Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Ialomița, «punct» pe harta seismică a României

Ialomița, «punct» pe harta seismică a României

Oricât ar părea de bizar, județul Ialomița este plasat de fizi­cienii români pe harta seismică a țării. O spun chiar specialiștii din cadrul Institutului Național de Cer­cetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP), consultați de reporterii ziarului nostru după ce, în ultimele săptămâni, pe raza județului s-au produs 8 cutremure de mici magnitudini. Oficialii din cadrul instituției susțin însă că intensitatea mică a acestor cutremure le face «inofensive» din punct de vedere al pagubelor...

4 cutremure consecutive Ziua de 7 octombrie 2018 a fost una încărcată de activitate din... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2018, 13:45 (4965 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

«Nu o lăsați pe Natalia să moară sub ochii mei!»

Scrisoare deschisă către ministrul Sănătății, Sorina Pintea

«Nu o lăsați pe Natalia să moară sub ochii mei!»

Independent o susține pe Natalia Apostol Natalia are 21 de ani și a fost condamnată de statul român la moarte! Asta s-a întâmplat în urmă cu un an... Împreună putem schimba acest verdict. Viața Nataliei depinde de o decizie a Ministerului Sănătății. De plata unui medicament care costă 6000 de euro. Fără acest medicamente transplantul nu poate fi realizat. Firma Alexion Pharma International Operations Unlimited Company, producătoarea medicamentului, furnizează gratuit acest medicament pentru 5 bolnavi diagnosticați cu Sindrom Hemolitic Uremic în România. Natalia Apostol ar fi putut fi a șasea... Ar putea fi a șasea. Și va fi a șasea dacă susți... [citește_tot_articolul]

29 Octombrie 2018, 10:05 (5297 vizualizări - 14 comentarii)

Click aici

REPORTAJ

Școala fericirii

Școala fericirii

În fiecare dimineață, o du­zină de elevi din Slobozia iau drumul Călărașilor pentru a merge la Școala «Helikon». Aparent, e un moft de părinte dornic să ofere copilului lui cea mai bună educație posibilă. În realitate, Școala privată «Helikon» de la Călărași este,într-adevăr, dovada că școlile din România pot fi altfel. «Copilul meu plecă cu ochii cârpiți de somn în fiecare dimi­neață și se întoarce fericit. Este tot ce contează!» ne spune unul dintre părinții care a ales această alternativă pentru copilul lui.

Elevi din Slobozia la «Helikon» Renumele Școlii «Helikon» a depășit demult... [citește_tot_articolul]

28 Octombrie 2018, 12:35 (7299 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

contraeditorial

nu exista alternative

Slobozia a înlocuit un primar-dinamită cu un primar-petardă. «Cel mai sărac și mai cinstit» dintre președinții de consilii județene din țară a fost înlocuit cu «Victor Europeanul», «președintele ialomițenilor de pretutindeni» și, mai nou, «Herodot de la Traian». În fruntea primăriilor din Ialomița sunt realeși hoți dovediți, latifundiari rapace, oameni fără scrupule, proști cu diplome, pușcăriași și pușcăriabili. La fel se întâmplă în fruntea instituțiilor publice, în posturile de conducere din sistem, în spitale, în școli... Sunt peste tot, ca semn al bolii cumplite care ma­cină Leprozeria din care facem parte. Îi respingem, îi înfierăm proletar sau, după caz, îi acceptăm pentru că ne sunt rude... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2018, 18:20 (4605 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Tinerii din Ialomița refuză slujbele prost plătite

Tinerii din Ialomița refuză slujbele prost plătite

O nouă ediție a Bursei locurilor de muncă pentru absolvenți, încă un eșec. Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița a încercat și anul acesta să ofere tinerilor absolvenți locuri de muncă, dar de­mersul a fost fără rezultat. Tinerii s-au arătat dezinteresați de locurile de muncă disponibile, în timp ce angajatorii au prezentat oferte neatractive și prost plătite...

