Ai intrat pe cel mai citit site din Ialomița!

EVENIMENT

Legătura dintre sănătatea orală și bolile cardiovasculare

Legătura dintre sănătatea orală și bolile cardiovasculare

De-a lungul timpului, sănătatea orală a fost privită mai ales prin prisma esteticii și a confortului personal. Un zâmbet sănătos și dinți îngrijiți au fost considerate semne de frumusețe și igienă, însă cercetările recente arată că legătura dintre sănătatea cavității bucale și sănătatea generală este mult mai profundă.
Una dintre cele mai discutate conexiuni este cea dintre bolile parodontale și afecțiunile cardiovasculare, un subiect care capătă din ce în ce mai multă atenție în... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2025, 09:20 (7072 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Cea mai lungă probă a Turului României 2025: 212 km între Buzău și Slobozia, cu traversarea spectaculoasă a Dunării

Cea mai lungă probă a Turului României 2025: 212 km între Buzău și Slobozia, cu traversarea spectaculoasă a Dunării

Auchan România, partener principal și co-organizator al Turului României 2025, alături de Federația Română de Ciclism, continuă să prezinte orașele și regiunile prin care trece caravana „Micii Bucle“-locuri care îmbină sportul, comunitatea și patrimoniul local. Pe 13 septembrie, etapa a patra, cea mai lungă a ediției 2025, se desfășoară pe o distanță de 212 km, pornind din Buzău și având ca destinație finală Slobozia, după un traseu ce trece prin municipiul Brăila și zone emblematice din Câmpia Bărăganului.

Un moment de referință pe traseul acestei etape este trecerea peste noul pod peste Dunăre de la Brăila, inaugurat... [citește_tot_articolul]

4 Septembrie 2025, 09:10 (7386 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O pungă cu gaz a creat panică în orașul Amara!

Atinsă în timpul forării unui puț

O pungă cu gaz a creat panică în orașul Amara!

La sfârșitul săptămânii precedente a fost stare de alertă în orașul Amara din cauza unei pungi de gaz care a răbufnit în timpul unor lucrări de amenajare a unui puț de apă finanțate de administrația locală. Investiția a fost realizată cu scopul de a crește cantitatea de apă distribuită în rețeaua publică din Amara. Pentru gestionarea situației de urgență a fost nevoie de eva­cuarea a 270 de oameni și prezența a zeci de pompieri, polițiști, jandarmi, autorități...

 

Oameni evacuați și mesaje RO-ALERT După ce terminaseră de forat unul dintre puțurile... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2025, 14:05 (5776 vizualizări - 4 comentarii)

EVENIMENT

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de a renunța la contractele pentru efectuarea gărzilor

Din cauza noilor politici bugetar-fiscale

Spitalul Județean de Urgență Slobozia, în pericol de a renunța la contractele pentru efectuarea gărzilor

Spitalul Județean de Urgență Slobozia ar putea rămâne fără fondurile necesare plății gărzilor către medicii care asigură liniile de gardă pe cele mai importante secții ale unității medicale. Totul din cauza măsurilor bugetar-fiscale ce vizează reducerea cheltuielilor. Sumele respective reprezintă ajutorul financiar pe care Spitalul Județean de Urgență Slobozia îl oferă specialiștilor, în fiecare lună, astfel încât aceștia să ofere servicii medicale pacienților în timpul gărzilor. «Este o situație dificilă prin care trecem din cauza acestor modificări legislative. Să sperăm că nu se va ajunge în situația în care să nu mai putem oferi acest... [citește_tot_articolul]

3 Septembrie 2025, 09:50 (3704 vizualizări - 5 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Guvernul României vrea să reducă peste 250 de posturi din administrația locală a județului Ialomița

Guvernul României vrea să reducă peste 250 de posturi din administrația locală a județului Ialomița

Guvernul României a dat publicității o analiză privind numărul de posturi din ad­ministrația locală ce ar trebui reduse. În Ialomița, conform documentelor oficiale publicate de Guvern, ar trebui reduse peste 250 de posturi, din peste 2000 ocupate în prezent. Dintr-un total de 66 de administrații locale, Guvernul României arată că afectate de măsurile de reducere a personalului vor fi doar 38 de primării ialomițene.

