Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

SPORT

Turnee pentru micii fotbaliști

Fotbal, Unirea Slobozia

Turnee pentru micii fotbaliști

Jucătorii echipelor de seniori se pre­gătesc să intre în vacanță, lăsând te­renul liber pentru joaca pe care micii visători o iau atât de în serios. Iar la Unirea Slobozia, sectorul de copii și juniori e luat foarte în serios. De aici au urcat către echipa mare mulți jucători, 12 dintre aceștia aflându-se și în actualul lot al echipei de Liga a III-a. În curând vor apărea și alții, pentru că sportul-rege atrage la fel de mult generațiile năcute după 2000. Grupele de copii și juniori ale Unirii Slobozia totalizează 170 de aspiranți la statutul de fotbalist. De grupa 2003-2004 se ocupă Cristian Apostol, cele două grupe ale generației 2005-2006 sunt coordonate de Ion Ionescu și Valentin Toma. Dumitru... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2018, 11:45 (4899 vizualizări - 1 comentariu)

SPORT

Handbal, HCM Slobozia

Semne bune după turneul de la Plopeni

În perioada 7-9 decembrie 2018, orașul prahovean Plopeni a găzduit un turneu amical care a adunat laolaltă 4 dintre cele mai puternice echipe ale eșalonului secund de handbal feminin. Un prilej excelent pentru elevele lui Gheorghe Covaciu de a-și măsura forțele în această pauză competițio­nală cu echipe pe care nu le întâlnesc în campionat, fiind în serii diferite. Pe lângă HCM Slobozia, au mai fost prezente echipa organizatoare Activ Plopeni, Dacia Mioveni și Știința București, ultimele două aspirante la Liga Națio­nală. Prin urmare, un test util care a adus satisfacție taberei ialomițene, echipa comportându-se foarte bine și arătând că, în ciuda numeroaselor absențe, rămâne printre pute­rile... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2018, 11:35 (4056 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la a VIII-a ediție

Scrimă

Memorialul «Nicolae Mihăilescu», la a VIII-a ediție

Sala «Andreea Nica» a găzduit, pe 8 și 9 decembrie 2018, Memorialul «Nicolae Mihăilescu», eveniment dedicat celui care a pus în anii ’70 bazele Secției Scrimă în cadrul CSS Slobozia. Competiția, ajunsă la a VIII-a ediție, este adresată sabrerilor din ca­tegoriile de vârstă 12 și 14 ani. A fost o întâlnire internațională între sportivi din România, Moldova și Bulgaria, la start înscriindu-se 130 de copii proveniți de la 16 cluburi. În concursul feminin al categoriei 12 ani s-a impus Adeline Butum, de la Corona Brașov. Proba masculină a fost câștigată de ieșeanul Casian Câdu. La 14 ani, cea mai înaltă poziție a podiumului a fost adjudecată de bulgăroaica Victoria Fenyan. La masculin, cea mai iscusită... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2018, 11:20 (4317 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Despăgubiri de 5,6 milioane de lei pentru fermele de porci din Căzănești

Despăgubiri de 5,6 milioane de lei pentru fermele de porci din Căzănești

Fermele de porci din Căzănești cer Statului despăgubiri de 5,6 milioane de lei pentru pagubele produse de Pesta Porcină Africană. Chiar dacă virusul nu a afectat în mod direct cele două complexe de pe raza orașului, societățile au înregistrat pierderi economice însemnate din cauza restricțiilor sanitar-vete­rinare impuse de autorități. O comisie de specialitate întrunită la nivelul Prefecturii Ialomița a analizat solicitările agenților economici, iar documentele au fost transmise către Ministerul Agriculturii și Dezvoltării Rurale pentru verificare și validare.

Pagube însemnate Din... [citește_tot_articolul]

12 Decembrie 2018, 10:10 (7804 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Județean Ialomița cere 1000 de lei/ha pentru terenurile agricole neproductive

Un nou sezon de licitații la orizont

Consiliul Județean Ialomița cere 1000 de lei/ha pentru terenurile agricole neproductive

Consiliul Județean Ialomița a aprobat săptămâna trecută scoaterea la licitație a unei suprafețe de 307 ha de teren agricol neproductiv în zona Giurgeni. Prețul de por­nire aprobat de către consi­lierii județeni este de 1000 de lei/ha. Cele 307 ha reprezintă o parte a celor 1356 ha de teren exploatate de Green Harvest prin contracte adițio­nale începând cu anul 2014.

