Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

POLITICĂ

Primarul Adrian Mocioniu sprijină PRO România

E oficial!

Primarul Adrian Mocioniu sprijină PRO România

Vineri, la orele 11,00, primarul Adrian Mocioniu s-a afișat alături de ex-premierul Mihai Tudose și ex-președintele PSD Ialomița, Marian Neacșu, în cadrul primei conferințe de presă a PRO România în Ialomița. Cei trei au susținut că noua formațiune politică reprezintă o alternativă la dictatura politică impusă de Liviu Dragnea, ex-premierul Mihai Tudose declarând, printre altele: «Dragnea este statul paralel!».

Filiala renegaților Conferința de presă a PRO România a fost condusă de către Marian Neacșu, flancat de Mihai Tudose și Adrian Mocioniu. În cadrul unui discurs de o... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2019, 18:10 (6780 vizualizări - 8 comentarii)

POLITICĂ

EXCLUSIV: PSD Slobozia îi retrage sprijinul politic primarului Mocioniu

Fosta-i lele cât ai fost!

EXCLUSIV: PSD Slobozia îi retrage sprijinul politic primarului Mocioniu

Joi, 14 martie a.c., Organizația PSD Slobozia a votat pentru retragerea sprijinul politic primarului Adrian Mocioniu. Decizia survine ca urmare a apropierii lui Adrian Mocioniu de partidul PRO România. Acesta a declarat public că se simte onorat să aibă un prieten ca Marian Neacșu. Reamintim că Marian Neacșu, ex-președintele PSD Ialomița, este acum membru al PRO România și șeful de campanie pentru alegerile europarlamentare la acest partid.

Pedeapsă social-democrată Organizația PSD Slobozia s-a reunit pentru a adopta o decizie în privința primarului Adrian Mocioniu. Membrii Organizației... [citește_tot_articolul]

15 Martie 2019, 10:05 (13997 vizualizări - 27 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Locul de joacă de la V-uri a fost revendicat de proprietari

Conflict nerezolvat de 10 ani la Slobozia

Locul de joacă de la V-uri a fost revendicat de proprietari

UPDATE Robert Iliescu, unul dintre proprietarii terenului: «Primarul Mocioniu minte!»

În urmă cu 10 ani, proprie­tarii unui teren pe care municipalitatea slobozeană a construit un loc de joacă, au revendicat în instanță proprietatea. Acum aceștia refuză despăgubirile oferite de către administrația locală. «Nu se pune problema ca acest loc de joacă să fie desființat!» dă asigurări primarul Adrian Mocioniu.

Acolo, de la facerea orașului
Locul de joacă pentru copii de la V-uri este înghesuit între o centrală termică, blocuri, un șir de garaje și gardul din spate al liceului Pedagogic. Și a supraviețuit doar pentru că acolo nu s-a putut construi. Acum însă, spațiul... [citește_tot_articolul]

14 Martie 2019, 17:05 (9597 vizualizări - 3 comentarii)

POLITICĂ

«Marian al nostru» versus «Moraru necuvântătoru’»

Alegeri la PSD Ialomița, 9 martie 2019

«Marian al nostru» versus «Moraru necuvântătoru’»

Alegerile pentru funcția de președinte al PSD Ialomița, de sâmbătă, 9 martie 2019, merită consemnate doar și prin simplul fapt că au marcat o situație neobișnuită. În sensul că, urmărind evoluția evenimentelor, au re­levat o premieră chiar și la nivelul social-democraților vechi membri de partid: alegerea președintelui de Organizație cu o zi înaintea Conferinței de alegeri!

La limita prevederilor statutare Pentru a sesiza cele petrecute în cadrul Organizației PSD Ialomița, trebuie să ne întoarcem puțin în timp, câteva luni... Astfel, senatorul Marian Pavel, numit președinte interimar... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2019, 19:10 (9041 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Ministerul Educației a repus-o în funcție pe Luminița Barcari

Ministerul Educației a repus-o în funcție pe Luminița Barcari

Ministerul Educației a emis ordinul de numire în funcția de inspector școlar general al Inspectoratului Județean Ialomița pentru Luminița Barcari. La fel ca își actele prin care i-a fost solicitată demisia, documentul a fost transmis prin fax. Luminița Barcari își va relua activitatea în fruntea Învățământului ialomițean începând de miercuri, 13 martie 2019.

