Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Încă o victorie!

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Petrolul Ploiești 1-0

Încă o victorie!

Parcursul cu mult peste așteptările unora al Unirii Slobozia a continuat și în etapa 10 a SuperLigii, slobozenii întâlnind duminică, 22 septembrie 2025, «acasă» pe arena din Clinceni, Petrolul Ploiești. A fost un meci în nota obișnuită a Unirii, victoria Sloboziei fiind consemnată prin golul camerunezului Afalna, în minutul 75. Pe de altă parte, lucrările la Stadionul «1 Mai» din Slobozia par a fi căpătat o nouă viteză, vizita oficialităților la fața locului stimu­lând activitățile constructorului. Repetăm: autoritățile promiteau la început de vară, prin iunie, că lucrările se vor finaliza la sfârșit de septembrie... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2025, 13:55 (4211 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Ștefan Andreescu, din nou Campion Național!

Tenis de câmp

Ștefan Andreescu, din nou Campion Național!

Așa cum vă anunțam, pe parcursul săptămânii precedente Slobozia a fost gazda Campionatelor Naționale Individuale de tenis de câmp, pentru seniori și senioare. Cocheta arenă Tenis Con, cu multiplele terenuri de tenis de câmp, a primit unii dintre cei mai buni tenismeni români, partener al evenimentului fiind Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia. Campionul din 2024, Ștefan Andreescu, jucător legitimat al CSM Unirea Slobozia, lupta pentru apărarea titlului câștigat anul precedent, în primul meci întâlnind pe Iulius Maximus Stoica, tenismen legitimat de Sportul Studențesc. Slobozeanul Ștefan Andreescu s-a calificat în turul 2 pe tabloul... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2025, 11:05 (7040 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Junioarele 3 CSM Unirea Slobozia, debut în forță

Handbal

Junioarele 3 CSM Unirea Slobozia, debut în forță

Micuțele handbaliste ale Clubului Sportiv Municipal Unirea Slobozia au început în forță noua ediție a campionatului junioarelor 3. Astfel, sâmbătă, 20 septembrie 2025, junioarele 3 CSM Unirea Slobozia au învins în deplasare SCM Dunărea 2020 Giurgiu cu 35-23 (16-12). Handbalistele antrenate de Daniela Marin și Marina Dumanska s-au impus încă din primele minute ale partidei, slobozencele, după cele doar 4 goluri în plus pe tabelă la pauză, dezlănțuindu-se în cea de a doua repriză. Așa cum am precizat, meciul s-a terminat 35-23 în favoarea junioarelor 3 CSM Unirea Slobozia, succesul fiind cu atât mai important cu cât a fost repurtat... [citește_tot_articolul]

23 Septembrie 2025, 08:20 (6915 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mii de ialomițeni muncesc «sezonier» pentru a beneficia de ajutoare sociale

Mii de ialomițeni muncesc «sezonier» pentru a beneficia de ajutoare sociale

Legea în baza căreia se acordă Venitul Minim de Incluziune, denumirea nouă pe care a primit-o Legea 416/2001, privind veni­tul minim garantat, obligă familiile beneficiare de acest ajutor să identifice un membru care poate munci. Fie că prestează muncă în folosul comunității, fie că se angajează în cadrul unei societăți comerciale, această persoană trebuie să demonstreze timp de 6 luni că lucrează undeva. La expirarea termenului, cazul se reevaluează, iar dacă veniturile încasate sunt mulțumitoare, Statul nu mai sprijină financiar respectiva familie. De cele mai multe ori, la expirarea termenului, mulți dintre acești «angajați» rămân fără locuri... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2025, 12:10 (15611 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația locală ialomițeană investește în «consultanțe» și «capele mortuare»

Administrația locală ialomițeană investește în «consultanțe» și «capele mortuare»

De-a lungul și de-a latul Ialomiței, așa cum vă informam pe scurt la secțiunea «Bârfe», ediluții și ediluțele noastre își proclamă entuziasmul pentru realizarea proiectelor de consultanță. Când se plictisesc de-atâta consultanță, trec la chestiuni concrete, gen construcții de «capele mortuare» și gardurile aferente cu costuri ce depășesc binișor milionul de lei...

