Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

O pungă cu gaz a creat panică în orașul Amara!

Atinsă în timpul forării unui puț

O pungă cu gaz a creat panică în orașul Amara!

La sfârșitul săptămânii precedente a fost stare de alertă în orașul Amara din cauza unei pungi de gaz care a răbufnit în timpul unor lucrări de amenajare a unui puț de apă finanțate de administrația locală. Investiția a fost realizată cu scopul de a crește cantitatea de apă distribuită în rețeaua publică din Amara. Pentru gestionarea situației de urgență a fost nevoie de eva­cuarea a 270 de oameni și prezența a zeci de pompieri, polițiști, jandarmi, autorități...

 

Oameni evacuați și mesaje RO-ALERT După ce terminaseră de forat unul dintre puțurile... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2025, 14:05 (5773 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de a renunța la contractele pentru efectuarea gărzilor

Din cauza noilor politici bugetar-fiscale

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de a renunța la contractele pentru efectuarea gărzilor

Spitalul Județean de Urgență Slobozia ar putea rămâne fără fondurile necesare plății gărzilor către medicii care asigură liniile de gardă pe cele mai importante secții ale unității medicale. Totul din cauza măsurilor bugetar-fiscale ce vizează reducerea cheltuielilor. Sumele respective reprezintă ajutorul financiar pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia îl oferă specialiștilor, în fiecare lună, astfel încât aceștia să ofere servicii medicale pacienților în timpul gărzilor. «Este o situație dificilă prin care trecem din cauza acestor modificări legislative. Să sperăm că nu se va ajunge în situația în care să nu mai putem oferi acest... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2025, 09:50 (3704 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul României vrea să reducă peste 250 de posturi din administrația locală a județului Ialomița

Guvernul României vrea să reducă peste 250 de posturi din administrația locală a județului Ialomița

Guvernul României a dat publicității o analiză privind numărul de posturi din ad­ministrația locală ce ar trebui reduse. În Ialomița, conform documentelor oficiale publicate de Guvern, ar trebui reduse peste 250 de posturi, din peste 2000 ocupate în prezent. Dintr-un total de 66 de administrații locale, Guvernul României arată că afectate de măsurile de reducere a personalului vor fi doar 38 de primării ialomițene.

 

Numărul de angajați care pot fi concediați Datele Guvernului României arată faptul că numărul maxim de posturi aprobate pentru administrația... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2025, 15:50 (25857 vizualizări - 43 comentarii)

SPORT

Puncte pierdute

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Universitatea Cluj 0-1

Puncte pierdute

Sâmbătă, 30 august a.c., în etapa 8 a SuperLigii, «acasă» la Clinceni, Unirea Slobozia a fost învinsă de Universitatea Cluj, scor 0-1. Singurul gol al partidei a fost marcat de veteranul mijlocaș de 37 de ani, Dan Nistor, în minutul 54, «Șepcile Roșii» reușind să conserve rezultatul până la finalul partidei.

 

Unirea a pierdut puncte importante Antrenorii în «tandem» ai Unirii Slobo­zia, Vlădoiu-Prepeliță, cu consacrata formulă 4-3-3, au mizat pe ur­mătorii jucători încă din debutul partidei:... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2025, 14:45 (7028 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Liviuța nu mai o frige cu Andreiuța, dar o arde la Protecția Consumatorilor

Liviuța nu mai o frige cu Andreiuța, dar o arde la Protecția Consumatorilor

Așa cum ne-a anunțat chiar domnia sa printr-o postare pe Facebook pe care a șters-o ulterior, Livia Julia Gomes a fost detașată 4 luni la Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița. Postarea cu printscreen aferent era datată 14 iulie 2025, cam în același timp cu meteorica acostare la șefia CJPC Ialomița a celui care a fost Horia Constantinescu. În comun, cele două numiri au doar ordine ale ex-președintelui Autorității Naționale Pentru Protecția Consumatorilor, Cristian Popescu Piedone fiind între timp interceptat, deconectat și făcut pachețel de procurorii DNA. Dar să revenim la Liviuța, țărăncuța noastră... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2025, 14:10 (10221 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