Prețul corect Consiliul Județean Ialomița a aprobat săptămâna trecută, în cadrul unei ședințe ordinare, organizarea unei licitații publice deschise pentru arendarea unei suprafețe de 307,6 ha de teren agricol neproductiv... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2018, 16:05 (10178 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

EVENIMENT

Dezastrul administrativ de la Miloșești

Investiții în proiecte tehnice și studii de fezabilitate

Dezastrul administrativ de la Miloșești

Edilii comunei Miloșești investesc banii publici în proiecte tehnice și studii de fe­zabilitate. În ultimii 2 ani, la nivelul comunei au fost inițiate o serie întreagă de investiții rămase fără finalitate: reabilita­rea rețelei de canalizare, puțuri forate pentru potabilizarea apei, asfaltarea DC51, modernizarea cabinetului medical, reabilitarea grădiniței, etc. Primarul Nelu Chițoiu recunoaște senin situația, dar susține că fiecare decizie a fost aprobată în cadrul Consiliului Local. «Practic, nu a fost demarată nicio investiție! (...) Consiliul Local a aprobat toate procedurile legale pentru derularea lor...».

De la 300 mii la 2,2 milioane de lei... [citește_tot_articolul]

11 Decembrie 2018, 11:55 (4944 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Senatorul Pavel, noul șef al PSD Ialomița

Pleacă Marian, vine Marian

Senatorul Pavel, noul șef al PSD Ialomița

Senatorul PSD Marian Pavel este succesorul lui Marian Neacșu la președinția PSD Ialomița. El a fost numit în această funcție luni, 10 decembrie 2018, în cadrul ședinței Comitetului Executiv al PSD. Numirea senatorului PSD Marian Pavel pune capăt tentativelor lui Victor Moraru de a prelua controlul asupra Organizației PSD Ialomița și deschide noi perspective politice la nivelul filialei. Reamintim că șefia PSD Ialomița, potrivit unor surse social-democrate, era disputată de deputatul Mihăiță Găină, președintele Consiliului Județean Ialomița, Victor Moraru și senatorul Marian Pavel. Contactat telefonic, Marian Pavel a confirmat numirea sa în funcție, dar a refuzat să facă orice fel de declarații... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2018, 18:45 (15138 vizualizări - 32 comentarii)

EVENIMENT

Protest al polițiștilor, în fața sediului Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița

Protest al polițiștilor, în fața sediului Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița

Mai mulți polițiști ialomițeni, membri ai Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual, au pichetat luni, 10 decembrie 2018, sediul IPJ Ialomița. Oamenii legii sunt nemulțumiți de modul în care Curtea de Apel București a decis să judece o serie de acțiuni prin care au solicitat acordarea unor drepturi salariale.

Procese judecate diferențiat
În ultimul an și jumătate, peste 100 de polițiști din Ialomița aparținând Sindicatului Național al Polițiștilor și Personalului Contractual au efectuat acțiuni în instanță prin care au solicitat respectarea prevederilor... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2018, 18:05 (12037 vizualizări - 18 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Adolescent de la Centrul de Plasament Slobozia, arestat preventiv pentru «furt calificat»

Adolescent de la Centrul de Plasament Slobozia, arestat preventiv pentru «furt calificat»

bonus: Peste 200 de minori din Ialomița au comis fapte penale

Un adolescent de 16 ani aflat în sistemul de protecție al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecție a Copilului Ialomița a fost arestat în urmă cu o săptămână, sub acuzația de «furt calificat». Repre­zen­tanții DGASPC Ialomița au declarat faptul că nu este prima dată când acesta creează probleme și se afla în vizorul organelor de urmărire penală de mult timp.