Mandat prelungit cu încă un an
Luminița Barcari aștepta de aproximativ o lună ca Ministerul Educației să emită ordinul prin care putea reveni la conducerea Inspectoratului Școlar Județean Ialomița. Ea a câștigat războiul în... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2019, 16:50 (15482 vizualizări - 21 comentarii)

Click aici

SPORT

Lecție de eficență

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-Axiopolis Cernavodă 3-0

Lecție de eficență

În tur a fost 1-1. Pentru Unirea a marcat Romeo Soare, iar Axiopolis a egalat în ultimele minute... Sâmbătă, 9 martie 2019, Soare nu a fost pe teren, iar genunchiul accidentat la Modelu îl va ține ceva timp pe margine. Meciul a debutat cu o luptă surdă la mijlocul terenului și mai mulți nervi decât prevede regulamentul. În capcană a căzut Alexandru Chebac, care a văzut cartonașul roșu încă din minutul 22, iar Unirea a fost nevoită să abordeze restul jocului în 10 oameni. În locul dezastrului pe care publicul îl mirosea, au apărut fazele de poartă și golurile spectaculoase în poarta lui Nanu. În minutul 28, tânărul Florin Bălan a deschis scorul după o acrobatică lovitură de cap și a sărbătorit... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2019, 14:45 (6056 vizualizări - 10 comentarii)

Click aici

SPORT

Succes fără emoții

Handabl, HCM Slobozia-HCF Piatra Neamț 32-26 (15-12)

Succes fără emoții

bonus: Încă o înfrângere pentru Junioarele II

HCF Piatra Neamț a venit la Slobozia într-o distribuție economicoasă de doar 10 jucătoare, dovadă că vulcanicul antrenor Dan Valentin a pus în cui ambițiile de calificare. Cu galeria tăcută în prima repriză, HCM Slobozia a început sigur jocul, conducând după câteva minute cu 5-1. Cu toate acestea, evoluția fetelor antrenate de Gheorghe Covaciu a început din nou să scârțâie, iar oaspetele și-au revenit, izbutind chiar să egaleze. Cu Mădălina Toma și Alexandra Georgescu în mare formă, dar și cu slăbi­ciuni la nivelul porții, echipa noastră a reușit să o scoată favorabil la capăt după prima repriză, intrând la vestiare în avantaj de 3 goluri. În ciuda faptului că au primit o căruță de goluri, ialomițencele... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2019, 13:25 (4271 vizualizări - 2 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Grivița schimbă liderul

Etapa a 17-a a Ligii a IV-a a lăsat prin rezultatele înregistrate urme serioase în clasament. Unirea Grivița este printre echipele care surprind plăcut o dată cu reluarea campionatului. După egalul de la Munteni Buzău, grivițenii au smuls un punct Bărăganului Ciulnița, reușind cu aceasta schimbarea liderului. Prin victoria la limită obținută la Bărcănești, Recolta Gherghe Doja a intrat în posesia fotoliului de lider. Astfel, Gheorghe Doja conduce în clasament cu 42 de puncte, urmată de Ciulnița, cu 41 puncte. Cel mai spectaculos meci a fost la Iazu, unde Victoria Munteni Buzău a condus cu 2-0, dar a sfârșit învinsă de Spartacus cu 5-3. În ciuda acestei înfrângeri, Munteni Buzău rămâne pe locul... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2019, 12:40 (3984 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Medalii în Ucraina pentru CS Amara

