe» și «capele mortuare»

De-a lungul și de-a latul Ialomiței, așa cum vă informam pe scurt la secțiunea «Bârfe», ediluții și ediluțele noastre își proclamă entuziasmul pentru realizarea proiectelor de consultanță. Când se plictisesc de-atâta consultanță, trec la chestiuni concrete, gen construcții de «capele mortuare» și gardurile aferente cu costuri ce depășesc binișor milionul de lei...

 

Primarul, consultanța și ialomițenii Pe drept cuvânt, încă nu înțelegem de ce primăreii și primăruțele Bărăganului... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2025, 07:50 (7916 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proprietari de mașini și salariați, abonați la mila Statului

În Ialomița

Proprietari de mașini și salariați, abonați la mila Statului

O analiză a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că aproape 400 de beneficiari de ajutoare sociale din județ trebuie să returneze 1,9 mi­lioane de lei, întrucât banii le-au fost acordați necuvenit. Aceștia fie au primit același beneficiu de două ori, fie nu au declarat că au alte surse de venit. În toate cazurile s-au sesizat organele fiscale pentru deschiderea procedurilor de executare silită.

 

Demersuri legale pentru recuperarea sumelor Datele Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că cele mai multe... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2025, 10:20 (8162 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Producții medii «mulțumitoare» pentru culturile înființate în toamna anului 2024

În Ialomița

Producții medii «mulțumitoare» pentru culturile înființate în toamna anului 2024

Presați să facă față și anul acesta efectelor schimbărilor climatice, fermierii ialomițeni au reușit să obțină producții mulțumitoare în cazul culturilor înființate în toamna anului trecut. Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița arată faptul că producțiile medii pentru principalele culturi agricole înființate toamna trecută (grâu, orz, rapiță) au fost peste așteptări.

 

Producții medii ale culturilor de toamnă Fenomenele meteo extreme au dat peste cap activitatea fermierilor ialomi­țeni și în 2025. Cu toate acestea, productivitatea... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2025, 09:50 (7847 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sănătate orală fără contracte cu CJAS Ialomița

Sănătate orală fără contracte cu CJAS Ialomița

Ialomița se înscrie în seria jude­țelor din țară care nu acordă prea mare importanță sănătății orale, totul din cauza costurilor ridicate pe care le impun tratamentele stomatologice. La nivelul județului nostru, din numărul total de furnizori de servicii medicale aflați în contract cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, cabinetele stomatologice reprezintă doar 10%. Chiar și în aceste condiții, decontarea manoperelor este infimă, pacienții fiind obligați să suporte cea mai mare parte a costurilor.

 

Fără bani pentru cabinetele stomatologice... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2025, 11:55 (6874 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Familie de ialomițeni, abonată la ajutoarele sociale din Occident

Familie de ialomițeni, abonată la ajutoarele sociale din Occident

O familie din județul Ialomița a reușit să păcălească vigilența serviciilor sociale din mai multe state europene, beneficiind, fără drept, de mai multe alocații pentru creșterea copiilor. Cinci la număr, minorii au fost înregistrați în sistemele sociale din Marea Britanie, Irlanda sau Franța. Aceștia au primit astfel de beneficii și în România, însă verificările Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița au scos la iveală întreaga situație. Doar Statului Român, familia trebuie să-i înapoieze aproape 200 mii de lei. În acest moment au fost inițiate demersurile legale pentru recuperarea banilor.

 

Executați silit de ANAF... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2025, 08:05 (31976 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Sursă permanentă de disconfort olfactiv, stația de epurare a Sloboziei are nevoie de relocare. În baza unui studiu de amploare realizat de operatorul Urban SA la solicitarea Primăriei Slobozia, au fost identificate 5 zone posibile unde ar putea fi amenajată viitoarea stație de epurare a orașului Slobozia. Principalul indicator a fost distanța față de municipiu, astfel încât mirosurile emanate în urma activității de epurare a apelor uzate să nu mai ajungă în oraș. Estimativ, va­loarea acestei investiții se ridică la peste 100 mi­lioane de lei.