Decât să muncești degeaba, mai bine stai degeaba!
Bursa locurilor de muncă pentru absolvenți s-a desfășurat la sfârșitul săptămânii precedente, mai exact vineri, 19 octombrie 2018, la sediul Centrului... [citește_tot_articolul]

27 Octombrie 2018, 11:55 (7277 vizualizări - 8 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Victor Moraru tratează cu indiferență istoria județului Ialomița

Victor Moraru tratează cu indiferență istoria județului Ialomița

Președintele Victor Moraru este preocupat nu doar de problemele ad­ministrative ale Ialomiței, ci și de istoria județului, pe care vrea să o facă cu­noscută la nivelul întregii Europe. Decla­rațiile au apărut în cadrul unui interviu acordat postului de televiziune proaspăt «transferat» de către finul său, Antena 1 Slo­bozia. În realitate, oricât ar încerca să-i con­vingă pe cei ce din varii motive îl ascultă, Victor Moraru este prea puțin interesat de trecutul acestui județ. Instituția pe care o conduce a reușit cu greutate să aloce fonduri pentru finanțarea campaniilor arheologice desfă­șurate de specialiștii Muzeului Județean Ialomița. Reduși la jumătate, banii au fost acordați doar cu câteva... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2018, 12:05 (5726 vizualizări - 6 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Drogat cu Cannabis pe terenul de fotbal

S-a întâmplat la Slobozia

Drogat cu Cannabis pe terenul de fotbal

Un adolescent de 13 ani a ajuns la spitalul din Slobozia după ce a fumat Cannabis. Băiatul se afla pe terenul de fotbal, la antrenament, și a fumat o țigară oferită de un coleg. Ca să nu se facă de rușine, tatăl băiatului a refuzat internarea...

De la ora de Sport, la spital Incidentul s-a petrecut în după amiaza zilei de luni, 22 octombrie 2018, la Slobozia. Adolescentul de 13 ani face parte dintr-un lot de fotbaliști, iar luni venise la antrenament. După ce pre­gătirea s-a încheiat, băiatul a fumat o țigară oferită de un coleg de echipă. La câteva minute, acesta a început să se simtă... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2018, 11:20 (7578 vizualizări - 12 comentarii)

EVENIMENT

Preasfințitul Vincențiu s-a dedulcit la drepturi la replică

Doamne, iartă-i, că nu știu ce fac!

Preasfințitul Vincențiu s-a dedulcit la drepturi la replică

După 10 ani de atitudine «noncombat», Episcopia Slo­boziei și Călărașilor a descoperit beneficiile mediatizării. Și, de două ori în decurs de o singură lună, a decis să combată prin drepturi la replică derapajele editoriale din spațiul public. Să fie primit, Preasfinția Voastră, și să dea Dumnezeu să trăim ziua în care adevărul va fi totuna cu dreptatea!

La Păltiniș, părinte! La Păltiniș! Corespondenții de presă ai România TV l-au surprins în flagrant pe Preasfințitul Vincențiu în vreme ce acesta pedepsea blajin și inflexibil enoriașii parohiei Păltiniș, interzi­cându-le să... [citește_tot_articolul]

26 Octombrie 2018, 11:05 (11832 vizualizări - 38 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Administrația Mocioniu cheltuiește 3,3 milioane de lei pentru iluminatul public

Becuri ecologice la Slobozia

Administrația Mocioniu cheltuiește 3,3 milioane de lei pentru iluminatul public

bonus: Un oraș, două unități de măsură. O stradă întreagă trăiește fără curent electric de 4 ani!

Marți, 16 octombrie 2018, Consiliul Local Slobozia a aprobat un proiect de hotărâre care vizează reabilitarea sistemului de iluminat public din oraș. Valoarea proiectului este estimată la 3,3 milioane de lei, iar finanțarea va fi asigurată din fonduri europene.