SPORT

Start în noul sezon

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Start în noul sezon

Handbalistele CSM Unirea Slobozia și-au aflat adversarele și programul pentru noua ediție a campionatului Diviziei A, sezonul 2025-2026. Divizia A a fost structurată pe 3 serii, a câte 8 echipe, iar CSM Unirea Slobozia va face parte din Seria A. Astfel, din Seria A a Diviziei Naționale de handbal feminin fac parte, alături de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia, HC Dunărea Brăila, ACS Spartac București, CSU Neptun Constanța, CS Star Mioveni, CNE Râmnicu Vâlcea, CS Rapid București și CSU Știința București. Prima parte a campionatului, cea în care echipele sunt repartizate în serii zonale, se desfășoară în sistem «tur-retur» și se... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2025, 11:20 (1590 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Dojenii, victorie în deplasare

Fotbal, Liga 3, SC FC Voluntari 2 SA-ACS Recolta Gheorghe Doja 1-2

Dojenii, victorie în deplasare

Campionatul Ligii 3, ediția 2025-2026, a debutat vineri, 29 august 2025, având un nou format. După 5 ediții în care cel de-al treilea eșalon fotba­listic din România a avut 100 de echipa participante la start, repartizate în mod egal în 10 serii, pentru acest sezon sunt 96 de formații aliniate la start, împărțite în 8 serii, cu câte 12 echipe în componență. Așadar, ACS Recolta Gheorghe Doja se află în Seria 3, vineri, 29 august a.c., în prima etapă, dojenii întâlnind în deplasare SC FC Voluntari 2 SA. A fost o partidă dură, centralul Andrei Oancea având de furcă cu jucătorii. S-a terminat cu victoria... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2025, 09:55 (1977 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Siguranța elevilor, în vizorul polițiștilor ialomițeni

Siguranța elevilor, în vizorul polițiștilor ialomițeni

În cadrul ședinței Colegiului Prefectural, des­fă­șurată în cadrul Instituției Prefectului Județul Ialomița, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au prezentat planul de acțiuni preventive pentru siguranța elevilor în noul an școlar 2025-2026. Potrivit documentelor oficiale, oamenii legii vor acționa pentru a verifica starea tehnică a microbuzelor școlare și se vor asigura că toate unitățile de învățământ din județ pot asigura paza elevilor.

 

Verificări în desfășurare În documentul pe care l-au î... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2025, 12:20 (1314 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă licitație pentru Autobaza de Transport a Sloboziei

O nouă licitație pentru Autobaza de Transport a Sloboziei

Ritmul lent de lucru și întârzierile gene­rate de constructorul de­semnat câștigător de administrația locală din Slobozia pentru edificarea Autobazei de Transport a orașului au determinat Primăria Slobozia să sisteze lucrările. În prezent, oficialii Primăriei Slobozia încearcă să organizeze o nouă licitație pentru finali­zarea proiectului. Valoarea investiției se ridică la peste 36,2 milioane de lei.

 

O investiție cu probleme Primăria Slobozia a semnat ordinul de începere a lucrărilor pentru Autobaza de Transport a orașului î... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2025, 07:50 (8358 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte în pericol de a rămâne fără finanțare în comuna Săveni

Proiecte în pericol de a rămâne fără finanțare în comuna Săveni

Administrația locală are 12 proiecte ce vizează dezvoltarea comunității locale, cu surse de finanțare diferite, ce sunt în pericol de a nu mai fi bugetate după ce Guvernul României a decis să taie fondurile investițiilor aflate într-un stadiu incipient de implementare. Oficialii Primăriei Săveni susțin că fac numeroase demersuri instituționale pentru a primi banii astfel încât proiectele să fie duse la bun sfârșit.

 

Administrația locală caută soluții Primăria Săveni a obținut finanțări pentru 12 proiecte de utilitate publică ce vizează construcția... [citește_tot_articolul]

31 August 2025, 10:20 (1861 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara: Situația revine la normal. Locuitorii pot reveni la domicilii în zona afectată!