 

Numărul de angajați care pot fi concediați Datele Guvernului României arată faptul că numărul maxim de posturi aprobate pentru administrația... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2025, 15:50 (25877 vizualizări - 43 comentarii)

Click aici

SPORT

Puncte pierdute

Fotbal, SuperLiga, Unirea Slobozia-Universitatea Cluj 0-1

Puncte pierdute

Sâmbătă, 30 august a.c., în etapa 8 a SuperLigii, «acasă» la Clinceni, Unirea Slobozia a fost învinsă de Universitatea Cluj, scor 0-1. Singurul gol al partidei a fost marcat de veteranul mijlocaș de 37 de ani, Dan Nistor, în minutul 54, «Șepcile Roșii» reușind să conserve rezultatul până la finalul partidei.

 

Unirea a pierdut puncte importante Antrenorii în «tandem» ai Unirii Slobo­zia, Vlădoiu-Prepeliță, cu consacrata formulă 4-3-3, au mizat pe ur­mătorii jucători încă din debutul partidei:... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2025, 14:45 (7043 vizualizări - 3 comentarii)

Click aici

UNA PE SĂPTĂMÎNĂ

Liviuța nu mai o frige cu Andreiuța, dar o arde la Protecția Consumatorilor

Liviuța nu mai o frige cu Andreiuța, dar o arde la Protecția Consumatorilor

Așa cum ne-a anunțat chiar domnia sa printr-o postare pe Facebook pe care a șters-o ulterior, Livia Julia Gomes a fost detașată 4 luni la Comisariatul Județean pentru Protecția Consumatorilor Ialomița. Postarea cu printscreen aferent era datată 14 iulie 2025, cam în același timp cu meteorica acostare la șefia CJPC Ialomița a celui care a fost Horia Constantinescu. În comun, cele două numiri au doar ordine ale ex-președintelui Autorității Naționale Pentru Protecția Consumatorilor, Cristian Popescu Piedone fiind între timp interceptat, deconectat și făcut pachețel de procurorii DNA. Dar să revenim la Liviuța, țărăncuța noastră... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2025, 14:10 (10223 vizualizări - 5 comentarii)

SPORT

Start în noul sezon

Handbal, Divizia A, CSM Unirea Slobozia

Start în noul sezon

Handbalistele CSM Unirea Slobozia și-au aflat adversarele și programul pentru noua ediție a campionatului Diviziei A, sezonul 2025-2026. Divizia A a fost structurată pe 3 serii, a câte 8 echipe, iar CSM Unirea Slobozia va face parte din Seria A. Astfel, din Seria A a Diviziei Naționale de handbal feminin fac parte, alături de Clubul Sportiv Municipal Unirea Slobozia, HC Dunărea Brăila, ACS Spartac București, CSU Neptun Constanța, CS Star Mioveni, CNE Râmnicu Vâlcea, CS Rapid București și CSU Știința București. Prima parte a campionatului, cea în care echipele sunt repartizate în serii zonale, se desfășoară în sistem «tur-retur» și se... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2025, 11:20 (1590 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

SPORT

Dojenii, victorie în deplasare

Fotbal, Liga 3, SC FC Voluntari 2 SA-ACS Recolta Gheorghe Doja 1-2

Dojenii, victorie în deplasare

Campionatul Ligii 3, ediția 2025-2026, a debutat vineri, 29 august 2025, având un nou format. După 5 ediții în care cel de-al treilea eșalon fotba­listic din România a avut 100 de echipa participante la start, repartizate în mod egal în 10 serii, pentru acest sezon sunt 96 de formații aliniate la start, împărțite în 8 serii, cu câte 12 echipe în componență. Așadar, ACS Recolta Gheorghe Doja se află în Seria 3, vineri, 29 august a.c., în prima etapă, dojenii întâlnind în deplasare SC FC Voluntari 2 SA. A fost o partidă dură, centralul Andrei Oancea având de furcă cu jucătorii. S-a terminat cu victoria... [citește_tot_articolul]

2 Septembrie 2025, 09:55 (1977 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Siguranța elevilor, în vizorul polițiștilor ialomițeni

Siguranța elevilor, în vizorul polițiștilor ialomițeni

În cadrul ședinței Colegiului Prefectural, des­fă­șurată în cadrul Instituției Prefectului Județul Ialomița, reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Ialomița au prezentat planul de acțiuni preventive pentru siguranța elevilor în noul an școlar 2025-2026. Potrivit documentelor oficiale, oamenii legii vor acționa pentru a verifica starea tehnică a microbuzelor școlare și se vor asigura că toate unitățile de învățământ din județ pot asigura paza elevilor.