O investiție iluminată Marți, 16 octombrie 2018, la orele 16,00, Consiliul Local a fost convocat în ședință de îndată pentru aprobarea unui proiect de hotărâre care vizează accesarea de fonduri europene nerambur­sabile pentru reabilitarea sistemului de iluminat public din oraș. Proiectul are în vedere ameliorarea eficienței și... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2018, 11:50 (4752 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

«E strigător la cer ce se întâmplă în Ialomița!»

Deputatul PNL Gheorghe Tinel

«E strigător la cer ce se întâmplă în Ialomița!»

Dputatul Gheorghe Tinel a or­ganizat săptămână trecută o conferință de presă în care a atras public atenția asupra dezastrului ad­ministrativ și economic cu care se confruntă Ialomița. El a nominalizat principa­lii vinovați și s-a declarat dispus să susțină orice inițiativă cetățenească de protest.

Ialomița nu are realizări concrete
Miercuri, 17 octombrie 2018, deputatul PNL Gheorghe Tinel a organizat o nouă conferință de presă. În cadrul acesteia, el a făcut declarații belicoase îm­potriva liderilor PSD și a administrației județene și locale. În opinia domniei sale, modul incompetent... [citește_tot_articolul]

25 Octombrie 2018, 11:05 (9310 vizualizări - 12 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

EXCLUSIV: Concurs la București pentru șefia Poliției ialomițene

EXCLUSIV: Concurs la București pentru șefia Poliției ialomițene

Inspectoratul General al Poliției Române scoate la concurs funcția de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Înscrierile s-au finalizat săptămâna trecută și, oficial, și-au depus dosarele doi candidați. De asemenea, în perioada următoare IGPR va scoate la concurs și funcțiile de adjuncți ale aceleiași instituții.

Proba de concurs: un simplu interviu După mai bine de 2 ani, Inspectoratul General al Poliției Române a decis să scoată la concurs funcția de inspector șef al Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița. Postul s-a vacantat după plecarea lui... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 20:45 (7699 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

SPORT

Greul de-abia acum începe

Fotbal, Liga a III-a, Unirea Slobozia-CSM Medgidia 2-0

Greul de-abia acum începe

Să rezolvi în doar 4 minute un meci care ține o oră și jumătate, ăsta da pragmatism! După o victorie cu emoție la Făurei, băieții lui Enache Costea au tranșat încă din start soarta celor 3 puncte ale jocului cu Medgidia, astfel că era 2-0 când încă nu se aranjaseră toți spectatorii pe scaune. Lista marcatorilor în meciul cu dobrogenii a fost similară cu cea de la Făurei. Și, din nou, la fel ca în partida cu brăilenii, atacanții Unirii nu s-au lipit la gol. Urmează două săptămâni de pauză, timp în care trebuie rezolvate proble­mele medicale, în frunte cu cea a lui Leo Dobre, iar atacanții trebuie să-și recapete eficacitatea. Vor veni meciuri grele cu Afumați și Rapid, singurele echipe cu pretenții... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 19:15 (4975 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Secție nouă la CSM Slobozia

Tenis de masă

Secție nouă la CSM Slobozia

Constantin Prepeliță: «În curând vom începe treaba!»

Tenisul de masă e una dintre puținele discipline sportive care mai adugă performanță României pe plan extern. Totodată, este un sport practicat intens la nivel de amatori. Un exemplu edificator în acest sens îl reprezintă «Memorialul Mihai Ioniță», competiție care a reușit din nou să adune săptămâna trecută la start peste 160 de practicanți ai tenisului de masă. La acest turneu, Sala «Andreea Nica» din Slobozia a fost plină ochi, pe tot parcursul zilei de sâmbată, 20 octombrie 2018, dispu­tându-se sute de meciuri încinse. «O contribuție importantă la buna desfă­șurare a acestei competiții a avut Clubul Sportiv Municipal din Slobozia. De altfel, aici se va înființa în curând o secție de tenis de... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 18:50 (4979 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