Amara: Situația revine la normal. Locuitorii pot reveni la domicilii în zona afectată!

În cadrul ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, desfășurată sâmbătă, 30 august 2025, s-a stabilit că «începând cu orele 10,00, locuitorii evacuați din zonele afectate se pot întoarce la domiciliile lor». «De asemenea, operatorii economici care furnizează energie electrică, apă și gaz vor relua treptat serviciile, în funcție de posibilitățile tehnice!» se mai arată într-un comunicat al Instituției Prefectului Județeului Ialomița. Mai mult, o altă măsură a CJSU Ialomița prevede ca «Garda Națională de Mediu-Comisariatul Județean Ialomița și Agenția Națională pentru Resurse Minerale vor constitui... [citește_tot_articolul]

30 August 2025, 10:15 (5956 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

12 străzi reabilitate prin Programul Național «Anghel Saligny» intră în conservare

La Fetești

12 străzi reabilitate prin Programul Național «Anghel Saligny» intră în conservare

Decizia Guvernului României de a opri fondurile proiectelor finanțate prin Programul Național «Anghel Saligny», al căror stadiu de implementare este scăzut, creează haos la Fetești. Administrația locală derula un proiect de investiții ce viza reabi­litarea a 12 străzi din municipiu, aflat în opinia autorităților într-un ritm accelerat de implementare, dar a fost notificată să introducă toate aceste străzi în conservare: «Nu înțelegem de ce Guvernul României a luat această decizie în ceea ce ne privește...».

 

Reacția administrației locale din Fetești... [citește_tot_articolul]

30 August 2025, 09:25 (1766 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pericol de explozie în orașul Amara! Pungă de gaz descoperită în urma unor lucrări!

Pericol de explozie în orașul Amara! Pungă de gaz descoperită în urma unor lucrări!

UPDATE Situația de la Amara s-a stabilizat. ISU Ialomița susține că populația nu este în pericol!

Autoritățile locale din Amara, alături de reprezentanții ISU Ialomița, sunt în alertă după ce, în urma unor lucrări la rețeaua de apă a orașului, a fost descoperită o pungă de gaz. În zonă există un pericol de explozie, de aceea s-a dispus evacuarea a sute de oameni. Pompierii intervin pentru a elimina acest risc.

 

Puț forat, risc de explozie Din cauza problemelor generate de presiunea scăzută a apei din orașul Amara, autoritățile locale au decis să foreze noi puțuri de apă. Vineri, 29 august 2025, în timpul acestor lucrări de forare, a fost descoperită... [citește_tot_articolul]

29 August 2025, 16:15 (35363 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Investițiile în Ialomița, prioritatea liderilor social-democrați

Investițiile în Ialomița, prioritatea liderilor social-democrați

Biroul Permanent Național al Partidului Social Democrat s-a reunit luni, 25 august 2025, la sediul central al PSD. La finalul ședinței, s-a anunțat că PSD va reveni la ședințele Coaliției pentru a se discuta despre măsurile bugetare restrictive impuse de Guvern. În acest context, pre­ședintele PSD Ialomița, Marian Pavel, a ținut să declare că «normal, s-a votat în unanimitate ca PSD să revină la ședințele Coaliției...». «Este foarte corect ca partenerii noștri de guvernare să înțeleagă că investițiile, la nivelul comunităților pe care le reprezentăm, sunt deosebit de importante. La întâlnirile la care am participat, alături și de alți reprezentanți ai administrației locale, s-au avansat diverse propuneri... În calitate de președinte al Organizației PSD Ialomița, o organizație care a câștigat încrederea ialomițenilor în 54 de localități, este firesc să militez pentru continuarea investițiilor!»... [citește_tot_articolul]

29 August 2025, 13:10 (2282 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița a propus o nouă reorganizare a rețelei școlare din Țăndărei