 

Verificări în desfășurare În documentul pe care l-au î... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2025, 12:20 (1314 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

O nouă licitație pentru Autobaza de Transport a Sloboziei

O nouă licitație pentru Autobaza de Transport a Sloboziei

Ritmul lent de lucru și întârzierile gene­rate de constructorul de­semnat câștigător de administrația locală din Slobozia pentru edificarea Autobazei de Transport a orașului au determinat Primăria Slobozia să sisteze lucrările. În prezent, oficialii Primăriei Slobozia încearcă să organizeze o nouă licitație pentru finali­zarea proiectului. Valoarea investiției se ridică la peste 36,2 milioane de lei.

 

O investiție cu probleme Primăria Slobozia a semnat ordinul de începere a lucrărilor pentru Autobaza de Transport a orașului î... [citește_tot_articolul]

1 Septembrie 2025, 07:50 (8358 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Proiecte în pericol de a rămâne fără finanțare în comuna Săveni

Proiecte în pericol de a rămâne fără finanțare în comuna Săveni

Administrația locală are 12 proiecte ce vizează dezvoltarea comunității locale, cu surse de finanțare diferite, ce sunt în pericol de a nu mai fi bugetate după ce Guvernul României a decis să taie fondurile investițiilor aflate într-un stadiu incipient de implementare. Oficialii Primăriei Săveni susțin că fac numeroase demersuri instituționale pentru a primi banii astfel încât proiectele să fie duse la bun sfârșit.

 

Administrația locală caută soluții Primăria Săveni a obținut finanțări pentru 12 proiecte de utilitate publică ce vizează construcția... [citește_tot_articolul]

31 August 2025, 10:20 (1861 vizualizări - 2 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Amara: Situația revine la normal. Locuitorii pot reveni la domicilii în zona afectată!

Amara: Situația revine la normal. Locuitorii pot reveni la domicilii în zona afectată!

În cadrul ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Ialomița, desfășurată sâmbătă, 30 august 2025, s-a stabilit că «începând cu orele 10,00, locuitorii evacuați din zonele afectate se pot întoarce la domiciliile lor». «De asemenea, operatorii economici care furnizează energie electrică, apă și gaz vor relua treptat serviciile, în funcție de posibilitățile tehnice!» se mai arată într-un comunicat al Instituției Prefectului Județeului Ialomița. Mai mult, o altă măsură a CJSU Ialomița prevede ca «Garda Națională de Mediu-Comisariatul Județean Ialomița și Agenția Națională pentru Resurse Minerale vor constitui... [citește_tot_articolul]

30 August 2025, 10:15 (5958 vizualizări - 4 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

12 străzi reabilitate prin Programul Național «Anghel Saligny» intră în conservare

La Fetești

12 străzi reabilitate prin Programul Național «Anghel Saligny» intră în conservare

Decizia Guvernului României de a opri fondurile proiectelor finanțate prin Programul Național «Anghel Saligny», al căror stadiu de implementare este scăzut, creează haos la Fetești. Administrația locală derula un proiect de investiții ce viza reabi­litarea a 12 străzi din municipiu, aflat în opinia autorităților într-un ritm accelerat de implementare, dar a fost notificată să introducă toate aceste străzi în conservare: «Nu înțelegem de ce Guvernul României a luat această decizie în ceea ce ne privește...».

 

Reacția administrației locale din Fetești... [citește_tot_articolul]

30 August 2025, 09:25 (1766 vizualizări - 0 comentarii)

Click aici

EVENIMENT

Pericol de explozie în orașul Amara! Pungă de gaz descoperită în urma unor lucrări!

Pericol de explozie în orașul Amara! Pungă de gaz descoperită în urma unor lucrări!

UPDATE Situația de la Amara s-a stabilizat. ISU Ialomița susține că populația nu este în pericol!

Autoritățile locale din Amara, alături de reprezentanții ISU Ialomița, sunt în alertă după ce, în urma unor lucrări la rețeaua de apă a orașului, a fost descoperită o pungă de gaz. În zonă există un pericol de explozie, de aceea s-a dispus evacuarea a sute de oameni. Pompierii intervin pentru a elimina acest risc.