SPORT

Handbal, HCM Slobozia-CNOT Iași 26-20 (13-9)

Sănătate să fie, că victorii găsim

HCM Slobozia a obținut a șasea victorie stagională, dar, din păcate, această știre pălește în fața proble­melor de sănătate tot mai numeroase cu care se confruntă jucătoarele noastre. După Irina Marchidanu, a venit rândul Marianei Filip să sufere o intervenție chirurgicală la genunchi, problemă ce o va ține departe de semicerc cel puțin două luni. Probleme la genunchi a căror natură nu e certă acuză și tânăra extremă stângă Raluca Nicolae. În aceste zile, ea face investigații pentru a vedea dacă și în cazul său e nevoie de o intervenție. Probleme la genunchi are și extrema dreaptă Georgiana Codrea. Patru handbaliste pe care Covaciu nu se poate baza pe o perioadă destul de scurtă, nici la meciuri... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 18:35 (3809 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

SPORT

Activ Slobozia, start curajos la Senioare

Fotbal feminin

Activ Slobozia, start curajos la Senioare

Din acest sezon, Slobozia are o echipă care evoluează în campionatele naționale de fotbal feminin senioare. Așa cum și-a propus încă de anul trecut, conducerea clubului Activ Slobozia a înscris echipa în Liga a III-a. Aceasta a disputat deja 3 meciuri în campionat și, în ciuda lipsei de experiență, a reușit deja o victorie contra Zimbrului Tulcea, scor 8-6. Celelalte rezultate au fost: 1-2 cu CSM Pașcani, acasă și 3-7 cu Universitatea Galați, în deplasare. Realizarea începutului de sezon pentru Activ Slobozia este calificarea în faza a II-a a Cupei României, după ce în prima rundă a trecut de Zimbrul Tulcea cu un categoric 10-4. Ialomițencele vor juca în faza a II-a a Cupei României pe 18 noiembrie... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 18:20 (4655 vizualizări - 1 comentariu)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Ai noștri tineri...

Ai noștri tineri...

de Mihai Eminescu

Ai noștri tineri la Paris învață
La gât cravata cum se leagă nodul,
Ș’apoi ni vin de fericesc norodul
Cu chipul lor isteț de oaie creață.

La ei își cască ochii săi nerodul
Că-i vede-în birje răsucind mustață,
Ducând în dinți țigara lungăreață...
Ei toată ziua bat de-a lungul Podul.

Vorbesc pe nas, ca saltimbanci se strâmbă:
Stâlpi de bordel, de crâșme, cafenele,
Și viața lor nu și-o muncesc, și-o plimbă.

Ș’aceste mărfuri fade, ușurele,
Ce au uitat pân’ și a noastră limbă,
Pretind a fi pe cerul țării: stele.... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 18:05 (7013 vizualizări - 6 comentarii)

EVENIMENT

Sănătatea ialomițeană ar putea primi mai mulți bani

Sănătatea ialomițeană ar putea primi mai mulți bani

2019 aduce mai mulți bani pentru Sănătate în județul Ialomița. O estimare făcută de Casa Județeană de Asigurări de Sănătate Ialomița arată că, de la anul, fondurile acordate pentru serviciile me­dicale se vor majora. Calculele preliminarii arată că sumele acordate farmaciilor și spitalelor vor crește cu până la 13 milioane de lei.

Mai mulți bani pentru servicii medicale
Reprezentanții Casei Județene de Asigurări de Sănătate au realizat o serie de calcule cu privire la modul în care vor fi repartizate sumele acordate furnizorilor de servicii medicale, începând cu 1 ia­nuarie 2... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 13:55 (3618 vizualizări - 2 comentarii)

EVENIMENT

Slobozia colectează selectiv deșeurile menajere

După 30 de ani de așteptare

Slobozia colectează selectiv deșeurile menajere

Administrația Mocioniu s-a trezit din letargie. Recent, Primăria Slobozia a achiziționat mai multe module pentru colectarea selectivă a deșeurilor. Acestea au fost amplasate strategic, în 4 puncte din oraș. Autoritățile susțin că acesta este un proiect-pilot și că va fi extins în toate punctele de colectare a deșeurilor.