Lupte libere

Medalii în Ucraina pentru CS Amara

La finele săptămânii precedente, orașul Liov din Ucraina a găzduit un turneu internațional de lupte pentru juniori la care au luat parte, pe lângă țara gazdă, Polonia, Moldova, Italia, Belarus, Cehia, Armenia, Georgia, Slovacia și România. Din delegația țării noastre au făcut parte și trei sportive de la CS Amara: Steluța Subțirică, Nicoleta Băjan și Denisa Negoiță. Două dintre acestea au reușit clasarea pe podium. Astfel, Nicoleta Băjan a ocupat locul 2 la categoria 39 kg, iar Steluța Subțirică s-a clasat pe locul 3 la categoria 42 kg.... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2019, 12:05 (3456 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

REPORTAJ

Singuri acasă

Singuri acasă

Sunt sprijin pentru frații mai mici și chiar pentru bunicii în grija cărora au fost lăsați... S-au maturizat mai repede decât și-ar fi dorit și poartă pe umeri o responsabilitate mai mare decât vârsta pe care o au. Este situația celor peste 2000 de copii din Ialomița pe care părinții i-au lăsat «singuri» acasă, alegând să muncească în străinătate. Descurajați și fără niciun sprijin real, ei trăiesc în fiecare zi cu teama abandonului...

Își vor părinții înapoi Denisa D. are 18 ani și învață la Liceul Tehnologic «Alexandru Ioan Cuza» din Slobozia. Îi este greu să vorbească despre părinții... [citește_tot_articolul]

12 Martie 2019, 11:10 (5403 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Toți cei 600 de medici din Ialomița, verificați de autoritățile sanitare

Toți cei 600 de medici din Ialomița, verificați de autoritățile sanitare

Val de controale în spitale pentru depis­tarea medicilor care își exercită profesia ilegal. Direcția de Sănătate Publică Ialomița și Colegiul Medicilor Ialomița au început o serie de verificări pentru a vedea dacă și Ialomița se confruntă cu astfel de situații. Reprezen­tanții organelor judiciare au confirmat faptul că până acum nu au existat sesizări sau reclamații cu privire la astfel de fapte. În Ialomița există, potrivit estimărilor, aproximativ 600 de medici specialiști și medici de familie.

Controale în spitale Recentele scandaluri publice gene­rate de exercitarea fără drept a... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2019, 14:20 (10466 vizualizări - 9 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Subprefectul Silica Tudor a fost «uitată» în funcție

Curat ilegal, pentru a doua oară!

Subprefectul Silica Tudor a fost «uitată» în funcție

Subprefectul Vasilica Tudor a fost detașată temporar în funcția de subprefect al județului Ialomița în luna martie 2018. La un an distanță, ea ocupă funcția prin «acord personal» fără ca Ministerul Afacerilor Interne să-i fi prelungit mandatul. Situația contravine princi­piilor de drept administrativ stipulate în Legea nr. 24/2000, privind normele de tehnică legislativă...

Legea nu e pentru toți
Numită în luna martie anul trecut, subprefectul Vasilica Tudor a fost «ui­tată» în funcție. Potrivit art. 89, alin. 1, din Legea nr 188/1999, detașarea într-o funcție de înalt funcționar... [citește_tot_articolul]

11 Martie 2019, 10:05 (8263 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Lupii-și schimbă mărțișoarele, dar năravul ba!

Lupii-și schimbă mărțișoarele, dar năravul ba!

Ca în fiecare an, de 1 Martie, PSD și-a trimis aleșii pe străzile Sloboziei pentru a vesti o nouă primăvară proletară. Spre deosebire de legislatura trecută, primarul acestui mandat l-a cooptat în echipă și pe președintele tuturor femeilor din Ialomița. Cei doi s-au imortalizat pe străzile orașului dăruind flori tuturor necăjitelor care, susțin martorii oculari, nu s-au ferit la timp de efuziunile lor sentimentale. Consemnăm și noi regulamentar evenimentul și propunem ca, de 8 Martie, cuplul M&M să ofere în locul garoafelor arbagic. Da, da, ați citit bine! În felul acesta, credem noi, gospodinele nu și-ar mai face griji pentru viitorul social-democrat pe care îl propovă­duiesc aleșii, căci... [citește_tot_articolul]