 

Puț forat, risc de explozie Din cauza problemelor generate de presiunea scăzută a apei din orașul Amara, autoritățile locale au decis să foreze noi puțuri de apă. Vineri, 29 august 2025, în timpul acestor lucrări de forare, a fost descoperită... [citește_tot_articolul]

29 August 2025, 16:15 (35378 vizualizări - 25 comentarii)

Click aici

POLITICĂ

Investițiile în Ialomița, prioritatea liderilor social-democrați

Investițiile în Ialomița, prioritatea liderilor social-democrați

Biroul Permanent Național al Partidului Social Democrat s-a reunit luni, 25 august 2025, la sediul central al PSD. La finalul ședinței, s-a anunțat că PSD va reveni la ședințele Coaliției pentru a se discuta despre măsurile bugetare restrictive impuse de Guvern. În acest context, pre­ședintele PSD Ialomița, Marian Pavel, a ținut să declare că «normal, s-a votat în unanimitate ca PSD să revină la ședințele Coaliției...». «Este foarte corect ca partenerii noștri de guvernare să înțeleagă că investițiile, la nivelul comunităților pe care le reprezentăm, sunt deosebit de importante. La întâlnirile la care am participat, alături și de alți reprezentanți ai administrației locale, s-au avansat diverse propuneri... În calitate de președinte al Organizației PSD Ialomița, o organizație care a câștigat încrederea ialomițenilor în 54 de localități, este firesc să militez pentru continuarea investițiilor!»... [citește_tot_articolul]

29 August 2025, 13:10 (2283 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Inspectoratul Școlar Ialomița a propus o nouă reorganizare a rețelei școlare din Țăndărei

Liceul Teoretic «Paul Georgescu» păstrează clasele primare și de gimnaziu

Inspectoratul Școlar Ialomița a propus o nouă reorganizare a rețelei școlare din Țăndărei

bonus: Siguranța catedrelor, posibila miză a scandalului

În urma demersurilor administrației locale și a Aso­ciației de Părinți a Liceului Teoretic «Paul Georgescu», Inspec­toratul Școlar Ialomița a revenit asupra deciziei privind reorganizarea rețelei școlare a orașului. Aceasta pre­vedea mutarea claselor primare și gimna­ziale ale instituției de învățământ și preluarea lor de către Școala Gimnazială «Spiru Haret» din localitate. Reamintim că decizia a creat un val de nemulțumire în rândul comunității locale, părinții organizând un protest în urmă cu o săptămână în curtea Liceului Teoretic «Paul Georgescu». În momentul de față, se așteaptă... [citește_tot_articolul]

29 August 2025, 07:55 (11363 vizualizări - 0 comentarii)

EVENIMENT

Mirosurile pestilențiale din Slobozia, provenite de la marii poluatori

Avicola deversează la greu ape neepurate

Mirosurile pestilențiale din Slobozia, provenite de la marii poluatori

Problema mirosurilor neplăcute provenite de la stația de epurare a Sloboziei, ad­ministrată de operatorul regional Urban SA, a intrat din nou în atenția autorită­ților județene. În timp ce Instituția Prefectului Județul Ialomița a convocat o nouă comisie pentru a găsi soluții la problema mirosurilor greu de suportat, operatorul Urban SA susține că sancțiunea recentă primită din partea Gărzii de Mediu Ialomița nu schimbă cu nimic situația de fapt. Mai mult, oficialii societății susțin că măsurile care le-au fost trasate nu pot fi puse în practică în timpul impus. Singura soluție o reprezintă mutarea stației de epurare a orașului, aspect care a fost luat î... [citește_tot_articolul]

28 August 2025, 09:50 (24159 vizualizări - 22 comentarii)

SPORT

Singura echipă din prima Ligă eliminată!

Fotbal, Cupa României, Sănătatea Cluj-Unirea Slobozia 1-1 (6-5)

Singura echipă din prima Ligă eliminată!