 

Primarul, consultanța și ialomițenii Pe drept cuvânt, încă nu înțelegem de ce primăreii și primăruțele Bărăganului... [citește_tot_articolul]

22 Septembrie 2025, 07:50 (7917 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proprietari de mașini și salariați, abonați la mila Statului

În Ialomița

Proprietari de mașini și salariați, abonați la mila Statului

O analiză a Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că aproape 400 de beneficiari de ajutoare sociale din județ trebuie să returneze 1,9 mi­lioane de lei, întrucât banii le-au fost acordați necuvenit. Aceștia fie au primit același beneficiu de două ori, fie nu au declarat că au alte surse de venit. În toate cazurile s-au sesizat organele fiscale pentru deschiderea procedurilor de executare silită.

 

Demersuri legale pentru recuperarea sumelor Datele Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița arată că cele mai multe... [citește_tot_articolul]

21 Septembrie 2025, 10:20 (8166 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Producții medii «mulțumitoare» pentru culturile înființate în toamna anului 2024

În Ialomița

Producții medii «mulțumitoare» pentru culturile înființate în toamna anului 2024

Presați să facă față și anul acesta efectelor schimbărilor climatice, fermierii ialomițeni au reușit să obțină producții mulțumitoare în cazul culturilor înființate în toamna anului trecut. Direcția pentru Agricultură Județeană Ialomița arată faptul că producțiile medii pentru principalele culturi agricole înființate toamna trecută (grâu, orz, rapiță) au fost peste așteptări.

 

Producții medii ale culturilor de toamnă Fenomenele meteo extreme au dat peste cap activitatea fermierilor ialomi­țeni și în 2025. Cu toate acestea, productivitatea... [citește_tot_articolul]

20 Septembrie 2025, 09:50 (7849 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Sănătate orală fără contracte cu CJAS Ialomița

Sănătate orală fără contracte cu CJAS Ialomița

Ialomița se înscrie în seria jude­țelor din țară care nu acordă prea mare importanță sănătății orale, totul din cauza costurilor ridicate pe care le impun tratamentele stomatologice. La nivelul județului nostru, din numărul total de furnizori de servicii medicale aflați în contract cu Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița, cabinetele stomatologice reprezintă doar 10%. Chiar și în aceste condiții, decontarea manoperelor este infimă, pacienții fiind obligați să suporte cea mai mare parte a costurilor.

 

Fără bani pentru cabinetele stomatologice... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2025, 11:55 (6876 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Familie de ialomițeni, abonată la ajutoarele sociale din Occident

Familie de ialomițeni, abonată la ajutoarele sociale din Occident

O familie din județul Ialomița a reușit să păcălească vigilența serviciilor sociale din mai multe state europene, beneficiind, fără drept, de mai multe alocații pentru creșterea copiilor. Cinci la număr, minorii au fost înregistrați în sistemele sociale din Marea Britanie, Irlanda sau Franța. Aceștia au primit astfel de beneficii și în România, însă verificările Agenției Județene pentru Plăți și Inspecție Socială Ialomița au scos la iveală întreaga situație. Doar Statului Român, familia trebuie să-i înapoieze aproape 200 mii de lei. În acest moment au fost inițiate demersurile legale pentru recuperarea banilor.