10 Martie 2019, 12:20 (7132 vizualizări - 11 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

cetățeanul turmentat

Degeaba a desființat Burebista cramele de vin din Dacia, că aplecarea spre rubinia licoare a ieșit victorioasă. Fericirea ascunsă în dami­geană prea era la îndemâna fiecărui necăjit. De mii de ani vinul pompează vise în scăfârliile românilor ajutându-i să își suporte conducătorii. Dar nu toți românii traversează deșertul istoriei purtați de norișorii azurii ai molanului sânge de iepure sau puterea ursului. Sunt și abstinenții. Licoarea lui Bachus li se pare că nu are destulă tărie. Cineva le-a șoptit că sunt și alte produse care să te amețească de cap și să vezi mi­nuni numai bune să îți dea avânt să mergi mai departe, chit că o faci de-a bușilea. Nu e produs de vinificație. Nu, nici pomeneală... [citește_tot_articolul]

9 Martie 2019, 11:05 (4065 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Exclusiv: Senatorul Marian Pavel, noul președinte al PSD Ialomița

Alegerile au fost tranșate

Exclusiv: Senatorul Marian Pavel, noul președinte al PSD Ialomița

Vineri, 8 martie 2019, în cadrul unei ședințe a Comitetului Executiv Județean al PSD, primarii social-democrați și președinții de organizații locale PSD au ales «anticipat» președintele PSD Ialomița. Scorul a fost de 47 la 15 în favoarea senatorului Marian Pavel.

Votul nu e pentru plebe Vineri, 8 martie a.c., cu o zi înaintea Conferinței oficiale de alegeri  pentru desemnarea viitorului președinte, PSD Ialomița a convocat o ședință a Comitetului Executiv Județean. La întâlnire au participat 62 de persoane, respectiv primarii PSD din Ialomița și președinții organizațiilor locale... [citește_tot_articolul]

8 Martie 2019, 14:05 (18216 vizualizări - 26 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Managerul de Milano vs Senatorul de Gheorghe Lazăr

Alegeri la PSD Ialomița

Managerul de Milano vs Senatorul de Gheorghe Lazăr

Managerul de Milano vs...
Pentru președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru, alegerile pentru funcția de președinte al PSD Ialomița din 9 martie 2019 reprezintă o chestiune de viață și de moarte. Dacă le câștigă, drumul lui către nemurire administrativă este asigurat, iar în următorul mandat i se va face o statuie bust, în fața Centrului Cultural «Ionel Perlea»... Dacă pierde însă, zilele lui la președinția Consiliului sunt numărate, iar istoria îl va arunca la lada de gunoi, alături de alte cadavre politice.
16 ani de frustrări personale... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2019, 18:50 (8793 vizualizări - 5 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Orășenesc Țăndărei se modernizează cu 11 milioane de lei

Spitalul Orășenesc Țăndărei se modernizează cu 11 milioane de lei

Autoritățile locale din Țăndărei au în plan să modernizeze spitalul din localitate. Aflat pe lista monumentelor istorice, Spitalul Orășenesc Țăndărei va beneficia în viitor de programe de finanțare de 11 milioane de lei. Fondurile vor fi utilizate pentru construcția unui ambulatoriu, dar și a unui imobil nou în care unitatea medicală va funcționa. «Vrem să oferim servicii medicale de calitate!» a declarat Nicoleta Toma, primarul orașului Țăndărei.

Ambulatoriu cu bani europeni
Spitalul Orășenesc Țăndărei este cea mai veche unitate medicală din județ, funcționând de peste 120 de... [citește_tot_articolul]

7 Martie 2019, 17:10 (10049 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia a devenit feuda primarului Mocioniu

Consiliul Local, simplu executant

Slobozia a devenit feuda primarului Mocioniu

bonus: Primarul Mocioniu a ales Franța

Consiliul Local Slobozia a devenit o extensie a deciziilor adoptate de către administrația Mocioniu. Joi, 28 februa­rie 2019, consilierii locali ai municipiului au adoptat o serie de proiecte de hotărâre controversate, care vor afecta direct viața slobozenilor. Printre ele se numără cele stabilirea de tarife pentru parcarea «în spații publice» sau vânzarea unor terenuri concesionate.