Pe scurt, acesta ar fi rezumatul partidei de miercuri, 27 august 2025, din play-off-ul Cupei României. Unirea Slobozia, echipă de Liga I, a fost eliminată de o echipă din Liga III, Sănătatea Cluj. Deja nu mai are relevanță că «tandemul» de antrenori Vlădoiu-Prepeliță a folosit la Unirea garnitura de rezerve, de-altfel firesc în condițiile în care se juca cu o echipă net inferioară. Meciul, cu tot cu prelungirile celor 90 de minute, s-a terminat 1-1, după ce Sănătatea Cluj a deschis scorul chiar din minutul 6, prin tânărul de 18 ani Mihai Bonț. În minutul 63, într-un puseu de orgoliu, Unirea Slobozia egalează, prin Andrei Dragu. Meciul... [citește_tot_articolul]

28 August 2025, 08:20 (3448 vizualizări - 1 comentariu)

EVENIMENT

800 mii de lei de la Ministerul Agriculturii pentru liceul fără elevi din comuna Armășești

800 mii de lei de la Ministerul Agriculturii pentru liceul fără elevi din comuna Armășești

Numărul tot mai scăzut de elevi pe care îl înregis­trează județul Ialomița creează multe probleme în ceea ce privește rețeaua școlară din județ. La Armășești, de exemplu, tradiționalul liceu din localitate își păstrează această titulatură deși, de mai bine de 3 ani, nu a mai înființat nicio clasă de liceu. Astfel, unitatea de învățământ ar trebui să devină școală profesio­nală. Modificarea statutului presupune însă multe demersuri birocratice pe care instituțiile implicate par neinteresate să și le asume. În tot acest timp, chiar dacă este liceu doar pe hârtie, Liceul Tehnologic «Iordache Zossima» Armășești a beneficiat... [citește_tot_articolul]

27 August 2025, 10:25 (4907 vizualizări - 1 comentariu)

Vineri 26 Iun 2026
288 cititori online
Cele mai comentate
Cele mai citite
Ultima oră

Fetești: La 16 ani, și-a anunțat mama prin SMS că pleacă cu iubitul ei de 17 ani. Și e dată dispărută!

În după-amiaza zilei de miercuri, 19 ianuarie a.c., în jurul orei 14.45, Poliția Fetești a fost sesizată de către o localnică despre faptul că fiica sa, Leța Cătălina Maria, în vîrstă de 16 ani, a plecat ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 10:38
(5826 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: 25 de hoți, surprinși la furat de fier vechi

25 de persoane, cu vîrste cuprinse între 15 și 56 de ani, dintre acestea patru fiind femei, au fost surprinse de polițiștii feteșteni în timp ce furau fier vechi din incinta unei firme din localitate. ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 08:51
(8405 vizualizări - 1 comentariu)


Un constănțean beat cui, prins la volan pe o stradă din Amara

În cursul nopții trecute, în jurul orei 1.00, pe o stradă din Amara, a fost identificat un autoturism la volanul căruia se afla un bărbat, de 49 de ani, din localitatea constănțeană Cobadin. În urma legitimării ...[citește_toată_știrea]

21 Ianuarie 2011, 07:22
(8420 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pământ!

Țăndărei: A dat cu 4 Dacii Sandero de pămînt!

În dimineața zilei de joi, 20 ianuarie a.c., în jurul orei 5.00, Poliția Țăndărei a fost sesizată despre producerea unui accident în apropierea de podul din oraș. Ulterior, polițiștii au stabilit că în ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 17:25
(6666 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Acțiune pentru conștientizarea tinerilor asupra votului

Miercuri, 26 ianuarie 2011, începînd cu ora 10.00, la Centrul Cultural «Ionel Perlea» din Slobozia se va desfășura, sub genericul «Relevanța participării tinerilor la desfășurarea procesului electoral» ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:40
(7729 vizualizări - 0 comentarii)


Biroul pentru Imigrări: 426 de străini, înregistrați legal în Ialomița

Potrivit datelor Biroului pentru Imigrări, în evidențele serviciului, la finele anului 2010, în Ialomița figurau 301 cetățeni străini. Dintre aceștia, majoritatea străinilor o reprezintă cetățenii din ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:21
(8252 vizualizări - 0 comentarii)


Locuri de muncă pentru sectorul agricol în Danemarca

Agenția Națională pentru Ocuparea Forței de Muncă va organiza, în data de 10 martie 2011, o bursă a locurilor de muncă pentru sectorul agricol din Danemarca. Angajatori și consilieri EURES danezi vor veni ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 14:08
(12428 vizualizări - 3 comentarii)


Ciochina: Vecina i-a furat banii!