Scump, dar selectiv Începând cu săptămâna precedentă, Primăria Slobozia a instalat, în 4 puncte din oraș, module de colectare a deșeurilor pe categorii. Măsura a fost adoptată ca urmare a apariției Ordonanței de Urgență a Guvernului 74/2018. Aceasta obligă autoritățile... [citește_tot_articolul]

23 Octombrie 2018, 11:10 (6428 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

«Bazarul» de la subsolul Tribunalului Ialomița

«Bazarul» de la subsolul Tribunalului Ialomița

Macete, bâte, topoare, săbii, veselă, acte falsificate sau CD-uri și-au făcut loc într-o cameră specială, aflată la subsolul Tribunalului Ialomița. Respec­tiva încăpere este definită de lege drept «Camera corpurilor delicte» și adăpostește toate obiectele pe care inculpații le-au folosit pentru comiterea infrac­țiunilor. În prezent, la Slobozia, există peste 200 de astfel de obiecte, utilizate de peste 100 de infractori.

Soarta obiectelor, decisă de judecători
Fiecare obiect păstrat în «Camera corpurilor delicte» este împachetat în plicuri de hârtie, sigilate, iar apoi primește... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2018, 18:40 (5449 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Villy Sorinel de la Slobozia, omul de casă al Elenei Udrea

Villy Sorinel de la Slobozia, omul de casă al Elenei Udrea

Arestată în prezent în Costa Rica, Elena Udrea are legături puternice în rândul mediului de afaceri din Ialomița. Presa centrală a relatat recent despre modul în care fosta blondă de la Cotroceni l-a mandatat pe un afacerist din Slobozia să recupereze în numele acesteia o serie de credite pe care ea le-a acordat societății Tim Rail Cargo din județul Timiș, unde Udrea era asociată. Respectivul afacerist este Villy Sorinel Oprea, iar numele acestuia apare în numeroase afaceri, regăsindu-se chiar și în celebrul scandal «Panama Papers». Contactat telefonic pentru a confirma presupusele sale legături cu Elena Udrea, Villy Sorinel Oprea a refuzat să ofere un punct de vedere oficial. «Nu am ce să comentez... [citește_tot_articolul]

22 Octombrie 2018, 14:20 (16442 vizualizări - 5 comentarii)

Joi 25 Iun 2026
305 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Grupul de Comunicare Strategică: 32 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 10 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8500, cu 32 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 15:05
(2737 vizualizări - 0 comentarii)


ANAF: Ghidul privind persoanele fizice care optează pentru plata contribuției de asigurari sociale și asigurări sociale de sănătate

Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița informează persoanele fizice care vor să facă plăți opționale pentru contribuția la pensii sau dacă vor să fie asigurați în sistemul sanitar de stat ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 14:05
(9694 vizualizări - 0 comentarii)


Incendiu la o casă din Fetești

La Fetești, pompierii militari din cadrul Stației de Pompieri Fetești au fost solicitați marți, 9 martie 2021, în jurul orelor 19,05, să intervină pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit ...[citește_toată_știrea]

10 Martie 2021, 11:40
(2964 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești incendiu


Reîncepe calvarul la Slobozia: Start nou pentru lucrările de reabilitare a podului peste Ialomița

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Constanța a anunțat că începând cu luni, 8 martie 2021, s-au reluat lucrările de reparații la podul peste râul Ialomița, situat pe drumul național DN21, km 89+66 ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:10
(6544 vizualizări - 2 comentarii)


Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Ialomița: Atenție, revin ninsorile!