Liceul Teoretic «Paul Georgescu» păstrează clasele primare și de gimnaziu

Inspectoratul Școlar Ialomița a propus o nouă reorganizare a rețelei școlare din Țăndărei

bonus: Siguranța catedrelor, posibila miză a scandalului

În urma demersurilor administrației locale și a Aso­ciației de Părinți a Liceului Teoretic «Paul Georgescu», Inspec­toratul Școlar Ialomița a revenit asupra deciziei privind reorganizarea rețelei școlare a orașului. Aceasta pre­vedea mutarea claselor primare și gimna­ziale ale instituției de învățământ și preluarea lor de către Școala Gimnazială «Spiru Haret» din localitate. Reamintim că decizia a creat un val de nemulțumire în rândul comunității locale, părinții organizând un protest în urmă cu o săptămână în curtea Liceului Teoretic «Paul Georgescu». În momentul de față, se așteaptă... [citește_tot_articolul]

29 August 2025, 07:55 (11363 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Mirosurile pestilențiale din Slobozia, provenite de la marii poluatori

Avicola deversează la greu ape neepurate

Mirosurile pestilențiale din Slobozia, provenite de la marii poluatori

Problema mirosurilor neplăcute provenite de la stația de epurare a Sloboziei, ad­ministrată de operatorul regional Urban SA, a intrat din nou în atenția autorită­ților județene. În timp ce Instituția Prefectului Județul Ialomița a convocat o nouă comisie pentru a găsi soluții la problema mirosurilor greu de suportat, operatorul Urban SA susține că sancțiunea recentă primită din partea Gărzii de Mediu Ialomița nu schimbă cu nimic situația de fapt. Mai mult, oficialii societății susțin că măsurile care le-au fost trasate nu pot fi puse în practică în timpul impus. Singura soluție o reprezintă mutarea stației de epurare a orașului, aspect care a fost luat î... [citește_tot_articolul]

28 August 2025, 09:50 (24148 vizualizări - 22 comentarii)

SPORT

Singura echipă din prima Ligă eliminată!

Fotbal, Cupa României, Sănătatea Cluj-Unirea Slobozia 1-1 (6-5)

Singura echipă din prima Ligă eliminată!

Pe scurt, acesta ar fi rezumatul partidei de miercuri, 27 august 2025, din play-off-ul Cupei României. Unirea Slobozia, echipă de Liga I, a fost eliminată de o echipă din Liga III, Sănătatea Cluj. Deja nu mai are relevanță că «tandemul» de antrenori Vlădoiu-Prepeliță a folosit la Unirea garnitura de rezerve, de-altfel firesc în condițiile în care se juca cu o echipă net inferioară. Meciul, cu tot cu prelungirile celor 90 de minute, s-a terminat 1-1, după ce Sănătatea Cluj a deschis scorul chiar din minutul 6, prin tânărul de 18 ani Mihai Bonț. În minutul 63, într-un puseu de orgoliu, Unirea Slobozia egalează, prin Andrei Dragu. Meciul... [citește_tot_articolul]

28 August 2025, 08:20 (3448 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

800 mii de lei de la Ministerul Agriculturii pentru liceul fără elevi din comuna Armășești

800 mii de lei de la Ministerul Agriculturii pentru liceul fără elevi din comuna Armășești

Numărul tot mai scăzut de elevi pe care îl înregis­trează județul Ialomița creează multe probleme în ceea ce privește rețeaua școlară din județ. La Armășești, de exemplu, tradiționalul liceu din localitate își păstrează această titulatură deși, de mai bine de 3 ani, nu a mai înființat nicio clasă de liceu. Astfel, unitatea de învățământ ar trebui să devină școală profesio­nală. Modificarea statutului presupune însă multe demersuri birocratice pe care instituțiile implicate par neinteresate să și le asume. În tot acest timp, chiar dacă este liceu doar pe hârtie, Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești a beneficiat... [citește_tot_articolul]

27 August 2025, 10:25 (4907 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

Adunarea Generală a Judecătorilor Tribunalului Ialomița a decis suspendarea soluționării cauzelor care nu au caracter urgent

În semn de protest față de legea privind pensiile magistraților

Adunarea Generală a Judecătorilor Tribunalului Ialomița a decis suspendarea soluționării cauzelor care nu au caracter urgent

Soluționarea cauzelor care nu au caracter urgent va fi suspendată la Tribunalul Ialomița în urma unei decizii a Adunării Generale a Judecătorilor Tribunalului Ialomița. Întrunit marți, 26 august 2025, forul magistraților Tribunalului Ialomița a decis să adopte această măsură ca urmare a modificărilor propuse de legea privind reforma pensiilor de serviciu ale magistraților.