O femeie de 40 de ani din Ciochina a fost arestată, fiind cercetată pentru furt. Pe scurt, în septembrie 2010, femeia a intrat în locuința unui vecin de unde a furat suma de 1400 de lei și un telefon mobil ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 11:16
(10870 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Ciochina furt


Slobozia: Patiseriile, la control

Patiseriile din Slobozia au fost marți, 18 ianuarie a.c., ținta unor controale efectuate de polițiștii Serviciului de Investigare a Fraudelor în colaborare cu comisari ai Gărzii Financiare. Scopul principal ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 09:56
(8456 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Acțiune pentru siguranță

Acțiune de amploare, marți, 18 ianuarie, la Fetești. Polițiști din localitate, agenți ai posturilor de poliție arondate, elevi ai școlii de Agenți de Poliție «Vasile Lascăr» Cîmpina aflați în stagiul de ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 08:52
(7930 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Fetești acțiune


Ialomița: Tineri prinși conducînd fără permis

Un tînăr de 19 ani din Țăndărei a fost prins de polițiști marți, 18 ianuarie a.c., în timp ce conducea o mașină deși nu poseda permis de conducere. Autoturismul a fost identificat în trafic, pe direcția ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 07:49
(7917 vizualizări - 0 comentarii)


Slobozia: Articole pirotehnice, confiscate de polițiști

Marți, 18 ianuarie, polițiștii Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase au descins la sediul unei societăți comerciale cu sediul în Slobozia. În urma verificărilor, polițiștii au descoperit ...[citește_toată_știrea]

20 Ianuarie 2011, 06:18
(8271 vizualizări - 0 comentarii)


Fetești: Polițist mort într-un accident rutier

Un polițist de la Fetești a decedat într-un tragic accident rutier. Agentul de poliție Gabriel Naca nu se afla în timpul serviciului, era îmbrăcat civil și se deplasa cu mașina personală în municipiu. ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:21
(16241 vizualizări - 15 comentarii)


Țăndărei: Parfumuri contrafăcute vîndute de un ploieștean

Un ploieștean, R. Gheorghe, de 26 de ani, a fost surprins luni, 17 ianuarie, de jandarmi în timp ce încerca să vîndă parfumuri la prețuri derizorii. Bărbatul le-a spus jandarmilor că produsele le-ar fi ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 16:14
(9375 vizualizări - 0 comentarii)


Alexeni: Două accidente în două ore. O persoană a murit, alte două au fost rănite

Marți, 18 ianuarie, în jurul orei 17.30, pe raza localității Alexani, un TIR a izbit o căruță. Echipajul SMURD de la Detașamentul Urziceni s-a deplasat în cel mai scurt timp la fața locului, însă, din nefericire ...[citește_toată_știrea]

19 Ianuarie 2011, 11:47
(7675 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Alexeni accident


Ialomița: Traficant de persoane, încarcerat

Luni, 17 ianuarie, polițiștii ialomițeni au prins un bărbat, de 60 de ani, din localitatea Sinești, pe numele căruia Tribunalul Timiș a emis un mandat de excutare a pedepsei. Bărbatul a fost încarcerat ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:19
(8996 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Fără permis, la volan

Polițiștii din Urziceni au întocmit luni, 17 ianuarie, două dosare penale pentru doi tineri din Slobozia. Tinerii au fost prinși pe raza comunei Manasia, cînd polițiștii au oprit pentru control mașina în ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:18
(10894 vizualizări - 0 comentarii)


Fermierii pot accesa credite și de la Banca Transilvania

«Agenția de Plăți și Intervenție pentru Agricultură reamintește beneficiarilor plăților naționale directe complementare în sectorul zootehnic, la specia bovine, aferente anului în curs, că eliberează adeverințe ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:17
(10753 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Cursuri pe fonduri europene la Camera de Comerț

Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Ialomița intenționează să organizeze cursuri de calificare pentru adulți prin accesarea unor programe de finanțare europene, pe resurse umane. Drept pentru care ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:16
(12403 vizualizări - 0 comentarii)


Giurgeni: Ceața face victime pe șosele

Marți, 18 ianuarie, la Giurgeni s-a produs un accident de circulație. În timp ce un bărbat, de 25 de ani, din localitatea costănțeană Ovidiu, se deplasa la volanul unei mașini, a încercat să facă o manevră ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 18:13
(15328 vizualizări - 0 comentarii)

Taguri: Giurgeni accident


Secțiunea Mica Publicitate a fost actualizată!