 

Executați silit de ANAF... [citește_tot_articolul]

19 Septembrie 2025, 08:05 (31983 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Cele 5 zone unde ar fi posibilă relocarea stației de epurare a Sloboziei

Sursă permanentă de disconfort olfactiv, stația de epurare a Sloboziei are nevoie de relocare. În baza unui studiu de amploare realizat de operatorul Urban SA la solicitarea Primăriei Slobozia, au fost identificate 5 zone posibile unde ar putea fi amenajată viitoarea stație de epurare a orașului Slobozia. Principalul indicator a fost distanța față de municipiu, astfel încât mirosurile emanate în urma activității de epurare a apelor uzate să nu mai ajungă în oraș. Estimativ, va­loarea acestei investiții se ridică la peste 100 mi­lioane de lei.

 

Studiu privind noua stație de epurare a orașului... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2025, 12:05 (11752 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Criză de magistrați la Parchetul Județean Ialomița

Criză de magistrați la Parchetul Județean Ialomița

Parchetul de pe lângă Tribunalul Ialomița, cea mai mare unitate de Parchet din județ, ar putea rămâne doar cu doi procurori. După recenta pensionare a prim-procurorului adjunct Viorica Dinu, s-ar părea că și-ar dori să iasă la pensie și șefa instituției, procurorul Adriana Ligia Drăgan. Astfel, în cadrul Parchetului Județean Ialomița ar putea să-și desfășoare activitatea doar procurorii Mihaela Bârsan și Verginica Buzoianu, Consiliul Superior al Magistraturii prelun­gindu-i acestuia activitatea cu încă un an.

 

Pensionari la Parchetul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

18 Septembrie 2025, 07:50 (4397 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul de Stat în Construcții și Poliția Rutieră Ialomița au amânat recepția proiectului de «Mobilitate Urbană»!

La Slobozia

Inspectoratul de Stat în Construcții și Poliția Rutieră Ialomița au amânat recepția proiectului de «Mobilitate Urbană»!

În urmă cu o săptămână, reprezentanții Primăriei Slobozia, alături de cei ai Inspectoratului de Stat în Construcții Ialomița și ai Poliției Rutiere Ialomița au făcut demersuri pentru efectuarea recepției la terminarea lucrărilor proiectului de «Mobilitate Urbană» inițiat de administrația locală. Mai multe deficiențe descoperite în teren au împiedicat autoritățile să constate încheierea lucrărilor ce au vizat această investiție. «Este o procedură normală, dar care ne dă bătăi de cap...» a comentat situația, pentru ziarul nostru, Alexandru Potor, primarul municipiului Slobozia.

 

Control în teren, deficiențe «minore»... [citește_tot_articolul]

17 Septembrie 2025, 10:20 (31945 vizualizări - 33 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Premii acordate nejustificat angajaților și directorului Direcției Silvice Ialomița

Premii acordate nejustificat angajaților și directorului Direcției Silvice Ialomița

Recent, Ministerul Mediului Apelor și Pădurilor a dat publicității un raport referitor la activitatea financiară a Regiei Naționale a Pădurilor-Romsilva. În documentul oficial, instituția face referire și la activitatea Direcției Silvice Ialomița. Potrivit Ministerului Mediului, atât directorul DS Ialomița, cât și mai mulți angajați au fost premiați pentru performanțele profesio­nale, deși din punct de vedere financiar activitatea lor demonstra contra­riul. Concluziile întregului Raport, inclusiv cele referitoare la activitatea din Ialomița, au fost înaintate Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție.

 

Premii pentru performanțe profesionale îndoielnice... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 16:20 (12531 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

SPORT

«play-off»

Fotbal, SuperLiga, FC Hermannstadt-Unirea Slobozia 0-2

«play-off»

Așa cum v-am mai spus, la politică și la fotbal se pricepe mai tot ialomi­țeanul de rând. Și așa cum politica se «joacă» pe voturi, fiind chiar de ajuns unul «pe plus» pentru a deveni, spre exemplu, primar, așa și fotbalul se «joacă» pe goluri, fiind mai mult decât suficient să ai două șuturi pe spațiul porții și acestea să se contabilizeze în «boabe» pe tabelă. Cam acesta ar fi un super rezumat al partidei disputată în de­plasare de Unirea Slobozia contra celor de la FC Hermannstadt în etapa 9 a SuperLigii de luni, 15 septembrie 2025.