 

Se cere retragerea proiectului de lege Într-un comunicat de presă, Adunarea Generală a Judecătorilor Tribunalului Ialomița a decis să suspende soluționarea cauzelor care nu au caracter urgent... [citește_tot_articolul]

26 August 2025, 18:05 (25639 vizualizări - 33 comentarii)

EVENIMENT

Comisarii ialomițeni se instruiesc în pilotarea dronelor

Garda de Mediu Ialomița în era digitalizării

Comisarii ialomițeni se instruiesc în pilotarea dronelor

Garda Națională de Mediu a decis să aducă digitalizarea mai aproape de angajați, în special cei din structurile subordonate. Astfel, fiecare Comisariat Județean din țară va primi drone cu ajutorul cărora să poată fi efectuate controalele în teren. Pentru a folosi aparatele este necesar ca persoanele care le utilizează să dețină licențe de zbor. Gărzii de Mediu Ialomița i-au fost până acum repartizate două drone, iar patru dintre comisari participă în prezent la cursuri pentru obținerea licențelor de zbor.

 

Controale efectuate cu drona Pentru a crește gradul... [citește_tot_articolul]

26 August 2025, 17:20 (8158 vizualizări - 8 comentarii)

Vineri 26 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Poliția Rutieră Ialomița: Amenzi de peste 67500 lei

În perioada 14-16 octombrie, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurate o serie de acțiuni pentru prevenirea evenimentelor rutiere. Pentru neregulile constatate în trafic polițiștii rutieri au aplicat ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:45
(11221 vizualizări - 0 comentarii)


Roșiori: Fără permis și băut, la volan

Deși nu avea permis de conducere, un bărbat de 38 ani, din Roșiori, a fost prins de polițiști conducînd o mașină pe raza comunei Movilița. Mai mult, individul se afla sub influența băuturilor alcoolice ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:41
(9950 vizualizări - 0 comentarii)


ISU Ialomița: Incendii la Ciocîrlia și Adîncata

Sîmbătă, 15 octombrie, pompierii militari au fost solicitați să intervină pentru stingerea unui incendiu izbucnit la locuința unui cetățean din localitatea Ciocîrlia. Focul s-a produs cel mai probabil ca ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:40
(12792 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: A pătruns pe contrasens și s-a izbit frontal de un autoturism

Un bărbat de 64 ani, pasager într-un autoturism implicat într-un accident rutier, a fost rănit și transportat la Spitalul din Fetești pentru îngrijiri medicale. S-a întîmplat vineri, 14 octombrie, pe D ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:37
(12058 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești accident


Urziceni: Acțiune a Poliției

Efective sporite de polițiști din Urziceni au desfășurat în zilele de 14 și 15 octombrie, o serie de acțiuni în sistem integrat dar și controale în locurile și zonele de interes operativ din mediul urban ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:35
(9788 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătorilor Toamnei»

În zilele de 14 și 15 octombrie, polițiștii feteșteni au vegheat la buna desfășurare a «Sărbătorilor Toamnei», ediția a II-a 2011. În cadrul activităților desfășurate, polițiștii au legitimat peste 110 ...[citește_toată_știrea]

17 Octombrie 2011, 15:31
(8834 vizualizări - 0 comentarii)


AJOFM Ialomița: 800 de locuri de muncă în Spania

Șomerii ialomițeni au din nou o șansă. Spania a publicat 800 de posturi vacante pentru cules de căpșuni. Durata contractului va fi de 3 luni, cu un program de lucru de 6,5 ore/zi, 39 de ore pe săptămînă ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:08
(15614 vizualizări - 4 comentarii)