Un adolescent-problemă Lăsat în grija statului de la o vârstă fragedă, adolescentul C.L. a fost integrat în cadrul Centrului de Plasament pentru Copii nr. 3 din Slobozia, aflat în incinta Direcției Generale de Asistență... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2018, 17:20 (6677 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Povestea Porcului

Povestea Porcului

Țiganul, de foame, cântă. Chelul își pune singur mâna în cap. Iar primarul Adrian Mocioniu luptă din răsputeri pentru respectarea liniștii și ordinii publice în urbea pe care o păstorește. Așa se face că săptămâna trecută, lupta domniei sale a atins paroxismul. El a aflat că Radu Paros (cândva viceprimar, cândva con­si­lier local, cândva președinte de filială de partid, acum patron de post de radio...) crește porci pe terenul concesionat lângă Cimitirul de la Bora. Și, în calitate de comandant suprem al Poliției Locale, el a dat ordin agenților din dotare să prindă porcii în flagrant și să amendeze proprietarul pentru că nu i-a predat la DSV când a venit Pesta Porcină la Slobozia. Contactat telefonic... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2018, 13:40 (5100 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Grațiere» prezidențială de 350 mii de lei pentru comuna Albești

Banii publici, banii lui Victor Moraru

«Grațiere» prezidențială de 350 mii de lei pentru comuna Albești

Săptămâna trecută, în cadrul ședinței Consiliului Județean Ialomița de miercuri, 28 noiembrie 2018, consilierii județeni au aprobat alocarea a 350 mii de lei comunei Albești, pentru plata unor debite restante către firma Cargo SRL. Decizia, girată de către președintele Victor Moraru, amână fa­limentul administrativ al comunei până în vara anului 2019. «Noi sperăm să nu se întâmple acest lucru. (...) Vom face economii și vom plăti acești bani până vara viitoare!» a declarat primarul comunei Albești, Emil Jugănaru.

Un președinte, două unități de măsură
Consiliul Județean Ialomița... [citește_tot_articolul]

10 Decembrie 2018, 09:50 (3589 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Consiliul Local Slobozia a aprobat majorarea tarifelor pentru deșeurile menajere

Începând cu 1 ianuarie 2019

Consiliul Local Slobozia a aprobat majorarea tarifelor pentru deșeurile menajere

Printre proiectele de hotărâre supuse dezbaterii în cadrul ședinței Consiliu­lui Local Sobozia s-a numărat și cel privind «implemen­ta­rea unor obligații și angajamente referitoare la gestionarea deșeurilor și atingerea țintelor de reciclare prin serviciul de salubri­zare al Munici­piului Slo­bozia». Aprobarea acestui proiect de hotărâre a presupus majorarea tarifelor pentru populație, dar și stabilirea unor obligații clare pentru autoritățile locale.

Autoritățile, obligate să colecteze selectiv Intrarea în vigoare a OUG 74 din 2018 obligă autoritățile locale să stabilească indicatori... [citește_tot_articolul]

9 Decembrie 2018, 12:10 (5649 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

contraeditorial

demnitari fara demnitate

O dată în plus, sărbătorirea Centenarului Marii Uniri ne-a demonstrat ceea ce începem să înțelegem de o bună perioadă de timp: avem demnitari fără demnitate. Demnitatea, potrivit dicționarului Limbii Române, este o calitate, presupunând vrednicie, capabilitate și, mai mult, ceva care impune respect. Cei mai mulți dintre actualii demnitari nu recunosc demnitatea, rostind deșănțat cuvântul fără a-i înțelege sensul. Sunt mici, prea mici pentru a pricepe că demn înseamnă distincție, care impune respect. Câți dintre demnitari cunoașteți și, în prezența lor, să simțiți destoinicie și măreție? Cum să te gândești la demnitate când impasibili demnitarii noștri servesc porții de fasole cu ciolan sau sarmale... [citește_tot_articolul]

8 Decembrie 2018, 11:50 (4499 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Numărul elevilor din școlile ialomițene scade

Numărul elevilor din școlile ialomițene scade

O situație statistică a Inspectoratului Școlar Județean Ialomița arată o scădere dramatică a efectivelor de elevi la nivelul județului. În ultimii 10 ani, peste 11 mii de elevi au dispărut din evidențele unităților de învățământ. Factorii care determină acest fenomen sunt diverși.