 

Studiu privind noua stație de epurare a orașului... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2025, 12:05 (11751 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de magistrați la Parchetul Județean Ialomița

Criză de magistrați la Parchetul Județean Ialomița

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița, cea mai mare unitate de Parchet din județ, ar putea rămâne doar cu doi procurori. După recenta pensionare a prim-procurorului adjunct Viorica Dinu, s-ar părea că și-ar dori să iasă la pensie și șefa instituției, procurorul Adriana Ligia Drăgan. Astfel, în cadrul Parchetului Județean Ialomița ar putea să-și desfășoare activitatea doar procurorii Mihaela Bârsan și Verginica Buzoianu, Consiliul Superior al Magistraturii prelun­gindu-i acestuia activitatea cu încă un an.

 

Pensionari la Parchetul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2025, 07:50 (4395 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul de Stat în Construcții și Poliția Rutieră Ialomița au amânat recepția proiectului de «Mobilitate Urbană»!

La Slobozia

Inspectoratul de Stat în Construcții și Poliția Rutieră Ialomița au amânat recepția proiectului de «Mobilitate Urbană»!

În urmă cu o săptămână, reprezentanții Primăriei Slobozia, alături de cei ai Inspectoratului de Stat în Construcții Ialomița și ai Poliției Rutiere Ialomița au făcut demersuri pentru efectuarea recepției la terminarea lucrărilor proiectului de «Mobilitate Urbană» inițiat de administrația locală. Mai multe deficiențe descoperite în teren au împiedicat autoritățile să constate încheierea lucrărilor ce au vizat această investiție. «Este o procedură normală, dar care ne dă bătăi de cap...» a comentat situația, pentru ziarul nostru, Alexandru Potor, primarul municipiului Slobozia.

 

Control în teren, deficiențe «minore»... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2025, 10:20 (31934 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premii acordate nejustificat angajaților și directorului Direcției Silvice Ialomița

Premii acordate nejustificat angajaților și directorului Direcției Silvice Ialomița

Recent, Ministerul Mediului Apelor și Pădurilor a dat publicității un raport referitor la activitatea financiară a Regiei Naționale a Pădurilor-Romsilva. În documentul oficial, instituția face referire și la activitatea Direcției Silvice Ialomița. Potrivit Ministerului Mediului, atât directorul DS Ialomița, cât și mai mulți angajați au fost premiați pentru performanțele profesio­nale, deși din punct de vedere financiar activitatea lor demonstra contra­riul. Concluziile întregului Raport, inclusiv cele referitoare la activitatea din Ialomița, au fost înaintate Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție.

 

Premii pentru performanțe profesionale îndoielnice... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 16:20 (12529 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

«play-off»

Fotbal, SuperLiga, FC Hermannstadt-Unirea Slobozia 0-2

«play-off»

Așa cum v-am mai spus, la politică și la fotbal se pricepe mai tot ialomi­țeanul de rând. Și așa cum politica se «joacă» pe voturi, fiind chiar de ajuns unul «pe plus» pentru a deveni, spre exemplu, primar, așa și fotbalul se «joacă» pe goluri, fiind mai mult decât suficient să ai două șuturi pe spațiul porții și acestea să se contabilizeze în «boabe» pe tabelă. Cam acesta ar fi un super rezumat al partidei disputată în de­plasare de Unirea Slobozia contra celor de la FC Hermannstadt în etapa 9 a SuperLigii de luni, 15 septembrie 2025.