 

Gol la debut pentru atacantul peruan... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 14:50 (3262 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Campionatele Naționale Individuale de tenis de câmp, la Slobozia

Tenis de câmp

Campionatele Naționale Individuale de tenis de câmp, la Slobozia

Campionatele Naționale Individuale de tenis de câmp au debutat la Slobozia duminică, 14 septembrie 2025. Competiția este dedicată seniorilor și senioarelor, unii dintre cei mai buni tenismeni români ai momentului urmând a concura pe terenurile de tenis de câmp Tenis Con și CSM Unirea Slobozia din Parcul Catedralei. Campionul din 2024, sportivul legitimat de CSM Unirea Slobozia, Ștefan Andreescu, luptă pentru a-și apăra titlul obținut anul precedent.

... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 12:05 (5891 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Prima partidă, prima înfrângere

Handbal, Divizia A, CS Star Mioveni-CSM Unirea Slobozia 32-30 (17-17)

Prima partidă, prima înfrângere

Duminică, 14 septembrie 2025, a debutat noul sezon al Diviziei A handbal feminin pentru CSM Unirea Slobozia. Așa cum am consemnat, Divizia A handbal feminin a fost structurată pe 3 serii, a câte 8 echipe, CSM Unirea Slobozia făcând parte din Seria A. Așadar, la Sala Sporturilor din Mioveni, elevele antrenorului Ion Ivan s-au confruntat cu CS Star Mioveni, formație pregătită de Alin Oprescu și Diana Constantinescu. Slobozencele au cedat partida cu 30-32, după ce la pauză scorul a fost egal, 17-17. Meciul a fost echilibrat, așa cum o reflectă și rezultatul înscris pe tabelă după primul mitan. Finalul celei de a doua reprize a fost cedat de handbalistele antrenate de Ion Ivan... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 10:20 (2086 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Sabrerii CSS Slobozia, rezultate meritorii

Scrimă

Sabrerii CSS Slobozia, rezultate meritorii

Sabrerii legitimați la CSS Slobozia, Amalia Ercuș și Damian Neagu, au obținut medalii de bronz la Masterul de la Atena ediția 2025. De asemenea, Stelică Petre, legitimat la CSS Slobozia, a obținut clasarea pe podium, locul III, la Trofeul București la scrimă-sabie cadeți. Competiția s-a desfășurat în Capitală, sâmbătă și duminică, 13/14 septembrie 2025, Trofeul București reunind la start 84 de sportivi-sabreri cadeți din două țări, Bulgaria și România și reprezentând 10 cluburi. Stelică Petre a trecut în Sferturi de sportivul legitimat la CS Dinamo, Andrei Dragnea, scor 15-14, în Semifinale fiind învins de sabrerul de la CS Riposta, David Bîrsan... [citește_tot_articolul]

16 Septembrie 2025, 08:40 (3184 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Mai puțini bani pentru medicii de familie prin eliminarea coasiguraților

În Ialomița

Mai puțini bani pentru medicii de familie prin eliminarea coasiguraților

De la 1 august 2025, o dată cu eliminarea statutului de coasigurat, în Ialomița aproape 10 mii de persoane au rămas fără asigurarea medicală oferită de Stat. Măsura are și un impact asupra finanțării medicinei de familie, pentru că mai puține persoane asigurate înseamnă mai puține fonduri pentru medici.