Curat murdar Joi, 28 februarie 2019, în cadrul ședinței ordinare, consilierii locali au aprobat o nouă serie de proiecte de hotărâre controversate. Lista exemplelor este lungă, de la modificarea organigra... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2019, 18:10 (7429 vizualizări - 9 comentarii)

EVENIMENT

Ialomița are un patrimoniu evaluat la 734 milioane de lei

Ialomița are un patrimoniu evaluat la 734 milioane de lei

bonus: Institutul Național de Cercetări Aerospațiale, noul investitor pentru aeroportul din Alexeni

În perioada 12 octombrie-12 noiembrie 2018, Consiliul Județean Ialomița a inventariat bunurile care alcătuiesc domeniul public și privat al județului Ialomița. Documentul a fost făcut public la ședința Consi­liului Județean de joi, 28 februarie 2019. Majoritatea acestor bunuri reprezintă bunuri aflate în domeniul public, în dome­niul privat al județului fiind con­tabilizate bunuri în valoare de numai 113,7 milioane de lei. Gestionarea acestui patrimoniu se face de către Consiliul Județean Ialomița, reprezentat în majoritatea cazurilor de către președintele Victor Moraru.

Pe hârtie suntem bogați... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2019, 17:05 (4040 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Municipalitatea slobozeană «cosmetizează» zona Casa Armatei cu 8 milioane de lei

Administrația subțire cu cheltuială se ține

Municipalitatea slobozeană «cosmetizează» zona Casa Armatei cu 8 milioane de lei

Șirul investițiilor preconizate pentru anul 2019 la Slobozia devine tot mai lung. După «închiderea» șantierului de la «groapa lui Stoica», administrația Mocioniu vrea pistă de biciclete, transport în comun ecologic, un nou cimitir uman, iluminat public european, reducerea emisiei de carbon... Și șirul ar putea continua! Ne vom opri însă asupra unui obiectiv care așteaptă de peste 10 ani o intervenție din partea autorităților: zona Casa Armatei. Valoarea acestei investiții se ridică, potrivit estimărilor, la 8 milioane de lei.

Investiții românești cu bani europeni
Luată de valul... [citește_tot_articolul]

6 Martie 2019, 14:05 (6735 vizualizări - 9 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
281 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Valea Măcrișului: 121 tone de floarea-soarelui, ridicate în vederea confiscării

Efective din cadrul Serviciului de Investigare a Fraudelor Ialomița și Gărzii Financiare-Secția Ialomița au efectuat o verificare la un punct de lucru pentru colectarea cerealelor situat în comuna Valea ...[citește_toată_știrea]

27 August 2012, 17:41
(9822 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Luna prevenirii incendiilor»

În perioada 15 august-15 septembrie 2012, la nivel național se sărbătorește «Luna prevenirii incendiilor». Cu această ocazie, la nivelul Inspectoratului pentru Situații de Urgență «Barbu Catargiu» al județului ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(6878 vizualizări - 1 comentariu)


Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Slobozia: Foc pe acoperișul blocului

Panică în rîndul locatarilor unui bloc aflat pe strada Ștefan cel Mare din Slobozia. Acoperișul imobilului a fost cuprins de flăcări. Speriați de faptul că flăcările s-ar putea extinde și la apartamentele ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 18:00
(12012 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: N-a văzut gardul, din cauza alcoolului

Alcoolul i-a luat ochii, dar și direcția unui șofer, de 34 ani, din Manasia. Marți, 21 august 2012, acesta a fost implicat într-un accident de circulație. Pentru că s-a urcat băut la volan, acesta a pierdut ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 17:05
(8019 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Manasia accident


Bărbulești: Acțiune a Poliției

Polițiștii din cadrul Secției Rurale Jilavele, în colaborare cu efective din cadrul Serviciului Rutier, au desfășurat marți, 21 august a.c., o acțiune integrată pe străzile din Bărbulești. Oamenii legii ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:51
(7724 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Venituri suplimentare la buget de peste 2,170 milioane lei, 12 sesizări penale la Parchet