DSVSA Ialomița: Campanie gratuită de vaccinare antirabică

Potrivit unui comunicat de presă al Direcției Sanitare Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor Ialomița, «vaccinarea antirabică se realizează după efectuarea catagrafiei, o dată pe an, în perioada octombrie ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:06
(12572 vizualizări - 2 comentarii)


Coșereni: Copil de 10 ani, lovit pe trecerea de pietoni

Un copil de doar 10 ani a fost lovit pe trecerea de pietoni de o mașină. S-a întîmplat joi, 13 octombrie, la Coșereni. Astfel, un tînăr de 25 ani, din Sinaia, în timp conducea un autoturism din direcția ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9997 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: «Cuțitarul» din Gîrbovi

Joi, 13 octombrie, polițiști din Urziceni, în colaborare cu jandarmi au desfășurat o acțiune pe linia prevenirii faptelor de natură a tulbura ordinea și liniștea publică. În cadrul activităților, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:03
(9526 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Urziceni cuțitar


Urziceni: La volan cu permisul suspendat

Joi, 13 octombrie a.c., o patrulă de siguranță publică a oprit pentru un control de rutină, la Urziceni, un autoturism condus de un bărbat de 40 ani, din Bărbulești. În urma verificării suplimentare, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

14 Octombrie 2011, 17:02
(8493 vizualizări - 0 comentarii)


Maia: Copii de 15 și 16 ani, hoți din locuințe

Doi minori de 15, respectiv 16 ani, au fost prinși de polițiști, miercuri, 12 octombrie, în comuna Maia, în timp ce săreau gardul din curtea unei locuințe. Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:59
(10705 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Maia hoț furt


Gheorghe Doja: Bulgari, vînzători ambulanți de drujbe

Un bulgar de 39 ani a fost oprit în trafic miercuri, 12 octombrie, de către polițiștii din Gheorghe Doja. În urma verificărilor, în habitaclul autoturismului polițiștii au depistat cinci drujbe, pentru ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:58
(10042 vizualizări - 0 comentarii)


Coșereni: Furt de fier vechi de la o stație de pompare a apei

Un apel de urgență la 112 alerta miercuri, 12 octombrie, polițiștii Secției Rurale Coșereni despre faptul că un grup de persoane necunoscute furau componentele metalice de la stația dezafectată de pompare ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:53
(11644 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Modificări în eliberarea certificatului de atestare fiscală

«Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii că a fost modificată procedura de eliberare a certificatului de atestare fiscală, stabilindu-se și un nou model pentru acest document ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:47
(14645 vizualizări - 0 comentarii)


Urziceni: Absenteismul școlar, în atenția polițiștilor

Polițiștii Biroului de Ordine Publică pentru Mediul Urban Urziceni au acționat miercuri, 12 octombrie, pentru prevenirea delicvenței juvenile și combaterii absenteismului școlar. Acțiunea s-a derulat, între ...[citește_toată_știrea]

13 Octombrie 2011, 14:40
(11438 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Șomajul, în creștere

La sfîrșitul lunii septembrie 2011, în evidențele Agenției Județene pentru Ocuparea Forței de Muncă Ialomița au fost înregistrate 7215 persoane, din care 2049 șomeri indemnizați, respectiv 5166 șomeri neindemnizați ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:32
(10762 vizualizări - 0 comentarii)


IPJ Ialomița: Examen detectivi particulari

În ziua de 2 decembrie 2011, ora 09.00, la sediul Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița va avea loc examenul pentru obținerea atestatului de detectiv particular. Astfel, în perioada 1-24 noiembrie ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:27
(14076 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 1450 cartușe de vânătoare, confiscate

Fetești: 1450 cartușe de vînătoare, confiscate

Polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au acționat marți, 11 octombrie a.c., pe linia prevenirii și combaterii braconajului. Astfel, polițiștii au depistat pe raza municipiului ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:22
(10905 vizualizări - 0 comentarii)


Sărățeni: A furat gardul de la platforma de gunoi!