 

Cum se finanțează medicina primară? Medicina de familie intră în categoria medicinei primare și, în ultimii ani, a beneficiat de peste 20 milioane de lei/an pentru desfășurarea activității. Plata me­dicilor de familie se face însumând nu... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2025, 12:15 (5817 vizualizări - 3 comentarii)

EVENIMENT

Turul României s-a terminat cu o adevărată sărbătoare ciclistă în centrul Capitalei

Turul României s-a terminat cu o adevărată sărbătoare ciclistă în centrul Capitalei

Comunicat de presă/București, 15 septembrie 2025

O caravană formată din 150 de cicliști, 90 de mașini și 25 de motociclete a străbătut 830 de km la Turul României, cea mai importantă competiție ciclistă autohtonă, organizată în perioada 10 - 14 septembrie, de Federația Română de Ciclism, împreună cu Agenția Națională pentru Sport și Auchan România, partener principal co-organizator. Pe lângă spectacolul sportiv de elită, în orașele gazdă au avut loc 7 curse de masă, pentru amatori de toate vârstele, la care au participat peste 1000 de copii și aproape 700 de pasionați peste 16 ani. Cea mai mare participare a fost înregistrată în Capitală, unde peste 1200 de fani ai ciclismului și-au scos bicicletele și au onorat prin pedalat sosirea Turului României.... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2025, 12:05 (11361 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Garda de Mediu Ialomița a aplicat sancțiuni de 200 mii de lei în urma incidentului de la Amara

Garda de Mediu Ialomița a aplicat sancțiuni de 200 mii de lei în urma incidentului de la Amara

Autoritățile din Ialomița pare că au încheiat verificările în ceea ce privește incidentul produs acum două săptămâni în orașul Amara, în urma căruia o pungă cu gaz a fost atinsă în timpul forării unui puț de apă. Garda de Mediu Ialomița a dezvăluit, prin intermediul rețelelor de socializare, faptul că atât administrația locală, cât și firma care a executat lucrare au primit amenzi de 200 mii de lei. De asemenea, aceeași instituție a trasat mai multe obligații Primăriei Amara, invocând nerespectarea unor prevederi legale.

 

Amara, la un pas de tragedie... [citește_tot_articolul]

15 Septembrie 2025, 07:55 (6154 vizualizări - 0 comentarii)

Sâmbătă 27 Iun 2026
286 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: Surprinși de jandarmi în timp ce încercau să fure

Doi bărbați din Fetești au fost surprinși de jandarmi în timp ce încercau să sustragă cabluri electrice. Astfel, jandarmii din cadrul unei patrule de supraveghere și intervenție la conductele de transport ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2012, 12:25
(12198 vizualizări - 0 comentarii)


Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

Facturile RAJA se pot plăti în rețeaua PAYPOINT

București, 27 februarie, 2012-PayPoint România, principalul operator de plăți în numerar și încărcare electronică prin puncte de retail și SC RAJA SA, cel mai mare operator regional din ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 19:22
(17582 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:38
(8053 vizualizări - 0 comentarii)


Demonstrație Aikido la Slobozia

Eveniment sportiv sîmbătă, 10 martie a.c., la Slobozia. Asociația Cultural-Educativ-Sportivă «A-Z Men Sana Expert» organizează o demonstrație de arte marțiale, susținută de Școala de Aikido. Scopul evenimetului ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:25
(15453 vizualizări - 0 comentarii)


A încercat să fure poarta metalică de la fostul sediu al Primăriei din Țăndărei

Pentru a scoate un ban de buzunar, un bărbat de 44 ani, din Țăndărei, a găsit o metodă inedită. El a furat poarta de la intratrea în curtea fostei Primării din Țăndărei, pe care a vrut să o vîndă la un ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:23
(12788 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șoferi certați cu legea, sancționați de polițiști

Un bărbat de 42 ani, din Slobozia, și un altul de 43 ani, din Făcăeni, ambii conducători auto, au fost amendați de patrulele de poliție care i-au tras pe dreapta, în cursul zilei de luni, 5 martie a.c. ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:22
(10277 vizualizări - 0 comentarii)