 

Gol la debut pentru atacantul peruan... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 14:50 (3258 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Campionatele Naționale Individuale de tenis de câmp, la Slobozia

Tenis de câmp

Campionatele Naționale Individuale de tenis de câmp, la Slobozia

Campionatele Naționale Individuale de tenis de câmp au debutat la Slobozia duminică, 14 septembrie 2025. Competiția este dedicată seniorilor și senioarelor, unii dintre cei mai buni tenismeni români ai momentului urmând a concura pe terenurile de tenis de câmp Tenis Con și CSM Unirea Slobozia din Parcul Catedralei. Campionul din 2024, sportivul legitimat de CSM Unirea Slobozia, Ștefan Andreescu, luptă pentru a-și apăra titlul obținut anul precedent.

... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 12:05 (5889 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Prima partidă, prima înfrângere

Handbal, Divizia A, CS Star Mioveni-CSM Unirea Slobozia 32-30 (17-17)

Prima partidă, prima înfrângere

Duminică, 14 septembrie 2025, a debutat noul sezon al Diviziei A handbal feminin pentru CSM Unirea Slobozia. Așa cum am consemnat, Divizia A handbal feminin a fost structurată pe 3 serii, a câte 8 echipe, CSM Unirea Slobozia făcând parte din Seria A. Așadar, la Sala Sporturilor din Mioveni, elevele antrenorului Ion Ivan s-au confruntat cu CS Star Mioveni, formație pregătită de Alin Oprescu și Diana Constantinescu. Slobozencele au cedat partida cu 30-32, după ce la pauză scorul a fost egal, 17-17. Meciul a fost echilibrat, așa cum o reflectă și rezultatul înscris pe tabelă după primul mitan. Finalul celei de a doua reprize a fost cedat de handbalistele antrenate de Ion Ivan... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 10:20 (2085 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Sabrerii CSS Slobozia, rezultate meritorii

Scrimă

Sabrerii CSS Slobozia, rezultate meritorii

Sabrerii legitimați la CSS Slobozia, Amalia Ercuș și Damian Neagu, au obținut medalii de bronz la Masterul de la Atena ediția 2025. De asemenea, Stelică Petre, legitimat la CSS Slobozia, a obținut clasarea pe podium, locul III, la Trofeul București la scrimă-sabie cadeți. Competiția s-a desfășurat în Capitală, sâmbătă și duminică, 13/14 septembrie 2025, Trofeul București reunind la start 84 de sportivi-sabreri cadeți din două țări, Bulgaria și România și reprezentând 10 cluburi. Stelică Petre a trecut în Sferturi de sportivul legitimat la CS Dinamo, Andrei Dragnea, scor 15-14, în Semifinale fiind învins de sabrerul de la CS Riposta, David Bîrsan... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 08:40 (3184 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Mai puțini bani pentru medicii de familie prin eliminarea coasiguraților

În Ialomița

Mai puțini bani pentru medicii de familie prin eliminarea coasiguraților

De la 1 august 2025, o dată cu eliminarea statutului de coasigurat, în Ialomița aproape 10 mii de persoane au rămas fără asigurarea medicală oferită de Stat. Măsura are și un impact asupra finanțării medicinei de familie, pentru că mai puține persoane asigurate înseamnă mai puține fonduri pentru medici.

 

Cum se finanțează medicina primară? Medicina de familie intră în categoria medicinei primare și, în ultimii ani, a beneficiat de peste 20 milioane de lei/an pentru desfășurarea activității. Plata me­dicilor de familie se face însumând nu... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2025, 12:15 (5800 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Turul României s-a terminat cu o adevărată sărbătoare ciclistă în centrul Capitalei

Turul României s-a terminat cu o adevărată sărbătoare ciclistă în centrul Capitalei