Cele mai noi anunțuri de mică publicitate din Ialomița. ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 17:45
(6741 vizualizări - 0 comentarii)


Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Ialomița: Ceața dă bătăi de cap șoferilor

Inspectoratul de Poliție al Județului Ialomița informează că la această oră (9.45) pe raza județului traficul rutier se desfășoară în condiții de vizibilitate foarte redusă, nefiind înregistrate evenimente ...[citește_toată_știrea]

18 Ianuarie 2011, 09:41
(13220 vizualizări - 0 comentarii)


Un cal scos din groapă la Feteși, incendiu stins la Țăndărei

Pompierii militari de la Garda Fetești au intervenit vineri, 14 ianuarie, în jurul orei 20.40, pentru salvarea unui cal căzut într-o groapă ce avea o adîncime de circa 2,5 m, aflată în curtea unui cetățean ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:24
(12291 vizualizări - 0 comentarii)


Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

Mihail Kogălniceanu: Adolescentă dispărută

O adolescentă de 16 ani, din comuna Mihail Kogălniceanu a fugit de acasă. Copila a plecat către școală marți, 11 ianuarie 2011, și nu a mai revenit acasă. Disperați, părinții fetei au mers la poliția din ...[citește_toată_știrea]

17 Ianuarie 2011, 11:18
(12433 vizualizări - 1 comentariu)


DGFP Ialomița: Impozitare la venitul net pentru taximetriști

Direcția Generală a Finanțelor Publice Ialomița informează contribuabilii persoane fizice care sînt impuse la normă de venit că au fost publicate pe site-ul DGFP (ww.dgfpialomita.ro) normele de venit pentru ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:11
(14224 vizualizări - 0 comentarii)


Manasia: Evaziune cu produse petroliere

În cadrul unei acțiuni complexe, la aceasta participînd polițiști din Urziceni, jandarmi, comisari ai Gărzii Financiare Ialomița precum și cadre ale Direcției Pentru Accize și Operațiuni Vamale Ialomița ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 13:03
(14436 vizualizări - 0 comentarii)


Țăndărei: Prins la volan fără permis

Un echipaj de poliție rutieră din cadrul Poliței Țăndărei a oprit pentru control un autoturism înmatriculat în județul Brăila, ce se deplasa pe DN2A. La volan a fost identificat un bărbat, în vîrstă de ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 10:13
(10171 vizualizări - 0 comentarii)


Bărcănești: La furat de lemne

În timp ce efectuau controale cu privire la legalitatea transporturilor de material lemnos pe raza localității Bărcănești, polițiștii din Urziceni au depistat trei persoane, cu vîrste cuprinse între 16 ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:30
(10717 vizualizări - 0 comentarii)


Dridu: Beat la volan a refuzat recoltarea de sînge

Polițiștii au oprit în trafic pe DJ101, în localitatea Dridu, un autoturism condus de un bărbat, de 39 de ani, din comuna Movilița. Întrucît acesta emana halenă alcoolică, polițiștii i-au solicitat bărbatului ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:29
(10877 vizualizări - 2 comentarii)


Boboteaza la Fierbinți

Boboteaza la Fierbinți

Conform tradiției locale, joi, 6 ianuarie 2011, zi de mare Prăznuire al Botezului Domnului, după săvîrșirea Sfintei Liturghii și Sfințirea Mare a apei, enoriașii parohiei împreună cu preotul paroh Radu ...[citește_toată_știrea]

14 Ianuarie 2011, 09:23
(12701 vizualizări - 0 comentarii)


Ultimele comentarii
Corcodel de la DUMITRESTI în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia casă Slobozia Nouă în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 închiriere apartament 3 camere Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 om de rand în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! laurentiu în «Beach Party» săptămânal pe Plaja Zorilor Răduță Aurelian-Constantin în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia @ahaaaaaa în «Reabilitarea energetică» a sediului Prefecturii Ialomița, la final soluția e simplă în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Fa Marileno în Marinela Radu ex-DSP și juristul «doctor» Vasile Zamfir, înscriși! Maria în Sărăcie, mizerie și indiferență în blocul «SACO» din Slobozia Nelu în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Vasile în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Ionut în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! George în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Mihai în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! Urbanistul în Urban SA Slobozia, sub monitorizarea Gărzii de Mediu Ialomița privind respectarea măsurilor de conformare Vasile în Senatorul ex-SOS Adrian Peiu, șef peste liberalii ialomițeni! spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026 spațiu comercial Slobozia în Anunțuri Mica Publicitate valabile la data de 24 iunie 2026

cea mai/cel mai...

Cea mai/cel mai...