Străzile din Urziceni, împînzite de polițiști

Oamenii legii din Urziceni au desfășurat luni, 5 martie a.c., o acțiune de amploare pe străzile municipului pentru a preveni faptele antisociale și violența stradală. În urma acțiunii, polițiștii au legitimat ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2012, 18:21
(11491 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: A dat cu spatele și a izbit un alt vehicul. Mașina proiectată pe contrasens a lovit un bărbat și un copilaș de 2 ani!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 13,00, în localitatea Broșteni s-a produs un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Potrivit cercetărilor polițiștilor, s-a stabilit că ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 14:19
(12214 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Au furat țigările din magazin

Poliția Țăndărei a fost sesizată vineri, 2 martie a.c., cu privire la faptul că patru persoane necunoscute au pătruns în incinta unei firme și, profitînd de neatenția gestionarei, au sustras 40 pachete ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:39
(13660 vizualizări - 2 comentarii)


Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 61000 lei. 6 șoferi au rămas fără permise!

În acest sfîrșit de săptămînă, 2-4 martie a.c., polițiștii Serviciului Rutier au continuat acțiunile desfășurate pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum și pentru conștientizarea conducătorilor ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:36
(8706 vizualizări - 1 comentariu)


Țăndărei: Reținut de polițiști pentru furt de electronice

Efective ale Poliției Țăndărei au reținut pe bază de ordonanță de reținere pentru 24 de ore, un tînăr de 22 ani, din satul Oituz-Constanța, pentru comiterea infracțiunii de furt calificat, care a fost introdus ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:34
(11589 vizualizări - 3 comentarii)


Slobozia: Pistol deținut fără drept, ridicat în vederea confiscării de polițiști

Un bărbat de 35 ani, din Slobozia, care deținea fără drept un pistol cu aer comprimat, calibru 4,5 mm și o cutie cu 258 diaboluri calibru 4,5 mm a fost depistat vineri, 2 martie a.c., de către efectivele ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:26
(10015 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A accidentat-o pe trecerea de pietoni!

Duminică, 4 martie a.c., în jurul orei 15,30, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre faptul că pe raza orașului s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din cercetări s-a stabilit ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:25
(10436 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: I-a expirat permisul pentru arme. Poliția a decis ridicarea acestora!

Vineri, 2 martie a.c., efectivele Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au depistat un bărbat de 68 ani, din Fetești, care deținea fără drept o armă de vînătoare cu alice, calibru 16/2 și ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:23
(11637 vizualizări - 0 comentarii)


Secția Poliție Rurală Grivița: Acțiune preventivă pe raza comunelor arondate

În cursul nopții de 3/4 martie a.c., în intervalul orar 23,00-4,00, efectivele Secției Poliție Rurală Grivița în colaborare cu cadre ale Inspectoratului Județean de Jandarmi Ialomița au acționat pe linia ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:21
(13311 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins cu ulei combestibil de furat în portbagaj

Duminică, 4 martie a.c., o patrulă de siguranță publică din cadrul Poliției Țăndărei a oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat, de 35 ani. În urma controlului efectuat în interiorul portbagajului ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:08
(9066 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Beți sau cu permisele suspendate, la volan

Sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 1,30, polițiști din cadrul Serviciului Rutier au identificat pe raza municipiului Slobozia un autoturism condus de un tînăr,de 27 ani, din orașul Amara. Întrucît șoferul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:07
(12126 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: La furat de fier vechi

O echipă mixtă de siguranță publică polițist-jandarm a identificat în noaptea de sîmbătă spre duminică, 3/4 martie a.c., în jurul orei 23.30, un autoturism ce se deplasa pe strada Reginei, din Urziceni ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:06
(14217 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Prinși la tăiat de copaci

Sîmbătă, 3 martie a.c., polițiști din cadrul Secției Rurală Ion Roată au fost sesizați de către un bărbat de 48 ani, din comuna Valea Măcrișului, despre faptul că mai multe persoane taie un plop de pe aliniamentul ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 13:04
(13215 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Incendiu la un centru de colectare lapte