În luna iulie 2012, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit  venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 2,170 milioane lei, din care aproape 0,347 milioane ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:45
(7974 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Cursuri de calificare pentru șomeri

AJOFM Ialomița aduce la cunoștința celor interesați că organizează cursuri de formare profesională pentru apicultor, bucătar, confecționer asamblor articole textile, frizer, coafor, manichiurist, pedichiurist ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:36
(9656 vizualizări - 2 comentarii)


Jilavele: Bătrîn de 88 ani, izbit frontal de o mașină

Neacordarea de prioritate a fost cauza unui accident de circulație produs în comuna Jilavele. Astfel, un bărbat, de 62 ani, domiciliat în localitatea Limanu-Constanța, în timp ce conducea un autoturism ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:30
(9537 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Jilavele accident


Mihail Kogălniceanu: Soț și soție, acroșați de un autoturism. Femeia a murit!

Pe DN2A, la intersecția cu DJ212, în apropierea comunei Mihail Kogălniceanu, s-a produs un accident rutier în urma căruia două persoane, soț și soție, au fost grav rănite, una dintre acestea decedînd ulterior ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:27
(10048 vizualizări - 2 comentarii)


Movilița: La 16 ani, prins șofînd prin comună

Un minor în vîrstă de 16 ani, din comuna Movilița, este cercetat penal de polițiștii Secției de Poliție Rurală nr. 4 Coșereni după ce acesta a fost depistat conducînd un autoturism, deși nu poseda permis ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:25
(8416 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Autoturism neînmatriculat și cu numere false, depistat în trafic

Un echipaj din cadrul Biroului Rutier Urziceni ce acționa pe Strada Regiei din localitate a oprit pentru control un autoturism cu numere de înmatriculare corespunzătoare municipiului București. Procedîndu ...[citește_toată_știrea]

22 August 2012, 16:25
(7331 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line.

21 August 2012, 17:59


anunț angajare

SC AVICOLA SA Slobozia
angajează
pe bază de preselecție pentru post de
asistent manager, secretariat PR
persoană cu studii superioare la zi, educată, rezistentă la stres, adaptabilă la situații emoționale diferite, cunoscătoare a două limbi străine, cunoștințe PC
Verificarea aptitudinilor și înscrierile se vor face pînă la data de 24 august 2012, orele 9,30, la secretariatul instituției din Slobozia, Șos. Constanței, km 4-5, telefon 0243/221.200

21 August 2012, 17:45


Slobozia: Din nou înșelăciuni cu «ghicirea viitorului»

Săptămîna trecută, unei tinere de 26 ani, din comuna Mărculești, i-au fost furate bijuteriile de aur aflate asupra sa. Din cercetările efectuate a rezultat că tînăra, aflîndu-se în vizită la tatăl ei, internat ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 23:20
(6447 vizualizări - 2 comentarii)


Fetești: Beat la volan

Polițiștii Biroului Rutier Fetești au oprit pentru verificări un autoturism înmatriculat în Capitală, la volanul căruia se afla un bărbat, de 45 ani, din comuna Movila. Întrucît emana halenă alcoolică, ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 23:16
(8947 vizualizări - 2 comentarii)


Mînăstirea Dridu, amenințată de flăcări

Un incendiu produs joi, 16 august a.c., la o locuință a unui localnic din Dridu era să pună în pericol mînăstirea din localitate. Din fericire, focul a focul a fost stins la scurt timp de pompierii din ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:56
(8914 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu incendiu


Ialomița: Prins cu 142 km/h în localitate

Un tînăr de 27 ani, din Bacău, a fost prins de polițiștii Serviciului Rutier Ialomița în timp ce conducea, pe DN2A, în localitate, cu viteza de 142 km/h. Mai mult, înainte de a se urca la volan, tînărul ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:52
(7281 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Și-a băgat prietenii în spital