Statistică îngrijorătoare Potrivit Inspectoratului Școlar Județean Ialomița, în anul 2008, la ni­velul județului erau înmatriculați apro­ximativ 48 mii de elevi. La 10 ani distanță, numărul acestora a scăzut cu 11 mii. Astfel, în acest an școlar au intrat în clase doar puțin peste 37 mii de elevi! Cauzele... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2018, 12:50 (10001 vizualizări - 40 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Contracte de închiriere pentru locurile de parcare

Reglementări noi la Slobozia

Contracte de închiriere pentru locurile de parcare

Abonamentele destinate lo­curilor de parcare se transformă în contracte de închiriere pe 3 ani. Această decizie a fost adoptată în urma modificărilor Regula­mentului de atribuire a locurilor de parcare de reședință în muni­cipiul Slobozia, aprobat prin Hotărârea Consiliului Local Slobozia nr. 61/29.03.2018, pri­vind modificarea și înlocuirea Anexei la Hotărârea Consiliului Local Slobozia nr. 255/19.12.2017. Astfel, în parcările de reședință, pentru locu­rile de parcare închi­riate, persoanele fizice și juridice beneficiare datorează o chirie anuală de 120 de lei. Această sumă se constituie venit la bugetul local. Atribuirea locurilor de parcare se va face în regim electronic, prin serviciul pus... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2018, 12:10 (8647 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

«Pot ce poți și tu, angajează-mă!»

Bursa locurilor de muncă pentru persoanele cu dizabilități

«Pot ce poți și tu, angajează-mă!»

Sub sloganul «Pot ce poți și tu, angajează-mă!», Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a organizat Bursa locurilor de muncă pentru persoanele cu dizabilități. Eve­nimentul s-a desfășurat în incinta «Centrului de Îngrijire și Asistență Socială» din Slobozia. La acțiune au participat 15 persoane cu dizabilități și 3-4 angajatori...

O rază de speranță
«Ziua internațională a persoanelor cu dizabilități» a fost marcată luni, 3 decembrie 2018, printr-o Bursă a locurilor de muncă pentru persoanele cu dizabilități. Printre cei 15 solicitanți prezenți s-a numărat și... [citește_tot_articolul]

7 Decembrie 2018, 10:05 (2979 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Moș Crăciun» lasă bugetul Sloboziei fără 116 mii de lei

Nimeni nu e vinovat!

«Moș Crăciun» lasă bugetul Sloboziei fără 116 mii de lei

Primăria Slobozia va plăti 116 mii de lei pentru statuia realizată de pictorul Vasile Aionesei. Statuia, reprezentându-l pe Mihai Viteazul, se află în acest moment într-un depozit al DADP. Decizia a fost adoptată de plenul Consiliului Local Slobozia, miercuri, 28 noiembrie 2018.

De la Mihai Viteazul la «Moș Crăciun»
Inițiativa amplasării unei statui a domnitorului Mihai Viteazul în Piața Unirii aparține ex-primarului Alexandru Stoica. Inițial, statuia a fost comandată sculptorului Gabriel Manole, iar banii pentru realizarea ei urmau să fie asigurați din sponsorizări. În 2014 însă... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2018, 19:10 (5853 vizualizări - 14 comentarii)

REPORTAJ

Centenarul sărăciei la «Vaideei»

Centenarul sărăciei la «Vaideei»

La Slobozia, Ziua Națională a României e sărbătoare obligatorie! Ca pretutindeni în România. Anul acesta însă, Ziua Națio­nală a picat de Centenar. Iar Centenarul a fost serbat pe esplanada din fața Consiliului Județean. Împreună cu oficialitățile au fost prezenți la paradă 1000 de slobozeni. Și alți 1000 la fasolea cu cârnați de după...

Vai de noi De câțiva ani încoace, 1 Decembrie e mereu la fel. Agitație, aglomerație, steaguri fluturate până obosesc mâinile, copii de-o șchioapă urcați pe umeri să vadă «tehnica militară»... Anul acesta însă, a fost altfel. Eroii au fost cinstiți la... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2018, 17:40 (7164 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Iernăm pe locul 2

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CSM Oltenița 4-1

Iernăm pe locul 2

Unirea Slobozia a bifat un tur de campionat asemănător celui din stagiunea precedentă. Echipa pregătită de Enache Costea s-a impus fără probleme în fața echipelor modeste, dar a clacat din nou în fața celor cu pretenții. Față de ediția precedentă de campionat, Unirea a avut 7 noutăți în lot, jucători care în mare parte s-au dovedit utili. S-a creat o formulă de joc constantă și față de sezoanele trecute, au fost 3 jucători care s-au impus clar pe posturile rezervate tinerilor. După cele 15 etape, locul 2 nu e în măsură nici să întristeze, nici să mulțumească. Totuși, dacă ne gândim că în spate au fost lăsate echipe cu buget superior Sloboziei, parcă am tinde să vedem partea plină a paharului.... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2018, 14:05 (4321 vizualizări - 0 comentarii)