Comunicat de presă/București, 15 septembrie 2025

O caravană formată din 150 de cicliști, 90 de mașini și 25 de motociclete a străbătut 830 de km la Turul României, cea mai importantă competiție ciclistă autohtonă, organizată în perioada 10 - 14 septembrie, de Federația Română de Ciclism, împreună cu Agenția Națională pentru Sport și Auchan România, partener principal co-organizator. Pe lângă spectacolul sportiv de elită, în orașele gazdă au avut loc 7 curse de masă, pentru amatori de toate vârstele, la care au participat peste 1000 de copii și aproape 700 de pasionați peste 16 ani. Cea mai mare participare a fost înregistrată în Capitală, unde peste 1200 de fani ai ciclismului și-au scos bicicletele și au onorat prin pedalat sosirea Turului României.... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2025, 12:05 (11354 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Garda de Mediu Ialomița a aplicat sancțiuni de 200 mii de lei în urma incidentului de la Amara

Garda de Mediu Ialomița a aplicat sancțiuni de 200 mii de lei în urma incidentului de la Amara

Autoritățile din Ialomița pare că au încheiat verificările în ceea ce privește incidentul produs acum două săptămâni în orașul Amara, în urma căruia o pungă cu gaz a fost atinsă în timpul forării unui puț de apă. Garda de Mediu Ialomița a dezvăluit, prin intermediul rețelelor de socializare, faptul că atât administrația locală, cât și firma care a executat lucrare au primit amenzi de 200 mii de lei. De asemenea, aceeași instituție a trasat mai multe obligații Primăriei Amara, invocând nerespectarea unor prevederi legale.

 

Amara, la un pas de tragedie... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2025, 07:55 (6151 vizualizări - 0 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
287 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Țăndărei: Proiectil descoperit în curtea casei

Descoperire mai puțin obișnuită în curtea unui localnic din Țăndărei. Omul săpa în grădină moment în care a scos din pămînt un proiectil de calibrul 85 de mm. Speriat, a sunat imediat la 112. La fața locului ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2014, 09:02
(6591 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiune de amploare a polițiștilor

Activitățile preventive organizate de polițiștii ialomițeni au continuat în această perioadă. Oamenii legii au supravegheat traficul rutier și au asigurat un climat de ordine și liniște publică pe toată ...[citește_toată_știrea]

14 Martie 2014, 08:00
(5489 vizualizări - 1 comentariu)


Movila: Tragedie pe șosea

Doi tineri, de 27 și 31 de ani, și-au pierdut viața într-un accident rutier în dimineața zilei de miercuri, 5 martie 2014. Autoturismul în care se aflau a intrat într-un pom de pe marginea drumului... ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2014, 15:40
(7781 vizualizări - 7 comentarii)

Taguri: Movila accident


Urziceni: Conducea cu o alcoolemie de 1,33 miligrame alcool pur în aerul expirat

Un șofer din Bărcănești s-a ales cu dosar penal după ce a fost prins băut la volan. Bărbatul avea o alcoolemie de 1,33 miligrame alcool pur în aerul expirat. Bărbatul a fost identificat în urma unei acțiuni ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 14:15
(9306 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi record aplicate de polițiști

Polițiștii Serviciului Rutier Ialomița au continuat acțiunile de prevenire a evenimentelor în trafic. În urma verificărilor, oamenii legii au amendat cu 95000 de lei peste 400 de șoferi prinși în ilegalitate ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 13:05
(5102 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: «Restul», o nouă metodă pusă în practică de escroci

După metoda «Accidentul», escrocii apelează la o nouă practică prin care încearcă să-și păcălească victimele. Denumită de anchetatori «Restul», prin această metodă infractorii merg în magazine, doresc să ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 12:10
(9410 vizualizări - 0 comentarii)


APIA Ialomița: S-a deschis sesiunea pentru subvențiile de sprijin pe suprafață

Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură a dat startul campaniei de primire a cererilor de plată pentru schemele/măsurile de sprijin pe suprafață. Pentru a beneficia de sprijinul financiar pe ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 10:20
(12473 vizualizări - 0 comentarii)


Șoselele din Ialomița, scăldate în sînge. Un mort și cinci răniți!