Polițiștii Secției Rurale Ion Roată au fost sesizați în ziua de 10 octombrie a.c. despre faptul că, în cursul nopții, persoane necunoscute au sustras gardul împrejmuitor de la platforma de gunoi a comunei ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 18:21
(11490 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Sărățeni furt


Slobozia: Acțiune a Poliției Rutiere

Efective sporite din cadrul Serviciului Rutier au organizat și desfășurat marți, 11 octombrie a.c., o acțiune pe linia disciplinizării traficului rutier pe raza municipiului Slobozia. Încălcările normelor ...[citește_toată_știrea]

12 Octombrie 2011, 17:18
(11844 vizualizări - 0 comentarii)


DGFP Ialomița: Evaziune fiscală și 10 sesizări la Parchet!

În luna septembrie 2011, organele de control din cadrul DGFP Ialomița au stabilit venituri suplimentare la bugetul general consolidat în sumă de peste 11,15 milioane lei, din care peste 2,67 milioane lei ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 20:11
(12939 vizualizări - 0 comentarii)


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:41
(5082 vizualizări - 0 comentarii)


Traianu: Arestat după ce a violat o bătrînă de 82 ani!

Poliția Slobozia a fost sesizată de către un bărbat din comuna Traianu despre faptul că vecina sa, în vîrstă de 82 ani, a fost agresată și violată de o persoană necunoscută, în noaptea de 8/9 octombrie ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:13
(8293 vizualizări - 2 comentarii)


Slobozia: Accident produs de neacordarea de prioritate

Luni, 10 octombrie a.c., în jurul orei 14.00, la intersecția bulevardului Matei Basarab cu strada Ialomița, s-a produs un accident de circulație soldat cu rănirea unei persoane. Din primele verificări, ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:11
(8489 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Slobozia accident


Fetești: Produse contrafăcute la «Sărbătoarea Toamnei»

Efective din cadrul Poliției Fetești au acționat luni, 10 octombrie a.c., în incinta unde se desfășoară «Sărbătoarea Toamnei», eveniment aflat la ediția a II-a. Astfel, polițiștii de investigare a fraudelor ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:09
(11228 vizualizări - 1 comentariu)


ISU Ialomița: 12 octombrie 2011, Ziua Internațională pentru Reducerea Riscului Dezastrelor Naturale

Prin rezoluțiile nr. 44/236 din 22.12.1989 și nr. 56/195 din 21.01.2002, adoptate de către Adunarea Generală a ONU, s-a stabilit ca, în fiecare an, a doua zi de miercuri a lunii octombrie să fie desemnată ...[citește_toată_știrea]

11 Octombrie 2011, 19:03
(11108 vizualizări - 0 comentarii)


Gheorghe Lazăr: Bărbat bătut de 5 tineri pentru un telefon mobil!

La sfîrșitul săptămînii precedente, duminică, 9 octombrie, polițiștii Secției 1 de Poliție Rurală Slobozia au fost sesizați de un bărbat de 38 ani, din Gheorghe Lazăr, despre faptul că a fost agresat de ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:09
(10094 vizualizări - 0 comentarii)


Ciulnița: Hoț din mașini, prins în flagrant

Un cetățean a sesizat polițiștii pe numărul de urgență 112 despre faptul că un individ fura bunuri dintr-o mașină parcată în incinta unei societăți comerciale. Deplasîndu-se imediat la fața locului, polițiștii ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 16:08
(12781 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciulnița furt


Slobozia: A comandat 10 centrale termice și le-a «achitat» cu un ordin de plată fals!

Sîmbătă, 8 octombrie, polițiștii au fost sesizați de administratorul unei firme din Slobozia cu privire la faptul că un individ din București, care s-a recomandat ca fiind angajat al unei societăți comerciale ...[citește_toată_știrea]

10 Octombrie 2011, 15:39
(9632 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 oRLandO în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! scrumbie Dunăre în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 PERICOL în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final Peiu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! mașină de cusut Singer în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren intravilan agricol Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 teren extravilan Țăndărei în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 Chiparos în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei Lenuta în A început construirea «drumului de șantier» în zona podului peste râul Ialomița din Țăndărei George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni!

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...