Administrația Națională de Meteorologie a emis marți, 9 martie a.c., o atenționare Cod Galben de ninsori însemnate cantitativ, pentru perioada 10 martie 2021, ora 3,00-11 martie 2021, ora 6,00. Conform ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 19:05
(1710 vizualizări - 0 comentarii)


anunț

firmă de construcții
angajează lucrători
cu/fără experiență
pentru lucrări în județul Ialomița
-inginer constructor
-fierari-betoniști/dulgheri
-zidari/finisori etc

se oferă condiții de lucru optime
Relații suplimentare
la telefon 0754/093.656

9 Martie 2021, 17:20


Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

Munteni Buzău: Locuință cuprinsă de flăcări

În dimineața zilei de marți, 9 martie 2021, pompierii din Slobozia au intervenit pentru stingerea unui incendiu produs la o locuință din comuna Munteni Buzău. În urma evenimentului a ars mobilierul din ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:40
(5501 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Sancțiuni aplicate pentru nerespectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 93 polițiști și 26 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Stării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:20
(4027 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii de vegetație uscată la Dridu, Movilița și Fetești

Pompierii ialomițeni au intervenit luni, 8 martie a.c., pentru stingerea unor incendii de vegetație ce s-au manifestat pe raza localităților Dridu, Movilița și Fetești. În toate cazurile, flăcările au fost ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 16:10
(4479 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 47 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Marți, 9 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8468, cu 47 de cazuri mai mult față de ziua de luni ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 15:45
(3152 vizualizări - 0 comentarii)


Jandarmul care s-a împușcat la Centrala Nucleară Cernavodă locuia în Fetești

Gest șocant al unui jandarm care asigura paza la Unitatea Specială 1 a Centralei Nucleare din Cernavodă. Militarul de 43 de ani s-a împușcat în cap cu arma din dotare. Datele arată că acesta locuia în municipiul ...[citește_toată_știrea]

9 Martie 2021, 11:10
(5716 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 9 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Luni, 8 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8421, cu 9 cazuri mai mult față de ziua de duminică ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 15:40
(1525 vizualizări - 0 comentarii)


AJFP Ialomița: Anularea obligațiilor de plată accesorii

Administrația Județeană a Finațelor Publice Ialomița reamintește contribuabilii interesați că pot beneficia de anularea unor obligații bugetare accesorii, aferente obligațiilor bugetare principale restante ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 13:40
(3266 vizualizări - 0 comentarii)


Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

Acoperișul unei locuințe din Țăndărei, în flăcări de la un coș de fum

În noaptea de duminică spre luni, 7/8 martie 2021, în jurul orei 1,30, pompierii militari din cadrul Gărzii de Pompieri Țăndărei au fost solicitați să intervină în Țăndărei pentru localizarea și lichidarea ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 12:05
(4536 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

Slobozia: Alerga goală pușcă prin centrul orașului

O tânără de 38 de ani din Slobozia a fost surprinsă alergând complet dezbrăcată în centrul Sloboziei. Tânăra a fost filmată de mai mulți trecători, imaginile făcând înconjurul internetului. Aceasta se află ...[citește_toată_știrea]

8 Martie 2021, 10:10
(8166 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 15 noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Duminică, 7 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8412, cu 15 cazuri mai mult față de ziua de sâmbătă ...[citește_toată_știrea]

7 Martie 2021, 16:05
(2748 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 21 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Sâmbătă, 6 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8397, cu 21 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

6 Martie 2021, 15:20
(3314 vizualizări - 0 comentarii)


Drăgoești: Autoritățile se pregătesc să carantineze localitatea

Din cauza ratei de incidență crescută înregistrată la nivelul comunității, comuna Drăgoești se pregătește să intre în carantină pentru 14 zile. O solicitare în acest sens a fost transmisă de către Direcția ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 18:05
(5166 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 28 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Vineri, 5 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8376, cu 28 de cazuri mai mult față de ziua de joi ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 15:50
(2277 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive privind respectarea măsurilor de siguranță sanitară