Primul week-end al primăverii a adus moarte pe șoselele din Ialomița. În urma a trei accidente rutiere, o persoană a murit și alte cinci au fost rănite. Victimele au fost transportate la spital pentru acordarea ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 09:10
(7751 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Șanse în plus pentru obținerea unui loc de muncă

Reprezentanții Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița anunță organizarea unei noi ediții a Bursei Generale a Locurilor de Muncă. Evenimentul se va desfășura în data de 28 martie 201 ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2014, 08:05
(9300 vizualizări - 6 comentarii)


Fetești: Se caută mama bebelușului înfășurat în cârpe și aruncat la gunoi într-o pungă!

Fetești: Se caută mama bebelușului înfășurat în cîrpe și aruncat la gunoi într-o pungă!

Descoperire macabră la Fetești la sfîrșitul săptămînii precedente. Două persoane au găsit lîngă un tomberon un nou născut mort. Copilul era înfășurat într-o pătură și un tricou, iar apoi introdus într-o ...[citește_toată_știrea]

26 Februarie 2014, 14:55
(9993 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Înșelăciune pe internet

Vineri, 21 februarie 2014, un bărbat de 28 de ani, din Fetești a sesizat Poliția despre faptul că a fost înșelat de un adolescent, cu ocazia încheierii unei înțelegeri de vînzare-cumpărare a unui telefon ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2014, 09:40
(7439 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 82000 lei

În acest sfîrșit de săptămînă, 21-23 februarie 2014, polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

25 Februarie 2014, 08:30
(8133 vizualizări - 3 comentarii)


anunț angajare

societate comercială
angajează
-dispecer (2 posturi)
vă rugăm depuneți CV
la fax 0243/235.111
pentru relații suplimentare
apelați tel. 0724/000.595

24 Februarie 2014, 16:00


anunț angajare

societate comercială
angajează
-ambulanțieri (2 posturi)
vă rugăm depuneți CV la
tel./fax 0243/235.111
pentru relații suplimentare
apelați tel. 0724/000.595

19 Februarie 2014, 19:40


Agricultura-proiect de țară

Agricultura-proiect de țară

Mișcarea Agricultorilor din România consideră că agricultura trebuie să constituie o prioritate națională și după 20 de ani de strategii eșuate în domeniu propune un proiect național și economic: AGRICULTURA-PROIECT DE ȚARĂ ...[citește_toată_știrea]

18 Februarie 2014, 08:10
(4436 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Peste 2 tone de floarea-soarelui, confiscate

Efectivele Serviciului de Investigarea Fraudelor au acționat marți, 11 februarie a.c., pentru prevenirea și combaterea ilegalităților ce se comit în domeniul producerii, prelucrării, depozitării și comercializării ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 10:30
(6397 vizualizări - 6 comentarii)


Urziceni: Tineri bucureșteni, bănuiți că furau combustibil din mașini

Polițiștii de Investigații Criminale au reținut marți, 11 februarie a.c., pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, trei tineri, cu vîrste cuprinse între 22 și 24 de ani, toți domiciliați pe raza ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 10:10
(4815 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: Prevenirea riscului de inundații

Căderile masive de zăpadă din ultima perioadă de timp au avut ca efect înzăpezirea a numeroase gospodării ale populației, atît din mediul urban dar mai ales din mediul rural. Pe fondul prognozelor meteorologice ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 09:40
(7235 vizualizări - 0 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 10000 lei

Marți, 11 februarie a.c., polițiștii rutieri au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care ...[citește_toată_știrea]

12 Februarie 2014, 07:50
(6654 vizualizări - 1 comentariu)


AJFP Ialomița: Modificări legislative pentru PFA, II și IF

Administrația Județeana a Finantelor Publice Ialomița informează contribuabilii că, în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 15/10.01.2014, a fost publicată Legea nr. 4/2014 pentru completarea Ordonanței ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2014, 16:20
(7621 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Incendiu de la un scurtcircuit la două adăposturi de animale

În urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, două adăposturi de animale ale unui cetățean din localitatea Roșiori au fost cuprinse de flăcări. Evenimentul a fost anunțat noaptea trecută, în ...[citește_toată_știrea]

6 Februarie 2014, 11:15
(8682 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori incendiu


Senatorul Ștefan Stoica a încetat din viață

Senatorul Ștefan Stoica a încetat din viață

În cursul acestei dimineți de marți, 4 februarie 2014, după o lungă suferință, senatorul PSD Ștefan Stoica a încetat din viață. El suferea de peste un an de o formă gravă de cancer. Senatorul Ștefan Stoica ...[citește_toată_știrea]

4 Februarie 2014, 10:10
(11155 vizualizări - 8 comentarii)


Minori dispăruți la Țăndărei

Minori dispăruți la Țăndărei

Duminică, 2 februarie 2014, polițiștii de investigații criminale au fost sesizați cu privire la faptul că minorii CRISTEA MIHAELA GEORGIANA, de 13 ani și ȘTEFAN MARIN, de 12 ani, ambii din orașul Țăndărei ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 11:40
(8645 vizualizări - 2 comentarii)


Studenți ai Academiei de Poliție, în practică la IPJ Ialomița

Luni, 3 februarie 2014, este prima zi de practică din acest an pentru trei ialomițeni, studenți în cadrul Academiei de Poliție «Al. I. Cuza» București. Aceștia au fost repartizați să își desfășoare stagiul ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 10:30
(11128 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Infractori încarcerați

Doi ialomițeni pe numele cărora instanța a emis mandate de executare a pedepsei cu închisoarea au fost depuși de către polițiștii de Investigații Criminale în Penitenciarul Slobozia în vederea încarcerării ...[citește_toată_știrea]

3 Februarie 2014, 09:30
(4431 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Ialomița, «curățate» de infractori

În cadrul unei conferințe de presă, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au făcut public raportul activității întreprinse în cursul anului 2013. Potrivit documentului oficial ...[citește_toată_știrea]

29 Ianuarie 2014, 10:40
(9287 vizualizări - 0 comentarii)


Copiii Codului Portocaliu: Patru nou-născuți au venit pe lume la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia

În acest sfîrșit de săptămînă, la Maternitatea Spitalului Județean de Urgență Slobozia au venit pe lume patru copii. Pentru doi dintre ei a fost nevoie de intervenția echipajelor Inspectoratului pentru ...[citește_toată_știrea]

27 Ianuarie 2014, 11:07
(11065 vizualizări - 0 comentarii)


Percheziții la Bărbulești! UPDATE: 9 bărbați, arestați!

Potrivit unui comunicat de presă al IPJ Ialomița, «13 percheziții sînt efectuate, în această dimineață, de polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița pe raza comunei Bărbulești ...[citește_toată_știrea]

23 Ianuarie 2014, 07:10
(13847 vizualizări - 9 comentarii)


Ex-europarlamentarul Maria Petre revine în viața publică. Asociația «Restaurantele Inimii», înființată la Slobozia!

La jumătatea lunii decembrie 2013, ex-parlamentarul PD-L Maria Petre a revenit în viața publică. În cadrul unei întîlniri desfășurate la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia, aceasta a anunțat înființarea ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2014, 18:49
(9442 vizualizări - 6 comentarii)


Exclusiv: Procurori din Teleorman, în acțiune la Penitenciarul Slobozia. Înșelăciune prin metoda «Accidentul», dejucată de anchetatori!

Procurori din cadrul Parchetului Local Turnu Măgurele au demarat o acțiune flagrantă la Penitenciarul Slobozia. Anchetatorii au reușit să recupereze un prejudiciu de 12000 lei al unei persoane înșelată ...[citește_toată_știrea]

10 Ianuarie 2014, 17:12
(9757 vizualizări - 3 comentarii)


Ultimele comentarii
om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...