SPORT

Fotbal, Liga a IV-a

Bărăganul Ciulnița, noul lider

Din nou sunt doar 7 puncte care despart primele 7 clasate și aceasta se datorează rezultatelor surprinzătoare înregistrate în etapa a 14-a, penultima a turului. Performera etapei a fost Bărăganul Ciulnița, o echipă solidă, cu un lot valoros pentru acest nivel în care și-au găsit locul mai mulți foști jucători ai Unirii. Ciulnița a rea­lizat scorul etapei, 13-0, și n-o să vă lăsăm mult în suspans, în rolul încasatoarei a fost, ca de obicei, CS Amara. 8 din cele 13 goluri ale Ciulniței au fost reușite de Nicolae Hertu, care s-a instalat confortabil pe primul loc în clasamentul golgheterilor, cu 35 de goluri, urmat de Adrian Barbu, de la Spartacus Iazu, cu 26 de goluri. Cu această victorie, Bărăganul... [citește_tot_articolul]

5 Decembrie 2018, 12:35 (4580 vizualizări - 1 comentariu)

Miercuri 24 Iun 2026
334 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

AJFP Ialomița: Întâlnirile între contribuabili și inspectorii fiscali se pot face prin programări on-line

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița reamintește contribuabililor că se pot programa on-line pentru întâlnirea cu un inspector fiscal din cadrul instituției. Pe site-ul www.anaf.ro ...[citește_toată_știrea]

19 Octombrie 2020, 13:50
(2956 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1683 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 18 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1683, cu 47 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

18 Octombrie 2020, 16:05
(2187 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1636 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 16 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1636, cu 49 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 16:05
(2206 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Băut și fără permis, la volan

Un bărbat, de 36 de ani, din comuna Mihail Kogălniceanu, a fost depistat în flagrant noaptea joi spre vineri, 15/16 octombrie a.c., de polițiștii ialomițeni, în timp ce conducea un autoturism pe drumurile ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:10
(2384 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea și limitarea infectării cu noul coronavirus

În ultimele 24 de ore, sub autoritatea Instituției Prefectului, echipe mixte formate din polițiști din cadrul IPJ Ialomița, jandarmi și polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării modului ...[citește_toată_știrea]

16 Octombrie 2020, 14:05
(3527 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Miercuri, 14 octombrie a.c., în jurul orelor 11,30, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier,  în timp ce desfășurau activități de supraveghere a traficului rutier pe DN2 (E85), în afara  localității ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:30
(2716 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: 5 persoane, depistate că nu respectă măsura izolării la domiciliu

În ultimele 24 de ore, forțele de ordine au depistat 5 persoane care nu respectă măsura izolării la domiciliu și peste 50 de persoane care nu purtau mască de protecție în spațiile unde aceasta este obligatorie ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 17:25
(3686 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1587 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 15 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1587, cu 14 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 16:05
(1857 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Lipsă apă în orașul Căzănești

Joi, 15 octombrie 2020, s-a înregistrat o avarie pe conducta de alimentare cu apă de pe strada Prunului din orașul Căzănești/Ialomița. Pentru remedierea acesteia, echipele de intervenție RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

15 Octombrie 2020, 15:40
(2255 vizualizări - 0 comentarii)


Serviciul Județean Anticorupție Ialomița: Concurs de film de scurt metraj cu tematică «Anticorupție»

Direcția Generală Anticorupție, în parteneriat cu Asociația Pro Democrația și Fundația Hanns Seidel România, derulează în perioada octombrie-decembrie 2020 proiectul «#Integritate 2020», în cadrul căruia ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:35
(5504 vizualizări - 0 comentarii)


ITM Ialomița: 124 de controale, amenzi de 255000 de lei

Inspectoratul Teritorial de Muncă Ialomița a desfășurat în luna septembrie 2020 un număr de 124 acțiuni de control în domeniul relațiilor de muncă, în urma cărora s-au aplicat sancțiuni contravenționale ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:20
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


Fierbinți-Târg: Depistat în flagrant conducând sub influența aloolului

Marți, 13 octombrie a.c., în jurul orelor 11,00, polițiștii din cadrul Postului de Poliție Dridu au depistat un bărbat, de 48 de ani, din orașul Fierbinți-Târg, conducând un autoturism pe raza localității ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:10
(5183 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru prevenirea răspândirii noului Coronavirus

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au continuat să acționeze pentru a verifica modul în care se respectă prevederile legale impuse în contextul actual. 60 de persoane au fost sancționate contravențional ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 18:05
(2771 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1573 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 14 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1573, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2020, 16:05
(2163 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1543 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Marți, 13 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1543, cu 16 cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 16:05
(1953 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiunea «Truck&Bus»

Autobuze, microbuze, precum și alte autovehicule de transport persoane sau mărfuri vor fost oprite, pentru control, de polițiștii rutieri. Activitățile au loc, simultan, în toate statele membre ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2020, 15:10
(3017 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: «Marți, 13! Acasă în siguranță!»