În ultimele 24 de ore, polițiștii ialomițeni au desfășurat ample acțiuni privind modul în care populația respectă măsurile de siguranță sanitară. Astfel, au fost verificate 632 persoane, dintre care 19 ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 14:05
(1805 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Slobozia Nouă: Accident grav, cu șase victime

Un grav accident rutier s-a petrecut în cartierul Slobozia Nouă, în dimineața zilei de vineri, 5 martie 2021. Din primele informații, se pare că vina pentru producerea evenimentului rutier i-ar aparține ...[citește_toată_știrea]

5 Martie 2021, 11:20
(7564 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Focare active de Pestă Porcină Africană la Făcăeni

Într-o informare publică, Direcția Sanitară Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor precizează faptul că la data de 3 martie 2021, în localitatea Făcăeni, au fost identificate focare active de Pestă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:20
(4129 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Au încercat să scape de mașina pe care au accidentat-o

Doi tineri de 17 și 21 de ani au intrat în vizorul polițiștilor încercând să șteargă urmele accidentului în care au fost implicați. Totul a ieșit la iveală în seara zilei de 3 martie a.c., când aceștia ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 18:05
(6190 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Dridu accident


Alexeni: La volan în stare de ebrietate și fără permis

Miercuri, 3 martie a.c., polițiștii din Ion Roată au depistat în flagrant, pe raza comunei Alexeni, un șofer ce conducea un autoturism sub influența băuturilor alcoolice. De asemenea, bărbatul în vârstă ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:40
(2297 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Acțiuni preventive pentru respectarea măsurilor de protecție sanitară

În ultimele 24 de ore, 76 polițiști și 31 de polițiști locali au acționat pentru verificarea respectării măsurilor impuse în contextul Sstării de Alertă, precum și pentru prevenirea și limitarea infectării ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 17:20
(4362 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 36 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Joi, 4 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8348, cu 36 de cazuri mai mult față de ziua de miercuri ...[citește_toată_știrea]

4 Martie 2021, 16:05
(2455 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: La volan cu un permis fals

Un bărbat în vârstă de 44 de ani, din Țăndărei, este cercetat penal de polițiștii ialomițeni după ce a prezentat un permis de conducere fals. Astfel, marți, 2 martie a.c., în jurul orei 8,30, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:45
(4501 vizualizări - 3 comentarii)


Urziceni: Amenzi la o înmormântare

În ultimele 24 de ore, peste 90 de polițiști, jandarmi și polițiști locali au acționat, sub coordonarea Instituției Prefectului-Județul Ialomița, pentru verificarea modului în care se respectă prevederile ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 16:40
(7875 vizualizări - 0 comentarii)


Grupul de Comunicare Strategică: 35 de noi cazuri COVID-19 în Ialomița

Miercuri, 3 martie 2021, la nivelul județului Ialomița, potrivit Grupului de Comunicare Strategică, numărul cazurilor de îmbolnăviri cu COVID-19 a ajuns la 8312, cu 35 de cazuri mai mult față de ziua de ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 15:40
(2796 vizualizări - 0 comentarii)


DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

DN2 Slobozia-Bucu: Accident rutier cu șase victime

În dimineața zilei de miercuri, 3 martie a.c., pe șoseaua care leagă localitățile Bucu și Slobozia, s-a produs un accident rutier. Din primele informații, evenimentul s-ar fi produs în urma coliziunii dintre ...[citește_toată_știrea]

3 Martie 2021, 11:25
(3773 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: DN2 accident


Ultimele comentarii
spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Cetățean în Tabăra «Pavilioane» din stațiunea Amara, fără aviz sanitar de funcționare Mary în «Fermierii își vând producția sub costuri!» garsonieră de închiriat Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Locuitor Slobozia în Ce miracol, ce minune/CNAS face concurs «pe bune» Mariana în «Fermierii își vând producția sub costuri!» un ialomițean în FC Bărăganul Ciulnița, învinsă «acasă» de Viitorul Corbeanca Gigel în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...