În dimineața zilei de sîmbătă, 3 martie a.c., în jurul orei 3,30, în urma unui scurtcircuit produs la instalația electrică, un centru de colectare lapte de pe raza localității Manasia a fost cuprins de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:09
(12235 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia incendiu


Slobozia: A intrat în curtea unui localnic și a furat ce a găsit

Polițiștii cercetează un tînăr slobozean, de 33 ani, sub aspectul săvîrșirii infracțiunii de furt calificat. Acesta, în noaptea de 1/2 martie a.c. a pătruns în curtea locuinței unui bărbat în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2012, 12:03
(9394 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia furt


Ialomița: Florari amendați de 1 Martie

Polițiștii de Investigarea Fraudelor au organizat joi, 1 martie, o acțiune pe linia prevenirii și combaterii evaziunii fiscale și a ilegalităților ce se comit în domeniul comercializării florilor. Astfel ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(15407 vizualizări - 1 comentariu)


Ialomița: Mașină furată din Ungaria, găsită

Un tînăr de 20 ani a fost prins joi, 1 martie 2012, de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale, Compartimentul Trafic și Furturi Auto în timp ce conducea un autoturism de lux care figura urmărit ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:32
(12864 vizualizări - 0 comentarii)


Ion Roată: Patroană acuzată de evaziune fiscală

Evaziune fiscală la Ion Roată. Administratorul unei firme din Ion Roată s-a ales cu dosar penal după ce polițiștii de investigarea fraudelor din Urziceni l-au acuzat de evaziune fiscală. Pe scurt, administratorul ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:30
(11264 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Amenzi ale Poliției

Peste 90 de persoane au fost legitimitate joi, 1 martie, în cadrul unor acțiuni desfășurate de polițiștii ialomițeni la Slobozia și Fetești. De asemenea, în cadrul activităților au fost verificate și 1 ...[citește_toată_știrea]

2 Martie 2012, 18:29
(11823 vizualizări - 0 comentarii)


Razie a angajaților de la Penitenciarul Slobozia în închisoarea de la Galați

Peste 32 de lucrători ai Penitenciarului Slobozia au luat parte joi, 1 martie a.c., la o acțiune de amploare desfășurată în spațiile de detenție ale închisorii din Galați. La aceeași acțiune au participat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 16:59
(11654 vizualizări - 1 comentariu)


Urziceni: Suprins la volanul unui autobuz neînmatriculat

Miercuri, 29 februarie, la Urziceni, un localnic de 63 ani a fost prins în timp ce se afla la volanul unui autobuz, autovehicul ce nu era înmatriculat. Pe numele conducătorului auto a fost întocmit dosar ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:04
(9100 vizualizări - 0 comentarii)


Broșteni: Prinși la furat lemne

Opt persoane, cu vîrste cuprinse între 23 și 59 ani, toți din Ion Roată, au fost prinși miercuri, 29 februarie, de polițiști, în timp ce furau material lemnos cu ajutorul unor căruțe. Hoții au fost prinși ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:03
(12438 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Broșteni furt lemne


Fetești: Infractor încarcerat

Un tînăr de 29 ani, din Fetești, a fost prins de polițiștii din localitate și încarcerat. Pe numele individului Judecătoria Fetești a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea pentru furt calificat ...[citește_toată_știrea]

1 Martie 2012, 15:02
(14432 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Doar 48 locuri de muncă vacante

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, la nivelul județului, miercuri, 29 februarie 2012, sînt disponibile doar 48 locuri de muncă. Cele mai multe posturi ...[citește_toată_știrea]

29 Februarie 2012, 17:27
(12235 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Carmen în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Gigel în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mdrag20 în Irigațiile pe 36000 de hectare în Ialomița, afectate de o decizie a CFR pentru protejarea unui pod feroviar în Brăila Gigi gunoierul în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...