Anul acesta, ziua de marți, 13 are o dublă însemnătate pentru structurile profesioniste pentru situații de urgență, întrucât marcăm în același timp «Ziua Informării Preventive» și «Ziua Internațională a ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 22:40
(2641 vizualizări - 1 comentariu)


RAJA Constanța: Avarie la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară

Pentru executarea lucrărilor de înlocuire a unei vane de legătură pe conducta de alimentare cu apă de la intersecția străzilor Dumbravei cu Popa Șapcă din Fetești/Cartierul Fetești-Gară, RAJA Constanța ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 19:35
(5468 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Dosare penale pentru infracțiuni rutiere

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., în jurul orelor orei 3,30, polițiștii din Slobozia, în timp ce efectuau un filtru rutier pe raza comunei Scânteia, au oprit un autoturism condus de un bărbat, de 52 de ani. ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:40
(2188 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Lemne confiscate de polițiști

Vineri, 9 octombrie a.c., pe raza comunei Maia, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală nr. 5 Jilavele au depistat în trafic un bărbat, de 42 de ani, din comuna Nuci, în timp ce transporta cu o ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:35
(5128 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Urziceni: Bătrân de 78 de ani, dispărut

Polițiștii din Ialomița caută un bărbat, în vârstă de 78 de ani, care a plecat voluntar de la domiciliul său din municipiul Urziceni într-o direcție necunoscută, fără a mai reveni. Persoanele care pot oferi ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:25
(2023 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni pentru combaterea răspândirii COVID-19

Polițiștii ialomițeni, sub autoritatea Instituției Prefectului Ialomița, au continuat să acționeze, în sistem integrat, alături de celelalte structuri, în vederea verificării respectării măsurilor impuse ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 17:20
(2937 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1527 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Luni, 12 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1527, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2020, 16:05
(2541 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1497 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Duminică, 11 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1497, cu 30 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2020, 16:05
(2624 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1467 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 10 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1467, cu 29 cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2020, 16:05
(1916 vizualizări - 0 comentarii)


Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Bărbulești: Trei persoane, rănite într-un accident rutier

Traficul rutier a fost blocat în ziua de vineri, 9 octombrie a.c., în zona localității Bărbulești din cauza unui accident rutier în care au fost implicate două autoturisme. În urma impactului au rezultat ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:30
(2705 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Polițiștii au verificat respectarea măsurilor de protecție sanitară

Peste 130 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat pe raza județului Ialomița, în ultimele 24 de ore, pentru a verifica modul în care ialomițenii respectă măsurile de protecție sanitară.  ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 19:25
(2978 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1438 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Vineri, 9 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1438, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

9 Octombrie 2020, 16:05
(2061 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Ialomița: Cod Portocaliu de ploi abundente

Potrivit Administrației Naționale de Meteorologie, începând din noaptea de joi spre vineri, 8/9 octombrie 2020, ora 3,00, și până vineri, 9 octombrie 2020, orele 21,00, județele Ialomița, Călărași și Constanța ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 19:10
(2971 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 1423 cazuri de COVID-19 în Ialomița

Joi, 8 octombrie a.c., la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 1423, cu 36 cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

8 Octombrie 2020, 16:05
(2607 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Pensionar în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final #pasajladrajna în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Adevărat Suporter! în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Mihai în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Hendersohn în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Adrian în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Suporter în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Alin în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» marius în CNAIR: Circulație închisă pe bretelele de intrare și ieșire ale A2 din zona Drajna, joi, 23 aprilie 2026 Toma în Colaps financiar după retrogradarea în Liga 2: Unirea Slobozia a cerut intrarea în insolvență! cetatean în Bărbat din Bărbulești, prins în flagrant și reținut pentru «șantaj»

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...