Un tînăr de 21 ani, din București, a fost implicat într-un grav accident de circulație. Acesta s-a urcat la volan băut și s-a răsturnat cu mașina. Alături de el se afla prietena sa de 19 ani și un amic ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:48
(8128 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Roșiori accident


Ialomița: Se fură din cîmp

Lovite de secetă, culturile agricole sînt acum amenințate de hoți. Polițiștii ialomițeni au prins nu mai puțin de 9 persoane plecate le furat pe cîmp. Mai grav este faptul că printre autori se numără și ...[citește_toată_știrea]

19 August 2012, 22:41
(6153 vizualizări - 2 comentarii)


DGFP Ialomița: 5,4 milioane lei, TVA de rambursat

În luna august 2012, la nivelul Direcției Generale a Finanțelor Publice Ialomița se va rambursa TVA (taxă pe valoarea adăugată) în suma de 5,4 milioane lei, din care s-a propus pentru compensare suma de ...[citește_toată_știrea]

17 August 2012, 15:15
(6633 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: Rata șomajului, în creștere ușoară-6,03%

Potrivit datelor statistice ale Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița, rata șomajului înregistrată, la finele lunii iulie 2012, la nivel județean, a fost de 6,03%. Procentul indică ...[citește_toată_știrea]

17 August 2012, 15:15
(5827 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. Se pot introduce anunțuri on-line!

16 August 2012, 18:41


Andrășești: Și-a înjunghiat nora de supărare

Scandal în sînul unei familii din Andrășești, în după-amiaza zilei de marți, 14 august 2012. Un bătrîn de 72 de ani a luat un cuțit de bucătărie și și-a înjunghiat nora, de 32 de ani, în picior. Omul este ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:30
(11063 vizualizări - 2 comentarii)


«Pistolarii» din Bărbulești rămîn după gratii

Țiganii din Bărbulești, implicați în scandalul iscat în prima zi a anului 2012, rămîn în continuare la închisoare. Au decis magistrații Tribunalului Ialomița în urma procesului desfășurat marți, 14 august ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:23
(8289 vizualizări - 1 comentariu)


Stejaru: Autobuz implicat într-un accident de circulație

Călătorii cursei Slobozia-București de la ora 11,00 au tras joi, 16 august 2012, o sperietură soră cu moartea. Autobuzul în care se aflau s-a izbit violent de un autocamion aflat în față la la cîțiva metri ...[citește_toată_știrea]

16 August 2012, 18:22
(11744 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Doi copii au spart magazinul din incinta Colegiului «Mihai Viteazul»

Sîmbătă, 11 august a.c., în jurul orelor 3,25, o grupă de jandarmi slobozeni a observat doi copii, care se plimbau pe bdul Matei Basarab, în fața sediului Prefecturii Ialomița. Avînd în vedere ora înaintată ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:30
(10707 vizualizări - 1 comentariu)


DSVSA Ialomița: Avertizare asupra pestei porcine africane

În conformitate cu mesajul de alertă al Organizației Mondiale pentru Sănătatea Animală, în Ucraina-provincia Zaporozh`ye evoluează pestă porcină africană la porcii domestici. De asemenea, boala a evoluat ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:14
(8515 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Măsuri de executare silită

În luna iulie 2012, pe linia colectării veniturilor bugetare, Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița, a întreprins o serie de măsuri de executare silită. Astfel, s-au emis aproape 1200 de somații ...[citește_toată_știrea]

14 August 2012, 10:11
(11985 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Programul «Biblionet» continuă

Alte 10 biblioteci locale din județul Ialomița au fost eligibile să facă parte din programul «Biblionet». Este vorba despre programul de implementare a serviciului de acces gratuit la internet în bibliotecile ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 17:00
(8344 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Hoții «culeg» recoltele de pe cîmpuri

Într-o singură zi, mai precis miercuri, 8 august a.c., polițiștii au identificat pe raza județului 7 persoane plecate la furat pe cîmp. Hoții și-au încărcat în căruțe kilograme întregi de porumb și floarea ...[citește_toată_știrea]

9 August 2012, 16:59
(8340 vizualizări - 1 comentariu)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...